luna

Astrology Pacific

slunce
 
Astrologická praxe
Astrological Practice
 

Astrokartografie


Astrokartografie je mladý obor astrologie. Princip je v promítání osobního horoskopu zrození (radixu) na mapě světa. Vychází z toho, že planeta na hrotu kardinálního domu (1.dům - Ascendent, 4.dům - I.C., 7.dům - Descendent, 10.dům - M.C.) má vůbec nejsilnější účinek. Jen mizivé procento z nás má planetu v tomto významném bodě.

Kdybych jel autem Evropou s postupující vzdáleností by se otáčel i systém domů v mém horoskopu. V určitém místě by například M.C. došel na linii radikálního Marta a já bych určitě měl nehodu, nebo v lepším případě defekt obou pneumatik.

Známe pár našich bezvýznamných občanů, kteří po emigraci (za totáče) do USA se zakrátko stali milionáři a naopak pár našich zpěváků a hereček (za totáče), hokejistů a fotbalistů (v dnešní době) odjeli udělat díru do světa a po nezdaru se pokorně vrátili do vlasti.

Na Západě je velkou módou tak zvaná "astroturistika". Boháči podle astromapy se přestěhují do vypočítaného místa, aby byli ještě bohatší a šťastnější. Francouzský malíř Paul Gauguine byl ve svých 40 letech úspěšný bankovní úředník a neznámý sváteční malíř. V horoskopu měl Slunce v 5.domě (hra, zábava, tvořivost). Nespokojen se svým osudem, instinktivně se mu podařilo najít místo na Zemi, kde by se prosadil jako malíř. Po přestěhování na Tahiti se jeho Slunce přesunulo na M.C. (životní cíl, kariéra) a zanedlouho se stal světoznámý a vynalezl fauvismus. Slavný se vrátil do Paříže (Slunce zpátky v 5.domě), ale Paříž ho neuznala a tak znechucen a nakažen syfilidou se navždy vrátil do Polynésie.

Americký prezident John Kennedy byl zastřelen v orce 1964 za návštěvy Dallasu. A skutečně: jeho čára Plutona prochází městem Dallas. Vdova po prezidentovi Jacguelin Kennedyová si pak vzala řeckého rejdaře a miliardáře Onasisse - a hleďme - její čára s Jupiterem prochází na I.C. řeckými ostrovy.

Čára Slunce nám přinese úspěch, energické, sebevědomé chování. Sebeprosazení by nemělo činit potíže.
Lunární čára způsobí, že budeme citlivější, vnímaví a přizpůsobiví, bohužel též náladoví.
Čára Merkura ukáže tu pravou zemi pro naše obchodování, podnikání a hledání zaměstnání. Lehce se domluvíme s okolím a uplatníme svoje nápady.
Lze říci, čára Venuše (je-li i v radixu příznivě ozářená) vede ke štěstí, lásce a spokojenému manželství. V tomto místě se nám bude líbit a dařit dobře. Plná peněženka a úspěchy v lásce. Doporučuji zvláště umělcům.
Čára Marta ukazuje místo, kde prosadíme svoje záměry a svou vůli. Též způsobuje nehody a úrazy.
Linie Jupitera přináší bohatství, oblíbenost, sebeprosazení a slávu.
Čára Saturna ukazuje krajinu, kde budeme pociťovat osudovou nepřízeň, obtíže zdravotní i finanční. Je zde ale možnost nalézt moudrost, stabilitu a řád.
Čára Uranu přináší nečekané zvraty a dobrodružství. Velké krize se střídají s velkými úspěchy.
Křivka Neptuna naznačuje oblasti, kde budem v zajetí vlastních iluzí a sebeklamu. Mohou přijít inspirace a osvícení, nebo také okradení, protialkoholní léčba.
V místech kde se nachází línie Plutona je zrozenci dána veliká moc a síla, ale i schopnosti regenerace například následků protirakovinné léčby.
Životní poslání lze najít v pásmu, kde převládá vliv Venuše, Merkura a Urana.

Nejpřesnějších výsledků je možno dosáhnout počítačovým zpracováním astromapy. Doporučuji například freeware Astrolog v.5.04.
Sofistikovaná astrokartografie (lze vybrat jen určité planety) je v programu Johannes.
Výsledek je přesnější, když čas narození je co nejpravdivější.
Při změně pobytu je nutno sledovat pohyb hlavních tranzitorů - Jupitera a Saturna.
Dne 20-12-2001 se v Astrologickém fóru objevil tento dotaz:

Vazeny pane Tichy,
precetla jsem si na vasich strankach astrokartografickych, ze Kennedymu prochazel Pluton MC pres Dallas a jeho vdove Jacquelin prochazel Jupiter IC reckymi ostrovy.
Ze zvedavosti jsem se na to sla podivat pres: http://www.astro.com/cgi-bin/atlw3/ade.cgi .Zadala jsem narozeni- John Kennedy, Brookline (Massahusetts), 20.05hod. a Jacquelin Kennedy, Southampton (New York), 19.45hod. Ale po naskoceni jejich astrokartografickych map, jsem tam ty udaje nenalezla. Kennedymu vubec nic pres Dallas neprochazelo. Co je spatne? Dekuji za odpoved.
Vazeny pane Tichy,
pisu dodatek k me otazce. Pro upresneni-narozeni John Kennedy - 29.5. 1917 a Jacquelin Kennedy - 28.7. 1929
Lucie Černíková


Vážená paní Lucie,
tajemství úspěchu astrokartografie závisí na zadání co nejpřesnějšího času narození a na zadání přesných zeměpisných souřadnic. J.F.Kennedy se narodil ve 20:05 UT (světového času) nebo-li v 15:05 času místního v Brookline (stát Massachusets) zeměpisná šířka: 42N21 a zeměpisná délka: 071W04. Za těhle parametrů by měl být Ascendent na 21°Vah. Použil jsem astrologický program Astrolog v.5.4 od Pullena.
Výsledná tabulka ukazuje linii Plutona v MC přes oblast, kde leží Dallas. Obrázek je připojen níže.
Ještě lepší je pohled na astrokartografii z programu Johannes, kde lze zvolit linie kterých planet mají být viditelné. Obrázek je připojen níže.


Hodně úspěchů vám přeje Karel Tichý

Astrokartografie z Pullena:

kennedy

Astrokartografie z Johannese:

Astrokartografie z AstroDienstu:

Astrokartografie z ASTROLOGER'S Assistant:Dne 24-12-2001 se v Astrologickém fóru objevil tento dotaz:

Vážený pane Tichý,

Prosím, mohl byste mi říci v jakém smyslu je pro mě nebezpečný Uran DS a Saturn AS, který prochází např. přes Alabamu, Kentucky, Tennessee (a který z nich je více negativnější). Jestli jsou pro mě například tak nebezpeční, jak jste nedávno odpovídal ohledně Kennedyho a jeho Pluto MC na Dallas.
A ještě mě zajímá co značí Jupiter IC jež mi prochází přes North a South Carolinu.
Narodila jsem se 2.9.1965 v Kyjově v 01.25hod.
Děkuji moc.

Jitka

Vážená paní Jitko,

linie Urana na Descendentu může způsobit náhlou změnu v partnerském vztahu. Nějaká intenzivní touha po svobodě může přivodit trvalé odloučení, nebo odtržení.
Linie Saturna na Ascendentu může ukazovat místa, kde dojde ke kritickému sebezkoumání, materiálnímu omezování, namáhavé práci. Může vést k většímu uznání, sebeúctě a zralosti.
Linie Jupitera na IC může ukazovat bydliště, přinášející zlepšení vašemu domácímu životu, rodině a základním psychologickým stavbám. Domov se vylepší, stejně tak nemovitý majetek. Nákupy nebo přestěhování je prospěšné.

Vážená Jitko, neberte, proboha, astrologii smrtelně vážně. Závislost na astrologii je nebezpečná. Po letech zkušeností vím, že v astrologii není nic jisté. Kdyby v astrologii bylo vše průzračně nalinkované, tak by se už dávno stala státní ideologií, nebo celosvětovým náboženstvím. Budoucí události jsou složitě zašifrovány a většinou se nedají rozluštit. Mnoho astrologů to pochopilo a zvláště ti, co nemají dar divinace, už dávno zamířili do nejasných a zamlžených vod psychologické astrologie.
John Kennedy během svého nedokončeného prezidentského období neustále cestoval z východního pobřeží USA na pobřeží západní a zpět. Řekl bych, že nejmíň stokrát překonal linii Plutona na MC. Nenašel se ani jeden astrolog, který by půl roku předem řekl: tehdy a tehdy, tam a tam se stane to a to. Po osudové událostí v Dallasu se najednou vyrojilo tisíce astrologů s prohlášením, že to věděli a řádně to astrologicky zdůvodnili.
Inu, po bitvě je každý generál.

Váš Karel Tichý.
P.S. Na astrokartografické mapce z Pullena je plocha USA velká jako nehet u palce. Na tak malé ploše se nedá jednoznačně říci kterými městy prochází vaše linie Urana a Saturna. Navíc stačí, abyste se narodila o půl hodiny dříve, či později a linie povedou jinudy.  28.12.2001 at 19:34 Připojen email jednoho z autorů Johannese pana Jiřího Nitscheho

Pane Tichý,
jenom malá poznámka k Johannesově astrokartografii. Ve výstupech je volba Prohlížení textu a v ní položka Soubor astrokartografie, kde je výpis vybraných čar přímo v zeměpisných souřadnicích. Také je uložen (poslední spočítaný) v adresáři Data, v souboru Kart.txt.
Je to z toho důvodu, že mapa světa je trochu moc hrubé měřítko.
Přeju krásný den
Jiří Nitsche

Ukázka ze souboru Kart.txt. programu Johannes
 Vystup pro astrokartografii, domy Placidovy
 Radix 29. 5. 1917 21:05:00 SEC, Kennedy, Brookline
 rozsah zem. sirek: -90 90
 rozsah zem. delek: -180 180
 prvek planeta sirka delka 
 [st,m,s] [st,m,s]
 MC PL 90 00 00 -094 27 40
 MC PL -90 00 00 -094 27 40
 IC UR 90 00 00 -041 58 52
 IC UR -90 00 00 -041 58 52
 IC PL 90 00 00 085 32 20
 IC PL -90 00 00 085 32 20Další astrokartografie na Astrology PacificAstrology Pacific   |   Astrologická praxe 1   |   Astrologická praxe 2   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.