Astrology Pacific       |       Zajímavosti       |       Ze starých letopisů      
Cesta do Ameriky

JUDr. Svatopluk Svoboda, CSc.


svoboda Ke konci letošního roku se chystám jet na rok do USA jako au-pair k dětem. Ráda bych věděla, který měsíc je k tomu nejvhodnější (září, říjen nebo listopad)? Také bych chtěla vědět, co mě tam čeká (doufám, že žádné neštěstí). Plánuji tuto cestu už asi od poloviny minulého roku, ale pevněji jsem se do zařizování potřebných věcí zakousla až letos v červnu.
Ivana, Karlovy Vary


Vážená slečno,
vaši otázku jsem řešil při hvězdné konstelaci 16. července 1997 v 21h 39m SELČ v Praze - Ďáblicích. Vás jako tazatelku reprezentuje první dům s ascendentem na 9. stupni znamení Vodnáře, vládcem znamení Vodnáře je planeta Uran, která je v tomto znamení také přítomná, takže je v silném postavení. Sílu planety Uran zvyšuje také skutečnost, že je v konjunkci s ascendentem, má však jednu vadu, a to tu, že je retrográdní. Retrográdní planeta, obzvláště když se jedná o planetu Uran, se chová dosti nezvykle a může způsobit, že vývoj věcí případně i přístup tazatele k celé věci se může změnit a vyvinout úplně jinak, než si původně představoval. Vás jako tazatelku ještě reprezentuje retrográdní Neptun jako vládce znamení Ryb, které je v prvním dome cele obsaženo i retrográdní Jupiter, který je v prvém domě přítomný.

svoboda cesta do ameriky

Cesta do USA je i při moderním rozvoji techniky dalekou cestou a je proto řešena devátým domem. Hrot devátého domu je ve znamení Štíra, jeho vládcem je planeta Mars a dále retrográdní Pluto, který je v devátém domě také přítomen. Je zajímavé, že devátý dům ve znamení Štíra odpovídá vašemu devátému radixovému domu, který máte rovněž ve znamení Štíra. V radixovém domě dalekých cest máte planetu Uran jako signifikátora dalekých cest, kromě toho tam máte také vzestupný měsíční uzel jupiterovského charakteru, který vaše daleké cesty příznivě ovlivňuje. Není proto divu, že i v nynějším horárním horoskopu je mezi vaším prvním a devátým domem příznivá vazba, a to aplikativní sextil retrográdního Uranu s retrográdním Plutem. Retrogradita obou planet skončí po 14. říjnu 1997, kdy jejich zdánlivý pohyb na obloze se změní na pohyb direktivní. Retrogradita znamená obecně překážky a zdržení, doporučuji proto, abyste do USA odjela až po 14. říjnu 1997.

„Jak to vše dopadne" řeší čtvrtý dům horárního horoskopu, který má hrot ve znamení Blíženců a jehož vládcem je planeta Merkur. Ta je v aplikativní opozici s vaším vedlejším signifikátorem retrográdním Jupiterem. Opozice nevěští sice žádné neštěstí, přesto se však v USA můžete dočkat určitého nepříjemného překvapení. Podobnou odpověď dává i čtvrtý dům po devátém domu, tedy dvanáctý dům horoskopu. Jeho hrot je ve znamení Kozoroha, jeho vládcem je tudíž planeta Saturn. Ten je v nepříznivém aspektu (kvadratuře) se spoluvládcem vašeho domu Neptunem. Protože Neptun je mimo jiné i planetou iluzí, možná že během pobytu v USA ztratíte některé iluze, které o společnosti v této zemi dosud máte.


PŘÍBĚH DRUHÝ

Syn podnikáDělám si starosti o svého syna, který podniká jako truhlář od roku 1991. Má malou dílnu ve svém rodinném domku a rozhodl se postavit si novou větší pro vozovnu. Syn poctivě pracuje, ale je stále bez peněz. Chce se zadlužit, ale já se obávám, že nebude mít peníze na splácení dluhů. Zajímalo by mé, zda syn vydělá tolik peněz, aby mohl dluh splácet a k tomu živit tři děti a ženu. Bude se mu v podnikání dařit tak, jak si plánuje?
V. H., Praha 5


Vážená paní,
vaše starosti o syna jsou pochopitelné, řešil jsem je za hvězdné konstelace 16. 7. 1997 v 21 h 21 m SELČ v Praze 8 Ďáblicích.

svoboda40

Ascendent na 2. Stupni znamení Vodnáře obecně říká, že je ještě příliš brzy na zodpovězení všech vašich otázek, přesto si o to pokusím za zvýšené opatrnosti. Vy jako tazatelka jste reprezentována prvním domem, váš syn pátým domem, domem dětí, s hrotem ve znamení Blíženců jehož vládcem je planeta Merkur. Protože vy pokládáte otázky za svého syna, musí dojít k přečíslování jednotlivých domů v horoskopu. Synovy peníze jsou vyjádřeny v jeho druhém domě (šestém domě horoskopu), který má hrot ve znamení Raka a je obsazen Sluncem, jeho podnikání je vyjádřeno jeho desátým domem (druhým domem horoskopu), který má hrot ve znamení Ryb, zahrnuje celé znamení Berana a je obsazen planetou Saturn.

Váš syn by měl vydělat tolik peněz, kolik bude potřebovat na své zvýšené potřeby, protože planeta Merkur, jeho hlavní signifikátor, je v aplikativním trigonu s Lunou jako hlavním signifikátorem jeho peněz.
Trvalá prosperita synovy rozšířené podnikatelské činnosti však není zatím v daném horoskopu potvrzena, na to je zřejmě ještě příliš brzo, protože ještě ani nezačala. Není totiž žádný kladný aplikativní aspekt mezi Merkurem jako synovým hlavním signifikátorem a mezi Marsem, Saturnem a Neptunem jako signifikátory synovy rozšířené podnikatelské činnosti.

JUDr. Svatopluk Svoboda, CSc.


Převzato z Astra ročník 1997.
Astrology Pacific   |   Ze starých letopisů   |     |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.