luna
Astrology Pacific slunce
  Horoskopické zajímavosti
Horoscope interests
 


Záhadné úmrtí herce Jiřího Hrzána

Populární herec Jiří Hrzán se narodil 30-03-1939 v Táboře, v zahradnické rodině obklopen vysokou zdí, v uzavřeném světě. Čas narození nevíme, ale dle vyjádření jeho sestry v televizním seriálu Záhadná úmrtí, to bylo dopoledne. V dětství mu nějaká vědma předpověděla, že bude pro něho kritický rok 40 a když ho přežije, pak se dožije vysokého věku. Když Jiří Hrzán slavil své 41. narozeniny, tak si na věštbu vzpomněl, bohužel spletla se o jeden rok.

hrzan

Od malička miloval výšky a nebezpečí pádu, ve filmu se nedával zastupovat kaskadéry a nebezpečné záběry se filmovaly s ním. Koketoval se smrtí a sám o sobě říkal, že umře mladý a že si nedovede představit, že se dožije vysokého věku.

Obletován a milován ženami, sám galantní, měl pořád současně několik známostí a vůbec mu nevadilo, že je třeba ženatý. Ač nevelkého vzrůstu se vždy objevoval ve společnosti atraktivních žen vždy o hlavu vyšší, než byl on. Peníze pro něho neměly žádnou cenu.

Jeho záliba pro pohyb ve výškách, šplhání po zdech domů, po okapových rourách a přecházení po úzkých římsách ve vysokých patrech by napovídalo, že má určitě silně obsazen vzdušný živel v horoskopu. Opak je pravdou, jediná planeta - Venuše je na konci Vodnáře. Protože neznáme přesný čas a tím i Ascendent, dá se předpokládat, že Ascendent jako významný prvek horoskopu bude ve vzdušných Blížencích. Potvrzovalo by to jeho nestálost, schopnost se domluvit, zvědavost a touha po nových zážitcích. Nyní se objeví Mars v osmém domě smrt zraněním. Mars je v Kozorohu. Má jediný a významný aspekt - kvadraturu ke Slunci. Nepromyšleně jednání, přehnané energie. Významná konjunkce Plutona a Měsíce je na hrotu čtvrtého, kardinálního domu. Konjunkce Luna a Pluto představuje bouřlivé city a ve čtvrtém domě naznačuje, že to pocítí především rodina.

Jiří Hrzán horoskop zrození

Což potvrzuje, že J.H byl významná osobnost. Neptun (film) se dostane do pátého domu tvůrčí činnosti. Sedmý dům ve Střelci (podvojné znamení) naznačuje dvě manželky. Vládce Ascendentu a 2.domu je Merkur a ten je ve dvanáctém domě. Neuvědomoval si plně nebezpečí, které mu hrozí. Žil bouřlivým vnitřním životem a podléhal iluzím. Jestliže je dvanáctý dům domem trápení, pak se sám sobě stával ničitelem. Měl pořád finanční potíže, jezdil v odrbaném Trabantu a věčně si půjčoval na benzín. V horoskopu je trigon Slunce a Luna - oblíbenost, popularita a miláček žen.

Slunce je ale též v kvadratuře na Mars - zranění, nehody, úrazy. Unáhlenost, náladovost. Slunce v Beranu - plný ctižádosti a životního elánu. Měsíc ve Lvu - chce být obdivován, vyhledává a libuje si v dramatických situacích. Uran ve 12.domě - nehody ve vzduchu. Uran je též v konjunkci s Dračím ohonem. Jestliže je Dračí ohon okénkem do minulého života, pak byl zřejmě, dle Uranu, asi pilotem. Černá luna ve Vodnáři, ve vzdušném znamení. Nezávislost a výstřední chování, co se týče sexuality. Merkur je v konjunkci se Saturnem. Pochybování, nedůvěra, na své nesčetné známosti žárlí.

Jiří Hrzán sekundární direkce pro 41 let

V sekundárních direkcích pro 41.rok (10-05-39) je zajímavost. Luna dosáhla kvadraturu na osu Dračí hlava/Dračí ohon. Neodbytný osud zaklepal na dveře. Přecitlivělost, problémy ve společnosti.
Zároveň je Luna v opozici na Plutona. Významný aspekt, který rezonuje s konjunkcí těchto dvou planet v radixu. Symbolizuje nebezpečí smrti, na základě duševních stavů. Mars došel do kvadratury se Saturnem. Dva škůdci v dynamickém aspektu - úrazy, nehody, zlomeniny, hádavost. Saturn současně je v kvadratuře s Plutonem. Konfiguraci T-kříž tedy tvoří tři zlověstné planety. Saturn je v konjunkci s Merkurem - vládcem Ascendentu radixu. Slunce dorazilo na nativního Urana. Výstřední chování, touha po osobní nezávislosti.

Jiří Hrzán solární horoskop pro 1980

Solární horoskop pro období od 29-03-1980 do 30-03-1981 Také zde se objevuje konfigurace T- kříž tvořený Venuší (vl. 6.domu radix), Uranem (vzdušné a letecké nehody) a Martem (zranění, nehody). Mars jako střední planeta této konfigurace, je v konjunkci s Jupiterem a Dračí hlavou. Solární Neptun je na hrotu 8.domu radix.

Jiří Hrzán tranzitní horoskop pro pád

K tragickému pádu z 5.poschodí došlo v noci z 22. na 23-09-1980. Poslední s ním mluvila hlasatelka Kamila Moučková a ta potvrdila, že J.H. byl ten den rozrušený a nejistý. Pořád ji zdržoval a chtěl, aby se mu věnovala a poslouchala jeho řeči. Moučková se na něco vymluvila a odešla. J.H. dostal od své poslední lásky kopačky. Milenka odešla se svým novým přítelem do svého bytu a na vyzvánění zvonku J.H. nereagovala. J.H. chtěl se do bytu dostat zvenku po nějaké římse, což se mu tentokrát nepovedlo. Tranzitní horoskop pro tento okamžik má svoji vypovídací hodnotu. Především byla konjunkce Slunce se Saturnem. Citlivější povahy pociťují smutek, pocit zklamání, nastávají milostné rozchody. Byla zde trojkonjunkce Merkura, Plutona a Černé luny. Konjunkce Venuše s Dračí hlavou. Neptun na hrotu 8.domu radix. Černá luna ve vzdušném znamení (Váhy) jako v radixu.

v roli Candide v Činoherním klubu 1971


Místo pádu

Článek v nedělním Blesku:

Na Jiřího Hrzána (+41) smrt sáhla poprvé v dětství, kdy ho nešťastnou náhodou postřelil vlastní bratr. Tehdy osud naznačil, že má podivné představy o životní cestě populárního herce. Bylo to nepřetržité drama, protože po několika sklenkách se hrdina komedií Drahé tety a já a Homolka a tobolka snažil pokořit fasády domů. Jednou spadl dokonce ze čtvrtého patra. Tehdy přežil. V září 1980 měl jeho unavený anděl strážný asi volno, „Jirka byl zlatíčko. Fyzicky sice drobek, ale jinak nesmírně charismatický člověk," vzpomíná na dávného přítele Martha Elefteriadu. Zpěvačka chodila s Hrzánem asi rok a užili si hodně legrace. „Točila jsem v Brně své první album řeckých písniček. Najednou někdo na ulici za mnou píská motiv jedné z nich a přitom deska ještě nebyla na trhu. Překvapeně jsem se otáčela dokola, ale nikde nikdo. Najednou na mě vybafl Jirka," usmívá se vzpomínkám Martha.

Pro sošné ženy měl Jirka velkou slabost. Skoro pořád byl zamilovaný. S věrností si sice starosti nedělal, ale příslušnice něžného pohlaví se na něj proto nedokázaly zlobit. Dvakrát za svůj krátký život se rozvedl a mezi jeho přítelkyně patřily manekýny, herečky i zpěvačky pokud možno vyšších postav. Šel z náruče do náruče, což se mu nakonec stalo v kombinaci s absencí strachu z výšek osudným.

Rok 1980 herce nezastihl v nejlepším rozpoložení. Už nebyl členem Činoherního klubu, jezdil jen na zájezdy. I když měl dost nabídek do filmu i do televize, divadlo mu chybělo. Hojně tedy navštěvoval alespoň divadelní klub v ulici Ve Smečkách. Popíjel tam i osudného 22. září spolu se svou přítelkyní - garderobiérkou z divadla. Když odešla s jiným mužem, dal si Hrzán ještě pár panáků s kolegou Jiřím Zahajským a potom se vydal za svou láskou. Co se pak stalo u ní v bytě ve třetím patře v pražské Ladově ulici a především co se udalo v Hrzánově mysli, už nikdo nezjistí. Jisté je, že ho jeho poslední milenka našla pod svými okny na dvoře kolem třetí hodiny ranní. Byl v bezvědomí, těžce potlučený. Nárazem mu praskl i opasek u kalhot. V nemocnici na Karlově náměstí zemřel po dvou dnech 24. září 1980. Z bezvědomí se již neprohrál. Celých 48 hodin u něj seděla jeho první manželka Věra, zdravotní sestra, s níž měl dceru Báru.

František Štibor, Hana Höschlová v nedělním Blesku ze dne 12-03-2006


Astrology Pacific   |   Zajímavosti 1   |   Zajímavosti 2   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.