luna

Astrology Pacific

slunce
 
Astrologická praxe
Astrological Practice
 Jitřenka a VečernicePane Tichý,
mohl byste mi prosím napsat, jak poznám v horoskopu, zda se jedná o Venuši jitřenku nebo večernici, totéž u Merkura? V literatuře se o tom nikde nemohu dočíst.
Děkuji

Vážený pane,
Slunce vychází na východě a ve směru hodinových ručiček postupuje ku kulminaci. Jestliže je Venuše na ascendentu (východě) dřív než Slunce, pak je Jitřenka. Jestliže Slunce zapadá dřív, pak je Venuše Večerka.
Vemte si kolečko Zvěrokruhu uvažovaného horoskopu se zakreslenými planetami. Otáčejte kolečkem tak, aby Slunce bylo na levé straně (viz obrázek). Přes postavení Slunce nakreslete linii Ascendent - Descendent, což je vlastně horizont. Ascendent je místo, kde na východě horizont protíná ekliptiku. Když je Slunce na Ascendentu, tak ve skutečnosti jsou vidět první paprsky vycházejícího Slunce. Jestliže je Venuše (nebo Merkur) nad Sluncem, pak se jedná o Jitřenku. Planeta vyšla o nějakou půlhodinu dřív než Slunce a zářila na jitřním nebi. Je-li Merkur (nebo Venuše) pod Sluncem, pak se jedná o Večernici.
Máme-li Merkur a Venuše pojmenované je dále třeba sledovat, zda jsou retrográdní nebo direktní.

Venuše je direktní a vychází dlouho před Sluncem, jedná se o direktní Jitřenku (Býk) - nespoutaná emocionalita je zaměřena ven. Jste bezuzdný extrovert s nespoutaným citovým životem. Jdete životem s naivní otevřeností a po mnoha zklamáních si později nasadíte masku chladu a nezúčastněnosti. Pod ní je skryta spontánnost, jste dychtivý a impulsivní. Zdatně zvládáte život, máte bojovnost, rozvoj a cvičení v odříkání. Nelitujete žádných obětí a postavíte se proti všem. Jste muž se lví odvahou a občanskou statečností. Jste vysoce tvořivý a cítíte se být prorokem a ovlivnit svět kolem sebe.
Venuše jako retrográdní Jitřenka - nemilosrdně odvrhnete vše, co Vám nesedí.
Venuše zapadá dlouho po Slunci a má přímý chod, je tedy direktní Večernice - emocionalita je uvažována až po činu a je ovlivněna tradicemi. Odevzdanost. Jste múzický a umělecký, svůdná láska směřující k rozkoši. Pohlavnost hraje u Vás důležitou roli - za všech okolností hledáte spojení. Emoce bývají intenzivní, ale méně spontánní a bezprostřední. Hodnotíte minulé činy a události z hlediska estetického a etického. Životní dospělost a moudrost je u Vás svázána tradicemi a duchovními hodnotami. Vystaven dlouhodobé frustraci a stresu můžete náhle vybuchnout ničivou silou.
Venuše zapadá až za Sluncem a navíc má zpětný chod. Jedná se tedy o retrográdní Večernici - znamená to rozjímání a hodnocení minulých činů. Jste asketický typ posedlý vizemi z jiného světa, nebo máte výrazné individuální estetické projevy, vyjímečně někdy rozpad osobnosti se šílenými a krutými skutky (A. Hitler).
Mějte se krásně. Karel Tichý.Re: Venuše...
5 odpověď odeslal(a) Axmannová v Pátek 21.Listopadu 2003 00:52:34
Je 360 stupňů, na kterých může Slunce v horoskopu stát v okamžiku narození, ale Merkur není nikdy dál než 28 stupňů a Venuše 48 stupňů od Slunce. To vytváří vztah výjimečný oproti dalším vztahům v horoskopu. To všichni víme.
A tak mě napadlo, projít databázi astrologů (zatím) v Johannesovi a přidat data dalších astrologů (celkem 210), která mám ve vlastní databázi. Ve velice zjednodušených charakteristikách by to vypadalo asi takhle:

  • citový přístup/ osobní zaujetí/ rozumové zpracování – Ve/Sl/Me – 55 astrologů
  • myšlení, komunikace/ osobní filtr/ procítění – Me/Sl/VE – 51 astrologů
  • já/ můj rozum/ citlivost – Sl/Me/Ve – 41 astrologů
  • cit/ myšlení/ odraz – Ve/Me/Sl – 35 astrologů
  • já/ moje hodnocení citem/ můj rozum – Sl/Ve/Me 15 astrologů
  • komunikace, myšlení/ cit/ odraz – Me/Ve/Sl 13 astrologů
To jen tak. Každému dobrou noc. LA
Převzato z webu ČASAstrology Pacific   |   Astrologická praxe 1   |   Astrologická praxe 2   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.