pohled na západ, v pozadí VŠB pohled na sever
Pohledy z astrologické observatoře Astrology Pacific

Pohled na západ, v pozadí Vysoká škola báňská v Ostravě Porubě.
Pohled na sever, v popředí tramvajová vozovna, v dálce je Hlučín
Snímek je z října 2006

13.11.2014 at 10:34:02       Příjemci sociálních dávek

Velmi by mne zajímala obdobná data u nás, ta následná jsou z Německa:

Tělesné zdravotní problémy: příjemci sociálních dávek 42%, pracující 17%
Psychické problémy: příjemci sociálních dávek 8%, pracující 3%
Pobyt v nemocnici v posledních 20 měsících: příjemci sociálních dávek 20%, pracující 9%
Kuřáci: příjemci sociálních dávek 66%, pracující 32 %
Žádný sport či tělesné aktivity: příjemci sociálních dávek 42%, pracující 25%

Zdroj: http://viditelny-macek.cz22.10.2014 at 10:25:49       Neviditelný pes: Slon v porcelánu

Když chci zničit něco fungujícího, sloučím to s něčím jiným taky fungujícím, to je zásada, která se projevuje v krocích vedení Českého rozhlasu. Nyní je na pořadu Dismanův rozhlasový dětský soubor. Jeho sbormistři manželé Fleglovi byli vyhozeni trikem zvaným zrušení funkce a soubor se má sloučit s jiným dobře fungujícím tělesem, Dětským pěveckým sborem. To vše jen tak, bez veřejné debaty, bez kontaktu s těmi, jichž se to týká a už bez ohledu na veřejnost, která to platí. Vždyť poplatky za rozhlas se staly součástí daňové zátěže, jistěže oprávněně, rádio je dnes vestavěno do čehokoli co žere elektřinu, snad jen pračky a mixéry jsou zatím ušetřeny.

V ničení slučováním má vedení rozhlasu hodnotnou zkušenost už z posledního výkonu, jímž bylo zlikvidováno Rádio Česko. Ještě před zrušením, respektive jeho sloučením dávalo rádio veřejné služby najevo, že mu nedává plnohodnotnou podporu. Bylo to rádio určené té menšině, která je státem nejméně podporována, totiž vzdělaným, inteligentním lidem s živým zájmem o politiku, kulturu, ekonomiku a veřejné záležitosti v obecném slova smyslu. A tak Česko hodili do jednoho pytle s dalšími dvěma inteligentními útvary, s Leonardem a Šestkou. To, že kolem stanice vznikne nějaká komunita, nějaké společenské prostředí, že na druhém konci drátu je nějaký člověk s nějakými zájmy a potřebami, to vedení rozhlasu pomíjí.

Teď je tu na tapetě Dismanův soubor, legendární těleso s osmdesátiletou historií, které přežilo nacistické řádění a komunistickou kulturní genocidu. Hrozí nebezpečí, že nepřežije vládu ředitele Petera Duhana.

Diskuze k článku:

Proč se tradičně nazývané rádio "Praha" nazývá ČR2 jsem taky nepochopil. Proč na lokální stanici "Regina" vysílá "Rádio Česko", do kterého se pletou dopravní informace z Prahy, to jsem taky nepochopil. Pan Duhan fakt mluví jako kniha, o tom, jak má právě Český, potažmo Československý rozhlas genius loci media založeného za První republiky, jak všechny změny jsou změnami systémovými, když já si myslím pravý opak. Bohužel, vedení rozhlasu tak trochu zneužívá situaci, protože Český rozhlas je v této věci nezastupitelný, bezkonkurenční. Sypou se mu automaticky penízky a soukromé stanice, až na vyjímky, se nedají poslouchat. A pan Vostrý spolupachatel toho všeho zmizel zase tam odkud přišel, jen otrochu vyše. Bože, chraň Brňáky.

Nebo jiný lapsus:
Na středních vlnách byla léta stanice Praha. Ještě na jaře mohly babičky na vesnici ve stařičkém tranzistoráku poslouchat svůj oblíbený pořad Písničky na přání. Nyní tam slyší stanici Leonardo a poslouchají vědecké nebo politické úvahy. Než jim zakroutí knoflíkem.

tak ono stačí se zajímat o to jak Duhan zničil :
stanici Prahu, ta měla svých posluchačů dost a to co tam dnes je odpoad televizních moderátorek, zmizely pořady jako je Periskop, pořad který má asi nejvíc posluchačů " Jak to vidí" zkrácen na půl hodiny atd. Rozhlas stojí trochu stranou zájmu politiků a tak tam lze konat v zájmu dobra cokoliv. Poté co dokonáno ničení stanic viz Leonardo, se přistupuje k dalším změnám. Dismanův soubor a zásah do něj ,značí ,že Duhan už nemá respekt před ničím a vše co léta fungovala a dobře je třeba přetavit v rámci změny v cokoliv,trochu to připomíná 50. léta

http://neviditelnypes.lidovky.cz/
15.02.2014 at 20:47:07       Většina občanů je poctivých, ale o těch se nemluví

Stát prosperuje, když se podporují úspěšní. A ne jenom neúspěšní. Teďkom média jsou plné korupce, nepoctivostí členů ODS. Já myslím jednak, že to ty media trošku přehánějí. Mluví se o těch pěti procentech, nebo menších procentech nepoctivců a o těch poctivých, kterých je pětadevadesát procent, tak o těch se nemluví. Nehledě k tomu že se krade napříč politickým spektrem. A jenom proto, že někdo někde něco proved, nebo vyměnil politické názory – to je záležitost policie a legislativy, soudů. Média si vezmou na mušku hlavně pravicové politiky – to je pochopitelné a taky zábavnější. Mám na mysli jeden populární časopis. Kdyby se v novinách psaly jen pozitivní věci, tak to nikdo nekupuje. Představte si, že by v novinách byl titulek: „Nečas zase nic neukrad, Vomáčková zase nevzala úplatek“ tak to je nuda.

Zdroj: YouTube - volně podle Ivana Mládka na předvolebním shromáždění Strany svobodných v roce 2012.
01.01.2014 at 16:50:09       Rok 2013 naruby - velikonoce byly bílé a vánoce zelené

Klikni na obrázek:

Zelené vánoce - ledové velikonoce07.11.2013 at 20:57:19       Romové nejsou Češi, ale občané ČR romské národnosti

Zprávy by měly být korektní! Zpráva, že ve Velké Británii byli zadrženi čtyři Češi, kteří zneužili sociální dávky za miliony, by měla být proto přeformulována. Nešlo totiž o Čechy, ale státní příslušníky České republiky, což stále ještě vnímám jako rozdíl.

http://viditelny-macek.cz/07.10.2013 at 10:40:47       Biomasa II

V talkshow Jana Krause na stanici Prima si zpěvák Daniel Hůlka si nevzpomněl, jak se jmenuje strana, za kterou kandiduje v Královéhradeckém kraji. Zkratka SPOZ po chvíli váhání vysvětlil jako SPOZ - Strana přátel občanů Zemanovci. "Řekl jsem to blbě?" divil se potom. Správného jména skrývajícího se pod zkratkou SPOZ se dobral až po nápovědě z řad diváků.
Na dotaz Jana Krause co bude jako poslanec prosazovat řekl: "Kultura je podfinancována, chci prosazovat více peněz na kulturu - až 1 procento DPH." Jan Kraus řekl: "Pan premiér namítne, když vám přidám, pak musím někde ubrat. Co navrhujete - vzít ze zdravotnictví, nebo ze školství...?" Pan Hůlka se zarazil a nevěděl, jak odpovědět.
Jan Kraus řekl, že v korupci zmizí ročně 100 miliard. Hůlka se toho chytil a že bude prosazovat jasné prokazování příjmů. Kraus oponoval, že ti největší tuneláři mají všechny papíry v pořádku. To se spíš šikanuje nějaká babička, která prodala chatu a zapomněla něco zdanit.
17.09.2013 at 10:34:33       Ano, tak to je!

Následující naučení by se měla všem vtloukat do hlavy už od mateřské školky:


Z webu Viditelný macek23.03.2013 at 20:21:56       Webzdarma versus Google

Dobrý den.

Moje webové stránky u poskytovatele freewebhostigu Webzdarma.cz
http://grafika.webzdarma.cz/
http://basne.webzdarma.cz
http://chromik.wz.cz

se po vyhledání ve vyhledávači Google.cz zobrazí s varovným hlášením:
„Tyto stránky mohou poškodit váš počítač“
Po kliknutí na varování se zobrazí „Váš web obsahuje malware“ (injektáž kódu)
Při zobrazení "škodlivého kódu" je lehce rozpoznatelný reklamní banner poskytovatele.
Rád bych poprosil poskytovatele Webzdarma, aby požádal vyhledávač Google o zastavení falešných varovných hlášení.

Děkuji a jsem s pozdravem, Karel Tichý

Dobry den,
problem resime, ani nas tato situace netesi. Prohlizec Google Chrome a Firefox povazuji nas reklamni kod za malware. Momentalne jsme vypli zobrazovani vsech reklam a na strankach pri zobrazeni za behu odstranujeme dle Googlu zavadny reklamni kod (ktery je ale roky uz stejny a nikdy s nim problem nebyl).

Definitivne bude chyba odstranena az nas Google vyradi ze sve databaze nebezpecnych stranek, na cemz pracujeme. Doporucujeme Vam nechat sve stranky proverit a vyradit na http://www.stopbadware.org/ nebo pouzit Google Webmaster Tools.
Dalsi informace sledujte v diskuznim foru
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=6&i=68576&t=68576. --
S pozdravem
Marcela
webzdarma.cz
16.02.2013 at 20:17:26       Chvála čtečky Kindle
čtečka Kindle

Jako milovník knih - knihomol jsem v mládí prolouskal tisíce knih. Od poloviny 2.třídy základní školy jsem byl zapsaný v místní knihovně a hojně si půjčoval knihy. Po vojně jsem se oženil a během 40 let manželství knihy si kupoval do té doby až nebylo místo na nové přírůstky. Nyní jsem si zakoupil čtečku knih Kindle a jsem nadšený. Před zakoupením jsem uvažoval, zda nebude problém s českou diakritikou, jak je to často v počítači. Ale použitý elektronický papír je bez chyb. Proud to nežere, spotřeba je jen při otáčení stránek a vydrží otočit 8000 krát.

Cena je 2700,- a dotovaná s reklamou za 2500,- Mně osobně reklama nijak nevadí a reklama je vidět jen při pauze delší než 10 minut jako šetřič obrazovky. Reklama vydrží ve čtečce 5 dní a pak naskočí defaultní šetřič, stejně jako při zakoupení čtečky. Čtečka připojena k WiFi se aktualizuje, stáhne si další dva reklamní šetřiče, dá se s ní surfovat po webech (Google, Wikipedie, Amazon atd.) Samozřejmě při surfování je spotřeba energie větší.

Dvě giga prostoru ještě nemám zaplněný a to už mám ve čtečce Kindle 750 knih - a samé poklady, které jsem celý život toužil mít a si přečíst. Snažím se mít knihy ve formátu PDF a tak texty jako wordovský DOC, nebo PDB, MOBI převádím programy Calibre, ABC Palm Convertor. Organizace sbírky knih a zařazování do složek se koná pomocí programu Kindle collection manager.

Skvělá věc, spokojenost, nemá to chybu!!!25.01.2013 at 12:40:15       Dřívější volby prezidenta.


1993

Během volby v sídle sněmovny v Thunovském paláci na Malé Straně někdo telefonicky oznámil, že v budově parlamentu je uložena bomba. Policie žádnou výbušninu nenašla.

1998

V době volby byl kandidát SPR-RSČ Miroslav Sládek vazebně stíhán za projev k česko-německé deklaraci. Sládkovi republikáni se pak snažili volbu napadnout u Ústavního soudu, neboť Miroslav Sládek se nemohl kvůli svému pobytu ve vazbě zúčastnit hlasování. Při volbě si získala pozornost i první dáma Dagmar Havlová, která pískotem na prsty reagovala na provokativní výroky poslanců SPR-RSČ, zejména pak na slova poslance Jana Vika, že Václav Havel by se měl stydět.

2003

Ve druhé volbě poslali sociální demokraté do souboje o prezidentský úřad Miloše Zemana, který byl favoritem. Nakonec však nepostoupil ani do druhého kola, když získal velmi malý počet hlasů. Pro Miloše Zemana tehdy nehlasovali ani někteří sociální demokraté, kteří mu původně podporu slibovali. Miloš Zeman spěšně opustil Španělský sál ještě před vyhlášením výsledků prvního kola. Tehdejší šéf ČSSD Vladimír Špidla nyní pro server Insider přiznal, že jedním z důvodů, proč někteří sociální demokraté pro Miloše Zemana nezvedli ruku, byl Miroslav Šlouf a jeho okolí.

2008

Pět politiků dostalo v obálce nábojnice. Policie případ odložila.

Poslanci za ČSSD obvinili svého bývalého stranického kolegu Evžena Snítilého, kterého ze strany vyloučili za podporu Václava Klause, že vzal za tuto podporu peníze.

Senátor Josef Novotný (tehdy SNK) tvrdil, že mu kolega z ODS nabídl dvoumilionový úplatek. Policie po několika měsících případ odložila.
Rozruch tehdy způsobila schůzka někdejšího šéfa poradců expremiéra Miloše Zemana Miroslava Šloufa s poradcem prezidenta Václava Klause Jiřím Weiglem v pražském hotelu Savoy několik dní před volbou.

Druhé volby se ze zdravotních důvodů nezúčastnila poslankyně Strany zelených Olga Zubová. Její strana ve volbě podporovala Jana Švejnara, a svou neúčastí tak Olga Zubová nepřímo umožnila zvolení Václava Klause. Tehdejší šéf strany Martin Buršík označil Olgu Zubovou za „krávu" a o rok později byla společně s dalšími ze Strany zelených vyloučena. V roce 2009 pak kandidovala za Demokratickou stranu zelených do Evropského parlamentu, přičemž se objevila na stovkách billboardů, což měl být dar (asi pět milionů korun) majitele mediální agentury Médea Jaromíra Soukupa. V létě téhož roku se také objevila na pátém místě kandidátky ČSSD ve volebním obvodu Praha. Jaromír Soukup její kampaň opět financoval několika miliony korun.

Obálky s prázdnou nábojnicí obdrželi například poslanec ČSSD Evžen Snítilý a senátorky Liana Janáčková a Jana Juřenčáková z klubu SNK. Podle dostupných informací poslal kdosi náboje i dvěma bývalým sociálním demokratům Miloši Melčákovi a Michalu Pohankovi. "Jelikož se nepodařilo zjistit skutečnosti, které by vedly k zahájení trestního stíhání proti konkrétní osobě, případ jsme odložili," řekl Hulan. Politici dostali dopisy s kulkami ze střelné zbraně 12. února 2008. V symbolice mafie taková zásilka znamená poslední varování před smrtí.

Pramen: Blesk a Deník ze dne 25.ledna 201310.01.2013 at 10:01:26       Klausova amnestie.


Prominutí korupčních zločinů je výsměchem vyhlášenému boji proti korupci

Ztracené miliardy:
Pramen: ČTK a Deník ze dne 8.ledna 201305.01.2013 at 10:28:56       S Klausovou amnestií nesouhlasí 82,2% Čechů.

Čepro, Rolins, Pomeje,
Vašek pouští zloděje.
Manažeři z Unionu,
vesele už běží domů,
Pitr Tomáš, soudce Berka,
volná je Wajglova dcerka,
Hlava mi to nebere,
Vašek se s tím nesere.
Jen mi řekni hlavo země,
neděláš ty vola ze mě?

...Ruda z Ostravy napsal svůj protestsong, kde se o Klausovi vyjadřuje velmi nevybíravě.
"Pane prezidente, naší malé země, vy jste je propustil všecky na hodinu, běžte do….,"
zpívá v předělané písni od Jaromíra Nohavici s názvem Pane prezidente.
"Pane prezidente, a ještě stěžuju si. Že pustí Juru Berku a Petra Smetku a další hajzly. A Frantu Dohnala a Marko Stehlíka aj kluky šikovné z Progresa Investa. No ty mafiány, prostě jedna banda."
Chováte se, jak malé děcko!

Protestsong je na první pohled spíchnutý opravdu horkou jehlou a rekordy sledovanosti určitě trhat nebude, ovšem Ruda se trefí do noty mnohým, kterým prezidentské amnestie leží v žaludku.
"Pane Vašku, zachoval jste se jak malé děcko. Vždyť oni nám rozkradli celou republiku a vůbec všecko," i tak se Ruda pustil do zatím stále ještě hlavy státu.
28.12.2012 at 09:56:53       Písmo Comenia Script.
Písmo Comenia Script
JIŘÍ RYS, OSTRAVA

Když jsem dostal první občanský průkaz, ještě s otiskem palce, první řidičský průkaz i první spořitelní knížku, to ještě nebyly počítače a rubriky byly vyplněny ručně perem tehdy „hůlkovým písmem". Na všech formulářích i žádostech byla dole poznámka - vyplnit hůlkovým písmem.
A nyní koukám jako na zjevení, na „nový" typ písma pro žáky - Comenia Script. Je to úplně totéž, co ono více než sto let používané hůlkové písmo. Navíc za to „vynálezce" dostane pěkné tunelovné a možná i metál na Hradě.

To je tak, když si národ zvykl nedodržovat názvosloví: pomaštěný tvaroh je máslo, zloděj je tunelář, podvodník je lobbista a nyní i písmo dostalo nový háv, i když v učebnici O. Menharta „Nauka o písmu" z roku 1954 je hned několik podobných manuskriptů, které při běžném psaní vypadají naprosto stejně.

Zdroj: Moravskoslezský denik dne 28-12-201221. 12. 2012 - Slavnostní program konce světa

 • 05:00 – Vstávání obyvatelstva
 • 06:00 – Příchod Mayů, jejich ubytování
 • 07:00 – Příchod mimozemšťanů
 • 08:00 - Příchod představitelů G8, jejich ubytování
 • 09:00 - Příchod Svatých a ostatních nadpřirozených bytostí
 • 10:00 - Hymna Konec světa 2 - Stairway to Heaven, Highway to Hell
 • 11:00 - Přivítací řeč (Lenka Holas Kořínková featuring Aštan Šeran - vůdce Velké vesmírné flotily Vesmírných lidí)
 • 12:00 - Vyhodnocení konce světa
 • 14:00 - Minuta ticha
 • 16:00 - Raut
 • 17:00 - Zahájení slavnostního plesu
 • 17:10 - Dan Nekonečný
 • 17:30 - Tombola
 • 18:00 - Odchod Mayů
 • 19:00 - Ohňostroj
 • 21:00 - Odchod Andělů a Archandělů
 • 22:00 - Ukončení slavnosti
 • 23:00 - Konec světa
 • 23:30 - Slavnostní projev politiků o současné krizi
(česká varianta)
 • 05:00 - Budíček
 • 06:00 - Příchod Mayské delegace
 • 07:00 - Příchod mimozemšťanů
 • 08:00 - Příchod vedoucích představitelů EU
 • 09:00 - Příchod Svatých a nebeské delegace
 • 10:00 - Hymna na počest konce světa - Stairway to Heaven, Highway to Hell
 • 11:00 - Uvítací řeč pronesená organizátory Ivo A. Bendou, Petrem Hájkem a Adamem B. Bartošem
 • 12:00 - Vyhodnocení vývoje lidstva v posledních třech tisíciletích
 • 14:00 - Tisková konference
 • 16:00 - Vyjádření Tomio Okamury
 • 17:00 - Začátek estrády
 • 17:10 - Dan Nekonečný
 • 17:30 - Tombola o hodnotné ceny
 • 18:00 - Odchod mayské a mimozemské delegace
 • 19:00 - Ohňostroj
 • 21:00 - Odchod nebeských delegací
 • 22:00 - Ukončení slavnosti a závěrečné slovo Václava Klause
 • 23:00 - Konec světa
 • 23:30 - Slavnostní projev o budoucnosti Evropské Unie06.12.2012 at 10:08:10       Muslimská demonstrace v Londýně.

muslimovéNa transparentech je napsáno:
Zabijte všechny, kteří urážejí islám!
Evropa bude platit, už to začalo, vaše vyhlazení je na programu...
Evropa je rakovina, islám je odpověď
Svobodo táhni do pekla
Islám bude vládnout světu
Připravte se na opravdový holokaustPramen: http://www.astrologie.cz/cgi-bin/forum.pl?akce=display&id=6041
Brusel letos raději nevztyčí vánoční strom. Má strach z islamistů

Metropoli Belgie letos nezkrášlí vánoční strom, který tradičně stával na hlavním náměstí. Rozhodla tak bruselská radnice kvůli obavám z muslimské komunity, již by nasvícený křesťanský symbol Vánoc prý mohl urazit. Napsal to server Right perspective.
Podle serveru radnice nechá na Grande Place raději zbudovat elektronickou instalaci stromu. To ale odsoudila jedna z radních Bianca Debaetsová s tím, že instalace nebude připomínat křesťanské svátky. „Obávám se, že právě odkaz na křesťanství byl hlavním popudem vánoční strom nevztyčit.”
V Belgii žije četná muslimská komunita, která se stále více radikalizuje. Na jaře vyzval Fouad Belkacem, člen tamní islámské skupiny Šaría4Belgium, Belgičany, aby opustili zemi, pokud se jim islám nelíbí. Prohlásil to po násilnostech ze strany přistěhovalců, jež propukly poté, co policistka zastavila ženu v závoji a v souladu se zákony ji vyzvala, aby obličej odhalila a legitimovala se. Žena ji však napadla a zlomila jí nos. Belkacem za to útočnici pochválil.
„My, muslimové, nemáme pro vás, nevěřící, a váš životní styl špetku úcty. Naše náboženství je nadřazené vašemu. Pokud se vám to nelíbí, můžete se z Belgie odstěhovat,“ prohlásil.


12.06.2012 at 10:08:10       Kdo skutečně vyssává erární peníze

Čtenář glos V. M. pro web Viditelný macek napsal:
Tak jsem se při poslouchání "Toulek českou minulostí "dověděl, že podnikatel Škoda zaměstnával 35.000 lodí a na to mu stačilo 30 úředníků! V době kdy neexistovaly ani kalkulačky a sjetiny se dělaly systémem hlava, pero, papír!
Rovněž zastaralou metodou, obyčejným dělením, jsem zjistil, že na 5 milionů daňových poplatníkú by dle systému "Škoda" bylo potřeba 4286 úředníků a na všech 10,5 milionu občanů 8615 ! Zaokrouhleno směrem nahoru. Zřejmě mám nějakou rozumovou vadu, když si myslím, že technický pokrok, t.j. neskutečná počítačová vybavenost, nesrovnatelné i spojovací možnosti (žádné poštovní drožky a telefon jen někde) by měly vést k úsporám včetně personálním. Skutečnost jde totiž proti mé úvaze. Přesto, kolik by měl asi p. Škoda úředníků dneska?
Když pak čtu, že jen Drábkovo ministerstvo zaměstnává 18.500 dobře placených a "naprosto nezbytných" úředníků, že státem je živeno 1.100.000 zaměstnanců všech profesí, že státní orgány si za erární peníze najímají další poradenské a právní firmy, tak že nejde ani zjistit, kolik lidí skutečně vyssává erární peníze, tak by nejen mě, ale všem mělo být jasno. Když k tomu přidáme ještě zakotvené nemravné a pravidelné statisícové odměny ke královským platům tak o to spíše.
Toto je totiž ten hlavní důvod, proč je v kase stále minus. Ne tolikrát skloňovaný důvod o předražených zakázkách, spíš je to odvádění pozornosti od tohoto stěžejního důvodu.
Zkusme systém "Škoda" na pár let a jsem si jistý, že náš pravidelný roční příspěvek do EU nebude z draze půjčených peněz, ale bude to přebytek, tak jak by to mělo být u všech příspěvků všech států v EU. Pak teprve budou mít zpětné dotace z EU smysl a nebude to jen směšná rvačka o navršené dluhy!
05.06.2012 at 17:15:48      Brát svůj život

Rozhodně si myslím, že by bylo jednodušší dělat v Anglii královnu než vládnout tady té prolhané zlodějské verbeži, která si říká vláda, a je úplně jedno z jaké strany pochází."
"Tak ty asi nebilancuješ, ty si ze všeho děláš jenom srandu."
"Drahý příteli, kdybych si z toho nedělal srandu a bral bych to smrtelně vážně, nejspíš bych se pozvracel a radil bych to také tobě, jsi můj kamarád. Brát svůj život příliš vážně způsobuje těžké duševní problémy! To by mělo být napsáno na rakvích, jako je na cigaretách varování ministra zdravotnictví. A ještě by tam mohlo být: Přílišné rozebírání vašeho života škodí vám i vašemu okolí!"

Jan Čech na Neviditelném psu
04.06.2012 at 14:05:07      Dobrá zpráva pro

všechny knihomoly jako jsem já.
Digitalizované souborné dílo Vladislava Vančury je možno si stáhnout na stránce Ústavu pro českou literaturu.
Digitalizované souborné dílo Karla Čapka je možno si stáhnout na stránce Městské knihovny Praha.
03.05.2012 at 18:54:31      Poznámka

k prohlášení předáků odborových svazů, že další protesty budou vládu bolet.

Jasně, že jsme zbídačení a okradení, vždyť ani nebudeme mít za co:

(údaje pro ČR za rok 2011)
z webu Viditelný Macek26.04.2012 at 08:30:39      Přestaňme krmit zelené zloděje!

Jen do letošního roku už bylo na podporu obnovitelných zdrojů vyplaceno 93,6 miliardy korun.
Nejsou žádné obnovitelné nebo neobnovitelné zdroje energie. Jsou jen zdroje energie. Některé se vyplácejí a nikdo je nedotuje, jiné jsou ekonomicky nesmyslné a aby existovaly, jsou podporovány veřejnými penězi. Je to obrovský byznys. Před našima očima jsme byli okradeni o multimiliardové částky prosazením podpory solární energetiky. Na projektu byli mnozí hlasující poslanci přímo nebo nepřímo účastni, samozřejmě napříč politickými stranami, protože jakmile jde o hospodářskou kriminalitu, jde opozice s vládními stranami ruku v ruce.

Z webu Neviditelný pes25.04.2012 at 09:43:42      Ten nesmyslný úřad okamžitě zrušit!

Majitel obchodu s koly, který zásluhou kamerového záznamu umístěného na facebook, odhalil zloděje jednoho ze svých kol, dostal následně od Úřadu pro ochranu osobních údajů pokutu 5.000.- Kč plus správní poplatek 1.000.- Kč, neboť prý neměl předběžný souhlas zachycené osoby s publikováním. Podle medií neexistuje proti rozhodnutí opravný prostředek.
Hrubě nesouhlasím, neboť o jednom velmi účinném bych věděl: ten nesmyslný úřad okamžitě zrušit.

Z webu Viditelný Macek18.04.2012 at 13:58:17      Alegorie Ostravy

Obří obraz s pohnutým osudem je k vidění v hotelu Brioni ve Stodolní ulici. (Klikni na obrázek)

Alegorie Ostravy

ALEGORIE OSTRAVY. Plátno o rozměrech 4,5 krát 2,8 metru namaloval v roce 1927 šenovský rodák Vilém Wünsche. Monumentální obraz, který budí úžas. To se dá říct o plátně s názvem Alegorie Ostravy od malíře Viléma Wünscheho, které se po mnoha letech vrátilo na místo, pro které bylo původně namalováno do hotelu Brioni ve známé Stodolní ulici.

Když se Alegorie Ostravy zčistajasna objevila před dvěma lety na velké výstavě na Černé louce uspořádané ke kandidatuře na Evropské hlavní město kultury 2015, působila jako zjevení. Pro tisíce návštěvníků se stala jedním z hlavních magnetů této rozsáhlé expozice. Fascinovala totiž nejen svými obřími rozměry 4,5 krát 2,8 metru a vyobrazením mnoha postav v různých profesích, ale i zajímavým příběhem.

Obraz si nechal u šenovského rodáka Viléma Wünscheho namalovat v roce 1927 majitel tehdejšího hotelu Brioni Karel Schindler. Uznávaný malíř na rozměrném plátně zachytil horníky ve sloji, hutníky, rolníky na poli nebo třeba rodinu s dětmi. Uprostřed sedí žena se znakem Ostravy v klíně.

Alegorie Ostravy tak na první pohled vypadá, jako by šlo o dílo z éry socialistického realismu a ne o prvorepublikový obraz, kterým autor reflektoval život v Ostravě mezi dvěma světovými válkami.

Plátno viselo na zdi v hotelové restauraci podle jedné z verzí do roku 1949 a pak se z tehdy přejmenovaného hotelu Odra údajně ztratilo a nalezeno bylo až v létě roku 1992 někde na smetišti. Jiné zdroje mluví o tom, že obraz v Odře za minulého režimu ještě dlouho visel, ale takřka nepovšimnut. Kontury postav se totiž postupně ztratily pod nánosy prachu a dýmu z cigaret, které zde kouřili lidé vysedávající u piva.

Ať to bylo tak či tak, po revoluci objevený obraz byl v žalostném stavu a potřeboval nutně kompletně restaurovat. Záchranu díla tehdy zafinancoval jeho nový majitel, kterému pak toto pro veřejnost i odborníky zapomenuté plátno viselo doma v obýváku až do roku 2009, kdy zapůsobilo jako zjevení na zmíněné výstavě. Poté však očím veřejnosti dílo opět zmizelo. V těchto dnech však nastal další zvrat v jeho osudu.

„Po téměř dvou letech vyjednávání se zástupcům firmy, která dnes vlastní hotel Brioni, se podařilo obraz odkoupit a umístit jej zpět na jeho původní místo na stěnu v hotelové restauraci. Takže naši hosté si mohou obraz zase prohlédnout takzvaně in natura,“ prozradil Deníku jeden z majitelů hotelu Brioni.

Jeden z nejvýznamnějších regionálních malířů. To byl Vilém Wünsche, autor Alegorie Ostravy, podle ředitele ostravské Galerie výtvarného umění Jiřího Jůzy. „Ten obraz je velmi zajímavý. Jde nejen o monumentální plátno, ale i ojedinělou alegorii, která má mnoho vrstev. Jedná se opravdu o mimořádné ostravské dílo, ačkoliv má i některé umělecké nevyrovnanosti,“ říká Jůza.

Zajímavé je podle něj na obraze malířovo vidění doby první republiky bez zatížení poválečnou ideologií, kdy takovéto alegorie často vznikaly. „Je dobře, že se obraz, který byl na odpis, zachránil a vrátil se na místo, pro které vznikl. Umělecká díla totiž patří nejen do galerií, ale i do veřejného prostoru,“ dodává Jůza.

Z webu moravskoslezsky.denik.cz26.01.2012 at 15:59:35      Spolek skeptiků Sisyfos

Vážená paní redaktorko.
Se zájmem jsem si přečetl váš článek Vědci zjistili že... v Magazínu IDNES číslo 4. Článek o bizarních vědeckých výzkumech a reakcích spolku Sisyfos. Škoda jen, že jste se nezeptala pana doktora Jiřího Heřta, nebo paní předsedkyně spolku Sisyfos Lenky Přibylové, kdy už spolek skeptiků zaujme skeptický postoj k tézi ekologů o "globálním oteplování". Je už hromada důkazů, že globálním oteplovačům jde o to vyrazit miliardy z rozpočtů vlád a zemí.

23.12.2011 at 11:21:49      O každodenních drobných radostech

"Svět nikdy nezajde na nedostatek divů, pouze na nedostatek údivu", napsal slavný anglický spisovatel Gilbert Keith Chesterton v titulní črtě své útlé knížečky "Ohromné maličkosti" a dodal k tomu: "Všechno záleží na psychologickém přístupu."

Velmi silně s ním souhlasím, neboť i mé životní heslo vždy znělo a zní obdobně: "Všechno je stav mysli." Proto se velmi pozastavuji nad lidmi nespokojenými, zapšklými, neveselými, žlučovitými, zahořklými a vesměs též závistivými, lidmi bez životního optimismu a elánu. Neboť stačí tak málo, maličko, aby vše bylo jinak. Stačí totiž chestertonovsky přeladit svoji mysl a začít si, jak říkávám, užívat každodenních drobných radostí. A věřte, že ty pranic neodvisí od množství peněz ve vaší kapse nebo na bankovních účtech, ba ani od toho, kdo momentálně sedí na Hradě, ve Strakově akademii, ve Valdštejnském paláci či v ministerských křeslech. Také pranic neodvisí od výše hrubého domácího produktu, kursu koruny nebo výše státního dluhu. Ty každodenní drobné radosti jsou totiž vším výše jmenovaným zcela, úplně a beze zbytku neovlivnitelné.

Neboť jde o radost z krásného východu slunce, z prvních jarních poupat, z májového deště či křupajícího sněhu pod nohama, také z dobře vykonané práce, z požitku četby krásné básně nebo z poslechu milé hudby, zrovna tak jako z pohledu na půvabné děvče nebo mládence, ba i z pohledu na pěkně naaranžované a voňavé jídlo na stole, hlavně však z úsměvu na tvářích vašich blízkých.

Chce to jen mít oči a uši otevřené, hlavně však mít pro tyto každodenní drobné radosti široce otevřené srdce. Přicházejí pak samy, nevolány, a dokáží nás vždy vlídně pohladit, potěšit, rozveselit. Nebojí se ani hluku velkých umělých vášní a velkých umělých slov, snažících se nás stejně uměle přesvědčovat o nezbytnosti "boje za šťastné zítřky", neboť jejich prostý a nefalšovaný náboj radosti je k mání vždy a všude, jsme-li mu dostatečně otevřeni.

Myslím, že právě nadcházející čas s dlouhými zimními večery je vynikající příležitostí začít si užívat všech "každodenních drobných radostí", které nám život v přehršlích nabízí a pilně se učit mít pro ně neustále otevřené oči, uši i srdce. Přeju Vám, abyste si jich nejen ve dnech nastávajících užívali plnými doušky...

Miroslav Macek18.12.2011 at 08:45:52      Mazat cookies!

Vážený pane Tichý,
děkuji za ochotu zveřejnit můj příspěvek. Na vašem webu Astrology Pacific vidím odkaz, ale když na ni kliknu, tak se nic neukáže. Myslíte, že by bylo možné to spravit? Moc děkuji.

Dobrý den.
Zkoušel jsem – stránka se načítá v pořádku.
Asi stránka se vám načítá z cookies ve vašem počítači. V zájmu urychlení provozu si počítač ukládá navštívené stránky. Někdy nepostřehne aktualizaci webu a znova otevře včerejší verzi.
Prosím, otevřete ještě jednou zmíněnou stránku a pak stiskněte klapku F5.
Dojde k REFRESH - ke znovu načtení stránky.
Je dobré kvůli bezpečnosti PC občas cookies smazat - jde to lehce programem Ccleaner. Program je zdarma.
Zdraví Karel Tichý

Děkuji, už je to v pořádku.

Ještě malá informace. Když zadáte dotaz do vyhledávače, tak Google nejdříve si stáhne vaše cookies, aby si udělal představu, která z tisíce odpovědí by se vám mohla hodit. Google to myslí dobře - podle vašich navšívených stránek a podle kliknutí na odkazy se vám snaží přiblížit. Akorát je nepříjemný pocit, že jsou kdesi uloženy vaše aktivity na internetu a pohyby myši po odkazech.
09.12.2011 at 10:18:17      Doktrína Merkozy

Právě prožíváme období, v kterém se tvoří něco, čemu by se dalo říkat "Doktrína Merkozy", ale já si myslím, že se tomu bude říkat "Doktrína Merkel(ové)". Starší občané mají ještě v paměti tzv. "Brežněvovu doktrínu omezené suverenity", která vznikla kolem roku 1968 a platila až do roku 1989. V praxi to vypadalo tak, že si každý mohl dělat, co chtěl, pokud to bylo to, co chtěla Moskva. Nová doktrína nebude o ničem jiném než o omezené suverenitě.

Václav Vlk na Neviditelném psu

A byla by to tragedie, kdyby Cesko bylo soucasti Velkonemecka?:
Zeme kde resignuje popularni minister jen za to, ze opisoval? A v tom nadhernem slovanskem Cesku neresignoval nikdo, ani jeden z desitek poslancu s falesnymi doktoraty, a opisovani bylo samozrejmosti. Kde korupcnici sedi dale ve vlade a korupce vesele pokracuji. Holt ten cestin by trochu utrpel, ale co na tom, cist vypotky dnesnich novinaru, jejich caste pouzivani slangovych slov je leckdy na vrhnuti.

diskutující: P. Sulc Datum: 09.12.2011 02:11

Herr Schultz, socialismus jako systém, v němž se "všichni mají dobře" je oxymoron, nikdy nemůže fungovat. Už proto, že v socialismu totalitním nemají tvořiví lidé prostor pro iniciativu a tím jde dolů celá společnost, v socialismu "tržním" zase není možné zabránit vzniku parazitní vrstvy salonních levičáků, kteří se dobře živí popichováním "chudých" proti "bohatým". Nebýt tvrdě pracujících schopných lidí, pak by "chudí" chodili v láptích, dojili kozu a léčili se přikládáním teplého lejna na bolavé místo, ale namísto vděku si pěstují "třídní nenávist" a nechají si namluvit, že je někdo "vykořisťuje". Vykořisťuje, to jo, ale vykořisťují je hlavně jejich vlastní předáci, kteří jich využívají k vydírání celé společnosti. Nakonec, jediným skutečně realistickým socialistou byl genosse Hitler, který si uvědomil, že zajistit aby "Lid" byl spokojen bez ohledu na schopnosti je možné pouze tak, že Němec bude ex definitio něco víc než neněmec. Jen tak je možné dosáhnout, aby každý Němec, ať jakkoli neschopný, mohl být "spokojen".

Autor: J. Schwarz Datum: 09.12.2011 08:5014.10.2011 at 14:08:20      Zvykáme si na šerednost

My si zvykáme na šerednost. Zvykáme si na šerednost a to mě děsí. Už proti tomu ani neprotestujeme. A je to tak všude. Většina věcí, co děláme, je škaredých. Podívej se na televizi, většina pořadů je stupidních, idiotských.

Toscani v časopise Reflex 39/201109.08.2011 at 08:57:57      Racionalizace mzdové soustavy - RMS.

V roce 1974 vláda ČSSR spustila kampaň Racionalizace mzdové soustavy (RMS). V podstatě se jednalo o to, že podle chytrých tabulek plných chytrých čísel se vypočetlo, že zaměstnancům ani nepřidají ani neuberou, ale musejí ty peníze jinak přeskupit. Na příklad v chemickém závodě dostali zaměstnanci ve všech pracovních zařazeních a třídách přidáno 1 haléř, takže nikdo nebyl ztrátný. Pak se zohlednily provozy a výrobní linky s nepřetržitým provozem (kontinuální výroba) a zde zaměstnanci dostali přidáno. Tam, kde byla přetržitá výroba (podle vlády nevýhodná - diskontinuální), tak tam dostali svůj jeden haléř.

Došlo k paradoxu. Provoz hydrogenace nitrobenzenu byl kontinuální. Na jedné straně vstupovala surovina a na druhém konci nepřetržitě vystupoval surový anilin. Jednoduchá práce sledovat teploty a nástřik suroviny. Na tento post se dávali nováčci bez provozních zkušeností. A tedy za nižší plat. Zaměstnanec, který léta dobře pracoval a měl pracovní zkušenosti postoupil na post destilatéra, tedy vysoce zodpovědnou práci výroby čistého produktu ze surového anilinu. Destilace je diskontinuální proces. Vařák se naplní surovým anilinem, postupně se oddestilují jednotlivé frakce a zbytek se vypustí.

Nyní po RMS destilatér - zkušený pracovník a v oboru odborník nedostal přidáno, zatímco začátečník s nástupním platem si vydatně polepšil.

Tento text z Wikipedie odstranil wikipedista (nickname Postrach)14.07.2011 at 19:40:12       ...Netroufám si posoudit.

Tím spíše, že média, odbory a někteří politici nás neustále přesvědčují o naší permanentní nespokojenosti.
Vyvolávají a pak přiživují "blbou" náladu a s ní i pocity nejistoty, strachu a bezmoci.
Někteří z nich se neštítí provokovat nepokoje, jen aby s námi mohli manipulovat a posilovat svou vlastní moc.
Hodilo by se jim, kdybychom ztratili důvěru ve vlastní síly a víru, že můžeme mnohé ovlivnit a to z vlastního rozhodnutí a popudu.
Jedinou naší obranou proti těmto silám je nevzdávat se své samostatnosti, tvořit si své svébytné názory a posilovat svou jedinečnost.
Jen tak budeme schopni mít svůj vlastní život ve vlastních rukou.

NP 08-07-2011

Někdo tajemný strká lidi do šuplíků negace a tím má možnost je magicky ovládat.
24.06.2011 at 20:19:16       Nyní už jsem v důchodu pět let

ale den co den jsem chodil do práce přes pole od Vodárny v Nové Vsi do Dusíkáren. Cesta končila podchodem pod tratí Praha - Nový Bohumín. Vedle podchodu je hradlo, kde ve dne v noci pracovala aspoň desítka železničářů, později jen automaty, nyní je prázdné a vykradené. Touto cestou jsem chodil na ranní, odpolední, či noční směnu, ve všední dny i ve svátky, celých 40 let. Nyní už jen čtyřikrát za rok k závodní (nyní obvodní) lékařce. Celých 40 let stejná cesta, stejný obrázek a najednou - dřevěný kříž. Nepříjemná otázka: mladá holka byla přepadena a zabita? Za podchodem jsem se ptal obyvatelky osady - prý to byla mladá policistka a vyhledala si osamnělé místo, aby se zastřelila služební pistolí.
Škoda mladého děvčete.

Pavlína Klegová *28.9.1987 +27.7.2010 Pavlína Klegová *28.9.1987 +27.7.2010


31.05.2011 at 10:27:41       Gynekolog amatér

Poměrně diskutovanou je písnička Gynekolog amatér, která má být jakousi kritikou společnosti...

Je adresována ženám, které naletěly tzv. sběratelům trofejí, což jsou muži profi baliči, používající fungujících „balících technik", kterými ženu nalákají, svedou a pak ji zase odhodí. Jako použité zboží...

Herečka a zpěvačka Olga Loudová v Deníku ze dne 30-05-2011
31.05.2011 at 10:17:14       negativizace

Všímáte si problémů naší doby?

Ano. Jsem takový obecný pozorovatel dění kolem nás. Nejvíc mě mrzí přílišná negativizace dnešní doby. Máme pocit, že díky internetu víme všechno, a tím pádem se k tomu můžeme vyjadřovat. Především tvrdě kritizujeme a jsme nepřejícní. Přitom nás každá negativní vyslaná energie stahuje do ještě hlubších vod negace, která se nám vrací v kruzích. Nevím, jak jsou na tom v tomto směru v okolních zemích. Třeba v Americe ale existuje blog, který se jmenuje Tisíc věcí, které miluju. A u nás samozřejmě okamžitě vznikl blog Tisíc věcí, které nesnáším. Na tom je jasně vidět, jak pesimisticky přemýšlíme.

Herečka a zpěvačka Olga Loudová v Deníku ze dne 30-05-201127.04.2011 at 10:24:25      Formy vládnutí podle Platona

Formy vládnutí podle Platona (Ústava) - od nejlepší k nejhorší - každá následující se snaží nahradit (svrhnout) tu předchozí.

Zdroj: Viditelný Macek


Deník 7
Deník 6
Deník 5
Deník 4
Deník 3
Deník 2
Deník 1
Deník


Astrology Pacific 4   |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.

Valid CSS!