Měsíc  Astrology Pacific Slunce
Astrology Pacific       |       Zajímavosti       |       Ze starých letopisů      


Spisovatel FRANZ KAFKA

Vítězslav Čížek
Astrologický kalendář

Světoznámý spisovatel a dnes nejčastější motiv suvenýrů z Prahy, německy hovořící a píšící Žid, jenž samozřejmě uměl i česky, se narodil v Praze 3. července 1883 v 7 hodin ráno. Zemřel na TBC v sanatoriu v Kierlingu u Vídně 3. června 1924.

Napsal romány Zámek, Proces a Amerika, řadu povídek (Proměna, Popis jednoho zápasu), zůstaly po něm deníky, aforismy a proslulý Dopis otci.

Plachý a neduživý introvert, jak je nám prezentován, by se asi zděsil, kdyby vstal z hrobu a spatřil sebe sama jako úspěšný obchodní artikl, ale zároveň by v tom možná viděl i potvrzení svých vizí absurdního světa. Patrně by s hořkou ironií vzpomněl svého přísného otce, kterého by určitě potěšilo, že triček s portrétem jeho syna se už možná prodalo víc než jeho knih. Na první pohled se Kafkova nativita jeví jako horoskop úspěšného člověka, jenž - kdyby si byl hleděl kariéry a nerozptyloval se věcmi neužitečnými to mohl dotáhnout hodně daleko a patřičně zbohatnout. Každopádně vyvrací vžitou představu bezradného outsidera a nepoužitelného podivína, jenž byl in memoriam pasován na nešťastníka století.

Franz Kafka horoskopFranz Kafka

Devět z deseti planet leží v jihovýchodním kvadrantu, tj. 10.-12. domě. Ani jedna planeta není retrográdní. Takoví lidé zpravidla vystartují brzy a většinu života jedou na plný plyn.

A Kafkův život intenzivní byl. Chodil do zaměstnání, společenského života se rozhodně nestranil a ještě stačil psát. Existenciální děs v jeho díle nepramení z čistě osobního pocitu neangažovaného neurotika, který se narcistně nimrá výhradně sám v sobě a žije v ústraní z dědického podílu.

JUDr. Franz Kafka byl právníkem v Dělnické úrazové pojišťovně a lidské neštěstí poznal zblízka, protože jezdil vyšetřovat neštěstí v továrnách a vymáhal odškodnění pro jejich oběti. Zde se jeho Merkur projevil jako velký praktik. Slunce v Raku tvoří konjunkci s Jupiterem. To Kafku obdařilo moudrostí a nadhledem, ovšem při trigonu s měsíčním uzlem ve čtvrtém domě mu neumožnilo vymanit se z rodových vazeb.

Merkur v Blížencích je v přesné konjunkci s Venuší a volné s Lunou. To je záviděníhodná umělecká konstelace svědčící o citu pro jazyk. Kafka jako příslušník jazykové menšiny si s ním věru pohrávat uměl a často také musel.

Postavení planet v jedenáctém domě pak svědčí o nadčasovosti díla a jeho uznání až v budoucnosti. Ascendent ve Lvu (znamení Prahy a Čech) značí bytost až autoritativní, meridián v Beranu pak člověka s jasným životním cílem. Konjunkce Mars-Neptun v desátém domě je hledač pravdy. Konjunkce Merkura s Venuší tvoří přesnou kvadraturu s Uranem a tento aspekt jako by všemu hezkému dával opačné znaménko. Zde astrolog vidí příčinu Kafkova nevyrovnaného vztahu k ženám a citové rozpolcenosti. Život Franze Kafky asi nebyl příliš šťastný, ale byl určitě plnohodnotný. Hvězdy to potvrzují a vyvracejí vžité klišé.

Kafkova přítelkyně Milena JesenskáFelice a Kafka


Převzato z astrologického kalendáře pro rok 2005.
web: www.astrologiesnadhledem.cz
Astrology Pacific   |     |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.