luna
Astrology Pacific 4
slunce
 
Astrologický občasník ing. Vladimíra Velčovského
Astrological periodical of engineer Vladimir Velcovsky
 


piotrovski Fatima a Býk - astrologický komentář
Několik dní po velkém setkání planet ve znamení Býka, papež Jan Pavel II prohlásil za blahoslavenou dvojici dětí, kterým se v roce 1917 zjevila Matka Boží a která jim sdělila tři proroctví. Co spojuje znamení Býka s těmito událostmi? Jaké horoskopy mají blahoslavené děti?

Když se 4. května 2000 vytvořila na nebi Velká konjunkce planet ve znamení Býka, lidé se obávali hrůzostrašných událostí, katastrof nebo konec světa. Zatím se nic apokalyptického nestalo, i když jistě stojí za to si všimnout několika významných faktů: pokles kurzu zlotého, chaos a dezorganizace v Evropě způsobené stávkami, milostnou epidemii v podobě počítačového víru "I love you", tragický požár v Los Alamos, sucha v Evropě a sníh v Moskvě. To jsou jen některé události, které je možné spojit s výskytem této nekaždodenní planetární konfigurace.

Připomeňme, že Velkou konjunkci, která byla 4.května, tvořilo spojení několika planet v malém úseku nebe - znamení zvěrokruhu. V tomto dni se setkaly v jednom místě, ve znamení Býka, planety Merkur, Venuše, Mars, Jupiter, Saturn a také Slunce a Luna. Takové seskupení planet není nic neobvyklého - obvykle se stane jednou za několik desítek let. V průběhu posledních dvou tisíciletí nedošlo k setkání těchto sedmi nebeských těles ve znamení Býka. Objevily se sice v jiných znameních, ale celá sedmička planet ještě nikdy nebyla ve znamení Býka!

Velká konjunkce ve Fatimě.


A právě teď v mileniovém jubilejním roku , kdy hlava katolického kostela je osoba se znamením Býka - Jan Pavel II (nar.18.května 1920), přišla tato nezvyklá planetární konfigurace. Několik dní po Velké konjunkci ve znamení Býka odcestoval papež do Fatimy, aby beatifikoval dvojici zemřelých dětí, Františka a Hiacyntu Marto, kteří spolu s ještě žijící Lucii dos Santos, byli důvěrníky duchovních tajemství, které jim sdělila před 83 léty Panna Marie.

V den prvního zjevení Panny Marie na nebi ve Fatimě (13. května 1917), se opět postavily v řadě ve znamení Býka planety: Mars, Jupiter, Venuše, Merkur a také Slunce. To nebyla úplně Velká konjunkce, ale bylo to významné seskupení planet, které aktivují energii této části zodiaku.

Ezoterický význam Býka


Co má znamení Býka společného se zjeveními, prohlášením blahoslavenými a fatimským proroctvím? Na první pohled se může zdát, že ne mnoho, protože znamení Býka se spojuje především s ekonomickými záležitostmi, hospodářstvím, financemi, bankovnictvím nebo ekologií. Býk se spojuje s principem života, který překonává a poráží smrt. Když Slunce přebývá v tomto jarním úseku zodiaku (21. dubna - 22.května), rozkvět a bujnost života vrcholí. Puls a rytmus života se citově prožívá více než v jakémkoliv jiném znamení. Nutno také podotknout, že znamení Býka leží přesně naproti znamení Štíra, které se spojuje se smrtí. Býk zde ukazuje tedy svou jinou tvář. Reprezentuje totiž bezpodmínečný princip života, který dle křesťanství tvoří nejvyšší hodnotu. Život (Býk) můžeme proto ztotožňovat s dobrem a smrt (Štír) se zlem. Panna Marie, která se zjevila ve Fatimě, vystupuje jako bytost popírající zlo. Tedy jako ta, která se bouří proti zlu a jednoznačně přivolává dobro. Z astrologického pohledu není tedy překvapením, že první zjevení Panny Marie ve Fatimě se událo tehdy, když na nebi se setkalo v řadě několik planet v životodárném znamení Býka. Když ve stejném znamení došlo k Velké konjunkci, Papež zveřejnil třetí fatimské tajemství a také prohlásil za blahoslavenou dvojici dětí, důvěrníky tohoto tajemství.

Jestli ještě vezmeme do úvahy skutečnost, že v roce 1977 ve znamení Býka byla odhalena planetka Chiron - symbol ducha formujícího se ve hmotu a také výraz uzdravující síly smrtelné rány - v té době spirituální rozměr tohoto znamení se stane již celkem jasným a plně zdůvodněným. V mytologii je Chiron kentaurem. Kentauři jsou zase plní života, přelévá se přes ně, stejně jako přes znamení Býka, životodárná síla přírody.

V horoskopu prvního zjevení ve Fatimě není jen silně zdůrazněné znamení Býka. Důležitou roli také hrají vizionářský (snílek, fantasta) Uran a Vodnář. Ve znamení Vodnáře, vedle Uranu, přebývá také Luna. Uran, planeta náhlých záblesků intuice a vizionářských stavů, se nachází ve spojení s planetami přebývajícími ve znamení Býka: Jupiterem, Venuší, Merkurem a Sluncem. Tato specifická směs kosmických energií dává nové světlo na důležitost a neobvyklost fatimských zjevení.

MOC NEPTUNA


Rovněž děti, které vybrala Panna Marie za své důvěrníky, mají neobvyklé horoskopy. Nemáme sice jejich hodiny narození a známe jen jejich data: Hiacynta Marto se narodila 11.března 1910, František Marto 11.června 1908 a Lucie dos Santos 22. března 1907.Je možné se pokusit o samostatné určení hodiny narození , ale pro naše rozluštění stačí vytvoření symbolického horoskopu, bez hodiny. V takovém případě se ascendent horoskopu postaví přesně na pozici slunce. Tímto způsobem nedostaneme skutečný horoskop narození, ale jen jeho solární verzi.

Každý astrolog by v těchto horoskopech hledal nějaké společné prvky. Intuice napovídá, že tím odpovídajícím prvkem musí být mysticko-religijní Neptun. A skutečně,stejně jak v horoskopu Hiacynty, Františka, tak i Lucie najdeme tutéž planetární kombinaci, jmenovitě to je zdůrazněný a aktivní Neptun. Planeta je spojena s duchovními tajemstvími, spirituálním rozměrem života, hlubokými mystickými prožitky, religijní sférou člověka. V jiném pojetí je Neptun spojován s duchovním kanálem, skrze který proudí kosmická a duchovní energie. Silného Neptuna najdeme v horoskopech jak mystiků, tak i spiritistů, okultistů, medií, lidí obdařených paranormálními schopnostmi, jasnovidců, vizionářů apod. Můžeme tak učinit závěr, že tyto tři děti z Fatimy, byly opravdu obdařeny neobvyklou mocí a schopnostmi.

Hiacynta Marto má ve svém horoskopu ne jen silné spojení mezi Neptunem a Sluncem i Lunou a také nov ve znamení Ryb. Znamením Ryb vládne rovněž planeta Neptun, což ještě více posiluje Neptunsko-mystické síly, které měly vliv na Hiacyntu z Fatimy.

V horoskopu Františka Marto také vidíme výrazné postavení Neptuna. Nacházel se ve spojení s Martem, Merkurem a Venuší a ve významné pozici vzhledem k vizionářskému Uranu. V horoskopu Lucie dos Santos najdeme spojení Neptuna s Lunou a religijním Jupiterem. Možná, že je to právě tato konfigurace symbolizuje cestu, jakou si vybrala Lucie - cestu zákona.

Je jeden určitý fakt, který odlišuje horoskop Lucie od horoskopů dvojice sourozenců Hiacynty a Františka. Sourozenci byli poznamenáni smrtonosným vlivem Pluta. František, který má spojení Pluta se Sluncem, umřel za půldruhého roku po zjeveních. Hiacynta něco později - v roce 1920. Také ona ve svém horoskopu má spojení mezi Sluncem a Plutem (kvadratura).

Výše uvedené rozluštění svědčí, že i dokonce tak zvané divy, nebo jednoduše dramatické vtažení sféry sacrum (posvátná věc) v povšední existenci, nalézají zrcadlení v astrologii a kosmických planetárních cyklech. Astrologie je ta oblast nauky, která odkrývá člověku také jeho duchovní a mystický rozměr.

První zjevení ve Fatimě 13.5.1917 12:00 BST, Fatima (08W39; 39N37)


Hiacynta Marto *11.3.1910, † 1918                 František Marto *11.6.1908, † 1920

Lucie dos Santos * 22.3.1907


Velká konjunkce ve Fatimě 4.5.2000 06:12 CET/S, Fatima (08W39; 39N37)


Článek Piotra Piotrowského: Fatima i Byk z polského časopisu "Czwarty wymiar" č.7/2000 přeložil Vladimír Velčovský


Autor ing.Vladimír Velčovský
Administrátor webových stránek Inmerita
Autor excelovských programů Astrotyp, Numerologie, Minulé životy, Mapa života a další.

Astrology Pacific   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.