luna

Softwarehoroskop
Program ZET Lite 7.

Posielam Vám veľmi stručný prehľad možností Programu ZET. Existuje v dvoch základných verziách ZET Lite a ZET Pro. ZET Lite je úplne zadarmo a má takmer všetku potrebnú funkcionalitu, ZET Pro je za 75 USD, čo je v porovnaní s inými programami porovnateľnej funkcionality minimum. Manuál aktuálne verzie je zatiaľ iba v ruštine, ale to by nemal byť problém. ZET Lite má oproti ZET Pro obmedzené niektoré profesionálne funkcie napr. synastrie, efemeridy, zadávanie súradníc z mapy a funkcie na komerčné využitie – výklady v HTML formáte s vložením grafického obrázku.
Popis programu s jeho vlastnosťami je na http://www.zaytsev.com/index.html. Z uvedenej adresy sa dá program aj stiahnuť (6,7 MB).

Prečo ZET?
Má vynikajúce dynamické možnosti nastavovania, (podľa mojich informácii to má ešte program Almagest), má široké možnosti vkladania vlastných objektov a práce s nimi. Široké možnosti vkladanie vlastných interpretačných textov, použité kódovanie je jednoduché a intuitívne. Vysoká presnosť výpočtu je daná presnosťou švajčiarskych efemeridov.

Čo nemá:
Vertex a Antivertex ale plánuje sa niekedy v budúcnosti dorobiť.
Nemá rektifikačné funkcie ale Hermove váhy sa dajú bezproblémovo nasimulovať pomocou existujúcich grafických funkcii.

kartografie Horoskop: radix, dual – tranzit, synastry, direkcie equatoriálne, progresie, solar, lunárne progresie, return Slnko, Mesiac, atd.
90° kruh pre prácu s midpointami
Voľná knižnica pre interpretačné texty
Možnosti interpretácie priamo v obrázku
Topocentrický, geocentrický, heliocentrický, horizontálny, ecliptikálny, equatorialny a iné systémy
Zverokruh tropický, siderálny a drakonický
Domy - asi všetky možnosti, cca 25 možností
Aspektácia možnosť definovať v rôznych variantoch, orbis definovateľný pre každú planétu a hviezdy s rôznou magnitúdou
Definícia aspektácie pre natal a tranzit separátne a ďalšie možnosti nastavovaní včítane lineárnej možnosti zmeny orbisov (od -100% do +100%, aktivácia klávesou “o”)
Tabuľka aspektov a zoznam aspektov
Tabuľky východov a západov Mesiaca, Slnka, zatmení, apogeum, perigeum atď.
Astronomické Tabuľky jednotlivých planét, asteroidov a ostatných objektov
Katalóg cca 10000 hviezd a hlavných galaxii
Grafické zobrazenie hviezd v kolečku do magnitudy 3,3
Katalóg asteroidov, virtuálnych objektov (Hamburská škola, Biely Mesiac Arta, Arta(T), Lilit(True), možnosť definície vlastných objektov a pridanie akéhokoľvek asteroidu stiahnutím švajčiarskych efemeridov
Presnosť výpočtu jednotlivých planét a asteroidov je závislá iba od toho aký časový rozsah efemeridov sme si stiahli z webu
Tabuľka konjukcii stálic s planétami
Tabuľka midpointov
Tabuľka arabských bodov, možnosti vlastných definícii
Dynamické funkcie pre zmenu času a polohy – jednoduché grafické ovládanie
Graficky ovládané dynamické funkcie pre zmenu dátumov, t.j. v obrázku nastavíme kurzor na Slnko, Mesiac alebo príslušnú kružnicu a súčasným držaním tlačítka pohybujeme príslušným objektom na určené miesto
Grafické a textové efemeridy
Interpretačný formát textu v HTML
Zobrazenie orbitov planét v priestore, veľmi dobré, keď chceme vedieť či je planéta za, lebo pred Slnkom
Zobrazenie nebeskej sféry v 3-D
Astrokartografia,
Možnosti vkladanie tabuľky vlastných časových zmien
A mnoho ďalších možností a nastavení...

Funguje aj na 486, ale je to dýchavičné, na dynamické funkcie treba silnejší stroj.

Lubo P.

saturn----- Original Message -----
From: "Karel Tichý"
To: anatoly@zaytsev.com
Sent: Thursday, May 22, 2003 6:51 PM
Subject: Program ZET

Compliment for yours programme ZET LITE 7.
Consult with http://www.volny.cz/astrolot3/software/soft14zet.html
Sincerely yours Karel Tichý, Czech republic

Thanks Karel, I'm very glad :)
A.Z.


Ahoj Honzo,
byl jsem nadšen tvou ostrou verzí ZET.
Mohl bys mi napsat postup platby 135 dolars za ZET?

Karle,
ten postup je jednoduchý: na poště zaplatíš v Kč 125 dolarů přes Western Union na tuto adresu:
Address for Western Union:
Anatoly Zaytsev, Sevastopol, Ukraine
tel.: 413033


My postal address (for any occasion):
Anatoly Zaytsev
Av. Geroev Stalingrada, 42, ap. 93,
Sevastopol, 99059, Ukraine
-------
The cost of ZET 7 Geo on CD is $135 (125 + 10 for handling and shipping)
Sincerely,
Anatoly Zaytsev
www.zaytsev.com11.11.2003 at 18:53:38 došel email pana Lubo P.

Prajem dobry den p. Tichy,
som poteseny stupajucim zaujmom o program ZET. Prepokladam, ze by v buducnosti mohlo vzniknut diskusne forum k tomuto programu.

Na stranke o ZET je spominana cenu 125 USD, podotykam, ze existuje aj lacnejsi variant programu za 75 USD, (http://www.zaytsev.com/order.html). Lacnejsia verzia neobsahuje astrokartrografiu so zoomovanim svetovej mapy a prislusnymi funkciami, http://www.zaytsev.com/intro.html .

Postatny dovod preco som sa rozhodol Vam napisat je ten, ze program ZET je v neustalov vyvoji a su zdokonalovane jeho funkcie. Ako najdolezitejsie novinky pribudli nasledovne funkcie:
-       moznost zobrazovania Vertexu
-       moznost zobrazenia 4 druhov ascendentu Equatorial Asc, Co-Asc (W. Koch), Co-Asc (M. Munkasey) a Polar Asc
-       pribudli moznosti rektifikacie !!!!
-       mozdnost zadat virtualne objekty obiehajuce oklo Zeme na zaklade zadanych astronomickych udajov
-       moznost ulozenia a spetneho nacitania vybranych hviezd
-       vyborna vlastnost – moznost zobrazenia iba tych hviezd ktore su v konjukcii s prislusnou planetou

S pozdravom

Lubo P.Z konference Astrolabu:

omyl
Omyl. Zadarmo se dá sehnat docela dobrý astrologický software. Buď klasický modifikovaný Astrolog (Pullen) 5.41g (http://astrolog.offline.ee), anebo velmi slušný program ruské provenience Zet 7 Lite (http://www.zaytsev.com/downloads.html), který já osobně beru jako zářný příklad toho, jak má vypadat ideální uživatelské nastavení. Kromě kombinů a revolucí počítá vše možné, Černou Lunu, Chirona, planetky, kentaury, plutinos a oorthoids objekty, vizuální stránku programu lze upravovat téměř dle libosti, nastavitelné orby aspektů i uživatelské aspekty jsou samozřejmostí (já používám číselnou řadu aspektů 1-12), počítá se kombin (alias Davison chart), tranzity, libovolné porovnávání dvou radixů, dynamiku data i místa (možnost rektifikace), novy a úplňky, dny měsíce, fáze měsíce, arabské body, virtuální objekty (od Habsburské školy až po Bílou Lunu a některé další ruské prvky), kurzor myši vám ukazuje přesně to, co potřebujete vědět, prostě moc dobrý program, lepší, než Pullen (jediné, co Zet 7 lite neumí, je astrokartografie a kompozit). Pokud je takhle dobrá lite verze, tak to už sháním penízky na full verzi. Rusové prostě umí :-)
Autor: Stuart Hample (09.02.2004 23:35)ZET 7
Ahoj,
zrovna sem si teď celý víkend hrál s ZET 7 lite,tak mohu hodnotit. Je opravdu user friendly. Dá se tam nastavit docela dost grafickej parametrů. Osobně se mi líbí, že každej pohled na kolečko se dá uložit a pak se akorát přepíná, jestl ito chci barevně na obrazovku nebo černobíle na printer, nebo jestli chci jiné zobrazení radixu pro tranzity a jiné pro synastrii. To co v lite chybí jsou progrese. Takže pokud pracuejte s prediktivníma technikama, tak smůla.Taky o solaru, lunaru a pod si nechte zdát. Dál je tam problém s velikostí fontů. Protože to neumí TTF,(jen fnt) tak jsou znaky (glyph) v horoskopu buď 16x16 nebo 32x32, což je i tak dost mrňavé. Je tu ale editor fontů, takže se ručně dá všechno zvětšit.Taky nejdou dá dvě okna s nativitou vedle sebe. Pro někoho je to možná nepotřebné, ale pro mě, když dělám třeba synastrie, tak to raději vidím nejdřív vedle sebe.Taky popisky os a čísla domů nejdou zrovna upravit k obrazu svému.Celkme solidně je udělanej přístup zadávání údajů nativity, dá se to různě řadit, rektifikovat, vytvářet sekce, exportovat a pod.Ale třeba jsem tu nenašel možnost vyhledání všech nativit s určitým aspektem. Jsem zvyklý pracovat s astroworld2000, který tohle a vše ostatní nabízí, ale není free. Závěr je asi takový, že je to podle mě nejlepší free astrosoft, co je, pokud nepotřebujete solár a progrese (a kdo je nepotřebuej, že?).Jo a taky je blbé, že to není pro Linux :-)
zdraví Radim
(vše výše uvedené platí pro verzi 7 (2004.02.03)
Autor: Žáček Radim (10.02.2004 09:39)

profi
Rusové skutečně umí. Řada lidí dodnes vděčně vzpomíná na Almagest, jeho windowskovská verze sem do ČR ale nedorazila.
Pokud pracujete profesionálně, tzn. že proti Vám sedí klient, který chce teď výsledky a teď odpověď, s pravděpodobností alespoň 80%, nemůžete si dovolit, že něco někde neni nebo že to je mrňavé, nebo že se do něčeho proklikáváte přes pět menu.
Autor: baudy (10.02.2004 14:19)

Tlac v ZET 7, ...
ZET 5, pozdeji 7 , pouzivam uz asi 2 roky. Mam s nim bohate pozitivni zkusenosti. Tisk mam vyreseny pres dalsi dva "pomocne" free programy :) (pres jeden bitmapu, pres druhy texty), vysledek je ten, ze to neni "mrnave" :) a je to pohledne (landscape)...
Zajemcum bych mohl poradit a zaroven odevzdat sve vlastni zkusenosti z timhle programem i s nekterymi jinymi astrologickymi i astronomickymi programy (napr. jako vymenu za Vase astrologicke zkusenosti z interpretace radixu)
(napr., netradicne, jak astronomicke softy vyuzit jako kvazi-astrologicke programy :-), alespon co se grafickych a astronomicko-efemeridnich veci tyce)
Autor: jiri13 (10.02.2004 15:13)

Re
Pánové díky. Tak jdu testnout ZET. Baudymu také děkuji za tip na Solar Fire, ale cenovka 275USD mi přijde trochu drahá, alespon prozatím, ale třeba se na to dopracuju. Mimochodem, máte se Solar Fire ještě někdo další zkušenosti? Zdravím
Autor: HAP (11.02.2004 08:01)
O možnosti výpočtu planety Sedna v programu ZET


Prajem dobry den p. Tichy,

    Všimol som si poznámku o možnosti výpočtu planety Sedna v programu RIYAL. Ja osobne som určitým sposobom fanda programu RIYAL. Niektoré DOS-ové programy budu mať asi stále svoje čaro.

    V prvom rade chcem ale pokázať na možnosti programu ZET, ako sa v ňom dajú pridávať nové objekty, ktrých dráha bola prepočítaná do štandardných astronomických koordinát.

    Z menu “Tables” si otvoríme tabulku “Catalog of Asteroids”, potm si v tabulke pravím tlačítkom myši zobrazíme sub-menu a v ňom otvoríme “ADD in SSD JPL NASA Format…” Do zobrazeného formulára vložíme požadované údaje, pre 2004DW a Sednu sú nasledovné:

11113 2004DW      53200 39.4739058 0.21790650 20.55528 73.33426 268.53706 157.5377500 2.40 0.15 MPC4-E23
11114 2003VB12     53200 532.3554029 0.85763577 11.93041 311.83878 144.49281 357.8854137 1.60 0.15 JPL 1

Ak Vás zaujímajú aj iné objekty, na adrese http://ssd.jpl.nasa.gov/data/ELEMENTS.UNNUM si ich môžete vybrať a pridať ich do programu ZET.

    Existuje ešte druhá možnosť pridávania objektov. Formát dát je zhodný s formátom nachádzajúcim sa vo švajčiarskych efemeridoch. Príklady virtuálnych objektov sú na adrese http://home.earthlink.net/~soloj/swephprg.htm v súbore “seorbel.txt”. Sú tu niektoré objekty, ktoré by mohli byť zaujímavé: Isis-Transpluto, DarkMoon a dalšie. Na sprístupnenie objektov v ZET je nutné nahrať uvedený súbor do adresára ”Swiss” a modifikovať súbor ”Virtuals.lst”. Vprípade záujmu pošlem detaily. Takto definovaný objekt sa potom zobrazí v tabulke ”Virtual Planets and Objects”.

    Dúfam, že prípadných záujemcov uvedené možnosti potešia.

    S pozdravom

Lubo P.


   

Ospravedlňujem sa za chybu vzniknutú v udajch na výpočet SEDNY. Udaje sú veľmi citlivé na vstupný formát dát.

    Správne údaje potom sú:

11114 2003VB12     53200 532.3554029 0.85763577 11.93041 311.83878 144.49281 357.8854137 1.60 0.15 JPL1

V prvom poli je číslo, ktoré zodpovedá konkrétnemu číslu existujúceho asteroidu, (existujú švajčiarske efemeridy), ale nemáme jeho efemeridy nahrané v ZETe. Treba dávať pozor na volbu tohoto čísla, (uvádzaným objektom ešte nebolo oficiálne pridelené toto identifikačné čislo), aby sme nezvolili také, ktoré už používame, platí to aj pri nahrávaní nových asteroidov.

    Polohu zadného objektu odporúčam ešte preveriť iným spôsobom. Posielam ešte raz overované dáta, porovnané s Riyal.

11113 2004DW      53200 39.4739058 0.21790650 20.55528 73.33426 268.53706 157.5377500 2.40 0.15 MPC4-E23
11114 2003VB12     53200 532.355403 0.85763577 11.93041 311.83878 144.49281 357.8854137 1.60 0.15 JPL1
Zdraví Lubo P.diskuze z webu www.astrolab.cz

zet
Program Zet 7 Lite je zadarmo a co se týče freewarových programů, je téměř bezkonkurenční. Verze Pro pak stojí 99$ a Geo 149$. Stojí za vyzkoušení, já jsem to udělal a nyní ho používám místo klasického stařičkého Pullena (Astrolog 5.40). Na stránce www.zaytsev.com/downloads.html si ho stáhněte, stojí za to.
Autor: Stuart Hample (19.07.2004 10:37)

ZET 7
Tak jsem si tento program zkušebně stáhl, a opravdu to vypadá docela dobře. Sice Pullen ve verzi 5.41G není zase tak stařičký, a umí mnohem více, než verze 5.40, ale tento ZET 7 je zase něco nového, co okoření práci :-)
Pro momentálně finančně retardované to bude zřejmě dobré řešení.
Autor: O.P. (20.07.2004 13:18)

Zet, pane Stuarte
používám a jsem s ním velice spokojený. Obracím se na vás, protože vím, že ho často chválíte. Neustále ho z webu inovuji, ovšem v poslední době se změnilo kopírování do schránky, myslím interpretace. Zmizelo úplně, nebo se jenom změnilo, a já to neumím najít? Žádné Ctrl+C apod, nefunguje, nemohl byste poradit?
Autor: Zdenek (21.07.2004 15:34)

nevím
V tomhle vám bohužel neporadím, kopírování do schránky ani interpretaci nepoužívám. Chystám se, až trochu vylepším svou finanční situaci, ke koupi plné verze a možná bych si ho i chtěl časem přeložit do češtiny. Nejsem ale expert přes programování a zatím spíš tápu. Každopádně určitě ho budu používat i nadále. Naprosto geniální se mi jeví hlavně to, že mohu nastavovat vlastní aspekty, orby, vkládat nové a nové planetky a tělesa, upravovat vzhled téměř dle libosti atd.
Autor: Stuart Hample (22.07.2004 10:33)

ZET7
ctrl+c je standartní windows funkce, takže s programem by toto nemělo mít co do činnění. Interpretace a jejich systém je jednou z věcí, proč si zet 7 cením. Dají se vytvářet vlastní výkladové databáze s vlastními poznatky a poznámkami. Pak se dá zapínat a vypínat to, z čeho chcete aby se výkaldy zobrazovali. Výborné pro právi s vlastními poznatky. Pokud vám nefungují interpretace je to možná ve změně nastavení. Nastavuje se v sekci "tabulky" Knihovna "main". Kompletně jsem si zet počeštil, takže si přesně nepamatuju ty názvy v anglickém menu.
Autor: Žáček Radim (22.07.2004 13:33)

Převzato z webu www.astrolab.czemail ze dne 26.09.2004 at 10:37:22

Mám tady pro astrology návod, jak zapracovat Quaoara do programu ZET. Přiložený soubor švýcarských efemerid nakopírujeme do adresáře SWISS v prog. adresáři ZETu, spustíme ZET a v menu Tabulky vybereme submenu Catalof of Asteroides. Klepneme pravým tlačítkem na seznam asteroidů a vybereme položku "Hledej nové soubory efemerid..."
Program sám najde soubor a přidá Quaoar do seznamu pod položkou 50000. Zaškarteme jej v prvním sloupci, ve třetím sloupci upravíme značku (pomocí kontextového menu "Uprav symbol") a můžeme jej zobrazit v horoskopu. To provedeme tak, že poklepeme na plochu ZETu, zvolíme záložku "Planety" a klepneme na značku Quaoaru v seznamu. Značka se nám bude zobrazovat v horoskopickém diagramu.

Podobně jsem chtěl přidat i Sednu, bohužel se mi to nepovedlo, nevím proč, ale ZET nereaguje na efemeridy sedny, ani kompletní, ani zkrácené. Číslo Sedny je 90377, efemeridy přikládám, zkrácené mají název "se90377s.se1". Možná na to někdo přijde, efemeridy přikládám.

download se90377s.se1 13kB
download se90377.se1 117kB
download se50000s.se1 19 kB
Poznámka: Značku planetky můžeme pouze upravit myší, výběr z jiných znaků nefunguje.

Honza Kaleta
autor knihy Astrologie Vodnářského věku
Dobrý den, pán Tichý,
Tie súbory švýcarských efemeridov nemajú mať príponu „.txt“.
Pokial ide o Sednu, tak to funguje správne, bez problémov sa aktualizuje v databáze asteroidov. Mám nainštalovanú verziu ZET z 19.9.2004.
S pozdravom
Lubo P.Karle,
ověřeno, Sedna funguje, ovšem je potřeba nainstalovat novější verzi ZETu. Pro ty, kteří budou dělat upgrade z loňských verzí: je nutno použít nejdříve hlavní soubor upgradu s názvem ZET7lite.exe. Anebo program odinstalovat a nainstalovat novou verzi.

Honza Kaleta
autor knihy Astrologie Vodnářského věku15.01.2005 at 11:24:15
Astrolog pan Kaleta byl tak laskav a zaslal soubor českých a slovenských měst. Upozorňuje, že soubor lze importovat pouze do plné verze programu Astroprocessor ZET 7.0!
Upozornění: nezapomeňte zatrhnout v Hlavním nastavení položku Aktivuj Atlas Editor.
20.01.2005 at 11:43:21
V souboru českých a slovenských měst opravena drobná chyba.
Vážený pane Lubo,
jste odborník na program ZET. Na astrologickém foru Astrology Pacific mám u otázky 384 zavěšené kolečko horoskopu pro paní Hanu Novotnou.
Ve sloupečku postavení planet je u Dračí hlavy malý červený vykřičník. Paní Hana se ptá co to je a já nevím. Všiml jsem si, že jindy se tam objeví malý červený otazník.
Děkuji za odpověď.
Karel Tichý

Dobrý deň pán Tichý,
Jedná sa o zobrazovanie určitých priaznivých (!) a nepriaznivých (?) stupňov. Toto zobrazovanie, ak je zapnuté, je aktívne pre všetky zobrazované objekty. Samozrejme sa to dá vypnúť v „Chart Setting/Main“, zaškrtávacie políčko - „Rex/Destruct. Degrese“. Manuál:
Rex/Destruct. degrees - displays Rex degrees (as !) and Destruct degrees (as ?) on the chart. The Rex degrees are: 18 Aries, 9 Gemini, 7 Leo, 25 Virgo, 13 Scorpio, 11 Capricorn, and 30 Aquarius. The Destruct degrees are: 23 Aries, 13 Gemini, 10 Leo, 1 Libra, 19 Scorpio, 19 Capricorn, and 4 Pisces.
Doteraz sa mi však nepodarilo zistiť pôvod týchto stupňov ani bližšie objasnenie ich významu. Predpokladám, však že by to mohlo byť z Avestánskej astrológie, z ktorej Rusi čerpajú mnohé poznatky. Ak sa Vám podarí zistiť niečo konkrétnejšie budem veľmi rád.
S pozdravom
Lubo P.
04.08.2005 at 14:04:53 Email pana Lubo P.:
Dobrý deň pán Tichý,
Posielam Vám údaje pre vloženie Xeny do programu ZET.
Postup je taký istý ako v odseku „O možnosti výpočtu planty Sedna v programu ZET“
Zároveň som pridal aj ďalšie dva objekty, http://www.planetky.cz/article.php3?sid=144&mode=thread&order=0&thold=011115 Xena 2003UB313  53600 67.6653872 0.44211660 44.17770 151.33296 35.87457 197.5066100 -1.20 0.15 E2005P01

11116 2003EL61     53600 43.3373178 0.18887970 28.19468 239.50998 121.89501 198.0791300 0.40 0.15 E2005P01 

11117 2005FY9      53600 45.7394994 0.15465020 28.99920 296.76507 79.51828 146.0614100 0.00 0.15 E2005P18 

(je nutné dodržať počet medzier, dáta sú zo dňa 3.8.2005)
Zdraví Lubo P.
Informace z diskuzního fora AP:


Nový ZET 8
761 dotaz odeslal(a) Štěpán Tušják v Úterý 22.Listopadu 2005 01:32:57
A že ještě otravuju... vyšel nový ZET 8, astrologický prográmek pro Windows, nejlepší freeware a user friendly program, sám su zvědav, v čem pokročil oproti sedmičkové verzi...Stahujte na www.zaytsev.com/downloads.htmlRe: Nový ZET 8
1 odpověď odeslal(a) Jarka v Úterý 22.Listopadu 2005 16:20:01
Pane Tušjáku, zkoušela jsem ZET8 a nefunguje mi toto:
1) Vpravo se neobjevuje posuvná lišta, když text podteče obrazovku.
2) Amulten of Hous nefunguje podle tabulky Rulers.
3) Nezobrazují se midpointy na "kolečku".
4) Dual-diagram jsem tam našla jenom tranzit a synastry, kde jsou solar, lunar, atd.?
5) Při dual-zobrazení nejde nastavit kruh se znameními doprostřed-mezi kruh s planetami 1.horoskopu a kruh s planetami 2.horoskopu.
Dělám někde chybu? Nebo to opravdu nejde?Re: Nový ZET 8
2 odpověď odeslal(a) Lubo v Úterý 22.Listopadu 2005 17:13:17
Zdravím,
ako každý inovovaný SW má aj tento odlišné ovládania ako bolo v ZET7. Nečakal som tak rýchlo uvoľnenie anglickej verzie, podľa mňa ZET8 má ešte drobné nedostaky ale veľa vylepšení a chce to iba trochu trpezlivosti a viac času.
Pokial ide o manuál ten je zatiaľ kompletný iba v ruskej verzii, odporúčam, kto ju ešte ovláda, :-)
Za podstatné treba pripomenúť, že je tu nová licenčná politika, takže ak máte kúpený ZET7 noová verzia ZET pojde iba v "Litle" prevedení.
Tabulka letních časů do ZET 7

Postup:
1) Stáhnout soubor letni_casy.zip
2) Rozbalit a rozbalené soubory Slovakia.txt Czechosl.txt nakopírovat do adresáře Zones v programu ZET 7


Za návštěvníky Astrology Pacific děkuji panu Lubovi

Zobrazení dotazů a odpovědí z diskuzního fora AP:

ZET8
959 dotaz odeslal(a) Jaroslav Holeček ve Čtvrtek 22.Března 2007 12:56:20
http://www.astrolexikon.ic.cz/
Dotaz na uživatele a znalce astro-programu Zet. Podařilo se vám objevit, zjistit nebo pochopit původ a použití tabulky "Bindhu"? Je v nabídce "tabulky" v tomto programu.

Re: ZET8
1 odpověď odeslal(a) S.Dostalíková ve Čtvrtek 22.Března 2007 14:43:28
Zde je kontakt na Radima Žáčka - člověka nejpovolanějšího cokoliv Vám ohledně Zetu osvětlit:
radim.zacek@centrum.cz
Mějte se...!...
S.

Re: ZET8
2 odpověď odeslal(a) Jaroslav Holeček ve Čtvrtek 22.Března 2007 17:23:33
http://www.astrolexikon.ic.cz/
Tabulka Bindhu

Díky paní Dostalíková. Od pana Žáčka mám českou lokalizaci programu a občas se na něho obracím s některými dotazy na tento program. Ale vím, že např. pan Tichý také ZETko používá a jistě i další. Třeba se někdo ozve. Třeba i pan Žáček. Diskuze s uživateli tohoto programu by mě zajímala. Měl bych další náměty.

Re: ZET8
4 odpověď odeslal(a) Petr B v Pátek 23.Března 2007 07:23:25
Tabulka bindhu se používá pro rychlou orientaci při predikci nebo rektifikaci pomocí např. symbolických direkcí. Spočítáme si oblouk direkce ve stupňové míře, např.42°, použijeme odečet modula 30=12° a v daném sloupci hned vidíme v orbisu 1° všechny vazby a aspekty na natální planety, hroty domů atd, podle toho, co tabulka obsahuje, samozřejmě nesmíme zapomenout na provedený odečet násobků 30°. Tento systém pomoci používá např. Aijzin ve své formální metodě rektifikace.

Re: ZET8
5 odpověď odeslal(a) Jaroslav Holeček v Pátek 23.Března 2007 08:23:58
Moc děkuji za vysvětlení. Jsem rád, že jste se Petře B. ozval.


Astrology Pacific   |     |  

Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.