pohled na západ, v pozadí VŠB pohled na sever
Pohledy z astrologické observatoře Astrology Pacific

Pohled na západ, v pozadí Vysoká škola báňská v Ostravě Porubě.
Pohled na sever, v popředí tramvajová vozovna, v dálce je Hlučín
Snímek je z října 2006

28.04.2010 at 15:48:53 Tak jsem nostalgicky zalistoval v ABC - rok 1960:

Až bude tobě, pionýre, čtenáři, třicet, pětatřicet let, vzbudíš se do světa, který už v mnohém nebude podoben dnešku. Budovatelé komunismu v Sovětském svazu i u nás budou mít k dispozici moderní automatizované závody, zvládnou zemědělské práce průmyslovým způsobem, budou pracovat šest hodin denně. V té době proniknou hluboko do tajů vesmíru. To všechno se promítne do každodenního života: 250 milionů tun oceli ročně, hojnost všech prostředků, městská doprava zdarma, bezplatné stravování ve školních a závodních jídelnách, bydlení v prostorných bytech bez nájemného, levné nebo bezplatné turistické základny atd. To není začátek fantastické povídky našeho časopisu, to je reálný dvacetiletý program Komunistické strany Svazu sovětských socialistických republik, o kterém píše, mluví a přemýšlí celý svět. Bledne sláva kapitalistické techniky a výroby. Vždyť za deset let předstihne SSSR Spojené státy americké dvaapůlkrát a v roce 1980 bude jeho náskok sedminásobný. Je krásné žít v takovém světě!
Všichni se musíme přičinit! Učit se a pracovat. I mimo školu ve svých pionýrských oddílech, kroužcích i ve speciálních kolektivech. Komunismus potřebuje lidi odvážné, čestné, muže a ženy, kteří umějí žít v kolektivu a pro kolektiv.

27.04.2010 at 11:41:29 Mobilní zvonění

jsem dlouho hledal - aby znělo jako řinčící zvonek. Nejhorší zvonění je nějaká melodie, když se ozve v tramvaji, tak je mi to hodně nepříjemné. No našel jsem, je ve formátu mp3: emix_ring09moje.zip, dlouho jsem váhal zda raději emix_s04amoje.zip.
Pokud mi přijde SMS, tak se ozve nenápadný, ale důrazný začátek hitu M. Jacksona jackson2.zip.
Jako zajímavost mám v mobilu mezi Zvuky: zv_slavik.zip, zv_slavik2.zip, zv_orff.zip, zv_skrivan_lesni.zip

22.03.2010 at 11:41:29 Návštěvnost

webu Astrology Pacific bývá tak 100 až 120 návštěvníků za den. Včera najednou návštěvnost vyskočila na 750. Když jsem šel po stopě nebývalého vzrůstu našel jsem cíl v sekci Databáze událostí a to letecké neštěstí. Většina návštěvníků hledala podrobnosti zřícení letadla v Suchdole u Prahy. Včera reprízovali v TV seriál Sanitka a včerejší díl popisoval toto letecké neštěstí.

17.03.2010 at 15:03:16 Stará kůže

na obličeji ztrácí pružnost a odolnost. Objevují se stařecké skvrny. Ty zmizí pokud budete užívat selen jako stopový prvek nejméně šest měsíců. To jsem se dočetl v časopise pro zdravou výživu. Zmanipulovaný farmaceutickými lobisty jsem valil do lékárny. Tam jsem se musel přidržet pultu, abych neupadl, když jsem vyklopil cenu 134,- Kč za pár molekul selenu. 100 mikrogramu selenu v tabletce se sladidlem. Sto tablet plus dvacet zdarma. Už dávno vím, že mi nikdo nedá nic zadarmo. Reklamní tah. Cena se rozprostře do ceny balíčku. Jestliže, pod mikroskopem najdu dvě (možná tři) molekuly selenu - to znamená, že lžička selenu mi stačí na výrobu milionů tablet. Co je, proboha, na tom tak drahého? Raději umřu se skvrnami na obličeji, než bych podporoval takové zloděje. Zase se potvrdila pravda, že farmaceutický průmysl je výnosnější než průmysl zbrojařský. Zdravím firmu Walmark z Oldřichovic 44.

03.03.2010 at 10:05:23 Za deset korun

se jmenuje jedna z písniček DVD, které hraje starší ostravský kytarista Mendoš. Ryzí ostravské písničky zpívané krásným dialektem. Zpočátku jsem přistupoval s rezervou, ale pak mě sestava skladeb vzala za srdce. Přítomný 12-letý vnuk Dan byl rovněž nadšený. Ostravská folková scéna má velké talenty.
Odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=hb-oBEfwC_g

22.02.2010 at 18:06:11 Typický den horníka.

Jak začíná typický den horníka? Vzbudí ho budík. Nahmatá, jestli je jeho žena vedle něj, a pro jistotu se s ní pomiluje, aby byl ten den první. Manželka mu nachystá svačinu a rozloučí se s ním. Teprve potom všem se může s klidným srdcem odebrat do dolu.

Fárat se začíná v šest hodin ráno. Před šestou už musí být horník na šachtě. Tam se zahlásí svému štajgrovi, který už má raport a podle toho rozdělí lidi a určí, kdo co bude dělat. Klec, kterou se horníci svážejí do podzemí, má svůj jízdní řád. Havíř se tak musí rychle převléknout, nachystat si lampu, masku a pracovní pomůcky - zbytek dne už stráví v podzemí. Než se pustí do práce, má havíř čtvrthodinu na svačinku od manželky. Na své stanoviště se dopraví pěšky, nebo ho odveze vláček.

Horničtina je především boj s přírodou. Snažíme se ji něco násilím vytrhnout, a to je vždycky velmi nebezpečné. I když jsou dnes už moderní technologie, je to pořád risikové povolání. V dole musejí všichni držet spolu. Není čas na nějaké rozbroje a hádky. Musíme být jedna parta, tvrdí důchodce Weiser. On sám byl několikrát svědkem událostí, při kterých šlo o život. "Na šachtě jsem strávil čtyřicet let. Za tu dobu jsem prožil spoustu nebezpečných situací a jsem rád, že jsem z nich vyvázl jen se zraněními. Viděl jsem mnoho neštěstí a byli vedle mě i mrtví". Nikdy ho ale nenapadlo, že by se fárání vzdal a práci v dole dal červenou. "Když se stalo nějaké neštěstí, byl to pro mě ohromný stres. Člověk si ale na to časem zvykne, jako ostatně na všechno. Lidé umírají různě a člověk to tak musí brát".

Vzpomíná havíř - důchodce Zdeněk Weiser v novinách Deník ze dne 20-02-2010

12.02.2010 at 10:02:45 Zpomalování času

procesoru mého stolního počítače jsem zaznamenal před dvěma měsíci. Napřed to bylo tak o dvě hodiny za den, později zůstal v počítači čas, kdy jsem počítač vypnul, například včera ve 22:37. Už jsem by z toho nervozní - co když to signalizuje blížící se kolaps PC? Pak mě v noci osvítil Duch svatý, neboli inspirace a šel jsem se podívat do útrob počítače na značku knoflíkové baterie v základní desce. Opsal jsem si typ a podíval se do ceníku Alfacomputeru. Dotyčná baterie tam byla uvedena v ceně 15,-Kč. Zakoupil, přivezl domů. Odšrouboval víko počítače, abych se dostal na místo ještě vymontoval TV kartu, opatrně zmáčknul zajišťovací pérko, knoflík vyskočil. V papírovém kapesníku dostal nový knoflík na patřičné místo a mírným tlakem zacvaknul. Ještě zpátky usadit PCI kartu TV, sešroubovat a zapnout. Hurá!!! funguje a čas drží. Zvítězil jsem!!

09.01.2010 at 20:46:36 Diskuze na webu ČAS.

Re: Astrologie a kvantová teorie
13 odpověď odeslal(a) Petr Trnka v Neděli 31.Ledna 2010 11:18:00
No zrovna Plejády jsem měl na mysli, když jsem v odp. č. 6 napsal „…až na nečetné výjimky…“ Ty k sobě fyzicky patří, ale zase to není souhvězdí, nýbrž hvězdokupa, že jo, jak jsi správně napsal. Ale když už je o nich řeč, neodpustím si zlomyslné rýpnutí do všelijakých ufologických pometel. Vždycky se totiž náramně chechtám, když někde čtu ty jejich pořád dokolečka omílané kecy o „plejáďanech“ a o tom, jak ta jejich „civilizace“ je proti nám vyspělá a jak nám prý „pomáhají“. To si totiž vždycky vzpomenu, že Plejády jsou staré maximálně 100 miliónů let, spíš ještě o něco míň, a že to tedy proti Slunci jsou úplná novorozeňátka. Což na jedné straně znamená, že se kolem jejich hvězd pravděpodobně ještě nestihly vytvořit stabilní planetární soustavy, a nebo, pokud už tam nějaké planety někde jsou, tak zřejmě procházejí etapou velkého bombardování, stejně jako Země 100 miliónů let po svém vzniku. A druhá věc, kterou si tihle plejádomaniaci nikdy neuvědomí: díky svému mládí jsou jednotlivé hvězdy v Plejádách velmi žhavé, jejich povrchová teplota se pohybuje někde v rozmezí 10 až 20 tisíc stupňů, a to znamená, že vydávají mnohem víc ultrafialového záření než naše Slunce. A to je záření, které dokáže velmi rychle rozložit a tedy zničit všechny složitější organické molekuly! Jak tam tedy může existovat vyspělý život, dokonce vyspělejší než na Zemi, to by mi nějaký takový plejádomaniak měl vysvětlit!

40 odpověď odeslal(a) Tichy Karel v Pondělí 1.Února 2010 10:00:15
Vážený pane Trnko,
asi píchnu do vosího hnízda, ale musím reagovat na váš příspěvek číslo 13 cituji: "pořád dokolečka omílané kecy o „plejáďanech“. A o tom, že se jedná o mladé hvězdy se žhavým povrchem.
Stejně jako spolek skeptiků Sisyfos se pohybujete pouze ve světě fyzikálních zákonů a vlastností.
A co když kolem nás existuje další dimenze, jakýsi čtvrtý rozměr, kde teplota, čas, vzdálenost neexistuje. Vím, je to těžko představitelné pro pozemšťana. Vím, že na Venuši je 450 stupňové horko, 90krát vyšší atmosferický tlak a z nebe padá kyselina sírová a přesto mám pocit, že Venušané existují.

41 odpověď odeslal(a) Petr Trnka v Pondělí 1.Února 2010 10:32:01
Vážený pane Tichý, k sisyfovcům mě prosím nepřirovnávejte, to je od vás silně nefér! „Pouze ve světě fyzikálních zákonů a vlastností“ se nepohybuji ani náhodou, to je pouze váš konstrukt. Kdybych byl jako sisyfovci, asi bych těžko mohl být astrologem, nezdá se vám? Váš pocit, že existují venušané, vám brát nebudu, nebudu se vás ani ptát, jak podle vás asi vypadají, a jestli věříte na plejáďany, klidně si na ně věřte dál. Jestli odmítáte používat zdravý rozum, je to pouze a jenom vaše věc. Ale takové pseudo argumenty, začínající „A co když…“, pro mě nemají absolutně žádnou hodnotu. Za to si totiž můžete dosadit úplně cokoliv, a potom každého, kdo nad tím bude vrtět hlavou, taky hned pasovat do škatulky sisyfovců. Myslíte, že to je správné?

Víte pane Trnko,
definovat zdravý rozum je těžké. Pokud by se to někomu podařio, tak kdoví jestli by definice platila za 100, za 500 let.
Uvedu příklad:
Roku 1610 uviděl jako první Galileo Galilei (1564-1642) Jupiterovy měsíce vlastnoručně zhotoveným dalekohledem. Později měl o tom přednášku ve Francouzské akademii věd. Ctihodní skeptikové se mu vysmáli. Když je vybídl, ať se jdou podívat a uvidí měsíce na vlastní oči, odpověděli: "Pan Galileo použijte zdravý rozum! Kam bychom chodili, Jupiterovy měsíce jsou blbost".

09.01.2010 at 20:46:36 Do nebe volající projev zoofilie.

Česko má z evropských zemí jednu z nejnižších porodností a nejvyšší počet psů na obyvatele, mnoho párů si zde místo dítěte pořizuje psa. Chůze po některých chodnících je spíše podobná slalomu mezi psími hromádkami. Když jsem mezi kamarády několikrát řekl, že nemám rád psy, sklidil jsem nechápavé pohledy a poznámky. Co mají tyto útržkovité informace společného? Ukazují, že Česko trpí legální a společensky přijatelnou zoofilií, která svými projevy ve výsledku výrazně omezuje práva lidí na úkor zvířat. Společnost je na straně psů, ne na straně lidí. Existuje mnoho lidských párů, kde je více drbán, hlazen i líbán pes než lidský partner nebo partnerka. To je do nebe volající projev zoofilie, který je ale společností považován za roztomilý.

Toto všechno s sebou nese jisté známky dekadence. Psí kliniky jsou díky příjmům přímo od majitelů psů v mnohem lepším stavu než nemocnice pro lidi financované z přerozdělovaného zdravotního pojištění. Psům se tedy často dostává lepší zdravotní péče než lidem. Psi už nejedí kosti, ale luxusní psí jídlo ze psích konzerv. Plíživě dochází k vymírání lidského druhu, dokladem toho je, že v parcích je vidět více lidí se psy než s malými dětmi. Myslíte, že přeháním? Schválně někdy v parku odtrhněte oči od svého čtyřnohého mazlíčka, rozhlédněte se kolem sebe a přesvědčíte se, že jsem jen popsal stav věcí. Budete snad reagovat na článek podrážděně? Inu, potrefená husa se vždycky ozve...

Oskar Kratochvíl v Neviditelném psu 9.1.2010


04.12.2009 at 13:54:11 Asi se odstěhuji do Polska.

V těchto dnech odhlasoval polský parlament (Sejm) zákon proti hazardu. Hrací automaty (jednorucí banditi) se odstěhují z hostinců a heren do několika kasin. V tomhle jsme opět pozadu.
K čemu jsou mi herny každých dvacet kroků. Musím se přiznat, že mi nejsou na nic. Všichni vědí, že hazardní hry rozbíjejí rodiny a přivádí lidi do kriminálu.
Nejhorší je kombinace herny a noční zastavárny. Gamblerovi o půlnoci dojdou peníze, jako vždy a tak si zajde vykrást nějaké auto, nebo sklepní kóji. V noční zastavárně ukradené věci hned zpeněží. A pokračuje v beznadějném krmení hracího automatu. Slušný občan v noci spí, aby mohl ráno do práce. Po návratu se slzami v očích počítá škody, které v noci utrpěl.

Citát Ivana Hoffmana z Deníku 14.4.2010:
...péče politiků o regulaci hazardu je jen hraná. Podobně jako když předstírají, že se stydí za svá privilegia a kontroverzní benefity. Ve skutečnosti politici z hazardu a jiných neřestí a nešvatrů profitují. Jinak by přece nepodporovali korupci, reklamu na hazard, lichvu a další lumpárny, které lidem ztrpčují život....

24.11.2009 at 09:52:42 Přišlo mi emailem.

President Dr. Edvard Beneš v r.1947

Vážení spoluobčané!

V nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naši Československou republiku, tj. dekrety presidenta ČSR.
Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nebudou opakovat tragické události let 1938-39.
Vědom si neblahých zkušeností našeho národa, zejména z druhé světové války, zanechávám Vám odkaz, ve kterém Vás varuji před možnými pozdějšími požadavky na znovu osídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu, na základě mých dekretů z naši republiky odsunuti.
Může se stát, že mé dekrety, vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou postupem času prohlašovány za neplatné. Může se stát, tak jako v minulosti, že se najdou „tak zvaní Čeští vlastenci", kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu. Nenechte se oklamat a návratu nedopusťte.
Hitlerové odcházejí, avšak snaha o ovládnuti Evropy Německem zůstává. Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního presidenta ČSR I. G. Masaryka a jeho spoluzakladatele M. R. Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů.
Nezapomeňte, že mé dekrety se týkají i potrestání vlastizrádců a že mají trvalou platnost a potrestejte všechny vlastizrádce, ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.
Dr. Edvard Beneš, Praha, Květen 1947

05.11.2009 at 15:49:28 Bil ženu.

Rád posluchám pořad Osudy na rozhlasové stanici Vltava. Teď to byly rozhlasové vzpomínky filmového kritika, publicisty a překladatele Pavla Branko. Vzpomínal na dětství v dělnické kolonii. Proletáři po práci šli do hospody. Stejně tak i jeho soused. Ten pak v podnapilém stavu pravidelně zbil ženu. Jednou, když opět natloukl manželce, unaven a vyčerpán usnul. Jeho žena si vzala váleček na nudle a systematicky, od hlavy až k patě do něho bušila, až byl samá modřina. Po čtyřech dnech byl schopen se postavit a že půjde k doktorovi. Tady byli takzvaní "rodinní lékaři", kteří znali situaci v rodině. "Pozritě pán doktor, čo mi žena zrobila". Doktor vztáhl ruce nahoru: "No konečně!" Dotyčný už nikdy ženu neudeřil.

29.10.2009 at 18:01:01 Na základní školu

jsem chodil v Ostravě Kunčičkách. Vzpomínal jsem, že asi v roce 1952 byla před školou busta prvního prezidenta T.G.Masaryka. Uvízl mi ten obrázek v hlavě, jak měl Masaryk v zimě bílou sněhovou čepici na hlavě. Pak komunisti nařídili sochu zlikvidovat. Obětaví lidé sochu ukryli ve studni. Stejně jako byla ukrytá během německé okupace. Po sametové revoluci se vrátila na své místo a zdálo se, že už navždy.

V Kunčičkách byla (a ještě je) šachta Alexander. K ní přiléhala Stará hornická kolonie s vedlejší, bývalou zoologickou zahradou. ZOO se časem přestěhovala na Slezskou, havíři z kolonie odešli na věčnost, šachta už dlouho netěží. Stará hornická kolonie byla srovnána se zemí, do havířských činžáků se nastěhovali neplatiči a nepřízpůsobivá menšina. V roce 2008 bustu zakladatele státu T.G.M neznámí pachatelé odcizili, rozbili na kousky a odevzdali ve sběrně šrotu.

Socha T.G.Masaryka

Zatímco socha přežila německou okupaci, rudou totalitu, nyní nepřežila zloděje barevných kovů.

Pamětní tabule

Jsem zvědav, jak dlouho vydrží pamětní bronzová tabule na vedlejší budově.


11.10.2009 10:30:44 Systém školství zničili.

Systém školství zničili už komunisté tím, že zavedli maturitu pro učně, večerní školy pro dělnické ředitele, rychlokurzy pro samosoudce a podobně...

Značka Jiří v diskuzi www.astrologie.cz

No, podle mně jsou turbostudenti jen vrcholkem ledovce, projevem ztráty prestiže vysokoškolského diplomu. Dříve byla vysoká škola jen výběrová záležitost 10 - 20 % populace. Vysokoškolský diplom byl automaticky až na vzácné výjimky zárukou nadprůměrné inteligence a obecně schopností. Dneska se dostane k vysokoškolskému diplomu kolem 60% mladých včetně těch v podstatě průměrných až mírně podprůměrných. A když teda nějací mírně podprůměrní dosáhnou na diplom, proč by si nějaký papaláš, který si o sobě myslí, že je vysoce nadprůměrný, neudělal ten diplom taky? A to rovnou turbostudiem, ne nějakým několikaletým šušněním zápočtů a zkoušek?

Značka R v diskuzi na Neviditelném psu

Hasič s dvacetiletou praxí nebude lépe hasit, protože mu stát nařídil dodělat si maturitu. Zrovna tak zkušení policisté nebudou lépe chytat lumpy po absolvování práv. A už vůbec nemusí být lepší pracovník, absolvent jakékoliv současné VŠ než středoškolák s dlouholetou praxí. Přece platí, že celoživotní vzdělávání je důležitější než znalosti ze školy, které zastarají za pár let. Proto bych ty plzeňské rychlokvašky nebral tak tragicky, vždyť ten papír stejně potřebují jen kvůli těm štítkům na dveřích.

Značka Minutus v diskuzi na Neviditelném psu

No, upřímně řečeno, za komunistů jsme měli v populaci na 7% VŠ, dnes tuším 25%. Už tenkrát jsem měl pocit, že polovina na to nemá. Dnes to musí být katastrofa. VŠ kantor musí být zoufalý a jít s nároky hezky dolů.

Značka Ludva v diskuzi na Neviditelném psu

Ve střední Evropě platilo - a v hlavách lidí a úředníků stále platí -, že vysokoškolské vzdělání je něco mimořádného a k jeho zdolání je potřeba naprosto mimořádných duševních a pracovních kvalit. Tomu odpovídá, že podle starších seriozních průzkumů může klasické vysokoškolské vzdělání absolvovat cca 7 % lidí. Střední školu zakončenou maturitou pak cca 40%. Víc jich na to prostě nemá.

Václav Vlk st. na webu Neviditelný pes
01.10.2009 12:35:37 Žijeme dle nesprávných zákonů.

Bankovní lupič dostane 10 let za ukradení bankovek - papírků v hodnotě ojetého auta
a politici, kteří zpronevěřují miliardy a zadlužují naše děti a vnoučata mají imunitu. Manažéři prodělečných a neperspektivních firem a státních "podniků" vydělávají víc za 1 měsíc, než učitelé, kteří "tvoří" budoucí generace, za celý rok!

Z webu: http://www.astrolab.cz/ukaz_odpovedi.php?cd=4036
20.09.2009 18:04:25 Notebook Acer Aspire 5735Z

jsme koupili v Tescu v únoru 2009. Skvělá cena 15 500,- Kč za silný stroj. Dvoujádrový procesor Intel Pentium Dual-Core, 3GB RAM a HD 320 GB. Přinesl jsem domů rozbalil krabici, zapnul do sítě a zmáčkl tlačítko Start. Je to zařízené tak, že OS, ovladače a vše nutné k provozu je kdesi vevnitř zabalené a v následujících dvou hodinách se bez dalšího zásahu uvnitř vše rozbalovalo, instalovalo. A pak to bylo hotovo - bez jediného přiloženého CD.

Jediné na co jsem si za půl roku nezvykl je operační systém Vista. Nelze seřadit fotky, soubory MP3 podle datumu - rubrika datum pořízení tam není. Nelze nahrát hudbu z videoklipu pomocí Audacity - tato možnost není dostupná.

A tak pohár trpělivosti přetekl a 13-09-2009 ve 12:09 jsem přistoupil k formátování a instalaci Windows XP. Připravil jsem si ovladače z Internetu:
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook Intel Chipset Driver for Win XP
Description: Intel Chipset Driver (V.8.7.0.1007) for Windows XP
Size: 2.08 MB
Download: Chipset_Intel_v8.7.0.1007.zip
http://www.getpcmemory.com/goto/Chipset_Intel_v8_7_0_1007_zip/780/1
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook Audio Driver For Win XP
Description: Realtek Audio Driver(V.5.10.0.5643) for Windows XP
Size: 42.67 MB
Download: Audio_Realtek_v5.10.0.5643.zip
http://www.getpcmemory.com/goto/Audio_Realtek_v5_10_0_5643_zip/780/2
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook Intel VGA Display Driver For Win XP
Description: Intel Graphics Display Driver (V.8.479) for Windows XP
Size: 19.17 MB
mam Download: VGA_Intel_v5.10.0.1042.zip
http://www.getpcmemory.com/goto/VGA_Intel_v5_10_0_1042_zip/780/3
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook Touchpad Driver for Win XP
Description: Touchpad Driver (V.11.1.4.0) for Windows XP
Size: 25.17 MB
Download: Touch-Pad_Synaptics_v11.1.4.0.zip
http://www.getpcmemory.com/goto/Touch_Pad_Synaptics_v11_1_4_0_zip/780/4
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook Bluetooth Driver for Win XP
Description: Bluetooth Driver (V.5.1.0.3300) for Windows XP
Size: 96.6 MB
Download: Bluetooth_(5.1.0.3300_logo).zip
http://www.getpcmemory.com/goto/Bluetooth__5_1_0_3300_logo_zip/780/5
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook Lan Card Driver Win XP
Description: Ethernet Marvell Lan Card Driver (V.10.55.3.3 ) for Windows XP
Size: 0.98 MB
Download: LAN_v10.55.3.3.zip
http://www.getpcmemory.com/goto/LAN_v10_55_3_3_zip/780/6
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook Launch Manager Driver for Win XP
Description: Launch Manager Driver (V.2.0.04) for Windows XP
Size: 2.75 MB
Download: Launch-Manager_v2.0.04.zip
http://www.getpcmemory.com/goto/Launch_Manager_v2_0_04_zip/780/7
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook Foxconn Atheros XB63 Wireless Lan Driver for Win XP
Description: Foxconn Atheros XB63 Wireless WLAN Driver (V.5.3.0.45) for Windows XP
Size: 2.66 MB
Download: Foxconn-Atheros-XB63-Wireless v5.3.0.45.zip
http://www.getpcmemory.com/goto/Foxconn_Atheros_XB63_Wireless_v5_3_0_45_zip/780/8
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook QMI Atheros XB63 Wireless Lan Driver for Win XP
Description: QMI Foxconn Atheros XB63 Wireless WLAN Driver (V.5.3.0.45) for Windows XP
Size: 3.34 MB
Download: QMI-Atheros_AR5B91_v7.6.0.200.zip
http://www.getpcmemory.com/goto/QMI_Atheros_AR5B91_v7_6_0_200_zip/780/9
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook Foxconn Atheros AR5B91 Wireless Lan Driver for Win XP
Description: Foxconn Atheros AR5B91Wireless WLAN Driver (V.7.6.0.200) for Windows XP
Size: 29.95 MB
Download: Foxconn-Atheros-AR5B91-v7.6.0.200.zip
http://www.getpcmemory.com/goto/Foxconn_Atheros_AR5B91_v7_6_0_200_zip/780/10
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook Camera (Suyin) Driver Win XP
Description: Suyin CCD Camera Driver (V.5.8.33.501) for Windows XP
Size: 8.39 MB
Download: Webcam-Suyin_v2.0.8 v5.8.33.501-1.0.zip
http://www.getpcmemory.com/goto/Webcam_Suyin_v2_0_8_v5_8_33_501_1_0_zip/780/12
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook Camera (Bison) Driver Win XP
Description: Bison CCD Camera Driver (V.2.0.0.20 v7.96.701.14) for Windows XP
Size: 8.93 MB
Download: Webcam-Bison_v2.0.0.20 v7.96.701.14.zip
http://www.getpcmemory.com/goto/Webcam_Bison_v2_0_0_20_v7_96_701_14_zip/780/13
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook Foxconn Ralink Wireless Lan Driver for Win XP
Description: Foxconn Ralink RT2700E Wireless WLAN Driver(V.1.1.5.0) For Win XP
Size: 10.25 MB
Mam Download: Foxconn-Ralink-RT2700E-v1.1.5.0.zip
http://www.getpcmemory.com/goto/Foxconn_Ralink_RT2700E_v1_1_5_0_zip/780/14
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook Broadcom Wireless Lan Driver for Win XP
Description: Broadcom Wireless WLAN Driver(V.4.170.25.12) For Windows XP
Size: 4.15 MB
Download: Wireless_Broadcom_v4.170.25.12.zip
http://www.getpcmemory.com/goto/Wireless_Broadcom_v4_170_25_12_zip/780/15
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook Intel Wireless Lan Driver for Win XP
Description: Intel Sherly Peak Wireless WLAN Driver(V.12.0.0.73) For Windows XP
Size: 207 MB
Download:
http://www.getpcmemory.com/goto/Intel_Sherly_Peak_v12_0_0_73_zip/780/16
nejde – nyní:
http://wareseeker.com/download/wlan-intel-shirley-peak-echo-peak-v12.0.0.73-vistax32x64.zip-1.0.1.0.rar/3b3a6b63b0
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook Foxconn Conexant Modem Driver for Win XP
Description: Foxconn Conexant Modem Driver (V.7.62.0.0) For Win XP
Size: 1.68 MB nenalezeno zařízení
Download: Foxconn-Conexant-Modem-v7.62.0.0.zip
http://www.getpcmemory.com/goto/Foxconn_Conexant_Modem_v7_62_0_0_zip/780/17
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook Foxconn LSI Modem Driver for Win XP
Description: Foxconn LSI Modem Driver (V.2.1.77.9) For Win XP
Size: 679 KB
Download: Foxconn-LSI-Modem-v2.1.77.9.zip
http://www.getpcmemory.com/goto/Foxconn_LSI_Modem_v2_1_77_9_zip/780/18
Download Acer Aspire 5735 5735Z Notebook Card Reader Driver for Win XP
Description: Realtek Card reader driver (V.3.0.1.3 ) for WIndows XP
Size: 5.71 MB
Download: Card-Reader_Realtek_v3.0.1.3.zip
http://www.getpcmemory.com/goto/Card_Reader_Realtek_v3_0_1_3_zip/780/19

Do BIOSu jsem po určitém zkoušení se dostal při zmáčknutí F2 chvilku po startu. Nastaly problémy. Počítač zůstával viset, nebo hlásil kontrolu HD, že byl nesprávně vypnut. A tak jsem dával kontrolu HD po restartu, ale moc mi to nepomohlo.

V šest večer, po telefonické konzultaci se synem jsem v BIOSu nastavil HD z AHCI na IDE. ENTER a instalovat. Obvyklý dialog:
Souhlasím s licencí a zmáčknout F8
Zformátovat oddíl C: systémem NTFS a zmáčknout ENTER
Formátovat a zmáčknout F
Kopírování souborů - při restartu nezapomenout otevřít mechaniku.
Úspěch! Ještě nainstalovat SP1, ještě nainstalovat SP2, ještě nainstalovat SP3.

Druhý den ráno jsem zprovoznil zvukovou kartu a nakonec LAN síť pomocí webové služby. Pořád mi nešla numerická část klávesnice notebooku. Ovladač klávesnice jsem hledal až v Hongkongu a pak mě osvítil Duch svatý a vypnul jsem klávesu NumLock.

Malý zádrhel, nevím kde vznikl: na hard disku jsem měl části C: a D:. Nyní po formátování céčka mám části C: a E:. Naštěstí co jsem měl schované na dečku plynule se objevilo nyní na ečku.

Doplnění dne 12-11-2009
Start/Ovládací panely/Správa disků zde stačí změnit písmeno a už mám HDD opět na části C: a D:


05.07.2009 21:20:30 Nekrolog za Ing. Michala Hocka Ing. Michal Hocko

V roce 1983 jsme koupili zahradu v Horním Benešově okr. Bruntál. Pozemek byl za hranicemi obce (extravilán). Asi 200 metrů byl rodinný domek manželů Kaličákových. Po letech pan Kaličák zemřel a pak asi za rok odešla i jeho paní. Nějaký čas se nic nedělo a pak začal čilý stavební ruch. Dávala se nová střecha, okna, omítka, plynové topení, dlažba, nové oplocení. A pak jsme se dozvěděli, že domek zdědila dcera Kaličákových paní Hocková. Její manžel Michal Hocko (*21.4.1944) byl tavičem na ocelárně Nové huti Klementa Gottwalda. Vládnoucí strana KSČ potřebovala povzbudit pracovní nadšení pracujícího lidu a tak organizovala pracovní rekordy. Vytipovala si oddaného straníka, připravila mu skleníkové podmínky a po překonání rekordu tun oceli na směnu a hlavu začaly v tisku chvalozpěvy a oslavy. Přišel titul Hrdina socialistické práce a cesta do vedení závodu byla otevřena. Aby splnil kvalifikační požadavky dálkově vystudoval vysokou školu. A stal se ředitelem NHKG.

Odešel do důchodu, léto trávil v zrenovovaném domku, chodil (respektive vozil se) na ryby na vodní nádrž Slezskou Hartu. Až přišel 2.červenec 2009 - pan Michal Hocko skonal.
Čest jeho památce!


Z webu: http://www.treking.cz/regiony/ostravske-rybniky.htm

... vzpomínám si na již nežijícího bodrého mohutného taviče Miroslava Stružku z tandemové pece č.4, na které začínal mimochodem i hrdina socialistické práce a pozdější ředitel NHKG, Ing. Michal Hocko (1945). Kdy své ředitelování ukončil, je nasnadě. Shodou okolností byl vášnivým rybářem a jezdil chytat kapry právě na Heřmanický rybník. Uzený kapr pak byl často pochoutkou pro hutníky v pracovní době, Michal nikdy nebyl lakomý.30.06.2009 17:01:40 Nevědecké léčebné postupy

Krátce po válce si moje, tehdy asi tříletá sestřenice popálila ruku. Aby toho nebylo málo, tak obvaz, který byl nasáklý mastí proti popáleninám, a kterým měla ovázanou ruku, strčila do kamen. Popálenina byla velice vážná a ještě k tomu zhnisala.
Sestřenici převezli do Prahy k tetě, která s ní denně chodila na kliniku na převazy. Stav byl spíš horší než lepší Pak tetě ošetřující lékař doporučil, aby sehnala práškový cukr a po vykoupání ruky ji hojně zasypala tím práškovým cukrem. Běžíte bych tuto metodu nezkoušela. Sestřenice má ruku zdravou, plně funkční, jen s malou jizvou. Po maturitě na střední zdravotnické škole jsem nastoupila na umístěnku do pohraničí. Z fakultní nemocnice jsem si do malé nemocnice nesla nejmodernější poznatky. Zažila jsem při epidemii furunkulózy i metodu tzv. autohemovakcinace. Připadalo mi to jako čarování. Pacientovi se ze žíly odebralo v postupně se zvyšujících dávkách 1-10 ccm krve. Obden se pacientovi čerstvě odebraná krev ze žíly okamžitě píchla do svalu. Tato metoda se používala poté, co antibiotika nezabírala. Kupodivu tahle "nevědecká metoda" zabrala vždy.

Zažila jsem těžce popálené dítě, na kterého chytilo pyžamko od stromečku. Než přijela sanitka, babička dítěte celé popálené tělíčko pokryla blankami z rozbitých vajec. Ty okamžitě přischly a personál nemocnice si zoufal. Čekal sepsi a komplikace. Po deseti dnech se blanky začaly olupovat a pod nimi byla nová kůže. Postupem času nedošlo ani k zjizvení, které bývá obvyklé u tohoto druhu popálenin.

Zažívala jsem špičkové výkony lékařů, super péči o pacienty, a i přesto velké i tragické neúspěchy.
Každý pacient na léčbu i léky reaguje jinak, mnohdy se postup léčby i léky u jednoho pacienta i několikrát změní, výsledek přesto nemusí být povzbudivý.
Kdyby vědecká medicína dokázala vyléčit všechny pacienty, nebo aspoň zlepšila kvalitu jejich života, pak bych považovala diskusi o devitalizaci za maření času.

Koncem šedesátých let nám vyprávěl svůj zážitek onkolog z nemocnice Na Bulovce. Na oddělení přivezli dlouhodobého pacienta ve velice špatném stavu, umíral. Diagnóza byla jasná, jednalo se o rozsev nádorového onemocnění. Po třech dnech si jej rodina vzala domů zemřít. Asi po devíti měsících zašel onkolog k Rozvařilům na jídlo a uviděl tam tohoto pacienta u piva a ve výborném zdravotním stavu. Žádal jej, aby se přišel ukázat do nemocnice, ale ten odmítal. Po několika "panácích" se nechal přesvědčit. Při vyšetřeních nebyla po nádorovém onemocnění ani stopa. Pacient tvrdil, že když jej vzali domů zemřít, tak že jeho tchyni kdosi poradil bezinky (bez černý). Říkal, že pil bezinkový čaj, bezinkovou šťávu, jedl bezinkový džem a dosud, když vidí bezinky, zvrací. Nicméně byl zdráv. Jestli to bylo uzdravení díky bezinkám, nebo došlo k tzv. spontánní úzdravě, kdo ví?

Vědecká rada ministerstva zdravotnictví prokázala postojem k devitalizaci nádorů jak ignoranci, tak aroganci. I klasická medicína zkouší léčebné postupy, i v klasické medicíně dochází k úmrtím pacientů, i klasická medicína ví, že všechny choroby jsou léčitelné, ovšem některé nevyléčitelné. Prokázalo se zatím, že cesta nepovede od chirurgického zákroku, chemoterapie, radioterapie k devitalizaci. Ale mohla by vést od případně neúspěšné devitalizace, která by již během 2-3 měsíců svou neúspěšnost prokázala jak biochemickými testy, tak i jinými vyšetřovacími metodami, k chemoterapii atd.

Pacient by měl mít do posledního okamžiku naději na přežití, vždy se může stát něco, co zvrátí nepříznivý stav.

Alena Zápotocká Praha v MF Dnes z 90.tých let.

01.06.2009 16:10 Reklamština a jak ji pochopit

XXL
Tlustý - řečeno slušně.

Actimel
Syrovátka. Mimochodem dobrý nápad prodávat draze a po malých dávkách odpad, který se dříve vyléval do kanálu.

Šampón
Tekutina sloužící k umytí vlasů. Polovina komické dvojice "šampón a kondicionér". Aby se mohly prodávat stále nové druhy šampónů, vymýšlejí výrobci stále nové druhy vlasů (zdravé, narušené, s roztřepenými konečky, s matným leskem, atd), které dříve neexistovaly.

Úvěr
Vždy výhodný. Dokonce i tehdy, když kvůli němu přijdete postupně o dům, auto i děti.

Prostata
Ubohý orgán, o kterém všichni muži v reklamě neradi mluví, protože jim způsobuje problémy s močením. Naštěstí se vždy objeví zkušený kamarád, který prostatu přečurá a díky správným práškům močí tři metry na všechny strany.

Zdarma
Zdálo by se, že zdarma je opravdu zdarma, ale tak to v reklamštině nechodí. Abyste dostali něco zdarma, musíte koupit něco, co vůbec nepotřebujete, ale třikrát dráž.

Vrásky
Mizí do čtrnácti dnů. Není to žádný problém, pokud to předvádějí devatenáctileté modelky, které ještě žádné vrásky nemají.

Bílá
Barva, která se neustále vyvíjí. Nikdo nedokáže říci, kdy bude bílá nejbělejší, ale každým rokem je objeven ještě bělejší odstín, než byly všechny předchozí. Podobně se vyvíjí i barva černá, která je rok od roku černější. Zvláštní je, že nikdo nevylepšuje modrou, červenou nebo hnědou.

Obranyschopnost
Tajemná vlastnost, kterou je třeba neustále posilovat. Není třeba vědět, proti čemu se bránit, což reklamě pomáhá dělat z nás paranoiky, kteří se bojí všeho. Ve skutečnosti potřebuje posílit obranyschopnost jen národní hokejový tým.

Bakterie
Zákeřný tvor, v reklamách zobrazovaný ve velikosti cca 50 cm. Obvykle žije v záchodové míse a když se objeví nový čisticí prostředek, bakterie se nechá teatrálně a pateticky spláchnout do záchodu.

Menstruace
Snad nejpříjemnější období v životě ženy, spojené s bezstarostným mazlením s partnerem, radostným pobíháním po pláži, nebo oblékáním těsně přiléhavých kalhot, ovšem za podmínky, že použijete tu jedinou správnou hygienickou pomůcku.

Z webu Neviditelný pes dne 29-05-2009

09.05.2009 18:21 Letáky v Brně

se objevily ze soboty na neděli a srovnávají Súru 4:59 s 5.článkem listiny Lidských práv.

leták
 
Vznešený Korán Súra 4:59

"Věru ty, kdož neuvěřili v Naše znamení, My v ohni sežehneme, a kdykoliv vyschnou kůže jejich, vyměníme je za jiné, aby tak trestu okusili".
"A Bůh zajisté je moudrý a vznešený"

Lidská práva, článek 5. Všeobecná deklarace, 1948

Nikdo nesmí být mučen nebo podrobován krutému, nelidskému, nebo ponižujícímu zacházenínebo trestu.


Foto Deník Attila Racek ze dne 11-05-2009
Islamizace vánoc


29.04.2009 13:45 Při našem fixování fixlují

Ani druhý pokus ČEZ přemluvit zákazníky, aby si zafixovali napříští rok cenu elektřiny, nedopadá slavné... leckdo v té nabízené fixaci mohl vidět past, do které se u vědomí propadu ceny na energetické burze snaží ČEZ odběratele lapit.
Nemá smysl jásat, že 99,9 procenta občanů prokouklo průhlednou fintu a nenechalo se napálit. Tak se to brát nedá. Denně nás někdo doběhne a každou chvíli uvízneme v nějaké pasti, protože políčeno je na nás promyšleně, vědecky. Týmy profesionálů v reklamě, marketingu, psychologii a kdoví v čem ještě se ze všech sil snaží docílit, abychom se na něco nafixovali, do něčeho zafixovali a v něčem ufíxovali. A nic s tím neuděláme, ani když víme, že při tom našem fixování fixlují. V příštím roce budeme vědět, zda se těch 0,1 procenta domácností nechalo nachytat, anebo zda si my za elektřinu připlatíme. Třeba s odůvodněním, že do ceny bude třeba promítnout propad spotřeby!

Ivan Hoffman v Deníku ze dne 29.4.2009
19.04.2009 12:59 Nejlepší demokracie

je osvícená monarchie. Takový monarcha je dost bohatý na to, aby měl potřebu si nahrabat.

Rozhovor Jana Pokorného s Karlem Krylem v pořadu ČsT z roku 1992

14.04.2009 16:22 Historická Ostrava

Ač jsem se narodil v Brně - v Ostravě jsem od svých šesti let, tedy po celý život. Ostrava mi přirostla k srdci a proto jsem uvítal článek Historie města v časopisu Naše Ostrava.cz. K sérii historických fotografií fotograf Robert Mročka hledal a nalezl odpovídající stanoviště v dnešní době. (Klikni na obrázek)

Ostrava- historie a současnost Ostrava- historie a současnost Ostrava- historie a současnost Ostrava- historie a současnost29.03.2009 10:53 Ať se jde Škoda "bodnout"

Se šrotovným jako pobídkovým nástrojem nákupu nových vozidel nesouhlasím. Za environmentálním opatřením se skrývá chytrý marketingový tah, který velké společnosti prolobbovaly. Díky opatřením, jako je toto, se čím dál oprávněněji tvrdí, že environmentální hnutí je novým mocenským uskupením.
Namísto výstavby silnic a pobídkových programů na nákup nových vozidel je - nejen podle mě - třeba podporovat výstavbu, udržování příp. výstavbu železniční sítě a prozíravými politickými kroky spotřebitele přimět k náhradě vozidel za vlaky.

Jan Skopeček v diskuzi na webu Čas
27.03.2009 18:47 Bobři už jsou v Třebovicích

Noviny Moravskoslezký deník mi otiskly 4 fotografie s textem:
V pátek 20. března jsme šli s manželkou na procházku kolem Opavice. Hned za nádražím Ostrava Třebovice jsme narazili na ohryzané stromy. Bobr už je i v Třebovicích.

Bobr
07.03.2009 11:05 Vzpomínka na rok 1974

byl jsem 6 roků ženatý a naše dcerka Šárka měla 5 let. Už v pátek bylo v Ostravském večerníku oznámení Hajdy na hory (později S městem za zády) s textem: např. sraz v 07:00 na Frýdlantském nádraží a odjezd do stanice Ostravice. Výstup na Lysou horu, délka trasy 16 km. A tak jsme za rok týden co týden prolezli s "našima lidima" celé Beskydy. Lidé už se znali, chlapi počastovali slivovicí z plácačky, ženské nabídly domácí buchty a nad vším bděl hlavní organizátor Bořivoj Průša. Měl tehdy 55 roků a trasy měl pečlivě vypracované. Na místě sdělil zajímavosti o cíli trasy. A pak najednou obrat. Pan Průša s námi chodil i nadále, ale už neměl vypracované informace o pamětihodnostech místa trasy. Časem jsem se dozvěděl, že si ho předvolala Státní bezpečnost (StB) a obvinila ho, že organizuje protistátní skupinu. Propustili ho s tím, že turisté mohou chodit i nadále, ale musí být organizovaní v oddílech turistiky VOKD Poruba, Baník Ostrava, nebo TJ VŽKG (Vítkovice).

Výlet na Ropičku. Malá holčička v červeném je dcera Šárka, vedle moje žena (v červené bundě) a tchán s modrou mošnou přes rameno. Babička Libigerová (s modrou čepicí) stojí uprostřed. Panu Bořivoji Průšovi vykukuje ve skupince jen šedivá hlava.

výlet na Ropičku
Výlet na Bílý kříž. Vlevo sedí moje žena, uprostřed pan Vilém Bajnar ze Studénky, v šedé bundě pan Bořivoj Průša.

výlet na Bílý křížVýlet na Bílý kříž, v šedé bundě vlevo pan Bořivoj Průša. Babička Libigerová má zelené podkolenky.

výlet na Bílý křížParte Průša

06.03.2009 10:41 Včera jsme měli

šest dědků astrologůpravidelné setkání astrologických dědků v restauraci Toni. Hostem byl Ing. Popelka a dozvěděli jsme se hodně nových věcí. Řeč byla o programu Solar Fire a jeho verzi primárních direkcí. Jarda je toho názoru, že primární direkce jsou astronomická záležitost a nemají se používat. Průkaznější jsou symbolické direkce - 1 stupeň rovná se jeden rok.
Dále dr. Špůrek se mýlí, když jeho "palce" - dvanáctiny znamení začínají vždy Beranem. Uvedl příklad: znamení Berana a Vah jsou naproti sobě v opozici. Je-li první palec v Beranu Beran a první palec ve Vahách zase Beran, pak tyto první palce nejsou v opozici, ale v konjunkci. Správně je první palec ve Vahách zase Váhy. První palec jsou vždy zdůrazněné vlastnosti dotyčného znamení. Další argument: planeta prochází Zvěrokruhem a na své cestě se zabarvuje vlastnostmi znamení. Takže třeba Saturn vyjde ze znamení Štíra a prochází znamením Střelcem .... atd. Už jeho cesta Štírem je příprava na cestu celým Zvěrokruhem. A proto první palec Štíra je zase Štír, ale druhý palec Štíra už je Střelec. Jako když v budoucnosti Saturn vyjde ze znamení Štíra a vstoupí do Střelce.

04.03.2009 19:41 Na naše zelené mozky

si však nepřijdeme. Ti zdraží několikanásobně odvoz popelnic, takže lidé začnou vyvážet standardní smetí do lesa a na skládkách bude dost místa na vytříděné petky. A máš to, ty odporný ekoskeptiku!

Pavel Páral na webu Neviditelný pes

Z diskuze ke článku:

Zelení jsou sekta:
Autor: františek IP: 89.103.8.xxx Datum: 04.03.2009 09:31
Zelené volí výhradně nevzdělaní primitivové a mladí hlupáci, kteří věří učení věrozvěstů. Zelení jsou horší než komunisté. Zelení škodí už na první pohled, u komunistů se to pozná až po chvilce.

Svatá pravda:
Autor: Petr IP: 217.75.196.xxx Datum: 04.03.2009 09:27
Vytesat do kamene. Donedávna jsem taky všechno poctivě třídil, než:
1) jsem si všiml, ze o tříděný odpad přestává být zájem a plné kontejnery tříděného odpadu přestávájí firmy vyvážet;
2) místní úřad mi zvýšil úhradu za popelnici - 3 členná rodina teď 1500 Kč ročně, takže proč budu platit jak mourovatý a přitom mít poloprázdnou popelnici, nikdo mi žádný bonus, že mám méně odpadu nedá;
3) takže opět vše házím do popelnice, když už ji stejně platím

28.02.2009 14:38 Umělá inteligence

a robotika je hrozba - a bohužel i zkáza... ...a jak říkám, stane se......nelžu, na to vemte Otrušík lékařský, že to takto bude... lidé se zničí a bude tady na Zemi zase dobře ...

Značka (APOKALYPSA IP:[89.190.44.*], ) na webu Aktuálně.cz
Diskuse k článku Poslouchejte, jestli lidem nezní poslední zvonek
Autoři: Josef Tuček, Libor Stejskal | 28.02.2009 13:

Deník 7
Deník 6
Deník 7
Deník 6
Deník 5
Deník 4
Deník 3
Deník 2
Deník 1
Deník


Astrology Pacific 4   |  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
Copyright © 2010-2011 Astrolot.cz. All rights reserved.

Valid CSS!