Astrology Pacific
Astrology Pacific       |       Zajímavosti       |       Ze starých letopisů      


HOROSKOP

ROZHLASOVÉHO A TELEVIZNÍHO VYSÍLANÍ


Vítězslav Čížek
Astrologický kalendář

Obě česká média jsou narozená v Býku, znamení stability. Vtrhla do našeho života a už je nikdo nevystrnadí. Pravidelné rozhlasové vysílám bylo zahájeno z Prahy 18. května 1923. Merkur byl toho dne stacionární ve svém domovském znamení Blíženců, tedy maximálně účinný. Tvořil sextil s Neptunem a trigon se Saturnem, což mu dalo do vínku objevování nepoznaného a vytrvalost. Nový vynález se tak nestal jen módní hračkou, která lidi za pár sezón omrzí. Kvadratura Mars-Uran naznačuje počáteční technické těžkosti. V šedesátých letech, kdy tranzitující Uran stál v opozici vůči sobě samotnému, přišla technická inovace v podobě velmi krátkých vln. Podle hvězdné logiky v roce 2007, až Uran, který je některými klasiky astrologie (např. Kefer) považován za oktávu Merkura, dokončí svůj cyklus (obíhá zvěrokruhem 84 let), by se tedy slušelo definitivně dobudovat digitální vysílání. Uran ještě vytváří tzv. boží prst se Saturnem a Neptunem. To je osudový aspekt - roli rozhlasu v osudových chvílích dobře známe z dějepisu. Saturn obíhá zvěrokruhem necelých třicet let a jeho cyklus představuje důležitou životní etapu. Člověk se konečně stává sám sebou, řekněme, že je to astrologická plnoletost. Československý rozhlas ke svým třicetinám dostal mladší sestřičku televizi. V řadě zemí tvoří rozhlas a televize společnou instituci po vzoru britské BBC.

Horoskop TV

Pokusná televize byla předváděna už na všesokolském sletu 1948, ale pravidelné vysílání bylo zahájeno z Prahy až 1. května 1953. Televizní Merkur je v konjunkci s Venuší v průkopnickém znamení Berana a obě planety pak tvoří kvadraturu s Uranem. Inu, zase ty počáteční technické problémy. Zeptejte se dědečka, jak byl tenkrát lov na televizní obraz dobrodružný.

Horoskop lze stručně shrnout do opozice dvou konjunkcí. Tou druhou je spojení Saturna s Neptunem. Je to aspekt vyhrocených ideologických střetů a dochází k němu jednou za 36 let. Bez televize by se 17. listopad 1989 odbyl notickou v černé kronice a bylo by po revoluci. Brainwashing má zkrátka naše televize ve svých hvězdách.

Horoskop rozhlasového vysílání

Horoskop televizního vysílání

Převzato z astrologického kalendáře pro rok 2005.
web: www.astrologiesnadhledem.cz

Astrology Pacific   |     |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.