Měsíc  Astrology Pacific Slunce
Astrology Pacific       |       Zajímavosti       |       Ze starých letopisů      


Spisovatel
ALEXANDR ISAJEVIČ SOLŽENICYN


Vítězslav Čížek
Astrologický kalendář

Spisovatel ALEXANDR ISAJEVIČ SOLŽENICYN se narodil půl hodiny před polednem 11. prosince 1918 v Kislovodsku.

Autor nesmlouvavé třísvazkové obžaloby stalinského režimu Souostroví Gulag (na mapě ho nehledejte, je to ruská zkratka pro správu nápravných zařízení) studoval na univerzitě v Rostově a stal se učitelem matematiky. Za druhé světové války bojoval jako dělostřelecký důstojník. Roku 1944 byl zatčen tajnou policií a na základě vykonstruovaných obvinění strávil řadu let v nápravných táborech na Sibiři, odkud byl propuštěn po Stalinově smrti v roce 1953. Tehdy se rozhodl, že o tom vydá svědectví.

Nikdy nezaložil rodinu, žil v ústraní jako mnich a pilně psal. Roku 1962 za chruščovovského uvolnění publikoval Jeden den Ivana Děnisoviče a další povídky o životě v lágrech. Vyléčil se z rakoviny a dožívá se požehnaného věku.

Za soustavnou kritiku sovětského režimu byl roku 1974 vypovězen ze země. Koncem devadesátých let se natrvalo vrátil do Ruska.

Alexandr Solženicyn

Solženicynův horoskop je výrazný a obsahuje nezvykle mnoho přesných aspektů. Alexandr Solženicyn Nejsilnější je stacionární Saturn na descendentu. Lidé se zastaveným Saturnem jsou až přehnaně zodpovědní a svůj život chápou jako poslání. V tomto postavení jde o potřebu zvěstovat něco ostatním.

Saturn je v opozici s Uranem, což je aspekt nečekaných zvratů. Uran leží ve dvanáctém exilovém domě.

Solženicyn prožil dvoje vyhnanství. Ascendent leží ve Vodnáři a jeho vládce Uran je těsně za ním. Uran na ascendentu činí zrozence vzpurným a neschopným respektovat jakákoli zavedená pravidla nebo konvence. Vodnář je v mundánní astrologii, jež se zabývá horoskopy států a událostí, znamením Ruska.

Solženicyn se v americkém exilu usadil na ranči ve státě Vermont, kde mu příroda připomínala rodné Rusko. Meridián leží ve Střelci v konjunkci s měsíčním uzlem (spisovatel byl poctěn Nobelovou cenou), v desátém realizačním domě se nachází Slunce a Venuše. Silné obsazení idealistického Střelce znamená, že zrozenec není žádný troškař a že jim to spočítá i s úroky.

Spisovatelská planeta Merkur je stacionární v systematickém Kozorohu na hrotu jedenáctého domu. Solženicynovou hlavní potřebou je uchovat paměť pro budoucí pokolení. Merkur je však v opozici s Plutonem, a tak máme co činit s fanatikem. Sice kultivovaným, ale přece jenom fanatikem.

Solženicyn je k Západu ještě kritičtější než k Rusku a v jeho dekadenci spatřuje blížící se zkázu světa.

Spisovatelovo vizionářství gradovalo v devadesátých letech po návratu Urana k ascendentu a po historické konjunkci Urana s Neptunem (nastává jednou za cca 172 let), která mu šla přes Marse na hrotu dvanáctého domu.

Podnikl neúspěšnou misionářskou cestu po Rusku. Je skálopevně přesvědčen, že je povolán spasit lidstvo.
Převzato z astrologického kalendáře pro rok 2005.
web: www.astrologiesnadhledem.cz
Astrology Pacific   |     |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.