Měsíc Slunce
Astrology Pacific 1       |       Pozvánka

Setkání Astrologické společnosti Ostrava se uskutečňují v budově hotelu
MORAVIA každou třetí sobotu v měsíci v 9 h v místnosti č. 206 na adrese
702 00 Ostrava Přívoz, Nádražní 512/172
budeme se scházet od října 2016 v prostorách kavárny,
která je v témže domě jako hotel Moravia, s tím,
že vstup do kavárny je ze strany náměstí vedle Hrušky - jde o kavárnu Omcafé

Hotel MORAVIA Ostrava
Docházková vzdálenost:
• z hlavního vlakového nádraží 400 metrů
• z centra města a od Stodolní ulice 4 tramvajové zastávky
tramvajová zastávka: Náměstí S.Čecha
Komentář k prosincové schůzce ASO.

„Někdo slaví Slunovrat, někdo Vánoce a někomu není nic svaté“.

Na sobotní schůzce, pod vedením paní Závodné, jsme se nejdřív věnovali vánoční tématice v souvislostí s narozením Ježíše Krista a příchodů Mudrců k němu na základě královské konfigurace planet na nebi.

Podle popisu v Bibli (podle Matouše kap.2 - Klanění Mudrců) a podle královské konfigurace popisovanou ve starých astrologických spisech, určil jeden z generace současných badatelů - Michael R. Molnar (*1945) - datum nar. Ježíše Krista na 17/04.0006 př.n.l. Napsal o tom knihu, která vyšla i v češtině s názvem - Betlémská hvězda, odkaz Mudrců (vyd. Akademia r. 2006). Před tímto datem se na nebi víc jak půlrok objevovala přesná konjunkce Saturna (planeta Židů) s královským Jupiterem ve znamení Ryb. Čas s heliakálním východem Jupitera a Měsíce v konjunkci s Uzly byla od dávna považováná za královskou konstelaci (píše o ní např. Firmicus Maternus 4.st.). Není to tak častá konfigurace jak by se mohlo zdát na první pohled. Konjunkce Ju+LU+sev. Uzel při heliakálním východu nastane velmi zřídka.

Podle církevní tradice se Ježíš narodil 25/12.v r.1 př.n.l. V astrologických textech je první zmínka o horoskopu nar. Ježíše u Masha´allaha (8.st.), který usoudil, že Ježíš se narodil s ASC v 1.dekanu Panny. Opakoval to Albumasár (10.st.) a pak ve středověku fr. Teolog Petr a Ailly který upřesnil ASC na 08°Panny. Dále G. Cardanona dal ASC až na 2°Váhy. Také italský filosof Tiberio Russiliano ve svém díle „Apologentis adversus culullatos“ (v r. 1504) popsal nar. Ježíše na půlnoc z 24/12 na 25/12. A i my dnes chodíme oslavit narození Krista do kostela na Půlnoční! Málo se ví, že právě tento horoskop posloužil Papeži Juliu II. k započetí stavby Baziliky sv. Petra v Římě.

Mimochodem, celá staletí, pod přísným trestem, zakazovala církev počítat Ježíšův horoskop. Např. jednou z obětí se stal ve 13.st. it. profesor Cecco d´Ascoli (*1269 - 16/09. 1327. Než zemřel na hranici vykřikl: „Řekl jsem, učil jsem,věřím!“.)

Dále k tématu schůzky, pan Robert Zapletal, který vážil cestu z Rožnova, přinesl na ukázku obraz „Tři králové“. Obraz je vytvořen technikou lepení polodrahokamů na sklo. Kameny vyzařují velmi silnou pozitivní energii a je-li obraz podsvícen, je silně přitažlivý. Panem Zapletalem jsme byli pozváni na výstavu dvanácti podobných obrazů do Olomouce, Blažejské náměstí 10, kde bude na zimní slunovrat v 18 hodin vernisáž. Při této příležitosti se uskuteční i koncert duchovních písní a zpěv manter autora těchto obrazů.

S jarní rovnodenností -20/03. 2017- končí astrologický rok Marse a tak snad i bojů a různých válek doma i ve světě. Slunce a jeho moc přinese více světla a naděje do našich životů. Potom jsme pokračovali dalšími rozbory prognostiky ČR na rok 2017 s orientací na mezinárodní situaci. Závěr našeho setkání patřil poděkování za celoroční práci, za krásné chvíle našeho setkání a s důvěrou, že příští rok bude stejně plodný a úspěšný jako letošní.

Příští schůzka, opět v bistru Óm café se bude konat 21/01. 2017 od 9-13h. Bude věnována Hélenské astrologii. Přednášet na téma „Královské horoskopy“ bude p. Robin Salomon. Jste všichni srdečně zvání.

Astrologická společnost Ostrava
přeje všem členům a příznivcům astrologie krásné a štědré Vánoce a v příštím roce mír, radost a klid v duši.
Listopadová astrologická schůzka ASO

Vážení a milí přátelé Astrologie

Omlouváme se, ale plánovanou listopadovou schůzku z „technických“ důvodů musíme zrušit. Došlo ze strany bistra Om café k nedorozumění a místnost pro nás v sobotu 19/11. není k dispozici.
Schůzku s přednáškou p. Robina Salomona na téma - Královské horoskopy, která se měla konat teď v listopadu, se svolením p. R. Salomona přesouváme na 21.leden příštího roku a panu R. Salomonovi děkujeme za pochopení.
Pravidelná schůzka v prosinci se uskuteční v sobotu 17.prosince 2016 opět v bistru Om café. Ve vánoční náladě a pohodě se zaměříme na astrologické techniky a metody, podle kterých se můžeme dovědět jaké události, dobré i ty složitější, můžeme očekávat v příštím roce nejen jako společnost, ale i jako jednotlivci.
Vstupné je dobrovolné.

Za ASO zdraví Dagmar Závodná a těší se v prosinci nashledanouKomentář k astrologické schůzce ASO - ze dne 15.10. 2016

Dnešní astrologickou schůzku zahájila paní D. Závodná, která nás seznámila s událostmi a děním na setkání klasických astrologů na Těrlicku, poté si vzala taktéž slovo, aby zahájila dnešní téma - Mars v horoskopu. Následovalo několik horoskopů jednak z praxe, jednak z databází známých osobností, které rozebral p. Popelka s důrazem na postavení Marse v radixu. Závěr setkání uzavřela paní Jana Muroňová, která nás seznámila s vlivy týkající se Marse na naše zdraví.

Další - letos poslední - setkání proběhne 19. 11. 2016 v prostorách kavárny Óm café v čase 9 - 13 hod. Přednášet bude p. Robin Salomon na téma - Královské indikátory. Základní portfolio k tématu lze najít na stránkách pana ing. Jiřího Nitscheho - fragmenty.johannes.cz. Jelikož téma je poměrně náročné, uvidíme, kam se až dostaneme. Vstupné je dobrovolné.

Astrologická společnost zdraví a těší se na vás, tak v listopadu nashledanou.

účastníci schůzky účastníci schůzky

Dodatek:
Jelikož paní Závodná velmi obětavě se angažuje nejen v ostravské astrologické skupině, bylo všemi přítomnými - na návrh, který vzešel z diskuze - přijato, že by byla paní Závodná vhodnou osobou na post předsedkyně astrologické společnosti v Ostravě. Paní Závodná tuto - na naše poměry - čestnou funkci přijala pod podmínkou, že všichni společně svou prací a angažovaností budeme pracovat pro zdárný rozvoj Astrologie na Ostravsku.


Komentář k astrologické schůzce ze dne 17.9. 2016

Po prázdninách jsme se všichni v dobré náladě společně sešli, abychom se opět potěšili ze vzájemných astrologických zkušeností. Jelikož 16. 9. 2016 proběhlo polostínové zatmění Měsíce, přirozeně se nabídlo téma Zatmění, na což jsme navázali a probrali jeho význam a astrologický vliv. A jak bývá na těchto setkáních zvykem, nezůstali jsme pouze u jednoho tématu, ale probrali jsme témat několik. Např.: paní Závodná nás blíže seznámila s programem setkání klasických astrologů na Těrlicku, které se uskuteční o prvním víkendu v říjnu. Pan Popelka nás seznámil s mobilní aplikací pro Android - Planetdance Astrology. Dále jsme společně poté debatovali nad některými horoskopy z osobní praxe.

Prodiskutovali jsme další směřování skupiny a blíže jsme si pověděli o tom, co pro nás astrologie znamená, a společně jsme pouvažovali nad některými astrologickými přístupy.

Na příští setkání v sobotu 15/10. jsme domluvili téma - Dynamika Marse v osobním horoskopu - Toto téma si rozdělí paní Dagmar Závodná s Jaroslavem Popelkou, kdy paní Závodná si vezme teoretickou část, pan Popelka část praktickou na konkrétním příkladu.

Dnešní setkání jsme ukončili pohovořením nad životem, což každý z nás nějak astrologicky komentoval. Těšíme se na další setkání v říjnu, a tímto zveme všechny zájemce a příznivce k nám, k astrologické diskuzi. Astrologické zkušenosti nejsou podmínkou!

Dále bychom rádi informovali širší astrologickou veřejnost, že se budeme scházet od října v prostorách kavárny, která je v témže domě jako hotel Moravia, s tím, že vstup do kavárny je ze strany náměstí vedle Hrušky - jde o kavárnu Omcafé, neboť nám paní Dokoupilová velkoryse nabídla, že bychom se mohli scházet právě v té kavárně, v níž panuje příjemné a poklidné prostředí a to také umožní vstup dalším zájemcům o astrologii z řad veřejnosti. Vstupné je dobrovolné.

Srdečně zdraví a těší se na vás - Astrologická společnost Ostrava
Komentář k astrologické schůzce ze dne 18.6.2016

V sobotu 18.6.2016 na setkání astrologů, posledním před prázdninami, jsme probrali celkem 5 rektifikačních metod podle kterých lze běžně upřesnit čas narození. Poprvé mezi nás přišla paní Jana a seznámila se nejen s námi, ale i se svým horoskopem kdy jsme podle H.V. (Hermovy váhy) a další techniky tzv. Animodaru upřesnili čas jejího narození. Schůzka proběhla v přátelské a pracovní atmosféře, rozloučili jsme se s tím, že příště se sejdeme po prázdninách - opět jak je zvykem o třetí sobotě v měsíci - v září a to 17/09. v 09h. v hostelu Moravia. Mějte se krásně, hezké prázdniny všem, zajímavé zážitky a v záři opět na viděnou.

Za ASO zdraví

Dagmar ZávodnáPozvánka na schůzku ASO – červen 2016

Dobrý den všem. Astrologická společnost v Ostravě zve všechny příznivce a zájemce na setkání v sobotu - 18. června 2016 v 9h do hostelu Moravia. Co se týče programu, chceme pokračovat na téma, které jsme otevřeli v květnu a to - rektifikace horoskopu - a to na praktických příkladech. Přeji hezký den a ahoj v sobotu:-)

Dagmar ZávodnáKomentář k astrologické schůzce ze dne 21.5.2016

V sobotu 21.5.2016 se sešli příznivci astrologie na pravidelné schůzce Ostravské astrologické společnosti. Přednášející Ing. J.Popelka ve své velmi zajímavé a poutavé přednášce všechny seznámil s rektifikací známých osobností, u kterých nebyl znám čas narození. V rámci celého dne zrektifikovat čas narození je velice nesnadný úkol, ale nikoliv nemožný. Většinou vycházíme z řady událostí, které proběhly za života typu operací, traumat, smrt blízkých, svatby apod. Při stanovení nejpřesnějšího času narození používal techniku Hermovy váhy, primárních a sekundárních direkcí, direkcí os, tranzitů pomalých planet na osy apod. Je to úloha obtížně řešitelná a vyžaduje dlouholetou praxi.

Všichni zúčastnění byli spokojeni a získali nové cenné poznatky, kterými obohatí své další znalosti z astrologie.
Naše společnost je otevřená pro všechny zájemce o astrologii a příští schůzka se bude konat 18.6.2016 v restauraci Morávia v Přívoze.

Za astrologickou společnost zapsala
Libuše KoloničnáPozvánka na schůzku ASO – květen 2016

Srdečně zveme všechny zájemce a příznivce astrologie na schůzku, která se bude konat dne 21.5.2016 v hotelu "Moravia" v Ostravě-Přívozu. Začínáme v obvyklém čase od 9.00 - 13.00 hod.

Program schůzky: Ing.Jaroslav Popelka bude přednášet na téma: "Hledání neznámého času narození".
Jelikož rektifikace horoskopu je důležitá pro každého astrologa, doufám, že využijete tuto naši nabídku a sejdeme se v hojné účasti.

Jste srdečně zváni.
Za astrologickou společnost se těší

Libuše KoloničnáKomentář k dubnové schůzce a program na květen

Vážení přátelé a příznivci astrologie,

dubnové setkání astrologů a příznivců ASO bylo velmi příjemné. První hodinku jsme probrali kde, co a jak a také přivítali nově příchozího kolegu-astrologa, který podrobně a do hloubky studuje helénskou astrologii a přeje si s námi spolupracovat, podělit se o své znalosti a udělat přednášku na toto své téma, což jsme uvítali. Začínáme pracovat i na webových stránkách ASO. Tuto sobotu dostala slovo paní L. Koloničná, která si připravila přednášku z karmické astrologie inspirovanou Martinem Schulmanen s názvem - „Duše v horoskopu“. Bylo to zajímavé, pozorně jsme naslouchali, někdy na téma společně podiskutovali. Spočítat tzv. bod regenerace nebylo jednoduché, ale nakonec se povedlo :-). Protože bylo málo času, tak budeme na toto téma pravděpodobně pokračovat i na příštím setkání, tj. v sobotu 21/05.2016 opět v Ostravě – Přívozu, v hostelu Moravia od 09 – 13h.

Zatím tolik, mějte se hezky, za ASO zdraví a zve na květnovou schůzku

Dagmar Závodná.Komentář k březnové schůzce a program na duben

Vážení přátelé astrologie.

Dnes 19.3.2016 se za hojné účasti konala v Ostravě Přívoze v hostelu Morávia pravidelná schůzka Ostravské astrologické společnosti.

Pod vedením astroložky Dagmar Závodné jsme společně rozebrali horoskop nového astrologického roku 2016 pro Českou republiku. Horoskop je určen vstupem Slunce do znamení Berana, jinak řečeno jedná se o jarní rovnodennost, začátek jara. Jaro začíná pro Prahu 20.3.v 05:31 hodin. Protože různí astrologové pracují s různými daty a časy vzniku republiky, je horoskop vstupu Slunce do Berana pro naše hlavní město Prahu jako předpověď, co se bude dít ve státě, univerzální a vypovídající. Dávní astrologové nazvali tuto techniku „ročním oběhem světa“ a používali ji pro prognózu, rady a doporučení pro své krále a jejich království, pro panovníky.

Co se týče ČR, vychází pro tento rok horoskop noční, kdy všechny hlavní osy padají do proměnlivých znamení. Můžeme očekávat neklid a nervozitu - něco končí a něco nového začíná. Zvláště pro první půlrok. Dominantou horoskopu jsou planety Venuše a Neptun na ASC v Rybách, Saturn na MC a Mars ve Střelci. Energický Mars v hayz postavení je navíc také obecným vládcem roku 2016. Postavení a význam těchto planet budou udávat tón. Ženská energie tohoto horoskopu má široké pole působnosti, jen bude potřeba nepodléhat iluzím, nebát se překážek a stát nohama pevně na zemi…Dále jsme hledali v horoskopu hylegiální bod, který lze přirovnat k „neuralgickému stupni“ horoskopu a také dvanáctiny znamení, které svým vlivem dobarvují významy planet.

Jako významnou událost světového horoskopu jsme rozebrali také horoskop Sýrie -Damašku. Tam stojí planeta Uran přesně na ASC, což bude pro Sýrii znamenat rázné a nečekané revoluční změny.

Nejdůležitějším pro tento rok a pro všechny bude zachování klidu v neklidné době, nenechat se vyprovokovat připravenými provokacemi, rozlišovat pravdivé informace od nepravdivých a manipulativních za účelem vyvolání strachu a respektovat názory jiných.

Příští setkání bude opět v hostelu Moravii a to 16.dubna od 9h -13h. Tímto zveme všechny zájemce, jste srdečně vítáni. Jelikož zajímavých témat se nabízí mnoho a padaly různé návrhy, dohodli jsme se, že přesný program zveřejníme dodatečně. Necháme se příjemně překvapit.

Mějte se hezky, užívejte jarních dnů a těšíme se opět na setkání.

Komentář ke schůzce napsala Jana Muroňová a Dagmar Závodná.

účastníci schůzky, přednášející ing. Popelka účastníci schůzky účastníci schůzky účastníci schůzky účastníci schůzky


Komentář k únorové schůzce a program na březen

Vážení přátelé astrologie.

V sobotu 20.února 2016 jsme se opět sešli v hostelu Morávia v Ostravě Přívoze na pravidelné schůzce Ostravské astrologické společnosti.

První hodinu našeho vymezeného času jsme věnovali novinkám, výměně informací o technickém zdokonalení našich počítačových programů, sdíleli jsme co kdo nastudoval, objevil, čím se zabýval.

Poté přednášející, astrolog Jaroslav Popelka, zahájil svoji přednášku na téma „rektifikace času narození Olgy Hepnarové“. O jejím životním příběhu byl v současné době natočen film, který nyní přichází do kin. Postupně jsme byli seznamováni s technikou, kterou Jarda používal ke stanovení co nejpřesnějšího času zrození. Zároveň jsme se také seznámili s životním příběhem Olgy Hepnarové, s výpověďmi svědků, s výpisy policejního vyšetřování, které byly v té době zveřejněny. Ukázalo se, že odborných připomínek, vhledů do horoskopu a následných komentářů bylo mnoho, takže nám vymezený čas ani nestačil.

Příští schůzka se uskuteční 19.3.2016 na obvyklém místě, v 9 hodin. Jako námět jsme si zvolili počátek astronomického roku 2016, kdy se vstupem Slunce do astrologického znamení Berana začíná jaro. Tato metoda dávných Mistrů, nazývaná „Roční oběh Slunce“ dobře odpovídá na otázku co se bude tento rok dít ve státě. Je domluva, že prognostiku představí každý z astrologů svým pohledem. Téma určitě zajímavé, zvláště v dnešní výbušné době.

Pokud vás náš příští program zaujme a rádi byste se zúčastnili, jste všichni zváni. Naše společnost je otevřená pro všechny zájemce o astrologii. Astrologické vzdělání a zkušenosti nejsou podmínkou.

Srdečně zveme.
Za astrologickou společnost zapsala Jana Muroňová
Pozvánka na schůzku ASO – Únor 2016

Pozvánka na setkání přátel a příznivců astrologie do Ostravy-Přívozu (Hostel Moravia). Schůzka se bude konat tuto sobotu 20.února 2016 od 9 do 13 hodin.

Program schůzky:
Pan Ing. Jaroslav Popelka bude přednášet na zvláštní téma, tzv. syndromu oběti. Jako ukázku na dané téma si vybral horoskop Olgy Hepnarové. O této ženě, která v r. 1973 zabila náklaďákem 8 lidí, byl natočen film podle knihy kterou napsal novinář a spisovatel p. Roman Cílek. Film bude uveden do kin v březnu letošního roku a my budeme mít možnost porovnat příčiny události jak z astrologického tak i filmařského hlediska. Na závěr, jako vždy, bude prostor pro dotazy a společnou diskusi přítomných.
Vstupné je dobrovolné.

Za ASO srdečně zve a těší se na Vás - Dagmar Závodná
P.S. Začínáme také šetřit na vlastní dataprojektor pro ASO, tak kdo byste měli možnost přispět, nebo věděli o nějakém volném dataprojektoru, budeme za to moc rádi a předem děkujeme.

Na závěr ještě připojujeme komentář k lednové schůzce:
Sešli jsme se v přátelské náladě, sdílení vánočních zážitků bylo velmi živé. Dáša Závodná si pro nás připravila druhou část přednášky z horární astrologie. Na začátku připomněla hlavní témata z první části - kořeny horární astrologie, zmínila významy planet a domů, které se primárně posuzují a čeho je především nutné si všímat. Dále zdůraznila, že každý dotaz, věc či událost má svůj určený dům a od toho se pak odvíjí odpověď. Pak následovala praktická část. Na příkladech, jak byly dotazy formulované, jaké následovaly odpovědi a co bylo obzvlášť cenné a zajímavé byla zpětná vazba a informace o tom, jak se dále posuzované události vyvíjely.

Za ASO zapsala Jana MuroňováPozvánka na schůzku ASO – Leden 2016

Pozvánka na setkání přátel a příznivců astrologie do Ostravy-Přívozu (Hostel Moravia).
Schůzka se bude konat tuto sobotu 16.ledna 2016 od 9 do 13 hodin.

Program schůzky:
paní Dagmar Závodná bude přednášet na téma Horární astrologie.
Horární astrologie se také nazývá Hodinová astrologie a to podle latinského výrazu Hora - hodina. Pro odpovědi se v horární astrologii soustředíme především na okamžik zrození otázky nebo události a nikoli na nativní horoskop jako takový. Na příkladech se budeme věnovat odpovědím na položené otázky, které sebou nesou dilema rozhodnutí ve smyslu „zůstat nebo odejít“ ať už se jedná o vztah, zaměstnání a pod. Na závěr bude prostor pro dotazy a společnou diskusi posluchačů.

Za ASO srdečně zve a těší se na Vás - Dagmar ZávodnáSchůzky roku 2016

Schůzky roku 2015

Schůzky roku 2013 a 2014

Schůzky roku 2012

Schůzky roku 2011

Schůzky roku 2010

Schůzky roku 2009

Schůzky roku 2008

Schůzky roku 2007

Schůzky roku 2006

Schůzky roku 2005

Schůzky roku 2004

Schůzky roku 2003

Schůzky roku 2002

Schůzky roku 2001

Schůzky roku 2000

Schůzky roku 1999


Zapamatovat web Astrology PacificAstrology Pacific   |     |   kniha hostů je na hl.straně   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 6.50.01 Pro.
Hledáte na těchto stránkách nějaký výraz, jméno, nebo slovo?
(Slovo napište, prosím, bez háčků a čárek)

Search on these pages any expression, or word?