Měsíc  Astrology Pacific Slunce
Astrology Pacific       |       Zajímavosti       |       Ze starých letopisů      


Spisovatel
MIGUEL de CERVANTES Y SAAVEDRA


Vítězslav Čížek
Astrologický kalendář

Miguel de Cervantes y Saavedra se narodil 29. září 1547, půl hodiny po půlnoci. v níž nastal úplněk, v Alcalá de Henares ve Španělsku. Zemřel 23. dubna 1616 v Madridu rok po vydání druhého dílu knihy Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha.

O rytířství toho autor věděl hodně, protože sám byl voják a dobrodruh. To není pro Váhy typické, ale v Cervantesově horoskopu je ve Vahách vedle Slunce a Merkura i vojenská planeta Mars.

Cervantes

Nesmíme zapomenout na úplněk, jenž nastává, když jsou nebeská světla (Slunce a Luna) v opozici. Opozice je aspekt výzvy a při Slunci ve Vahách je Luna logicky v Beranu, jemuž vládne právě Mars.

Cervantes zůstal v duši vojákem až do smrti, jinak by asi nebyl předestřel své vidění světa právě na postavě rytíře, i když rytíře v uvozovkách. A pro ty uvozovky měl pádný důvod.

U vojáka ve znamení Vah předpokládáme čestný boj, kdežto Cervantes se musel setkávat spíš se zákeřnostmi. Účastnil se tažení proti Turkům a jako čtyřiadvacetiletý přišel o levou ruku v námořní bitvě. V osmadvaceti byl piráty odvlečen jako otrok do Alžíru, odkud byl po pěti letech vykoupen křesťany. Od pětatřiceti se věnoval převážně literatuře.

Na rytířské ctnosti si Váha určitě potrpí, jenže ty snad existovaly pouze do té doby, dokud se bojovalo muž proti muži. Za své vzaly s rozšířením palných zbraní ve 14. století. Mezitím se rozšířil knihtisk a rytířské romány šly v Cervantesově době na dračku - asi jako dnes životopisy a skandální zpovědi celebrit. Rytířské atributy se proměnily v módní doplňky. To muselo Váhu slušně řečeno popuzovat.

Cervantes Don Quijote

Jaké spisovatelské atributy nalézáme v Cervantesově horoskopu? Ascendent leží ve Lvu a jeho vládce Slunce v třetím, tedy spisovatelském domě. Merkur je skrze trigon vydatně zásobován Plutonovou energií. Ovšem leží na hrotu čtvrtého domu. Tento bod se nazývá immum coeli neboli hlubina nebe. V horoskopu je to bod neuralgický, na nějž se vážou ty nejcitlivější věci. Don Quijote je sice na první pohled povedená taškařice, ale v jádru je to román bolestný (nejvíce pro jeho autora). Meridián leží v iniciativním Beranu a jeho vládce Mars je též ve spisovatelském domě třetím.

Neptuna v desátém domě nacházíme v horoskopech umělců často. Neptun tvoří exaktní trigon se Saturnem a vztah obou planet vyjadřuje vyváženost mezi fantazií a realitou. Cervantesovo Slunce ve Vahách se nejsilněji projevilo v závěru románu, kdy autor blázna Quijota nechá zmoudřet. To by každé znamení neudělalo, např. Kozoroh by ho za tu opovážlivost potrestal.
Převzato z astrologického kalendáře pro rok 2005.
web: www.astrologiesnadhledem.cz
Astrology Pacific   |     |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.