www.volny.cz/astrolot      |    www.astrolot.xf.cz

Aktuální!!! 25.12.2001 at 09:48 Aktualizovaná pozvánka
Milý pane Tichý,
díky za přáníčko grafikovo. Přeji Vám, aby dobrý pocit setrvával ve Vašem nitru a posílám Vám krom toho i aktualizovaný gif o únorové akci.
A.Baudyš jr.

Aktuální!!! 23.12.2001 at 09:33 Šťastné a veselé!
Přeji všem návštěvníkům Astrology Pacific šťastné a veselé. Tedy, abych to upřesnil - přeji ať jsou veselí, že vánoce šťastně přežili. Předvánoční shon představuje stressový faktor číslo tři. Na prvním místě je ztráta dítěte, stressový faktor číslo dvě je ztráta partnera. Předvánoční přípravy představují stress pro 89 procent populace, který pokrývá 93 procent času. Povánoční doba pak znamená zahlazování následků, které totéž procento populace stojí 78 procent času v měsíci lednu a 64 procent dokonce ještě v měsíci únoru.
"Je třeba se ptát, co stojí za duchovní žízní dnešního člověka, kterou uspokojuje v chrámech konzumu" říká páter T.H.Masaryk toho času v Oxfordu.
Dnešní člověk si představuje pod pojmem vánoc umývání oken a shánění dárků. Původní pojem byl oslava narození spasitele Ježíše Krista. A ještě předtím oslava zimního slunovratu - vstupu Slunce do znamení Kozoroha, kterému vládne Saturn. S tím souvisely starořímské slavnosti - saturnálie.
Na roráty už se nechodí a vánoční dny už nejsou příležitostí k tichému a zbožnému rozjímání. Už neotvíráme dveře do svého srdce - být sám se sebou v míru, očistit své smysly a nastolit opět vnitřní řád. Někteří podnikatelé se snaží z vánoc vytěžit co nejvíce. Sloganem Go, Ježíšku, Go! si jednoduše vánoce přivlastnili. A většina lidí cítí vánoční štěstí, když mají plné břicho a na vánočním stromečku hodně vysoko odříznuté větvičky, aby se tam vešlo auto.

Na některých místech použity prameny z MF Dnes 22-12-2001

Aktuální!!! 15.11.2001 at 11:22 Astrologický den
Kolega astrolog pan A.Baudyš jr. mě požádal, abych zveřejnil následující obrázek:Aktuální!!! 9.11.2001 at 19:14 Cyklus přednášek s duchovní tematikou
Smysl a význam lidských dějin – paralelní a periodické jevy v dějinách
Šéfredaktor časopisu „Sophia" a autor obsáhlé knihy „Angelologie dějin" představuje svůj pozoruhodný náhled na lidskou historii a na téma duchovní poslání člověka v současnosti - v kontextu s řadou nejnovějších poznatků z vědecké antropologie, psychologie i historie.
Pan RNDr. Emil Páleš, CSc.
Pondělí 12. Listopadu 2001 v 18.00 hodin. Dům kultury v Ostravě – Porubě ( ul. M. Kopeckého 675 ). Vstupné 60 Kč.

Archanděl Anael – pravzor krásy a lásky v přírodě a v dějinách
Šéfredaktor časopisu Sophia a autor obsáhlé knihy „Angelologie dějin" představuje svůj pozoruhodný náhled na lidskou historii a na téma duchovní poslání člověka v současnosti. Skutečnost, kterou tušil slavný psycholog Carl Gustav Jung, že v kolektivním podvědomí lidstva se odehrávají zákonité časové posuny, je zde na zcela konkrétních příkladech rozvinuta a dokladována.
Pan RNDr. Emil Páleš, CSc.
Čtvrtek 15. Listopadu 2001 v 17.00 hodin. Waldorfská základní škola v Moravské Ostravě ( Matiční ul. 18 ).Vstupné 60 Kč.

Pozvánku poskytl Ladislav Mrázek

Aktuální!!! 8.11.2001 at 11:15 Kdo je pitoreskní?
Ve 45.čísle časopisu Astro se píše o případu Jany Brázdové, alias Xeny Longeri, která byla obviněna z čarodějnictví a byla propuštěna z místa sekretářky na ministerstvu pro místní rozvoj. Pod článkem je podepsán Jiří Levý a mimo jiné píše: "...měl by člověk pocit, že je svědkem nějaké pitoreskní taškařice...".
Vážený pane redaktore.
Malíř se italsky řekne pittore. Význam slova "pitoreskní" není ani pitvorný, ani groteskní. Význam slova "pitoreskní" je prostě - malebný. Vaše česká věta v překladu do češtiny tedy zní:"...měl by člověk pocit, že je svědkem nějaké malebné taškařice...".

S úctou váš Karel Tichý.

Aktuální!!! 7.11.2001 at 10:03 Potíže TV Nova.
06-11-2001 v 18:00 začala policejní prohlídka kanceláří v budově TV Nova. TV Nova má dva horoskopy. První je ze dne 05-02-1994, Praha 18:30 UT. Zde má TV Nova právě Saturna (omezení) na MC (koncepce stanice). Konjunkce Jupiter a Luna na hrotu 11.domu (zákonodárství). Konjunkce Mars a Neptun na Martovi radixu v 5.domě (zábava, veřejná morálka).
Druhý horoskop obnoveného vysílání z barandovských garáží je ze dne 05-08-1999, 04:30 UT. V tomto horoskopu je tranzitní Saturn na hrotu 11.domu. Uran (vzpoura) jde 7.domem (pracovní partner).
Do potíží se včera dostala i stanice TV3. Na měsíc přerušuje vysílání vzduchem pro obchodní neshody se servisní organizací.

Aktuální!!! 22.10.2001 at 19:22 Astrologický klub.
V sobotu 20. října 2001 astrolog pan Trnka v Novém Jičíně založil Astrologický klub, který se bude scházet každou třetí sobotu v měsíci od 13 hodin v učebně Městského kulturního střediska na Slovanské ulici č. 3 v prvním poschodí. Příští schůzka bude 24. listopadu, a může se jí zúčastnit každý zájemce o astrologii, který trefí do Nového Jičína a v něm na Slovanskou ulici.

Aktuální!!! 20.10.2001 at 10:24 Pan Kubík se přestěhoval.
17-10-2001 v 16:17 mi plzeňský astrolog pan Jiří Kubík poslal tento email:
Vážený pane Tichý,
protože jsem provedl přesun svých stránek na novou adresu, žádám Vás o provedení změny v ENCYKLOPEDII a na Vašich stránkách.
Mějte se hezky.
Jiří Kubík
PLZEŇSKÉ ASTROLOGICKÉ STRÁNKY
astro.czechian.net

Aktuální!!! 12.9.2001 at 08:51 Zpochybněná databáze a New York.
V diskuzním fóru České astrologické stránky pánové Airáp a Baudyš j. zpochybnili věrohodnost databáze celebrit v Astrology Pacific. Nejen proto jsem vymazal data žijících osobností. Vidět budou pouze ve zdrojovém kódu.
Po včerejším útoku na ňujorkské mrakodrapy se svět změnil. Jak správně řekl komentátor rozhlasu Ivan Hofmann skončila doba falešné ochrany osobních dat. Od teďka budou veřejně známa data všech lidí, aby žádný terorista nebyl anonymní. Aby nebyl anonymní ani posluchač, který volal v noci do rozhlasu jak je šťastný, že může souhlasit se zabitím tisíců nevinných.

Aktuální!!! 5.9.2001 at 18:13 Kongres skeptiků.
V pátek 07-09-2001 bude se konat v Praze 3. evropský kongres skeptiků. Budou přítomni naši Velcí bojovníci proti pavědám - homeopatii, astrologii a podobným bludům. Předseda nechvalně známého spolku skeptiků Sisyfos MUDr. Heřt, předseda výboru pro udílení anticen Bludný balvan dr.Grygar. Dnešní militantní skeptici jsou vůči astrologii stejně nesmlouvaví, jako byl totalitní režim. Naštěstí nemají v rukou neomezenou moc ani represní orgány.

Aktuální!!! 3.9.2001 at 09:55 Astrologie emailem.
Na webu Česká astrologická stránka Pavla Turnovského je velmi aktivní, poučné a podnětné Fórum otázek a odpovědí. V hlavičce fóra nahoře je i odkaz E-mail, kde je si možno objednat dodávku aktualit na fóru do emailové schránky.
Má to výhody:
1) jestliže jsem delší dobu mimo přístup k internetu, pořád jsem v obraze.
2) jestliže se změní některý dávnější námět, o kterém by se dalo předpokládat že už je passé, tato neocenitelná služba webmastera pana Žáčka mě upozorní na změnu.
Stejně skvělá služba je i dodávka internetového magazínu Neviditelný pes.

Aktuální!!! 29.8.2001 at 11:05 Královská svatba.
V sobotu 25-08-2001 přesně v 17:40 se bývalá prodavačka a servírka Mette - Marit Tjessen Hoibyová provdala za dědice norské královské koruny prince Haakona.
Zaujal mne ten nezaokrouhlený čas. Že by čas svatby vybíral astrolog? Spočítal jsem horoskop a hned první pohled signalizoval ANO, tento termín byl konzultován s astrologem
Přesná trojkonjunkce dobroděje Jupitera s dobrodějkou Venuší a Dračí hlavou v 7.domě - domě manželství, přičemž Jupiter vládne Ascendentu ve Střelci a Venuše vládne MC ve Váhách. Přesná konjunkce Slunce s Merkurem přičemž odchylka je 16 obloukových minut - Merkur je posílen, protože je v "srdci Slunce". Škůdce Saturn v 7.domě je "zneškodněn" sextilem konjunkcí Slunce s Merkurem a jeho vlastnosti se mění na věrnost a stabilitu. Škůdce Mars v 1.domě je "zneškodněn" trigonem od konjunkce Slunce s Merkurem a jeho vlastnosti se mění na energii, činorodost a nadšení.

Aktuální!!! 19.8.2001 at 21:23 dr. Grygar astrologem
V Českém rozhlase na stanici Praha byla dne 18-08-2001 ve 2 hodiny v noci repríza 49.pokračování Nostalgického muzea zábavy ze Šemanovic u Kokořína. Moderátor Ondřej Suchý si pozval Velkého odpůrce astrologie, neúprosného bojovníka proti tmářství a bludům dr. Grygara. V hodinovém vyprávění jsme se dozvěděli běh jeho života včetně toho, jak si přivydělával na fakultě astrologií. Jeho spolubydlící na koleji se vraceli v neděli večer od maminek s napečenými štrůdly a žádali budoucího astrofyzika, aby jim předpověděl, jak dopadnou u zkoušek. Tento nynější předseda výboru pro udílení anticeny Bludný balvan za zmíněný štrůdl se okatě oháněl Hvězdářskou ročenkou pro probíhající rok a naoko složitě vypočítával postavení planet. Pak předpovídal známky na zápočtech. Jak jsme se v pořadu Nostalgického muzea zábavy dozvěděli, měl úspěšnost předpovědí 90%, protože znal svoje spolubydlící jako své boty.

Aktuální!!! 17.8.2001 at 12:08 Nové fórum
Astrolog, pan Jiří Kubík, autor Plzeňských astrologických stránek mě telefonicky požádal o technickou pomoc při zřízení diskuzního fóra. Poslal jsem do Plzně jedno své nevyužité fórum. 14.8.2001 at 10:58 mi přišel email:
Vážený pane Tichý,
ještě jednou jsem Vám chtěl poděkovat a oznámit Vám, že fórum bude spuštěno zítra 16.8.2001 v 10:20 SELČ.

Mějte se hezky.
Jiří Kubík

Aktuální!!! 27.7.2001 at 20:05 Deštivá nespravedlnost.
Měsíc červenec byl pro Moravskoslezký kraj deštivý, zatímo Praha měla slunečno a horko.
Podobná situace byla v červenci 1997. V pátek 04-07-1997 o 21 hodině začala celonoční průtrž mračen a za ní následovala přívalová vlna, která smetla lidem na Moravě movitý i nemovitý majetek. V téže době neteční Pražáci pobaveně zírali na Čundr country show Ivana Mládka v televizi Nova a Moravané zachraňovali holé životy na vysokých stromech. Slušelo se zakázat všechny veselice a vyhlásit třídenní státní smutek, nebo aspoň vyjimečný stav.

Teď už chápu rozdíl, když jedné zemi (Čechám) vládne Lev a druhé zemi (Moravě) vládne znamení Střelce.

Podobně zemětřesení v Arménii (07-12-88, 25 000 mrtvých). Zatímco sovětská státní televize a rozhlas v době trágédie nepřerušilo tok předem naplánovaných pořadů, ruské vysílání stanice Svobodná Evropa přerušilo pravidelné pořady a začalo nepřetržitě vysílat aktuální informace, výzvy hledajících osob k osobám pohřešovaným, informovalo v kterých částech města je nedostatek zdravotníků a obvazového materiálu a posílalo hasiče s těžkou, vyprošťovací technikou k domům, kde se ozývali zasypaní.

Kolikrát ráno poslouchám rozhlasové zprávy a paní hlasatelka v Radiožurnálu mi oznamuje, že na celém území státu je slunečno a hezky. Stačí mi jeden pohled z okna a vidím, že je zataženo a lije. Tehdy si vzpomenu na slova vzácného kolegy Antonína Baudyše jr. že: "... Ostrava je město kdesi v Rusku".Omlouvám se panu kolegovi Baudyšovi za nepřesnost - nemyslel jsem to vážně. K.T.

Pane Tichý,
nejdřív jsem to přešel, teď jsem si řekl, že se Vám ozvu. Bez ohledu na to, jaké problémy stihly Váš region, bez ohledu na to, jak si počínají veřejná média, poprosím Vás o jednu věc. Uvádíte můj starší výrok překroucený. Třebaže to nebyl výrok dvakrát slušný, překrucovat formulace není fér. Najděte se to na Turnovského fóru v otázce 547, řekl jsem, že "v Ostravě je to trochu jako v Rusku" nikoliv, že "Ostrava leží kdesi v Rusku."

8 odpověď odeslal(a) baudy v Sobotu 17.Února 2001 21:31:34
Byl jsem tři dny v Ostravě a nemoh jsem tam sehnat inetovou kavárnu, proto odpovídám s takovým zpožděním. Jak to tam mam rád a tamní lidi, tak říkám, že to tam je trochu jako v Rusku. Teď píšu z Brna, z inetový kavárny na České ...


Z Vašeho podání se jevím jako geografický zoufalec. Bylo by ješitné argumenovat, že jsem už ve čtyřech letech kromě čtení a psaní ovládal nazpaměť hlavní města evropských států a čtvrtiny států ostatního světa.

Už na Vaší reakci na můj tehdejší impulzivní výrok jsem mohl zareagovat, tím, že bych Vás pozval na návštěvu do Brna nebo do Prahy. To abyste si udělal představu o tamním rozsahu a kvalitě služeb, kterých se týkala přednostně má prostořeká poznámka.

Těší mne Vaše úcta ke mně, stejně tak i já si vážím Vaší práce.
Buďte proto dobré mysli, přátelsky

Baudyš jr.

P.S.
K Severní Moravě coby Slezsku tradice připisuje (a já ji dávám za pravdu) nikoliv znamení Střelce, ale znamení Panny. Nechci vnucovat, nabízím k úvaze.

Aktuální!!! 19.7.2001 at 18:12 Překvapení
Spustil jsem nový web Svatební galerie. K mému překvapení má dvakrát vyšší návštěvnost než vlajková loď mých websajtů Astrology Pacific.

Aktuální!!! 30.6.2001 at 09:40 V politice mi pomáhají hvězdy.
Část rozhovoru předsedkyně Unie svobody Hany Marvanové (*26-11-1962, Rýmařov) Lidovým novinám 30-06-2001.
A co vaše koníčky? Pokud vím, zajímáte se o astrologii. Máte na ni ještě čas?
Určitě. Já to promýšlím neustále, někdy i během politických schůzí. Astrologie pro mě představuje určitou psychologickou metodu, jak se zamýšlet nad lidmi a jejich jednáním. Je to jeden z klíčů k lidem. Mám pocit, že díky astrologii dokáži lépe pochopit a třeba i odhadnout jednání některých kolegů. A dokonce je i omluvit, protože cítím, že jinak jednat prostě nemohli, je jim to dané.
e-mail: hanamarvanova@volny.cz
web: marvanova.unie.cz/

Aktuální!!! 29.6.2001 at 10:50 Astro znovu vítězí.


Časopis Astro znovu zvítězilo v bitvě s nechvalně známým spolkem Sisyfos. Redakce chce zmást odpůrce astrologie a proto od čísla 26/2001 zavádí nové, neznámé a tajné astrologické symboly.Aktuální!!! 22.6.2001 at 14:59 Letní čas.
Vláda dne 21-06-2001 schválila na příštích pět zavádění letního času na našem území. Jako každý astrolog jsem z toho znechucený. Zatímco u zrozenců v letech 1950 až 1978 lze horoskop sestavovat klidně, od roku 1979 už musím být ve střehu a ověřovat, zda nebyl k datu zaveden letní čas.

Aktuální!!! 18.6.2001 at 09:57 Otrava durmanem.
1) Třicetdva účastníků meditativní seance odvezeno v sobotu 16-06-2001 v bezvědomí do několika nemocnic. První doušky v 11:00 SELČ.
2) Neznámý pachatel otrávil neznámou látkou dva kilometry pstruhového potoka.
3) Zřejmě na užití zatím neznámé látky zemřel v sobotu ve věznici v Ostravě Heřmanicích pětadvacetiletý vězeň.
V horoskopu ČSR (28-10-1918 11:24:52 SEČ Praha) byla v soboru zajímavá konstalace. Na Descendentu republiky trojkonjunkce planet Slunce, Merkura a Jupitera. Přičemž Jupiter je vládce 12.domu (omamné látky). Retrográdní Mars se blíží k Martovi republiky ve 12.domě v opozici k tranzitnímu Jupiterovi. Spouštěcí mechanizmus asi byla Luna na IC republiky. V 11 hodin v postavení na 20°36 Berana. Symboly:
(sabian) Boxer vchází do ringu. Klíčová poznámka: Uvolnění a glorifikace sociální agresivity. Klíčové slovo: Obdiv a závist pro toho, kdo dovede vyvinout "nepřekonatelnou sílu". Výklad: Vítězství v dualitě je dočasné, porážky a vítězství se střídají, jako princip jing a jan - v každém z nich je už přítomen zárodek toho druhého. Na jistém stupni vývoje cítíme v tomto symbolu primitivní boj o přežití silnějšího, ale také dychtivost po slávě, moci a majetku.
(charubel) Lopata, která stojí v blízkosti otevřeného hrobu, ve kterém vidím kopati muže. Tento stupeň značí někoho, kdo je nosičem mrtvých, nebo hrobníkem, nebo vůbec má co činiti s mrtvými.
(sepharial) Silný muž v rozkvětu sil, stojící s předpaženýma rukama, v nichž má číši vína.

Webové stránky Petra Chobota pořadatele durmanového semináře "Osvobozující autohypnóza pralesních kouzelníků":
eccentrix.com

Aktuální!!! 14.6.2001 at 21:01 Malý astrologický chroust.
Velký astrolog má velké znalosti a lze ho poznat podle skromnosti a respektování jiných astrologů.
Malý astrologický chroust zakrývá nedostatek znalostí a nedostatek divinačních schopností mohutným křikem, jaký že je on jednička a jací jsou ostatní debilové. Jeden takový se ukrývá na stránkách ezoteric.mysteria.cz.
Ke dvěma níže uvedeným aktualitám jsou připojeny texty malého astrologického chrousta anonymně schovaného pod adresu martin.ch@excite.com.

Aktuální!!! 4.6.2001 at 12:08 Příliš mnoho masakrů.
V pátek 01-06-2001 před půlnocí palestinský kamikadze se vyhodil do vzduchu před diskotékou a smrtelně zranil 21 mladých lidí.
V pátek 01-06-2001, kolem 21 hodiny místního času, při večeři nepálské královské rodiny byla tato vyvražděna.
V těchto dnech je Uran v zastávce a jeho působení je mocné. Jeho postavení na 24°50' Vodnáře v Sabiánských symbolech není výrazné, zato v symbolech Sephariala má tento příznačný text:
"Chmurná tvář vyjadřující zuřivost, na čele má pásku zbrocenou krví.
Stupeň zlovolnosti. - Pomstychtivý a vášnivý duch, bez jakékoli vlády nad svými činy."

Připojena poznámka pana Turnovského
Vážený a milý pane Tichý,
myslím, že sabiánský symbol 25 Vodnáře na němž stojí Uran, plně vystihuje nedočkavost díky níž někteří fanatici nejsou "schopni rozvinout racionální a plně vědomý aspekt mysli s předstihem vůči normální evoluci" a tu evoluci "bolševizujícím způsobem", tedy nezrale uranským emocionálním způsobem (Uran jako liberátor na rozdíl od Saturna) se snaží popostrčit vpřed bez ohledu na utrpení nás okolostojících lidí. V tomto smyslu chápu klíčovou myšlenku sabiánského symbolu "Motýl, jehož pravé křídlo je dokonaleji formováno" ve znění Astrologické mandaly Dana Rudhyara, obvzlášť když sekvence začíná na 21 stupni Vodnáře, tedy "Zklamanou ženou, která ztratila iluse a odvážně čelí zdánlivě prázdnému životu", čili "Schopnost čelit emocionálně zneklidňujícím prožitkům v lidských vztazích silou charakteru a osobní integrity" zde spíš jde o Neschopnost čelit.
Každý sabiánský symbol má jak konstruktivní, tak destruktivní význam a záleží na jedinci, co si svobodně vybere, neboť další krok se činí v závislosti na aktuální situaci procesu.
Zdraví a přeje vše dobré s dokonalou úctou Váš Turnovský.

Na stránce ezoteric.mysteria se objevila tato neuctivá reakce pana martin.ch@excite.com:
Pan Tichý při analýze této události dospěl k závěru, že ačkoliv to normální astrologie neukazuje ( o zhodnocení z tohoto hlediska nikde ani slovo), lze vše výborně odečíst ze Sepharialových symbolů. P. Turnovský k tomu přidal výklad ze Sabiánských symbolů. Tím zase naštvali mne jako tradičního astrologa - hermetika.....atd.

Aktuální!!! 2.6.2001 at 19:04 Regenerace a Wendys.cz.
V časopise Regenerace 6/2001 známý bylinář Josef Zentrich se zamyslel nad metodou plodných dnů doktora E.Jonáše a na závěr pochválil program Nebeský kalendář, který jednoduchým způsobem plodné dny vypočte.

Na stránce ezoteric.mysteria se objevila tato neuctivá reakce pana martin.ch@excite.com:

13.6.2001 U pana Tichého jsem si přečetl, že známý bylinář Josef Zentrich se v časopise Regenerace 6/2001 zamyslel nad metodou plodných dnů doktora E.Jonáše a na závěr pochválil program Nebeský kalendář, který jednoduchým způsobem plodné dny vypočte. Já jsem se taky zamyslel a to nad panem Zentrichem. Osobně jsem se s ním setkal po revoluci, asi v roce 1993. Tehdy to byl bylinář-chemik. Tvrdil, že byliny účinkují jen podle obsažených chemických látek, nic jiného. Taky jsem dostal dopis - tedy nejprve jsem si myslel, že je od vodníka, protože na něm bylo razítko s obrovskou zelenou podobiznou. Až po podrobnějším ohledání jsem zjistil, že je od Zentricha a ne od Česílka......atd.

Aktuální!!! 28.5.2001 at 18:01 Duchovní pohled na drahé kameny.
Pan Ladislav Mrázek mě požádal o zveřejnění kratičké zprávy o přednášce, která přece jen dosti souvisí i s astrologií

RNDr. Vítězslav Čech
Duchovní pohled na drahé kameny
( Drahé kameny ve vztahu ke znamením zvěrokruhu)
Úterý 5.6.2001 v 17.00 hod. - v klubovně ( 2. podlaží ) Kulturního domu Leoše Janáčka v Havířově.
Vstupné 40 Kč.

Aktuální!!! 25.5.2001 at 19:16 Prosba paní Axmannové.
Obracím se s prosbou na všechny, kdo by byli ochotni spolupracovat se mnou při vytváření databáze astrologických souvislostí. Zpočátku stačí, když mi napíšete svoje datum a (alespoň přibližný) čas narození, místo narození a k tomu charakteristiku sebe sama, důležité okamžiky svého života, dlouhodobý problém, radost, Vaše zaměření, povídání nemusí být dlouhé.
Vím, že jsou dostupné životopisy mnoha lidí, a také pracuji s těmi, kdo se ke mně obrátí o radu. Jenže ti slavní bývají nějakým způsobem nedostupní a kdo požádal o konkrétní pomoc, s tím většinou spolupracuji jinak.
Kdo by chtěl využít možnost postupně zmapovat svůj život, počínaje základními informacemi, ozvěte se mi. Výsledky (týkající se Vaší osoby) budete mít možnost sdílet (bezplatně). Jedná se o dlouhodobou spolupráci.

Přeju Vám všechno dobré. Ljuba Axmannová

Aktuální!!! 16.5.2001 at 12:21 Sisyfos a jeho Bludné balvany.
V noci z pondělí na úterý 15-05-2001 jsem v práci poslouchal stanici Praha a její magazín pro vědu a techniku - Meteor. V jednu hodinu po půlnoci se ozval Velký odpůrce astrologie dr. Grygar. Oznámil nominace nechvalně známého spolku Sisyfos na anticeny Bludné balvany za minulý rok 2000.
Nestačil jsem si jména poznačit a tak mi v hlavě uvízla jen některá. Bronzový Bludný balvan v kategorii družstav udělili webové stránce www.doktorka.cz a stříbrný Bludný balvan dostal nedělní Blesk za propagaci léčitele Vaňáka. Další "balvan” byl udělen Českým klubem skeptiků Sisyfos známému psychologovi a psychiatrovi profesoru Stanislavu Grofovi.
Pátral jsem po podrobnějších informacích v tisku a na Internetu, ale nic bližšího jsem se nedozvěděl.
Je potěšitelné, že letos předseda Výboru pro Bludné balvany nevybral nikoho z vítězů z oblasti astrologie. Že by mu konečně došlo, že astrologie je starší sestra astronomie?
Když jsem hledal bližší informace o letošních nominacích anticeny Bludný balvan narazil jsem na stránkách Neviditelného psa na článek časopisu Reflex o klubu skeptiků Sisyfos.

Aktuální!!! 9.5.2001 at 18:29 Papež v mešitě.
V neděli 06-05-2001 Jan Pavel II vstoupil do mešity. Je to poprvé v dějinách římskokatolické církve, kdy její nejvyšší představitel vstoupil na půdu svatostánku muslimské církve.
Podíváme se na horoskop toho dne. Jupiter (církev) je na 14°40' Blíženců a Pluto (reforma, transformace pohledu) je v přesné opozici na 14°36' Střelce.
No, nefunguje ta astrologie úžasně?

Aktuální!!! 27.4.2001 at 20:29 Astrologický kurs
Vážený kolega astrolog, pan Petr Trnka mě požádal o uveřejnění oznámení o plánu uspořádat v červenci na Soláni týdenní pobytový kurs astrologie, spojený navíc s pozorováním oblohy dalekohledem a vůbec se seznámením posluchačů s hvězdnou oblohou (aby alespoň někteří astrologové věděli, jak vypadají souhvězdí). Dále přednáška o výkladu karet, možnost makrobiotické stravy a meditace. Inzeráty o tom vyjdou v Astru a v Regeneraci.
Tel: 0608 777 496,
0656 701 253,
0656 708 167.

trnkapetr@cmail.cz

Aktuální!!! 25.4.2001 at 11:50 Mars a jaderné palivo
Vážený kolega astrolog, pan Antonín Baudyš jr. si na svých stránkách Astrolab.cz správně všiml, že planeta Mars přešla v neděli 22-04-2001 přes Ascendent ČR (28-10-1918 10:24:54 UT) a nastal poprask kolem převozu jaderného paliva z polského přístavu Štětín do atomové elektrárny Temelín.

Aktuální!!! 21.4.2001 at 16:11 Pupeneční šňůra astrologie.
Astronomové tvrdí, že střed vesmíru je Slunce. Naproti tomu astrologie říká, že střed vesmíru je člověk. Každý z nás má nad sebou, vedle sebe i pod sebou kolečko Zvěrokruhu s navěšenými deseti planetami. Ať se nám to líbí, či nelíbí každý z nás má svůj horoskop, který si nese sebou životem jako vypálené razítko na čele. Dokonce svůj horoskop má i známý odpůrce astrologie dr. Grygar. Všichni jsme spojeni pupeneční šňůrou s astrologií. Kdo jen na chvíli přerušil spojení s matičkou Zemí, kdo vystoupil ze středu svého horoskopu, ten nedopadl dobře.
Zpráva z tisku:....94% ruských kosmonautů odchází z oddílu před dosažením penzijního věku. Je všeobecně známo, že nejvíc trpí kosmonauti po návratu z beztíže. Třebaže mají nařízeno ve vesmíru nejméně dvě hodiny posilovat serií fyzických cvičení, po návratu do železného objetí Země nedokážou při prvním obědě dát lžíci polévky do úst.
Během výcviku trénují přetížení na centrifuze a přetížení jsou vystaveni během návratu. Tato námaha se projeví na činnosti srdce, takže na srdeční infarkt už zemřelo pět ruských kosmonautů. Po návratu návratu z vesmíru se mění charakter spánku - bývá křehčí, jemnější. A to se odráží na psychice. Proto každý desátý ruský kosmonaut dříve, či později dostane nervový kolaps. Prakticky všichni kosmonauti se vracejí s oslabeným imunitním systémem.

Inspirace: MFDnes ze dne 21-04-2001


Aktuální!!! 5.4.2001 at 23:40 Seminář pro pokročilé astrology.
Pane K.Tichý, prosím Vás o spolupráci v rámci semináře pro pokročilé astrology s panem Pavlem Turnovským dne 28.4.2001 od 9.00 do l7.00 hodin v Městském domě kultury, tř.Osvobození l639, Karviná-Nové Město, tel.O69/63l4256
Celkem šest vyuč. hodin, účastníci obdrží výukový metodický materiál. Cena semináře 300,-Kč. Počet účastníků omezen. Přihlášky do l5. dubna 2001. Informace na uvedeném čísle.

Marie Luberová

Aktuální!!! 29.3.2001 at 15:14 Astro blábolí nesmysly.
Překvapený čtenář se v časopise ASTRO č.13 na stránce 9, v článku Ohnivá koule s černým otazníkem dozvěděl několik zcela vymyšlených blábolů.
Černá Luna zvaná Lilith je prý viditelná v okamžiku, když se nachází v těsném sousedství Slunce, nebo v opozici s ním. Od Země je prý třikrát dále než Měsíc a oběhne ji za čtyři kalendářní měsíce a podobné nesmysly.
Jak je to doopravdy? Měsíc se pohybuje kolem Země po elipse. Každá elipsa má dvě ohniska. V jednom ohnisku je Země a druhé ohnisko je imaginární bod, který promítnutý na Zvěrokruh se jmenuje Černá Luna. Kdybychom vzali raketoplán a letěli k bodu zvanému Černá Luna, nic bychom tam nenašli.
Zvěrokruh je pás ekliptiky široký 30 stupňů promítnutý na hvězdném pozadí. I přímka Země - Černá Luna se může prodloužit na pruh Zvěrokruhu. A proto se nám jeví, že je dnes Černá Luna na 13°51' Vodnáře .
Imaginární bod zvaný Černá Luna se opravdu pohybuje, ale daleko pomaleji - 40° za rok, čili doba oběhu Zvěrokruhem činí 9 let.
Astrologie často pracuje s imaginárními body jako je Ascendent, MC, hroty domů, Vertex, antiscie, citlivé body. Podobná šílená kravina by byla, kdyby někdo tvrdil, že u zrozence narozeného při svítání se někdy na nebi vedle Slunce objeví Ascendent.

Aktuální!!! 21.3.2001 at 14:36 Revue Konstelace s překvapením.
Platící členové (232) Astrologické společnosti ČR dostali v těchto dnech 30.číslo revue Konstelace.
Z obsahu:

Milým překvapením bylo vložené CD s astrologickými počitačovými programy.
V sekci Windows:
jazyk 		název pr.		druh prog. 		vlastník aut. práv
A		Astrolog 5.4		freeware		W. Pullen
A		Astrwin			shareware		Haloran
A		Astrlite		shareware 		Flat Broke software
A		Astro_fW		shareware 30dní		J. Noyes software
N		Astrowin 3.0		shareware		Astrologische Vertrieb Gdbr
A		Astroworld 2.1		shareware 	30dní	Marcus Faobian
N		Tageshor		shareware (omez. verze)				
Č		Hodiny			freeware		Z. Bohuslav
V sekci DOS:
A		Astrolog 5.4 		freeware		W. Pullen
N		Astra v. 3.12		shareware		Tomas Herold	
A		Astro-Mart 3.3		shareware		Langway	
A		Astroass v 2.0		shareware 60 dní	Al Andersen
N		Astrosys		demo-version		M.Kannenberg a S Bischof
N		Horoscop v. 1.0		freeware		Karlheinz Rieth		
N		Horoskop 		shareware 		Ralf Zwanziger
Č		Horoskop		freeware		EEC software - počítá však bez 
								 ohledu na místo narození
N		PC_horos v.3.0		shareware 30 dní	Rolf-Dieter Schenkel
A		Plandanc		freeware+demo		J.J.M. Cremers
N		Zaq_v40			shareware 30dní		Peter Rottler 
U programu Astrolog v.5.4 je připojen český manuál JAK ZAČÍT (s programem Astrolog v.5.40) od Z. Bohuslava.

Připomínám, že k tomuto programu už existuje i čeština, jak je uvedeno v Astrology Pacific na stránce Software/Astrolog 5.4

Aktuální!!! 16.3.2001 at 10:08 Astrologický nový rok.
Kalendářní nový rok začíná vždy prvního ledna. Pro astronomy a astrology však začíná nový rok vstupem Slunce do znamení Berana, což bývá kolem 21. března. Letos je to 20-03-2001 v 13:30 UT. Horoskop pro tento okamžik a vlastně i pro toto tisíciletí je vyjímečný tím, že dvě planety - Mars a Pluto - jsou v přesné konjunkci a to na hrotu 5.domu. Mars a Pluto jsou planety agrese, ale též představují zájem o sport, hazard, tělesný sex. Potřebu riskovat a vyjádřit svoje silné erotické a emociální pocity.
Ještě, že tyto planety drsňáckého působení berou sextil od Venuše a trigonem ozařují Ascendent tohoto horoskopu.

Aktuální!!! 18.2.2001 at 11:51 Bezplatné stažení Moderní učebnice astrologie
Milí přátelé, ke studiu astrologie jsme pro Vás připravili učebnici, která na základě výkladu životních osudů pana Jana Wericha ukazuje astrologické techniky a zároveň názorně předvádí možnosti astrologického programu Johannes. Bližší informace najdete zde.
Olomoucká škola astrologie nabízí 4-měsíční kurz. Přednášky budou probíhat v centru Olomouce ve dvouhodinových cyklech, 1x týdně. Kurz začíná 25. ledna 2001 a končí 31. května 2001. Po jeho absolvování byste měli být schopni vyložit vlastní nativitu a nativity jiných lidí. V devatenácti lekcích se naučíte používat astrologii v běžném životě a seznámíte se podrobněji s některými základními astrologickými technikami.
Místo konání: škola v centru Olomouce ( adresa bude upřesněna ) Lektor: Mgr. Zdeněk Myslikovjan Termín kurzu: vždy ve čtvrtek v době 18:00 - 20:00 Cena kurzu: 2.800,- Kč
Závazné přihlášky písemně na adresu:
Mgr. Zdeněk Myslikovjan, 772 00 Olomouc, Nábřeží 9 ( 0608 / 230 237 ) Vlatní prezentace.


Aktuální!!! 1.2.2001 at 13:52 V Uranovi to nebude.
V úvodníku časopisu Astra 5/2001 uvažuje kolega Stříbný o událostech na Kavčích horách a správně podotýká, že po bitvě je každý generál. Dále si myslí, že události vyvolalo postavení Urana na 18-19° Vodnáře, tedy přesně v opozici na legendární zatmění ze srpna 1999.
Tak se mi zdá, že nemá pravdu. Vždyť by Uran musel působit i na další země v pásmu zatmění od V.Británie, Francie, Německa, Rakouska, Maďarska, Rumunska, až po Turecko a Irán. A nikde se podobné televizní pozdvižení nekonalo.
Zárodek bude spíše skryt v domech horoskopu republiky (z roku 1918, nebo 1993) ať už v solárech, nebo dokonce lunárech.
3.2.2001 at 13:38 Kolega Stříbný mi nedávno udělal radost článkem v Astru o Putinovi, když jsem před tím dva měsíce marně sháněl Putinovu nativitu. Závažný byl také článek v Astru o pádu Concordu a vazbě tohoto horoskopu na horoskop Francie a horoskop okamžiku, kdy sjel dotyčný Concorde z výrobní linky. Bohužel nemám žádnou radost z článku v Regenerace 2/2001 pod názvem Astrologové v Las Vegas. Myslím, že astrologie má pomáhat člověku v jeho duchovním růstu a sebepoznání. Spojovat astrologii s mamonem, hazardními hrami, gamblerstvím a rychlým zbohatnutím je podle mě medvědí služba astrologii a nahrává na smeč jejim odpůrcům. Kolegu Stříbného neomlouvá ani to, že má 5.dům ve znamení Vodnáře s Merkurem na hrotu.

Aktuální!!! 12.1.2001 at 20:03 Nový občasník
Úspěšně ke mně dorazil nový občasník ing. Velčovského. Má název: Polsko roku 2001.

Aktuální!!! 11.1.2001 at 10:50 Milan Šrejber zatčen
Bývalý tenista Milan Šrejber se narodil 30. prosince 1963. V tenisovém světě se výrazněji prosadil v roce 1986, kdy se dostal až do čtvrtfinále grandslamového turnaje US Open. Tenisem si oficiálně vydělal téměř 900.000 dolarů (kolem 30 miliónů korun). Od roku 1987 reprezentoval ČSSR v Davisově poháru a mezi jeho největší tenisové úspěchy patří titul mistra ČSSR ve čtyřhře v roce 1986 a účast v semifinále čtyřhry na olympijských hrách v Soulu v roce 1988, kde byl s Milošem Mečířem třetí. S tenisem skončil v roce 1991 kvůli stále větším potížím se zrakem. Od roku 1992 začal podnikat. Podle Obchodního rejstříku figuruje jméno Milana Šrejbra ve firmách ŠTI Holding a.s., Inova a.s., Areál Řepy a.s., Setrex spol. s.r.o. a Pankrác a.s. Firmy Patriot Finance a.s. stejně jako ČKD Polyservis a.s. jsou v likvidaci. V likvidaci je od června 1999 rovněž Šrejberova investiční společnost.

tolik zpráva na www.ceskenoviny.cz
Milan Šrejber se narodil 30. prosince 1963, řekl bych v 15:00 SEČ (Saturn na MC) při zatmění Měsíce. A před zatměním Měsíce byl zatčen.
19-01-2001 osouzen k pěti a půl roku odnětí svobody. 01-02-2001 propuštěn na kauci 5 milionů.
Aktuality roku 1999

Aktuality roku 2000

Aktuality roku 2001

Aktuality roku 2002

Aktuality roku 2003

Aktuality roku 2004

Aktuality roku 2005

Aktuality roku 2006

Aktuality roku 2007+2008

Aktuality roku 2009

Aktuality roku 2010

Aktuality roku 2011

Aktuality roku 2012

Aktuality roku 2013

Aktuality roku 2014

Aktuality roku 2015

Aktuality roku 2017

Aktuality roku 2018
Tato stránka je též upravena pro mobily s WAPem.      Zapamatovat web Astrology Pacificwww.volny.cz/astrolot   |   www.astrolot.cz   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
astrologie astrologie.cz Karel Tichý