luna

Astrology Pacific

slunce
 
Astrologická praxe
Astrological Practice
 Symbolizované stupně Zvěrokruhu
Rak


Sabiánské symboly vznikly v roce 1925 v Kalifornii v San Diegu, kdy astrolog Marc Jones vzal jasnovidku Wheelerovou do parku a na klidném místě ji předkládal kartičky s jednotlivými stupni Zodiaku. Kartičky se ji zjevovaly jako scénky. Později stupně upřesňoval s touž jasnovidkou astrolog Dan Rudhyar. Mohou být použity pro jakýkoliv prvek v horoskopu. Zvláštní pozornost věnovat Slunci, Luně, hrotům rohových domů, Dračí hlavě a ohonu, Antivertexu a Vertexu a planetám velkých konfigurací.
Přeložila MUDr. Milada Smrčková

Stupně dle Charubela byly poprvé zveřejněny v roce 1898. Charubel byl prorok a jasnovidec.Ten použil své duševní schopnosti ke zjištění povahy a vlivu každého stupně Zvířetníku. Zkoumati se mají stupně s ASC, s Lunou, se Sluncem a vládcem horoskopu.

Sepharial byl velký skotský astrolog, který upozornil na symbolické významy stupňů dle hinduistické astrologie. Upřesňuje jakost zrození. Zkoumat se mají stupně s vládcem ASC, Slunce, nebo dokonce MC.

Dr.Jan Kefer (1906-1941) největší český astrolog. Ve své Praktické astrologii popisuje význam jednotlivých stupňů (v závorce je uveden vládce stupně dle středověké astrologie).

Poznámka

Pan Turnovský mě požádal, abych na této stránce zdůraznil, že zde zveřejněné sabiánské symboly jsou jen výňatky (kniha má 390 tiskových stran) a že je nutno respektovat to, ze sabiánský stupeň platí nezaokrouhleně (to znamená např. 30° Ryb leží mezi 29° Ryb 00´01" - 30° Ryb 00´00" , 1 stupeň Berana leží opravdu na 0° Berana 00´01" - 1° Berana 00´00") přesvědčil se mnohokrát, že roli hrají opravdu obloukové vteřiny (jeden příklad, který známe: Nov před narozením Miloševiče leží 12 vteřin ve 2° Lva - příušnice).
Dále citát z dopisu Pavla Turnovského...Navíc jsme se panem Moučkou domluvili, že Mandalu vydáme, že ta autorská práva seženeme, i kdyby to stálo cokoli si původni vydavatel nebo Leyla Rudhyarová řekne, prostě nám to za to stojí, ale musí a bude to překlad profesionální to znamená přesný, výstižný, nic nesmí být vynecháno, ani pozměněno, tedy od překLadatele a ne překRadatele. Narazil jsem v úvodním vašem odstavci na desinformaci, za níž asi těžko nesete odpovědnost. Dane Rudhyar s paní Wheelerovou nikdy ve styku nebyl, ona dost brzy po tom experimentu zemřela. Marc Edmund Jones dal svolení k zveřejnění Rudhyarovy vlastní interpretace SaSy v Astrology of personality (1936), neboť on se svou verzí nespěchal, vydal ji až v roce 1953....Konec citátu.

0 - 1 Raka

1 - 2 Raka

2 - 3 Raka

3 - 4 Raka

4 - 5 Raka

5 - 6 Raka

6 - 7 Raka

7 - 8 Raka

8 - 9 Raka

9 - 10 Raka

10 - 11 Raka

11 - 12 Raka

12 - 13 Raka

13 - 14 Raka

14 - 15 Raka

15 - 16 Raka

16 - 17 Raka

17 - 18 Raka

18 - 19 Raka

19 - 20 Raka

20 - 21 Raka

21 - 22 Raka

22 - 23 Raka

23 - 24 Raka

24 - 25 Raka

25 - 26 Raka

26 - 27 Raka

27 - 28 Raka

28 - 29 Raka

29 - 30 RakaDopisy

Pane Turnovský, začal jsem na svůj web umisťovat symbolizované stupně Zvěrokruhu (Charubel, Sepharial, Kefer a taky Sabiánské), ale u pátého znamení jsem si uvědomil jestli neporušuju autorská práva. Ptal jsem se paní Smrčkové o svolení a dozvěděl jsem se, že autorská práva vlastníte Vy. Prosím tedy dodatečně o svolení. Jestli mi svolení nedáte, budu muset stránku zrušit, jestli svolení od Vás dostanu, umístím tam Váš copyright a eventuálně nějaké avízo na Vaše aktivity. Jsem zvědavý na Vaši odpověď.
Mějte se krásně, Karel Tichý.

Vážený a milý pane Tichý, samozřejmě pokračujte v práci, vím o tom, rád bych Vám poslal jedno paré Sabiánských symbolů - astrologické Mandaly, abyste měl kontrolu, já nemám čas kontrolovat, co paní Smrčková vybrala z příslušných odstavců, a z které verze. Já mám od Barbary Sommerfieldové svolení na Sabiány z Astrology of Personality. Jakoukoli rozumnou formu spolupráce vítám - stačí link na ČAS, tak jako to máme my k Vám na Astrologii českého internetu. Pošlete mi laskavě tu vaši adresu. Zdraví a za ozvání se děkuje Turnovský


Astrology Pacific   |   Astrologická praxe 1   |   Astrologická praxe 2   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.