pohled na západ, v pozadí VŠB pohled na sever
Pohledy z astrologické observatoře Astrology Pacific

Pohled na západ, v pozadí Vysoká škola báňská v Ostravě Porubě.
Pohled na sever, v popředí tramvajová vozovna, v dálce je Hlučín
Snímek je z října 2006

21.02.2009 at 20:03:44 Slováci jsou za vodou

mají stabilní euro, zatímco česká koruna oslabuje. Dnes mě rozčílila inzerce ODS v Deníku, kde se mimo jiné píše: ... Nesmyslný je také tlak na rychlé přijetí Eura. Společnou evropskou měnou nebudeme platit dříve než v roce 2013, kdy už krize bude dávno pryč.

11.02.2009 at 11:07:10 Poslanci slouží mafii, ne ČR

Novela trestního řádu, která zakazuje pod hrozbou pětimiliónové pokuty a až pětiletého vězení zveřejňovat odposlechy z policejních vyšetřování nebo údaje o veškerých obětech trestných činů, je nemravná, skandální a nedemokratická. Ohrožuje nejen svobodu slova, ale demokracii jako takovou. Nebývalá shoda mezi poslanci všech politických stran, kdy se nenašel jediný, který by hlasoval proti, je víc než podezřelá...

... kde jsou ty zástupy umělců, publicistů a dalších elit z nejrůznějších profesí s trikolorami na klopě? Kde je Václav Havel a Zdeněk Svěrák? Kde jsou ty plné Václaváky lidí, kteří v době tzv. televizní krize apelovali na vládu i zákonodárné sbory, aby zvrátily volbu generálního ředitele České televize? Kam se poděli ti Rumlové, Cyrilové Svobodové, Roithové, Buzkové či Krausové a jejich spacáky?

Jana Bobošíková na webu Neviditelný pes dne 11-02-2009

diskuze k článku:

Současní politici (evropští) by rádi zavedli stejnou totalitu, jakou praktikoval kdysi SSSR: Brání jim v tom zatím zbytky demokracie, kterou plíživě oklešťují

Tragické na tom je, že nikdo nepodá návrh na přezkum tohohle paskvilu na Ústavní soud, protože to je hrubý zásah do svobod. Táta Marka Bendy se musí obracet v hrobě jako vrtule větráku v kuřácké putyce a stydět se za synka, který chrání gaunery a bere lidem a novinářům poslední možnosti, jak se bránit prohnilým politikům.

Novináři jsou jakousi pojistkou toho, aby poslanci se zločinnými sklony nelikvidovali svůj národ.10.02.2009 at 08:48:37 Jan Palach

...Vtom mi to došlo: Politik zkrátka není ten, kdo by byl schopen položit za svou vlast život. Od toho jsou tu přece jiní - a politik jim laskavě poskytně instrukce a cenné rady, kde a jak bojovat a padnout.
V té souvislosti jsem si uvědomil něco, co mne dosud tak zřetelně na mysl nepřišlo: Žádný z našich politků v r.68 nebyl hotov zemřít za myšlenky obrodného procesu. Jedině František Kriegel odmítl podepsat moskevský protokol a asi rovnou počítal s tím, že ho to může stát život.
A tak se nakonec v Československu našel jen jeden rek, který jako první takovou oběť podstoupil. Úplně bezvýznamný studentík, avšak člověk se srdcem héroa.

značka falcon na webu ČAS dne 10.02.2009


19.01.2009 at 09:08:37 Sázení po Internetu

Masivní inzerce sázení po internetu naznačuje, že ten, kdo ji zadává čeká masivní zisky. Je to podle mě důvod, aby byla poslanecká sněmovna postavena mimo zákon jako zločinecká organizace.

Ondřej Neff na webu Neviditelný pes dne 19-01-2009


18.01.2009 at 17:07:07 comment on Havíř Slivka na YouTube:

V padesátých létech na Ostravsku nepřekonatelný Jarek Wolf, coby "haviř Slivka" prostě SUPER!!!

                                            comment on Hoj ti Ostravjaci na YouTube:
Nezapomenutelná "stará ostravština" Jaroslava Wolfa. Kdo je Ostravák, tak má slzy v očích.

17.01.2009 at 08:31:55 Krásný ostravský dialekt.

Vážený pane webmastere.
Podařilo se mi na YouTube uložit dva klipy s ostravským nářečím. Jedná se o dvě scénky z divadelního představení Průběžná o(s)trava krve. Jak se hrálo v letech 2001 až 2005 na Komorní scéně Aréna. Jsou na adrese:
http://www.youtube.com/watch?v=0IoOqSaZV9o
a
http://www.youtube.com/watch?v=U0OijCEwm_Q
dále
Jarek Nohavica kdesi vyhrabal budovatelskou častušku ze začátku padesátých let. Je to tajná nahrávka a proto nekvalitní a asi ji proto odmítnete. Dnes jsem to hodil na web Youtube.
http://www.youtube.com/watch?v=lQ8KW6dsYBk
Vysvětlivky k textu písně jsou na adrese:
http://nc-zpevnik.wz.cz/100_budem_rubat.html
Chcete-li zveřejnit odkazy na svých stránkách
pak děkuje a zůstává s pozdravem Zdař Bůh Karel Tichý

Pane Karle.
Díky za Vaše vložení na Youtube.
Už je to vloženo, trošku jinak na webu www.hornicky-klub.info.
S pozdravem Zdař Bůh
JH


14.01.2009 at 09:16:59 Všichni k čerpadlům!

Ve slušné společnosti, když začne téct do lodi, zavelí kapitán „Všichni k čerpadlům“. Protože však „teče“ jen do podpalubí 3. třídy, kde jsou shromážděni nejchudší cestující, vypadá to, že „velitelský sbor“ lodi, žijící v teple a pohodlí horních kajut, kam neteče a kde se popíjí šampaňské, se o díry v trupu a zaplavování podpalubí moc nestará. Jen blahosklonně přihlíží pachtění nového kapitána, který stejně nakonec pochází z podpalubí, tak co?!

Rakousko v čele zelených antiatomových fanatiků, kterým jinak vede v EU propagandu jistý Čech Beránek, jsou ochotni nechat Slováky snad zmrznout, jen aby dokázali, kdo má v EU moc.

Situace na Balkáně je ještě horší, odstavením JE Kozloduj se velká část Balkánu do roku 2007 topí v energetických problémech. Jak president Bulharska Georgi Purvanov oznámil, kvůli nedostatku plynu v zemi nejspíš dojde ke znovuspuštění nedávno odstavené jaderné elektrárny Kozloduj, protože není jiné cesty. Pokud nechce, aby se stát zhroutil a obyvatelstvo přežívalo bez zásob potravin ve vymrzlých bytech. EU a jistěže Rakušáci už začali řvát.

Stejnou, doslova idiotskou taktiku provozovaly velké mocnosti vůči Německu po prvé světové válce. Výsledkem byl nacismus. Slovensko bude možná doslova nahnáno do náruče Ruska a Balkán může podle svých staletých tradic věci řešit silou. Srbsko, zmrzlé a fackované od EU, Makedonie potmě a v ledových bytech, Turecko, na které se Evropa vykašlala a tančila při svých ekonomických tanečních, kdy rozděluje svým odborářům stovky miliard, to všechno může zadělat na pěkný malér.

Námět z článku Postoj otlemeného fracka autora Václava Vlka st. z webu Neviditelný pes dne 14-01-2009

holarió Rakušáci, budíček:
Autor: novaz IP: 89.111.70.xxx Datum: 14.01.2009 08:30
Pane Vlku, opět jste výborně a reálně popsal situaci. K těm otlemeným rakouským frackům jenom malou poznámku. Rakušáci jsou největší pokrytci v Evropě. Kupují od nás elektrickou energii vyrobenou v jaderných elektrárnách, ale současně proti našim jaderným elektrárnám demonstrují, stávkují, blokují silnice a hraniční přechody. Pokrytecký, tak trochu degenerovaný národ.14.01.2009 at 08:18:30 Dějiny posunují kupředu

jen blázniví snílci, romantici a nekritičtí optimisté, neboť jen oni si odmítají připustit, že by budoucnost mohla být ještě horší než přítomnost, a o to víc se derou za svými cíli.
Rozdíl mezi pesimismem a optimismem spočívá v tom, optimistu víc věcí těší a pesimistu víc věcí štve.

Jiří Stránský v Deníku ze dne 13-01-2009
12.01.2009 at 09:27:19 Lidská blbost kvete ve všech epochách

Akademik Filatov (vkládání kousku placenty do pupku žen), Lysenko (jakýsi trávopolní systém a vymyslel tak zvanou jarovizaci), celiny a bavlna (Amudarja a Syrdarja a vysychání Aralu), kybernetika (buržoasní pavěda, sloužící k ohlupování dělnické třídy), chiméra o obrácení toku Leny a Jeniseje na jih (naštěstí se to neuskutečnilo), Stachanov, Korabělniková, Lepešinská atd. Zažil jsem proklamovanou Zlobinovu metodu práce, geniální, pracovat tak, abych si prací neublížil. Co dodat. Nyní máme podobné dogmatiky, zelené, s jejich oteplováním, Al Gorem, Greenpissem, CO2, nepůvodními živočichy atd. Blbost kvete ve všech epochách. Co dodat. Můj názor.

Diskuze k článku Sovětští vynálezci.
na webu Neviditelný pes dne 12-01-2009
10.01.2009 at 20:58:04 Zelení magoři

ze Strany zelených prosazují alternativní zdroje energií. Nyní, když za silných mrazů Rusové zavřeli kohoutky plynovodů jsou nám větrné elektrárny na houby, jelikož za silných mrazů bývá bezvětří. I hnilobné bakterie v biomase potřebují teplo, takže přestaly vyrábět metan. Lídři zelených poškozují republiku a měli by být za úsvitu popraveni.

Námět z článku Sláva! Konečně nám vypnuli plyn! autora Václava Vlka st.
z webu Neviditelný pes dne 09-01-2009
09.01.2009 at 15:02:33 Pane Sládečku slyšíte mě?!

Hledal jsem v Google obrázek komika Havíře Slivky. Havíř Slivka nebyl, ale na adrese:
http://www.hornicky-klub.info/index.php
byl text tohoto znění:

Když jsem byl malý kluk, poslouchali jsme doma gramofonové desky (rychlost otáčení 78 ! ). Na jedné desce jsme měli vyprávění havíře a kapelníka Slivky o tom, jak jeho kapela měla hrát na nějakém pohřebě. Kapela mu ale nepřišla a tak smuteční pochod zahrál na vypůjčené housle a vlastní pusu. Celá zvuková nahrávka byla na obě strany desky. Byla velice humorná. Velmi krásně udělaná s velmi krásným ostravským dialektem. Dodnes si některé kratičké útržky v rodině pamatujeme.
Bohužel tyhle stařičké desky byly velmi křehké a tak nám deska tenkrát praskla. A pak byla vyhozena, takže nemám ani přesný název. Ale pokud si dobře vzpomínám tak se jmenovala "HAVÍŘSKÁ SLIVKA".
Už řadu let se vyptávám, zda někdo tuhle desku ještě má, nebo třeba už její digitální nahrávku. Ale stále bezúspěšně. Proto se obracím i na Vás, zda by jste mi mohli nějak pomoci, třeba zveřejněním mé poptávky mezi lidmi kteří k hornictví a téhle historii mají nejblíže.
Děkuji a předem děkuji i za odpověď.
Jan Sládeček
Opava

Pane Sládečku jestli mě slyšíte - ozvěte se. Mám Havíře Slivku digitalizovaného do formátu MP3. Kromě obou stran desky mám dále Havířem Slivkou zazpívanou píseň Hoj, ti Ostravjaci.

Přeji hezký večer.
Panu Sládečkovi jsem přeposlal Váš email, doufám, že se ozve.
Já sám bych o tuto nahrávku (obě skladby jak Slivku tak i Hoj ti ..) měl zájem. Měl jsem kdysi tuto desku, ale rozbila se. Odezva byla i schůzce KPHM na Landeku.
Napište za jakých podmínek by bylo možno toto získat. Předem děkuji za odpověď.
Jiří Hrubý (webmaster)

Ode dneška je to na webu YouTube
Na pohřebje
http://www.youtube.com/watch?v=PSis8WPJ2hY
a Hoj ti Ostravjaci
http://www.youtube.com/watch?v=TopLjuZ-0pc
Oba klipy zpívá lidový komik Havíř Slivka.03.01.2009 at 10:09:14 Život ve dvou krabicích Idiary

se jmenoval televizní pořad o Pavlu Kohoutovi. Dramatik, komunistický básník a spisovatel, pak disident a emigrant ukazoval na obrazovku dvě krabice od bot. A v nich čtyřicet diářů formátu A5. Na každý rok jeden. Organizované tak, že na každé dvoustraně byl jeden týden. Takže na den vyšly asi 4 řádky. A tam zapisoval počasí, co bylo na oběd, kdo přišel na návštěvu, na čem pracoval. Mohl tak ukázat reportérovi, jak trávil narozeniny v jakémkoliv roce. Moc se mi to líbilo a je to vlastně užitečná věc, protože po šedesátce člověk neví, co měl včera na oběd.
Stáhl jsem si iDailyDiary free diář z adresy www.splinterware.com a zatím se mi moc osvědčil.

30.12.2008 at 09:49:11 ...spolužáku

Krákorovi se nic nestalo, přestože měl neblahý třídní původ.
Jeho otec byl totiž předválečný policajt a měl doma policajtskou přilbu a taky pendrek. Jednou, když táta nebyl doma a já byl u Krákorů, Krákora mi tátův pendrek půjčil a já ho potěžkával v ruce a představoval jsem si, jak starý pan Krákora pendrekem mlátil hladovějící nezaměstnané a bylo mi z toho pomyšlení krásně divně.

Víš pendrek:
Autor: Arlon IP: 94.112.86.xxx Datum: 30.12.2008 01:09
ten starej Krákora neměl pendrek na mlácení nezaměstnaných, to je komunistický blábol. Ten pendrek byl na nepřizpůsobivé občany a jiné živly vyvolávající chaos, výtržnosti a demostrace v nepovoleném prostoru, pokud to nebylo v souladu s demokratickým zřízením I.republiky. Vědí vašnosto?

Víš pendrek:
Autor: jara cimrman IP: 208.114.129.xxx Datum: 30.12.2008 02:26
...sám jsem jednou viděl starýho Krákoru, jak pendrekem mlátil nezaměstnaný, kteří byli současně nepřízpůsobivý živly....byla to vzácná kombinace, dneska by si na cikány už uředně nedovolil....to by mu z Bruselu dali....a zarazili by nám všem multikulti podporu .....

Námět z webu Neviditelný pes dne 30-12-2008
28.12.2008 at 08:58:50 OSTRAVA!!!

Je nové logo města Ostravy. Považte, stálo pouze 1 800 000 Kč. Tvůrcem loga je Aleš Najbrt s Borisem Melušem, ze studia Najbrt.
Vzpomínka:...Mimo jiné měl pan Adámek knihy pojednávající o společenském chování. Samozřejmě, že mě jako kluka nezajímalo, co vyjádřím nějakou květinou, co znamená známka na dopise nalepená hlavou dolů, anebo jak se váže motýlek. Z celé knihy mě zaujaly vlastně jen ty tři vykřičníky. A víte, co vzkazujete adresátovi, když větu ukončíte třemi vykřičníky? „Polib mi p...l“, takže můžeme konstatovat, že záměr se reklamní agentuře zdařil, logo je provokativní a říkejme, že vyjadřuje smyl pro humor, ale mezi námi, co by ti Ostravaci vlastně za ty prachy chtěli?

Námět z webu Neviditelný pes dne 27-12-2008
27.12.2008 at 09:45:32 Humanista versus skeptik.

Humanista:
....skoro dvě miliardy lidí dnes bude žíznit, protože k nezávadné pitné vodě nemají přístup, že osm set milionů lidí se dnes pořádně nenají, protože žijí v chronické chudobě kolem jednoho dolaru denně. A my ještě stále v 21. století splachujeme pitnou vodou...

Skeptik:
Asi jste přestřelil. Ke splachování pitnou vodou - máte alespoň představu, kolik miliard by stálo zřízení rozvodů, které by umožnily splachovat "surovou" vodou? Jen tak naokraj, v některých obcích a městech díky havarijnímu stavu vodovodní sítě zmizí v zemi mezi 40-60% vody, která se do ní dostane. Ztráta se samozřejmě promítne v ceně za vodu.
Tzv. humanitární pomoc rozvojovým zemím v podobě extenzivních potravinových dodávek způsobuje více neštěstí, protože se primitivní národy nekontrolovaně množí a neučí se starat o sebe? Jeden se diví, že nelkáte podobně nad našimi cikány.

Humanista:
Ale, bože, dej, ať jsem pevný a milosrdný, až půjdu kolem bezdomovce, který bude drkotat zuby zimou... Dej, ať mi není líto peněz a koupím mu něco pořádného k jídlu...

Skeptik:
K bezďákům - dodání potravy řeší následek, nikoliv příčinu. A příčinou bývá v 99% chlast a závislost na něm.

Námět z webu Neviditelný pes dne 27-12-2008
26.12.2008 at 08:47:32 Musíme si uvědomit,

že příroda kolem nás je vážně nemocná. Mnohé zavinil člověk neuváženou chemickou ochranou. Začal s DDT a tím přilil oleje do ohně. Každoročně vznikaly nové a nové preparáty, ale odolnost hmyzu se zvyšovala rychleji než výroba pesticidů. Člověk si začal uvědomovat, že tudy cesta nevede. Musíme se prostě vrátit zpátky k přírodě, která si umí sama nastolit rovnováhu. Jako příklad slouží rychlé rozšíření odporného zrzavého slimáka z jihu Evropy. Vyhlásili jsme válku pomocí hlístic, které si s ním dokáží ekologicky poradit.

Námět podle Přemka Podlahy z Receptáře.
25.12.2008 at 09:13:34 Postupná islamizace Evropy

smete křesťanský ráz Vánoc. Nebudeme muset čekat do roku 2108 na přísný zákaz christianizace slunovratu. Snaha o politickou korektnost se o to postará mnohem dřív. Převládne starost o to, aby se zmínkou o Ježíškovi neurážely city muslimských věřících, tím spíš, že ke Zrození Páně došlo v Palestině.

reakce v diskuzi:
Autor: NobodyWasHere IP: 213.192.58.xxx Datum: 25.12.2008 01:22
Vánoce v r.2108 jsou mi zcela fuk, protože budu s naprostou jistotou mrtvý.

Námět z webu Neviditelný pes dne 25-12-2008
25.12.2008 at 08:47:23 Smutná budoucnost lidstva.

Až na světlé výjimky hodné vážnosti a hlubokého ocenění dnes mají v lidské populaci nejvíce dětí méně inteligentní a sociálně obtížněji zařaditelní jedinci. Zejména ti, kteří již řadu generací nepracují a docela úspěšně ekonomicky přežívají právě díky sociální podpoře získávané od státu za značné množství potomků. Když k tomu připočtete výrazně narůstající počet dětí, kterým současná úroveň medicíny nabídla šanci k životu přesto, že například ještě před třiceti lety by pro nevhodnou kombinaci genů zděděných od rodičů nemohly přežít, a tyto děti budou v dospělosti své nešťastné geny dále roznášet mezi další populaci, není budoucnost lidí, jako živočišného druhu, vůbec růžová.

Méně inteligentní lidé si také mnohem častěji berou půjčky, které nemají šanci splácet a jež jsou opřeny o smlouvy s krutými, často naprosto nesplnitelnými podmínkami a sankcemi. Stejní jedinci volí populisty, kteří jim slibují snadný život.

Vytvořila se jakási divná přesmyčka, že demokracie se rovná ochrana menšin. Jakýchkoli. Nejprve rasových, pak feministických, nyní sociálních a tak dokola. Demokracie ztrácí sílu nejen v sociálních dávkách, ale i rozplizlosti rozhodování atd. Vysoce rozmnožující se skupiny, nabývají při klasickém "demokratickém" hlasování na síle.

Druhým fenomenem je, že někteří vysoce sociálně inteligentní jedinci našli cesty, jak tohoto marazmu společnosti využít ve svůj prospěch. A jelikož jsou sociálně inteligentní, tak jsou většinou u moci. A to spíše ne přímo, ale jako neviditelné šedé eminence. No a tyto skupiny mají pramalý zájem na stávající situaci něco měnit. Konsum je skrytě podporován. Tyto skupiny obvykle nezajímá dlouhodobější perspektiva a tzv. obecné blaho, ale zisk. Jejich odpověď na otázku, co bude mět lidstvo činit v případě obejevení se problémů, je jednoduchá. Inteligentní člověk si přece vždy poradí, až bude nutno, vyřešíme. Tyto skupiny snadno seženou hlasy od skupiny první. Znají marketingové triky. Jsou sociálně inteligentní.

Kombinace existence těchto dvou výše zmníněných skupin se mi jeví jako destruktivní prvek. Třetí skupina zděšeně zírá. Maká na první, občas sedá na lep druhé. Je sice inteligentní, dochází ji mnohé souvislosti, ale většinou není sociálně inteligentní. A neumí se houfovat.

Ani ke své obraně, ani k zesílení svého hlasu. Píše si na Neviditelném psu a podobně. Ale na ulici vystrkovat hlavu nechce. Propadá depresím. A ani se pořádně nemnoží, nemá čas, musí pracovat. Zdá se jí, že práce je důležitá. Myslí si, že kdyby bylo ouvej, tak že někam odjede.

Námět z fejetonu Václava Husáka z webu Neviditelný pes dne 25-12-2008
23.12.2008 at 09:07:33 Reklama, ta je obtížná vždycky,

je „trvale obtížná“, jako když jeden řetězec nabízí „trvale snížené ceny“. Z reklamních háčků lapáčků je obzvlášť zahnutě špičatý ten s „předvánočními slevami“. Věru úžasná je představa obchodníka, který celý rok prodává draho a před Vánocemi slevní, z dobroty srdce, aby udělal radost.

Námět z webu Neviditelný pes dne 23-12-2008
18.12.2008 at 08:38:05 Dnes se nemluví,

nýbrž komunikuje - někdy jsem navětvi z toho, co všechno se dá šmahem vyřídit SMS-kou - rozejít se s holkou, domluvit si rande, vyjádřit své city k někomu milovanému. Někdy je mi těch lidí, majících ustavičně u ucha mobil, líto. Nemám nic proti mobilům, ale zaráží mne ta náhlá potřeba kdekoho komunikovat s kdekým. Lidé ztrácí vkus i zábrany. Mám odpozorováno, že si lidé berou sebou mobil i na záchod - snad aby neprosrali nějaký předůležitý telefonát, či co!

Značka falcon na webu ČAS (diskuze 4955)

...nedávno jsem si pořídila třetí telefon. Tak a můžu být spokojená, mám všechny mobilní sítě po ruce. A zároveň mi manžel pořád nadává, že si ty telefony neberu s sebou. Nesnáším je totiž. Zdržuje mě to totiž a nesnáším je. Telefonuji, vyjma obchodních věcí, jen dvakrát do měsíce s manželem, když jsem "na dovolené" od Prahy.

Značka Na na webu ČAS (diskuze 4955)


16.12.2008 at 08:52:59 Někteří lidi

vánoční svátky spojili jenom s pokud možno co největším utrácením, s přecpaným břichem, s uklízecí mánií...

Petr Trnka na webu ČAS (diskuze 4955)

...Možná že by to můj otec to řekl lakonicky, "už dlouho nebyla válka."
Přeložím: přestávám si vážit obyčejných věcí, protože je máme příliš dlouho.

Pépi na webu ČAS (diskuze 4955)

Myslím, že moje generace se v důchodu bude mít určitě hůře - nikdy neodsáhne takového zabezpečení jako dnešní důchodci. Vyžereme si tu chudobu, neboť dojde řada na "liberální stát" co servírují "disidenti typu Klaus" - Na dně budou hlavně ti, co neměli možnost si dost našetřit.

Kailash na webu ČAS (diskuze 4955)15.12.2008 at 20:16:56 Google je desetkrát lepší

Zkusmo jsem dal vyhledat slovo Osoblaha.

Vyhledávač Google.cz našel 119 000 odkazů.

Google.cz

Vyhledávač Seznam.cz našel 11 000 odkazů.

Seznam cz
14.12.2008 at 10:12:12 Je načase vyhlásit zelenou kontrarevoluci!

Strana zelených neustále škodí republice. Dalším jejím trikem, jenž má planetu vytrhnout z pekelného oteplování, je připravovaný zákaz používání žárovek. Nejen výroby! Toto berte jako upozornění vy, kteří si doma začínáte po dřívějších zkušenostech s reálným socialismem, syslit žárovky.
Ďábelsky nešetrné žárovky mají být nahrazeny "šetrnými žárovkami", takto tvarovými nízkotlakými výbojkami, jež obsahují přítulnou a životnímu prostředí prospěšnou rtuť.
“Podle evropských pseudoekologů by nejšetrnějším světelným zdrojem měla být louč. Vlastně - ještě lepší bude zapálený velbloudí trus. Ano, to je přesné, protože pod »šetrnou žárovkou« hovno vidím. Je načase vyhlásit zelenou kontrarevoluci!"

Námět je od Moby Dicka z webu Neviditelný pes.
14.12.2008 at 09:10:57 Odešel mi počítač.

Schylovalo se k tomu už od počátku prosince. Po startu PC se ozývalo divné vrčení, po deseti minutách se to uklidnilo a ztichlo. V počítači jsou dva větráky a rachot dělala vrtulka v napěťovém zdroji. Mám už s tím špatné zkušenosti. Objeví se zápach spálené gumy a nezbývá než spočítat škody. Minule si spálený zdroj odnesl i hard disk.
Poslední tři dny po startu počítače bylo zlověstné ticho. Vrtule chlazení zdroje se nehýbala. Musel jsem do ní 20 krát drbnout průpiskou než se neochotně rozběhla. Promítlo se to i v teplotě procesoru. Párkrát dosáhl teplotu 61 Celsia. Nezbylo než odstavit PC, přejít na notebook a zajít koupit nový zdroj. Nejlevnější zdroj 350W stojí 430,-. Vrtulky už nejsou o průměru 6 cm, ale 12 cm. Větší plocha lopatek sníží počet otáček. Měl jsem obavy zda výměnu zdroje zvládnu, ale kamarád Vladimír mě ujistil, že koncovky drátu nelze zaměnit. Podařilo se - na počítači právě píšu tenhle text.

10.12.2008 at 15:54:50 Volal mi pán ze Slovenska

na zastávce rychlíkového autobusu Ostrava-Šumperk. Za minutu měl přijet.
Dobry den pan Tichy, nevyrušujem?
Vyrušujete, nastupuji do autobusu. Můžete mi zavolat večer v 18 hodin?
Nevadí, tak vám pošlu email.

Večer přišel email:
Dobry den pan Tichy,
Rad by som sa s Vami poradil v jednej veci. Pri praci s jednym horoskopom som pri sekundarnych direkciach nasiel od cca 19. dna po narodeni retrogradny Merkur. Vzhladom k tomu, ze Merkur je v tomto horoskope vladcom 6. a 9. domu, a majitel tohto horoskopu ma neustale problemy so zamestnanim, uvazujem o tom, ci tuto skutocnost mozno prisudit prave retrogradite tejto planety. Samozrejme, ze viem o vplyve postavenia Luny v 6.dome radixu a rovnako viem o aktualnych tranzitoch na planety v radixe tohto horoskopu.

Zaujima ma predikcia. Pri sekundarnych direkciach v tomto horoskope dojde na cca 40. den po narodeni k zmene pohybu Merkura - z retrogradneho znovu na priamy. Suhlasite s nazorom, ze sa da ocakavat, ze po tych cca 21 rokoch plnych komplikacii v pracovnej oblasti bude majitel horoskopu na tom lepsie ? Inymi slovami – najde si konecne taku pracu, v ktorej zotrva aspon cca 4-5 rokov ? Tu su data pre radix: **.**.1968, 13:58:45 hod., Kosice, Lat.:48°44’N Long.:21°16’E
Tesim sa na Vasu odpoved.
V pripade otazok, alebo potreby doplnujucich informacii som Vam plne k dispozicii.
S pozdravom
Lubomir Penkava

Hledal jsem hodinu správnou odpověď a pak poslal panu Penkavovi. Ani se nenamáhal poděkovat za moji námahu a ochotu. A to jistě inkasoval honorář za moji radu. Do své databáze jsem si ke jménu Penkava připsal: Ani nepoděkoval - ignorovat!!!


07.12.2008 at 09:04:39 Poslouchal jsem

Chvilku s encyklopedií na regionální stanici Ostrava. Citovali z webu Cojeco.cz.
"Hadonoš
Jakousi zapomenutou součástí zvěrokruhu, třináctým souhvězdím, jímž Slunce na své pouti po obloze prochází, je Hadonoš. I když leží na ekliptice mezi Střelcem a Štírem, mezi zvířetníková souhvězdí se nepočítá. Hadonoš, jehož jméno bylo Aeskulapus, byl synem Apollona. V mládí byl svěřen do učení ke vzdělanému Cheironovi, půl člověku, půl koni..."

Hned jsem tam letěl, abych jim to vytmavil. Správný text má být:... mezi zvířetníková znamení se nepočítá...
Astrologie se souhvězdími nepracuje, souhvězdí ji mohou být ukradená, včetně Hadonoše. Jen astrologičtí ignoranti si neustále pletou souhvězdí se znameními.

05.12.2008 at 13:35:56 Tekly mi nervy

jak se říká v našem kraji "braly mě mory". Ve schránce jsem měl lístek, že si mám na poště vyzvednout balíček (čekal jsem knihu). Přišel jsem ve 12:30 k poště a u dveří stála zaměstnankyně pošty s rukou na klice. "Co máte?" ptala se pána přede mnou. "Složenku" děl pán. "Bohužel, složenku až zítra - nejde proud. A co vy máte?" zeptala se mne. "Jdu pro balík" povídám. "Běžte" a otevřela dveře. Došel jsem k balíkové přepážce. Přede mnou stál Vietnamec a čekal na balík z domoviny. Měl jsem radost, že jsem druhý. Ale za přepážkou bylo rušno. Jedna pošťačka přepočítávala hory bankovek a další tři ji pozorovaly. Když po dlouhých minutách dopočítala, tak začala sklízet vystavené vánoční pohledy a kalendáře. Pak byla pauza a přišla jiná paní s jinými vánočními pohledy a kalendáři a začala vystavovat svoje. Aha - řekl jsem si - vyměnily se směny. Paní odcházela, chvilku nebyla, pak začala úřadovat. Vzala si od Vietnamce pas a vyplňovala evidenční arch papíru. Občas nemohla v pase najít číslo a tak si zavolala na pomoc kolegyni. Konečně vydala balík a přišel jsem na řadu já.

Podívala se na lístek a povídá: "To je doporučený dopis. Běžte ke kterékoliv přepážce naproti." Zakoulel jsem očima, protože mě braly mory. Naproti stály dvě dlouhé fronty a u jedné přepážky stála jediná paní a tak jsem se postavil za ni. Asi vyřizovala nějakou reklamaci, protože dlouho jednala a když na chvíli poodstoupila, tak jsem viděl, že břichem zakrývá vývěsku - Přepážka uzavřena. Těžce jsem vzdychl a postavil se na konec jedné ze dvou dlouhých front. Čekal jsem a brzy jsem pochopil, že jako vždy jsem si vybral špatnou frontu. Obézní pošťačka za okýnkem se vydala hledat něco a dlouho se nevracela. Chlapík přede mnou přešel k vedlejší frontě a udělal dobře. Za chvilku byl na řadě. Zatímco já tvrdošíjně stál na místě. Nakonec jsem to vzdal a taky přešel do vedlejší fronty. Když jsem tak učinil, tak moje předchozí fronta se začala posunovat. Ptám se - když už se bude Česká pošta privatizovat?

04.12.2008 at 15:29:36 Dnes mi přišla Tvůrci exlibris

kniha Současní tvůrci exlibris z okruhu SSPE. Vydal spolek přátel a sběratelů 2008. ISBN 978-80-254-2793-4 Na straně 116 je ukázka grafického díla Karla Tichého.


28.11.2008 at 08:13:45 Včera jsme byli

s ženou na koncertě Janáčkovy filharmonie Ostrava. Dávali líbezný houslový koncert e moll Felixe Mendelssona Bartholdyho. Sólový part zahrála mladičká houslistka Jennifer Frautschi z USA. Po přestávce 6. symfonie "Tragická" Gustava Mahlera. 80 minut dlouhé náročné dílo na posluchače i orchestr. Plné fortissim a decibelů, plné nezvyklých zvuků. Závěrečná čtvrtá věta je výrazem nejhlubšího zoufalství. Skladatel zde předepsal plné obsazení orchestru, navíc dvě harfy a velký počet bicích nástrojů - pastýřské zvonky, xylofon a ve čtvrté větě kladivo. Když hudebník zvedal nad hlavu mohutné kladivo, tak vedle sedící zrzavá dívenka cinkající na triangly a xylofon se vesele usmívala.
Gustav Mahler napsal devět symfonií. Tu poslední věnoval Milému Pánu Bohu. Mahler zemřel 18.5.1911 ve věku 51 let. Ve vzpomínkách dirigent Bruno Walter píše. "...když zemřel, tak dalšího večera jsme doprovázeli rakev do kaple hřbitova v Grinzingu, řádila vichřice, řítil se liják, takže jsme se těžce dostávali dopředu. V okamžiku, kdy byla rakev spouštěna do hrobu, vyrazilo slunce z mraků."

27.11.2008 at 09:07:53 Můj dopis redakci Meduňky.

Milá paní šefredaktorko,
rád čtu vaši Meduňku, stejně jako jsem kdysi rád četl vaši Regeneraci. Nad článkem Pro zdravé vánoce z 12/2008 čísla Meduňky mi zůstal rozum stát. Z hrůzou jsem se dočetl, že už jsem vlastně mrtvý, protože všechno, co jím je smrtelně nebezpečné. Tvaroh je karcinogenní, mouka zahleňuje, droždí množí rakovinné buňky, vejce ochromují činnost jater, mikrovlnka rozbíjí buňky shora i zespoda...atd. V textu není jediná pozitivní informace. Článek končí ironickým přáním Dobrou chuť.
Milá paní Manolevská vyřiďte, prosím, autorům, že Apríl je až za půl roku.
Děkuji. S pozdravem Karel Tichý

Promptní odpověď:
milý pane Tichý,
to je makrobiotika. váš dopis přeposílám autorce ing. průchové. Stravuje se makrobioticky desítky let a v 80 letech je úplně zdravá, i když než se začala makrobioticky stravovat, měla těžkou nemoc.
přeju vám, abyste se nikdy nemusel uchylovat k léčebné makrobiotice.
nemůžete někdy navštívit ochutnávku makrobiotických dobrot?
V sobotu 6.12. je od 10 h v domě kultury na Náměstí míru v Praze 2, přednáška a vánoční makrobiotická ochutnávka. připravila mudr. strnadelová. určitě byste si pošmákl.
s pozdravem ilona manolevská

22.11.2008 at 12:53:14 Příjmenář.

Včera bylo v denním tisku, že na adrese http://tiskproradost.cz/prijmenar/ je kalendář s těmi, kteří mají svátek. Ale nikoliv podle jména, ale podle příjmení. Například příjmení Bohatý má svátek v den, kdy se narodil nejbohatší člověk světa - Bill Gates. Myslím, že je to dobrý nápad - proč má slavit jeden člen rodiny, když může slavit celá rodina. Teď už vím, že příjmení Tichý má svátek 11.dubna.

22.11.2008 at 12:44:28 Cukr byl drahý.

Dnes jsem byl nakupovat v naší malé samoobsluze sítě Hruška. Přede mnou stál starý dědeček a když došlo na placení stařeček si přál ještě cukerín. Mladá pokladní:"Cože? Co to je?"
Stařeček: "No přece umělé sladidlo. Víte já jsem z Hlučínska a tam se cukerín ve třicátých letech pašoval z Německa. Cukr byl moc drahý".
Já jsem si říkal - v mládí se naučil sladit cukerínem a ten zvyk mu zůstal až do stáří. Vůbec stařeček nebyl tlustý.

01.11.2008 at 10:39:09 Jsem pro americký radar.

Bojovníci proti radaru i bojovníci za radar by si měli otázku takto položit: Jaký radar chci? Možná se jim pak bude lépe rozhodovat. Být proti USA je efektní, vzrušující, lidi to baví a shromažďují všelijaké protiamerické důvody. Až se bude jednat o radaru z Ruska, nikdo shromažďovat protiruské důvody nebude, nikdo nebude demonstrovat ani hlasovat proti. Rusové u nás už měli rakety, dokonce i jaderné nálože, nikoho se neptali, nikdo neprotestoval, a jestli ano, tak ho rychle dali do vězení. Odpůrci radaru z USA jsou v paradoxní situaci: za to, že mohou protestovat, vděčí politickým svobodám, které právě USA představuje ze všech svobodných zemí nejvýrazněji. Až se naše země zas přesune k Rusům, bude po svobodách i po protestech. Kdo sleduje nynější putinovskou politiku, ví, o čem je řeč. Radar ano, či radar ne -to představuje komplex kulturních a civilizačních možností asi tak, jak ho představuje nabídka civilizace moskevské a washingtonské. Z nich je třeba si vybrat.

Češi mají odjakživa vzácný talent rozhodovat se v těch nejzávažnějších otázkách špatně. Vybrat si mezi atlantickou civilizací a civilizací ruského samoděržaví není obtížné. Všechna fakta jsou známá, informace na talíři, názory jasné, počínaje Havlíčkem (po návratu z Ruska), konče třeba tímto článečkem. A špatné rozhodnutí je přesto na spadnutí. Argumenty jsou už nashromážděny: radar je nezdravý, vrhá nás do područí USA, přiláká odvetu teroristů. Zdravotní závadnost je politický humbuk, věda ho nepotvrdila, područí nám hrozí, ale ne z USA, a říkat, že radar přiláká odvetu teroristů, je totéž jako říkat, kdo zamyká dům, láká lupiče.

Opozice, které v dobách, kdy vládla, radar nevadil, z něj teď učinila (vedle třicetikoruny) zásadní vnitropolitické téma, které má rozdělit národ a opozici pozvednout k moci. Je to hloupý obchod - místo hlubšího spojení se společenstvím demokratických zemí pofiderní čtyřletá vláda ČSSD. Ohrozit kvůli čtyřem či osmi letům moci bezpečí statuje divný obchod. Socialisti ho chtějí udělat. Pacifisti a jiní snílkové by si měli uvědomit, že být proti radaru z USA neznamená, že radar mít nebudeme, nýbrž že ho budeme mít ve stejné či jiné formě z Ruska. Kde je mocenské vakuum, kde je vyklizený prostor, tam se velmoc, která je po ruce, přirozeně vsákne. Rusové se ještě neodmysleli z ideje, že Česká republika je maličké bližší zahraničíčko, z nevděčnosti Čechů dočasně kamsi zatoulané či vypadlé z hnízda.

Talent rozhodovat se špatně je vždy založen na špatně nastavené hierarchii problémů. Důležité pro Českou republiku není, kdo tu bude čtyři roky vládnout, nýbrž kam ta republika strategicky náleží: k samoděržaví, nebo k demokracii? Vlády se střídají, žádná nevydrží dlouho, strategické umístění země je trvalejší děj - a vždy zemi něco zásadního přinese, co přinesli Rusové, či přesněji Sovětský svaz, víme všichni. Pokud to zas chceme, a Rusové toho doma mají dost, buďme proti radaru z USA. Ale musíme to říkat vědomě: nechci radar, chci způsob vlády z Ruska.

Všechno ostatní jsou výmluvy nezodpovědných a krátkozrakých lidí.

Karel Steigerwald v MF Dnes ze dne 30.10.2008

26.10.2008 at 11:12:22 Krade se 3.

V naší malé samoobsluze mají otevřeno i v neděli, asi proto, aby lidé nechodili pro maličkosti do super a hypermarketů. V chodu byly dvě pokladny, já jsem stál u té, co je u dveří. Nákup už jsem měl zpátky ve vozíku a sahal jsem po peněžence, že zaplatím. Najednou pokladní u vedlejší pokladny volá na asi třicetiletou cikánku, která se prodírá vstupem ven a bez košíku: "Paní, tam nemůžete jít, ukažte, co máte v tašce!" Cikánka vzpurně trhla hlavou a hrnula se ke vchodu. Rychle jsem postavil vozík před východové dveře. Cikánka začala šarpat vozíkem a zlostně na mě: "Odprejskni ty starej buziku!" Podařilo se ji vozík odstrčit a vyběhla ven. Vzpomněl jsem si na slova předsedy Slovenské národní strany Jána Sloty: "Cikáni mají za povinost krást, loupit a rozmnožovat se".

22.10.2008 at 19:26:54 Krade se 2.

Zakoupili jsme v Tescu dvě krabičky bodové žárovky Tesla 40 W průměr 50 mm Made in France. Jaké bylo naše překvapení, když po otevření doma byla jedna krabička prázdná. Někdo v regále Tesca vytáhl žárovku a prázdnou krabičku vrátil zpět. Krabička je lehoučká a tak jsme si nevšimli jejího nulového obsahu a rovněž pokladní zapomněla zkontrolovat, zda vevnitř není schovaný zlatý náramek.
To není vše. V oddělení časopisů jsem chtěl zakoupit časopis Počítač pro každého. Až teprve třetí časopis měl přiložené CD. Časopisy nahoře měly natržené obaly. Co je to za divný sport?

11.10.2008 at 20:41:51 Krade se.

V sobotu 11.října jsme měli v Domě techniky pravidelnou schůzku ostravských astrologů. Ve 13:00 jsme se přesunuli do restaurace Toni, kde pokračovala druhá část (ta zajimavější) schůzky. Po několika hodinách jsme s přátely vyšli, že půjdem na tramvaj. Na křižovatce jsme čekali na zelenou a všiml jsem si dvou mladých cikánek, neměly více než 20 let. Ta jedna měla extravagantní oblečení - těsné bílé kalhoty a černé kozačky do půli stehen. Přešli jsme křižovatku a pokračovali po širokém a prázdném chodníku. Kolega Vladimír se otočil a v ten moment nás předešly obě cikánky, jako že hodně pospíchají. Brzy jsem pochopil, že je zajímal můj batoh na zádech, když byl pootevřený zips na kapse.


17.10.2008 at 08:39:35 Internetové knihkupectví.

Chtěl jsem manželce zakoupit Lunární kalendář Krásné paní - doporučená cena 229,- v kamenném obchodě. Jako vždy jsem navštívil Vltava.cz už jen proto, že výdejní místo je v Ostravě Mariánských Horách. Pošta totiž chce za doručení 90,- Kč, což bývá polovina ceny knihy.

Nemilé překvapení - na Vltava.cz prodávají hodinky, kosmetiku, hudební CD, ale knihy zatím ne. Tak hledám dál a našel jsem www.knihy.abz.cz. Objednal jsem kalendář na jejich webu a už druhý den přišel email, že
Dobrý den,
objednané zboží je připraveno k vyzvednutí na adrese:
Knihy.ABZ.cz
Žoluděvova 5
700 30 Ostrava Zábřeh
Naše provozní doba:
Po-Pá: 08:30 - 17:00
So, Ne: zavřeno

Děkuji za promptní vyřízení, publikaci již mám doma a ještě jsem ušetřil 26,- Kč, protože jak známo zboží z internetových obchodů bývá levnější.


15.09.2008 at 13:06:08 Můj dopis České televizi

Vážená televize.
Jako koncesionář čekám už dva týdny na svůj oblíbený pořad politické satiry Co týden vzal.
Sdělte mi, prosím, kdy se objeví na obrazovce.
Děkuji. Karel Tichý

Dobrý den,
Česká televize s týdeníkem 'Co týden vzal' v podzimním vysílacím schématu 2008 skutečně nepočítá. Tento cyklus ustoupil jiným pořadům.
S přáním hezkého dne
Zuzana Bohatová
ČESKÁ TELEVIZE
Divácké centrum

V časopise Blesk pro ženy č. 10 ze dne 15-09-2008 v rozhovoru říká paní Bubílková, že pořad skončil a ani neví proč. Sledovanost vystoupala na milion diváků a pak šéf redakce zábavy pan Ulm telefonoval, že pořad je zrušený. Je pravda, že byla řada nesmyslných příkazů - třeba nesmí se napodobovat ministryně Stehlíková, pak byl zákaz imitovat kohokoliv, nesmí se kritizovat Přemysl Sobotka, protože někdo na poradě tvrdil, že je to chytrý člověk. Paní Bubílková říká, že to začalo gradovat do takových rozměru, že by to musela vzdát sama.


09.07.2008 at 08:12:57 Pubertální vnoučata

přijela na naší chatu a hned: "Dědo, jak tady můžeš žít - ani splachovací záchod, ani sprcha s teplou vodou. Tady nevydržíme déle než dva dny."

A já na to: "Typické panelákové děti. Žijete pouze v symbióze s panelákem. Kdyby zrušili paneláky, tak za týden je po vás. Vůbec neumíte žít v přírodě."

Výňatek z fejetonu O městě bez vody Milana Fridricha:
....pračka varovně blikala. Polekal jsem se poruchy. Ani ne nutností něco opravovat a práce, která je s opravou spojena. Zaklel jsem a chtěl si umýt ruce, jenže z kohoutku nic neteklo. Ani v trubkách nijak nechrčelo, zvedl jsem několikrát páku páku a marně očekával zvuk. V kuchyni i koupelně vládlo jen hrobové ticho. Hodil jsem příhodu za hlavu. Za chvíli vodu zase pustí, napadlo mě, není třeba nic řešit. Lehl jsem si ke knize a po sérii snů se vzbudil ve chvíli, kdy si večer podával ruku s odpolednem. S rozespalým výrazem jsem vkročil do koupelny, vzal za kohoutek - a zase nic. Stále ten prázdný zvuk. Jako by nikdy v bytě voda netekla, nikdy se vodovod nepoužíval. Znervózněl jsem, venku začínala nesnesitelná bouřka, která převrátila několik popelnic, rozhýbala stromy jako před koncem světa, a já seděl v bytě s několika minerálkami, zcela neschopen vymyslet, co si mám v této situaci počít. Promýšlel jsem, jak se pojedu osprchovat do fitnesscentra nebo zaměstnání, pak mě zase napadlo nakoupit deset litrů balené vody, abych přežil do příštího dne. Když bouřka přešla, spěšně jsem se oblékl, abych zjistil, že ulice je blokovaná bagrem, v silnici vězí ohromná díra a chlapíci mluví něco o tom, že snad to dneska dodělají. Představa noci a rána bez vody v pražském bytě byla v tu chvíli mnohonásobně děsivější než návštěva bývalého sovětského gulagu. Pamatuji na časté problémy s vodou, když jsem byl malý a žili jsme na vesnici. Přičítal jsem to vesnické realitě. Oč jednodušší je ale řešit něco podobného ve vsi, kde máte za humny rybník. Oč normálnější je to situace než uprostřed velkoměsta. Člověk je ve městě pasivní obětí, nemůže nic než čekat. Jako prase na jatkách. Naše města jsou sofistikovaná a pohodlná, ale když bude zle, většina lidí si neporadí. Utečeme z nich zpátky do vesnic, přiblížíme se opět logičtější symbióze přírody a člověka mezi poli, záhony a barely s vodou. Na vsi člověka věci zaskočí méně. Když přišla půlnoc, omyl jsem se z kýblu, do nějž jsem natočil vodu v obchodě ve vedlejší ulici. Přepadla mě přitom děsivá představa, že by ještě někdo vypnul elektřinu. Je třeba se zocelit. Město vytváří falešný pocit, jak máme vše pod kontrolou. Stačí půlden a zjistíte, že jde o hloupou iluzi.

V únoru v televizních novinách televize Markíza byla zpráva o požáru velké elektrorozvodny ve středoslovenském okresním městě. Obyvatelé do kamery vypovídali, že jako by se ocitli ve středověku. V ulicích tma, tramvaje nejezdily, vlaky nejezdily, voda netekla, v bytech byla zima, i když kotelny byly plynové, oběhová čerpadla byla elektrická.

V pátek 04-07-1997 v 21 hodin začala v Ostravě průtrž nebe a trvala celou noc. Vím, to přesně, protože jsem šel právě na noční směnu. V úterý 08-07-1997 ráno se přivalila povodňová vlna z Beskyd a zatopila půlku Ostravy tedy i třebovickou elektrárnu. Celé úterý nešla elektrika - rádia, televizory, počítače, výtahy, čerpadla pitné vody, tramvaje ... byly mrtvé a bez užitku.
Najednou byl člověk jak vykolejený a nevěděl co s časem.

18.05.2008 at 20:46:30 Varovné hlášení

"Vstupní bod procedury symsetsymwithaddr64 se nepodařilo v dynamicky propojované knihovně dbghelp.dll nalézt"

se mi zničehonic začalo objevovat na mém notebooku. Už mi to šlo na nervy a tak jsem hledal pomoc na internetu ve vyhledávači Google. Dozvěděl jsem se, že mám asi vadnou paměť RAM. Jinde psali, že si mám stáhnout nejnovější knihovnu. A jiný radil, abych si v Příslušenství/Systémové nástroje/Bod obnovy zvolil nějaký dřívější bod.

Udělal jsem to jednoduše: Stolní počítač tohle varování si nechal pro sebe a tak jsem hledal, kde všude zmíněná knihovna je. Byla v adresáři - C:\WINDOWS\system32 (1015 kB) a pak v - C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386 (625kB). Poctivě jsem je zkopíroval a pak vlepil do notebooku. Sice se bránil, že zmíněnou knihovnu nelze přepsat, jelikož se používá, ale přejmenovat šla na neškodnou dbghelp.dl_ a pak už vložit šla. Restart a Heuréka - varovné hlášení se neobjevilo.


Deník 7
Deník 6
Deník 7
Deník 6
Deník 5
Deník 4
Deník 3
Deník 2
Deník 1
Deník


Astrology Pacific 4   |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
Copyright © 2010-2011 Astrolot.cz. All rights reserved.

Valid CSS!