luna
Astrology Pacific
slunce
 
Horoskopické zajímavosti
Horoscope interests
 

Prohra velmistrovaDne 11. května 1997 v 19:00 UT došlo k historické události, kterou svět víceméně přehlédl, ale časem si ji možná zpětně připomene jako důležitý mezník. Nejlepší šachista planety Garry Kasparov toho večera prohrál poslední partii turnaje, a tím i zápas se šachovým superpočítačem Deep Blue (Modrá hlubina), jejž vyvinula společnost IBM. Poprvé v dějinách podlehl mistr světa v šachu stroji v regulérním zápasu.


kasparov


Tato událost mě zaujala a představoval jsem si, že v tom historickém předělu určitě hrál hlavní roli Uran jako planeta představující moderní techniku. Skutečnost byla jiná. Hlavní mundánní a přesné aspekty pro den 11. května 1997 byla kvadratura mezi Sluncem a Jupiterem (pýcha a člověčí namyšlenost) a kvadratura mezi Merkurem (rozum a inteligence) a Neptunem (chaos, nejasnost). Merkur za několik minut vstoupí do znamení Býka a naopak Neptun se před několika hodinami pro cosi vrátil do znamení Kozoroha. Fascinující je, že Merkur, Neptun a Uran jsou v zastávce. Planeta, která se právě zastavila má mocný účinek.

Hledal jsem na Internetu místo konání zlomového turnaje, což se mi najít nepodařilo. Našel jsem ale stránky firmy IBM, která výsledek turnaje, kde umělá inteligence porazila mozek Mistra světa v šachu, dokázala obchodně využít a nabízí počítačovou sestavu Deep Blue. Neptun v dominantním postavení naznačuje, že pozadí výsledku utkání "člověk versus počítač" je hodně zamlžené.

Pramen a fotografie z deníku MF Dnes 23-11-2002
Astrology Pacific   |   Zajímavosti 1   |   Zajímavosti 2   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.