Měsíc  Astrology Pacific Slunce
Astrology Pacific       |       Zajímavosti       |       Ze starých letopisů      


Důstojný protějšek

Zobrazení dotazů a odpovědí z webu ČAS

POSTASTROLOGIE
392 otázku odeslal(a) Magdalena V. Bugar v Neděli 20.Srpna 2000 12:55:26
Vážení,
jestliže je tato stránka věnována DEKONSTRUKCI astrologie, tak se zdá, že se to docela dobře daří, poněvadž od okamžiku, kdy pan Turnovský napsal ve své reakci poznámku..."stránku REDIGUJI v intencích právě popsaných...." skřípnul tipec všem účastníkům a je TICHO !!!
Pane Turnovský dále říkáte:..."To ovšem předpokládá nový způsob myšlení a nepřistoupit na něco, co bylo používáno v jiné době..."
Ale jak se potom mají začínající a mladí astrologové naučit základy? Kde si mají ověřit správnost toho, jak kterou interpretaci pochopili?
Co by se v tom případě stalo, kdyby se vytvořila paralelní stránka s FOREM pro KLASICKOU ASTROLOGII kde by bylo možné jeden druhému pomáhat v chápání základu a tím ponechat účastníkům také svobodnou volbu ?
(Pane Tichý, nebylo by to něco pro Vaše stránky? Pane Baudyš jr. neměl byste čas k vytvoření FORA pro účastníky, kteří hledají odpověď na své otázky? Vždyť musí být možnost vzájemného respektu k odlišným pojetím a přesvědčením!)
Takto "České astrologické stránky" nejsou skutečně reprezentativní pro to, co mezi astrology žije a "nadiktováním" co na těchto stránkách místo má a co nikoli není příliš demokratické.
Zdraví Magdalena

Re: POSTASTROLOGIE
1 odpověď odeslal(a) Ljuba Axmannová v Neděli 20.Srpna 2000 17:40:59
Milá Magdaléno, dlouho jste mlčela. Až teď.
Chci k tomu, co jste napsala, něco povědět, protože tu tahanici o přístup k nativitě jsem (opravdu nechtěně) začala a myslím, že je to celé nedorozumění. Jestli říkám: více informací k nativitě, a třeba Martin Šmíd naproti tomu: proč neposuzovat nativitu jako takovou, a druzí souhlasí více s jeho, nebo mým názorem a Pavel Turnovský k tomu připomene, co že to tu vytvořil a k jakému obrazu vzhlíží: to nic nemění na tom, že se jedná o výměnu názorů, o žádnou Stopku. Taky, pokud vím, jediné, co se tu netiskne, jsou příspěvky od nikoho.
Víte, máme tu teď neobvyklá vedra. Myslím, že není třeba zvedat rukavici, která nebyla hozena. Přeju Vám krásné odpoledne. Ljuba Axmannová

Re: POSTASTROLOGIE
2 odpověď odeslal(a) V.Navrátil v Pondělí 21.Srpna 2000 10:18:03
jen krátce...Díky paní Magdaleno, mluvíte mi z duše
Navrátil

Re: POSTASTROLOGIE
3 odpověď odeslal(a) Jaroslav Holeček v Pondělí 21.Srpna 2000 11:16:34
Nemyslím, že dělení astrologie na školy přínáší něco pozitivního. Příklad toho vidíte právě na těchto stránkách. Nebylo by šťastné vytvářet nějako stránky "klasické" astrologie. Pokud bude někdo tak iniciativní a pracovitý jako pan Turnovský a pustí se vlastní debatní stránky bylo by myslím nejlepší ji věnovat ASTROLOGII bez jakýchkoli přídomků - bez ideologických klišé a apriorní nadřazenosti. K ní nejsou důvodem ani vyjímečné znalosti ani talent. Na hledání nelze získat patent. A kdo si myslí, že ho již dostal - dostal ve skutečnosti danajský dar.
Není-li prostor pro svobodné hledání na této stránce je to plně v kompetenci toho kdo ji vytvořil. Nelze mu to mít za zlé, má k tomu právo. A vznikne-li jiná platforma pro diskuzi ještě jednou prosím ať není stejně ideologicky podbarvená a neomezuje se přídomkem před slovem astrologie.
Srdečně zdraví Holeček

Re: POSTASTROLOGIE
4 odpověď odeslal(a) Turnovský v Pondělí 21.Srpna 2000 12:56:55
jak se zdá, mnozí z debatérů tohoto diskuzního fóra trpěli pod knutou mého redigování, jejich názory jsem potlačoval, cenzuroval, plísnil jsem je a dokonce snad i fackoval. A teď si tuto stránku představte jako např. surrealistickou revuy Analogon, která je mi 30 let vzorem, nebo revuy, která je věnovaná humanistické a transpersonální astrologii. Které z příspěvků by měly právo na otištění? Jako vždy jsem tu proto, abych inicioval a inspiroval. Nemohu za to, že jsem se opět přistihl, že dřu (a pan Žáček ještě víc) na druhé nebo dokonce na drobné příživníčky. Nemám nic proti tomu, aby vznikla řada jiných diskuzních stránek věnovaných astrologii (na Průvodci taková je, vřele doporučuji její shlédnutí), dokonce si myslím, že pan Tichý a jeho Pacific je důstojným protějškem této stránky, a že by to dokázal dotáhnout, kdyby chtěl, zvlášť když stránka Astrologické společnosti zeje prázdnotou.
Vím dobře jak vypadala česká astrologie v roce 1989/90 a vím jak vypadá dnes, po deseti letech mého působení v ní. To mi naprosto stačí, abych věděl, kdo kam patří a kdo má na co nárok.
Někdy se mi zdá, že něco říkám, ale to nic, to přejde. Pavel Turnovský

Re: POSTASTROLOGIE
5 odpověď odeslal(a) Anonymous v Pondělí 21.Srpna 2000 14:12:14
.... a řekl Bůh
. PS: na kterém průvodci?

Re: POSTASTROLOGIE
6 odpověď odeslal(a) Turnovský v Pondělí 21.Srpna 2000 14:57:35
Ano, odpověď číslo 5 je typickou ukázkou aktivit českého hastrologa. Kafrá z anonymity a pak se nestydí vyzvídat, když nedokáže najít na internetu ani stránku věnovanou oboru, který ho tzv. zajímá. Pak si jich mám vážit, nebo dokonce s nimi sdílet společný prostor, otevřít jim všeobjímající náruč.
"Ha-ha!" zabručel pavián (Plovací Sval), aby dal najevo, že zuří, ale vzpomněl si na svoji přísahu.

Alfred Jarry: Skutky a názory doktora faustrolla, patafyzika. Cituje Turnovský

Re: POSTASTROLOGIE
7 odpověď odeslal(a) Anonymous v Úterý 22.Srpna 2000 15:22:52
Borůvinko, vrať se !
---------------------------------------------------------------------------- ----
----- Original Message -----
From: Mistr Vichr
To: Karel Tichý Sent: Sunday, March 18, 2007 7:04 AM
Subject: dotaz
Vážený pane Tichý,
velmi rád čtu vše, co se nově objevuje na Vašich stránkách a vážím si Vaší práce, kterou do tvorby stránek vkládáte. Zejména Vaše příspěvky "Ze starých letopisů" bývají často velmi inspirující.
Tím víc ovšem nerozumím tomu, co má sdělit příspěvek
"Důstojný protějšek 17.03.2007 at 15:54:34"
Proto bych Vás chtěl poprosit, zda byste mi to mohl poněkud osvětlit, neb astrologicky poučného na tom neshledávám pranic.
S pozdravem
Jiří NitschePan Turnovský mě tenkrát povzbudil a jeho poctu jsem si tenkrát (i nyní) považoval.
Mějte se krásně. Karel Tichý
Astrology Pacific   |     |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.