Horoskopické zajímavosti
Horoscope interests
 


Rouhání Johna Lennona.


beatles

Zakladatel neslavnější hudební skupiny 20.století - Beatles - John Lennon se narodil 09-10-1940 v Liverpoolu asi v 06:00 UT. V jeho horoskopu zrození je klíčovou konstelací konjunkce Jupitera se Saturnem v 8.domě, jak bude probíráno dále. Konjunkce Jupitera se Saturnem bývá co 20 let a v posledních stoletích bývá tato konjunkce vždy v letopočtu s nulou na konci.

Horoskop Johna Lennona má konfiguraci Drak v zemských znameních. To by vysvětlovalo jeho praktičnost, obchodní talent a smyslnost. Drak je mohutná konfigurace harmonických aspektů, může jít o třaskavou nálož. John Lennon jako majitel této konfigurace měl obrovský silový potenciál. O tom, jak ji využil záleželo na zpracování a zvládnutí opozice. Právě v ní je skryta startovací síla, schopná uvést tuto mohutnou konfiguraci do pohybu. Jednoho dne se rozbuška probudí a je doslova vržen do krizové situace. Zpravidla taková situace poznamená člověka na celý život.

Osu Draka tvoří opozice mezi Lunou a Plutonem. Naznačuje velmi citovou osobnost, která je agresivní v lásce, veškeré problémy řeší drasticky. Tvrdě prosazuje svoje zájmy. Vzpomeňme, jak si prosadil, aby u autorství písní Beatles se psalo jeho jméno první a Paulovo za ním druhé. Během jejich indického období dokumentuje jeho diktátorské tendence příhoda, kdy měl jeden z Beatles letět s jejich indickým guru helikoptérou. John tvrdě prosadil sebe.

Pluto je v 10.domě a to vysvětluje jeho nečekané a provokativní prohlášení pro tisk.
Dne 04-03-1966 vyhlásil pověstnou rouhačskou větu, že Beatles jsou populárnější než Ježíš Kristus. Veřejnost byla pobouřena tímto rouháním, když v Desateru se praví: „Nevezmeš jméno Boží nadarmo" a také je v Bibli psáno: „Kdo se povyšuje bude ponížen". V roce 1966 bylo Johnu Lennonovi 25 a půl roku a v sekundárních direkcích pro dvacátý pátý den po narození (03-11-1940) došlo progresivní Slunce do přesné opozice na radixovou konjunkci Jupitera se Saturnem nyní v 7.domě - veřejnosti. Dračí hlava na hrotu 12.domu. Saturn byl v kvadratuře na Jupitera.

Také tranzity pro den 04-03-1966 jsou alarmující. Luna v okamžiku skandální věty byla na Plutonovi radix a tedy v opozici na svoje postavení při zrození. Slunce toho dne se blížilo k Saturnovi a Martovi, ale nezřízený optimizmus a velikášství spíš přinesl přesný sextil na radixovou konjunkci Jupitera se Saturnem a trigon progresivního Slunce na MC radix. Boží mlýny melou pomalu a neúprosně. Přišel osudný den 08-12-1980.

Tak jako bezejmenný nýmand a pomatenec Hérostrates zapálil nádherný chrám Artemidy v Efesu (jeden z divů světa) jen proto, aby se proslavil, stejně tak bezejmenný nýmand a pomatenec Mark D. Chapmann, uchvácený románem Kdo chytá v žitě, čekal celý den před pensionem v New Yorku, aby požádal Johna Lennona o podpis a pak ho místo díků zastřelil. Toho dne byly planety seřazeny do úzkého Rance a vedoucí a táhnoucí planetou této formace byla konjunkce Jupitera se Saturnem, jako byla při narození a taky padla na Ascendent radixu. Uzavírací a zametací planetou byl Mars - planeta zranění a úrazů. Ten padl navíc na IC radixu. Kruh se uzavřel.

lennon
    New York (AP, vok) - Muž, který před 25 lety zastřelil Johna Lennona, řekl, že ho nic nemohlo zastavit. Mark David Chapman to řekl v rozhovorech z let 1991 až 1992, které dosud nebyly zveřejněny a které s Chapmanem ve vězení vedl spisovatel Jack Jones. Ten později napsal Chapmanův životopis. Výňatky z rozhovorů se objeví dnes večer v dokumentu věnovaném smrti Lennona, který odvysílá americká televize NBC.

    Tehdy pětadvacetiletý Chapman zastřelil Lennona 8. prosince 1980 před jeho domem na Manhattanu jen pár hodin poté, co mu bývalý člen skupiny Beatles podepsal své nové album Double Fantasy.

    Podle Chapmana ho k vraždě přimělo to, že považoval Lennona za pokrytce. Inspirací prý byl román J. D. Salingera Kdo chytá v žitě, jehož hrdina nesnáší přetvářku.

    Chapman hovoří o Lennonovi jako o „úspěšném muži, který měl svět takříkajíc na řetěze, a já jsem nebyl ani článkem na tom řetězu, prostě člověk bez osobnosti". „A něco se ve mně zlomilo," dodal.

LennonChapman

    Na nápad zabít Lennona podle svých slov přišel, když si doma prohlížel album Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band od Beatles. Koukal na Lennonovu fotku a pak ho prý napadlo, že by mohl Lennona zabít. „Myslel jsem, že zabitím Johna Lennona najdu svou identitu," říká v rozhovorech Chapman.

    V osudný den čekal na hudebníka před jeho domem, a když přijížděla Lennonova limuzína, rozhodl se, že ho zabije. „Slyšel jsem hlas ve své hlavě, který říkal: Udělej to, udělej," vzpomíná Chapman. „A když kolem mne procházel, vytáhl jsem revolver, zamířil mu na záda a pětkrát po sobě stiskl spoušť," dodává.

    Chapman tvrdí, že byl zcela přesvědčen o tom, že vražda Lennona je to jediné, co mu pomůže. Bylo to prý neodolatelné nutkání. „Byl jsem jako vlak bez strojvůdce. Nebylo možné to zastavit. Vůbec nic mne nemohlo zastavit," tvrdí. Mark David Chapman byl obviněn z vraždy druhého stupně a postaven před soud. Všeobecně se předpokládalo, že se prohlásí za nepříčetného, ale Chapman se k činu přiznal. Byl odsouzen na doživotí a trest si odpykává ve vězení Attica ve státě New York. Již třikrát neúspěšně žádal o podmínečné propuštění.


Článek vyšel v MF Dnes ze dne 18-11-2005

Poznámka AP: Nedávno proběhla tiskem zpráva, že Chapman požádal o podmínečné propuštění.
Fanoušci Johna Lennona mu vzkázali, že jestli chce zůstat na živu, ať raději zůstane ve vězení.Diskuze převzata z astrologického fora AP:

(no subject)
758 dotaz odeslal(a) Meduza v Sobotu 19.Listopadu 2005 18:05:47
Rouhání Johna Lennona.
skladatel neslavnější hudební skupiny 20.století - Beatles - John Lennon se narodil 09-10-1940 v Liverpoolu asi v 06:00 UT.
V jeho horoskopu zrození je klíčovou konstelací konjunkce Jupitera se Saturnem v 8.domě atd
viz. Astrology Pacific aktualizace
Rouhání Johna Lennona připojen článek z MF Dnes.


Ví někdo v kolik hodin se John Lennon narodil, nějaká důvěryhodná hodina, již jsem v literatuře narazila na třetí verzi hodiny narození, a u ní zpracovaný horoskop, včetně zahrnutí domů - připadá mi pak astrologie jako spekulace


Re: (no subject)
1 odpověď odeslal(a) Vítězslav Čížek v Sobotu 19.Listopadu 2005 20:30:05
Podle IHL se Lennon narodil v 17:30 GMT (UT), ASC 19°Beran. Kategorie spolehlivosti 2F, tj. výpověď otce. Podle jeho osobní výpovědi to bylo ráno, ASC ve Vahách - k tomu se kloní i Roddenová. Ale oni nebyli moc soudržná rodina a tehdy to nikoho nezajímalo, taky byla válka a jiné starosti, a když pak byl slavný, mohli si všichni klidně poplést půl sedmé ráno a večer. Mně osobně spíš sedí ASC v Beranu a Luna tím pádem ve Vodnáři - při ASC ve Vahách by ji měl ještě v Kozorohu.

Re: (no subject)
2 odpověď odeslal(a) Turnovský v Sobotu 19.Listopadu 2005 21:30:57
http://www.rezonance.cz
Že to bylo v 7 ráno tvrdí jeho sestra Julie Bardová, ale ta se narodila až 7 let po něm, čili se to dozvěděla od někoho jiného. PT


Re: (no subject)
3 odpověď odeslal(a) Anonymous v Neděli 20.Listopadu 2005 00:16:01
Takže verzí v kolik hodin se narodil je několik, hodina je sporná,rozbory nativit, které jsem četla a obsahují výklad domů, jsou spekulace, nepokusil se někdo z profesionálů o rektifikaci???
John Lennon,jedna z nejznámějších osobností 20. století, zpěvák, výtvarník, literární ambice, jen na internetu je množství dat, která by se dala pro rektifikaci použit

Re: (no subject)
4 odpověď odeslal(a) Večernice v Neděli 20.Listopadu 2005 17:11:05
http://vecernice.wz.cz
*
Milá Medúzo,
já se taky přikláním k verzi pana Čížka o AS v Beranu a Vodnářské Luně.
Když si sjedete synastrii a ještě lépe kompozitu JoKo Ono a Johna-na 2. verzi- tak vám hodina jeho naarození navečer sedne jak ulitá.
Souřadnice narození Joko Ono máte zavěšené buď v databázi na Pacifiku, nebo si najeďte do říjnových dotazů ku 2004 na Astrolábu, tam jsem zavěsila otázku na Johna Lenona - výročí, a také byla k tomu vedena debata k možností propuštění Marca Chapmana.
Tak si tam najeďte, eventuálně si porovnejte výše uvedené dva údaje narození a posuďte tak sama.
*
Zdravím Večernice


* Re: (no subject)
5 odpověď odeslal(a) Meduza v Neděli 20.Listopadu 2005 18:34:26
Děkuji za odpovědi, asi se shodnem, přikláním se narození odpoledne, tj ASC v Beranu, podívám se na to


Vatikán odpouští Lennovi

Vatikánský list L'Osservatore Romano odpustil posmrtně Johnu Lennonovi jeho slova o tom, že Beatles jsou populárnější než Ježíš. Našel pochopení pro to, že se mladý muzikant jen předváděl.

24. 11. 2008 16:35
Vatikánský list vzpomněl čtyřicáté výročí vydání Bílého alba a Beatles pochválil. Poznámku dnes chápe tak, že se "mladý anglický muzikant dělnického původu, který vyrostl v době Elvise Presleyho a rock and rollu a dosáhl nečekaného úspěchu, jen předváděl a vytahoval..."

L'Osservatore Romano má odnedávna nového šéfredaktora a kromě informování o činnosti papeže a církve se už občas věnuje světským tématům a dokonce i zábavě. Ve článku na půl strany list chválí hudbu Beatles jako "unikátní alchymii zvuku a slov" a dodává, že písničky Beatles prokázaly mimořádnou schopnost odolat času.

V 50. a 60. letech byly rock and roll a rhytm and blues chápány jako ďábelská hudba a stávalo se, že vystoupení byla církví zakazována. V současné době naopak existuje celý žánr "křesťaský rock", který se rozvinul zejména v USA.

Stanislav Dvořák, Novinky ze dne 25-11-2008

Astrology Pacific   |   Zajímavosti 1   |   Zajímavosti 2   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.