luna
Astrology Pacific
slunce
 
Otázky a odpovědi
Questions and answers
 

Dobrý den,
mohu se Vás optat, zda je vhodné 31.7.2009 jet na 10 dnů do Chorvatska se dvěma vnuky našich dcer. Narozeni jsou 23.9.2004 a 29.3.2004.
S úctou Patrik Stavěl.

Pane Stavěle,
dovedete si představit, jaká je to zodpovědnost dávat takovouto radu. Tím vlastně ze sebe snímáte odpovědnost a přesunujete ji na mě. Musím se přiznat, že jsem bezplatné poradenství už pověsil na hřebík. Stálo mě to hodně námahy, sil a taky zdraví a nakonec paní neměla ani tolik slušnosti, aby poděkovala. Události v životě člověka jsou jednak předvídatelné (karmické) a jednak nahodilé, které se předpovědět nedají. Vás potká taková nahodilá událost a pak byste mohl mě pak i dát k soudu a žádat po mě finanční náhradu za pobyt, případně i bolestné. A já bych dopad podle známého přísloví: Za dobrotu na žebrotu.
Přeji vám příjemnou dovolenou. Zdraví Karel Tichý
Brýle
Hana
Člen # Zasláno: 14.6.2007 14:52
Kde najdu moji dcery bryle? Nevite nekdo?
Hledame je uz dva dny.

Re: Brýle
Karel Tichy
Člen # Zasláno: 14.6.2007 20:39 - Změnil/a: Karel Tichy
Dá se použít horární horoskop.
Pro okamžik, kdy padla otázka se udělá horoskop.
Dcera je pátý dům, brýle (osobní vlastnictví) je druhý dům od pátého, čili dům šestý.
Postavím se doprostřed bytu a nasměrují si horoskop tak, aby MC směřovalo na jih a IC na sever. Hledám vládce 6.domu. Je-li na příklad ve 12. nebo 1.domě jdu bytem na východ. Je-li v 7.8. domě jdu do pokoje na západní straně bytu.
Je-li vládce 6.domu ve vzdušném znamení hledám na polici u stropu, je-li v zemním znamení - hledám brýle zapadlé u podlahy. Je-li v ohňovém znamení brýle budou asi pod radiátorem, je-li ve vodním znamení, pak zkusím koupelnu atd.
Hodně štěstí.!

Re: Brýle
Dagmar
Moderátor # Zasláno: 15.6.2007 14:07
ad. Hana
Nahore uvedeny cas, kdy jsem polozila otazku, je cas dotazu, takze je vypsan pocitacem u polozeni dotazu na forum.....
tahle věta je na mně nějak složitá, nechápu
Tak si musíme něco ujasnit, než začneš hledat - když dám čas 14:52 který máš u otázky a souřadnice 47:25N a 9:23E - což by měly být souřadnice St. Gallena a zadám Placidovy domy a letní čas - stále mám 6. dům zhruba na 17,26 Ryb a Uran na hrotu 6, Neptun v 5.
Tak jak to, že tobě vychází něco jiného?

Re: Brýle
Hana
Člen # Zasláno: 15.6.2007 23:13
Bryle se nasly
V pokoji me druhe dcery pod stolem, pod topenim na vychodni strane bytu. Nenasla jsem je ja, ale Kacenka = mladsi dcera.
Dekuji vsem za spolupraci!
Kacenka dostala za ten vzacny nalez 10 Franku nalezne.

Re: Brýle
Dagmar
Moderátor # Zasláno: 16.6.2007 17:07 - Změnil/a: Dagmar
ad. Hana
Tak vidíš jak se někdy osvědčuje být protivná a stále se pídit proč ti to vyšlo jinak
Takže samozřejmě vládce 6. v 5 - někde na hřišti, v dětském pokoji, také tam kde se topí - za topením, krbem.
jsem ráda, že to nakonec vyšlo přesně jak jsem psala nové možnosti


Převzato z diskuzního fóra paní ČapkovéHorár
505 dotaz odeslal(a) sylvie v Úterý 26.Dubna 2005 09:05:50
Otázka na pana Tichého - vrátí se mi dcera domů? - Pohřešování. Uvítám odpověď kohokoli, kdo se vyzná a umí pomoci.
S.O.S
Děkuji

Re: Horár
2 odpověď odeslal(a) Karel Tichý v Úterý 26.Dubna 2005 11:37:47
Milá sylvie,
dotazový horoskop má výhodu, že známe přesný čas, kdy se astrolog otázku dozvěděl. Zde to bylo dne 26-04-2005, 11:04 SELČ neboli 09:04 UT v Ostravě. Jedná se o ošemetný dotaz, kterému by se každý astrolog nejraději vyhnul.
Ascendent padl do prvních tří stupňů znamení (viz Image nahoře) a to znamená, že dotaz přišel příliš brzy a situace se bude ještě vyvíjet.
Znamení Lva s Ascendentem vládne Slunce a to představuje tazatelku, čili Vás. Dcera je pátý dům ve Štíru a vládce Pluto představuje dceru. Podle Plutonova sextilu a trigonu by se dalo říci, že dcera je v pořádku. Spoluvládce tazatelky vždy bývá Luna a ta je v tomto domě. Luna má kvadraturu k Martovi a já bych se chtěl zeptat, zda odchodu dcery nepředcházela hádka.
Kolik je vaší dceři vůbec let?

Re: Horár
3 odpověď odeslal(a) sylvie v Úterý 26.Dubna 2005 12:03:39
Děkuji. Dceři je šestnáct. Neshodu jsme měly kvůli její nezodpovědnosti ve čt odpol., v pá volala ze školy, že chce přespat u kamarádky, což jsem nedovolila s poukazem na čt a doporučila odložit o týden. Odpol./pá/ jsme komunikovaly v pohodě, smály se a couraly po městě. Večer se šla bavit, tancovat jako každý pá a so. Odešla ve 20hod s tím, že skončí jako vždy v jednu, v půl druhé doma. Vše jsem nahlašovala až včera, doufaje do poslední chvíle, že se vrátí.
Doprovázela spolužačku na nádraží ve čtyři ráno. Sama bych se tam bála - různá individua, dcera je velmi nápadná, vypadá starší, blond vlasy až na zadek. Omlouvám se za rozvleklost či naopak nedostatečnost, uvažuju z cesty, cokoli doplním, stačí mi to, že říkáte, že je naživu, možná Vám někdo dá další informace, již jsem s někým mluvila, děkuji Vám

Re: Horár
4 odpověď odeslal(a) Iluminace v Úterý 26.Dubna 2005 17:03:19
Paní Sylvinko, teď jsem na to koukla i jinak, z jiného soudku- však Vy víte asi jak(?) a vyšlo to opět s "vozem " Trpělivost a Slunce u toho. Horár dělat už nemůžu. Je to dobré, malá se najde. Jenom to čekání a ta trpělivost....
Hodně pohodové naděje a klidu do duše - taky i kvůli té maličké co Vás teď také potřebuje... :)I.

Re: Horár
5 odpověď odeslal(a) sylvie v Úterý 26.Dubna 2005 17:28:23
Děkuji za laskavost. To víte, že se bojím, zpytuju svědomí, ptám se, co dělám špatně etc. nekonečně moc otázek, nemám potřebu ji držet doma za nohu, nejsem ten ufňukaný typ, dávám volnost i požaduji, ovšem včetně odpovědnosti, miluju i rozmazluju všechny svoje dcery, na druhou stranu jsem přísná, snažím se být fér, ovšem nějak se Vám to vymklo z rukou, Kudláková ..

Re: Horár
6 odpověď odeslal(a) sylvie ve Středu 27.Dubna 2005 11:59:40 Prosím pana Tichého, zda by se nepodíval znovu, stále na ni myslím, žádný nový posun, stále se mi vtírá idea, že pokud je v pořádku, musí mít kompletní servis. Děkuji Vám

Re: Horár
7 odpověď odeslal(a) Jíta ve Středu 27.Dubna 2005 12:13:56 Sylvie a do školy chodí?

Re: Horár
8 odpověď odeslal(a) sylvie ve Středu 27.Dubna 2005 12:47:49 Milá, to by nebyla pohřešovaná, chápete? Nemám jedinkou zprávu, stopu, důvod, nemám se čeho chytit, jinak bych tu nestrašila. Ona nemůže jít do školy, protože má všechny věci doma. Všechny

Re: Horár
9 odpověď odeslal(a) Anonymous ve Středu 27.Dubna 2005 14:35:49 Není u někoho z příbuzenstva? Ten horár dělá trochu ten dojem.

Re: Horár
10 odpověď odeslal(a) sylvie ve Středu 27.Dubna 2005 18:10:43 Skutečně ne, příbuzní jsou mi k dispozici, všichni mají starost a zpětně se informujeme. Děkuji

Happy end
514 dotaz odeslal(a) sylvie v Pátek 29.Dubna 2005 00:16:52
Holka je na světě, fungujeme v normálu. Srdečné poděkování p. Tichému, paní Libušce Pernové a panu Antonínu Baudyšovi jr. Děkuji všem za upřímnou snahu pomoci, i když se jednalo o ošemetný dotaz, jak řekl p. Tichý, kterému by se astrolog raději vyhnul. Tito výše jmenovaní se přímé otázce nevyhnuli, tudíž je mohu všem, kteří se ocitnou v podobné situaci vřele doporučit. Těšilo mě, dobrou noc všem
Převzato z diskuzního fóra Astrology PacificVážený pane Tichý, na astrologii a podobné vědy jsem nikdy nevěřila, ale mockrát jsem se již přesvědčila o tom, že všechno není tak racionální, jak si myslím. Ráda bych se vás zeptala, co mě čeká v budoucnu narodila jsem se 30,09,1984 asi ve 12 hodin. Zajímala by mě láska a tak .... Předem vám mockrát děkuji .
S pozdravem Irena.


Milá Ireno.
Bohužel, abych se k něčemu dopracoval musel bych znát i místo narození.
Moje celé jméno znáte a myslím si, že by bylo od vás zdvořilé představit se i příjmením. Webové stránky Astrology Pacific jsem zavedl a udržuji, protože mě to baví, nejsem instituce ani poradna, na kterou dostávám od státu dotaci. Jako soukromá osoba pracuji na tři směny v nepřetržitém provoze a abych se hodinu mohl věnoval vaši otázce musel bych o hodinu obrat svou rodinu a svá čtyři vnoučata. Pouvažujte prosím, ještě jednou, zda je vaše otázka opravdu závažná.
Zatím se mějte krásně. Karel Tichý

Co je to, prosím Vás, HYLEG a jaký je jeho význam.
Děkuji. Monika


Milá Moniko,
Hyleg je dárce života - dává člověku život a sílu. Slunce je hylegem, když stojí v 1., 7., 9., 10., 11.domě při denním zrození, Luna je hylegem, když stojí v 1., 7., 9., 10., 11.domě při nočním zrození. Pokud Slunce zde není, ani Měsíc, pak je Hylegem vládce Ascendentu (Weinfurter říká, že stupeň Zvěrokruhu s Ascendentem). Různí autoři se však na tom neshodují.
Alkochen je vládce znamení s Hylegem. Předurčuje délku života.
Anareta je přestřihovatelka života. Je to planeta s nejhorším aspektem k Hylegovi. Další informace lze najít v knize Jan Kefer: Praktická astrologie, Mirko Boleslavský: Vědecká astrologie.
Mějte se krásně, Karel Tichý.

Vážený pane Tichý, jmenuji se Marcela Lichnovská, jsem narozena 08.06.1974 v Příbrami, ve 13.05 hodin. Napište mi prosím něco o mých nynějších a budoucích vztazích, o svatbě - jestli se nějaká bude konat a jestli je možné Vás někde osobně navštívit. Děkuji Lichnovská

Milá Marcelo. Omlouvám se, že píšu tak pozdě. Mám v tom zmatek, dotaz uložím do složky, několik dní nemám čas a pak složku otevřu a nevím, komu jsem odpověděl a komu ne. Pak se někdo nedočká a jiný dostane odpověď dvakrát. Pracuju v nepřetržitém provoze a tak je času pomálu. Na odpovědi návštěvníků nedostávám žádný státní příspěvek, jen si ubírám ze svého volného času.
Dosti nářků a k věci. 7.dům (dům manželství) máte ve znamení Berana a bez planet. Manžel bude razantní, sportovního typu a poněkud agresivní. Vy si ale z toho nebudete nic dělat, protože na manželství nekladete až tak velký důtaz.

V 5.domě (dům lásky a dětí) je dobroděj Jupiter. To je dobré znamení i když nějaké trápení s láskou se objeví, neboť Jupiter má nepříznivý aspekt k Venuši (symbol lásky).
Svatba by měla být ve 31 letech a jak se tak dívám, tak v 18 letech jste zažila velkou lásku. To je vše na první, zběžný pohled. Mějte se krásně, Karel Tichý.

Vážený pane Tichý, smekám před Vámi, takhle přesně jsem to nečekala.
Vůbec se nemusíte omlouvat za nedostatek času, protože jsem šťastná, že jste si na mě udělal chvilku. Musíte být opravdu vytížen a já bych Vám velmi ráda za Váš čas a tyto informace zaplatila. Bohužel jste trochu z ruky, ale kdyby Vás napadla nějaká forma (např. převod na účet) ráda to udělám.
Mám totiž dalších asi tisíc otázek. Např.: Co má nynější láska, dáme se dohromady? Kdy změním zaměstnání? V jakém oboru budu pracovat? Rozvedu se? Vdám se znovu? Znám už teď svého manžela?.....atd., ale je mi trapné Vás s tím obtěžovat, když tomu věnujete Váš volný čas. Opravdu mnohem lépe bych se cítila, kdybych se Vám mohla nějak revanšovat.
Moc Vám děkuji za cenné informace!
S úctou Marcela Lichnovská


Vážený pane Tichý,
chtěla jsem se zeptat jak vypadá horoskop u lidí, kteří se narodili zrovna v okamžiku zatmění slunce. ( Např. 11.8.2000, pokud si dobře vzpomínám). Zajímalo by mě, jestli jsou tito lidé něčím zvláštní nebo mají nějaké vyjímečné schopnosti. Dosud jsem se o tom v literatuře nic nedozvěděla. (A jak je to se zatměním měsíce v horoskopu?)

Předem Vám děkuji za odpověď
S pozdravem

Eva Bernardová

Vážená paní Evo,
během roku bývají čtyři zatmění. Vždy padne do některého našeho solárního, nebo radixového domu. Platí pravidlo, že má neblahý nebo aspoň zpomalující účinek - vyvolává duchy minulosti. Zatmění Slunce - glorifikace minulosti (Musollini vyhlásil znovuzrození římské říše). Nastane-li v konjunkci s nějakým prvkem horoskopu, přináší různé nepříjemnosti. Je-li při narození - neblahý příznak pro zdraví - zvláště pro zrak.
Zatmění Slunce - Země odblokována od životodárných sil. Vemlouvavý a vábivý zpěv Sirén minulosti. Nutnost vrátit "staré zlaté časy". Zatmění Slunce se nás snaží vrhnout zpět do minulosti, nebo aspoň obnovit, dočasně oživit minulé obrazy, dávno překonané postoje. Přivolat k životu zchátralé ruiny předchozích cyklů. Luna absorbuje veškerou sluneční energii.
Zatmění Měsíce se snaží vymazat minulé zkušenosti a stavět se k životu a společnosti úplně novým, originálním způsobem. Nepřátelské akce, zákeřné jednání, nespokojenost davů, stávky. Luna se vždy vztahuje k minulosti. Dočasná glorifikace minulosti. Předchozí text je z Astrology Pacific/Astropraxe/ Scénář života.
Pokud se týká zrození je statisticky doloženo, že během zatmění Slunce se snižuje porodnost na nulu. Pokud se někdo narodil během zatmění ještě to nic neznamená - papež Jan Pavel II. se v té době narodil a jak vysokého postavení dosáhl.
Prosím podívejte se na mé stránky Astrology Pacific, na adresu http://astrolot.cz/apraxe1/astrop12sce.html
Mějte se krásně
Karel Tichý

Nebudu Vám psát moje jméno, protože se tak jmenuji jediná v republice. Ráda bych věděla, co mě čeká v lásce, jsem velice nešťastná. Splní se můj sen, kterým je situace, která se už jednou mohla stát a já jsem ji odmítla?

Angela Anglická.

Milá Angelo, vy jste dobrá. Jestli se mám dopracovat k nějakému výsledku, musím znát vaše osobní data (datum, místo a čas narození). Chcete-li zůstat v anonymitě, zajeďte na těchto strankách do sekce Rychlá odpověď a tam úplně dole je napsáno: Máte nějaký problém a chcete rychlou a nezávaznou odpověď?
Mějte se krásně, Karel Tichý.

Jak vysvětlíte stav dvou lidí, kteří jsou vzájemně různí a narodili se ve stejný den hodinu minutu a sekundu. Podle astrologu by museli být stejní ne? Nebo hraje roli i poloha na zemi? Děkuji.

Zdeněk Snášel.

Zeměkoule se za 4 minuty otočí o 1°. Když jeden zrozenec hlásí, že se narodil v Madridu ve 13:00 SEČ a druhý zrozenec hlásí, že se narodil ve stejný den ve 13:00 SEČ ale v Košicích, pak se narodili v jednom pásmovém čase, ale skutečný místní čas se liší o více než hodinu. A za hodinu se systém domů pootočí o 15 stupňů. Ascendent je pak úplně někde jinde.
Stejně ožehavý problém jsou dvojvaječná dvojčata. Narodili se s rozdílem pár minut a přece jsou každé jinačí. Někteří říkají, že jsou jako dvě strany jedné mince.
Naopak jednovaječná dvojčata astrologii podporují. Staly se případy, že po narození je rozdělili a přestěhovali na opačnou stranu zeměkoule. Když se po padesáti letech setkali, byli překvapeni, že mají stejně zastřižený knírek, že nosí podobnou proužkovanou košili s puntíkovaným motýlkem. Že se ženili ve stejném roce a ve stejném roce se rozvedli, že jejich manželky se jmenovaly Marie, že ve stejném roce byli na operaci žlučníku a ve stejném roce si zlomili nohu. Na stole před nimi ležely stejné krabičky oblíbených cigaret.

Protože jsem prvně na Vašich stránkách, snad jsem se nedostatečně dívala, ale ráda bych našla východy Slunce, nedaří se mi to. Máte to někde uvedeno?

Děkuji Jarmila M. z Prahy.

Vážená paní Jarmilo, v položce Předpověď i počasí mám pro každý den začátky tatvické hodiny Tejas. Je to třetí tatva v pořadí od východu Slunce. Když tedy odečtete dvě tatvy (48 minut), pak máte východ Slunce. Má to jeden malý zádrhel. Tatvy mám počítané pro Ostravu.
Země se otočí kolem osy za 24 hodin, čili opíše kruh 360 stupňů. 360 děleno 24 rovná se 15 stupňů za hodinu, čili 1 stupeň za 4 minuty.
Ostrava je 17°18’ východní délky, Praha je 14°25’vých.d. rozdíl je 3°52’ krát 4 rovná se 15 minut 28 vteřin. Plzeň je 13°22’vých. d. rozdíl je 4°55’ krát 4 se rovná 19 minut 40 vteřin. Pokud jste z Prahy, pak musíte přičíst patnáct a půl minuty. Slunce totiž vychází v Praze o 15 minut 28 vteřin později, v Plzni už to činí 19 minut 40 vteřin (to jsou už tři čtvrtiny tatvy). Obyvatel Olomouce si přičte 4 minuty, Brna 6 minut, Hradce Králové 9 minut, pro Bratislavu minus 1 minuta.
Tedy pro každé město by se měl východ Slunce přepočítat.

Vážený pane Tichý, zajímalo by mě, zda astrologie dokáže odhalit datum porodu a zda někde na internetu naleznu tabulky ascendentů. Předem děkuji za odpověď.

K.P.
Vážená paní, astrologie bohužel tento termín nedokáže určit. K porodu dochází, když konstelace planet odpovídá předem připravenému scénáři života zrozence a to bez ohledu, kde se matka právě nachází (např. v letadle, na lodi atd.) Tabulku Ascendentu jsem ještě na Internetu nehledal, jednodušší je si ho spočítat. Mějte se krásně, Karel Tichý.

Ve svých bláhových představách jsem si vás představovala jako fousatého a vlasatého pána v dlouhém černém plášti, který po nocích vyhlíží v dalekohledu šťastnou hvězdu.
(Pavla P. Ostrava)
Astrologie je stará 5000 let. Po většinu té doby, když se narodil nový človíček, astrolog večer vyšel před barák a pokud bylo jasné nebe, pak v záplavě hvězd vyhledal dalekohledem tehdy známých sedm planet. Pomocí přístroje - astrolábu změřil jejich deklinaci a stupeň Zvěrokruhu. Protože obvykle polovina planet je skryta v denní obloze, počkal astrolog půl roku až se Slunce odstěhovalo na jinou část ekliptiky a zaměřil zbývající tři - čtyři planety. Tyto planety ale nečekaly a za ten půlrok se o kousek posunuly. Astrolog tedy musel změřit jejich denní rychlost a teoreticky je vrátit zpět ke dni a hodině zrození. Sestavení horoskopu tedy trvalo několik měsíců. Naštěstí se narodil Jan Kepler (1571 až 1630) a tím nastal historický předěl. Tento astrolog se špatným zrakem a výbornými matematickými schopnostmi se po překážkách dostal k zápiskům dvaceti let pozorování planety Mars jiného astrologa Tycho de Brahe. Nad sešity plných čísel hledal vztahy, zákonitosti a souvislosti a opravdu je našel, které pak vydal v knize Tři zákony nebeské mechaniky. Od doby Jana Keplera mohli astrologové prodat dalekohledy a v noci spát, jako spí řádní občané. Ke své práci teď potřebovali: I když si výpočet ulehčovali logaritmy, přesto trvala práce na matematické části horoskopu tři hodiny. Po roce 1970 se objevili první kalkulačky a pak programovatelné kalkulačky a výpočet se zkrátil na hodinu. I v té době bylo astrologů málo, protože takový člověk kromě astrologické intuice, kombinačních schopností musel umět i počítat. V nynější době je víc astrologů než klientů. Každý, kdo má doma počítač se povýšil na astrologa. Požadovaná čísla mu vysype za vteřinu a tento rádobyastrolog nemusí ani pochopit princip pohybu planet a ani nemusí vědět, že existuje taková zbytečnost jako je sférická trigonometrie.

Lze zjistit datum, kdy bych si měla vzít partnera...aby náš vztah byl šťastný a vydržela nám naše láska?? nebo datum sňatku nemůže ovlivnit naši budoucnost???

(Alenka z Hradce)
Milá Alenko, nejen datum, ale i čas sňatku, minuta, kdy povíš "Ano", ovlivní kvalitu manželství. Obor astrologie, který se zabývá vyběrem vhodného času např. odletu letadla, operace, zkoušky na studiích se nazývá Elekce. Kvalitu manželství mohou objasnit i další faktory, např. aspekty z horoskopu obou partnerů a to kompozit, nebo synastrie a další:

Mohu věřit horoskopům z novin, nebo časopisů? (K.J. Luhačovice)

Ne, těmto horoskopům nevěřte. Jedná se o tak zvanou "bulvární astrologii", což je pokleslá dcera té jedině pravé a ryzí astrologie. V horoskopu jsou i jiné důležité prvky, než je jen sluneční znamení. Navíc u ženy je důležitější Měsíc než Slunce. Většinu těchto horoskopů ani nedělá zkušený astrolog, ale nejmladší člen redakce je dělá jako domácí cvičení. Poznáte je snadno. Pro astronomy a astrology začíná rok nikoli podle kalendáře, ale podle toho, kdy vstupuje Slunce do znamení Berana, to je 21.března. Začíná-li horoskop v novinách Vodnářem, nebo Kozorohem, pak tento horoskop dělal neznalý ignorant. Chtěl bych dodat poznámku, že Blíženci jsou dva bratři, dvojčata - Castor a Pollux a nikoliv milenci, jak bývají zobrazeni v populárních časopisech.

Co je to radix? (J.P. Ústí nad Orlicí)

Horoskop zrození se opírá o okamžik prvního nádechu zrozence. Ukazuje jeho schopnosti, vlohy, ale i překážky a budoucí zdravotní potíže.

Co je to solár? (A.V. Praha 2)

Solární horoskop platí pro dobu jednoho roku. Sestavuje se pro okamžik přesné konjunkce tranzitujícího Slunce se Sluncem radikálním. konjunkce tato nastává vždy kolem narozenin. Přesný čas je každý rok jiný. Výpočtem si zjistím den, hodinu a pro nalezený čas sestavím normální horoskop udávající osudové vlivy platící do konjunkce příští. Po sestavení solárního horoskopu tento zkoumám jako horoskop zrození (radix). Zkoumají se postavení a aspekty prvků solárních navzájem a jejich poměr k prvkům radixu. Pokud solár naznačuje události opačné než radix, pak má přednost radix. Solár je rovněž podřízen direkcím, které jsou průkaznější a mají větší význam. Hlavní nevýhodou solárních horoskopů je, že vyžadují velmi přesný čas narození, jinak jsou jeho odchylky takové, že zcela matou výsledky. Tím se samozřejmě dají odhalit možné chyby v čase narození.

Umí astrologie odpovědět na určitý dotaz? (I.V. Karviná)

Ano, velmi dobře. Dotazový horoskop má velkou vypovídací schopnost. Sestavuje se pro okamžik, kdy padl dotaz, kdy se astrolog otázku dozvěděl (na příklad přečetl si dopis). Dotazový horoskop má jednu velikou výhodu, že je znám absolutně přesný čas.

Neznám svůj čas narození. Co mám dělat? (Y.N. Hranice na Moravě)

Zde je to těžké. Kdo nezná svůj čas narození, ten nemá vlastně Ascendent a tedy ani horoskop. Je zde několik možností. Neznámý čas se dá zrekonstruovat podle fyzického zjevu, nebo podle životních událostí. Jednodušší je ale zajít do porodnice, kde jste se narodila. Každá pořádná nemocnice má centrální archiv, který podle zákona musí skladovat chorobopisy sto let. Pracovnice archivu, ale není povinna Vám spis vyhledat a čas sdělit. Pokud narazíte na ochotnou paní, pak máte vyhráno.

Dá se vybrat vhodná konstelace, abych byla úspěšná při studijní zkoušce? (A.U. České Budějovice)

Ano, elekce je technika, kdy se vybírá vhodný datum a čas., aby následující činnost měla úspěch (např.: sňatek, odlet letadlem, zkouška, přijímací pohovor, operace atd). Podmínka je, aby astrolog měl několik možností kalendářních dat k výběru.


Astrology Pacific 1   |   Astrology Pacific 4   |   Astrologická praxe 1   |   Astrologická praxe 2   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
Hledáte na těchto stránkách nějaký výraz, jméno, nebo slovo?
(Slovo napište, prosím, bez háčků a čárek. Hledá jen v Astrology Pacific 1.)

Search on these pages any expression, or word?
master com
Zkuste v jiném vyhledávači
(Slovo napište, prosím, bez háčků a čárek. Hledá v Astrology Pacific 1, 2 a 3.)

Search on these pages any expression, or word?