Měsíc  Astrology Pacific Slunce
Astrology Pacific       |       Zajímavosti       |       Ze starých letopisů      


Spisovatel ALEXANDRE DUMAS starší

Vítězslav Čížek
Astrologický kalendář

Autor románů Tři mušketýři a Hrabě Monte Christo se narodil 24. července 1802 o půl šesté ráno ve Villers-Cotterets a zemřel 5. prosince 1870 v Puy.

Jeho vlastní život byl stejně dramatický a bohatý jako příběhy hrdinů jeho románů a her. Předčasná smrt otce generála mu uzavřela cestu k vyššímu vzdělání. Začínal jako koncipient u notáře v rodném městě, ale už ve dvaceti se odebral do Paříže. S prázdnou kapsou, zato rozhodnut ji dobýt. To se mu po sedmi letech skutečně podařilo romantickou divadelní hrou Jindřich III. Úspěch mu přinesl slávu a peníze. Začal chrlit historické romány, kroniky a cestopisy.

Jeho dílo čítá na 300 svazků. Nenapsal je ovšem úplně sám. Vytvořil si tým spolupracovníků, jejichž práci řídil, takže byl vlastně šéfem spisovatelské manufaktury. Však se mu také posměšně říkalo „Dumasova továrna na romány". V padesátých letech měl i vlastní divadlo a pro své romány na pokračování založil dva časopisy. Dokonce si nechal postavit zámek „Monte Christo". Z astrologického hlediska je to lví projev par excellence.

Spisovatel ALEXANDRE DUMASSpisovatel ALEXANDRE DUMAS

Ve Lvu leží též ascendent a jeho vládce Slunce se nachází ve dvanáctém, tzv. exilovém domě. Je v něm i Merkur, ovšem v senzitivním Raku. Podle synova svědectví Dumas otec často plakal, když některou ze svých postav musel nechat zemřít.

Meridián leží v martickém Beranu a jeho vládce Mars v desátém domě v Býku. Energie a pracovní elán Dumasovi rozhodně nechyběly. Spisovatelský třetí dům je obsazen Uranem, jenž tvoří se Sluncem sextil, aspekt nasazení vlastních sil. Dumas se vypracoval z nuzných poměrů na pohádkového boháče. Uran pak značí novátorské postupy v literární práci.

V druhém domě majetku získaného vlastním úsilím nacházíme trojkonjunkci Venuše-Saturn-Jupiter v opozici s Plutonem v domě osmém, jenž odpovídá za schopnost nakládat s nabytými hmotnými statky. Co Dumas zázračně vydělal, dokázal zase velkoryse utratit s kamarády a milenkami a zemřel chudý.

Pro nás je však nejzajímavější dům dvanáctý se Sluncem a Merkurem. Je to dům záhad a Dumas mohl být místo spisovatelem třeba skvělým špionem.

Tajemství, intriky, pomsta - to jsou hlavní náměty jeho děl. I hrabě Monte Christo musel mít výrazně obsazený dvanáctý dům, když strávil dvacet let v ostrovním vězení. Na intrikách kardinála Richelieu zase stojí příběh Tří mušketýrů. Tato konstelace má na svědomí i početní nesrovnalost, protože hrdinou románu je čtveřice přátel, nikoli trojice.

Ostatně Dumasových dětí se také nikdy nikdo nedopočítal. Přiznal jen tři.

Nejstarší z nich, Alexandre po otci, byl rovněž Lev a slavný spisovatel. Ovšem na rozdíl od otce byl moralista (ascendent v Kozorohu). Jeho nejznámější dílo je Dáma s kaméliemi.

Spisovatel ALEXANDRE DUMASSpisovatel ALEXANDRE DUMAS syn


Převzato z astrologického kalendáře pro rok 2005.
web: www.astrologiesnadhledem.cz
Astrology Pacific 2   |     |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.