Měsíc  Astrology Pacific Slunce
Astrology Pacific       |       Zajímavosti       |       Ze starých letopisů      


Spor o Pacific

Zobrazení dotazů a odpovědí

Zaujalo mě
41 dotaz odeslal(a) Petr Trnka ve Čtvrtek 25.Září 2003 20:39:45
Prohlížím si tak Vaše Fórum, pane Tichý, a napadá mě jedna zajímavá otázka: Jak je možné, že je toto fórum tak málo využívané? Od 23. dubna dodnes sem bylo zavěšeno pouze 20 dotazů, na které ve velké většině případů (až na vzácné výjimky) odpovídáte pouze Vy sám. Když tuto frekvenci srovnám s doslova kypícím Fórem na ČASu nebo i na Astrolabu, připadá mi to velmi frapantní. Čím to je?
Petr Trnka

Re: Zaujalo mě
1 odpověď odeslal(a) Karel Tichý v Sobotu 27.Září 2003 10:37:02
Vážený pane Trnko,
jestli to není tím, že nepořádám kurzy a nevedu ani astrologickou školu a proto nemám kolem sebe fanklub a stovky fanynek, které se chtějí blýsknout před panem učitelem. Zas mi to tolik nevadí, stejně jako to nevadí vám, pane Trnko, neboť jste nedávno napsal v konferenci Astrolab.cz, že na Astrology Pacific chodíte málokdy.

Re: Zaujalo mě
2 odpověď odeslal(a) Petr Trnka v Sobotu 27.Září 2003 21:36:45
Samozřejmě, že mi to nevadí, pane Tichý. Proč by taky mělo? To by mělo vadit spíš Vám, ne? Nebo by Vás to mělo alespoň přimět k zamyšlení. Mě to jenom zaujalo, jak ostatně taky zněl nadpis mé otázky. Vy si opravdu myslíte, že na Astrolab nebo na Fórum ČASu píší jenom fanynky, které se chtějí blýsknout před svým učitelem? Tak to buď neumíte číst, anebo byste si měl opatřit lepší brýle. Nebude slabší návštěvnost Vašeho fóra způsobená například spíš tím, že Vaše stránka je ve srovnání s ČASem či Astrolabem prostě méně zajímavá? Ale to je skutečně jenom a jenom Váš problém, ne můj. Mě to jenom zaujalo.
Petr Trnka

Re: Zaujalo mě
4 odpověď odeslal(a) Karel Tichý v Pondělí 29.Září 2003 18:10:57
Tenhle problém mě nepálí a i vám, pane Trnko, doporučuji hodit ho za hlavu.

Re: Zaujalo mě
5 odpověď odeslal(a) Dagmar v Pondělí 29.Září 2003 21:01:13
Dobrý den - to, že sem nechodí komunikovat více lidí může být - podle mne - částečně zaviněno i tím, že nadpis zní "Otázky a odpovědi". Několikrát se mi stalo, že bych ráda něco připsala, ale jaksi jsem si nedovolila. Měla jsem prostě pocit, že zde odpovídá na dotazy pouze p. Tichý.
Pokud tomu tak není, ráda občas něco připojím.
Z mého pohledu jsou stránky p. Tichého zajímavé, chodím se dívat každý den jestli není něco nového, stejně jako na ostatní astrologické stránky. Je možná škoda, že není sledovaná návštěvnost, rozhodně si nemyslím, že by byly navštěvovány málo. Pěkný den D.

Re: Zaujalo mě
6 odpověď odeslal(a) saxoferratto v Úterý 30.Září 2003 02:26:27
Velmi si cením úrovně této domény - kvalitní materiály zde zveřejňované značně rozšiřují mé obzory. Autorovi přeji mnoho úspěchů do další práce...
S pozdravem S.

9 odpověď odeslal(a) Jiří Kubík v Pondělí 6.Října 2003 14:23:46
Pane Trnko,
já nevycházím z údivu, nechápu co Vám pan Tichý udělal, ale také se budu ptát.
Pokud vím, organizoval jste u Vás setkání astrologů, kolik jich chodí, existuje ta skupina stále? Kolik lidí přitáhlo Vaše charisma?
Ptal se Vás do dnešního dne někdo na důvody neúspěchu?
Proč nemáte vlastní stránky, kurz?
Dalo by se pokračovat......

Re: Zaujalo mě
10 odpověď odeslal(a) Petr Trnka v Pondělí 6.Října 2003 23:12:30
Odpovědi:
a) Skupina existuje, schůzek se zúčastňují velmi kvalitní lidé. Počet není důležitý.
b) Jakého neúspěchu?
c) Stránky nemám, protože je nechci, kursů a seminářů jsem za posledních cca 7 let vedl mnoho, žáků je mnohem více než 100 (nechce se mi je kvůli Vám teď počítat).
Co chcete vědět dál?

Re: Zaujalo mě
11 odpověď odeslal(a) baudy v Úterý 7.Října 2003 02:09:22
http://www.astrolab.cz
UNIKUM VELKÉHO REGIONU
Fórum má navíc důležitý význam regionální. Je to jediné fórum stejně jako jediná stránka fungující na Moravě. Důležité zkrátka je, že ostravská AS může svůj život přes Pacific organizovat a díky Pacificu exituje i místo, kde jsou vidět výstupy její činnosti.
TIPY
~ Výborný byl nápad čerpat "ze starých letopisů". Líbilo by se mi hodně moc zmapování astrologického života ve Slezsku v minulém století. Zdeněk Myslikovjan a pan Nitsche by byli určitě nápomocni.
~ Dozvídal jsem se zde vždy i o nových překladech Vladimíra Velčovského z polského Czwartego wymiaru. Líbilo by se mi polská periodika vůbec trohu mapovat.
VYUŽITÍ PLOCHY SCREENU
Jestli bych něco na Pacificu viděl jako dobré změnit, bylo by to využití horních dvou panelů, které mi na notebooku zabírají asi 45% místa. Anglické návěští bych zredukoval jen na vlaječku. Možná bych vzhledem k poloze Ostravy přemýšlel i o vlaječce polské.
OBSAH RUBRIK
Rubriky jsou dobré, obsah v nich je o něčem. Proto je škoda, že člověk nevidí alespoň první příspěvek z rubriky hned na první stránce. Třeba prvních sto znaků z poslendího příspěvku.
PARCELACE
Udělat cirka dest kastlíčků a všechno i menším písmem, aby se to mohlo na display vejít. ASTRO TABU je zbytečně kapitálkami, nota bene, když je jeho obsah prázdný. Stránka by si stejně jako Česká astrologie zasloužila nějaké logo, abych jí mohl u sebe na astrolabu vytvořit linkbox.
SROVNÁNÍ S KONKURENCÍ
Karel Tichý dělá jednu ze čtyř hlavních astrostránek, aniž by mu z toho na rozdíl od provozovatelů zbývajících tří vzcházela reklama nebo profit. Vedle astrologie vykonává náročnou civilní profesi.
FREKVENCE PŘÍSPĚVKŮ
Zaslouží si proto ocenění, že frekvence příspěvků mimo fórum je taková jaká je. Což je mimochodem největší frekvence astrologických nediskusních příspěvků. Podívejte se jenom na září. Na Astrolabu, ani na ČASu toho nebylo zdaleka tolik.
VÝŠE NÁVŠTĚVNOSTI
Návštěvnost Pacifiku je srovnatelná, někdy i vyšší než Astrolabu. Jinými slovy Pacific je místy někdy druhou, někdy třetí, nejnavštěvovanější astrologickou stránkou v ČR.
NÁVŠTĚVNOST ČASU
Jako že návštěvnost ČASu je zatím s přehledem nejvyšší. Dáno je to - myslím - nejvíc tím, že ČAS je jenom konference a v konferenci příspěvky obsahují po astrologické stránce minimum. Jsou tedy přísupné pro širší okruh čtenářů než obsah Astrolabu a Pacificu.
KULTURA PROJEVU
Nevzpomínám si, že by Karel Tichý byl na astrologických stránkách protagonistou sporu. Z tohoto pohledu je pro mne podobně jako Václav Navrátil člověkem, který se nenechá do sporu zatáhnout a přitom má vlastní názor.
PROPOJENOST
Pan Tichý má vzduch stejně jako já coby nejsilnější živel a tak u něho stejně jako u mě dochází k propojení s nezapojenými sousedy. Pacific je napojený na Helenu Alešovou-Kovalovou v rubrice Ariadnina niť. Propojení s panem Šteffkem nepomohlo díky Festově specifickému pohledu na svět ani jedné straně. Astrolab je podobně propojen se stránkou Zdeny Kavalové v rubrice Slovník a s Astrology.cz Jaroslava Kalvody v rubrice Adresář.

Re: Zaujalo mě
12 odpověď odeslal(a) Jiří Kubík v Úterý 7.Října 2003 09:51:51
Najednou na počtu nezáleží:-).
Pane Trnko, vzhledem k věku a zkušenostem, no nevím co považujete za úspěch a neúspěch.
Ve srovnání s panem Turnovským, Baudyšem, Bohuslavem, Stříbným, Špůrkem hrajete trochu jinou ligu - to jsou lidé s Vámi věkem a zkušenostmi srovnatelní.
Možná to co píšu považujete za projev arogance, ale je to prostě tak, pravda jak říkáte.
Mluví-li Tonda o nedocenění Vaší osoby, možná to bere z pohledu těchto lidí, kteří ocenění jsou.
Z mého pohledu pan Tichý vykonal mnohem více užitečného nežli Vy, tedy to, co je vidět.

Re: Zaujalo mě
13 odpověď odeslal(a) Anonymous v Úterý 7.Října 2003 12:54:40
Jestliže ten pohled pana Trnky nese v sobě i příslib, že se Pacific stane živějším místem diskuzí a názorů, pak se přimlouvám aby i na tento aspekt příspěvku pana Trnky nebylo zapomínáno.
Kritika má obvykle, pokud není pouze účelová, dva aspekty a na to by se nemělo též zapomenout. Napomenout ostře kritika a pak uvést vylepšení jichž jsem si již dávno všimnul se nezdá být úplně spravedlivým, dokonce by mohlo být považováno za projev malého pokrytectví vůči kritikovi.
Také vždy zavítám i na toto fórum a i mě trošku mrzelo, že toto pěkné fórum není živějším.Astrology Pacific 2   |     |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.