Astrology Pacific       |       Zajímavosti       |       Ze starých letopisů      

Přítelkyně Roberta Nezvala

Horoskop


    Úvodem se musím a zmínit, že nejsem tak (zatím) vynikající astrolog, aby se tomuto horoskopu dávala stoprocentní důvěra. Ručím jen za 83 %.

Přítelkyně Roberta Nezvala

    Narodila jsi se 30. prosince 1952 v úterý v 8 hod., tedy ve znamení Capricorna pod ochranou Saturna ve 3. dekanu a 9. stupni. Následkem toho jsi sice veselá a máš smysl pro humor, ale jsi velice náchylná k panování a poroučení. Ráda se hádáš, jsi nestálá v náklonnostech. Jsi velice sebevědomá a hrdá. Když si vytyčíš nějaký cíl, dovedeš za ním jít i velice tvrdě bez ohledu na překážky. Máš kolem sebe okruh, přátel, kteří tě mají rádi, a to proto, že dovedeš bez jakýchkoli potíží bavit celou společnost. Lze tě velmi lehko pohněvati, ale také rychle a lehko usmířiti. Jsi velice emocionální tvor. Snaž se v sobě potlačit dvě vlastnosti, a to: sníš příliš mnoho o slávě a o penězích.

Tvá ochranná planeta ti dává:
Jako příznivé číslo: 6
příznivý den: neděle
nepříznivé dny v měsíci: l, 11, 21, 51,

dobrý vliv na tebe mají:
z květin: tulipán
z barev: žlutá
z drahokamů: opál
z kovů: měď.

    Budu se snažit rozdělit tvůj život do pěti částí:

    Část první - dětství- Nebudu to rozvádět, neboť co už jsi prožila, netřeba počítat. Neprodělala jsi žádnou vážnou chorobu, jen několik dětských nemocí. Byla jsi vychovávána velice přísně, jak se říká, železnou rukou. Něco kolem tvého 11. roku jsi prodělala vážnější převrat. Hádala jsi se s jedním sourozencem, a to velice často.

    Část druhá -dospívání- Je to jistá doba krize ve tvém životě. Rozvrácenost osobnosti, strach, lhostejnost a mindráky (ovšem daleko méně než u jiných tvého věku). Během jednoho měsíce se zamiluješ, a to tak, jak jsi dosud nepoznala. Budeš velice šťastna. Nedáš-li sama příčinu k rozchodu, bude to velice slibné.

    Část třetí -zrání- Ve svých 20 letech se dostaneš nějakým způsobem k divadlu, kde budeš velice dobře prosperovat. Potom ovšem uděláš největší chybu svého života - vdáš se, a to dost nešťastně (a to v 28). Ve 30 se rozvedeš, ale nebude to už ono. Budeš mít 2 děti a ty ti budou ubírat sil. Ve 34 letech ti zemře matka.

    Část čtvrtá - stárnutí - V 39 se vdáš, a to konečně šťastně. V 41 krizový bod. Ve 43 se to opět vylepší. V 52 těžká nemoc.

    Část pátá -stáří- Budeš mít asi pět vnoučat, z kterých dvě vychováš. Pravděpodobnost smrti padá na 69, 71, 33 a 91 rok tvého života.

Převzato ze sešitového vydání edice Nulté knížky vydavatelství Pražská imaginace 1990


Robert NEZVAL, narozen 19. září 1954 v Praze. Po absolvování základní školy vstoupil na brněnskou konzervatoř, kde studoval dramatický obor. Psal básně, krátké prózy a začal pracovat na scénářích pro film. Zemřel 11. ledna 1971.
Robert Nezval je syn básníka Vítězslava Nezvala

Robert Nezval

Fotografie z knihy: Vítězslav Nezval - Básník v množném čísle, Klub přátel poezie 1986Diskuze k tématu z diskuzního fora AP

Přítelkyně Roberta Nezvala
689 dotaz odeslal(a) Večernice ve Středu 10.Srpna 2005 13:36:49
http://vecernice.wz.cz
Milý Karle,
zaujal mě tvůj zavěšený článek astrologického pohledu neznámé astroložky - autorky, která dle mě zajímavě, celkem originálně a naprosto osobitě interpretuje postřehy z nativity přítelkyně pana Roberta Nezvala.
Kombinace s čísly dnů, rostlinami a barvami je v tradičním chápání interpretace horoskopu neobvyklá, ale mě blízká a proto mě také hodně oslovuje.
Něco podobného jsem viděla v interpretaci indické astrologie s numerologií (Harish Johari), který se rovněž zabýval příznivými i nepříznivými dny, a barevnými- drahými kameny.
V pojetí západní astrologie je to výrazně moderní prvek interpretace a mě se líbí a proto mě oslovuje.
*
Poprosila bych tě, kdyby si mohl uvést, kde bych mohla zakoupit k bližšímu prostudování onu publikaci:
jak uvádíš pod článkem:
"Převzato ze sešitového vydání edice Nulté knížky vydavatelství Pražská imaginace 1990".
*
Zaujalo mě také silné zdůraznění Kozoroha a Saturna v nativitě, (viz zavěšené kolečko)...kde Kozoroží Slunce je v konjukci svázáno s AS-duší nativity taktéž s Kozorohem a silný Saturn ve Vahách je zde v " povýšení" (Ducha).
Je zde skutečně zřejmý talent k umění a tvůrčí práci koletivního směru- neb Neptun ve Vahách je v trinu na sev. Lu uzel ve Vodnáři a sextilu na sice hrdý ale ve velkorysoti Ducha umocněn Lví Pluton.
*
Děkuji za odpověď a
Zdravím Večernice *

Re: Přítelkyně Roberta Nezvala *
1 odpověď odeslal(a) Karel Tichý ve Čtvrtek 11.Srpna 2005 17:59:34
Milá Večernice.
Myslím, že došlo k nepochopení. Asi jsem článek málo osvětlil. Rozbor horoskopu udělal Robert Nezval pro svoji starší přítelkyni.
Robert Nezval je syn českého básníka Vítězslava Nezvala.
Když v roce 1986 dostal Jaroslav Seifert Nobelovu cenu za literaturu byl už hodně nemocný a brzo zemřel. Ještě stačil poděkovat za poctu a uvedl, že stejnou cenu by měli dostat i další čeští básníci - Nezval, Holan, Hrubín a Halas. Ano, Vítězslava Nezvala taky jmenoval.
Bylo by zajímavé, kdyby se ohlásila žena, která byla přítelkyní R.N. a povyprávěla jak se horoskop vyplnil.

Re: Přítelkyně Roberta Nezvala
2 odpověď odeslal(a) Večernice v Pátek 12.Srpna 2005 12:12:20
http://vecernice.wz.cz
.
Milý Karle,
děkuji za objasnění, tak to mě příjemně překvapilo, že syn českého básníka se také zajímal o naši milovanou astrologii. A jak vidím s velkým sitem a kultivovanou moudrostí...
.
Při uvažování nad úmrtím autora- (viz zavěšené kolečko v sekci článku)... je zajímavé, že MC události bylo také v Kozorohu spojené se Sluncem dne a Martem v konj.Sev.Nodu Roberta Nezvala z nativity.
Fakt, že ona přítelkyně byla (nebo ještě je - čili žije?) .. dvojnásobnou Kozorožkou - a to jak Sluneční tak AS - (Duší nativity)...je také zajímavé poznání..při sledování synastrie a vazeb v kompozitu těch dvou nativit.
Saturn a Kozoroh tady skutečně hrál velkou roli a předurčoval tak aktérům tohoto života- coby Pán času a Vesmíru- i záležitosti spojené s karmou a vykoupením v dobrém...viz Satunr ve Vahách-v povýšení u této přítelkyně....
.
Děkuji za diskusi a přeji pouze šťastný den * * *
Večernice

Re: Přítelkyně Roberta Nezvala *
3 odpověď odeslal(a) Turnovský v Sobotu 13.Srpna 2005 17:54:49
http://www.rezonance.cz
sám Vítězslav Nezval byl jedním z nejlépe informovaných astrologů své doby. Toto téma zpracoval V první řadě dr. Milan Špůrek. Sám jsem na toto téma publikoval stať v katalogu rozsáhlé výstavy Český surrealismus 1934-1953 (Galerie hl.m.Prahy 1996, reprintovanou v Rezonanci č. 2 roku 1997. V brzké době ji znovu zveřejním na www.rezonance.cz Roberta Nezvala jsme mohli spatřit ve filmu Valerie a týden divů (role studenta myslím, že s buřinkou) a poté si vzal život.
Turnovský

Re: Přítelkyně Roberta Nezvala *
4 odpověď odeslal(a) Jiří v Sobotu 13.Srpna 2005 17:57:48
Myslím, že ten film k tomu přímo ponoukal...

Re: Přítelkyně Roberta Nezvala *
5 odpověď odeslal(a) Turnovský v Sobotu 13.Srpna 2005 18:35:39
http://www.rezonance.cz
Chyba, R.N. hrál muzikanta a bubeníka. V hlavní roli parafráze gotického románu zazářila rozkošná 14 letá Jaroslava Schallerová. Skvělý byl i hudební skladatel (a též výborný astrolog) Jan Klusák (muž s nejhustším plnovousem ve střední Evropě) v roli chlípného misionáře. PT

Re: Přítelkyně Roberta Nezvala *
6 odpověď odeslal(a) Turnovský v Sobotu 13.Srpna 2005 19:32:44
http://www.rezonance.cz
PS svoji knihu Valerie a týden divů vydal Vítězslav Nezval v roce 1945, ale patrně ji napsal dřív. Filmové zpracování bude vydáno jako DVD v příštím roce. PT


Valerie a týden divů – romantický horor z r. 1970 – režie J. Jireš.
Valérie a týden divů Jde o skutečný umělecký a také subtextní klenot z období nové vlny tuzemské kinematografi. Tento film byl natočen podle předlohy V. Nezvala a titulní roli v něm vytvořila mladičká J. Schallerová.
Valerie a týden divů je mimořádné dílo po všech stránkách, které se, na rozdíl od zcela odsexualizovaných Sedmikrásek režisérky V. Chytilové, erotickým emocím nevyhýbá. Připomeňme si několik stěžejních okamžiků: Všudypřítomná dívka s květinami vytrvale pronásleduje Valerii... Vzdálená sestřenka Elza, jen co k Valerii přijede, líbá ji na krk... Valerie stráví noc s přítelkyní Hedvikou. (Vaše polibky mi vrátily zdraví)... Líbající se víly v závěru filmu...
Valérie a týden divů Valérie a týden divů Valérie a týden divů Valérie a týden divů Valérie a týden divů

Valérie a týden divů Valérie a týden divů Valérie a týden divů Valérie a týden divů Valérie a týden divů
Astrology Pacific   |     |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.