Astrology Pacific
Astrology Pacific       |       Zajímavosti       |       Ze starých letopisů      


HOROSKOP INTERNETU

Vítězslav Čížek
Astrologický kalendář

První veřejné předvedení tohoto vynálezu, jenž se tehdy ještě jmenoval ARPANET, se konalo 21. 11. 1969 v pravé poledne na University of California v Los Angeles. Vědci několika univerzit propojili do sítě výpočetní centra a posílali si výpočty.

Merkur v horoskopu budoucího internetu má významnou roli jakožto kulminující planeta. Je v tzv. elevaci, tj. nejblíže realizační osy zvané meridián. Samo město Los Angeles je z poloviny pod vládou merkurické Panny, druhou část ovládá Vodnář, kde má horoskop ascendent.

Patnáct let byl internet strategickou zbraní a až r. 1984 jej vojáci zpřístupnili civilní veřejnosti. Tomu předcházel Uranův tranzit přes Merkura, při němž patrně Pentagonu došlo, že další utajování nemá smysl nebo je nadále neproveditelné.

Masové šíření internetu nastalo v polovině devadesátých let, kdy se vlivem pomalých planet změnilo duchovní klima. Velký regenerátor Pluto počátkem r. 1995 vstoupil do znamení Střelce (mj. expanze a ideály) a záhy tranzitoval přes internetového Merkura a meridián. Velký převratník Uran (a zároveň planeta symbolizující veškerou moderní techniku) současně vstoupil na sedm let do Vodnáře (mj. budoucnost, sci-fi) a internet jakoby zdemokratizoval a zpřístupnil. Internet se letos dožívá šestatřiceti let a podle planetárního orloje se mu završuje třetí jupiterský cyklus (Jupiter obíhá zvěrokruhem dvanáct let). To znamená, že se uzavírá jedna etapa a začne nová. Má za sebou vývoj, strategické využití a masové rozšíření. Na řadě je tedy logicky jeho definitivní zakotvení - bez něj už to zkrátka nepůjde.

Internetův Merkur v roce 2005 nepodléhá žádnému dlouhodobému tranzitu, takže Jupiter si svůj příští cyklus může v klidu promyslet.

Začátek internetu
Převzato z astrologického kalendáře pro rok 2005.
web: www.astrologiesnadhledem.czAstrology Pacific 2   |     |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.