www.volny.cz/astrolot      |    www.astrolot.xf.cz


Aktuální!!! 07.12.2003 at 10:44:13 Zlé znamení?
V sobotu 06-12-2003 v 11:08 SEČ poryv vichřice zlomil 80 let starý a 33 metrů vysoký vánoční strom na Staroměstském náměstí. Čtyři lidé byli zraněni.
Horoskop okamžiku má Ascendent na 4°17' Vodnáře.
Charubelův symbol pro tento stupeň říká:
Třešňový strom v plném květu. Velmi předčasná zralost, ranný Génius, mnoho slibuje, ale zřídka dožije mužného věku.
V nedělním Blesku 07-12-2003 píše astrolog Petr Prokopec:
Ten strom byl odsouzen ke katastrofě už v okamžiku, kdy ho na náměstí kotvili. Jeho pád zapřičinilo to, že se to stalo ve špatné hodině, minutě a vteřině. Na vině může být i špatný okamžik, kdy smrk ve Velkých Karlovicích porazili. Všechno se děje v nějaké minutě, která je nebo není dobrá ve vztahu ke hvězdám. I slavný český král Karel IV. si prý dvorním hvězdářem nechal spočítat, kdy bude nejvhodnější, aby byl korunován.
Dne 15-06-2002 ve 17:52 SELČ puklo srdce Zikmundovi. Zikmund je největší zvon v republice a je na věži chrámu svatého Víta. Někteří škarohlídové tehdy říkali, že je to špatné znamení a pak 14.8.2002 se korytem Vltavy v Praze valila tisíciletá voda.

Aktuální!!! 19.11.2003 at 19:20:03 Nová verze Riyalu for Windows.tunguzský meteor

Juan Antonio Revilla (Costa Rica), neúnavný autor freewarového programu Riyal for Windows vydal další verzi, tentokrát 1.55.
Na obrázku vlevo je horoskop z databáze programu a to Pád tunguzského meteoru.

Ukázka minulých verzí:
17. říjen 2003
- verze 1.55 RIYAL je orbitální update. Pozice 49 těles byly aktualizovany. (Jen soubory efemerid "centaurs.fle", "long.fle", "tnpsdo.fle", a "asteroid.fle" byl změněny. Zbytek programu je stejný).

17. srpen 2003
- další chyba upravena: "třídit vše" řádně obnoví okna, když jsou užívany několikrát s různými daty. To je opraveno ve verzi 1.542.

15. srpen 2003
- v úzkém kolečku chyběla data a jméno horoskopu v osazení s jedním kolem verze 1.54.

7. srpen 2003
- verze 1.54 má upraveno grafické dvojité kolo, aby se to vždy zobrazily radixové domy. To je důležitá oprava, protože ukázka tranzitu namísto radixových domů v dvojitém kolu předchozích verzí rušila jeho praktické užívání. Také opravena chyba ve štítku užívaném v kolečku pro M.C., a další chyba, který neaktualizovala označení pro planety poté, co radixová data byla obnovena.

1. srpen 2003
- verze 1.53 má opraveny chyby ve výpočtu rychlosti z měsíčního uzlu a apogea, včetně rychlostí okamžitých oskulačních hodnot. Přesnost rychlosti z oskulačního uzlu je několik obloukový-sekund. SABIAN symboly byly začleněny do "riyal32.exe", takže soubor "SABIANS.FLE" není již déle potřebný. Z ostatních chyb je opravena chyba v ukázce geodetických domů v "domech" routine, "zavřít okno" chyba, která vzniká, když se vkládá v "Harmonics" routine, a chyba v ukázce slunečního oblouku a precesní pozice v "sekundárních Progresích" routine (verze 1.5.3.1).

26. červenec 2003
- verze 1.52 přidává 68 TRANSNEPTUNIAN objektů. RIYAL nyní zahrnuje všechny roztroušené diskové objekty, kteréý byly pozorované ze 2 nebo více pozic, bez ohledu na jejich rozsah, a všechny PLUTINOS a klasický KUBEWANOS, který byl pozorovany ze 4 nebo více pozic. Jsou zde 52 rozptýlených diskových objektů, 45 klasických CUBEWANOS, a 22 PLUTINOS. (Podívej se na dokumentaci pro plný seznam objektů).
- problémy ve vyhledávacím stroji, když objekty mimo posledního Kentaura v seznamu (SN331) jsou opraveny. Vyhledávací stroj ovládá všechny 200+ objektů v programu.
- "třídit všechny" routine dává informaci o planetárních oběžných drahách: období v letech, sklon, a dálkový rozsah. S těmito uživatel může určit "orbitální doménu" a "orbitální posun" každé z planet. Jména všech další TRANSNEPTUNIANS s dočasným označením a započítaným rokem objevu.

21. červenec 2003
- verze 1.51 přidává 2 nové Kentaury: 2003KQ20 a 2003LH7 (jejich oběžné dráhy jsou velmi nízké kvality pro moment). Kentaur 2002PN34 nyní velmi přesná pozice a je v "dlouhém" souboru efenerid a v hlavním displeji a kolečku. Nový "riyal32.fon" musí být instalován chcete-li PN34 se správně objevil v kolečku.
- tato aktualizace také opraví chybu, který zasekne program při parcelování PLANETOCENTRIC vzdáleností od objektu mimo SN331 v "grafických tranzitech - polo-významější osy" volbě, a prodlužuje se barevné přetáčení textu okna, když "se prodlužuje obrazovku" volba je určena i pro monitory vysokých rozlišení.

Aktuální!!! 19.10.2003 at 11:48:19 email paní Axmannové.

Vážení kolegové, vážení příznivci astrologie,
upozorňuji na článek Petra Rastokina Černá a Bílá Luna na http://www.volny.cz/rast-p/Lilith.html. Zároveň tímto končím svůj bludný pokus o zkoumání Černé Luny způsobem, jaký jsem zvolila a nabídla vám spoluúčast na svých stránkách. Nebudu zveřejňovat příběhy – chybí můj vlastní souhlas.
Černá Luna v nativitě je spíš okrajová informace ke zvýšené bdělosti v domě, ve znamení. V průběhu každodenního života, v přesných tranzitech, může být spouštěcím momentem pro nutnost přehodnocení toho, co jsme v dobrém či zlém brali za samozřejmé.
Totéž ale domnívám se platí i o dalších černých planetách ve smyslu archetypů jejich planet.
Děkuji všem, kteří napsali. Výpočet Černé Luny na astrolozka.cz zůstává.
Přeju vám krásný den. Ljuba Axmannová

Aktuální!!! 30.09.2003 at 13:32:12 Nová Konstelace
konstelace revue Astrologické společnosti právě byla doručena do poštovních schránek členům AS ČR.

Z obsahu:
Úvodní slovo předsedy Astrologické společnosti ČR ing. Zdeňka Bohuslava
Svatováclavská kaple (Andrea Zimová)
Cyklus věků (Petr Kastokin)
Černá a Bílá Luna (Petr Rastokin)
Helénská astrologie II (Zdeněk Bohuslav)
Chladné síly v letech 2003-2010 (Jiří Nitsche)
Jan Křtitel Morinus a Astrologia Gallica (Zdeněk Bohuslav)
Přílohy: Efemeridy planet pro rok 2003
Aspekty planet pro 1.-12. měsíc roku 2003

Zájemci o členství v Astrologické společnosti ČR si mohou napsat o přihlášku na adresu:
Tolstého 20, 101 00 Praha 10.


Přiložena poštovní poukázka na členský poplatek, dále přiložena pozvánka na
Podzimní zhvězdění a přednáškové odpoledne Astrologické společnosti pořádané v sobotu 11.10.2003 od 14:00 v předsálí Národního muzea v Praze s programem:
Richard Stříbný - Nový solární horoskop ČR a náš vstup do EU (cca 30 min)
Radko Tobičík - Alchemie Luny v denním životě (cca 30 min)
Petr Rastokin - Geometrie staročeského dramatu (cca 30 min)
Vratislav Jan Žižka - Bohuslav Martinů - hvězdy v životě génia (cca 60 min)
Diskusní část (podle času, který by měl zbýt) - na téma Pražský zodiak moderuje
congress Z.Bohuslav

Předpokládaný konec do 18:00

Součástí balíčku s novou Konstelací byla pozvánka a přihláška na
Světový astrologický kongres
ve švýcarské Basileji. Kongres bude probíhat od pátku do pondělí 9. až 12 dubna 2004.

Začátek kongresu je ve 14.30 na Velký pátek

Téma konference:
ASTROLOGIE 2004
Bádání ve čtvrtém rozměru.
Čas se často nazývá čtvrtým rozměrem. Se vstupem Uranu, planetou spojenou s kvalitou času, do Ryb, žádá se po nás, abychom pochopili, že každý okamžik má svou vlastní odlišnou kvalitu. Jako jedinečný jazyk, nám astrologie pomáhá jít kupředu a můžeme se symbolicky dívat před sebe a obojí popsat a dát velký význam cyklické změně. To nám zvláště nápomáhá tehdy, když věci, které nás obklopují podstoupily velké změny.

Cena vstupenky na všechny čtyři dny je 265,- Euro, nebo 395,- švýcarských franků.

Registrace na adrese:
Weltkongress Astro 2004
MCH Kongresszentrum Basel
CH-4005 Basel, Switzerland

Aktuální!!! 21.09.2003 at 20:23:44 Uznání
Milý pane Tichý,
mohu-li prosit, rád bych na Vašich stránkách uveřejnil své uznání panu Žáčkovi za to, jak rychle a skvěle znovusprovoznil diskusní fórum na stránkách pana Turnovského.

Předem Vám za tuto laskavost velice děkuji.
S úctou Jiří Nitsche

Aktuální!!! 21.09.2003 at 18:28:58 Prozatímní diskuzní forum
pro Astrology Pacific je na adrese forum.asiaco.com.

Aktuální!!! 20.09.2003 at 11:35:40 Omluva
Diskuzní forum na Astrology Pacific a na ČASu běží na serveru water.cz. Jak mě informoval pan Žáček v současné době je mimo provoz, neboť se předělává.

Aktuální!!! 20.09.2003 at 10:42:51 Vzorový a vzorný horoskop
kubisova V těchto dnech se v prodeji objevil Lunární kalendář Krásné paní 2004. Je přiložena publikace Rok 2004. V ostravském knihkupectví Artforum se prodává za 225,- Kč.
Na straně 105 zmíněné knihy je pod názvem Drásavá znamení paní Marty zveřejněn horoskopický rozbor životního příběhu naší zpěvačky Marty Kubišové. Pro mnohé naše astrology je tento rozbor vzorový, vzorný a nedostižný. Přestože autor o sobě říká, že není astrolog, ale vědec.
RNDr. Milan Špůrek CSc. používá Kochův systém domů.Aktuální!!! 18.09.2003 at 11:01:48 Vyšlo první číslo Astraastro

Před deseti lety vyšlo první číslo časopisu Astro a to dne 20-09-1993. Stálo 5 Kč. V tiráži stálo: První astrologický týdeník, vydává akciová společnost Květy české, šéfredaktor Mgr. Zdeněk Volný, hlavní astrolog Emil Havelka.

Z obsahu:
Planetární konstelace v týdnu od 23. září do 3.října
Zeptejte se hvězd.
Co Vás čeká? Co Vás nemine.
Rozhovor týdne.
Vliv kosmobiologický sil na známé osobnosti (M.Zeman, Bill Clinton, V. Mečiar, V.Klaus atd)
Doteky tajemna.
Vařte pod šťastnou hvězdou.
Jak jsme se seznámili - čtenářská soutěž.
Hvězdy radí, lékař uzdravuje.
Astrologický rádce pro zahradkáře a zemědělce.
Čtení na pokračování: Tajné životy Marylin Monroe.
Horoskop města - Jičín.
Slovo má psychiatr - primář MUDr. Cimický o zajímavých případech ze své praxe. Případ z astrologické stránky posuzoval Emil Havelka.
Astroseznamka.
Grafologie.
Astro-hvězda
Svět sazkaře.
Astroschránka.
Hvězdy ve škole.
Podnikatelský horoskop.
A osm stránek - jak jinak - bulvární astrologie (Berani, Býci atd.)

astro

Dne 20. září 1993 poprvé vyšel náš časopis Astro - tehdy ještě v novinovém vydání.
V horoskopu založení časopisu vidíme v první řadě konjunkci Jupitera s Merkurem ve Vahách, což vypovídá o tom, že redakce časopisu si vzala za cíl pomáhat lidem na cestě za poznáním všeho, co činí život šťastným v souladu s kosmickým řádem. Podle pečlivě vypracovaného scénáře seznamovat čtenáře s jednotlivými oblastmi vědění, které dovede pohladit po duši, trpělivě naslouchat, utěšovat a dávat novou naději do dalšího života. Slunce se nachází v Panně v harmonickém aspektu (sextil = 60°) s Lunou a Plutem, což znamená, že vědy zabývající se mnohými doposud utajovanými informacemi o záhadných jevech jsou podávány tak, aby neodporovaly zásadám zdravého rozumu a analytickým vlastnostem znamení Panny.

Tak se stal časopis průkopníkem nového věku, který přichází a chce s sebou unášet všechny, kdo jsou ochotni přijmout vyzvu budoucnosti, kdo touží po poznání (Luna v harmonickém úhlu -sextil = 60° s Uranem a Neptunem v Kozorohu), i když se smíří s určitou dávkou omezení (Kozoroh).

Saturn v trigonu na Mars ve vzdušném trojúhelníku v kladných známeních značí veliký duchovní náboj, hnací motor, nesmírnou píli pracovníků, kteří se na časopise svou prací podílejí, a kromě toho s velikou péčí a trpělivostí zodpovídají četné dopisy čtenářů trpících různými životními nepohodami.

Venuše ve Lvu je v harmonickém úhlu (60° = sextil) na Mars, což vždycky značí co nejlepší vyjádření citů. Takže listárna redakce se stala studnicí poznání, neboť nám píší také lidé, kteří jsou šťastní ve svém manželství, ve svém zaměstnání, se svými dětmi a tím si jen potvrzujeme, co je třeba k tomu, aby štěstí bylo štědré pro všechny.

Ale je tu přece jeden neharmonický aspekt. Ten upozorňuje, že tiskařský šotek nám někdy chybičkou, která se vloudí do původně dobře napsaného textu, poněkud zamlží úplnost poznání - takhle se astrál brání (Uran/Neptun v kvadrátu = 90° na Jupiter/Merkur). Významné planety se nacházejí pod vlivem mocných stálic s příznivým působením, a jak progresivní direkce, tak solární horoskop na tento rok vypovídají, že časopis a čtenáři jsou v harmonii. Kdo čte pečlivě Astro, najde v něm vždy právě to, co potřebuje vědět.

rozbor horoskopu Zoša Kinkorová


redakce

Redakce Astra v roce 1995. Zleva rozpoznávám JUDr. Svobodu, Věru Hévrovou, Karla Sýse, Zošu Kinkorovou, Evu Evanovou. Vzadu Astrologa Messanyho.

Aktuální!!! 16.09.2003 at 19:10:47 Pozvánka do Planetária.

Vážení přátelé,
občanské sdružení PROXIMA a PhDr. Patricie Anzari,CSc.
Vás srdečně zvou
ve čtvrtek 2.října 2003 od 17 hod.
do ostravského planetáriana přednášku nazvanou

Cesta ke hvězdám

- informace o tom, co můžeme spatřit na podzimní obloze,
- rozjímání na téma: “duchovní život dětí a dospělých”,
zpívání s Patricií a Janem
(!!! přivezeme dvě nová CD !!!)
- meditace pod hvězdnou oblohou,
předprodej vstupenek v planetáriu,
rezervace možná na tel.: 596911005, vstupné 90,
-


Aktuální!!! 16.07.2003 at 08:50:55 Slepá kolej.rozloucení

Astrologové současní mají na vybranou: být posledními astrology tradičního zaměření, nebo patřit mezi průkopníky nového planetárního vědomí. Pavel Turnovský.

Domnívám se, že HaT astrologie jede po slepé koleji. Za padesát let, až tu charizmatický guru nebude, po HaT astrologii neštěkne ani pes. Tradiční astrologie dál zůstane spolehlivou stálicí. Důkazem neklesajícího zájmu může být druhé a rozšířené vydání skvělé knihy tradiční astrologie Pavla Turnovského.Aktuální!!! 23.06.2003 at 21:24:53 Samozvaní astrologové.

V novinách MF Dnes ze dne 23-06-2003 vyšla informace o oslavách pětasedmdesátin Štefanikovy hvězdárny v Praze na Petříně. Astronomové návštěvníkům vyvraceli pověry o hvězdách určujících lidské osudy.
Astronoma Jakuba Rozehnala rozčilují samozvaní astrologové, kterých se v poslední době objevila celá řada. Říká: „nejenom, že lidi utvrzují v různých nesmyslech, ale navíc zneužívají jejich naivity a odírají je o slušné peníze".

Otevřený dopis:

Vážený pane Rozehnale.
3000 let šla astrologie ruku v ruce s astronomií. Protože každý astrolog si musel na obloze vyhledat planety a změřit jejich postavení. Od doby, kdy Johannes Kepler (astronom a astrolog) spočítal Zákony nebeské mechaniky jsou vydávány tabulky postavení planet (efemeridy) na roky dopředu a astrologové už nemusí v noci před barák s dalekohledem.
Vážený pane Rozehnale, hlavu máte ve hvězdách, zkuste se jednou postavit na zem. Vašemu okolí budete připadat, že jste spadl z Měsíce. Zjistíte, že od pádu komunismu jsou u nás stovky astrologů. Já sám mám legitimaci Astrologické společnosti ČR s pořadovým číslem 506. Ve světě jsou desítky tisíc astrologů.

Leonid Brežněv měl svého astrologa. Winston Churchil, premiér Velké Británie v době druhé světové války měl svého astrologa. Ruský prezident Jelcin měl svého astrologa, prezident Putin má svého astrologa. Na podnět astroložky Joan Quigley poradila Nancy Reaganová svému manželovi prezidentovi USA Reaganovi, aby přestal označovat Sovětský svaz jako impérium zla. Vliv astroložky Elizabeth Tessierové na francouzského prezidenta Mitteranda byl velký. Nynější prezident Chirac má svého astrologa.
Astrolog vybíral příznivý čas pro zahájení útoku na Bagdád.

Říkáte, že lidé jsou naivní. Myslím, že vzorek obyvatelstva má inteligenci srovnatelnou s podobným vzorkem astronomů.
Obyčejný smrtelník se občas dostane do těžké životní situace. V zoufalství hledá řešení a pomoc. Vážený pane Rozehnale, mohu Vás ujistit, že nepůjde za Vámi. Vaše ohromné astronomické znalosti mu jsou na kočku. Půjde hledat pomoc k astrologovi. Ano, najde se pár astrologů, kterým než řešení klientových problémů více zajímá obsah jeho peněženky. Většina astrologů hledá způsob, jak pomoci. Každý z nás stojí párkrát v životě na křižovatce, v těžké situaci a bezradně vyhlíží pomoc. Astronom s jeho přístroji je mu na kočku. Člověku v krizi stačí kolikrát jen situaci pojmenovat a náhle se v něm uvolní netušená, osvobozující energie a intuitivně se rozhodne správně. Stačí jeden zachráněný lidský život a jeho cena je větší než celý Váš Hubleův teleskop, se kterým se pak můžete nechat vyfotit.

Upřímně Váš Karel TichýAktuální!!! 23.05.2003 at 13:48:14 Převratný objev časopisu Astro

astro Výzkumné pracoviště časopisu Astro zjistilo, že po tři tisíciletí se astrologie mylně domnívala, že znamení Blíženců (Gemini) je pojmenováno podle dvojčat - dvou bratrů Kastora a Polluxe. V posledním čísle Astra 22/2003 redakce na titulní stránce dává najevo, že Blíženci byli muž a žena a že je nutno ve všech učebnicích astrologie znamení Blíženců přepsat na znamení Milenců.

Dobrý den,
reaguji na popis poslední titulní strany časopisu Astro v sekci "Aktuální".
Prosím, zadívejte se ještě jednou na tu titulní stránku. Nejedná se sice o muže a ženu, ale to jsou skutečně dvojčata. Já tam vidím dvě ženy.
S přátelským pozdravem
D.


Paní D.,
zkoumal jsem dlouho levou postavu a podle mužného postoje se mi zdá, že je to muž.
U postavy vpravo je zřetelně vidět mléčná žláza, takže se nemůže jednat o nikoho ze dvou bratrů – dvojčat.
Když si projdete Aktuality roku 2000 narazíte na podobný lapsus. Z toho je vidno, že i pro minulou redakci Astra byla astrologie španělskou vesnicí.
Upřímně Váš Karel Tichý.


Aktuální!!! 13.05.2003 at 11:29:28 email paní Axmannové.

Vážení kolegové, vážení příznivci astrologie,
podívejte se prosím ke mně na stránky, kde je v menu, pod titulkem Černá Luna, nově nabídka ke spolupráci při shromažďování dat/událostí spojených s tranzity Černé Luny.
Děkuji. Ljuba Axmannová


Poznámka:
Na Astrology Pacific též je stránka o Černé Luně.

Aktuální!!! 09.05.2003 at 10:08:04 SMS

Člověk by měl přijímat jen pozitivní informace, aby si uchránil své tělesné a duševní zdraví. Proto není dobré se dívat na televizní noviny, které obvykle začínají detailními záběry zavražděné prodavačky v zastavárně.
Zpěvačka Lucie Bílá nyní nazpívala, zdá se, budoucí velký hit, pod názvem SMS. V písni se ozývají výkřiky typu: ..chcípni, lásko!.. Tato píseň vyzařuje negativní energii, až černou magii. Doporučuji přeladit na jinou stanici.

Aktuální!!! 26.04.2003 at 14:28:01 Email z Anglie

Vážený kolego,

mysleli jsme, že se můžete zajímat se o nové CD, který my nabízíme v našem emailovém seznamu ve zvláštní úvodní slevě. Je to půlka-dne dílny (workshopu) od Bernadette Brad (je autorkou knihy Orel a skřivan) nazvaný, jednoduše "Predikční astrologie". Zahrnuje:

* jak se dívat na celkový pohled osobního života.
* jak se dívat na další přicházející významější událost.
* jak zkoumat tranzity a progrese cestou použití časových map.

Navíc, CD vysvětluje jak produkovat tyto všechny techniky ve Slunečním ohni. Opravdu, můžete vyložit svoji vlastní predikční práci zatímco nasloucháte různým částem dílny.
Normálně toto CD stojí L33.00 libry (přibližně $52 US), ale jestliže použijete toto zvláštní heslo budete schopen k nákupu toho jen za L27.00 (libry) včetně letecké pošty z UK. Tato nabídka je v platnosti až do poloviny května.

Uživatelské jméno = email
Heslo = *******

Pro více informací a objednávání prosím jděte za toto spojení:
http://www.astrologos.co.uk/products.htm

Jsme si jisti, že najdete na tomto CD hodně užitečného v hledání. Všichni sledujeme zlepšování své astrologie.

Se srdečným pozdravem astrolog
KATH Hastings
Marketing
Astro Logos

Aktuální!!! 19.04.2003 at 15:16:55 Odpůrce nebo příznivec?
V jediném astrologickém časopise v republice Astro, v nejnovějším čísle 17/2003 byl zveřejněn dvoustránkový rozhovor se známým odpůrcem všech pavěd (taktéž astrologie), předsedou komise pro udílení Bludných balvanů smutně proslulého spolku skeptiků Sisyfos, astrofyzikem RNDr. Jiřím Grygarem CSc.
Přestože se ve článku ani jednou neobjevilo slovo „astrologie" zaražený čtenář a astrolog uvažuje o dvou možnostech:
    a) z odpůrce dr. Grygara se stává příznivec astrologie a pak je pravda, co se šušká, že dr. Grygar uvažuje o postgraduálním studiu na fakultě astrologie university v Sankt Petěrburgu.
    b) celá redakce časopisu Astro přešla do tábora odpůrců astrologie, aby spolu s dr. Grygarem a Sisyfem znevážila a zesměšnila astrologii.
Redakci doporučuji si vyhledat komu udělil dr. Grygar Zlatý Bludný balvan za rok 2001.


Aktuální!!! 03.04.2003 at 10:10:51 Novoluní živých pochodní.
Je statisticky dokázáno, že při novoluní dochází k pocitu ztráty životní energie, rozšiřuje se ochablost a deprese, stoupá počet sebevražd. V úterý 01-04-2003 ve 21:20 SELČ bylo novoluní v ohnivém znamení Berana. Zhruba ve stejnou dobu se upálil nedaleko čerpací stanice v Praze 9 pacient psychiatrické léčebny. O dvě hodiny později se na parkovišti před studentskou kolejí v Plzni upálil jedenadvacetiletý student pedagogické fakulty. Během novoluní kulminoval Jupiter v ohňovém znamení Lva v opozici na Neptuna a Saturn byl v 8.domě v opozici na Plutona.

Aktuální!!! 26.03.2003 at 11:51:40 Úroveň Bludných balvanů rok od roku klesá.
Například letos opět pro astrologii nezbyl ani jeden.

Neblaze proslulý spolek skeptiků Sisyfos a jeho Komise pro udělování Bludných balvanů oznamuje, že:

grygar V KATEGORII JEDNOTLIVCŮ ZÍSKÁVÁ ZA ROK 2002:

ZLATÝ Bludný balvan
MUDr. Josef Hrušovský
za objev kvantové homeopatie a rozvíjení pragmatické spolupráce s anděly, archanděly a eloi při léčení pozemšťanů.

STŘÍBRNÝ Bludný balvan
akademická malířka Jiřina Průchová
za houževnatost v boji výtvarného umění proti elektromagnetickému smogu a rezonančním polím.

BRONZOVÝ Bludný balvan
Karel Gott
za velmi vážná varování vyjevená se salonní nonšalancí.

V KATEGORII DRUŽSTEV ZÍSKÁVÁ ZA ROK 2002:

ZLATÝ Bludný balvan
WM magazín pod vedením Jiřího Wojnara
za mimořádné úspěchy při zveřejňování a popularizaci všeho, co věda oficiálně odmítá.

STŘÍBRNÝ Bludný balvan
internetový magazín http://www.osud.cz (vedený šéfredaktorem Jiřím Maškem)
za šíření poplašných alternativních pravd (za důsledně pluralistické odhalování pravdy o tomto světě).

BRONZOVÝ Bludný balvan
Český rozhlas 1 - Radiožurnál
za nápaditou propagaci astrologie, kvantové homeopatie a numerologie v prestižních relacích a nejlepších vysílacích časech, jak se na veřejnoprávní medium sluší a patří
Údaje čerpány z webu Neviditelný pes
Stejně jako loni i letos nezbyl žádný Bludný balvan pro astrologii. Co se stalo?
Podle informací zasvěcených kruhů známý odpůrce astrologie, předseda Komise pro udělování Bludných balvanů smutně proslulého spolku skeptiků Sisyfos, astrofyzik RNDr. Jiří Grygar se začal více věnovat astrologii. Právě doma studuje knihu klasika dr. Jana Kefera: Praktická astrologie, má slíbenou knihu profesora Boleslavského: Vědecká astrologie. Prý uvažuje o postgraduálním studiu na fakultě astrologie university v Sankt Petěrburgu (dříve Leningrad).


Aktuální!!! 20.03.2003 at 13:05:09 Čas útoku na Bagdád
musel vybírat astrolog. Luna, která představuje lid, národ, má tři trigony a je součástí konfigurace vzdušný Drak.

bagdad

Aktuální!!! 20.03.2003 at 12:51:21 Astro poprvé

po několika letech na stránce věnované rozhovoru s celebritami zveřejnilo i horoskop s datem, místem a časem narození.
Nová redakce se konečně vrací ke starým a dobrým zvyklostem.
Horoskop je bohužel s chybou ve výpočtu. Dle uvedeného data se operní pěvkyně Vanda Březinová narodila 13.4.1973 ve 17:36 v Praze. Ascendent na zobrazeném kolečku je na rozhraní znamení Vah a Panny, což odpovídá času 15:36 UT. Letní časy byly u nás znovu zavedeny až v roce 1979. Zveřejněný horoskop je tedy někoho jiného než Vandy Březinové.


Aktuální!!! 19.03.2003 at 19:06:01 Odpůrci astrologie se rojí

Neblaze proslulý spolek Sisyfos chystá výroční zasedání:

Bludné balvany za rok 2002 budou vyhlášeny v pátek 21. 3. 2003 od 17:00 opět ve velké (Jarníkově) posluchárně MFF UK v ulici Ke Karlovu 3.

Převzato ze stránky odpůrců astrologie SISYFOS
Aktuální!!! 07.03.2003 at 16:49:55 Mladá fronta a horoskop V. Klause.

klaus V magazínu MF Dnes ze dne 06-03-2003 byla otištěn článek pod názvem Klausův prezidentský horoskop. Dvoustrana rozboru horoskopu Václava Klause z pera prezidenta Astrologické společnosti ČR Ing. Zdeňka Bohuslava. Na fotografii Václav Klaus ukazuje na prstech pět let tučných a pět let hubených.
Tak se astrologie po delší době dostala na výsluní nejčtenějšího deníku v republice.
Asi se to nebude líbit známému odpůrci pavěd (též astrologie) dr.Grygarovi.
Na příklad dne 30.4.2002 na stanici Radiožurnál v poledních Ozvěnách vedla redaktorka P. Kvapilová telefonickou debatu, týkající se přidělených volebních čísel pro jednotlivé strany do nadcházejících voleb mj. s numeroložkou Renatou Procházkovou. Tenkrát astrofyzik RNDr.Grygar napsal protestní dopis Radě pro rozhlasové vysílání. Není mu jasné, co sleduje veřejnoprávní rozhlas v prestižní zpravodajské relaci dlouhým rozhovorem na tak komické úrovni, vhodným snad nanejvýš do zábavných koutků hodně pokleslých tiskovin....dále viz v dopise převzatém z webu Sisyfos.

Aktuální!!! 21.02.2003 at 15:56:08 Pluto podle vzoru mimino.

V 9.čísle Astra, v článku Pluto: planeta generací používá autorka Jitka Saniová věty v tomto stylu:"... vidíme, že Pluto vstoupilo do znamení Lva v roce 1937 a pak začalo „couvat", takže se vrátilo do..." atd.
Pluto byl u starých Římanů vládce podsvětí. Však taky v astrologii vládne 8.domu - domu smrti. Pluto je Pán temnot, vyšší síla, neviditelná moc. Bůh pekel, tedy všeho, co je noční, tajemné, neviditelné. Vše co se vymyká obyčejnému, v dobrém i špatném: nadání, tvořivost, zločin, posedlost. Byl objeven v roce 1930 zároveň s nástupem fašismu, mafie, s nástupem ovlivňování a manipulace veřejného mínění sdělovacími prostředky.
Čili temný archetyp Pluta je úplně opačný nevinnému miminu. Jen to písmeno „o" na konci je stejné, ale to není důvod ke skloňování podle vzoru mimino.
Vážená paní Saniová, dovolte mi, abych Vaši větu z úvodu opravil:"... vidíme, že Pluto vstoupil do znamení Lva v roce 1937 a pak začal „couvat", takže se vrátil do..."
Váš Karel Tichý.


Aktuální!!! 16.01.2003 at 16:48:21 Kurs tarotu v Ostravě

INMERITA - sekce vzdělávání
Studentská 1770, 700 32 Ostrava-Poruba
Tel.: 596952538, mobil: +420 777 888 769
e-mail: vlavelpro@ova.inecnet.cz
http://www.ova.inecnet.cz/velco
a
pražský astrolog Antonín Baudyš jr.
tel. 220879494, mobil: +420 608 223 223
http://www.astrolab.cz
si Vás dovolují pozvat na seminář
RIDER WAITE TAROT
(malá arkána)
z pohledu astrologa


Termín: pátek 24.ledna 2003
od 16:30 do 20:30 hod
Místo konání: Velký sál ubytovny Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě (objekt se nachází bezprostředně za Domovem sester v areálu nemocnice)
Přednášející: Antonín Baudyš jr.
Cena: Kč 350,-

SEMINÁŘ JE URČEN PRO ZAČÁTEČNÍKY I POKROČILÉ.
Rámcový obsah tří na sebe navazujících seminářů:
· výklad významů tarotových karet malé arkány jako symbolického vyjádření běžných denních událostí, k nimž může docházet,
· barvy, živly a figury v kartách malé arkány
· skupiny karet, popis jednotlivých karet
· praktické ukázky práce s kartami
· na závěr vždy minivýklad karet odhalující podstatu aktuálního problému u každého z posluchačů

Pracovní pomůcky: poznámkový blok, psací potřeby, tarotové karty Rider-Waite
Na seminář je možné se přihlásit telefonicky na telefonních číslech 596 952 538 nebo 777 888 769 v termínu do 17.1.2003.

Platební podmínky:
c) cena prvního semináře (24.1.2003) činí 350,-Kč a hradí se v den konání semináře.
f) cena dvou dalších navazujících seminářů (28.2.2003 a 28.3.2003) činí 700,- Kč a hradí se v den konání druhého semináře.
j) cena jednoho semináře pro osoby, které nemají zájem o celý cyklus, činí 28.2.2003: 500,-Kč, 28.3.2003: 500,-Kč a hradí se přímo na místě v den konání akce.

Informace k organizaci seminářů:
- všechny tři semináře na sebe tematicky i obsahově navazují a tvoří ucelený cyklus
- cyklus je určen pro vážné zájemce – úplné začátečníky+další osoby, které zajímá karetní výklad z pohledu astrologa a praktická práce s kartami
- počet účastníků na semináři je limitován, a to tak, aby každému z účastníků mohl být proveden minivýklad karet odhalující podstatu jeho problémů, případně nastiňující jejich řešení.
Aktuality roku 1999

Aktuality roku 2000

Aktuality roku 2001

Aktuality roku 2002

Aktuality roku 2003

Aktuality roku 2004

Aktuality roku 2005

Aktuality roku 2006

Aktuality roku 2007+2008

Aktuality roku 2009

Aktuality roku 2010

Aktuality roku 2011

Aktuality roku 2012

Aktuality roku 2013

Aktuality roku 2014

Aktuality roku 2015

Aktuality roku 2016

Aktuality roku 2017

Aktuality roku 2018
www.volny.cz/astrolot   |   www.astrolot.cz   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
astrologie astrologie.cz Karel Tichý