luna

Astrology Pacific

slunce
 
Astrologická praxe
Astrological Practice
 

Astrometeorologie

vychází z předpokladu, že postavení planet, především Světel (Slunce a Měsíce) mají vliv na  počasí. Astrometeorologií už se například zabývá egyptský astrolog Ptolemaios, který v druhém století napsal základní astrologickou knihu Tetrabiblos. Že měl pravdu dokazuje i statistika, podle níž je při novoluní o 20 % více srážek, než po zbytek měsíce.


Sestrojíme horoskop lunární fáze (úplněk, novoluní). Sleduje se především 4.dům (pramen, zdroj počasí) - 75% výsledku. Pak 1.dům - 25% výsledku. Sleduje se znamení na hrotu, vládce znamení s hrotem, jaké planety jsou v domě a ve kterém znamení je vládce znamení na hrotu.

Čtvrtletní předpověď.
Vychází se z horoskopu vstupu Slunce do kardinálního znamení. Ptolemaios v Tetrabiblos doporučuje horoskop nejblížší lunární fáze před vstupem Slunce do kardinálního znamení.

Čtrnáctidenní předpověď.
Vychází se z horoskopu lunární fáze. Horoskop vychýlen dle horoskopu vstupu Slunce do kardinálního znamení.

Denní předpověď.
Vychází z aktuálních aspektů pro ten den, sleduje planety v zastávce, zatmění a blízkost stálic. Sledují se jen hlavní aspekty, přičemž se nerozlišuje, zda jde o aspekt harmonický či nikoliv. Nejdůležitější jsou aspekty Slunce, pak aspekty meziplanetární a nejslabší jsou aspekty Luny. Odporují-li si dva aspekty, jeden je pro sucho, druhý pro déšť, pak přednost má ten s výraznějším potvrzením a podpořen podobnými aspekty. Je-li i pak spor, pak se teprve podívej na znamení, která planeta je v něm vládcem, nebo v pádu. Denní předpověď je ovlivněna dle horoskopu vstupu Slunce do kardinálního znamení a dle čtrnáctidenní předpovědi.

Popisy planet.

Ptolemaios
  1. udělej horoskop nejbližší předcházející úplněk, nebo novoluní ke vstupu Slunce do kardinálního znamení, to ukáže charakter počasí pro příští roční období. Je-li to novoluní, pak se po celé období řídíme jen novoluními. Je-li to úplněk, pak se po celé období řídíme jen úplňky.
  2. brát v úvahu kvalitu znamení, jako indikaci větrů, teploty a dalších faktorů.
  3. sleduj kardinální domy v okamžicích novoluní a úplňku podle zeměpisné šířky
  4. kvalitu ovzduší podle východu a západu stálic (zvláště jsou-li v konjunkci se Sluncem).
  5. určit vládce místa novu nebo úplňku a vládce následujícího kardinálního domu.
  6. denní zesilování kvalit vznikají tehdy, když vychází, nebo zapadají významné stálice.
  7. Vzdušné proudy vznikají ve směrech aspektů Světel, ke kterým se přiklání zeměpisná šířka Měsíce.
  8. Východ Slunce pozorujem kvůli předpovědi ve dne, západ pro noční předpověď.
Popisy znamení.

BERAN - bouřlivé a krouponosné, tyto vlastnosti jsou způsobovány stálicemi v něm sídlicích. Teplý, horký, suchý - proměnlivé znamení a může přijít s nějakým větrem.
0 - 10° podporuje déšť a vítr
11 - 20° je mírnější povahy
21 - 30° je žhavý, zhoubný a přináší nemoce.

BÝK - směs obojetných povah s mírnou převahou tepla. Chladný, mokrý, umírněný vliv a může být zpevněn farmářským deštěm.
0 - 10° okolo Plejád je bouřlivé, větrné a mlžnaté, zemětřesení
11 - 20° vlhké a chladné
21 - 30° v oblasti Hyád ohnivé povahy vysílající blesky a blýskání na časy.

BLÍŽENCI - vyrovnané počasí, rovnoměrná teplota. Inklinují ochladit, sucho, pěkně, pohybující se mraky, otevřou oblohu, různorodost teploty
0 - 10° ničivá vlhkost
11 - 20° mírný
21 - 30° smíšený a nevyrovnaný.

RAK - jasné a teplé počasí. Ochlazení až studený, mokrý, šance na déšť, lijáky, krátkodobě vlhký. ochladnout k chladu, mokrý, šance na déšť, lijáky, krátkodobý mokrý.
0 - 10° v okolí Jesliček (Praesepe) podporuje dusno, zemětřesení, mlhy, bouřku a tmu.
11 - 20° vyrovnaný
21 - 30° větrný

LEV - převážně horké a dusné. Horký a suchý, většinou tlumené znamení, v zimě - tání sněhu
0 - 10° dusno, zhouba a nákaza
11 - 20° mírné počasí
21 - 30° vysušující a zhoubný

PANNA - zcela prodchnuto vlhkostí a bouřlivostí. Studená, suchá, na chladné straně s větry; bouří. Chladné, nižší teploty, větrné vánky, upřednostňuje sucho; příjemné počasí.
0 - 10° je teplejší a ničivé
11 - 20° je vyrovnaný
21 - 30° vodnatý

VÁHY - mají nestálý a proměnlivý charakter. Chladno, nižší teploty, lehké větříky, upřednostňují sucho; příjemně.
0 - 10° vyrovnaný
11 - 20° vyrovnaný
21 - 30° bohatý na vodu

ŠTÍR - je bouřlivý a ohnivý. Extrémní; skličující; toto znamení zesílí činnost po zbývající části horoskopu. Nikdy nedostává se k produkování nějaké akutní povětrnostní činnosti, někdy divoký stav.
0 - 10° podporuje sněžení
11 - 20° mírné počasí
21 - 30° bouře

STŘELEC - je dárcem větru. teplý, suchý, jasný a slunný; příjemný, babí léto, lednový nebo únorový typ upouští od účinnosti.
0 - 10° vlhké.
11 - 20° mírné.
21 - 30° ohnivé, žhavé.

KOZOROH - je vcelku vlhký. Studený v zimě, bouře; může zvětšit žár v létě; přísný a dlouhé období, vlhký, zvláště jestliže je v prvním nebo ve 4.domě, nepříjemný a ponurý.
0 - 10° horká a ničivá.
11 - 20° vyrovnaný a mírná.
21 - 30° přináší déšť a bouřky.

VODNÁŘ - původce studené vláhy. Studený, suchý a křehký; blýskavičný; velmi proměnlivý, zvětší bouřlivost horoskopu.
0 - 10° nositel vlhka.
11 - 20° mírný.
21 - 30° větrný.

RYBY - jsou chladné a větrné. Chladný, mokrý, mírný, vhodný, naznačí umírněnost, partner k Býkovi.
0 - 10° umírněný.
11 - 20° vlhký.
21 - 30° vyprahlý, horký.

Ingresy, úplňky a novoluní
ASC (vládce Ascendentu) v kardinálním znamení - výrazné a dlouhodobé počasí
ASC (vládce Ascendentu) ve fixním znamení - stálé počasí
ASC (vládce Ascendentu) v mutabilním znamení - proměnlivé počasí
ASC (vládce Ascendentu) v ohni - teplo, sucho
ASC (vládce Ascendentu) ve vzduchu - teplo a vlhko
ASC (vládce Ascendentu) v zemi - chladno, sucho
ASC (vládce Ascendentu) ve vodě - chladno a vlhko

Vítr
Západní (studený a vlhký) - Merkur , Venuše, Luna
Jižní (horký a vlhký) - Mars, Jupiter
Východní (horký, suchý) - Slunce
Severní (studený, suchý) - Saturn, Luna

Vrchol aktivity slunečních skvrn (několik cyklů např. 180letý): období největších srážek.
Za novoluní víc pršívá o 20 %.
Fouká-li za novoluní severák - studený déšť.
Sledovat úplněk, novoluní, Chiron, Sírius. V meteorologii není rozdíl mezi dobrými a špatnými aspekty.
Úplná změna počasí při novoluní, nebo při úplňku (do 4 dnů). Jestliže nastane lunární fáze v čase 16 -18 hod. a v datu od 15/3 do 15/10 bude pěkné počasí. úplněk v 18:00 hod. a při jižním větru - bude deštivo.
Saturnův rok bývá chladný a vlhký, i když jsou i období sucha.
Opat dr. Knauer si rozdělil jak den, tak i noc na dvanáct planetárních hodin a sledoval, v které hodině nastane novoluní. To pak dávalo zabarvení lunárnímu měsíci.Astrolog C.Murphy předpověděl dle postavení Merkura, že 20-01-1838 bude nejchladnější den té zimy. A opravdu teplota klesla na -20° v Londýně a ještě dlouho se mluvilo o Murphyho zimě.
Ten den byla přesná konjunkce Marta s Neptunem ve znamení Vodnáře (připodotknul Karel Tichý).

Zima století - od Silvestra až do 08-03-1929 ani jedinkrát nepřeskočila rtuť v teploměru bod mrazu. Frýdeckému strážmistrovi Bučkovi, který měl noční službu zmrzl pendrek tak, že se mu pak v teple rozskočil ve dví. Největší mráz byl v noci z 10. na 11.února 1929 (-41°C). V té době uvízlo na tratích na pět tisíc vagonů s uhlím. Třetina strojvůdců podlehla vážným chřipkám a těm, kteří zůstali na trati omrzaly uši, nosy a ruce. Železničáři plakali bolestí jako děti. MFDnes 09-03-2001

Prudké ochlazení nastalo na Silvestra 1978. Na noční směnu šli pracující za teploty +10° a ráno v šest hodin odcházeli z práce za mrazu -20°. Pokles teploty během noci byl o třicet stupňů.
Velký teplotní extrém nastal i 20-04-1971, kdy uprostřed jara teplota poklesla na mínus 20°
MFDnes 11-01-2002

Astronom Křivský jako student se začal zajímat o záznamy počasí, které se dělají na věží pražského Klementina nepřetržitě od roku 1805 - je to nejdelší pozorovací řada ve střední Evropě. Když je porovnával s osmdesátiletým cyklem sluneční činnosti, zjistil nápadou shodu: čím je Slunce aktivnější, tím více dešťů. Monografie na toto téma uveřejnil ve třech jazycích v roce 1953. A dnes říká: "Vzhledem k tomu, že naše hvězda jde právě do dlouhodobého útlumu, můžeme kolem roku 2025 čekat maximum srážek".
MFDnes ze dne 03-12-2001


08-01-2002 přišel rozhořčený email a podobný text se objevil v Astrologickém fóru a prý je i v návštěvní knize

Vážení astrologové, Vaše předpověď je blábol, který nemá nic společného s předpovědí počasí.
Stačí dokumentovat předpověď teploty vzduchu začátkem ledna. Nevím jakým způsobem spojujete konstelace planet s předpovědí, ale tady je důkaz o nefunkčnosti této metody.
Musím se ozvat na Vaši nabídku proto, že jsem meteorologem profesionálem, nemůžu Vás nekomentovat. Jestli budete chtít vědět o předpovídání počasí, rád Vás budu informovat. Jen prosím Vás, nelžete lidem a tyto výsledky raději nezveřejňujte. Astrologie je věda, kterou uznávám a klaním se před ní, ale všechno má své meze a není možné pod astrologiii dělat všechno.
I když jsem meteorolog profesionál, dlouhodobě sleduji vliv Měsíce na změny počasí na Zemi. Zajímám se o slapové vlivy této planety na změny počasí. Je to velice zajímavá činnost a změny fázového stavu Měsíce přinášejí i změny. Mám o této spojitosti dokumenty, důkazy, ale protože je to věc velice komplikovaná, raději něco nedokonalého nemůžu zveřejňovat.
Proto Vás ještě jednou žádám, nezveřejňujte předpovědí počasí, protože tato Vaše metoda je naprosto nefunkční a zpochybňuje kvalitu a výsledky Vaší práce.
S pozdravem
Štefan Tóth


Vážený pane Tothe,
můžu Vás uklidnit, podle počítadla návštěvníků, navštěvuje přepověď počasí na Astrology Pacific 1 až 2 návštěvníci za den. Daleko víc návštěvníků navštěvuje předpověd budoucnosti Hod kostkami, nebo Iting. Takže velká újma na duševnim zdraví národa nenastává. Ani profesionální meteorologové se vždy nevyznamenávají. 23-12-2001 den před Štědrým dnem předpovídali na Boží hod vánoční mrazy mínus dvacet a bylo desetkrát méně - jen mínus dva.
Dělám předpověď podle nebeských konstelaci tři měsíce dopředu, což se profesionálním meteorologům může jen snívat. Podle jejich vyjádření už u týdenní předpovědi se blíží úspěšnost 50 procent, což se rovná hodu mincí.

Měsíc červenec 2002 byl pro Moravskoslezký kraj deštivý, zatímo Praha měla slunečno a horko.
Podobná situace byla v červenci 1997. V pátek 04-07-1997 o 21 hodině začala celonoční průtrž mračen a za ní následovala přívalová vlna, která smetla lidem na Moravě movitý i nemovitý majetek. V téže době neteční Pražáci pobaveně zírali na Čundr country show Ivana Mládka v televizi Nova a Moravané zachraňovali holé životy na vysokých stromech. Slušelo se zakázat všechny veselice a vyhlásit třídenní státní smutek, nebo aspoň vyjimečný stav.
Teď už chápu rozdíl, když jedné zemi (Čechám) vládne Lev a druhé zemi (Moravě) vládne znamení Střelce.

Kolikrát ráno poslouchám rozhlasové zprávy a paní hlasatelka v Radiožurnálu mi veselým hlasem oznamuje, že na celém území státu je slunečno a hezky. Stačí mi jeden pohled z okna a vidím, že je zataženo a lije. Tehdy si připadám že Ostrava je pro pražáky město kdesi v Rusku. Pro ostravsko je přesnější předpověď počasí polské televize z Katovic.

Jestliže během dovolené slyším z rádia Vaši předpověď, že bude zítra jasno, až polojasno, místy oblačno, občas déšť, tak taková oportunistická předpověď musí mít 100 procentní úspěšnost, ale je mi na houby.
Na druhé straně chápu vaše rozhořčeni. I když se snažím vycházet z díla velkého Ptolemaia - Tetrabiblos raději zpátky své předpovědi nechodím kontrolovat podle skutečné situace. Blíže o astrometeorologii v sekci Astropraxe těchto stránek.
Jsem vám povděčen za váš email. Mějte se krásně Karel Tichy.


Vážený pane Nitsche,
obracím se na vás s prosbou. Dlouhá léta jsem se zabýval statistikou průměrných teplot (Klementinum) a pohybem Slunce přes stálice. V příloze posílám excelovský program ukazující odchylku od průměrné teploty při přechodu Slunce přes stálice. Chtěl jsem si ověřit vaše chladné síly, ale nenašel jsem některé vámi popsané stálice

Shravana = Altair to bude asi 301°
Chitra = Spica to bude asi 203°
Mrigashira = Heka tuto stálici jsem nenašel, můžete mi napsat, prosím, ekliptikální délku?
Krittika = Alcyone to budou asi Plejády 59°
Ashwini = Sheratan to bude asi 33°
Makha = Regulus to bude asi 149°
Pushya = Aselus Australis je to severní Oslík?
Shatabhisha = lambda AQU tuto stálici jsem nenašel, můžete mi napsat, prosím, ekliptikální délku?

Velmi mě potěší, když mi odpovíte. Mějte se krásně, Karel Tichý

Milý pane Tichý,
velmi rád se s Vámi podělím o své informace, které se mi podařilo nasbírat. Budu velmi rád, když se na "moje" chladné síly podíváte z jiného úhlu pohledu a moje tvrzení prověříte. Jsem otevřen každé diskusi a Váš zájem upřímně vítám. Posice stálic jsou uvedeny k dnešnímu dni 21.5.2002 ve 12:00 SEČ, Aselus Australis je Jižní Oslík.
(já si to pamatuju podle Austrálie neboli Jižní země a Borealis že značí severní zase podle bájné země Hyperborejců, která prý měla být někde na severu)
Za Váš program moc děkuju a doufám, že společnými silami tu Astrometeorologii posuneme kus dopředu.

Přeju krásný den

Jiří Nitsche


Email pana Nitsche
Geocentrické a heliocentrické souřadnice
zodiak tropický,
21. 5. 2002 12:00:00 SEČ, kalendář smíšený
Praha, 50N 05 00 14E 25 00

název prvku znamení délka 
 [st m s] [st m s] 
Sheratan Býk 3 59 35 33 59 35 beta Ari 24.dubna
Alcyone Blí 0 0 54 60 0 54 eta Tau 22.května
Heka/Meissa Blí 23 43 50 83 43 50 lamb Ori 15.června
Asellus Aus. Lev 8 44 54 128 44 54 delta Cnc 01.srpna
Regulus Lev 29 51 26 149 51 26 alfa Leo 23.srpna
Spica Váh 23 52 27 203 52 27 alfa Vir 17.října
Altair Vod 1 48 30 301 48 30 alfa Aql 22.ledna
Shatabhisha Ryb 11 36 12 341 36 12 lamb Aqr 03.března
Shravana = Altair
Chitra = Spica
Mrigashira = Heka
Krittika = Alcyone
Ashwini = Sheratan
Makha = Regulus
Pushya = Aselus Australis
Shatabhisha = lambda AquariusAstrology Pacific   |   Astrologická praxe 1   |   Astrologická praxe 2   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.