Astrology Pacific       |       Zajímavosti       |       Ze starých letopisů      
Budu mít v životě štěstí?

JUDr. Svatopluk Svoboda, CSc.


svoboda Milé a vážené Astro!
Už jako dítě jsem se zajímala o mně neznámé znaky zvířetníku. Teprve váš časopis mi dokořán otevřel obzor tohoto tajemného a přitom tak logického oboru. Vždyť nikdo nemůže popřít, že se narodil pod hvězdnou oblohou nekonečného vesmíru... Snad právě proto stále hledám odpověď na otázku, proč, když si konečně myslím, že na mě pohlédlo štěstí, ocitám se na prahu neštěstí a žalu. Jsem narozena se Sluncem ve znamení Býka a s ascendentem ve znamení Lva. Prožila jsem tři partnerské vztahy, všechny však pro mne skončily zklamáním. Po čase jsem jako blesk z čistého nebe poznala chlapce, se kterým jsme se vzájemně milovali. Při cestě z diskotéky ho srazilo auto a cestou v sanitce do nemocnice zemřel... A já se ptám: proč a co a jak dál? Budu mít ještě někdy v životě štěstí?
Michaela, 22 letMilá Michaelo,
narodila jste se sice v neděli, která je dnem ovládaným Sluncem a bývá považována za šťastný den, ale v Saturnově hodině a minutě. Saturn je planeta, která lidem staví do cesty překážky, které pak musí často obtížně překonat. Tím však zároveň člověka, který je vystaven jeho vlivu, zoceluje a připravuje lépe do života. Saturn je rovněž přítomen ve vašem 11. domě, domě, přátelství, a nepříznivě ovlivňuje 5. dům romantických lásek a známostí. Kromě toho máte Slunce v kvadratuře a ascendent v opozici s Jupiterem, planetou velkého štěstí. V životě budete proto muset počítat s tím, že vám nic nespadne samo do klína a že budete muset o své štěstí vždy bojovat.
Váš horoskop je však jako celek velice pěkný. Slunce, Venuše a Merkur v 10. domě svědčí o velmi dobrém životním osudu. Vládcem 10. domu je Mars, který je umístěn v 7. domě, což naznačuje sňatek ve zralém věku s mužem martického typu. Zde budete muset volit obezřetně, abyste se vyvarovala možných zklamání, neboť Neptun v 5. domě by vás mohl svést na cestu iluzí. Silně obsazená vzdušná a zemská znamení ve vašem horoskopu dávají naději, že u vás zvítězí rozum a smysl pro realitu. Jupiter na hrotu 7. domu naznačuje, že vaše manželství bude šťastné.

Příběh druhý

Jak dopadne mé podnikání?


Vážení přátelé!
Již přes rok jsem pravidelnou čtenářkou Astra. Nevěřím všemu, co je ve vašem časopise uvedeno, ale přesto je velmi zábavný a alespoň občas člověku dodá kapku optimismu a energie.
Jsem Rak a můj život je jeden velký boj. Ráda bych věděla, jak se situace vyvine ohledně mého podnikání. Už měsíc tápu v nejistotě a čekám, že se všechno zlepší.
Přeji vám hodně příjemných dopisů a chuti do práce.
R. J., Kojetín


Vážená paní,
není divu, že váš život je jeden velký boj, neboť jste se narodila v úterý, v den ovládaný planetou Mars, planetou boje a válečníků. Mars se navíc nachází v konjunkci s vaším ascendentem. Kromě toho je v kvadratuře s vaším Sluncem, planetou, která v astrologii symbolizuje sebevyjádření člověka, životní orientaci, energii, sílu, reprezentuje jeho já. l když jste ještě hodně mladá, život vás již jistě poučil, že k cíli lze dojít pouze překonáváním překážek.
Váš horoskop je však velmi pěkný, konstelace hvězd jako celek je pro vás příznivá a horoskop obsahuje řadu velice příznivých aspektů. Kromě toho jste se narodila v Jupiterově hodině a sluneční minutě, což naznačuje, že máte potřebnou dávku životního štěstí. Jupiter je také v příznivé konjunkci s lunárním uzlem, i když je v kvadratuře se Saturnem, Uranem a Plutem.

Protože nepíšete nic o charakteru svého podnikání, ani o tom, kdy jste začala podnikat, hledal jsem odpověď na vaši otázku v pomocném, tzv. horárním (dotazovém) horoskopu, sestaveném pro den 25. 4.1995 v 1:25 hodin po půlnoci, kdy jsem přečetl váš dopis.

svoboda39

Ascendent tohoto okamžiku byl na sedmém stupni Kozoroha a medium coeli na jedenáctém stupni Štíra. Vládcem ascendentu je Saturn, který je odpovědný za všechny překážky a potíže, jež musíte překonávat. A protože leží ve druhém domě, vedou tyto potíže také k finančním těžkostem. Ascendent je však příznivě aspektován Sluncem i Měsícem, Měsíc je v příznivém aspektu s mediem coeli a s lunárním uzlem. Kromě toho je horární horoskop sestaven pro sluneční hodinu a minutu. To všechno nasvědčuje tomu, že váš boj skončí úspěšně.


Příběh třetí

Setkání.


Je tomu už přes čtyřicet let. Byl pěkný podzimní den, přestupoval jsem na osobní vlak, který už stál na nástupišti a byl velice slabě obsazen. Najednou jsem viděl, jak se na schodišti tyčí postava ženy v černém. l ona mě spatřila. Pospíchal jsem ke schodišti, až jsem utíkal, ale totéž udělala ta žena. Stanuli jsme proti sobě, stejné kufry položili na zem, objali jsme se a políbili. Pak jsme stále beze slova rozpačitě stáli proti sobě a mlčeli. Ona se vzpamatovala dříve než já, viděl jsem jí na rtech zákmit úsměvu, vzala svůj kufr a nastoupila do vozu. Já ještě chvilku stál na místě, pak jsem nastoupil do vlaku za ní, abych se omluvil za své neobvyklé jednání, nikde v celém vlaku jsem ji však nespatřil, l spolucestující tvrdili, že ji neviděli. Přemýšlel jsem dlouho o této příhodě a dodnes nevím, co měla znamenat.
H. R.. Hodonín

Vážený pane,
i když uvádíte čas narození jenom přibližné, bylo mi ihned po přečtení vašeho dopisu zřejmé, že budete mít ve svém horoskopu silně obsazený 12. dům. A skutečně, 12. dům s hrotem ve znamení Raka a se Sluncem v konjunkci s Neptunem, lunární uzel ve znamení Ryb v 11. domě a Měsíc jako vládce 12. domu v 5. domě v opozici s Plutem, to jsou konstelace, které mají vaše setkání se ženou vašich snů především na svědomí.
12. dům je domem snů, skrytých věcí, tajemství a fantazie, do jehož oblasti působení je obtížné proniknout; to je navíc zdůrazněno přítomností Neptuna a Slunce ve znamení Raka, což znamená silné intuitivní schopnosti, přílišnou představivost, ztrátu smyslu pro realitu a neracionální chování. Kvadratura Neptuna s mediem coeli naznačuje nereálnost a idealismus. Opozice Městce s Plutem svědčí o mimořádně citově založené osobnosti.
Škoda, že neuvádíte přesný čas této události. Porovnáním horoskopu okamžiku s vaším radixem by bylo možné přesně určit diagnózu vašeho setkání a objasnit všechny vlivy, které tehdy působily na vaši představivost a fantazii.

JUDr. Svatopluk Svoboda, CSc.


Převzato z Astra ročník 1995.
Astrology Pacific   |   Ze starých letopisů   |     |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.