Ze starých astrologických letopisů      
Horoskop a úrazy.
Ing. E. Vašica:


Jako báňský inženýr měl jsem dosti příležitosti sbírati data úrazů. I sestavil jsem si statistiku těchto podle návodu, jak jej po dává Klockler ve své knize „Astrologie als Erfahrungswissenschaft" (tato kniha vyšla v roce 1927. Má 400 stran a 37 vyobrazení. Předmluvu k ní napsal známý badatel Dr. Driesch z Lipska. Cena brož. 128'- Kč, váz. 144'- Kč. Na skladě má knihkupectví V. Togel, Nový Bohumín. Slezsko.) a došel jsem k tomuto uzávěru:

Charakteristickou náklonnost k úrazům dávají následující konstelace:
Ascendent v Blížencích a Střelci.
Ascendent ve kvadratuře k Martovi, ve kvadratuře k Merkurovi;
Slunce opozice Uran, Slunce kvadratura Mars, Saturn kvadratura Merkur, Luna kvadratura Slunce, Luna konjunkce Neptun, Luna kvadratura Neptun, Luna konjunkce Saturn, Luna opozice Uran, Luna kvadratura Merkur, Luna opozice Merkur, Luna kvadratura Mars.

Slunce v Raku a Rybách; Neptun v VII. a XII. domě,
Slunce v I., IV., VII. a X. domě,
Uran v X. domě, Jupiter v VIII. a Mars ve IV. domě.

Vládce ascendentu v nepříznivých aspektech s Lunou, Uranem, Saturnem, Martem, Neptunem.
Takové statistiky jsou pro astrology a žáky astrologie velmi cennou pomůckou při posuzování horoskopu. Najdeme-li v horoskopu většinu nahoře uvedených konstelací, budeme majitele horoskopu varovati před úrazem, nebo nemá-li ještě povolání budeme mu raditi, aby si našel povolání, ve kterém se málo úrazů vyskytuje.

V tomto směru pracuje se již hodně ve Francii, Anglii a zvláště v Německu.


Jaké nemoce přinese nám rok 1930.
Ing. E. Vašica:Planeta Saturn prochází znamením Kozoroha a vyvolává v tomto roce reumatismus, žloutenku, nemoce jater a žluče. Zvlášť nepříznivá období budou:
Od 3./I. do 17./I (MA konj. SA), od 11./VII. do 31./VIII. (JU 180 SA),
od 29./IV. do 13./V. MA 90 SA), od 3./IX. do 20./IX. (MA 180 SA).

Uran nachází se ve znamení Skopce a pod jeho vlivem budou vyvstávati nemoce hlavy, mozku, nervů a očí. Kritická období budou:
od l./I. do 11. /I. (JU 90 UR),
od 8./I. do 19./ I. (MA 90 UR),
od 21./III. do 2../IV. (JU 90 UR),
od 4./V. do 15./V. (MA konj. UR),
od 9./IX. do 24./IX. (MA 90 UR).

Mars probíhá od 1. ledna do 6. února znamením Kozoroha. V této době přibude chorob jater, žluče a bude se více vyskytovati reumatismus a žloutenka.
Od 7. února do 17. března procházeti bude Mars znamením Vodnáře. Nepříznivá doba pro lýtka, játra a oběh krve.
Od 18. února do 24. dubna bude Mars ve znamení Ryb. Toto znamení ovládá chodidla a palce a podle toho objevovati se budou nemoce. Zvlášť nepříznivé období je od I./IV. do 5/IV. (JU 90 MA). Před nastuzením pozor!
Od 4. června do 14. července bude se pohybovati Mars ve znamení Býka a pod tímto vlivem budou vyvstávati onemocnění krku a hltanu. Od 15. července do 28. srpna nachází se Mars v Blížencích působí nepříznivě na plíce a ruce. Také úrazy dopravními prostředky se budou množiti.

Od 29. srpna do 20. října pohybuje se Mars v Raku. V té době vyvstávají nemoce žaludeční, střevní a nemoce hrudi. Zvlášť kritická doba je od 29./IX. do 5./X. (MA konj. JU).
Od 21. října do 31. prosince pohybuje se Mars znamením Lva. Nemoce srdce se množí. Lev ovládá srdce, hřbet, žebra a bránici. V tomto směru budou se tedy nemoce vyskytovati.

Převzato z Pohledy do budoucna 1930 - astrologicko-spiritualistické ročenky pro rok 1930, kterou laskavě zapůjčil astrolog pan Břetislav Hemerle.

Prosím ochotného návštěvníka o zapůjčení chybějících Pohledů do budoucna a to ročníků 1928, 29, 31, 33, 34.
Astrology Pacific 2   |   Zajimavosti   |     |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.