04.9.2002 at 19:58 Nefunguje Diskuzní forum
Už několik dní nefunguje diskuzní forum Astrology Pacific. Když jsem pátral po příčině u poskytovatele www.bessen.com, našel jsem na HomePage jen zprávu: Pro vysoké náklady byla služba zrušena od 26-08-2002.
Dal jsem ve vyhledávači Google.com hledat klíčová slova +messageboard+free a našel jsem dvě adresy:
www.yourdomain.com
GuestForum.com


29.8.2002 at 15:14 Pluto na ascendentu
Vážený pane Tichý, zajímalo by mě, co znamená Pluto na ascendentu.
S pozdravem
Veronika

Milá Veroniko,
nedá se to zjednodušit do tří slov - Pluto na Ascendentu -. Sdělte mi, prosím, v jakém znamení je Ascendent, zda jsou v 1.domě další planety. V kterém domě je vládce znamení s Ascendentem. Zkrátka - aby nedošlo k mylnému výkladu musí se zohlednit ještě i další věci. Mějte se krásně, Karel Tichý.

04.9.2002 at 11:54 Milý email
Dobrý den pane Tichý!
Náhodou jsem se našel na Vašich stránkých pod hlavičkou "kryptoastrolog". Nemohu nepřiznat, že mne to notně pobavilo, nicméně mohu-li prosit a mám-li být poplatný tomuto zařazení, nahraďte prosím stávající mailovou adresu, která je pod odkazem uvedena TOUTO adresou, z níž Vám píšu.
Mnohokrát děkuji,
Tomáš Daněk alias Borůvinka Vytrvalý

23.8.2002 at 09:51 Milý email
Pane Tichý,
Chtěla bych Vám poděkovat za přidané fáze Luny ve Vaší předpovědi. Zatím jsem je hledala na nápovědě horoskopu u p. Baudyše, ale ty Vaše jsou super. Hlavně že jsou dopředu, tak jsem si je opsala, i na dovolenou, na kterou se chystám. Mám zdravotní problémy a díky dodržování stravování podle cyklu Luny se zmírňují. Ještě jednou díky a hezký den.
Dagmar


12.8.2002 at 10:14 Letní čas
1. email pana Skácela
Druhá polovina slova "astrologický" se nepřímo týká tzv."letního času"(dále jen LČ). Z jaké, vlastně čí LOGIKY LČ vyplývá a proč je přes odpor části obyvatelstva v ČR zaváděn? Doposud nikdo odpovědně neodpověděl na otázku, co LČ přináší. Místo proklamovaných úspor el.energie je naopak její vyšší spotřeba. Negativní dopad na zdraví občanů vám potvrdí každý seriozní lékař. Proč tato profese zahajuje práci v 7 až 8 hodin?
Zkusme prosadit zrušení LČ v ČR a vzápětí se ukáže, kdo LČ potřebuje. Víte to? Víte, že v USA platí zákon, podle něhož může každý stát unie vyhlásit referendum a LČ zrušit? Proč to nejde v Evropě, jsme snad zaostalejší? Nikoliv.
Pokud někdo tvrdí, že zrušení LČ by přineslo větší potíže než jeho každodenní snášení, nevěřte mu. Žádné nebudou. Pomozte nám zjistit prokazatelné úspory ze zavádění LČ. Kdo, kde a v jaké výši el.energii spoří? Domácnosti to nejsou, ověřet si to. Na určitou a vážnou odpověď se těším. Skácel Petr@seznam.cz

2. email pana Skácela
Vysvětlete mně, na základě čeho je tzv."letní čas"(dále jen LČ) zaváděn. Na úvodní stránce píšete:"Vláda ČR schválila na 5 let zavádění LČ". Ptám se - co schválila? Já si myslím, že správná formulace by měla znít "nařídila", protože LČ je zaváděn na základě vládních nařízení. Víte? Pokud chcete seriózně informovat, opravte uvedenou větu. Jest-li tam chcete uvést na základě čeho vydala vláda vládní nařízení a 10 milionů občanů musí poslechnout, sdělím vám to. Napište mně na adr. Skácel Petr, 9.května 255 Rájec-Jestřebí 679 02. Dík.

Vážený pane Skácele,
i mně zavádění letního času leze na nervy, jen proto, že při sestavování horoskopu musím si hlídat, jestli nebyl zaveden právě letní čas. Jenže co naděláme, když podle výzkumu veřejného mínění 60 procentům obyvatelstva zavádění letního času nevadí.
Váš Karel Tichý


24.7.2002 at 09:04 Sedíme u Toniho,
v restauraci v Mariánských Horách s přátely astrology Ing. Chromíkem a Ing. Velčovským. Zazvoní mi mobil. Paní se chce se mnou bavit o svém hroskopu. Domluvíme se, že mi zavolá domů v 19:30.

Paní: Dobrý den, tady je Lístková z Prahy. Pane Tichý, já jsem si vás vybrala z knížky Kdo je kdo v astrologii. Aby to byl člověk trochu starší než já. Potřebovala bych nastínit události, které mě čekají v tomto roce.
Já:     Paní Lístková, postup je ale jiný. Nejprve se udělá horoskop zrození, tak zvaný radix. To je plán na celý život a z toho vychází pak každoroční solární horoskop popisující události během roku.
Paní: Ano, něco takového. A kdyby tam ještě byl kondiciogram, moje dny plus a dny mínus. A moc bych prosila o číslíčka, které vyhrávají.
Já:     Jó, milá paní Lístková, kdyby šlo věštit čísla, které vyhrávají, tak už bych byl milionář a bavil bych se s vámi někde z Riviéry.


23.6.2002 at 15:30 Srdce Zikmunda
prasklo v sobotu 15.6. v 17:52 hod. SELČ.
Na oplátku prosím o informaci, kde lze normálně dostat Mundánní astrologii od V. Sládečka.
Díky.L.Č.

Vážený pane, přesný čas už jsem si přečetl na webu ČASu. Rozhodl jsem se ponechat aktualitu v původním znění, neboť Slunce je pořád na Descendentu republiky, jen se posunulo o 1°.
Knihu Mundánní astrologii od V. Sládečka bude určitě, jako předchozí, možno zakoupit v knihkupectví. Karel Tichý


26.5.2002 at 15:45 Pozor na prince Azuka.
Dne 25-04-2002 mi z adresy anthoazu@hotmail.com přišel tento email:

ÚŘAD PŘEDSEDY VÝBORU PRO
KONTRAKT UDĚLENÍ CENY
ECOWAS ŘEDITELSTVÍ
121 GARKI-ABUJA
NIGÉRIE.

Vážený Tichý

Předmět: ÚČET ZAJIŠTĚNÍ 25 miliónů USD

Já jsem PRINC ANTHONY AZUKA předseda výboru, pro kontrakt udělení ceny.
Výbor EKONOMICKÉHO SPOLEČENSTVÍ ZÁPADOAFRICKÝCH STÁTŮ (ECOWAS) s ředitelstvími v NIGERII.
Dostal jsem informaci o vás, že jste poctivý, spolehlivý a solidní člověk.
Po diskuzi o mém názoru a vašem profilu s mými kolegy byli velice moc spokojeni a tedy rozhodl jsem se kontaktovat vás ihned pro tento vzájemný obchodní vztah. Přejeme si převést sumu USD 25,000,000.00 (jen TWENTYFIVE milion Spojených států Dolarů.) na váš osobní bankovní účet nebo společnosti.

Tento fond je zbytkem z vyúčtovaného kontraktu z odměny za pro dodávku střeliva, hard a softwaru, PHAMACEAUTICALS/lékařské položky, lehký a těžký provoz vozidel, APPERALS a další administrativní logistiky atd. pro ECOMOG v SIERRIA-LEONE a Libérie během udržování mírových projektů.

Tato DOHODA byla vědomě vytvořena a pečlivě chráněna díry hermeticky uzavřený okolí mimo. Jako předseda CAC, mám příkaz ke spolupráci od finančního ředitele a ministra organizace. Uspořádali jsme a vyúčtovali fondy kontraktu dodávaný různými společnostmi z různých zemí během krizí.

Tato transakce bude úspěšně uzavřena během 7 dnů, pokud souhlasíte s naší ryzí odměnou za spolupráci.
Měl byste nám poskytnout následující:
VAŠE FIREMNÍ JMÉNO S KOMPLETNÍ ADRESOU, TEL A FAX ČÍSLY (jestli jsou dosažitelné).
JMÉNO VAŠÍ BANKY, ITS S TEL/FAX ČÍSLY.
ČÍSLO ÚČTU PŘÍJEMCE S TELEFONEM A FAX ČÍSLY.

Na stvrzení této informace, dokumentů a schválení s texty bude posláno vám potvrzení a pak dopředu posunutý rozvrh organizace schválení a dodatečné platby.
Jako u případu všech organizátorů (citlivý) a konspirovat DOHODY, my prosíme snažně o vaši sdílnou důvěrnost a krajní tajemství v tomto obchodu. Doufáme, že se stáhnete na klidný a povedete později počestný obchodní život. Nejsou zde žádná zkomplikovaná rizika.

S úctou.
PRINC ANTHONY AZUKAPřed nedávném šla tiskem zpráva o dvou Nigerijcích perfektně oblečených a v drahém autě, kteří se pohybovali republikou a vykládali úspěšným a inteligentním podnikatelům, že přišli na způsob, jak pomocí chemikálií vyrobit z jednoho balíčku bankovek balíčky dva. Úspěšní a inteligentní podnikatelé podle pokynu druhý den zvedli černý hedvábný šátek posypaný bílým práškem a nalezli místo svého jednoho balíčku bankovek balíčky dva - nařezaných papírů.
Jak říká můj oblíbený kreslíř Pavel Kantorek (emigroval v roce 1968 do Kanady): Lidská blbost je po celém světě rozložena rovnoměrně.

Moje odpověď princi Azukovi:

Vaše jasnosti!
Na vaši skvělou nabídku odpovídám dvěma slovy - Fucking You.
S úctou váš Karel Tichý


26.5.2002 at 15:44 Hororoskop.
Dne 25-04-2002 mi z adresy hororoskop@hotmail.com přišel tento email:

Srdečně vás zdravím, zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi pravým a středním měsíčním uzlem, ne ani tak z hlediska astronomického, ale spíš co se týče významu. Co přesně vyjadřuje za princip pravý a co střední uzel. Rozdíl mezi nimi je sice tak do 3°, ale třeba v Sabiánských symbolech už to je pokaždé něco úplně jiného. Mám to chápat asi tak, že střední hodnota je jakýsi "umělý", vykonstruovaný stav, kdežto pravá vyjadřuje stav reálnější?

Také by mne zajímalo, jak je to s Lilith. Protože klasická Lilith s oběžnou drahou 3232 dní a konstantním pohybem, je také vlastně střední hodnota a kromě ní máme i tzv.oskulační hodnotu, která nám dává "pravou" Lilith. Její pohyb je mnohem komplikovanější, bývá i retrográdní a rozdíl od pravé hodnoty může dělat až 20°. Co by tato Lilith mohla symbolizovat? Nevíte o někom,kdo se přímo touto Lilithovskou problematikou zabývá? Děkuji předem za odpověď.

Štěpán T.


Vážený Štěpáne T.,

moje intuice mi napovídá, že mě chcete vyzkoušet co znám a nachytat na hruškách, že něco neumím. Proč ne? Nejsem žádný Děd Vševěd, i když jsem dědeček od tří vnoučat.

Na Vaši první kontrolní otázku bych odpověděl toto:

Dračí hlava se chvilku pohybuje direktně ve směru pohybu planet a dvě chvilky je retrográdní podle hesla: krok vpřed a dva kroky vzad. Dračí hlava se tedy pohybuje v jakýchsi cyklech a každý cyklus na světě se dá zprůměrovat. Postavení středního uzle je tedy průměr v několika dnech. Pravý měsíční uzel je postavení okamžité. Sabiánské symboly používejte pro postavení Světel (Slunce a Luna), u přesného a ověřeného času zrození i pro Ascendent a MC. Používat Sabiánské symboly i pro postavení Dračí hlavy se mi zdá dost odvážné.

Na Vaši druhou kontrolní otázku bych odpověděl toto:

Lilith vzali astrologové na vědomí teprve v roce 1930 a trvalo dlouho, než prověřili její kvality. To říká paní Kinkorová v knize Tajemství osudu. Vůbec o Lilith v dnešní době vychází spousta knih. Abych Vám vysvětlil její ponurý účinek musel bych všechny tyto knihy prostudovat a kompilát Vám podat. Což si konečně můžete udělat sám. Doufám, že Vás moje odpověď uspokojila a dáte mi zápočet.

Mějte se krásně. Karel Tichý


22.5.2002 at 15:57 Ráno zazvonil telefon.
Já:     Dobrý den, tady je Karel Tichý.
Paní: Dobrý den, tady je Sýkorová. Pane Tichý mám dilema a potřebuju poradit. Mám možnost získat byt v domě, kde bydlí můj bývalý partner. Mám to vzít? Byt je v přízemí, o dvě patra níž a moc se mi líbí.
Já:     Ano, chápu, ptáte se jestli to bude dělat dobrotu. Můžeme udělat dotazový horoskop pro okamžik, kdy padl dotaz. Je 08:59 SELČ, podívám se na to. Zavolejte mi zítra kolem šesti večer.
Paní: Já ale musím se vyjádřit už dnes.
Já:     Dobrá, zavolejte mi dnes v jednu odpoledne.
Paní: Datum mého narození nepotřebujete?.
Já:     Ne.

Já:     Ano, už jsem tady. Paní Sýkorová, díval jsem se na to. Měl jsem obavu, jestli něco uvidím, ale na první pohled byla odpověď jasná.
Ascendent na 27° stupni Raka. Když je Ascendent na posledních pěti stupních znamení - přišla otázka pozdě. Vy už jste se asi rozhodla.
Vládkyně Luna představuje vás - tazatelku a je přímo na hrotu 4.domu - což je dům rodiny, rodinného krbu. Je vidět, že vás tato otázka hodně pálí. Jenže tato Luna má nepříznivý aspekt - kvadraturu - na Marta, což je agresivita, hádky.
Doporučuji vám byt nebrat. Rozhodnout se ale musíte sama za sebe.

Paní: Hm, škoda. Byt se mi velmi líbí. Jak se mám s vámi vyrovnat?
Já:     Nijak, za minutu jsem věděl odpověď.
Paní: Ale snad přece nějak...
Já:     Víte co? Až to bude dělat milion, tak mi to zaplatíte.
Paní: Pane Tichý, mockrát vám děkuju, v dnešní době už málokdo je tak ochotný a obětavý

19.5.2002 at 17:54 Novou hlavičku
se mi podařilo zavěsit do Astrologického fóra Astrology Pacific. Službu poskytuje vzdálený server a tak se omlouvám, že se Luna netočí a Sluníčko nesálá.
  19.9.2002 at 17:26      mezitím tato služba ukončila činnost.

29.4.2002 at 21:14 Náhlý vzestup.
Na adrese http://grafika.webzdarma.cz/ mám viruální galerii U babylonské věže. Z mých pěti webů je nejméně navštěvovaná - průměrně 7 návštěvníků za den. Jaké bylo mé překvapení, když v neděli 21-04-2002 byla návštěvnost dvojnásobná a v pondělí až pětinásobná.

Črvrtek     18. 4.2002     5 návštěvníků otevřelo 8 stránek
Pátek         19. 4.2002     6 návštěvníků otevřelo 8 stránek
Sobota     20. 4.2002     7 návštěvníků otevřelo 25 stránek
Neděle     21. 4.2002     16 návštěvníků otevřelo 39 stránek
Pondělí     22. 4.2002     36 návštěvníků otevřelo 73 stránek
Úterý         23. 4.2002     26 návštěvníků otevřelo 53 stránek
Středa      24. 4.2002     15 návštěvníků otevřelo 26 stránek
Črvrtek     25. 4.2002     13 návštěvníků otevřelo 48 stránek
Pátek         26. 4.2002     12 návštěvníků otevřelo 40 stránek
Sobota     27. 4.2002     6 návštěvníků otevřelo 9 stránek
Neděle     28. 4.2002     7 návštěvníků otevřelo 5 stránek

Pátral jsem po příčině a shledal jsem, že nejvíce byla navštěvována stránka s novoročenkami Vlastimila Brodského. A opravdu - v sobotu v devět ráno byl nalezen V.B. mrtev. Odešel dobrovolně ze světa.20.4.2002 at 16:09 Email, co potěší.
Dobrý den pane Tichý,
před necelými dvěma roky jste mi dělal srovnání horoskopů syna a snachy kteří se brali po velmi krátké známosti, byla jsem z toho tehdy velmi nešťastná. Napsal jste mi, že je mezi nimi karmická vazba, snacha je energický Uran mírně převažují dobré aspekty a že by si mohly časem porozumět až vyřeší své problémy z minulosti. Ráda bych Vám napsala, že se manželsví vyvíjí slibně a z toho mého kluka se pod vlivem jeho uranské ženy stává mužský. Tehdy jste mě uklidnil - osud je osud.....


8.4.2002 at 17:50 Doplnil jsem
stránky Zajímavosti a Astrologická praxe o anglické titulky. Jen pomocí Translátoru, nikdy jsem se neučil angličtinu a tak tam bude určitě plno chyb.

5.4.2002 at 11:51 Čtu si dnešní časopis Spirit 15/2002
článek Oldřicha Žišky Člověk a jeho hvězdy a nestačím se divit. Oběžná dráha Dračí hlavy prý je 18 roků, ačkoliv vím, že je polovic - 9 let. Oběžná dráha Urana prý je 42 roků, ačkoliv vím, že je dvojnásobek - 84 let.

6.4.2002 at 10:06 Email od Mistra Vichra
Vážený příteli,
Tropická perioda oběhu střední Dračí hlavy (tedy doba, za kterou střední Dračí hlava projde svým retrográdním pohybem od Jarního bodu k Jarnímu bodu) činí přibližně 6798 dní, což je v přepočtu na roky o něco víc, než 18 let.
Spočteno programem Johannes.
Přeju krásný den
Jiří Nitsche


Omlouvám se vám i svým návštěvníkům, při svém stáří jsem si spletl dobu oběhu s Černou Lunou. Děkuji, mějte se krásně. Karel Tichý

4.4.2002 at 17:12 Fulltextové vyhledávání
Picosearch doposud používané na stránkách Astrology Pacific jsem odsunul asi na tři strany (např. Zajimavosti) a nově zavedl vyhledávání Master.com. Tohle má výhody, že samo indexuje stránky a jednou týdně podává report o nejčastěji hledaných slovech.

3.4.2002 at 10:34 Měl jsem včera odpolední
čekal jsem v naši provozní laboratoři až nás přijde vystřídat noční směna. Konečně jsme se dočkali, Dušan přišel ke mně a povídá: "Karle, co to svítí za silná hvězda na západě?"
Chvilku jsem uvažoval, nic mě nenapadlo a tak jsem Dušana zavedl k jednomu z našich dvaceti počítačů, kde mám nainstalovaný astrologický program Astrolog z APASu Třebíč.
"Kolik jsi říkal, že bylo hodin?" "20:10" Naťukám parametry a vyhodím kolečko Zvěrokruhu. "Podívej? to je horizont (osa Ascendent - Descendent), vlevo je východ, vpravo je západ. A na západě kousek nad horizontem je Venuše. To, co jsi viděl je Venuše jako Večernice. Půl roku bude svítit na západě, půl roku nebude vidět a pak půl roku bude jiskřit na východě, než vyjde Slunce, jako Jitřenka. A zase půl roku nebude vidět než se objeví na západě. A tak pořád dokola".

2.4.2002 at 18:11 Od Nového roku
se nemůžu dostat na službu Freewap.cz a aktualizovat stránky Astrology Pacific pro mobily s wapem. Vždy se objeví chybové hlášení, že mám použít koncovku *.wml, což už dávno vím - mám wapové stránky přes rok. Na diskuzním fóru Freewap.cz jsem na nefunkčnost správce souborů upozorňoval a dostalo se mi odpovědi, že je vše v pořádku. Začal jsem hledat nový freewap hosting a našel jsem wap.sluzba.cz. Fungující služba s jednou nevýhodou - aktualizace se provádí zasláním souborů emailem. Mezitím jsem našel chybu u Freewap.cz. Název souborů i koncovky musí být malým písmem. Takže mám teď stránky Astrology Pacific pro WAP na dvou místech: wap.sluzba.cz/astrolot/ nebo freewap.cz/wap/astrolot

28.3.2002 at 19:23 Email o podnikání
Vážený pane Tichý,
Hned na úvod uvedu, že se mi jedná o nalezení vhodného data založení firmy. Nejlepší dny pro začátek podnikání by pro mne zřejmě byly následující data: 19.dubna, 28 dubna, 9. května, 18.května, 27.května (preferuju první dvě data) pokud se můžete zaměřit na tyto dny, budu moc rád. Samozřejmě není podmínkou........atd

Vážený pane Nováku,
Předmět vašeho podnikání - zdravá výživa a ajurvéda by mohly být ovládány Venuší (potraviny), Jupiterem (zdraví, ajurvéda) a snad i Merkurem (obchod). Vznik (narození) firmy se všeobecně považuje zápis do obchodního rejstříku. To se bohužel děje bez přítomnosti svědků zaznamenávající čas zápisu. Prostě úředník, většinou dopoledne, sedne a zapíše.
Merkur by neměl být retrográdní, škůdci by neměli tranzitovat nad vládcem 10.domu.
Díval jsem se na váš horoskop. Letos máte výborné šance, protože dobroděj Jupiter (rozmach, rozvoj) je na vašem MC (kariéra, životní cíl). Bohužel jsou tady i negativní aspekty. Po celou dobu uvažovaných termínů je Pluto v opozici s Martem a postupně i Saturnem a Merkurem. Pluto vyžaduje zásadní reformu a zbourání a stavbu na nových základech.
Tak tedy termíny:
19-04-2002, 10:00 SELČ Jupiter a Luna je na MC a vašem Ascendentu horoskopu zrození, škůdci (Saturn, Mars) v 9.domě (cizina, daleké cesty). Neptun v 8.domě (nejasnosti v otázkách úvěrů, cizích financí).
28-04-2002, 10:00 SELČ Jupiter je na vašem MC, Luna je v 2.domě (financí), což je dobré znamení. Slunce v 8.domě rozsvěcuje otázku úvěru. Saturn na hrotu 12.domu naznačuje trápení. Spousta negativních aspektů.
09-05-2002, 10:00 SELČ. Tento termín nepřipadá v úvahu - Merkur je retrográdní. Jupiter je na MC. Pluto v 5.domě má tři nepříznivé opozice na Merkura, Marta a Saturna!!!!
27-05-2002, 10:00 SELČ. Tento termín nepřipadá v úvahu - Merkur je retrográdní. Jupiter je pořád na MC. Luna v konjunkci s Plutonem ve 3.domě radixu (pomluvy, intriky). Pluto je ještě pořád v opozici aspoň na Saturna. Neptun v 7.domě - falešný společník, či obchodní partner. Aktivní 11.dům - plno přátel.
Jak vidíte situace není nikdy úplně černobílá. Asi nejlepší bude první termín 19-04-2002.
Budu vám držet palce ať se správně rozhodnete. Majte sa krásne. Karel Tichý.

Vážený pane Tichý,
moc děkuji za Vaši analýzu, ale poněkud mne překvapilo, že jste nepřipojil žádné platební podmínky. Myslím, že Vás to stálo určitý díl Vaší energie a máte právo na odměnu. Pokud mi pošlete číslo Vašeho účtu neměl by být problém se vyrovnat. Měl bych také zájem s Vámi spolupracovat i v budoucnu, pokud ovšem souhlasíte....atd.

28.3.2002 at 12:55 Podařilo
se mi vyřešit problém, jak maximalizovat okna při odkazu ze sekce Aktualizace Astrology Pacific. Huráááá!!

24.3.2002 at 19:55 Sekci Rychlá odpověď

se mi podařilo napsat v JavaScriptu věštbu Váš dnešní anděl strážce podle značky F.A.J-ček ve Spiritu 13/2002

18.3.2002 at 19:18 Sekci Astroring

v Astrology Pacific jsem zrušil, neboť Multicity.com přestal tuto službu poskytovat bezplatně.

15.3.2002 at 11:18 Kouzelné věty z   ČASu

Mé datum narození -15.9.1968. Které znamení opačného pohlaví byste mi nejvíce doporučovali?
Děkuji lenkakl@seznam.cz

1 odpověď odeslal(a) kat ve Středu 13.Března 2002 11:03:54
Bulvární astrologie by Vám doporučila znamení Kozoroha nebo Býka, i se vzdušnými znameními (Blíženci, Váhy, Vodnář) byste si mohla rozumět.
Podle čínské astrologie by se k Vám údajně měly hodit ročníky 1964 (Drak), 1960 (Krysa) nebo 1963 (Zajíc). Ale kupte si spíš nějakou hodnotnou knížku nebo zajděte k serióznímu astrologovi. Máte svobodnou volbu. Na tomto "odborném fóru" Vám v této záležitosti těžko někdo poradí. Potřebujete také znát svou hodinu a místo narození.Jinak bude horoskop příliš povrchní a všeobecný.

2 odpověď odeslal(a) Jiří Nitsche ve Středu 13.Března 2002 13:12:33
Já Vám doporučuju takového člověka, který Vás má upřímně rád, bez ohledu na znamení.
A lásku, tu poznáte lépe svým srdcem, než prostřednictvím astrologa.

Přeju krásný den
Jiří Nitsche13.3.2002 at 09:55 Dnes před 221 lety

sir William Herschel objevil planetu Uran.


9.3.2002 at 20:25 email kolegy A.Baudyše.jr

Vážení kolegové a přátelé,
s mým plzeňským kamarádem Jirkou Kubíkem pojedeme v pátek večer vlakem do Ostravy, abychom 16.03. od rána navštívili začátek astrologického kurzu Leona Zawadského v Česém Těšíně. Člověka, který mně má ohledně astrologie - jako jeden z mála - co říci. Tento polský astrolog patří ve své domovině odborně k těm nejvíce respektábl lidem. Bude mu překládat Jarmila Gričová, jsou dobře sehraní. Bude tam Vanda Milošová z Hranic, zkrátka dobrá společnost.

Tak Vás - ač neorganizátor - srdečně zvu. Více v přílohách a na mém webu www.astrolab.cz

Ahojte, Tonda Baudyš jr.


27.2.2002 at 19:47 Zneužití dat?

Velmi zajímavá debata na diskuzním foru České astrologické stránky.


27.2.2002 at 11:08 Dobrý večer

pane Tichý!
Srdečně Vás zdravím a přeji vše dobré.
Potřeboval bych od Vás poradit. Když jste začínal vypracovávat horoskopy jakou cenu a za jaký horoskop jste si účtoval? Já teď začínám a nevím co si za to říct. Poradíte mi?
A ještě jakým stylem poštou je nejlépe horoskopy posílat? S pozdravem Jolant
Šťastny ať jsou všechny bytosti

Vážený pane Jolante,
mám obavu, jestli jste se obrátil na toho pravého. Já se astrologií neživím, pracuju na tři směny v nepřetržitém provozu a volný čas mi sežere mých patero webových stránek.
Nedávno jsem četl na webu astrolab.cz kolegy astrologa A.Baudyše jr., že zvedá cenu za konzultaci z 800,- na 1000,-
Právě kolega astrolog A.Baudyš jr. mi sdělil toto:
Moje hodinová sazba je totiž 500,- korun, nikoliv 1000,-. Standartně ale u mne poradenství trvá dvě hodiny, za hodinu se stihne udělat leda stručný výklad radixu. Během těch dvou hodin ale zpracovávám i výklad partnerova horoskopu, dělám vzájemné srovnání, dělám klientce prognózu na rok a bavím se s ní o dalších věcech, které jí případně leží na srdci. Pětistovka je srovnatelná s hodinovou sazbou daňového poradce nebo psychologa. Kterých je ve srovnání s astrology přinejmenším hodně. Mým klientům tento honorář nadsazený nepřipadá, v současnosti objednávám na začátek dubna.
Chtěl bych vás upozornit na nutnost pořídit si živnostenský list pro poradenskou činnost.
A ještě jedna dobrá rada:
Dobrý astrolog se zajímá o problém klienta a má zájem dobře poradit.
Špatný astrolog má zájem jen o peníze v klientově peněžence.
Hodně úspěchů vám přeje Karel Tichý


26.2.2002 at 09:18 Čauek.

Ty jsi odbíral tuším COMPUTER. V posledním čísle je dvoustránka- návod k programu POWER QUEST PARTITION MAGIC 7.0. Mohl by jsi mi ho naskenovat a poslat, abych si ho vytiskl? Když jsem to zjistil, už není v trafice. Díky
Daniel

Ahoj Danieli,
jsi hodný, že sis na mě vzpomněl. PARTITION MAGIC vyšel v Computeru 02/2001, jak jsem zjistil ze své databáze CD. Jeden čas jsem byl zavalen starými časopisy, tak jsem udělal opatření a nyní časopis přečtu, vytrhnu co je zajimavé a zbytek vyhodím do kontejneru. Díval jsem se ten Computer už nemám a ani si nepamatuju, že by tam povídání o PARTITION MAGIC nějaké bylo. Hodinu jsem procházel vystřižky, našel jsem i tvůj dotaz, jak skrýt ikonu vypalovačky, ale PARTITION MAGIC tam nebylo. Je mi líto. Karel Tichý


24.2.2002 at 19:00 Tajemství osudu

je právě vydaná knížka astroložky paní Zoši Kinkorové. Dnes jsem ji dočetl, zaškrtl zajimavá místa. Směs astrologických rozborů událostí, osobností a psychologických úvah nad dnešním světem.


22.2.2002 at 17:21 Smil písečný

opravdu není k mání. Měl pravdu mág a svérázný astrolog Jan Poláček v připojeném čtvrtém jeho dopise o Tibetském elixíru mládí.


21.2.2002 at 18:55 Věštění

knihu rakouského média, kartářky, astroložky, spisovatelky Rosalinde Haller (*25-04-1945, Dolní Rakousy) mi emailem nabízelo už několik dobrých známých k zapůjčení. Jenže ji už mám z Knižního klubu a dokonce jsem ji citoval na stránce Záhrobí a čtvrtá diemnze.


18.2.2002 at 19:09 Srandovní korespondence

-----Original Message-----
From: Karel Tichý [mailto:astrolot zavináč volny.cz]
Sent: Sunday, February 17, 2002 11:02 AM
To: mistral-hotline@upc.cz
Subject: svobodná evropa

Vážení poskytovatelé UPC,
mohli byste mi laskavě sdělit, proč mi kabelem posíláte afghánské vysílání Svobodné Evropy (105,50 FM), když vzduchem, na střední vlně je slyším v češtině?
Děkuji s úctou Karel Tichý

Dobrý den,
co se týká rozhlasového vysílání po kabelových rozvodech, tak se jedná pouze o službu doplňkovou a tedy i neservisovanou. Co se týká problému Svobodné Evropy, tak patrně jde pouze o chybné naladění satelitu na hlavní stanici, proto Vás žádán, abyste kontaktoval Zákaznické centrum na čísle 41005100 a zde tento problém nahlásil.
S pozdravem
Luděk Jirák


18.2.2002 at 12:27 Jedním dechem

jsem dočetl knihu Věštění rakouského média, kartářky, astroložky, spisovatelky Rosalinde Haller (*25-04-1945, Dolní Rakousy). Web: web.utanet.at/rosaliny/. Pár výňatků zařadím do Bonmotů.


7.2.2002 at 12:00 Právě jsem dokončil

Předpověď i počasí pro období od novu 12-04-2002 do nejbližšího úplňku 27-04-2002. Za hodinu jdu na odpolední směnu.


07-02-2002 Už třetí den

mi stanice Radiožurnál oznamuje, že prší. Už třetí den je v Ostravě vyprahlé sucho, občas zasvítí kvazijarní sluníčko. Připadám si, jako na konci světa.


29-01-2002 Je pozdě večer

jedu tramvají číslo devět z odpolední směny. Sedadla jsou obsazena a tak se držím štangle, venku za okny je tma. Čtu si reklamy u stropu tramvaje. Najednou zbystřím. 7. února 2002 v divadle Aréna v Ostravě z cyklu pořadů A tak tu žijem... v 18 hodin beseda na téma "Co nás čeká a nemine" beseda s astrologem Petrem Trnkou. V duchu počítám směny svého kolotoče. Mám odpolední.


29-01-2002 rozhořčený návštěvník

mi dnes poslal email, ve kterém se ohradil proti uveřejnění svého jména v sekci Zajímavosti na stránce Kdo posílá viry. Stránka vznikla v listopadu 2002, uprostřed epidemie nákazy emailových červů. Denně mi chodily až tři zprávy s infikovanou přílohou. Stránka Kdo posílá viry měla osvětový význam a měla tento text:
Vážený pane XY.
Musím Vám oznámit smutnou zprávu - máte zavirovaný počítač. Neopatrně jste otevíral přílohy Vaší emailové pošty a z jedné vyskočil emailový červ. Nakažené přílohy lze jednoduše poznat - mají dvě přípony, z nichž ta poslední je přípona spustitelného souboru (.scr, .pif, .doc, .bat, .dll, .exe, .com, .vbs, .ptt, .shs).
Červ nyní sedí ve Vašem počítači a automaticky, bez Vašeho vědomí, podle Vašeho adresáře rozesílá do světa nákazu. Naštěstí mě ochránil antivirový program AVG 6.0
Úspěch v boji s infekcí Vám přeje Karel Tichý.
Následovalo přes 20 zdrojových adres. Epidemie už doznívá a tak jsem stránku Kdo posílá viry smazal.


26-01-2002 čtu si MF Dnes

kulturní rubriku a v ní recenzi na knihu básní Indiferentní krajina básníka Alberta Kaufmanna. Autor českého undergroundu sedmdesátých a osmdesátých let se jmenuje vlastním jménem Vítězslav Čížek a je redaktorem České televize. Znám Vítězslava Čížka, který je redaktorem České televize a je též astrologem. Říkám si je to on? Není to on?
Dnes 26-01-2002 mi přišel doplňující email pana Turnovského:
Ano, je to on.

24-01-2002 Astro číslo 04/2002

strana 26, rubrika Hvězdný rádce astroložky Jarmily Voženílkové.
Malá Nely narozená 09-06-1998 ve 03:45, Šternberk se bojí psů a pavouků. Chci se podívat na 6.dům představující malá zvířata. Spočítám horoskop a chvíli se dívám nechápavě. Ano, podle textu je Slunce v Blížencích, ale Ascendent je na konci Býka a nikoliv v Blížencích. Měsíc mi vychází ve Střelci a v domě sedmém, podle textu je v Beranu a ve 12.domě.
Hledám možnou chybu a vidím, že Měsíc v Beranu je 09-06-1999. Pokud platí rok 1998, pak šestý dům (malá zvířata) má hrot ve znamení Vah s vládkyní Venuší a Saturnem (limitující faktor) ve 12.domě (trápení a strach).
Kdo se spletl? Pokud se splete astrolog je to stejný průšvih, jako když se splete lékař.
10-01-2002 přišel email

Mám prosbu, narodil jsem se 3.9.1979 v 12.25 po poledni. Myslíte, že mohu být spravedlivým politikem? Díky,
Rob

Vážený Robe,
abych se dopracoval k nějakému výsledku musím ještě znát místo narození. Když budu předpokládat místo narození Prahu, tak zdá se, že odpověď bude znít ANO.
Politik by měl mít denní zrození, co nejblíže k poledni, aby byl extrovertní a cítil se dobře mezi lidmi. Tato podmínka je splněna.
Extroversi také podporuje většina planet nad obzorem.
Máte sedm planet kolem MC, což naznačuje velké ambice a ctižádost. Bez toho se žádný politik neobejde. Luna (národ, voliči) ve třetím domě (komunikace s okolím). Dobře Vám posluchači budou rozumět.
Uran na Ascendentu přináší silnou vůli, vytrvalost, soustředěnost. Asi budete lstivý, zlomyslný, nespolehlivý, při vyprovokování nebezpečný. Zároveň vynalézavý, tvůrčí a průkopnický duch. Revolucionářské, nebo výstřední sklony. Nezávislý, nestabilní charakter, náhlé změny. Nevýpočítatelné reakce. Nadání pro moderní život, motorizaci, letectví, reklamu, nebo politiku.
Svou pravdu budete nalézat v krizích. Krize za krizí a každá mu může přinést osvícení. Jste rychlý a nesnadno pochopitelný. Vždy vyjímečný, vždy na špici své doby. Nezvyklé vystupování, nepochopitelné jednání, odpor k tradicím a konvencím. Intenzivní touha po svobodě a nezávislosti. Velká duševní síla, rychlé chápání, snaha o reformy, fanaticky probojováváte nové ideje.
Politik by měl mít aktivní 11.dům. Ve Vašem případě je v tomto domě jen Pluto a to znamená manipulaci se stranickou základnou, nebo dokonce kontakt s mafií. Tento názor by podporoval i Neptun ve druhém domě, což jsou finance z nejasných zdrojů.
Úspěch ve startu Vám přeje Karel Tichý

Vážený pane Tichý,
jsem Vám ohromně vděčný, mohu potvrdit, že všechno naproto sedí. Narodil jsem se v Praze, konkrétně v Praze 4.
Ambice, ctižádost, vztah k lidem jsou mi vlastní. Silná vůle u mě polevuje v čínském roce Tygra (1998), což si nedovedu vysvětlit. Neustále vymýšlím nějaká zlepšení v lidské společnosti, auta miluji a reklamou se laicky zabývám.
Krize mě skutečně potkávají, ale co mě nezabije, to mi posílí. S touhou po svobodě máte pravdu, nesnáším rozkazování a ponižování od jiných, ani to sám nerad činím. To se pak vždycky vzbouřím. Ohledně zlomyslnosti a nevypočitatelnosti máte taky pravdu, když mě někdo ošklivě ublíží, většinou mu to okamžitě vracím. Ale pak mě je to vždycky líto a nakonec se mu ještě omlouvám. Mám v sobě nutkání usmiřovat se, ačkoliv jsem přesvědčen o svém právu na uráženost.
Styky s mafií by mohla být má snaha přijít na kloub mechanismům fungování jednotlivých struktur.
Jsem Vám ohromně vděčný, dosud jsem věřil, že funguje především čínská astrologie, kde se ke mně váže kombinace Ovce/hodina Kůň. Chtěl jsem se Vám ještě svěřit, že mi děsí poselství Bible, konkrétně 13. kapitoly Zjevení Janova v NZ, kde se dost přesně hovoří o současné situaci, co si o tom myslíte? Nechci války, utrpení a bídu, toužím po radosti, blahobytu a duchovním rozvoji.
Se srdečným pozdravem a poděkováním
Váš Rob

Vážený Robe, katastrofální současnou situací bych se nezabýval. Ostatně kdy v minulosti nebyla katastrofální? Hospodin stvořil svět, planety a vše živé na Zemi. Proto nese zodpovědnost za osud všech a my jsme příliš nicotní na to, abychom to ovlivnili. Už v Bibli se píše: ... nestarejte se, co bude zítra. Pohleďte na ptáky nebeské, nesejí, nesklízí a přece je Nejvyšší nenechá zahynouti...
Váš Karel Tichý.


08-01-2002 přišel rozhořčený email a podobný text se objevil v Astrologickém fóru a prý je i v návštěvní knize

Vážení astrologové, Vaše předpověď je blábol, který nemá nic společného s předpovědí počasí.
Stačí dokumentovat předpověď teploty vzduchu začátkem ledna. Nevím jakým způsobem spojujete konstelace planet s předpovědí, ale tady je důkaz o nefunkčnosti této metody.
Musím se ozvat na Vaši nabídku proto, že jsem meteorologem profesionálem, nemůžu Vás nekomentovat. Jestli budete chtít vědět o předpovídání počasí, rád Vás budu informovat. Jen prosím Vás, nelžete lidem a tyto výsledky raději nezveřejňujte. Astrologie je věda, kterou uznávám a klaním se před ní, ale všechno má své meze a není možné pod astrologiii dělat všechno.
I když jsem meteorolog profesionál, dlouhodobě sleduji vliv Měsíce na změny počasí na Zemi. Zajímám se o slapové vlivy této planety na změny počasí. Je to velice zajímavá činnost a změny fázového stavu Měsíce přinášejí i změny. Mám o této spojitosti dokumenty, důkazy, ale protože je to věc velice komplikovaná, raději něco nedokonalého nemůžu zveřejňovat.
Proto Vás ještě jednou žádám, nezveřejňujte předpovědí počasí, protože tato Vaše metoda je naprosto nefunkční a zpochybňuje kvalitu a výsledky Vaší práce.
S pozdravem
Štefan Tóth


Vážený pane Tothe,
můžu Vás uklidnit, podle počítadla návštěvníků, navštěvuje přepověď počasí na Astrology Pacific 1 až 2 návštěvníci za den. Daleko víc návštěvníků navštěvuje předpověd budoucnosti Hod kostkami, nebo Iting. Takže velká újma na duševnim zdraví národa nenastává. Ani profesionální meteorologové se vždy nevyznamenávají. 23-12-2001 den před Štědrým dnem předpovídali na Boží hod vánoční mrazy mínus dvacet a bylo desetkrát méně - jen mínus dva.
Dělám předpověď podle nebeských konstelaci tři měsíce dopředu, což se profesionálním meteorologům může jen snívat. Podle jejich vyjádření už u týdenní předpovědi se blíží úspěšnost 50 procent, což se rovná hodu mincí.

Měsíc červenec 2002 byl pro Moravskoslezký kraj deštivý, zatímo Praha měla slunečno a horko.
Podobná situace byla v červenci 1997. V pátek 04-07-1997 o 21 hodině začala celonoční průtrž mračen a za ní následovala přívalová vlna, která smetla lidem na Moravě movitý i nemovitý majetek. V téže době neteční Pražáci pobaveně zírali na Čundr country show Ivana Mládka v televizi Nova a Moravané zachraňovali holé životy na vysokých stromech. Slušelo se zakázat všechny veselice a vyhlásit třídenní státní smutek, nebo aspoň vyjimečný stav.
Teď už chápu rozdíl, když jedné zemi (Čechám) vládne Lev a druhé zemi (Moravě) vládne znamení Střelce.

Kolikrát ráno poslouchám rozhlasové zprávy a paní hlasatelka v Radiožurnálu mi veselým hlasem oznamuje, že na celém území státu je slunečno a hezky. Stačí mi jeden pohled z okna a vidím, že je zataženo a lije. Tehdy si připadám že Ostrava je pro pražáky město kdesi v Rusku. Pro ostravsko je přesnější předpověď počasí polské televize z Katovic.

Jestliže během dovolené slyším z rádia Vaši předpověď, že bude zítra jasno, až polojasno, místy oblačno, občas déšť, tak taková oportunistická předpověď musí mít 100 procentní úspěšnost, ale je mi na houby.
Na druhé straně chápu vaše rozhořčeni. I když se snažím vycházet z díla velkého Ptolemaia - Tetrabiblos raději zpátky své předpovědi nechodím kontrolovat podle skutečné situace. Blíže o astrometeorologii v sekci Astropraxe těchto stránek.
Jsem vám povděčen za váš email. Mějte se krásně Karel Tichy.


04-01-2002 ve 14 hodin zazvonil telefon

Já:     Dobrý den, tady je Karel Tichý.
Paní: Dobrý den, tady je Anežka Tmějová z Litvínova. Pane Tichý, hledám dobrého astrologa.
Já:     Hm, nedávno vyšla kniha Kdo je kdo v astrologii.
Paní: Ano, mám ji před sebou, ale ty jména mi nic neříkají. Neznáte nějakého dobrého astrologa? Jak se pozná dobrý astrolog.
Já:     Astrolog, který vychvaluje svoje zásluhy do nebe není dobrý. Velcí astrologové bývají skromní.
          A jaký máte problém. V oblasti financí, partnerského vztahu?

Paní: Potřebovala bych si s někým sednout nad svým horoskopem a do hloubky ho prozkoumat.
Já:     No jo, ale vy jste v Litvínově a já na druhém konci republiky v Ostravě.
Paní: To už by se nějak udělalo.
Já:     Víte, já se astrologií neživím, pracuju na tři směny a astrologii se věnuju jako hobby ve volném čase.
          Sedět nad horoskopem mě ani moc nebaví, vždycky se musím čtvrť hodiny přemlouvat než začnu.

Paní: A neznáte nějakého schopného astrologa?
Já:     Zkuste třeba Petra Trnku z Nového Jičína.
Paní: Máte jeho adresu?
Já:     Mám ji v počítači, zavolejte mi o půl šesté večer.

Já:     Diktuji adresu.
Paní: Děkuji a pane Tichý vy nejste dobrý astrolog?
Já:     Já nevím, já jsem takový tichý, nenápadný.
Paní: Pane Tichý a vy si myslíte, že jste byl v minulém životě astrolog?
Já:     Jo.
Paní: Víte, já jsem počítala spíš s vámi.28-12-2001 Přišel mi email

Vážený pane Tichý. Před devíti lety 29-12-1992 přibližně ve 4:30 hod. u Brna velmi těžká havárku, kde jsem zlikvidoval auto, ale sám jsem to přežil bez jakéhokoliv škrábnutí.
Dnes v 10:30 hod. u Ludgeřovic jsem měl podobnou havárii, kde jsem zlikvidoval auto a sám jsem to přežil bez jakéhokoliv škrábnutí (bez mé viny). Jednou jsem někde četl, že život se opakuje v devitiletných cyklech. Je tedy možné, aby hvězdy (nepříznivé) mohly se opakovat v určitých intervalech. Nebo mám nad sebou, jak se říká štastnou hvězdu? Bude se podobná situace v budoucnosti opakovat? Můj horoskop máte. Zdeněk Hrnčíř.

Moje odpověď: Podívám, zavolejte mi telefonem.

Já:   Ano, díval jsem se - oba horoskopy mají podobné datum.
Slunce každoročně, ve stejný den je na stejném místě Zvěrokruhu. V tento den se Slunce postaví do opozice na Mars ve vašem horoskopu zrození. Tento aspekt má asi ve vašem horoskopu klíčový význam.
Doporučuji každý rok od 27.prosince do 29.prosince nechat auto v garáži a raději necestovat.A jak se to vlastně stalo?
ZH:   Škodovka vyjela z vedlejší ulice a nedala mi přednost. Moje auto na cimpr camp ovinuté kolem sloupu.
Já:   Nebyla to kamufláž? Že někdo chtěl si pořídit takto nové auto?
ZH:   Těžko, protože pro oba manžele si přijela sanitka.
Já:   A vy jste narazil stranou od spolujezdce?
ZH:   Právě, že z mojí strany. Renault Megané má zpevněnou kabinu a airbagy se nafoukly.
Já:   A kdybyste byl taky ve škodovce?
ZH:   Asi bych tu nebyl. V policejním protokolu byla adresa obou manželů a tak jsem v telefonním seznamu si zjistil jejich číslo. Volal jsem jim, jak se jim daří a nikdo telefon nebere, asi jsou ještě v nemocnici.08-12-2001 Azimut východu.
Přišel mi email.
Ahojky!!!!
Mám vypracovat protokol na téma dráhy Slunce - kde (světové strany) vychází a zapadá a časy.
Můžete mi pomoct, odpověď bych potřebovala co nejrychleji.
Děkuji Jana červená

Milá Jano,
ptal jsem se svého vnuka, kde vychází Slunce a on povídal, že na východě a zapadá na západě.
V příloze posílám časy východu, kulminace a západu Slunce v Ostravě. Spočítal jsem to programem Nebeský kalendář
Mějte se krásně, Karel Tichý

Díky moc, ale snad je tomu v každé roční době jinak??? Myslím s těmi východy a západy. Jana červená

Dne 06-01-2002 mi přišel email od Mistra Vichra
Milý pane Tichý,
líbí se mi Vaše snaha pomáhat a rád bych Vás v ní podpořil.
Posílám Vám spočítané azimuty východů a západů pro Janu Červenou a to pro celý příští rok.
Přeju krásný den.
Jiří NitscheDeník 7
Deník 6
Deník 7
Deník 6
Deník 5
Deník 4
Deník 3
Deník 2
Deník 1
Deník


Astrology Pacific 4   |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.