luna
Astrology Pacific
slunce
 
Dvacetníky byly vrženy.
Coinage were coup.
 

Stromy spí zimním spánkem
bez listí a bez květů,
ale jaro je již za dveřmi
a poupata se začnou brzy rozvíjet.

VÝKLAD: První dvě řádky znamenají, že se některé z vašich nápadů, plánů nebo činností ocitly ve slepé uličce anebo v dlouhém období přerodu. Ale tato tichá osamělost patří k přirozenosti věcí. Je to nejlepší čas k plánování a přehodnocení situace. Připravte se na tu pravou chvíli, která brzy přijde. Jak je zřejmé z druhé části, aktivní fáze věčného cyklu nastane již brzy, a stejně jako jarní poupata rozkvetou na větvích, i ve vašem životě se začnou dít nové věci. Základem všeho je v tom případě trpělivost a pozitivní plánování.
ČÍSLO 9: S ním je vždy spojena pomalost. Člověk musí počkat, až přijde pro něj správné období, uplyne potřebný čas.
ZÁVĚR: Buďte trpěliví a připravení, nahromaděná energie se vám bude hodit, jakmile přijde ten pravý čas, a vaše přání se nakonec splní.
Dvacetníky byly vrženy.
Na věštbách Knihy proměn, l-ťing stálo mnohé rozhodnutí starých čínských vladařů. Radu v ní hledali lidé na císařských dvorech i ti zcela obyčejní. Ve východní Asii je l-ťing dodnes považován za respektovaný vědecký a filozofický systém. Kniha proměn patří k nejstarším písemnostem na světě a stala se velmi rozšířeným rádcem. Na jejím základě se vyrábějí též nejrůznější numerologické programy.
My jsme pro vás dnes vybrali napohled velmi jednoduchý způsob věštby pomocí mincí. Paní Tichá ho někdy používá k doplnění nebo upřesnění karetního výkladu. Jak sama říká, je až překvapivě přesný. Legenda, která se jí před lety dostala do rukou v zapadlém antikvariátu, se dá skvěle upřesňovat pomocí numerologie. S verši i výkladem je ale třeba pracovat velmi zodpovědně a nad každým významem hodně přemýšlet, hledat všechny možné souvislosti. Číslo pod interpretací verše pak znamená spojení s numerologií. K samotné věštbě používá paní Tichá pět obyčejných dvacetníků. Dnes už za tuto minci nic nekoupíte, protože přestala platit, ale pro věštecké účely je prý dokonalá. Existuje 32 různých pozic, které mohou vzniknout vždy jedinečným seskupením rubových a lícových stran - tedy nám všem známé „hlava, orel".
Vyšlo v Astru koncem roku 2003Copyright © 2005 Karel Tichý a Jiří Novák. Všechna práva vyhrazena.


Astrology Pacific 1   |   Astrology Pacific 2   |     |   kniha hostů   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.