Astrology Pacific       |       Zajímavosti       |       Ze starých letopisů      
Je mé sázení beznadějné?

JUDr. Svatopluk Svoboda, CSc.


svoboda Vážená redakce,
narodila jsem se 4. 8. 1922 v Bratislavě, ale vyrostla jsem v Praze. Ve čtyřiceti letech mě žebravá cikánka chytila v obchodě za ruku a prorokovala, že budu živa do 92 let a v druhé půli života budu moc a moc bohatá. Zatím se tak nestalo, ačkoliv bych si nepřála nic víc než toto.
Pro sebe to nepotřebuji, jsem vdova, ale rodině bych moc pomohla. Zatím sázím každý týden sportku, avšak kromě posledního pořadí, a to vždy až za několik týdnů, nevyhraji nikdy nic.
Napište mi, prosím, jak se vám to jeví; je-li to beznadějné, přestanu sázet.
Vlasta, Pardubice


Vážená paní,
k zodpovězení vašich otázek jsem zpracoval jednak váš radix, jednak dotazový horoskop podle pravidel horární astrologie na otázku „Je mé sázení beznadějné?" Vaše otázky patří do působnosti pátého astrologického domu, který ukazuje vaše možnosti v oblasti her a sázek.

vlasta z pardubic

Pátý dům má hrot ve znamení Střelce, jehož vládcem je planeta velkého štěstí Jupiter. Ten stojí neutrálně ve znamení Vah a je celkem příznivě aspektován sextily od Slunce, Marsu a Neptuna, má však nepříznivou kvadraturu s Plutem. Podstatně horší je však situace v obsazení pátého domu. V pátém domě je jediná planeta Měsíc na prvním stupni znamení Kozoroha, kde Měsíc stojí špatně proto, že je zde v exilu. Kromě toho je tento špatně postavený Měsíc v nepříznivém aspektu (kvadratuře) s velmi silným Saturnem ve znamení Vah a v další kvadratuře s Dračí hlavou.

Špatně aspektovaný Měsíc v pátém domě bývá posuzován jako ukazatel sklonů ke spekulacím a k hazardním hrám a sázkám. Kromě toho je samotný Měsíc nestabilní planetou, jejíž působení se neustále mění v závislosti na jeho fázích od novu k úplňku.
Kromě radixové situace v pátém domě nelze přehlédnout ani skutečnost, že vaše jinak dobře postavené Slunce ve znamení Lva je ve dvanáctém domě a v konjunkci s Neptunem, planetou iluzí a nejasných a klamných představ, vedoucích ke ztrátě smyslu pro realitu. Neptun je také v kvadratuře s Mediem coeli, což všechny tyto charakteristiky dotvrzuje. Tyto radixové charakteristiky nenaznačují možnost výrazného úspěchu ve spekulacích, hrách a v sázení.
V souladu s obsahem vašeho dopisu jsem hledal také astrologickou odpověď na vaši otázku „Je mé sázení beznadějné"? Dotazový horoskop má ascendent ve znamení Štíra, signifikátorem věcí prvého domu je planeta Pluto ve znamení Střelce, která má celkem tři aplikativní aspekty, a to kvadraturu s Měsícem, sextil s Merkurem a trigon se Saturnem. Saturn stojí v tomto horoskopu špatně ve znamení Berana (je zde v pádu), kromě toho se nachází v opozici s Dračí hlavou a v aplikativním trigonu s Plutém. Saturn stojí sice ve čtvrtém domě, je však již velmi blízko hrotu pátého domu, takže může být považován za ukazatele věcí pátého domu. Pokud tyto aspekty shrneme do jasné odpovědi, tak Pluto v prvém domě dotazového horoskopu jako signifikátor tazatelky je v silném aplikativním trigonu se Saturnem jako signifikátorem věcí pátého domu, konkrétně spekulací, her a sázek. Proto odpověď na vaši otázku potvrzuje, že sázení je pro vás málo nadějné.
Platnost dotazových horoskopů bývá uvažována pro období od tří do šesti měsíců, platnost radixového horoskopu však není nijak omezena.

PŘÍBĚH DRUHÝ

Mohl bych se stát partnerem slečny Hany?


Vážené Astro,
v Astru číslo 6 odpovídal pan Svoboda jisté slečně Haně. Jsem též dosud svobodný a po přečtení příběhu Dočkám se potomků jsem dostal nápad, zda slečna Hana a já bychom nemohli úspěšně vytvořit partnerskou dvojici. Pokud ano, prosím o zprostředkování kontaktu.
Miloslav, Humpolec


Vážený pane,
děkuji vám za pozorné čtení mých příspěvků v rubrice Zeptejte se hvězd. Jejich jedinou vadou je skutečnost, že trvá dost dlouho, než dojde k jejich uveřejnění, takže v mezidobí může dojít ke změně situace. Váš případný kontakt se slečnou Hanou nemohu doporučit.


PŘÍBĚH TŘETÍ

Jak mohu získat program URANO?

V Astru jsem se dočetla o počítačovém programu URANO. Nemohli byste mi sdělit, jak tento program získat?
M. Ž., Uherské Hradiště


Vážená paní,
program URANO je jedním z nejlepších světových astrologických programů jak co do přesnosti výpočtů, tak co do kvalitní grafiky. Byl vyvinut předním rakouským astrologem a současně programátorem Karlheinzem Dotterem. Proto je také poněkud dražší než astrologické programy našich programátorů. Pokud byste o jeho získání měla skutečně zájem, mohu vám koupi zprostředkovat za výhodnějších finančních podmínek.

JUDr. Svatopluk Svoboda, CSc.


Převzato z Astra ročník 1997.
Astrology Pacific   |   Ze starých letopisů   |     |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.