Astrology Pacific       |       Zajímavosti       |       Ze starých letopisů      

KLASICKÉ HOROSKOPY A ASTRO-CARTO-GRAPHIE

Pavel Turnovský    POZNÁMKY KE ČTVRTLETNÍM HOROSKOPŮM

    Vážení kolegové, poprvé uveřejňujeme přímé srovnání klasického horoskopu počítaného pro místo a čas, jak ho známe z evropského podání a nové zobrazení pomocí ASTRO-CARTO-GRAPHIE Jima Lewise, které počítá s určitým časem, ale pro celou planetu Zemi.

    Na horním a dolním okraji mapy světa naleznete vysvětlující zkratky. Nahoře jsou u vertikál uvedeny zkratky jmen planet a pod nimi, zda tato planeta v místě vertikály kulminuje v Mediu Coeli (MC) nebo v Immum Coeli (IC). Pod dolním okrajem na začátku sinusoidy naleznete vysvětlení, zda v těchto místech planeta vychází (ASC) nebo naopak zapadá (DSC).

    Malý obdélníček na linii MC ukazuje místo, kde stojí planeta přímo v zenitu. Průsečíky sinusoid a vertikál označují místa, kde dochází k jevu zvanému paranatellon (paran), to znamená, že v tomto místě planeta stojí na horizontu v ASC nebo DSC a další přímo v IC nebo MC. Přestože planety nemusejí být nutně spolu vázány nějakým známým aspektem, jsou v tzv. mundánní kvadratuře, popřípadě ještě v opozici a jejich kombinace může výrazně poznamenat příslušnou zeměpisnou oblast.

    Zkratky názvů planet užívaných v ACG:
SU - Slunce
MO - Luna
ME - Merkur
VE - Venuše
MA - Mars
JU - Jupiter
SA - Saturn
UR - Uran
NE - Neptun
PL - Pluto

LETNÍ INGRES


    LETNÍ INGRES - Vstup Slunce do znamení Raka, 21. VI. 1994, 14:48 GMT v Praze.

    Letní skandály našich vládních úředníků signalizuje pouze kometa Chiron poškozená v 10. domu Saturnovou opozicí. Globální zobrazení potvrzuje napjatou situaci na Korejském poloostrovu (SA/ASC), pokračující boje v Bosně (paran PL/AS+MA/DS), konferenci o plánování rodičovství v Káhiře (MO/AS+SA/IC) a zmatky kolem kubánských uprchlíků (MA/MC)...

letní ingres
CANSOLÁR


    CANSOLÁR - Vstup Slunce do souhvězdí Raka 17. VII 1994, 11:34 GMT v Praze.

    Výměnu ministrů a ministerských úředníků již tradičně signalizuje poškozený Saturn v 11. domu, součást pozoruhodného černého draka (SU, NE, UR, MA, SA, VE, Chiron).

    Globální zobrazení je k většině pevniny milosrdné, potvrzuje pouze krizi kolem Korey (PL/MC) a transformační debaty i nadcházející výměnu generálního tajemníka NATO v západní Evropě (SU/MC+NE, UR/IC).

CansolárPODZIMNÍ INGRESS


    PODZIMNÍ INGRESS - Vstup Slunce do znamení Vah 23. IX. 1994 v 16:19:45 GMT v Praze.

    V Bratislavě je to ještě horší. Tam MA/MC + UR,NC/IC podporuje pád letní vlády při předčasných volbách, ledaže by došlo k takové katastrofě a nebylo novou vládu možné vůbec sestavit? Globální zobrazení se nemazlí ani se zbytkem světa. Východní pobřeží Asie, Jižní Afrika, Jižní a Střední Amerika... pouze nad západní Evropou právě vychází Slunce!

Podzimní ingresLIBSOLÁR


    LIBSOLÁR - vstup Slunce do souhvězdí Vah 18. října 1994 v 6:56:15 GMT v Praze.

    Je mnohem klidnější než rovnodennost. V globálním zobrazení opět nad západní Evropou vychází Slunce, pozoruhodná konstelace nad Islandem vzbuzuje naši zvědavost, stejně jako spletenec nad Balkánským poloostrovem. Jihovýchodní Asie včetně Korey a Filipín je přeškrtnuta několika nebezpečnými čarami, stejně jako Quebec, Ontario a Nová Anglie.
Převzato z Konstelace ročník IV, 14/1994Upozornění
Redakce nedává přednost žádnému systému horizontálních domů.
Je osobní věcí autora, pro který z nich se rozhodne.
Astrology Pacific   |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.