Měsíc  Astrology Pacific Slunce
Astrology Pacific       |       Zajímavosti       |       Ze starých letopisů      


Spisovatelka
AGATHA CHRISTIE


Vítězslav Čížek
Astrologický kalendář

Světově proslulá autorka Hercula Poirota a slečny Marplové se narodila 15. září 1890 v Torquay o půl páté ráno a zemřela 12. ledna 1976 ve Wallingfordu.

Za svůj dlouhý život napsala 70 detektivních románů, 21 her, 15 povídkových knih, 2 básnické sbírky a vlastní životopis. Její hra Past na myši drží rekord v počtu odehraných představení jedné inscenace. Panna tedy byla příslovečně pilná.
Agatha Christie Analytický Merkur je vládcem jejího znamení i ascendentu. Meridián leží na začátku Blíženců, domova Merkura pozorovatele a komunikátora. Samotný Merkur je osamělý ve Vahách a netvoří aspekty. Není zas tak obvyklé, aby planeta nebyla ve vztahu s dalšími.

Postavení ve druhém domě vlastních schopností pak značí člověka, který si umí (poněvadž musí) poradit sám. Slečna Marplová ani Hercule Poirot nevedli vyšetřovatelské týmy, nýbrž pracovali jako virtuosní sólisté bez jakéhokoli doprovodu a s použitím Merkurovy panenské logiky zločince vždy usvědčili.

Agatha Christie je zakladatelkou psychologické detektivky. Nešťastné náhody nebo vraždy v afektu bychom v jejím díle hledali marně. Popisované zločiny jsou někdy dokonce ospravedlnitelné a detektiv velkoryse ponechá na svědomí pachatelů, zda se sami dobrovolně vydají policii jako např. ve Vraždě v Orient Expressu. Popisované zločiny byly nejen chladnokrevné, ale především dokonale promyšlené. Nicméně detektivův Merkur byl nakonec chytřejší - z našeho pohledu v lepším postavení a lépe aspektován. V roce narození Agathy Christie už nabíhala historická konjunkce Neptuna s Plutonem, která zahájila éru až posedlého odhalování záhad a souvislostí. Spisovatelka ji má v desátém domě v kvadratuře se Saturnem na ascendentu. Napjatý vztah mezi Saturnem a Plutonem lze stručně a výstižně charakterizovat jediným slovem: zločin. Ten je Venušiným sextilem odveden do třetího spisovatelského domu.

horoskop Agathy Christie

Venuše ve Štíru značí zálibu v extrémech a dává zrozenci dobrodružnou povahu jako takovou (nebo aspoň jeho milostným vztahům). Spisovatelka nebyla stará panna jako její slečna Marplová. Prožila několik manželství, z toho jedno s archeologem, což ji patrně inspirovalo k detektivce Smrt na Nilu.

Saturn na ascendentu činí bytost přísnou, odtažitou a důslednou, jež nic nikomu nezapomene a vše vyúčtuje. Zrozenci to asi velké štěstí nepřináší, zato ostatní se na něj mohou plně spolehnout, že nezklame. Pro autora detektivek je to přímo dar z nebes. Za svůj úspěch ovšem spisovatelka vděčí jinému aspektu: grandtrigonu Luna-Jupiter-Neptun. Mohli bychom s nadsázkou říci, že Agatha Christie se uměla narodit.

A to je v Anglii (a nejen tam) dodnes nejdůležitější životní kvalifikace a základ každého úspěchu.
Převzato z astrologického kalendáře pro rok 2005.
web: www.astrologiesnadhledem.cz
Astrology Pacific   |     |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.