luna

Astrology Pacific

slunce
 
Pozvánka
Invitation
 

Schůzky roku 2000

Saturna vyrobil Karel Tichý

Prosinec 2000
V první polovině náš předseda ing. Popelka rozebral a analýzoval horoskop Salvatora Dalího, přesněji část horoskopu se znamením Býka, kde S.D. má čtyři planety. Dle přednášejícího mají na význam horoskopu vliv kvasary, pokud orbis nepřesahuje 1°. Planeta, která je v konjunkci s kvasarem jakoby vlastnost planety vypichovala. U Dalího Venuše v konjunkci s kvasarem PHL 1377, Slunce v konjunkci s kvasarem PKS 0214+10, Merkur v konjunkci s kvasarem SC 94.0, Mars v konjunkci s kvasarem PKS 0405. Stejné důkazy demonstroval na horoskopech M.Monroe, B.Bardot, A.Hitlera.
Díky přítomnosti astrologických celebrit pana Trnky a pana Švidrnocha se rozpoutala bouřlivá diskuze, jestli uvažovat fyzikální vliv kvasarů, když astrologie vychází z duchovního vlivu planet a dalších prvků horoskopu. Hodně se mluvilo o tom, že je už známých 5000 kvasarů, takže každý bod Zvěrokruhu je pod vlivem hned několika kvasarů.
Po přestávce následoval rozbor horoskopu herečky M.Monroe na základě televizního životopisného filmu.
Přítomno 18 osob. Příští schůzka v příštím tisíciletí bude v sobotu 13-01-2001.

Listopad 2000
Dům techniky v Ostravě Mariánských Horách žil dnes opět duchovním životem. Společnost Inmerita pořádala astrologický kurz A.Baudyše jr. a o poschodí výš Kurz numerologie.
V první polovině náš předseda ing. Popelka rozebral a analýzoval horoskop firmy, která vznikla v Opavě dne 04-06-1999 v 10:11 SELČ.
V druhé polovině se ing. Popelka zamyslel nad vztahy mezi kardinálními domy
Přítomno 20 osob. Poslední schůzka v tomto tisíciletí bude v sobotu 09-12-2000.

Říjen 2000
Dům techniky v Ostravě Mariánských Horách dnes žil duchovním životem. Na stejném poschodí (3.patro), kde byla schůzka naší ostravské pobočky Astrologické společnosti byl i astrologický kurz A.Baudyše jr. a o poschodí výš byl Kurz numerologie.
Nejdříve jsme po čtyřech letech přivítali "špiona z Prahy" čerstvě zvoleného člena Ústředního výboru Astrologické společnosti astrologa Petra Trnku z Nového Jičína. Ten nás informoval o nejnovějších událostech v Matičce Praze.
V další hodině náš předseda ing. Popelka hovořil o nejnovějším konfliktu mezi palestinci a izraelci a vazbě těchto událostí na hypotetický horoskop ukřižování Krista (11-04-27, Jeruzalém, 15:30 místního času ). Tranzitní Jupiter (náboženství) na M.C. Tranzitní Pluto (masové události) v opozici na I.C. V sekundárních direkcích (1963 dní po ukřižování) se Ascendent dostal na natálního Neptuna (chaos) a progresivní Saturn je v konjunkci s radixovým Uranem (lidstvo by se mělo z toho poučit). V primárních direkcích de opět vytvořil T-kvadrát z Uranu Neptuna a Slunce (přijmout nový směr).
Po přestávce byl na pořadu horoskop začátku jaderné reakce v elektrárně Temelín (11-10-2000, 06:09 SELČ).
Po další přestávce se povídalo o vztahu Luny v radixu a tranzitním Slunci v době úmrtí zrozence. Na závěr ing. Popelka zauvažoval nad strukturou Zvěrokruhu.
Po schůzce jsme šli na oběd do restauraci Toni, kde jsme vystřídali účastníky kurzu A.Baudyše jr. Přítomno 19 osob, nejvzdálenější účastník byla paní Nagyová z Holešova pod Hostýnem. Příští schůzka bude v sobotu 11-11-2000.

Září 2000
První dvě hodiny předseda ostravské pobočky Astrologické společnosti ing. Jaroslav Popelka zauvažoval nad duchovním významem kardinálních domů. Vycházel přitom z knihy "Systematika astrologických domů". Domnívá se totiž, že vyvrcholením astrologických snah je ve filozofii vytáhnout moudro z horoskopu. Dozvěděli jsme se mimo jiné, že kvadratura 90° má povahu Raka a vládkyně Luny (působení vnitřních sil) a kvadratura 270° má povahu Kozoroha a vládce Saturna (působení vnějších sil). Dále o aspektu polosextilu, což je energie mezi dvěma znameními, která roztáčí Zvěrokruh. Následovala ještě informace o knize "Poznej svého anděla", kde se říká, že pro ducha neexistuje čas, jen hmota je vázána na čas. Je zde i zajímavá poznámka o účinku kvazarů na zrozence. Ing.Popelka požádal hvězdárnu o souřadnice 20-30 kvazarů a pokusí se je umístit do Zvěrokruhu. Jeden kvazar prý má velikost jako je naše Galaxie - Mléčná dráha.
Poslední hodinu se nám věnovala astroložka MUDr.Milada Smrčková. Pokusila se nám ukázat souvislosti v horoskopech Hitlera, R.Wágnera a Ludvíka II. Bavorského. Naznačila hluboké spojení přes transneptuna Hádese, Chirona a Černou Lunu.
Po schůzce a po obědě v restauraci Toni jsme nad sklenicí piva hloubali o účinku pravotočivých a levotočivých spirál. Přítomno 15 osob, příští schůzka bude v sobotu 13-10-2000.

Červenec a srpen 2000 - prázdniny

Červen 2000
Hned zrána bylo vidět, že opravdu bude odpoledne 30° ve stínu. Schůzka začala návštěvou pražského astrologa Antonína Baudyše jr., které v téže budově o hodinu později měl svůj seminář. Informoval nás o dění v oblasti pražské astrologie. Vysvětlil důvody, proč se tentokrát nebude konat astrologický kongres. Sdělil novinky ze života předních evropských astrologů. Vrátil se pak zpět do Prahy a naznačil činnosti nakladatelství a jejich vydavatelské počiny. Další bod jeho vystoupení byl internet a pochválil astrologický rozcestník Pavla Turnovského, zvláště Fórum otázek a odpovědí. Následoval výklad o působení Marta v dekanech vodních znamení, nakousl atmosférickou astrologii a otázku, kdy začínají deště. Zajímavá informace byla, že Mars vstoupil 04-05-00 do Blíženců a hned se objevil virus ILOVEYOU (agresivní informace). Pochválil moravské astrology, že jsou svorní a vyvíjejí družnou spolkovou činnost.
Další hodinu předseda ostravské pobočky Astrologické společnosti ing. Jaroslav Popelka zauvažoval nad grafickým symbolem sextilu a kvadratury.
Pak už se nám věnovala jen astroložka MUDr.Milada Smrčková v přednášce Sabiánské symboly na horoskopech rakouské císařské rodiny (FJ1, Sisy, princ Rudolf).
Přítomno 15 osob, příští schůzka bude po prázdninách v sobotu 09-09-00

Květen 2000
Schůzka začala přednáškou paní Olinky Paříkové o návštěvě Izraele v době, kdy zde pobýval papež. Přednáška skončila diskuzí o přítomnosti a vlivu Boha.
V druhé hodině předseda ostravské pobočky Astrologické společnosti ing. Jaroslav Popelka analýzoval horoskop zpěváka Jožo Ráže, narozeného 24-10-1954 v Bratislavě. Vážná dopravní nehoda se stala 20-06-99 asi ve 22 hodin SELČ. Astroložka Hana Kupková měla za úkol zjistit čas narození. Dotazem ve fanklubu se dozvěděla, že "sa Jožo narodil po obede". Začali jsme tedy s časem 13:30. Direkce sekundární ani primární nevykazovaly nic zvláštního. V tranzitech byl tranzitní Neptun v konjunkci s Martem na Ascendentu a naopak tranzitní Mars v konjunkci s Neptunem radikálním. Venuše na MC přináší umělecké schopnosti. Po diskuzi jsme se rozhodli posunout čas na 14:10, kdy Pluto tranzit je přesně na MC a Ascendent na 15° Vodnáře v konjunkci s Uranem tranzit. Saturn tranzit na hrotu třetího domu (doprava). Čili při narození 14:10 je nakupení tranzitních planet na hlavní osy horoskopu.
Ve třetí hodině tentýž přednášející uvažoval nad problematikou aspektu polosextil.
Přítomno bylo asi 18 lidí, příští schůzka je opět v sobotu 10-06-2000 v Domě techniky v Ostravě Mariánských Horách.
Pak se asi polovina účastníků přesunula do nedaleké restaurace Toni na oběd. Po obědě, nad sklenicí piva byla založena redakční rada nového astrologického časopisu Astroš a hned padlo asi 29 podnětných a zajímavých námětů. Po asi hodinové diskuzi bylo uznáno, že příspěvky jsou příliš ostré a redakční rada byla rozpuštěna.

Duben 2000
Schůzka byla velmi zajímavá a ty, kteří se tentokrát nedostavili, nezbývá než politovat. Pravidelnou schůzku začala astroložka paní Nagyová z Holešova. První hodina byla poklidná a šlo v ní o všeobecné pohledy na astrologii. V druhé hodině paní Nagyová představila svůj horoskop zrození a za vydatné pomoci pléna ho důkladně rozebrala. Ve třetí hodině předseda ostravské pobočky Astrologické společnosti ing. Jaroslav Popelka analýzoval horoskop ženy (*24-08-1973, 02:50:09 SEČ) s důrazem na její partnerské problémy. Přítomno bylo asi 25 lidí, příští schůzka je opět v sobotu 13-05-2000 v Domě techniky v Ostravě Mariánských Horách.

Březen 2000
Pravidelnou schůzku začal předseda ostravské pobočky Astrologické společnosti ing. Jaroslav Popelka horoskopem dívenky narozené 17-06-82 v Ostravě v 04:20 SEČ a její zašmodrchaným životem. Po přestávce jsme rozebírali horoskop vnuka účastnice schůzky. Horoskop byl velmi podobný, neboť tento klučina se narodil 01-07-82 ve 04:10 SEČ. Z mnoha zajímavostí jsme se dověděli například, že měsíční znamení bylo slunečním znamením v minulém životě a saturnské znamení bude sluneční znamení v příštím životě. Přítomno bylo asi 25 lidí, příští schůzka je opět v sobotu 08-04-2000 v Domě techniky v Ostravě Mariánských Horách.

Únor 2000
Pravidelnou schůzku začal ing. Chromík horoskopem kurzu Reiki, kterého se zúčastnili někteří členové ostravské pobočky Astrologické společnosti. Dokumentoval úžasnou schopnost výkladu Sabiánskými symboly na stupeň Ascendentu, MC horoskopu.
Další bod schůzky byla přednáška a výklad horoskopu pohnutého života bratra ing. Popelky. Stejný přednášející pak uvedl několik příkladů z dějin ve světle sekundárních direkcí horoskopu ukřižování Ježíše Krista (+11-04-27 13:08:20 UT, Jeruzalém). Sekundární Slunce oběhlo poprvé Zvěrokruhem a v roce 392 bylo křesťanství prohlášeno za státní náboženství. Další oběh sekundárního Slunce a vznikl papežský stát. V roce 1498 byla objevena Amerika a Slunce v sekundárních direkcích opět stanulo na svém místě (expanze křesťanství). V roce 1848 Marx vydal svoje téze o náboženství jako "opiu lidstva" a direktní Slunce opět stojí na své pozici v horoskopu ukřižování. Direktní Pluto dosáhl v roce 1945 postavení Slunce a vybuchla atomová puma nad Hirošimou atd. V horoskopu Hitlera direktní Mars na horoskopu ukřižování dosáhl postavení jeho Slunce.
Další bod byla přednáška astrologa Švidrnocha z Hranic na Moravě. Upozornil na knihu P.P.Globa: Dvanáct mysterií osudu. Zde jsou stupně vraždy, nebo násilné smrti:
7-8°BE, 26-27°BE, 17-18°BÝ, 26-27°BL, 1-2°RA, 28-29°RA, 21-22°LE, 29-30°LE, 18-19°PA, 8-9°VÁ, 0-1°ŠT, 4-5°ŠT, 21-22°ŠT, 1-2°ST, 21-22°ST, 6-7°VO, 24-25°VO, 11-12°RY, 23-24°RY.
Zde jsou stupně sebevraždy (Sebepoškození, demence):
21-22°BE, 7-8°BÝ, 18-19°BL, 22-23°BL, 2-3°RA, 26-27°RA, 23-24°LE, 6-7°PA, 29-30°PA, 15-16°VÁ, 29-30°VÁ, 17-18°ŠT, 23-24°ŠT, 23-24°ST, 16-17°VO, 27-28°VO, 03-04°RY, 06-07°RY, 28-29°RY.
Na tyto stupně se podívat budeme-li počítat cizí horoskop a sledovat planety, hroty domu v direkcích a tranzitech. Pak máme jistotu, že nepočítáme horoskop mrtvé osoby.
Příští schůzka ostravské pobočky Astrologické společnosti je 11-03-2000.


Leden 2000
Pravidelnou schůzku začal ing. Popelka úvahou nad tím, co je horoskop nového roku a úvahou nad přesností siderálního a tropického horoskopu. Pokračoval s tím, že stálice Regulus určuje počátek platonského roku. Roku 154 před naším letopočtem byl Regulus na 120°, čili vstoupil do znamení Lva a v té době byly oba Zodiaky shodné. Ježíš Kristus se po ukřižování (11-04-27 13:09:20 UT) odebral do duchovní sféry stálice Regulus (Regulus = řídit). Úvaha pokračovala otázkou kalendářů a počítání času. Juliánský kalendář začal platit 01-01-(-)45 za vlády císaře Juliána. Postupem času vzrůstala odchylka nepřesnosti, takže v roce 1582 už činila 10 dní. Papež Řehoř nařídil posunout kalendář tak, že po 04-10-1582 následoval 15-10-1582. Pravoslavná církev nyní slaví narození Páně 7.ledna. Toto datum má svůj magický význam, neboť mnoho indicií naznačuje, že se Kristus narodil 07-01-(-)27.
Horoskop ukřižování (11-04-27, Jeruzalem, 13:09:20 UT) je vlastně začátek karmy lidstva. Nyní přednášející snesl horu důkazů, že horoskop ukřižování je pravý. Například: v sekundárních direkcích, když bylo Slunce v konjunkci se Saturnem ve znamení Raka začala 2.světová válka, když bylo v sek.direkcích v konjunkci s Uranem došlo k výbuchu atomové bomby nad Hirošimou atd.
Horoskop pro 01-01-2000 00:00 UT ukazuje tendence pro křesťanský (západní) svět, neboť jiné kultury mají jiné číslo letopočtu. Naší republice několik let vychází a ještě bude vycházet Pluto do 3.domu - manipulace s veřejným míněním. Přítomno asi 30 lidí, příští schůzka je 12-02-2000.

Schůzky roku 2016

Schůzky roku 2015

Schůzky roku 2013 a 2014

Schůzky roku 2012

Schůzky roku 2011

Schůzky roku 2010

Schůzky roku 2009

Schůzky roku 2008

Schůzky roku 2007

Schůzky roku 2006

Schůzky roku 2005

Schůzky roku 2004

Schůzky roku 2003

Schůzky roku 2002

Schůzky roku 2001

Schůzky roku 2000

Schůzky roku 1999


Zapamatovat web Astrology PacificAstrology Pacific   |     |   kniha hostů je na hl.straně   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 6.50.01 Pro.
Hledáte na těchto stránkách nějaký výraz, jméno, nebo slovo?
(Slovo napište, prosím, bez háčků a čárek)

Search on these pages any expression, or word?