pohled na západ, v pozadí VŠB pohled na sever
Pohledy z astrologické observatoře Astrology Pacific

Pohled na západ, v pozadí Vysoká škola báňská v Ostravě Porubě.
Pohled na sever, v popředí tramvajová vozovna, v dálce je Hlučín
Snímek je z října 2006

06.05.2008 at 09:15:22 Malá nepříjemnost

Kdo mají Interenet banking Servis24 u České spořitelny vědí, že po čase se objeví na monitoru červené varování: Vaše heslo je staré 113 dní - změňte si heslo!

Změnil jsem heslo, změna proběhla v pořádku. Ve své stařecké zapomnětlivosti jsem nové heslo zapsal jen do jednoho zápisníčku, ačkoliv obvykle je uloženo ve dvou. Dne 22-04-2008 asi v 16:00 SELČ ze zbrklosti jsem zadal 3krát staré heslo a zablokoval jsem si banking. Zapomněl jsem, že tady platí Třikrát a dost.

Zavolal jsem na bezplatnou linku 844 111 111 (později jsem se dozvěděl, že na T_Mobile: 605 66 11 44) a začal rozhovor s robotem ve stylu - chcete mluvit česky zmáčkněte 1 a křížek, banking zmáčkněte 4 a křížek, odblokovat konto zmáčkněte 6 a křížek. Robot chtěl nějaké třetí číslo ze šestimístného bezpečnostního hesla. Moje heslo má devět míst a je tam víc písmen než čísel. Prostě všechno špatně a "vyčerpal jste tři možnosti" - konec.

V pondělí jsem hned letěl na pobočku ČS a tam mi vygenerovali nové Klientské číslo, které nyní už není totožné s číslem účtu a poradili mi až budu odblokovávat konto, abych se vyhnul rozhovoru s robotem - zmáčkněte nulu a dostanete živého operátora. Živý operátor opět po mně chtěl čtvrté číslo ze šestimístného bezpečnostního hesla a to jsem neměl. Tak, že mi ho pošlou v doporučeném dopise za poplatek 100,- během čtyř pracovních dnů.

Odešel jsem hledat staré dokumenty České spořitelny a konečně jsem našel proužek papíru s Klientským číslem, Bezpečnostní šestimístným heslem a Bezpečnostním kódem. Hned jsem opět volal na bezplatnou linku, že už všechny potřebné kódy mám. Zase byl dotaz - řekněte poslední číslo ze šestimístného bezpečnostního hesla a hned zněla odpověď: Špatně! Bylo mi jasné, že chtějí po mě údaje, které teprve přijdou za čtyři pracovní dny v doporučeném dopise. Ani se jim nedivím. Určitě se najde dost hackerů, kteři by se nabourali do cizího účtu.

Za tři dny přišel doporučený dopis pro který jsem musel na poštu. Zavolal jsem bezplatnou linku, že mám vše pro odblokování konta a dostal jsem odpověď, že nemusím nikde volat a potřebné data zadat přímo na webu SERVIS24, což jsem vzápětí i učinil. Několik dní jsem měl špatné spaní a konečně vše dobře dopadlo. Poučení: žádná zbrklost, když se poprvé objeví Špatné heslo! zpozornět a vzpomenout si, že už mám jen dva pokusy.

11.02.2007 at 10:00:47 Ošemetný dotaz

Vážený pane Tichý,
kontaktovala jsem Vás již před pěti lety, kdy jsem Vás prosila o radu a pomoc, jak se vypořádat s problémem, který mě tenkrát moc trápil.
Moc jste mi tehdy pomohl a situaci jsme s manželem zvládli a zůstali spolu. Teď se na Vás obracím s podobným problémem, který bohužel nevím, jak řešit. Přijde mi, že teď je moje situace naprosto bezvýchodná a prostě nevím kudy kam. Hloupou náhodou jsem zjistila (sobota 12.ledna 2008), že manžel má přítelkyni, kamarádku, prostě nevím, jak bych to nazvala. Vydržela jsem to do pátku 18.ledna, kdy jsem mu řekla, že o tom vím a co s tím tedy budeme dělat. Přiznal se mi k tomu hned, problém je v tom, že dotyčnou má rád, začalo to společnými koníčky, a také by rád zjistil, jestli tam ještě není něco víc a mohl by s ní žít. Asi Vám nemusím říkat, že to, že se není schopný rozhodnout pro jednu z nás hned, mi hrozně ubližuje. Je mi jasné, že má zmatek v hlavě a potřebuje si to nějak uspokojivě vyřešit, ale mě to začíná pomalu ubíjet. Nechci mu dávat žádná ultimáta, protože ta by stejně nic nevyřešila, chci mu dát čas, ale vůbec nevím jak dlouho vydržím to, že za ní bude jezdit, že s ní bude trávit víkendy, aby ji víc poznal, prostě nevím, jak moc jsem silná na to, tohle přežít.

Moc o něj stojím, nechci o něj přijít a nevím, co pro to mám udělat. Připadá mi, že nasedl do vlaku a ten se začíná pomalu vzdalovat. Nebo je to spíš strach, co mě teď ovládá, z toho, že zůstanu sama.

Manžel je narozený ve znamení Ryb (**.**.1968), já ve znamení Býka (**.**.1971) a co je asi nejhorší pro náš budoucí vztah je to, že dotyčná je ve znamení Býka (teď je jí 25 let). Je mi jasné, že tohle hraje proti mně. Já mu v této situaci umím a můžu nabídnout jenom sebe, takovou, jakou mě zná už 16 let a toleranci a trpělivost, víc neumím. Věřte mi, že se s tím peru jak nejlépe umím. Hrozně se bojím, že ho ztratím.

Snažně Vás prosím, poraďte mi.
Vím, že toho máte hodně a pochopím, pokud na odpověď nebudete mít čas. Moc Vám děkuji.
S pozdravem, Soňa ****

Vážená paní Soňo.
Omlouvám se, jako starobní důchodce jsem neustále zaneprázdněn. Můžu vám říci, že zasahovat do cizího osudu je nepříjemné. Díval jsem se na horoskop okamžiku, kdy jsem se přemluvil a začal se vaším problémem zabývat: 31-01-2008 10:25 SEČ, Ostrava.

Tazatelku - tedy vás - představuje Ascendent ve znamení Býka s vládkyní Venuší. Manžela představuje 7. dům ve Štíru s vládcem Plutonem. Je zajímavé, že obě planety jsou v dotazovém horoskopu blízko sebe a Venuše je rychlejší a od Plutona se vzdaluje. Připadá mi to, že v této situaci šlápnete na plyn a budete razantněji hledat řešení. Venuše (tazatelka) se brzy dotkne Jupitera (což je dobroděj) a v dohlednu je úspěch.
Hodně štěstí přeje Karel Tichý

Vážený pane Tichý,
velice si vážím toho, že jste si našel čas na odpověď na mou otázku.
Nechci nic uspěchat a budu trpělivá, manžel se musí rozhodnout sám, co od života chce.
Přiznám se, že jste mi dal sílu bojovat dál. Nevzdám to nebo spíš nevzdám se ho jen tak bez boje.
Dnes večer odlétám na 14 dní do Maroka, třeba mi/nám to trochu pomůže.
Ještě jednou Vám moc a moc děkuji. Určitě Vám dám vědět, jak to dopadlo.
Mějte se moc hezky.
Soňa
18.06.2007 at 18:19:53 Stínítko na notebook

Kdo pracoval s laptopem v přírodě ví, jaký je problém zastínit displej, aby bylo něco vidět. Dělal jsem konstrukce na principu kabiny na vyvolávání filmy až jsem na Internetu uviděl dobrý nápad - stinítko z černého papíru, které se dá složit na formát velikosti sklapnutého notebooku.

stínitko z Internetu

Zakoupil jsem několik černých výkresů a dumal, jak skládačku udělat. Nakonec se mi to povedlo, jak ukazují obrázky (klikni na obrázek).

výroba stínitka

výroba stínitka

nezapomeňte vystřihnout ouška, aby se stínitko vlastní váhou nepřevrátilo dopředu

výroba stínitka

výroba stínitka


18.05.2007 at 09:43:00 Jak je to se Slezskem

--------------------------------------------------------------------------------

From: Karel Tichý
Sent: Tuesday, May 15, 2007 3:34 PM
To: reporter.krnovsky
Subject: mala chybicka

Vážení,
v pondělním Deníku (14.5.2007) na stránce Sport Krnovska a Bruntálska jsem se dočetl že:

Horní Benešov. V malém městečku na severu Moravy se konal svátek všech příznivců kuželek....

Chtěl bych vás upozornit na omyl - Horní Benešov je ve Slezku. Stejně jako slezské město Krnov, Bruntál, Opava a třeba Český Těšín.
Vedle Horního Benešova je vodní nádrž Slezská Harta. Pro vašeho sportovního reportéra by nebyl problém napsat - vodní nádrž Severomoravská Harta.

Zdraví vás Karel Tichý, Horní Benešov ve Slezsku.

Dobrý den,
jmenuji se Jiří Vlček a jsem sportovním redaktorem Moravskoslezského deníku. Byl jsem Vámi připomínkován kvůli slovnímu spojení ve článku, který jsem (jak jste si jistě ráčil pozorně všimnout) nepsal já, nýbrž pan Černý, dopisovatel HBL a občan „napadeného“ města Horní Benešov.

Vážený pane, chtěl bych vás upozornit, že veškerý nacionalismus se mi poměrně příčí – můj patriotismus konči u toho, že žiji v Moravskoslezském kraji, tedy chcete-li na severní Moravě. Proto jsem s formulací pana Černého neměl žádný problém.

Přitom hranice mezi „Moravou“ a „Slezskem“ je velmi rozsáhlý a nesčetněkrát jinak vykládaný pojem.
K vaší úlevě vám mohu slíbit, že termín Severomoravská Harta používat nebudu, poněvadž není.
To, že je Slezská Harta vedle Horního Benešova totiž zdaleka neznamená nic. Co potom říkáte na termín „Moravská Ostrava“, používaném v nejhlubším srdci vámi tolik zdůrazňovaného SLEZSKA...

S přáním hezkého dne
Jiří Vlček, sportovní redaktor

Zdravím vás pane Vlčku.
Děkuji vám, že jste mi odpověděl.

Jen jsem chtěl objasnit termín Moravská Ostrava. Na území Ostravy se stékají hraniční řeky Odra a Ostravice. Uzemí mezi těmito řekami je Moravská Ostrava a to jsou například čtvrti Mariánské Hory, Vítkovice, Hulváky. Naproti tomu Ostrava Poruba je za Odrou a už je ve Slezku, stejně jako Ostrava Svinov se známým nádražím pro Pendolina. Na druhé straně je za řekou Ostravicí stadion Bazaly a ten už je na Slezské Ostravě.

Pozdravujte, prosím, pana Černého.
Mějte se krásně. Chatař z Horního Benešova ve Slezsku Karel Tichý
P.S. Momentálně v doma v Ostravě Porubě taktéž ve Slezsku.

Slezsko - země neznámá


27.03.2007 at 09:59:37 Nikdy jsme nebyli pro rozdělení

z návštěvní knihy virtuální Galerie U babylonské věže:
Dobrý deň
zháňam adresu /aspoň mailovú/ na písomný styk s pánom Renčínom. Ide o konzultáciu jedného nápadu. Ďakujem Jozef K.

Pane Jozef,
vždy jsem psal :
grafik Vladimír Renčín, Hradec Králové
a vždy to v pořádku došlo.
Mějte se krásně Karel Tichý

Velmi pekne dakujem
a srdecne zdravim z kozmopolitneho mesta, ktore nikdy nechcelo samostatnost.
Jozef K. Kosice


29.11.2006 at 08:48:55 Ekologové (tedy ekologisté, nebo jak říkám ekohobbysté) prasknou vzteky při čtení nové knihy Michaela Crichtona

Crichtonova výchozí teze je prostá: globální oteplování vlivem civilizace je jeden obrovský humbuk, vědecky nedoložitelný. Ekologické organizace šíří paniku, aby získaly finanční a politickou podporu. Panika se šíří, protože vlády a média mají potřebu vytvářet "říši strachu", aby se lidé báli a byli ovladatelní. Klima se mění zcela bez ohledu na lidskou činnost nebo nečinnost, ta na ně nemá žádný vliv. O mechanismech počasí a změn klimatu je jen málo informací. Efektní informace o "tání Antarktidy" (například) jsou jen monumentální podvod.

z webu:neviditelnypes.zpravy.cz

Poznámka Astrology Pacific:
Veškeré rostlinstvo na Zemi potřebuje k asimilaci (tedy výrobě kyslíku) kysličník uhličitý (nyní oxid uhličitý). Čili přímá úměra - čím více oxidu uhličitého, tím bujnější vegetace a tím více kyslíku.


10.07.2006 at 20:18:57 Vzkaz všem farmaceutickým společnostem

Když bylo mamince 95 let, rozhodla se, že už tady nemusí být, a přestala brát všechny léky. Od té doby je zdravá jako řípa.

Alena Pokorná pro MF Dnes o své tchýni, která se v těchto dnech dožila 106 let.
06.07.2006 at 12:52:06 Užívám si penze

Sedím na chatě v Horním Benešově a pročítám staré noviny. Například v MF Dnes ze dne 1.7.2006 je článek s chilským spisovatelem Luisem Sepúlvedou:

Po nástupu Augusta Pinocheta jste byl dva a půl roku ve vězení. Co se vám honilo hlavou? Prý jste se naučil německy...

Byl jsem zavřený ve vězení na jihu Chile, v koncentračním vězení pro univerzitní profesory. Přirozeně, životní podmínky byly hodně tvrdé. Ačkoli nám nedovolovali číst, četli jsme hodně - způsobem podobným tomu, který Ray Bradbury popisuje v knize 451 stupňů Fahrenheita: každý vyprávěl nějaký svůj oblíbený literární příběh. Byli jsme takové chodící knihovny a vedli zajímavé diskuse. Také jsem pořádali různé kurzy, jazykové akademie. A tak se stávalo, že někteří vězňové, kteří na začátku neuměli žádnou cizí řeč, při propuštění mluvili dvěma jazyky. Paradoxně největšími nadšenci našich kurzů byli členové stráže. Což mnohým zachránilo život - byli učiteli těch, kteří je měli zabíjet. Každý týden tam porota odsoudila deset lidí k smrti, ale byl nakonec trest zmírněn na doživotí.

Proč jsou vaši hrdinové tak často osamělí a ženy stojí v pozadí?

Není nic těžšího, než vytvořit hrdinu opačného pohlaví, pokud to berete odpovědně a s respektem. Nelíbí se mi knihy, kde jsou ženy pouze okrasou. V mnohých dílech jsem popisoval ženu, ale posléze jsem zjistil, že je to muž v sukních. Rozdíl mezi mužem a ženou není jen v pohlaví: žena se dívá jinak na vztah mezi životem a smrtí, jinak prožívá strach ze smrti. Muži vnímají svět skrze svou abstraktní inteligenci, která se však často pojí s násilím - nedokáže konflikt řešit jinak, nebo ho ignoruje. Naproti tomu ženy mají snahu vyjednávat a hledat usmíření. A nejsou pesimistky, nebo aspoň žádnou takovou neznám.

A další rozhovor s britským historikem Norman Daviesem:

Vzpomínám si na jedno setkání se skupinou Američanů. Zeptal jsem se jich, zda někdo z nich ví, kde byl největší koncentrační tábor v Evropě. Byli to lidé vzdělaní, namáhali se s tím, a přesto uváděli výhradně hitlerovské tábory...po třech dnech za mou přišla jedna žena, shodou okolností polského původu a zeptala se, zda to nebyla Vorkuta. Tam byl největší koncentrační tábor v Evropě.

Když jsem mluvil s tou americkou skupinkou o Osvětimi, nevěděli, že to nebyl vyhlazovací tábor i když tam zahynulo jeden a půl milionů lidí. Na to měli nacisté jiný typ táborů: Belzec, Treblinka nebo Sobibor. Katolici a Ukrajinci byli po Židech největší skupinou lidí vězněných v Osvětimi.

Poznámka z Wikipedie.org:

Vorkuta (Воркута́) je stotisícové ruské město ležící za polárním kruhem na nejzašším severovýchodě evropské části země v republice Komi.

Vorkuta vznikla ze soustavy sovětských koncentračních táborů – gulagů. Ty byly na tomto uhelném nalezišti zakládány od roku 1932, po postavení přes 1000 km dlouhé železniční tratě z města Kotlas. I tuto trať stavěli vězni gulagů. Vorkuta se oficiálně stala městem v roce 1942. Při teplotách v zimě klesajících pod −60 °C se Vorkuta stala jedním z nejobávanějších lágrů. Při stavbě města a do města vedoucích železničních tratí zahynuli desetitisíce vězňů. Dnes zde probíhá nerentabilní těžba uhlí a perspektivní těžba ropy a zemního plynu.

Vorkuta je typickym prikladem zbytecneho mesta. Sovetsky narod se v pripade Vorkuty pouze potreboval ujistit, zda je schopen vytvorit stotisicove sidlo

29.06.2006 at 11:20:25 Už jsem v penzi

Včera 28-06-2006 asi v 08:40 SELČ jsem prošel naposled bránou fabriky, kde jsem pracoval 40 let. Horoskop vstupu do starobního důchodu má Mars na Ascendentu. Co to může znamenat? Že budu ubrblaný dědek? Nebo, že přijde příliv energie pro aktivní stáří?
A co ten Neptun na Descendentu? No, to jsem z toho jelen.

15.05.2006 at 10:41:51 Tak to tu snad ještě nebylo:

za větu „Paroubek si trošku hraje na Mussoliniho", kterou pronesl host oblíbeného moderátora Aleše Cibulky, nesmí už moderátor usednout za mikrofon pořadu (MFD 10. 5.). Je to šokující hned z několika důvodů: poníženost Českého rozhlasu ignoruje základní svobodu - svobodu slova, trestá někoho za názor, navíc za názor někoho jiného a vyjádření mluvčího ČRo: „měl takovou debatu stopnout", připomíná morbidní formulaci Sovětů, kteří, když sestřelili civilní letadlo, řekli světu, že „zastavili jeho let". Mimochodem, mně i mnoha jiným bude pan Cibulka chybět. JAN LIMAN v MF Dnes ze dne 12-05-2006

Případ potrestaný Cibulka & hubatá Přenosilová klikatě pokračuje. Podle mluvčího rozhlasu došlo nejprve k potrestání osoby, teprve pak ke stížnosti ČSSD. Čili lokaj zasáhl dřív, než to pána napadlo. Štěpán Kotrba z Rady českého rozhlasu si potrestání pochvaluje. Další názor je, že moderátor měl Přenosilovou napomenout a její výroky hned vyvrátit. Všichni se ohánějí vyvážeností. Vyváženost je pojem, který dokáže cenzuru dokonale nahradit. Je daleko schůdnější pořady a názory „vyvažovat" než po stáru cenzurovat.

Cenzura neboli vyvažování nikomu nevadí. Lidé u nás rádi bojují za svobodu, pokud ten boj nějak splývá s jejich osobním prospěchem či postavením. Pokud se svoboda týká někoho jiného, čert vezmi Přenosilovou, Cibulku, kdekoho. Celá liga rozhlasáků, mocné veřejnoprávní rady, svazy umělců, různé iniciativy - to vše mlčí, když se vyvažování stalo cenzurou, potíráním názorů a záminkou k šikanování či zastrašování novinářů. Řečeno slovy Václava Havla, virus se zabydlel přímo v centrálním skladu antibiotik. Kdo jiný má pečovat o svobodu než rady veřejnoprávních médií, které potlačování naopak schvalují? Ještě jsme nezažili, aby rady veřejnoprávních médií svobodu chránily, zato ji jako každý orgán s chutí komandují. A kdo jiný má bouřit, když je svoboda potlačována, než novináři, ti psi demokracie?... Politici rádi a často zaměňují moc, kterou dostali ke správě státu, s mocí lidem komandovat mozek.

Jen volný řev z pralesa je svoboda a jen tato volnost přináší blahodárné účinky, které lidem nic jiného než svoboda přinést nedokáže: bezpečí života a pocit důstojného rozvoje. Unést protichůdné názory, vidět svět jako vřící kotel smyslů i nesmyslů, ukrotit lidskou touhu po jasnosti a pořádku, po symetrii a řádu - to vše vyžaduje velkou námahu a u lidí obdařených mocí také velké sebezapření. Svoboda nevzniká tím, že se napíše na papír nějaká ústava či nějaké zákony, svoboda je stav lidské společnosti, který je třeba trvale pěstovat, udržovat, chránit a rozvíjet.... Karel Steigerwald v MF Dnes ze dne 12-05-2006 Moderátor Českého rozhlasu Aleš Cibulka se dopustil neodpustitelného profesního selhání. Ve chvíli, kdy se zpěvačka a novinářka Yvonne Přenosilová nadechovala, aby ze svých úst vypustila nelichotivá slova o premiérovi, měl mladý muž okamžitě zakročit. Měl této svobodomyslné, nepoddajné dámě rychle dlaní zacpat ústa. Nebo ji měl aspoň umravnit slovy.

Jak prohlásil šéf stanice Český rozhlas 2 Jiří Vejvoda, „měl Aleš zareagovat otázkou, zda jí taková přirovnání nepřipadají nesprávná". Aleš (on to přece pan Vejvoda s tím klukem myslí „po tátovsku" dobře) místo toho mlčel, a ta nezodpovědná slova vyletěla do éteru jako bomba. Bez filtru, bez korekce, bez jakéhokoliv tlumítka! Jakou spoušť musela napáchat v mysli lích nebohých, dezorientovaných posluchačů! A co teprve chudák pan Vejvoda?! S okousanými nehty seděl s hlavou v dlaních a napjatě i sledoval displej svého mobilu, čekaje každou chvíli sprchu „shora". Odkud přesně, to nevíme. Nevíme ani, jestli sprcha opravdu přišla, nebo jestli pan Vejvoda konal s preventivní horlivostí, když Cibulku z rádia okamžitě vyhodil. Trest veřejně schválil i generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík....

Ale i kdyby Aleš Cibulka výše zmíněnou otázku položil, co by se změnilo? Odvolala by „prostořeká Yvonne" svá slova? V roce 1968 přece neodešla ze země proto, aby si dnes nechávala dávat do úst roubík od redaktorů o dvě generace mladších! Své neučesané výroky by tedy patrně ještě více rozcuchala, načež by Cibulka musel zase reagovat, a tak dále a tak dále, až by se z Aleše Cibulky stal úplně jiný typ moderátora a z jeho pořadu s výmluvným názvem Host do domu úplně jiný pořad třeba s názvem Výslech. Ale pozor! Mít za mikrofonem drsné moderátory, to je to poslední, co by si pánové Kasík a Vejvoda přáli. Šéfové Českého rozhlasu se i jen pokoušejí zavést v české veřejnoprávní žurnalistice presumpci i viny. Princip, že novinář nese odpovědnost za každé slovo svého hosta, i kdyby to byl host sebevíc hodný respektu a uznání. Ne, to není i abstraktní otázka vyváženosti. To je zcela konkrétní otázka servility pánů Vejvody a Kasíka. A servilita je vlastnost, která se s novinářskou i branží bytostně nesnáší. Marek Wollner v MF Dnes ze dne 13-05-2006

Bude Český rozhlas vysílat ticho?
Je-li ředitel Českého rozhlasu natolik předpokakaný, že obětuje špičkového a oblíbeného profesionála (Aleše Cibulku), nebude brzy nejspíš v rozhlase co poslouchat; vyvážením zvuku je přece ticho. A jakpak by pan ředitel vyvážil hromadné protestní odhlašování radiopřijímačů spojené s neplacením rozhlasového poplatku? Osobně o tom vážně uvažuji. ROMAN KOZÁK v MF Dnes ze dne 15-05-2006


31.03.2006 at 14:18:20 Jsem pro osvícenou monarchii!

77-letý plzeňský důchodce nepůjde do vězení, že zranil zloděje. Jeho chatu už 15- krát vykradli a tak namontoval do dveří samostříl. Střela se zaryla zloději do stehna a způsobila mu lehké zranění.
Očekával jsem, že soud potrestá zloděje, který vstoupil na soukromý pozemek s cílem okrást slušného člověka. Když už zloděj riskuje a poruší soukromí musí přece počítat s následky.
Demokracie má nevýhodu, že chrání darebáky a šikanuje řádné občany. Proto volám osvícenou monarchii, aby převzala vládu věcí obecných!!
Pramen: článek Důchodce zranil zloděje, za mříže nepůjde v MF Dnes ze dne 29-03-200601-08-2006 pokračování z webu:http://bleskove.centrum.cz/udalosti/clanek.phtml?id=24419
Osmasedmdesátiletý Oldřich Doskočil, kterého letos Krajský soud v Plzni nepotrestal za zranění recidivisty, jenž mu vlezl na zahradu, musel zaplatit za soudní výlohy 7 800 korun. Píše to dnešní Mladá fronta DNES v regionální příloze. Důchodce skončil před soudem proto, že jím nastražený samostříl předloni postřelil do nohy recidivistu Ladislava Grunzu. Už předtím zloději chatu patnáctkrát vykradli. "Nechtěl jsem nikoho zabít, jenom pomoci policistům s dopadením zloděje," vysvětlil Doskočil, který chodí s obtížemi o dvou holích. Dodal, že škody v chatě už se přiblížily 200 000 korunám.
Poté, co dostal dopis o zaplacení výloh, nevěřil svým očím. "V dopise mi vysvětlili, že když jsem byl uznán vinným z nedovoleného ozbrojování, musím zaplatit soudu náklady. I když jsem nedostal žádný trest," řekl důchodce. Na konci dopisu bylo upozornění, že proti rozhodnutí není možné odvolání. Doskočil uhradil výlohy penězi ušetřenými na pobyt v lázních.


25.03.2006 at 20:33:46 Neuvěřitelné!

Na stránku Tabulka letních časů chodí denně tak čtyři lidé. Dnes v noci se zavádí opět letní čas a dnes - v sobotu - zde bylo aspoň 224 návštěvníků.

návštěvníci


16.01.2006 at 13:53:42 Dobrá zpráva - doména astrolot.cz bude ještě rok pokračovat

    Dnes mi přišla faktura a tím i potvrzení, že doména bude další rok pokračovat.

Zaplacená doména

04.01.2006 at 10:21:21 Malý nevědecký omyl

    Noviny MF Dnes ze dne 04-01-2006 zveřejnila článek Velké vědecké podvody
byla zde položka např:
- Důkaz existence Ježíše Krista
- Případ odmítnutých léků
- Beringerovy „lživé kameny"
- Piltdownský člověk
- Vymyšlená inteligence

a pak tady byla položka:
- Podivné pohyby planet
- Klaudius Ptolemaios (100 - asi 178), který byl čtrnáct století nezpochybnitelnou astronomickou autoritou, je nyní obviňován, že manipuloval s daty o oběhu Merkuru, Venuše, Marsu, Jupiteru a Uranu, aby tak podpořil svou geocentrickou teorii o pohybu nebeských těles.


Tak tady se MF Dnes frapantně spletla - planeta Uran nebyla v té době známa a na objev se čekalo pěknou řádku století. Naopak v počtu té době známých planet schází Saturn.

24.12.2005 at 20:29:20 Před chvilkou

    na stanici ČRo6 byl rozhovor o astrologii s astroložkou VĚROU FALTUSOVOU-VÁRADY. Neznám tu paní, určitě je sympatická a se spoustou věcí se dalo souhlasit. Jedna věc mě ale rozčílila. Stále stejná chyba neinformovaného začátečníka.
Redaktor Jan Sedmidubský se v pořadu Hvězdy a lidé zeptal paní astroložky, co říká na přicházející Věk Vodnáře. Paní Faltusová správně podotkla, že se nedá přesně říci, kdy věk Vodnáře nastane, nebo jestli už nenastal v šedesátých letech s nástupem hippies. Pak pohovořila o platonském roce a pak to řekla: jedná se o pohyb jarního bodu znameními...
No to snad ne!!! Jarní bod byl, je a bude vždy první stupeň znamení Berana a ten se nemůže ze svého stupně pohnout. To je zajímavé, jak se někteří astrologové pletou - jarní bod postupuje souhvězdími, které tvoří pevné pozadí Zvěrokruhu.


18.12.2005 at 08:32:40 Podivná a uzavřená

   
Podivná a uzavřená - 2004 na tomto webu

141 dotaz odeslal(a) Jana v Úterý 31.Srpna 2004 19:22:59
Pane Tichý,
nedávno jste napsal: Podivná a uzavřená sekta HaTa astrologů...
Mám dotaz:
Proč Podivná a proč Uzavřená?

Re: Podivná a uzavřená
1 odpověď odeslal(a) Karel Tichý v Úterý 31.Srpna 2004 21:21:41
Milá Jano,
proč podivná?
Hm, je to můj subjektivní pocit. Bezesporu je pan Turnovský kapacitou mezi českými astrology. Ale k humanistické a transpersonální astrologii mám nedůvěřivý a skeptický postoj. Když člověka bolí zuby - jde k zubaři. Když má životní trable - jde k astrologovi. Na jasnou otázku očekává jasnou odpověď. Jenže HaTa mu dá zamlženou psychologickou úvahu.
A uzavřená?
Jednou za rok se na webu ČAS objeví pozvánka na Shvězdění - setkání žáků Turnovského školy. Na konci pozvánky bývá varování: Cizím vstup přísně zakázán. Tuhle výstrahu používají uzavřené (hermetické) společnosti.


Podivná a uzavřená - 2005 na webu ČAS

Re: Úplněk
8 odpověď odeslal(a) Axmannová ve Čtvrtek 15.Prosince 2005 22:23:38
http://www.astrolozka.cz
Úplněk vražený do napětí mezi Marsem a Saturnem je v horoskopu pro kterékoliv místo v Česku s Lunou ve 12. a Sluncem v 6. domě. Slunce v konjunkci s Plutem tvoří vnější midpunkt/projev kvadratury Mars/Saturn, Luna je na vnitřním midpunktu. Úplněk je součástí Červeného Draka. Nedovoluje obejít poznání toho, jak si stojíme v plnění povinností vyplývajících ze společenského postavení/role a z přístupu k časovým mantinelům v hospodaření s nejrůznějšími „statky“ a možnostmi. Úplněk s Lunou ve 12. domě dává možnost nápravy tam, kde v "osvícení" dojdem k nepořádkům a přitakání k růstu tam, kde to klape.
Bylo by chybou se hroutit i dmout se pýchou, protože to není konec.
(Jako obyčejný praktik, vyškrtnutý ze seznamu Rašovických, Sabiány přenechám povolaným). LA

Re: Úplněk
9 odpověď odeslal(a) Turnovský ve Čtvrtek 15.Prosince 2005 22:27:20
http://www.rezonance.cz
Teď právě jsi propadla Ljubo falešné skromnosti a sebelítosti, před čímž jsem tě přátelsky varoval. Ze seznamu jsi nebyla vyškrtnuta z ideových důvodů, ale proto, že ses nezúčastňovala žádných našich akcí ani v rašovicích, ani na Radlické, zatímco na dny s českou astrologií jsi ses přihlásila, jednou byla a podruhé se omluvila pro náhlou nemoc, tak jak si to mám přebrat? Vše dobré Ti přeju Pavel T.


Re: Úplněk
10 odpověď odeslal(a) LA ve Čtvrtek 15.Prosince 2005 22:44:56
Ano, tak mi to bylo Martinou písemně sděleno. Ale zdůvodnění je nepravdivé: kromě jedné přednášky a Rašovic (které jsme si v minulém období opravdu nemohli dovolit, i když nebyly drahé), jeden z nás dvou na přednášce vždycky byl. Na akci pánů AB jsem se přihlásila, ale kvůli nemocem, tedy shodou okolností, nebyla tam ani letos, ani loni. Zájem o to, jak pracují jiní, nemám za chybu.
Vyškrtnutí považuji za nefér a říkám to bez sebelítosti i lítosti. Prostě mě to štve. To je všechno. Taky přeju všechno dobré. lj


07.12.2005 at 10:12:51 Už zase přichází teror Vánoc

    A už se to zase blíží. Všude vyrostou ohavné stánky s nevkusným zbožím, z tlampačů se bude linout nesnesitelně sladká hudba, před kterou nelze utéct, protože totéž zní i z rádia, a všechny televize nasadí speciální programy, zejména "laskavé" filmy, Mrazíka a Sám doma. Ideální doba pro kýč a klišé...
V novinách začnou vycházet sentimentální příběhy a dojemné glosy o kapřících vypouštěných na Štědrý den do Vltavy, nebo moralizování o strašlivé konzumní společnosti.
Nakupuj dárky, peč cukroví, čím více druhů, tím jsi lepší hospodyně, uklízej, aby se dalo jíst z podlahy (kdo proboha vymyslel ten ohavný příměr, já nikdy z podlahy jíst nepotřebovala), nemáš umytá okna, no to snad ne! A co kapr, pravý, vlastnoručně zabitý a porcovaný, domácí salát a polévka...
pramen: filmová režisérka Helena Třeštíková v dnešní MF Dnes.


05.12.2005 at 20:00:13 Věštby jedou pod PHP

Díky spolupracovníkovi Jirkovi Novákovi ode dneška jedou všechny moje věštby pod PHP. Nejvice si cením astrologického Tarotu v PHP.

19.11.2005 at 11:44:04 Docela slušná nenávist

Pěknou ukázku papalášské zpupnosti jsem viděl dnes odpoledne ve Stroupežnického ulici. Hlas lidu byl odpovídajícím způsobem brblavý. Stroupežnického ulice vede od Carrefouru čili Cafourka v oblasti Anděl, v Praze na Smíchově. Šel jsem tudy směrem k Cafourkovi a najednou slyším houkačku policejního auta a z pěší zóny se vyřítilo policejní auto. Asi jim někdo zase zdrhnul (nebo ho za prachy pustili) a teď ho honěj (předstírají honitbu), napadlo mě. jenže hned jsem si všiml, že je to luxusní BMW a za tím bavorákem jela civilní audina a za tou vyjely z pěší zóny další dva policejní vozy s majáky. Za oknem audiny jsem stačil zahlédl nějakou roztlemenou soudružku a pak celé to vypečené souautí zastavilo před hotelem andelys (nebojaxe jmenuje). Kterýpak gigant vesmíru jel, ochráněn - před kým - třemi policejními vozy? Spíš jsme si všímal hlasů lidí kolem. Hovořily o kurvách a o prdeli, kam se tyto mají odebrat. A vzpomínal jsem na obrázek, jak mi utkvěl v paměti z let bolševismu: Lidickou ulici, ta je nedaleko odtud, jela taky taková kolona, byla, pravda, delší, a nechyběl v ní obrněný vůz a mobilní koronární jednotka: to vezli soudruha Ceaucesca, toho, kterého pak postavili ke zdi a popravili samopalem. A taky jsem si vzpomněl, jak jsem před lety na Maltě v La Vallettě viděl před krámem s brýlemi velké černé auto se znakem na dveřích a ptal jsem se šoféra, který tam postával, zatímco si pán kupoval brýle, co je to za znak a on mi vysvětlil, že to si pan prezident (kývl bradou k otevřeným dveřím krámu) kupuje nové brejle a jel zrovna autobus a ten auťák čouhal zadkem do zastávky. Autobusák zatroubil, řidič skočil do vozu a popojel, aby autobus mohl zajet a lidi mohli vystoupit.
Nevím, kdo tam seděl v tom autě a nechal se doprovázet třemi policejními auty. Jen mě tak napadá: co je to asi za člověka (za lidi) že mu to (jim to) není blbý?
Převzato z Neviditelného psa08.11.2005 at 10:02:23 Tkanička do bot.

V botech koupených před časem ve vietnamském tržišti se mi prodřela tkanička. Vietnamec tkaničky nevede. Nezbylo než hledat prodejnu tkaniček. Za minulého režimu, když se nic neměnilo, bylo několik prodejen obuvi v okolí. Teď je kolem plno heren a kasin - které jsou mi na nic, ale tkaničky v nedohlednu. Asi pojedu tři zastávky tramvají do Tesca. Zahlédl jsem tam i nápis Baťa.


08.11.2005 at 09:55:22 Přílišné přeceňování české duše.

Český pilot RAF Josef Bryksa dostal v Británii Řád Britského imperia a byl o něm natočen film. Vrátil se domu s anglickou manželkou. Než v komunistickém vězení zemřel, napsal: "Za dobro a obětavost pro člověka jsem už devět let v žaláři a zklamání jsem se dožil v přílišném přeceňování české duše.
z MF Dnes ze dne 08-11-2005


06.11.2005 at 09:29:21 Hřiště pro psy.

Dnes hlásili na stanici Radiožurnál, že pardubická radnice postavila hřiště pro psy blízko panelákového sídliště. Bude zde dostatečný prostor pro výběh, koše pro psí exkrementy a taky nějaké prolézačky.
Za mých mladých let stavěl bolševik jen hřiště pro děti. Asi nebyl dostatečně in.
Jedno vím už dnes jistě: český národ vymře a zůstanou zde jen psi.


11.10.2005 at 17:45:09 I vědci se mýlí.

Mezi vědci i lékaři je hodně těch, kteří si myslí, že mají patent na rozum a astrologii šmahem odsuzují (například MUDr Heřt).
Léta nám tvrdili, že žaludeční vředy vznikají ze stresu a nervozity. Až čirou náhodou dva australští lékaři zjistili, že původcem žaludečních vředu je bakterie Helicobacter Pylori.
Kapku žaludečních šťav z nemocného žaludku dali na živnou půdu a dva dny nechali v inkubátoru a nic se nedělo. Panoval názor, že v prostředí tří procentní kyseliny solné nemohou bakterie žít. Až jednou byly velikonoční svátky a tak vzorek na živné půdě byl v inkubátoru 4 dny. A ejhle - po svátcích našli lékaři krásnou kulturu zatím neznámých bakterií. Od té doby se žaludeční vředy neoperují, ale jednoduše léčí antibiotikem. Letos dostali oba zmínění lékaři Nobelovu cenu za medicinu.


11.10.2005 at 17:30:43 Uhni z cesty, plebejče, panstvo jede!

Dne 06-10-2005 premiér Paroubek sfáral do dolu Dukla. Z mošnovského letiště se přesunul k šachtě vrtulníkem. Po zemi ho stíhala kolona vládních limuzín s policejním autem v čele za zvuku sirén a blikajících modrých světel. V mlze, středem vozovky se řítili 180 kilometrovou rychlostí. Vyděšení řidiči, aby si zachránili život končili v příkopě. Policie vyšetřovala havarované řidiče a dala jim pokutu 500,- za nedodržení bezpečné vzdálenosti.
Premiér Paroubek na výtky papalášského chování odpověděl: "Naši řidiči jsou profesionálové a vědí, jak mají jezdit".
Správná odpověď měla znít: "Naši řidiči jsou piráti silnic a jezdí jako čuňata".
Pramen: MF Dnes ze dne 08-10-2005

bilboard stínového ministra dopravy

15.03.2005 at 12:50:49 Lunární horoskop

Pane Tichý, přečetla jsem si něco u lunární astrologii. Zaujalo mě to. Co si o ní myslíte Vy? A můžete mi poradit nějaký fígl, jak snadno zjistit lunární den podle data a času narození? Děkuji J. Hoňková

Milá paní Hoňková,
solární horoskop se počítá pro stejně postavení Slunce jako v radixu (bývá to blízko narozenin) a má platnost následující rok. Lunární horoskop se počítá pro stejně postavení Luny jako v radixu (bývá to 13 krát do roka) a vyjadřuje události následujícího kalendářního měsíce.
Spočítat si lunární horosop je jednoduché - potřebujete efemeridy a kalkulačku. Z astrologického software jsou to například. Urano, ZET, Starlogin a další.
Mějte se krásně Karel Tichý


23.02.2005 at 09:23:46 Chtěl jsem

rekonstruovat čas narození českého vědce Václava Dolejška (*20-02-1895, +03-01-1945) podle článku MF Dnes ze dne 19-02-2005.
A to podle životních událostí:
06-05-1922 senzační článek v časopise Natura o objevu spekrálních čar N
1939 návrh na Nobelovu cenu
07-10-1944 zatčen gestapem
03-01-1945 zemřel v Terezíně na úplavici
Bohužel rekonstrukce se mi nepovedla.


17.02.2005 at 17:23:28 Statečný chlapec

Před chvilou mi vyhrkly slzy. Díval jsem se na zprávy na polský Teleexpres. Byly tam záběry z pohřbu šesti a půl letého chlapce. V bytě hořelo a chlapec sám vyťukal číslo hasičů a tím zachránil život otci a sousedům - sám uhořel.
Na obrazovce byl záběr na ohořelý telefon a z magmetofonového pásku rozhovor chlapce a dispečera hasičů.
Chlapec : Přijeďte tady hoří.
Dispečer: Kam?
Chlapec : Sem!
Dispečer: Řekni adresu!
Chlapec : řekl adresu
Dispečer: Jak se jmenuješ?
Chlapec : řekl jméno


04.02.2005 at 11:11:33 Dorta

Měli jsme domácí oslavu manželčinin 69. Přišli její rodiče (matka 76, otec 85) dcera Šárka (36) s vnoučaty Vaškem (13) a Verunkou (11) a syn Pavel (29) s vnoučaty Danem (7) a Michaelou (3). Šárka to spojila s oslavou Vaškových třináctin. Velká sranda se svíčkou, která se nedala sfouknout. Pak rozporcování a dali jsem se do jídla. Vedle mě seděl Danek a slyším jak si povídá:
"To je ale pěkná dorta. Určitě má dobrou chuť. Ta dorta vypadá dobře. Určitě vám bude chutnat..."
Tohle pořád opakoval až jsem pochopil, že jsme na Dana a jeho porci dorty zapomněli.
Bylo napraveno...

vnuk Dan ve žlutém tričku


04.01.2005 at 17:34:13 Kolaps dopravy při povánočních slevách v Carrefouru

Utřel sem pysk v Kerfuru

    Včeraj, jak sem jel rano lokalku na šichtu, sem ešče poloslepy kuknul z okna a co něvidim - řada aut jak cyp od Imperijalu až po Frydlanske mosty. Už sem se těšil, že uvidim jakesik rozflakane žďorby na štyrech kolach od hňupu, co jezďa jak prasata a nědodržuju vyhlašku, a nebo aji jakesik dojebane krvave zněuznane zavodniki formule jedna, ale nic! Řada až ku kulturaku a socijalce a ešče dal. U Hutnich montaži sem se na to vysral a zas sem zavřel oči, bo se mi chtělo spať a na šichtu eště daleko a zrovnaj nastupil jakysik nasrany pazgřyvec s berlu a už si to zamiřil ku mně. Vyser si oko! Maš jezdiť invalidnim vozykem a ni lokalku, cype. Jak sem přišel do roboty, tuž tam mě ani stolek něpozdravil, bo všeci kecali o jakesik akcii storoča v Kerfuru. Chvilu sem posluchal esli něvyšpijonuju jakesik detajly, ale guvno. Nakoněc mi to nědalo a zoptal sem se Jaruny. Ta na mě mrkla - asi si spomjela na naš taněc na Stodolni - a pry že v Kerfu dněskaj maju akci, kdy si možeš kupiť buty anebo košulu se slevu jak prase. Tuž buty už mam dojebane a košula už by tež zaslužila vyprať. Vrtalo mi to palu až sem se rozhodnul - bulnu šichtu a něnapadně se vytratim na hodinu. Třebaj tam kupim hadry a kdovico ešče.

    Něnapadně sem se prošvenknul vratnicu - ty ramba v černych uniformach zrovna čumjeli na televizu, kdě byl jakysik pořad o ucpanych cestach. Sednul sem na lokalku a valil směr Kerfur. Vystupil sem u Hutnich montaži a přiskokem vpřed sem se šinul ku hlavnimu vchodu. Už za zastavku mi bylo divne, že tam bylo ludi jak na prvomajovym pruvodě za komanču. Čim bliž sem byl Kerfu, tym to bylo horši. Ludě se tlačili jak sardinki v plechovce a čim dal vic mě srali. Jak už sem myslel, že se na to vyseru, tož mě dav vtlačil do hlavni brany a ja spolu s dalši partyju, kere se zachtělo zlevněnych košul a radiji, proletěl kolem Mekdonalda, byvaleho Elektrosyty a nakoněc kolem informaciji. Eletrycku branku, kera pušťa ludi do opchodu, sem přeskočil jak Sergej Bubka v dobach sve největši slavy a řynul sem si to do oděleni tekstylu. Ti hajzli! Košule za dvacet korun už němjali! Tuž smykem vybiram zatačku a valim do odděleni obuvi, kere je hneď vedle. Do štajgrove řytě! Posledni fajne buty za třycet korun ukořistil jakysik antek z Polskej. Tuž co robiť? Shybam se pro letak, co se tu vala na zemi. Po řbetě mi přeběhně deset duchodcu. Slyšim enem, jak si ščebetaju cosik o levnych pomerančach po koruně za kilo. Jejich berle citim v každym obratlu.

    Vstavam s letakem v ruce a oko mi padně na předni stranku - domaci kino za patnast set. Kurnik šopa, tuž to je vjec! Nědavno nam zavřeli kino Vesmir, do Luny je daleko a jeden listek v Sinestaru stoji jak izdenka do Brna. Mjeť doma vlastni kino enem za par korun, tuž to by partyja z roboty čuměla jak Gross na lokomotivu. Dufam, že to platno k temu je dosť velke. Nerad bych na to čuměl moc zblizki. Valim do elektra. Tam už stoji banda rychlejšich koliku s robkami, kere se tvařa tajak by mě chtěly narvať do tej jejich vybrane lednički, na keru sem se enem kutkem oka podival. Čumim jak vrana na romadur - lednička za dvatisyce, tuž to sem něviděl ani u znameho v bazaru a to je nějaky frajer, bo ma otevřene nonstop, aji v noci.

    Prodiram se davem ruzne narodnosti k televizam a videam - a zas guvno! Posledni domaci kino za tisicpětset bere jakysik čobol, na kereho se vzapjeti vrhaju ostatni v řadě, keři tež chtěli ušetřiť za kino. Jeden se mu snaži vyrvať z ruk tu krabicu a druhy ho picha prstem do oka. No něvim něvim, esli mu k čemusik budě ta zmačkana bedna, keru mu vzteki poskakala ta tlustoprdka co stala za nim. No nic, seru na to a pomaly se deru k vychodu. Cestu se ešče nachomytnu k bitce u vjecy pro male haranty. Chytnu jednu do gzychtu, keru hned tej babě vracam. Pada na zem a bere sebu dalši tři hňupy, keři drža stejnu krabicu lega jak ona. Lego se rozleti na všecky strany jak křeček, kery proleti ventilatorem a je klid.

    Po dvuch hodinach se orvany jak oberva deru do lokalki a valim zpatki do roboty. Ramba na vratnici si mě ani něvšimnu, bo furt čumja na tu televizu. V robotě se mě všeci ptaju, co sem robil tak dluho na tym hajzlu a esli sem spadnul do mušle, že sem tak oškubany. Chuji jak lampa, no ni?

    Večer na Nově potem ukazovali obrazki ze Slovenska, jak se tam ludě rvali do jakehosik supermarketu. Tuž take zufalce ja něchapu, tlačiť se jak herink gvuli zlevněnym kobzolam - bych se na to moh vysrať.

Text šířený elektronickou poštou v Ostravě
dodatečně adresa webu: http://www.ostravak.bloguje.cz/14.10.2004 at 12:13:34 Zatočení šneci

Zářijový víkend na chatě v Nízkém Jeseníku. Povídám vnukovi Danielovi: "Dones mi, Dane, ze sklepa pivo".
Dan: "Ne, dědo. U sklepa jsou zatočení šneci a já se jich bojím"
Já: "Dane, ty starému dědečkovi nedoneseš ani pivo?"
Dan: "Cha, cha, ty nejsi žádný stařeček - ty ještě chodíš do práce!"

vnuk Dan a sbírka zatočených šneků


01.08.2004 at 10:39:28 Precese

Mám dotazy. Je správné započítat precesi rovnodennosti do radixu, protože odchylka precesí o skoro 24° nadělá v radixu pěknou paseku. Druhá otázka je také důležitá. Systémů domů je spousta, ale vedou asi Campanovy a Kochovy, nejspíš i další. Jak vybrat ten, který dává nejpřesvědčivější hodnoty? Proč se preferuje Campanus nebo Placidus? A co další?
Díky.
Voznicová


Milá paní Voznicová, posun precese činí jeden stupeň za 72 let a od doby, kdy se shodovaly souhvězdí a astrologická znamení už uplynulo 2000 let. V současné době je to již 24° (ayanamsa) a to je rozdíl mezi tropickým a siderickým Zvěrokruhem. 99 procent astrologů používá tropický zvěrokruh. Já osobně znám hodně astrologů, ale siderického jsem ještě nepotkal. Staří a slavní astrologové s precesí nepočítali, naopak precesi důsledně započítává indická astrologie.
Systémy domů - tato otázka nebude nikdy vyřešena. Zdá se mi, že pravidelné rozložení domů má Placidus. U Campana jsou některé domy příliš úzké a jiné příliš široké.
Island je blízko severního polárního kruhu. Zkuste si spočítat slavnou islandskou zpěvačku Bjork. V Placidovi to ještě jde, ale v Campanovi místo domů vyjde nesmysl.
z webu ČAS:
Re: Systém domov - vysvetlenie
11 odpověď odeslal(a) Petr Trnka v Úterý 28.Září 2004 16:43:18
Tohle je neobyčejně zapeklitý problém, slečno (paní) Mário, na který asi žádný astrolog na světě nedokáže jednoznačně odpovědět, a který nebyl spolehlivě vyřešen, co je astrologie astrologií. Každý astrolog dokáže snést mnoho důvodů, proč používá právě tento systém a ne jiný, a všichni přitom budou mít ze svého hlediska pravdu. Takže Vám asi opravdu nezbývá nic jiného, než vypracovat a verifikovat si desítky horoskopů lidí, které dobře znáte, a najít si sama svou vlastní cestu (svůj vlastní systém, který Vám bude dávat nejlepší výsledky).
Já jsem si tenhle problém dost palčivě znovu připomněl tenhle týden po shlédnutí filmu Tanec v temnotách, kde hlavní roli vytvořila islandská zpěvačka Björk (mimochodem tak fantasticky, že všichni naši zpěváčkové, kteří se kdy pokoušeli hrát ve filmu, jsou proti ní trapní ochotníci!). Už se tady o ní kdysi diskutovalo - narodila se v Reykjavíku, na severní zeměpisné šířce 64°09´, a jak vypadají její horoskopy s domy v Placidově, Campanově a ekválním systému, to ukazují následující obrázky. Nejpřijatelnější mi tady připadá ekvální systém, kde do 5. domu spadají Slunce, Neptun a Luna ve Štíru, přijal bych i systém Placidův (v pátém domě Uran a Pluto), kdežto Campanův systém mi u Björk připadá naprosto nesmyslný.


Bjork Placidus

Bjork CampanusDeník 7
Deník 6
Deník 7
Deník 6
Deník 5
Deník 4
Deník 3
Deník 2
Deník 1
Deník


Astrology Pacific 4   |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
Copyright © 2010-2011 Astrolot.cz. All rights reserved.

Valid CSS!