www.volny.cz/astrolot      |    www.astrolot.xf.cz


Aktuální!!! 15.12.2006 at 18:56:02   Odpověď panu Juříkovi

Tento text byl několik minut na foru paní Čapkové a pak zmizel. Pan Trnka mi text poslal emailem s prosbou o zveřejnění:

Protože na Astrology Pacific od letošního ledna ze zásadních důvodů nevstupuji, odpovídám Vám tady. Nebudu ztrácet čas planými diskusemi, řeknu Vám jenom následující:

1)
Zatímco já jsem ve svých příspěvcích na tomto fóru kritizoval pouze Vaše články a ani náznakem jsem se nedotkl Vaší osoby, a pokud už jsem psal Vám osobně, byl jsem slušný a zdvořilý, Vaše odpovědi jsou plné zlostných osobních výpadů, invektiv, urážek a osočování. Vůbec nic o mně nevíte, v životě jste mě neviděl, znáte mě pouze z několika příspěvků na netu, ale chrlíte ze sebe záplavu odsudků a osobního napadání. Je zřejmé, že nejste schopen vydýchat fakt, že ne každý musí nadšeně souhlasit s tím, co říkáte, že si někdo dovolí kritizovat, co jste napsal, a nebo možná i to, že ví víc než Vy. Nařkl jste mne před několika dny z nenávisti. Pane Juříku, jestli právě TOTO Vaše spílání není nenávist, tak co to tedy je?! Neměl byste se zamyslet především sám nad sebou? Když mně to tak povýšeně doporučujete?...

2)
Můj mail, který jste do svého článku na AP (bez mého svolení) opsal, byl mou odpovědí a reakcí na Váš mail. Pokud byste byl slušný a objektivní, uveřejnil byste i ten. To se Vám ovšem nehodí, že? Já ho sem opisovat nebudu, ale řeknu Vám pouze tolik: kdybyste ho býval napsal zdvořile (jak bývá mezi slušnými lidmi zvykem a jak jsem se doposud bavil i já s Vámi), byl bych možná uvažoval o tom, jak to udělat, abych Vám mohl vyhovět. Na formulace typu "já chci" nebo "žádám vás, abyste..." se ovšem jinak, než jsem to udělal, odpovědět nedalo. Já nejsem člověk, který by od Vás přijímal rozkazy, pane Juříku, a nebudu poskakovat, jak Vy budete pískat! To si laskavě uvědomte. Podrobný rozbor Vašeho článku o střídání věků zpracuji, až budu chtít JÁ, a ne až mi to poručíte VY! Možná jste to nezaregistroval, ale já nejsem ani Váš podřízený, ani Váš sluha, kterému můžete nařizovat, co má dělat.

3)
Poslal jsem Milanu Špůrkovi k přečtení nejen Váš dotaz, ale vytiskl jsem pro něj i celý Váš článek o střídání věků. Protože Milan Špůrek je můj dlouholetý kamarád, věděl jsem předem, jak bude reagovat, a nemýlil jsem se. Jeho reakce byla asi taková: ten člověk tomu vůbec nerozumí, a s takovými lidmi je úplně zbytečné diskutovat. Ať si nejdřív přečte mou knihu. V reakci na Vaše slova, že jste ji přečetl za sobotu a neděli, se jenom útrpně usmál. Jako autor ví nejlépe, jak komplikovaná a složitá ta kniha je, a že něco takového je úplně absurdní. (Mimochodem, v této souvislosti - Vaše invektiva, kdo že to jsem, že si dovoluji odpovídat za jiné, je vysloveně trapná! Pokud jste to ještě zatím nezaregistroval, tak Milan Špůrek je můj kamarád, a protože jsem věděl, že Vám odpovídat nebude, odpověděl jsem za něj. To jsem ale nadutý, že? Ach bóže...)

4)
Rozebírat podrobně a jednu po druhé lži, polopravdy a nesmysly, které jste na mou hlavu ve svém článku nakydal, nebudu, bylo by toho hodně a byla by to naprostá ztráta času. Za to mi nestojíte. Pavel Turnovský napsal, že si Vás váží. Nevím, jaký k tomu má důvod, asi nějaký mít bude, avšak já, pane Juříku, po zkušenostech, které jsem tu s Vámi učinil, Vámi pohrdám. Pro mě jste skončil.

Petr Trnka v reakci na 8.kapitolu Astrologie v obrazech


Aktuální!!! 04.11.2006 at 12:05:38   VILA UNIVERS (vzdělávací centrum) knihovna a internet zdarma Vila Univers, Vrázova ulice, Vítkovice
Vrázova 5, OV-Vítkovice
(NAPROTI ŘEDITELSTVÍ VÍTKOVIC) - přes parkoviště u autosalonu
M: 595783024, 604388663, e-mail:VilaUnivers@seznam.cz

PROGRAM AKCÍ
listopad + prosinec 2006


Přednášky v 16:30 (přednáškový sál Vily Univers):
Listopad:
14.11. úterý Ing. Rudolf Rýpar – Paul Brunton
29.11.středa Jaroslav Grossmann – Beseda o díle bulharského mystika Petra Danova (Připravte si prosím také dotazy).

Prosinec:
6.12. středa Josef Oršulík - O astrologii všeobecně
14.12. čtvrtek Petr Kucharčík - Prémánad - Zpívání o lásce aneb Jak si zlepšit náladu? Zpěvem!

Další akce v Domě techniky:
4.11. sobota ASTROTHEOLOGIE – seminář Ing.J.Popelky pro všechny zájemce o hlubší poznání podstaty sebe sama a Boha (od 9-13h)
2.12. sobota ASTROTHEOLOGIE – seminář Ing.J.Popelky pro všechny zájemce o hlubší poznání podstaty sebe sama a Boha (od 9-13h)

Knihovna otevřena každé úterý, středu a čtvrtek od 15-19 hodin.
Těšíme se na vás
Další info také na www.maliarik.wz.cz (stránky naší knihovny), www.spisyksebepoznani.wz.cz, kde mimo jiné naleznete také kompletní seznamy všech knih naší knihovny.

Email knihovnice paní Kupkové:
Specializovaná knihovna VILA UNIVERS s internetem zdarma - Vrázova 5, OV-Vítkovice nabízí novou knihu Maxe Heindela a Augusty Foss Heindel - ASTRODIAGNÓZA - Průvodce léčením - pojednání o lékařské astrologii a diagnostikování z horoskopu a z ruky, součástí knihy je Zjednodušená vědecká astrologie (Kompletní učebnice s návodem pro sestavení horoskopu, s filozofickou encyklopedií astrologie a s tabulkami planetárních hodin. Knihu si můžete zakoupit či půjčit u nás v knihovně.


Aktuální!!! 01.11.2006 at 17:51:28 Pohledy do budoucnaSládeček - Pohledy do budoucna

pro rok 2007 - je název pravidelné publikace známého autora astrologické literatury - Vladimíra Sládečka.
Název některých kapitol:

Výběr z této publikace bude asi vycházet v časopise Spirit.

Aktuální!!! 27.10.2006 at 13:29:49 Je diskuzní forum stoka?

Včera jsem se na tomto místě zmínil o tom, jak jsem přirovnával internet k městu, kde jsou obytné domy, ulice, školy, kostely, bordely, obchodní domy, kina - a pod tím je síť kanálů, kde tečou splašky: to jsou diskuse a komentáře. Přirozeně že zdaleka ne každý, kdo přispívá do komentářů je producent těchto splašků. Tvrdím ale, že tihle producenti odrazují slušné lidi, jako když je někdo špinavý a opilý v tramvaji: taky si odsednete, a když tam někdo huláká a pere se, raději vystoupíte. Takhle to funguje v komentářích taky.

Na potvrzení mé teze jsem dostal tento mail:
Vaše "bombastická teze" přirovnávající internet k městu a komentáře veřejnosti k síti odpadních kanálů se vám moc povedla. Možná by vás v souvislosti s tím mohla zaujmout informace, že server Motorkáři.cz (možná znáte, jste také motorkář) byl včera vlivem neúnosné koncentrace splašků donucen uzavřít své diskusní fórum. Fórum denně navštěvovalo přes 4 tis uživatelů (unik.), nicméně několik desítek jedinců dokázalo diskusi znehodnotit do takové míry, že bylo nutné fórum dočasně uzavřít a začít připravovat nové fórum s nějakou formou moderování či jiné formy samoočisty.
Je to smutné a vede to k nepříjemným směrům k zamyšlení - jsou internetové diskuse opravdu předobrazem toho, jak by to vypadalo v tzv. "totální demokracii" (myšleno jako vymezení proti zastupitelské demokracie), kdy každý jedinec může okamžitě projevit svůj hlas? Pokud by celý národ měl možnost být sám sobě parlamentem, tedy každý občan sám sobě "poslancem", vypadal by takový do extrému rozšířený parlament stejně jako dnešní internetová diskusní fóra? Zatím tomu vše nasvědčuje a v internetovém světě se ukazuje, že internetová demokracie se neobejde bez jisté formy zastupitelství či regulace.
Hezký den
FilipT, redaktor

Ano, souhlasím ve všem všudy, a dvojnásob s Filipovým poukazem na "přímou demokracii", kterou pokládám za demagogický podvod a zakuklenou cestu k totalitě. Vždyť - čím pletl Lenin tupé hlavy svých spoluobčanů? No přece heslem "všechna moc sovětům", přičemž "sovět" je "rada", tedy shromáždění občanů, přímá demokracie. Z toho okamžitě vzešel Gulag, GPE, popravy, hladomory a války.

Převzato z Neviditelného psa
Aktuální!!! 01.06.2006 at 19:46:39 RSS kanál na Astrology Pacific

Podařilo se mi zprovoznit RSS kanál. Zadejte do své RSS čtečky (doporučuji FeedReaderCZ ) adresu http://astrolot.cz/astrolot.xml
Formát RSS je poměrně stará záležitost (specifikace RDF byla publikována v roce 1999). O podobnou věc se svého času pokoušel i Microsoft se svou technologií CDF (Channel Definition Format). CDF se ale zásadním způsobem neprosadila. Obě technologie umožňují přebírat obsah zdrojů na internetu a v přehledné formě je nabízet uživateli.

Co je to RSS?

V podstatě jde o službu, která umožňuje průběžně sledovat novinky z vybraných oblastí webových stránek. Záleží samozřejmě na provozovateli stránek, jak si vše nadefinuje. U jednoduchých stránek může stačit jediný RSS kanál, u rozsáhlejších pak má každý tematický okruh svůj vlastní RSS kanál, takže odběratel si může vyzobávat přesně to, co ho zajímá. K přístupu k požadovaným informacím se používají speciální prohlížeče, do nichž si uživatel zadá adresu příslušného RSS kanálu. Kromě toho ale tyto prohlížeče už bývají součástí některých mailových klientů. Tato technologie navíc umožňuje přebírání oficiálních informací přímo z webových serverů a třeba následné automatické zobrazení takovýchto přehledů na vlastních stránkách. Můžete si tak kupříkladu vytvořit web, na němž se budete věnovat třeba kultuře a kromě vlastních článků budete přebírat ještě přehled podobně zaměřených statí z řady různých dalších serverů. Některé prohlížeče např. Firefox - mají RSS čtečku integrovanou v sobě.

RSS

Prosím, klikni na obrázek
Please, click the thumbnails to see each image in its normal size

Valid RSS feed.

Aktuální!!! 23.05.2006 at 19:55:01 Nejčernější dny na českých silnicích

podle MF Dnes ze dne 22-05-2006 to byl například pátek 19-05-2006, když při dopravních nehodách přišlo o život 9 osob. Loni 15-10-2005 zahynulo na silnicích 12 lidí. Na státní svátek Cyrila a Metoděje 05-07-2005 zemřelo 11 lidí. Nejtragičtější dnem letošního roku byla sobota 25-02-2006, kdy při nehodách zahynulo osm lidí.

Zkoušel jsem udělat statistiku. Zanikající astrologický program APAS měl výbornou možnost sestavit tabulku postavení planet vybraného vzorku horoskopů. Tyto čtyři horoskopy dávají například do znamení Raka 6 planet, ale do znamení Panny, Kozoroha planetu žádnou. Na horoskopu ČSR z roku 1918 nebyly markantní aspekty. Na horoskopu ČR z 01-01-1993 to bylo zajímavější.


pátek 19-05-2006 tranzitní Mars na Martovi radix, kvadratura tranzitní Venuše na radikální konjunkci Urana s Neptunem


svátek Cyrila a Metoděje 05-07-2005 - konfigurace Velký kříž

Aktuální!!! 30.04.2006 at 14:13:14   Dnes nás čeká magická noc Slet čarodějnic

Ještě před příchodem prvomájových oslav práce se noci z 30. dubna na 1. května říkalo filipojakubská, protože 1. května se slavil svátek sv. Filipa a Jakuba. Keltové zase v tuto noc, jíž byly magické vlastnosti přičítány od doby, co je svět světem, slavili svátek Beltine. V období církevní inkvizice se zase mělo za to, že o této noci čarodějnice obcují s ďáblem, aby jeho prostřednictvím mohly škodit lidem, a tak byly všechny ženy, na něž padl jen stín podezření z toho, že se věnují magii, bez milosti upáleny, přestože černou magii stejně jako dnes prováděl málokdo. Nicméně ještě v minulém století se lidé u nás na venkově před působením čarodějnic obzvláště o této noci chránili mimo jiné tím, že dělali rámus, aby je odehnali. Rámus se snoubil s bujarými oslavami konce zimy a vynášením Morany, což zase údajně budilo ze spánku víly. Probuzené víly jsou však o této noci ještě neučesané a neupravené a nejsou rády spatřeny. Proto se nedoporučuje bloudit dnes v noci po lesích a už vůbec ne pít z lesních studánek.

Proč zdobíme májky

Tradice oslav noci z 30. dubna na l. května však v českých zemích nevychází pouze z pohanské tradice pálení ohňů, které mělo přinést očistu, ale i z květinového rituálu římských floralií. A právě tady má kořeny zdobení májky. Pokud májku stavět nebudete, můžete barevné stuhy a fábory rozvěsit na stromy či keře ve vašem okolí, anebo si alespoň na dveře pověsit větvičku jeřabiny, která by každého měla ochránit před neštěstím.

Slunce je v tyto dny ve znamení Býka, který je zárukou stability, pevnosti a jistoty, a proto je tato doba vhodná na podpoření stability domova a také na provedení různých domovních úprav.

Věra Keilová v nedělním BleskuAktuální!!! 11.04.2006 at 13:35:48   Informace o celoroční astrologické škole
Informace o 1.semináři celoroční astrologické školy ing. Popelky v Havířově je webové stránce www.astrotheologie.wz.cz.


Aktuální!!! 06.04.2006 at 20:37:37   VILA UNIVERS (vzdělávací centrum) Vila Univers, Vrázova ulice, Vítkovice
Vrázova 5, OV-Vítkovice
(NAPROTI ŘEDITELSTVÍ VÍTKOVIC) - přes parkoviště u autosalonu
tel. 595 783 024, 604 388 663

PROGRAM
Duben 2006


Přednášky v 17:00:
12.4. středa Poselství Ježíše Krista pro Věk Vodnáře (otevřete svá srdce Lásce – otevřete Mi dveře – Jsem tady s vámi)
(J.Kadlčíková, JITRO OSTRAVA s.r.o., www.jitro.ic.cz)
26.4. středa Zázračný Tibet – Tibetská reiki – cesta skrze duchovní srdce - cesta k osvícení (J.Kadlčíková)

Květen 2006
Přednášky v 17:00:
3.5. středa Regrese a progrese – klady a zápory obou technik, zamyšlení se, která technika je pro mne vhodná (J.Kadlčíková, JITRO OSTRAVA s.r.o., www.jitro.ic.cz)
17.5. středa Kapitoly života (karma, osud, proč se mi věci dějí a jak mohu svůj život ovlivnit. Jak je to vlastně se svobodnou vůlí člověka? (J.Kadlčíková)

KNIHOVNA a ČÍTÁRNA otevřena každou středu od 17:00 -19:30 hod.
Knihy K.J.Maliarika jsou s Láskou darovány.

Ostatní akce v Domě techniky, OV-Mar.Hory v 9-13 hod:
6.5. sobota ASTRO-THEO-LOGIE - Bůh a Jeho tvorba, Jak hledat Boha, Meditace, Duch. významy symbolů ve zvěrokruhu, (ing. J. Popelka) - 31. seminář - pro všechny, kteří hledají Boha. Vysvětlení některých veršů z Bible. Pravá, duchovní podstata astrologie.

13.5. sobota ASTROLOGICKÁ SPOLEČNOST – schůzka příznivců astrologie (i pro ne-astrology) J.Muroňová: Planetární konfigurace – Asteroidy.

Další info na internetu: www.astrotheologie.wz.cz (duch.spisy a semináře ke stáhnutí); www.astrolot.cz, www.maliarik.wz.cz (stránky knihovny Vily UNIVERS + spisy ke stáhnutí)


Aktuální!!! 22.03.2006 at 11:06:29   Animované zatmění Slunce dne 29. března 2006

Animované zatmění Slunce


Děkuji paní Kataríně Čemické za zaslání obrázku.


Aktuální!!! 16.03.2006 at 12:34:34   Západ slunce z raketoplánu Columbia

Tuto fotografii pořídili astronauti na palubě raketoplánu Columbia při jejich posledním letu. Fotografii pořídili za jasného, bezmračného dne. Je to obrázek Evropy a Afriky při západu slunce. Polovina obrázku je v noci.

Jasné tečky, které na obrázku vidíte, jsou světla měst. Horní část Afriky je poušť Sahara. Všimněte si nočních světel v Holandsku. Paříži a Barceloně, zatímco v Londýně. Lisabonu a Madridu je ještě denní světlo. Slunce ještě stále ozařuje Gibraltar. Středozemní moře je už ve tmě.

Uprostřed Atlantického oceánu můžete vidět ostrovy Azory, pod nimi napravo jsou ostrovy Madeira a kousek pod nimi Kanárské ostrovy a ještě jižněji, blíže k nejzápadnějšímu bodu Afriky, jsou ostrovy Cape Verde. Všimněte si, jak obrovská je Sahara a jak je krásně vidět ve dne i v noci. Vlevo nahoře je Grónsko, úplně zamrzlé. Fantastická fotografie.

Západ slunce z raketoplánu Columbia

Prosím, klikni na obrázek
Please, click the thumbnails to see each image in its normal size

Za zaslání obrázku děkuji panu Ing. Mrázkovi

Aktuální!!! 14.03.2006 at 13:27:33   Ing. Baudyš v Ostravě

Vážení přátelé astrologie,
Připomínám Vám, že škola astrologie s panem Baudyšem seniorem začíná 18. 3. 2006 v 9:00. Kurz se bude konat v příjemném prostředí firmy ČAPEK (www.winduo.cz) na Chittussiho ulici v Ostravě.
Prosím Vás potvrďte svoji účast.

Podrobný popis cesty:
Sídlo firmy: Firma ČAPEK

 		Ing. Helena Čapková
          Chittussiho 13
          Slezská Ostrava
          710 00
tel./fax: 596 248 585, 596 248 545, mobil 604402699

Aktuální!!! 25.01.2006 at 13:09:03   VILA UNIVERS (vzdělávací centrum) Vila Univers, Vrázova ulice, Vítkovice
Vrázova 5, OV-Vítkovice
(NAPROTI ŘEDITELSTVÍ VÍTKOVIC) - přes parkoviště u autosalonu
tel. 595 783 024, 604 388 663

PROGRAM
Březen 2006


Přednášky v 17:00:
8.3. středa Já věřím (proč víra je tak nesmírně důležitá v životě každého člověka - aneb Věř a miluj, spolu s Bohem cestu najdeš.) (J.Kadlčíková, JITRO OSTRAVA s.r.o., www.jitro.ic.cz)
Po přednášce se koná malé posezení s pohoštěním a diskuse s p.Kadlčíkovou na téma MDŽ.

22.3. středa Nebe, peklo, nirvána – člověk a jeho možnosti (J.Kadlčíková)

KNIHOVNA a ČÍTÁRNA (přidány nové duch. spisy+časopisy)
otevřena každou středu od 17:00 -19:30 hod.
Knihy K.J.Maliarika jsou s Láskou darovány.
Stálá výstava fotografií Karla Schwenga - OSTRAVA
Srdečně Vás zveme k příjemnému posezení v naší čítárně u dobrého čaje.

Ostatní akce v Domě techniky, OV-Mar.Hory v 9-13 hod:
4.3. sobota ASTRO-THEO-LOGIE - Bůh a Jeho tvorba, Jak hledat Boha, Meditace, Duch. významy symbolů ve zvěrokruhu, (ing. J. Popelka) - 29.seminář - pro všechny, kteří hledají Boha. Vysvětlení některých veršů z Bible. Pravá, duchovní podstata astrologie. (Další 30. seminář proběhne dne 1.4.2006)

11.3. sobota ASTROLOGICKÁ SPOLEČNOST – schůzka příznivců astrologie (i pro ne-astrology)
Téma: L.Pernová – Význam citlivých bodů v horoskopu a práce s nimi.
J.Popelka – Objasnění podstaty astrologických domů a vysvětlení, který systém domů je správný.
J.Muroňová – Planetární konfigurace v horoskopu a jejich působení

Další info na internetu: www.astrotheologie.wz.cz (duch.spisy a semináře ke stáhnutí); www.astrolot.cz, www.maliarik.wz.cz (stránky knihovny Vily UNIVERS + spisy ke stáhnutí)


Aktuální!!! 13.02.2006 at 11:21:18   Informace o nových internetových stránkách Vily UNIVERS

Milí přátelé, na adrese www.maliarik.wz.cz si můžete prohlédnout nově zřízené stránky našeho vzdělávacího centra a specializované knihovny duch. literatury - Vily UNIVERS v Ostravě-Vítkovicích. Tyto stránky budou průběžně doplňovány o další spisy a informace o nových knihách, také připravujeme nové rubriky, seznamy knih a další informace. Do knihy návštěv můžete napsat své připomínky, nápady či dotazy. Těšíme se na setkávání s vámi také na internetu.

webmaster Hana Kupková

Aktuální!!! 04.02.2006 at 12:55:13   Vzájemné porovnání

dorazily ke mně zajímavé obrázky porovnání velikostí těles sluneční planetární soustavy.

porovnáníZemě

Velikost Země a v porovnání Venuše, Mars, Merkur a Pluto

porovnání s Jupiterem

Vlevo největší je Jupiter a ty malé hrášky dole jsou Země, Venuše, Mars, Merkur a Pluto

porovnání se Sluncem

a co teprve ve srovnání se Sluncem je i Jupiter malý hrášek a Plutona vpravo už není ani vidět.
Děkuji za obrázky panu Ing. Ladislavu MrázkoviAktuální!!! 25.01.2006 at 13:09:03   VILA UNIVERS (vzdělávací centrum) Vila Univers, Vrázova ulice, Vítkovice
Vrázova 5, OV-Vítkovice
(NAPROTI ŘEDITELSTVÍ VÍTKOVIC) - přes parkoviště u autosalonu
tel. 595 783 024, 604 388 663

PROGRAM
Únor 2006


Přednášky v 17:00:
8.2. středa Uzdravme své tělo (ale nejprve uzdravme duši) (J.Kadlčíková)
22.2. středa Už nemohu dál – proč jsem vlastně na světě, odkud a kam směřuji. Lunární karmické uzly, život tady a teď. (J.Kadlčíková)

KNIHOVNA a ČÍTÁRNA
otevřena každou středu od 17:00 -19:30 hod.
Knihy K.J.Maliarika jsou s Láskou darovány.

Ostatní akce v Domě techniky, OV-Mar.Hory v 9-13 hod:
4.2. sobota ASTRO-THEO-LOGIE - Bůh a Jeho tvorba, Jak hledat Boha, Meditace, Duch. významy symbolů ve zvěrokruhu, (ing. J. Popelka) - 28.seminář - pro všechny, kteří hledají Boha. Vysvětlení některých veršů z Bible. Pravá, duchovní podstata astrologie.
11.2. sobota ASTROLOGICKÁ SPOLEČNOST – schůzka příznivců astrologie (i pro ne-astrology)
Téma: PhDr.M.Šebela: Seznámení s dílem Annick de Souzenelle (symbolika lidského těla);
J.Muroňová: Planetární konfigurace v horoskopu zrození.
Další info na internetu: www.astrotheologie.wz.cz (duch.spisy a semináře ke stáhnutí); www.astrolot.cz, www.maliarik.wz.cz (stránky J.Oršulíka)


Aktuální!!! 15.01.2006 at 10:37:50   Přijměte pozvání do jarních kurzů astrologie

Astrologická školička
Je určena začátečníkům, kteří chtějí proniknout do tajů astrologie.
Nabízená temata :
            filosofický úvod, kořeny, tradice, školy
            archetyp znamení, živly, kvality
            archetyp domu, ascendent, descendent, MC, IC, kvadranty
            archetyp planety, vládce, signifikátor
            aspekty, význam, kombinace
            osobní horoskopy, výklad
            partnerské horoskopy, výklad
            předpovědní tendence
            praktické výklady horoskopů
            závěrečná beseda
Kurzy probíhají v deseti dvouhodinových lekcích, jednou týdně.
K výuce je využíván počítačově zpracovaný astrologický program a dataprojektor
Zahájení kurzu je ve středu 22.února od 17 do 19 hodin.
Kurz vede Jana Muroňová, cena kurzu: 1500 Kč
Místo konání: Hotelový dům Vista, přízemí dveře č. 113.

Praktické rozbory horoskopů
Kurz je určen pokročilým, kteří chtějí astrologii využívat pro své osobní potřeby a potřeby blízkých. Těžiště práce bude v praktických rozborech.
Pravidelná setkávání zájemců jednou měsíčně.
Zahájení 23. února od 17 do 19 hodin
Místo konání: Hotelový dům Vista, přízemí dveře č. 113.
Rozšiřující temata:
            seznámení s růzností pohledů na astrologii.
            práce s aspekty
            planetární cykly
            planetární konfigurace
            astrologie a medicína
            roční horoskop
            tranzity, direkce
            Chiron, asteroidy
            Lilit
Přihlášku zašlete:
Jana Muroňová, Moravská 122,
tel.: 596 788 335, 723 955 809
700 30 Ostrava - Zábřeh
e - mail: JMuronova@Centrum.cz

Aktuální!!! 10.01.2006 at 14:19:12   Venuše se nezadržitelně blíží ke Slunci

snímek z koronografudnes už je jen pět stupňů od "srdce Slunce". Na dnešním snímku koronografu (obrázek vpravo) je to ten světlý objekt s vodorovnou čárkou.
Přesná konjunkce Venuše se Sluncem nastane v neděli v 01:00 SEČ po půlnoci. Lidé pocítí touhu se líbit, imponovat, pocítí potřebu milovat a být milováni.

17.01.2006 at 13:49:39   Konjunkce retrográdní Venuše se Sluncem přinesla tyto události:
Přistálo pouzdro ze sondy Stardust (čti stárdast) se vzorky mimozemského prachu ocasu komety Wild 2.
Přibyly dvě nové prezidentky - Johnsonová-Sirleafová v Libérii a Bacheletová v Chile.

Aktuální!!! 07.01.2006 at 13:31:40   Pluto má dva nové měsíce plutovy měsíce

    Pluto je nejmenší, nejvzdálenější a nejchladnější ze všech planet sluneční soustavy. Roku 1930 ji nalezl americký astronom Clyde Tombaugh na svých fotografických deskách, až o 48 let později se zjistilo, že kolem Pluta obíhá měsíc. Díky tomu bylo možné vypočítat hmotnost obou těles i jejich rozměry. Pluto je velký 2400 kilometrů a Charon 1200 km.

    Pluto s Charonem oběhnou Slunce jednou za 249 let. Oběžná dráha Pluta je velmi výstředná. Planeta se dostává do devětatřicetkrát delší vzdálenosti od Slunce než Země, ale při svém největším přiblížení je dokonce blíže než Neptun. Od roku 1979 do roku 1999 díky tomu byl Neptun nejvzdálenější planetou sluneční soustavy.

    Křížení dráhy s Neptunem dříve vedlo vědce k hypotéze, že Pluto byl kdysi měsícem této planety. Dnes je tato teorie zavržena, těles podobných Plutu je za Neptunem hodně. Nehrozí ani, že by se tyto dvě planety při křížení drah srazily, jelikož každá je jinak skloněna.

    Kdybychom přistáli na Plutu, Slunce na obloze by se jevilo jako pouhá tečka. Ve vzdálenosti šest miliard kilometrů už není cítit ani jeho hřejivé teplo, na Plutu panuje mrazivá teplota -240 stupňů Celsia. Dle poznatků pozemních observatoří je povrch Pluta pokryt zmrzlým metanem a dalšími prvky, jako je voda, dusík a oxid uhelnatý.

    Od roku 1988 je známo, že planeta má velmi tenkou a velmi řídkou atmosféru. Její velikost je závislá na vzdálenosti Pluta od Slunce. Když se od něj vzdaluje, jeho téměř neznatelná atmosféra zamrzá a padá na povrch. V blízkosti Slunce naopak částečně taje a zvětšuje se.

    Koncem října 2005 se podařil astronomům nečekaný objev. U Pluta nalezli další dva měsíce. Jsou podstatně menší než Charon a od planety jsou vzdálené 65 a 50 tisíc kilometrů. Jeden má průměr 150 a druhý 100 km. Zatím se o nich mnoho neví, ale pravděpodobně vznikly ve stejné době jako Charon - tedy srážkou s jinou planetkou.

Úryvek z článku astronoma Petra Sobotky v MFDnes ze dne 07-01-2006

Aktuality roku 1999

Aktuality roku 2000

Aktuality roku 2001

Aktuality roku 2002

Aktuality roku 2003

Aktuality roku 2004

Aktuality roku 2005

Aktuality roku 2006

Aktuality roku 2007+2008

Aktuality roku 2009

Aktuality roku 2010

Aktuality roku 2011

Aktuality roku 2012

Aktuality roku 2013

Aktuality roku 2014

Aktuality roku 2015

Aktuality roku 2017

Aktuality roku 2018

www.volny.cz/astrolot   |   www.astrolot.cz   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.

Valid CSS!

astrologie astrologie.cz Karel Tichý