Astrology Pacific 1       |       Zajímavosti      


OLGA HEPNAROVÁ

radix a horoskop početí
(Radix: 30.6.1951 Praha, 22:53:52 SEČ - Regiomontanus)
Metody upřesnění času zrození a horoskop početí

(Dům Techniky Ostrava-Mar.Hory 13.1.2007, přednáška Ing. Popelky)

hepnarovaNakreslil jsem horoskop osoby, kterou jsme zde již před lety probírali, radix Olgy Hepnarové. Nedávno jsem sehnal knížku, která se jmenuje Oprátka za osm mrtvých od Romana Cílka, která je věnována životu Olgy Hepnarové. Všichni určitě víte, o koho se jedná: Na stránkách Astrology Pacifik asi před dvěmi či třemi léty někdo upozornil, že v České televizi proběhl pořad o Olze Hepnarové, a víte, jak to je, pokud se něco stane, ta osobnost získá nějaký věhlas, ať pozitivní či negativní, a astrologové začnou pátrat, jak by mohl vypadat její horoskop. Problém je v tom, že čas Olgy Hepnarové nebyl znám, proto na stránkách Karla Tichého mnoho astrologů diskutovalo a začali usuzovat, jaký by mohl být čas jejího zrození.

Když jsem zde tenkrát o tom hovořil, měl jsem čas asi o hodinu pozdější než je tento, ale když jsem si přečetl celou knihu, začal jsem její čas dále korigovat, nakonec jsem se dopracoval k tomuto času, a doufám, že si ho zapíšete.

Když děláme horoskop, je velmi důležité znát tu osobu pokud možno co nejvíce. Když řeknu, že Olga Hepnarová byla nějaká mladá dívka, která si ve svých 22 letech půjčila z půjčovny náklaďák a rozhodla se, že zabije x lidí, a všichni ví, že si vybrala již dopředu nějakou tramvajovou zastávku, a když k ní přijela, zdálo se jí, že tam je málo lidí, tak ještě jednou celý blok objela a když jela podruhé, zdálo se jí, že je tam již lidí dost, tak vjela náklaďákem na zastávku a ne hned na místě (na místě byli mrtví asi 2 nebo 3 lidé), ale postupně potom umírali další lidé, jelikož měli těžká zranění, a celkem zabila 8 lidí.

Když se řekne Olga Hepnarová, každý si to spojuje s někým, kdo způsobil tuto událost, byla to mladá kočka, která sedla do náklaďáku, vpálila s ním na zastávku a zabila 8 lidí.

Když jsem četl tuto knížku, hodně jsem si uvědomil, že když chce člověk studovat astrologii a snaží se nějak rozvíjet astrologické chápání, je velice dobré si najít případy lidí, jejichž život je celkem podrobně zdokumentován.Tato kniha je úžasná v tom, že zde jsou zaznamenány jednotlivé etapy jejího života včetně dat, ale hlavně – jsou tam uvedeny záznamy z policejních výslechů, kdy ten člověk tam hovoří naprosto otevřeně, na nic si nehraje, v této knize je uvedeno opravdu to, co si ta dotyčná osoba myslela o životě a co ji nakonec přinutilo, aby spáchala tento hrůzný čin.

Jen tak hovořit o někom, když astrolog nemá účast, je málo. Toto není jen tak nějaké schéma, ale za tímto horoskopem se ukrývá živá bytost. Ta živá bytost není jenom ta událost, že někdo vpálil náklaďákem do osmi lidí, ta živá bytost je určitý specifický způsob myšlení, určitý způsob cítění, a je to právě tento specifický způsob myšlení a cítění, který nakonec vyústí v obrovskou katastrofu.

Než začneme chápat, jak je její povaha ukryta v horoskopu, přečetl bych pár nosných myšlenek z této knihy, abychom se naladili na tuto osobnost. Na úvod bych chtěl říct: Samozřejmě je problém, když neznáte hodinu a minutu, se dopracovat k přesnému času zrození. Mám osobní zkušenost, že kamarádce, která měla dánu hodinu narození z porodnice na minutu, jsem tři roky korigoval horoskop než jsem si byl jistý, že to tak je, natož korigovat horoskop někoho, kdy známe pouze den.

Olga Hepnarová

U Olgy Hepnarové byla taková pomocná věc, protože když se narodila (30.6.1951 v Praze), tak když byste se podívali na Lunu v ten den, která procházela přibližně od 19 stupně Býka až po 2 stupeň Blíženců (protože Luna se pohybuje asi cca 13 stupňů za den), už první věc, která byla u Olgy známá, bylo to, že to byla událost, která souvisela s dopravními prostředky, ale to by nebylo tak podstatné, podstatné je, že to byla dívka, která se vyučila knihařkou a zaměstnána byla jako profesionální řidička, která jezdila u Technických služeb s kropícím vozem, předtím jezdila u Spojů, kde rozvážela poštu, a už to něco naznačuje, protože dopravní prostředky souvisí s Blíženci a knihy také. Napadne vás, že Luna, která většinu dne procházela Býkem, to asi nebude ono, a až poslední tři hodiny toho dne procházela znamením Blíženců. Pokud známe astrologické souvztažnosti, je člověk směřován k tomu, aby se zaměřil na čas zrození od 21:00 až po půlnoc. V diskusi s astrology na internetových stránkách pouze jediný pan Navrátil dospěl k podobnému přibližnému času (k Luně v Blížencích).

Můj čas zrození Olgy Hepnarové je 22:53:52. Doporučuji vám udělat si tento horoskop, pokuste se sehnat si tuto knihu, je to velice zajímavé čtení, protože je tam výborně zdokumentována její osobnost. Pokud nebudete znát způsob uvažování toho člověka, co si myslí o životě, o sobě, o jiných lidech, nikdy nebudete precizně vidět, jak se jednotlivé aspekty projevují

.

Příklad: Její aspekt Pluto konjunkce Venuše: Venuše je planeta vztahů a lásky, Pluto charakterizuje vyšší moc. Tak jako je Mars osobní vůle, akce, Pluto dává akce způsobené nějakou skupinou, dává se do souvislosti s mafií, a pokud má někdo konjunkci Pluto-Venuše, dá se předpokládat, že ve vztazích bude zažívat nějaké prapodivné situace, které mají transformační charakter, někdy to mohou být drastické události, že třeba je někdo týrán partnerem apod.

Pokud chápete, že Pluto je spoluvládce Štíra, který má na starosti také sex, přečtu vám z knihy jednu větičku, jak se u Olgy projevovalo Pluto v konjunkci s Venuší. Uvědomte si, že je to dívka, která, když to udělala, měla 22 let a byla popravena ve 23 letech. Byla to poslední žena, která byla popravena v České republice.

Výslech: Dokázala byste popsat své vztahy k sexu?

OH: Občas o tom přemýšlím. Myslím, že nejsem ani plně homosexuální, ani plně heterosexuální. Jsem prostě jen vůbec málo sexuální. S partnerkami občas také nemívám orgasmus, ale je tu pokaždé naděje, že k němu dospěji. Vyjádřím to věcně: Homosexuální styk mi poskytuje asi 90% toho, oč jde, zatímco styk s muži jen 30%, to je vše, co k tomu umím říct. Opakuji, co jsem už naznačila, že celý můj život je nenormální, nemohu od sexuální oblasti chtít, aby byla normální. Jistého uspokojení dosahuji jen při onanii, nevím, zda je to běžné a nechce se mi o tom přemýšlet, protože je to prostě tak.

Výslech: Míváte při onanii nějaké představy?

OH: Ano. Skoro vždy vystupuji jako muž, jako kdybych nebyla ráda v ženské roli. Stává se mi, že se v těch představách jaksi rozdvojuji, jsem současně aktérem i pozorovatelem.

Vidíte, jak se může projevit konjunkce Pluto-Venuše u ženy. Ale to nemusíte poznat v konkrétním chování, to poznáte jen tehdy, když vám ta žena upřímně řekne, co probíhá v jejím nitru.

Výslech: Objevuje se ve vašich představách násilí?

OH: Ne. Nějaké sadistické násilí nebo týrání určitě ne, to mi není blízké. Spíš jde o jakousi nadvládu. Představuji si třeba, že jsem členem nějaké mocné organizace, stačí pak ukázat odznak a ta dívka se musí přede mnou svléknout a bez odporu se mi podrobit.

Takto se také může projevit tato konjunkce, že žena je členem nějaké organizace, ukáže odznak, dívka se musí před ní svléknout a hned se podrobit.

V další části dnešní schůzky bych chtěl ukázat ještě jinou zvláštní věc. Až si budeme popisovat jednotlivé události z jejího života a ukážeme si, jaké tam fungovaly tranzity, sekundární direkce a symbolické direkce (to znamená, že na ekliptice 1° = 1 rok), potom bych chtěl ukázat horoskop jejího početí, kde bych vám chtěl ukázat, že pokud zjistíte a vypátráte nějakým způsobem horoskop svého početí, tak události v horoskopu početí musí být hodně znázorněny. Řekneme si, v čem se liší horoskop početí od horoskopu zrození.

Budu dále citovat z knihy, abychom se vcítili do způsobu uvažování Olgy Hepnarové. Po té nehodě, když tam vjel náklaďák a leželi tam dva nebo tři mrtví, spousta lidí těžce zraněných, lidé byli v šoku, protože nevěděli, co se dělo a mysleli si, že ten řidič buď usnul za volantem, nebo byl opilý, mysleli si, že z náklaďáku vyvrávorá nějaký opilec a kniha to popisuje hned na úvod:

…Dívala se na mne mladá, drobná, zvláštním způsobem trochu nahrbená, ale ničím jiným pozoruhodná žena, spíše ještě děvče v červených kalhotách a světlé blůzce.

Neodpovídala. Proboha, že vy jste za volantem usnula!? Vykřikl jeden z policistů. Konečně zareagovala.

Zvláštní. Jako kdyby představa, že selhala coby řidič, ji pobouřila více než to, co se skutečně stalo.

OH: Ne, neusnula jsem. A brzdy jsou v pořádku. Já jsem na ten chodník vjela úmyslně, je to má pomsta společnosti za to, jak se ke mně po celý můj život chovali.

Takhle to nějak řekla, klidným a tichým hlasem a všem, kteří ji slyšeli, tím vyrazila dech.

Cože? Jak se jmenujete?

OH: Olga Hepnarová.

Kolik vám je?

OH: 22 let.

Za jejími záda se z ulice ozývaly hněvivé výkřiky: Vemte ji dovnitř, nebo ji tu lidé zlynčují.

Oni ji hned samozřejmě sebrali na policejní stanici a začal předběžný výslech. A tuto myšlenku bych bral jako nosné téma tohoto horoskopu:

OH: Mám-li se stručně vyjádřit k mým zcela konkrétním úmyslům při této nehodě, odpovídám, že jsem chtěla zavinit smrt více lidí použitím dopravního prostředku.
Jinak již nemám, co zásadního bych dodala na závěr. Pouze bych chtěla říct, že toho, co se na ulici stalo, nijak nelituji. Neměla jsem v úmyslu zabít tyto konkrétní lidi, bylo mě jedno, o koho půjde. Jednalo se mi především o naplnění principu.

To naznačuje Jupiter v prvním domě a v Beranu.

Výslech: Jakého principu?

OH: Mého principu, ke kterému jsem se během mých životních zkušeností postupně dopracovala.

Výslech: Upřesněte to, co nazýváte svým principem.

OH: Mohu ten princip definovat, když chcete: Jde o to, že jestliže má společnost svědomí ničit jednotlivce, tak naopak jednotlivec může bez zábran svědomí ničit společnost. V tom spočívá tento princip.

Výslech: Tím ničením jednotlivce myslíte sama sebe?

OH: Ovšem.

Výslech:Váš čin byl tedy pomstou vůči společnosti?

OH: Ano.
Výslech: Nacházel se na chodníku, kde jste vjela, někdo, komu byste se chtěla přímo pomstít?

OH: Asi ne, to by byla příliš velká náhoda. A také mě zrovna na tom ani trochu nezáleželo, což jsem se vám snažila vysvětlit.

Výslech: Když to takto říkáte, usmíváte se, proč?

OH: Já nevím, jestli se usmívám a proč se usmívám, ale myslím si, že se neusmívám.

Všichni lidé, kteří se zúčastnili tohoto procesu, říkali, že s tak zajímavým člověkem se v životě nesetkali. Dokonce jsou v knize citovány některé její filozofické názory, byla to dívka, která přečetla hodně psychologických knih, a když ji posuzovali a vyslýchali psychologové, vyváděla svými otázkami psychology z rovnováhy. Bylo na ní velice výrazné, že byla zvláštní. Všichni, kdo se s ní setkali, říkali, že tak zvláštního člověka nepotkali, dokonce jedna psycholožka říkala, že když se jí Olga podívala do očí, že měla tak nádherné oči s takovým nějakým vyzařováním, že měla co dělat, aby si udržela postoj profesionála. To všechno hovoří o Ascendentu v Rybách. Jí nikdo nerozuměl.

Astrologické domy radixu Olgy:

Než si začneme probírat některé okamžiky jejího horoskopu, musím zdůraznit: Horoskop je nakreslen v systému Regiomontanus. Všimněte si (a to je výrazné), jak jsou rozloženy astrologické domy.

Hrot prvního domu je v Rybách, v prvním domě je sevřený celý Beran a hrot druhého domu je až v Býku. V oblasti prvního a sedmého domu máme sevřené znamení. To samé platí pro dvanáctý a šestý dům, a naopak: Hrot devátého a desátého domu má stejné znamení, hrot jedenáctého a dvanáctého domu má také stejné znamení. Tyto souvislosti jsou velice důležité.

Víme, že každý dům představuje určitou oblast lidského života. V oblasti, která je tím domem charakterizována, příklad: 1.dům, je důležité, že je charakterizována Rybami.

Podstata sevřeného znamení v domě:

1. dům znamená, co si člověk vědomě uvědomuje.
Kdežto sevřené znamení, které se nachází v určitém domě, působí také, ale člověk si to neuvědomuje.

Tím chci naznačit, že jestliže máme situaci (což se v mnoha horoskopech stává), že je hrot znamení a určité znamení je pak sevřené v tomto domě, tak znamení, ve kterém je hrot, se projevuje vědomě a znatelně, kdežto sevřené znamení tam působí také, ale působí podprahově, spíše na nějaké nevědomé úrovni. To je podstata sevřeného znamení.

Je důležité, že znamení, ve kterém není hrot určitého znamení, spíše působí podprahově.
Působí, ale v tom je to nebezpečí, že tím, že působí a neuvědomujete si jeho působení, tak ho nemůžete mít pod kontrolou.

Stejné znamení na hrotu dvou domů:
Když máme hroty domů, jako v tomto případě, kdy devátý a desátý dům je ve stejném znamení (ve Střelci), tak tím, že domy mají společné znamení, tyto dvě oblasti života úzce spolu souvisí.

misto_cinu Jestliže (obecně řečeno) se devátý dům dává do souvislosti s filosofií, náboženstvím a desátý dům je kariéra a pověst, jinými slovy:
jak fungujete v reálném světě, je jasné, že její fungování v hmotném světě bylo velice ovlivněno a souviselo s jejím životním názorem a s její životní filosofií. Anebo u jedenáctého a dvanáctého domu je také stejné znamení (Kozoroh) na hrotu domu, můžete z toho usuzovat na jednu věc: Dvanáctý dům obecně představuje skryté, tajné nepřátele, ale více méně je to vaše podvědomá mysl (nevědomí), kdežto jedenáctý dům obecně představuje přátele, skupinové aktivity, patří tam vaše schopnost spolupracovat s jinými lidmi, jinými slovy:
sociální cítění. Zde můžeme usuzovat, že sociální cítění (11 dům) a nevědomí (12 dům) nějakým způsobem spolu souvisí, protože oba dva hroty domů jsou v Kozorohu, a tedy se dá předpokládat, že u takového člověka hrozí, že jeho sociální cítění je více oslabeno, protože se spíše nachází někde v podvědomé rovině. Oblasti života, které jsou dány dvěmi astrologickými domy, které mají na hrotu stejné znamení, úzce spolu souvisí.

Z toho, co jsem vám zde četl, máte pocit, že Olga byla hodně zvláštní bytost, citlivá, každý člověk říkal, že když s ní byl, že ho nenechala lhostejným, měl z ní velice zvláštní pocity.
Ta psycholožka, když říkala, že když uviděla její krásné oči, měla strach, aby ji to nevyvedlo z rovnováhy, ale na druhé straně říkala: Přesným opakem toho bylo, když mi podala ruku. To byla ruka mrtvého člověka. Víte, jak se říká, že podání ruky bylo jak od leklé ryby. To by zase naznačovalo, že to souvisí s ASC v Rybách.

Výklad prvního domu Olgy:

Když budeme hodnotit její základní osobnostní rysy, budeme vycházet z prvního domu. První dům nám vypovídá o tom nejosobnějším, jak se člověk projevuje. To, čím je nejvíce charakterizovaná jeho individualita. Tím, že má ASC v Rybách, můžeme předpokládat, že to je člověk, který je velice citlivý, Ryby jsou opakem Panny (racionální rozum), čili jsou iracionální.

To znamená, že to je člověk, který se může jevit mnoha lidem jako naprosto iracionální, člověk, kterého vůbec nechápete. Zajímavé je, a zase by s tím někdo mohl mít problém, protože Ryby a Beran, které jsou v prvním domě, jsou jakoby protichůdná znamení, Ryby jsou měkké, citlivé, kdežto Beran je bojovník, válečník, individualista, a to v ní všechno bylo! Olga dokázala hodiny mlčet.

Říkala, že byly dny, kdy nepromluvila ani jediné slovo. To je taková ta plachá, tichá Ryba. Lidé říkali, že když se jí na něco zeptali, tak ona půl hodiny mlčela a až za půl hodiny, když už jste si mysleli, že na tu vaši otázku zapomněla, tak teprve za půl hodiny vám odpověděla na tu otázku.

To by všechno naznačovalo na takové zvláštní chování, které můžeme od Ryb očekávat, ale současně, když tam vypovídali její nadřízení z práce, tak každý říkal, že absolutně nesnášela, když jí někdo něco přikazoval, že měla obrovské výbuchy vzteku, a jeden kluk tam vzpomínal, které bydlel někde poblíž místa, kde si koupila chatu, který jí půjčil nějakou knihu, která se jmenovala O vzteklém vlku.

A Olga za ním přiběhla a křičela: To jsem já!

On jí říkal: Co jsi ty?

OH: No já jsem ten vzteklý vlk!

Ona říkala, že ji ta kniha oslovila, a s touto postavou se identifikovala.

Vidíte, že obě tyto kvality (Ryba a Beran) byly v její osobnosti zastoupeny.
Byla to tichá, zvláštní a nepochopitelná osoba, což byla na ní velice výrazné, kdežto rovina vzteklého vlka nebyla tak patrná, protože lidé říkali, že opravdu byla nenápadná, mlčela, ale sem tam se dostavovaly výbuchy vzteku, a když potom říkala, že si představuje, že je v nějaké mocenské organizaci a ukáže odznak, tak to ukazuje na nějaké vůdcovské sklony.

Dračí hlava:
   Další věc, která je výrazná v souvislosti s prvním domem (ASC = 10°09´ Panna), je Dračí hlava, která je 12°13´ Ryby.
Dračí hlavu (Severní uzel) a protilehlý Dračí ohon (Jižní uzel) většina astrologů dává do souvislosti s karmou. Můžu říci: Ano, Dračí hlava a ohon jsou karmické, ale specificky karmické.

Dračí hlava a ohon mají mimo jiné velký vliv na průběh vaší inkarnace. Když se chcete inkarnovat, hrají ve hře velkou roli právě Dračí hlava a ohon.

Nikdo nebuduje svůj život na nějakém vzduchoprázdnu. Když se něco buduje, musí to mít nějaký základ. I náš přítomný život nevznikl náhodně, je to velice pečlivě naplánovaný proces.
Než jste byli počati, už x let před vašim početím jste si začali plánovat svoji inkarnaci, což má i určité astrologické korelace, protože než jste se narodili a než jste byli počati, už nastávaly určité astrologické konstelace, které mají vliv na váš život. To si naznačíme, až dojdeme k podstatě horoskopu početí.

S minulým životem souvisí znamení Raka. Obecně veškerá vodní znamení, ale znamení Raka představuje specielně existenci v minulých životech.
Znamení Raka vládne Luna, a všechny prvky, které souvisí s Lunou, to znamená samotná Luna, Dračí hlava a ohon, Černá Luna, to všechno souvisí s vašimi minulými životy. Akorát je jeden rozdíl, když se bavíme o Luně a o Dračí hlavě a ohonu. Luna nám dává ty nejčerstvější vzpomínky. Když budete posuzovat Lunu, a tím pádem čtvrtý dům a Raka, tak to jsou vzpomínky na předcházející život, na to, co si nejživěji nesete v sobě, co jste ještě nestačili zapomenout. Většinou si ještě můžete pamatovat anebo si to nepamatujete, ale působí to na vás vašimi instinkty, vašimi emočními reakcemi, co jste prožívali v minulém životě. To, co jste prožívali v životě před min. životem, už postupně bledne, už si skoro nepamatujete, a právě proto tu je Dračí hlava a ohon. Máme za sebou stovky a stovky životů.

Neříkám, že jenom na planetě Zemi, ale třeba někde jinde. Jak se postupně během těch životů vyvíjíte, z té stovky životů máte vydestilovanou nějakou určitou esenci, nějaké nosné téma, které se ve vás pěstuje, roste a vyvíjí. To ukazuje právě Dračí hlava a dračí ohon, to hlavní, co jste vydestilovali z těch x životů. Zapamatujte si, že když budete číst v astrologických knihách, že Dračí hlava má karmické působení, vnímejte ten rozdíl: Luna, čtvrtý dům, vám dává vzpomínky na předcházející život, to je to nejčerstvější, co ve vás je, co nejsilněji působí ve vás na emoční rovině. Kdežto Dračí hlava a Dračí ohon dává podstatou esenci, kterou jste vydestilovali z vašich stovek předcházejících životů.

Souvislost mezi Dračí hlavou, ohonem a pohybem jarního bodu:

Pokud toto pochopíte a pokud si to uvědomíte, je to velice důležité v souvislosti, když jsou někde nějací bojovníci, když se hovoří o věku Vodnáře atd., což souvisí s pohybem jarního bodu, takže normální astrolog bere, že jarní bod se pohybuje v protisměru zvěrokruhu, tak právě proto střídání jednotlivých věků jde proti, to znamená že byl věk Ryb a bude věk Vodnáře. A když zde jsou nějací astrologové , kteří tvrdí, že bude věk Býka, tak zde to máte pomocí Dračích uzlů vysvětleno.

To, co je pohyb jarního bodu na základě precese, který mapuje vývoj celého lidstva, je v podmínkách konkrétního lidského života Dračí hlava a ohon. Vývojové etapy lidstva jsou dány pohybem jarního bodu, to je lidstvo jako celek, který končí nyní jednu vývojovou etapu, která byla charakterizována věkem Ryb a za chviličku nastoupí nová vývojová etapa, věku Vodnáře – pro celé lidstvo.

  Když byste chtěli monitorovat vývoj vás jako jednotlivce, tak to, co jste se naučili za stovky vašich inkarnací, je dáno právě Dračí hlavou.
Jinými slovy můžeme říci, že Dračí hlava je jakoby váš osobní jarní bod.

Všimněte si, že tyto prvky jako je jarní bod a Dračí hlava, se pohybují proti směru zvěrokruhu – retrográdně. Jestliže chápeme tyto souvislosti a vidíme, že Dračí hlava se pohybuje v protisměru a je to současně prvek, který ukazuje váš karmický vývoj, jak procházíte jednotlivými inkarnacemi a co jste se naučili a co byste se měli naučit karmickým a inkarnačním znovuzrozováním, tak jarní bod toto monitoruje pro celé lidstvo. A jde to proti zvěrokruhu.

Proč to jde proti zvěrokruhu? Proč prvky, které ukazují váš dlouhodobý vývoj, jdou proti? Když chcete něčemu rozumět, všechno se snažte vypátrat v samotném zvěrokruhu. Víme, že zvěrokruh začíná znamením Berana, Beran je počátek a od Berana všechno hodnoťte.

Za Beranem je Býk, před Beranem jsou Ryby. Pohyb ve směru zvěrokruhu má kvalitu Býka, kdežto pohyb v protisměru má kvalitu Ryb.

Býk je zemské znamení, čili hmota – vnějškovost, je to pevné znamení, které souvisí s tvůrčí energií. Podstata Býka je projevení nějaké tvůrčí energie.

Tento pohyb (ve směru zvěrokruhu) je snaha projevit tvůrčí potenciály. Kdežto pohyb naopak (proti směru zvěrokruhu), který má kvalitu Ryb, které jsou vodní znamení, představují svět emocí, je to nitro, a je to pohyblivé znamení, což souvisí s Moudrostí, čili esence Ryb je vnitřní Moudrost.

Vidíte, že dlouhodobé vývojové cykly tím, že jdou proti, ukazují na působení, kdy máte dozrávat a vyvíjet se, co se týče vnitřní Moudrosti, jinými slovy:
abyste pochopili skryté pozadí veškerého života.

Veškeré prvky, které monitorují vývojové cykly, jako jsou jednotlivé věky (jarní bod), nebo je to osobní vývojový cyklus (Dračí hlava), jdou proti, protože postupně rostete v nějaké vnitřní Moudrosti. Tolik jen na okraj.

Říkám to v souvislosti s tím, že Olga měla Dračí hlavu na Ascendentu, tak abychom měli to pochopení. Jestliže Dračí hlava je nějaká esence, něco podstatného, co jste vydestilovali z x životů, neberte to, že vy jste byli těch 100 životů, ale že to je příklad 100 různých lidí. Dračí hlava vám ukazuje, co je společného těm zdánlivě rozdílným osobnostem. Je to nějaká esence, která je spojuje. Kdybyste si vzpomínali na svoje minulé životy, řekli byste si: Ano, to jsem byl já, to jsem byl já, to jsem byl já…, a kdyby stáli před vámi, tak byste viděli, že to bylo 100 různých lidí. To vám vysvětluje, proč Dračí hlava a Dračí ohon působí na nějaké mezilidské a vztahové záležitosti. Někteří astrologové tvrdí, že Dračí hlava dává nějaká příznivá spojení s jinými lidmi, kdežto Dračí ohon nám dává nepříznivá spojení s jinými lidmi. To vám vysvětluje, proč Dračí hlava a ohon mají takové skupinové působení, to není o tom, ale samozřejmě, ono to působí, že vás to spojuje s jinými lidmi a vytváří to buď příznivé okolnosti nebo nepříznivé. Ale podstata Dračí hlavy je, že to je něco vytažené ze života sta lidí z vašich předcházejících inkarnací. Z toho můžete usuzovat, že tím, že Olga má na ASC Dračí Hlavu, je (ona) karmický činitel, který zasáhne x lidí. A ona samozřejmě zasáhla brutálně do osudů minimálně osmi lidí, které zabila, a nehovořím o lidech, kteří měli doživotní následky, protože měli těžké zranění.

Poznámka posluchače: Ona zasáhla i do života současných lidí.

J.P.: Ano, nyní k tomu dojdeme.

Dotaz posluchačky: Když jste říkal, že několik x let před inkarnací si pečlivě plánujeme, že se zde narodíme a uděláme to a to, ona si to naplánovala, že zasáhne do těch životů, než se zde narodila?

J.P.: Samozřejmě, že když si plánujete, víte, co máte za sebou na základě předcházejících životů, kam jste to dotáhli a vy si na základě toho plánujete současnou inkarnaci tak, abyste se od toho odrazila, abyste se ty negativní tendence naučila překonávat a začala spíše rozvíjet ty pozitivní. Ale to je vždycky otázka: Zvládnete to nebo to nezvládnete?

Posluchačka: Ona to nezvládla.

J.P.: Samozřejmě, že to nezvládla. Kdyby měla jiné okolnosti, tak možná, ale řeknu vám, že to, co jste se ptala vy a to, co se ptal Karel, souvisí právě s Ascendentem a s Dračí hlavou. Přečtu vám Sabiánský symbol pro ASC a pro Dračí hlavu: ASC je na 11° Ryb, kdežto Dračí hlava (pravá) je na 13°Ryb.

ASC – 11° Ryby:
(to je to, co jste se ptala vy, jestli se to muselo stát, jestli si to plánovala:)

Lidé, kteří se ubírají po úzké stezce a hledají světlo. Každý jedinec má v sobě schopnost pídit se za každou cenu po proniknutí do říše transcendentální reality… Člověk se neustále utváří a přetváří, vždy může jít kupředu, dostat se dál. Musí však udělat první krok. Někdo mu může ukázat cestu, avšak jít už musí sám.

To byla osoba, která opravdu něco hledala, ona byla mnohem moudřejší a sečtělejší než většina lidí. A to vám také vysvětluje to, co jsem hned cítil, že má Lunu v Blížencích, ona byla vášnivá čtenářka knih. Jako mladá holka toho četla velmi mnoho a nejenom nějaké milostné romány, ale i různé filosofické a psychologické knihy, což samozřejmě také souvisí s kvalitou Ryb (Ryby – vnitřní Moudrost). Symbol Ryby nikomu nic neřekne, ale je to Psycholožka, to je podstata Ryb (buď se zabýváte psychologií nebo se stanete klientem psychologů). Bylo vidět, že to byl člověk, který si naplánoval (ASC je přítomnost) právě to hledání, která se nachází za tímto světem, a to, že to nezvládl, je už druhá věc. Měla smůlu, že nenarazila na někoho, kdo by jí pomohl se v těchto věcech zorientovat. A to, co říkal posluchač, nám zase charakterizuje skupinová karma – 13° Ryb:

Dračí Hlava – 13° Ryby:
Starobylý meč, který prošel mnoha bitvami, je vystaven v muzeu. Zasvěcený člověk, který účinně použil svou vůli, se stal symbolem odvahy pro ty, kteří kráčejí v jeho stopách.

To znamená, že Kalivoda, lesní vrah, četl tuto knihu neustále dokola, potom říkal, že se na něho napojila Olga Hepnarová, která mu řekla, že musí pokračovat v jejím započatém díle. Proto šel do lesa a odprásknul tam každého, na koho přišel. To je ten karmický činitel, že člověk se může stát svým odhodlaným konáním příkladem pro lidi, kteří jdou v jeho stopách.

Dračí hlava ukazuje, kde můžete karmicky ovlivňovat širší skupinu lidí, kdežto Dračí ohon říká, kde karma jiných lidí působí na vás.

To se dává do souvislosti s vertexem a antivertexem. Vertex ukazuje na nějaké nečekané působení jiných lidí na váš život, ale 100% je to Dračí hlava. Ona toto karmické působení jiných lidí vnímala právě skrze vztahy. Celý její život byl o tom, že jí pořád někdo ubližoval.

Zpět k prvnímu domu:

Když jsem vám říkal: Nebojte se toho, že když máte nějaký široký dům, že hrot 1. domu je v jednom znamení (Ryby) a je tam sevřeno další znamení (Beran), tak tam musíte používat oba dva. Uvědomil jsem si, a to mi potvrzuje to, co jsem zde říkal: Když jsem v astrologické praxi hodnotil záležitosti nějakého domu, zaměřil jsem se na to znamení, ve kterém je hrot a to druhé jako bych ani nechtěl vidět, nevím proč a uvědomuji si, že to tak bylo, že jsem to druhé znamení jakoby přehlížel. Vždycky jsem říkal, že důležitá je ta kvalita, ve které je hrot toho domu, a znamení, které tam je celé, ale nebyl v něm přímo hrot, tak to jsem měl tendenci přehlížet. Souvisí to s tím, co jsem říkal: Hrot ukazuje, které znamení působí na vědomé úrovni, kdežto znamení, které následuje v domě (je sevřené, není tam hrot), působí skrytě, na nevědomé úrovni.

V případě Olgy na vědomé úrovni působily Ryby a ona se tak jevila, protože jeden z lidí, který ji zde popisuje, také vykládal, že ona, když měla dvacet let, si koupila chatu a on (bydlel v té vesnici) říkal:

Za svých více než 65 let života jsem se nepotkal s nikým, kdo by se jí v chování trochu podobal.

Všichni říkali, že s tak zvláštním člověkem se ještě nesetkali. To jsou Ryby. Ale také tam je ten Beran!

…Olino, spoustu věcí ve vztazích k lidem si podle mne zaviňuješ sama, namítl jsem jí jednou. Popuzeně se mne zeptala, co tím myslím. A tak jsem jí pár takových příkladů uvedl: Na vesnici je třeba ve zvyku, že při potkání se lidé mezi sebou zdraví, což ona zásadně nedělá a nepozdraví, ani když nastoupí do autobusu, kde je mnoho lidí, s nimiž se aspoň od vidění zná. A že na ni tuhle autobusák počkal, když ráno dobíhala na zastávku a on se už skoro rozjížděl a ona mu ani slovem nepoděkovala. Dívala se na mne a po chvíli řekla:

OH: Ach bože, to, co mi tu vykládáš, to jsou jen takové hlouposti. Já už prostě jiná nebudu. Protože nechceš být? Zeptal jsem se. Ale na to už mi neodpověděla. Nedalo se jí pomoci…

…Jeden z kamarádů nám přinesl k přečtení dobrodružnou knížku O vzteklém vlkovi. Možná se to přímo takhle jmenovalo: Vzteklý vlk. Půjčovali jsme si tu knihu mezi sebou a četla ji také Olga. Zdeňku, to je přesně ono, řekla, když jsme se napříště viděli. Co myslíš? No přece to vyprávění o vzteklém vlkovi, jakoby to bylo slovo od slova napsáno o mně. Já jsem přece takový vzteklý vlk.

A to už je ten Beran.

V historii kriminalistiky tento čin je ojedinělý zvláštní věcí. Je více masových vrahů v historii, ale tento případ je ojedinělý v tom, že Olga, než si půjčila ten náklaďák, se kterým vjela na tu zastávku, napsala dopis, kde stručně popsala svůj dosavadní život, který poslala do redakce Mladého světa a do Obrany lidu, kde přímo popsala, co udělá. To je jeden z takových malých případů, kdy se člověk na něco chystá a už dopředu to pošle do novin, co udělá. Tento dopis bych přečetl celý, protože na tom začneme chápat astrologické souvislosti.

Jak se projevuje třeba Saturn v sedmém domě (mimo jiné)? Samotou, odcizením od lidí.

"Vážení, prosím, abyste přijali tento list jako dokument, byl napsán na obranu proti případnému znevážení a zesměšnění mého činu; také jako poukázání na to, že jsem člověk pohybující se dosud v mezích duševní normy.

Znáte to, že když člověk má pořád tendence tvrdit, že je duševně zdravý, tak většinou to dělá ten, kdo duševně zdravý není. Navíc – ASC v Rybách.

V případě, že bych byla nedopatřením odstavena někam, kde se zabývají odstraňováním politických vězňů.

Jmenuji se Olga HEPNAROVÁ. Narodila jsem se 30. 6. 1951 v Praze. Pocházím z rodiny pracující inteligence, otec je bankovní úředník a matka zubní lékařka. Mám 1 sestru Evu, nar. 1949 v Praze. Vychodila jsem 9 tříd ZDŠ, poté jsme se vyučila v oboru umělecký knihař. Od roku 1970 pracuji jako řidič z povolání. Mám kvalifikaci řidiče III. třídy, dva a půl roku praxe. Jsem zaměstnána v podniku Pražské komunikace....

Po tomto nutném představení přecházím k věci. Dnes, dne 8. 7. ukradnu autobus a plnou rychlostí vjedu do davu lidí. Stane se to pravděpodobně v Praze 7 u PKOJF. Oprava: vůz bude služební 706R cisterna, místo libovolné a datum též. Zaviním smrt x lidí, budu souzena a potrestána. A toto je má zpověď. Nevěřím-li v kněze ani v lékaře, stále ještě věřím, že se najde aspoň jediný poctivý novinář.

Do třinácti let vyrůstám v pařátech tzv. dobré rodiny. Jsem bita a týrána - hračka dospělých a oběť školních dětí (a navždy už outsider mezi vrstevníky). Mám přezdívky: Dračice, Mumie, Tarzan, Nalomený anděl, Kamenný kvítek, Spící panna, apod. Moji trapiči jsou nemilosrdní. Jsem zrůdný člen stáda a černá ovce rodiny. Pokud má paměť sahá, jsem osamělá. (slovo osamělá je v dopise podtrženo)

Zde vidíme vliv Saturna v sedmém domě (osamělost). A to trápení, jak popisuje, že jí jen ubližovali, to je Dračí hlava a ohon, to karmické působení ze strany lidí, a ona to tak vnímala, že vztahy s ostatními lidmi byly pro ni utrpením.

Nemám přátele a nikdy mít nebudu. Upadám v zoufalství a výsledek: útěky. Útěky ze školy, z domova, ze života (1x).

Když jí bylo asi 11 let, měla pokus o sebevraždu.

Potom opět zařazena (13 let) do nesnesitelného života plného ponižování, výsměchů a křivd. V dětské léčebně v Opařanech poznávám nevědomost a zbytečnost (pro mě) psychiatrické vědy.

Opět - Ryby na ASC.

Končím školní docházku. Po dobu učení rasismus polevuje, ale jako řidička z povolání opět bojuji (předsudky atd.). Na podzim 1971 odcházím bydlet do chaty, kterou jsem postavila téměř sama za své peníze. Je to symbol mé osamělosti. Za rok a půl na to, na pokraji svých sil, odcházím bydlet do podnikové ubytovny, penzionu, který se ukáže být nestvůrným Babylonem, kde lze přežívat jen silou vůle.

A toto jsou náhodné poznámka z různých let:
Jsem zubožená jako poslední narkoman. Ano. Ale kde jsou mé drogy? Kde? Kde je to, co mě drží nad vodou? Veškeré city na pokraji vyčerpání i naděje už na dně. A nalomený anděl nezlomen.

Proč to dělám? Aby si uvědomili, že končí bezmocnost jedince. Jsem v horším postavení než americký černoch. Proč? Protože jsem sama.

Tisíckrát jsem byla lynčována. Uvedu příklady: Otcem, Antonínem Hepnarem, vylákána do sprch a tam do krve zbita, Opařeny – léčebna:
skupinou známých i neznámých chlapců urážena zkopána mezi nohy (11 let), na veřejné ulici zbita stejně starou dívkou, v knihařské dílně tělesně napadena vedoucím, x krát verbálně nevybranými slovy dáváno na vědomí, že jsem ubožák, který nemá ve společnosti slušných lidí co dělat. Podotýkám, že jsem byla vždy zdravá, duševně i tělesně. X krát mne kolemjdoucí míjí a plivají, někteří na zem, někteří po mně. Ve všech zaměstnáních jsem veřejně špiněna a pomlouvaná, ponižována, vysmívaná, snad kromě Pražských komunikací, kde se mnou jednají slušně (oficielně). Bilance osobní: Jsem sexuální mrzák. Neschopna navázat a vytvořit kloudný lidský vztah. Jsem zničený člověk. Člověk zničený lidmi. Mám tedy na vybranou: zabít sebe, nebo zabít druhé. A rozhoduji se takto: OPLATÍM SVÝM NENÁVISTNÍKŮM. Kdybych odešla jako neznámý sebevrah, bylo by to pro vás příliš laciné. A protože společnost je tak velký suverén, že není schopna sama sebe odsoudit, bývá souzena soukromně, někdy je potrestána, někdy je šokována. A toto jej můj rozsudek: Já, Olga Hepnarová, oběť vaší bestiality, odsuzuji vás k trestu smrti přejetím a prohlašuji, že můj život je za x lidí málo. A nakonec mám jedno přání: Páni novináři, prosím, oznamte to veřejnosti, nebo aspoň spisovateli Branaldovi, až bude psát příští knihu o dnešních zločincích. Děkuji. Olga Hepnarová.

To byl stručný životopis, který napsala přímo ona a více méně dle toho, co napsala, můžeme vysledovat astrologické vlivy, které působí v jejím horoskopu.

Další výklad prvků 1.domu:

Když hodnotíme první dům, tak kromě toho, co jsem už říkal (Ryby, Beran), vládce 1.domu je Neptun, který je v sedmém domě (domě vztahů), a dále – v 1.domě je Jupiter, který vládne devátému domu a desátém domu. Víme, že devátý dům je životní filosofie člověka. Jestliže má někdo vládce devátého domu v prvním domě, a navíc v Beranu (což je individualita), je to člověk, který má životní postoj nebo životní přesvědčení, že on je středem světa, protože 1.dům – to jsem já. Vládce devátého domu v prvním domě jí dává takovou filosofii, že chápe a vnímá sama sebe jako střed světa a současně je tam desítka, což je vaše uvědomování si a fungování ve fyzické realitě, tedy si taky nějakým způsobem velice uvědomuje, že ona je ve společnosti strašně důležitá nebo to tak cítí. Právě proto jsem na úvod četl, že jí jde o nějaký princip. Když se jí ptali policisté: O jaký princip vám jde? Její odpověď: Jestliže společnost má právo omezovat nebo likvidovat jednotlivce, tak jednotlivec automaticky získává právo likvidovat společnost. To je přesně ono. Vládce devátého a desátého domu Jupiter je v prvním domě a v Beranu. Psala pořád, že je sama, sama, sama. A celý život jí lidé ubližovali. To vám taky ukazuje, že vládce prvního domu je v sedmém domě. Co je klíčové pro toho jednotlivce? Neustálé potýkání se se vztahy. Každopádně Neptun v sedmém domě (vztahy) ukazuje na člověka, který nemusí vnímat vztahy reálně. Neptun a Ryby jsou podvědomá mysl a může mít iluze o vztazích. Nevidí reálné vztahy, ale nějakou svoji představu, kterou ani sám není schopen vysvětlit. Uvědomte si, že planeta v prvním domě v Beranu (Jupiter) s vládcem v sedmém domě (Neptunem) jsou v opozici. Zde vidíte, že opozice dává napětí, které někdo zvládne a které někdo nezvládne, může to být napětí mezi daným jednotlivcem a lidmi. Jednotlivec (Jupiter v Beranu) si o sobě myslí, protože on je středem své filosofie a sám sebe vnímá, že je důležitý, kdežto ostatní lidi vnímá nějak iracionálně, zamlženě, takže se dostává do napětí a rozporu nějaké jeho filosofie, kterou si o sobě vytvořil s iluzí, skrze kterou vnímá ostatní lidi. Vidíte, že opozice mezi 1. a 7. domem (a nemluvím o tom, co jsem říkal předtím, že zde má také Dračí hlavu a ohon, že je karmický činitel pro lidi, a vnímá, že karmicky lidé ovlivňují ji) je ještě kvadraturována Sluncem (8°17´ Raka), Uranem (9°36´Raka) a Merkurem (14°40´ Raka). Tato trojkunjunkce dělá T-kvadrát na tu opozici. Vidíte, že tato opozice sama o sobě může být zdrojem určitého napětí, ale navíc je ještě přitvrzena touto trojkonjunkcí, čili každá z planet opozice dostává kvadraturu od tří planet, takže lze očekávat, že vnitřní tlaky Olgy Hepnarové byly obrovské. Celý život si stěžovala, že jí ubližovali ve škole, že ji napadali spolužáci, že trpěla doma, že ji neustále otec bil. To přesně ukazuje Mars ve čtvrtém domě v Blížencích, a všimněte si, že třetí a čtvrtý dům je ve stejném znamení, a říkal jsem, že když dva domy mají na hrotu stejné znamení, tak se ty vlivy jakoby nějak spojují. Jestliže je Mars v Blížencích a ve 4 domě, tak tvrdila, že ji otec mlátil, taky říkala, že jí ubližovali spolužáci, protože třetí i čtvrtý dům jsou na sebe napojeni přes Blížence.

Kvadratura Mars – Saturn:

To, že si stále stěžovala na svoji samotu, a říkala, že jestliže její život je nenormální, taky říkala, že ani její sexualita není normální, a v tom dopise psala, že je sexuelní mrzák, tak to krásně vystihuje Mars jakožto vládce Štíra, který má velice přesnou kvadraturu od Saturna. Saturn kvadratura Mars může dávat nějaký blok v sexuelní oblasti, ale navíc Mars jakožto vládce Berana a Štíra ukazuje na určitou agresivitu, to znamená, že je zde nebezpečí, protože tyto vazby mezi Marsem a Saturnem říkají, že tento člověk by se měl naučit zkrotit nějakou svoji výbušnou energii. Nakonec zjistíte, že i v této události byla ve hře tato kvadratura. Ale ono se to řekne, když máte Mars škrcený Saturnem, že se musíte naučit kontrolovat svoji energii. Pokud jste četli knihu Astrologie-psychologie od Hermana Mayera, který píše, že právě ten, kdo má kvadraturu Saturn-Mars, by měl chodit do karate apod., aby se naučil kontrolovat energii.

Mars je vládce Štíra a kde se bere naše agresivita, naše vzteky?

Odpověď posluchačky: Z ega.

J.P.: Samozřejmě, když řekneme ego, každý si pod tím představuje něco jiného, já třeba Ego kvituju, protože Ego je (v překladu) Já. A všichni potřebujeme Já. Bez Já bychom, nemohli žít. Ego je v pořádku. Tam se jedná o něco jiného, Mars jakožto vládce Štíra ukazuje na naše touhy (Štír), a jestliže někdo má Saturn kvadratura Mars, může mít zablokovanou realizaci svých tužeb. Když budete hodnotit sami sebe, když jste byli někdy vzteklí a agresivní, tak proč to bylo? Protože jste měli pocit, že vám někdo blokuje realizaci toho, po čem toužíte. Mars v tomto případě může ukazovat na to, že Olga po něčem toužila. A po čem, když je Mars v Blížencích? Po komunikaci. Ona toužila mít lidi nebo někoho, se kterým by mohla komunikovat, sdělovat mu své myšlenky, ale Saturn jí to blokoval. To je také ten důvod, že lidé říkali, že třeba celý den mlčela. To byl blok její touhy po komunikaci - ona to chtěla, ale měla to zablokováno, ale neuvědomila si tu věc, že její Mars je ve čtvrtém domě, a čtvrtý dům je někde hluboko v nás, v našem nitru. Ona si neuvědomovala, že někde hluboko v ní je touha mít člověka, se kterým by mohla hovořit, vyměňovat názory a měla by s ním pocit nějaké spoluúčasti. To je důležitá věc.

Když si budeme probírat jednotlivé události, zjistíme, že tato potřeba a to, že nenašla žádného člověka, se kterým by si mohla otevřeně něco vyměňovat, byla ve hře.

Všimněme si, jak je důležitá tato trojkonjunkce (Slunce, Uran, Merkur). Než to udělala, chodila s jedním klukem, seznámila se s ním půl roku předtím, v knize jsou i jeho dopisy, on třeba tvrdil, že to byla čistá duše, vnímal ji, že byla hodná, ale že to neuměla projevit. Očekávám, že její Slunce v pátém domě, kde je doma, v konjunkci s Uranem, ukazuje, že měla obrovský tvůrčí potenciál. Někdo by řekl, že konjunkce Slunce-Uran ukazuje na nějakou zvláštní osobu, Uran se dává do souvislosti se zvláštními a nečekanými činy, čili to může dávat nějakou nevyrovnanou osobnost, která podléhá nějakým výkyvům apod., ale Uran také dává nějaké geniální a mimořádné schopnosti, a je to všechno v pátém domě (tvůrčí potenciál). Myslím, že měla v nějaké oblasti velký tvůrčí potenciál, měla silnou potřebu se nějak tvořivě realizovat. Ale tím, že tuto energii neuměla ze sebe dostat ven a nenašla cestu, jak ji dostat ven, tak se to v ní hromadilo (protože to dělalo kvadraturu na opozici první-sedmý dům) a tím, že nenašla cestu, jak to projevit, zrealizovat, tak to tuto opozici čím dál více živilo a tím více narůstala její nenávist vůči ostatním lidem, což nakonec vyústilo v tu tragédii.

Poznámka posluchače: Olga má Černou Lunu (střední) 29°44´ Blíženců – v konjunkci s Marsem.
Další posluchač: Tak to je naprosto jasné.

Tranzity a direkce

Datum 15.6.1964 kolem 12 hodiny – pokus o sebevraždu:

Olga Hepnarová pokus o sebevraždu

Ukázal bych v tranzitech a direkcích, jak působily jednotlivé planety. Olga 15.6.1964 přibližně, když měla 13 let, měla pokud o sebevraždu. Spolkla nějaké velké množství léků, sestra ji našla doma, když krvácela z úst, tak ji potom odvezli do nemocnice, kde jí vypumpovali žaludek, poležela si tam a pak ji pustili domů.

V ten den sebevraždy tr. Pluto stál 11°44´ Panny, čili stál poblíž Descendentu v opozici na ASC, kdy se může Pluto projevit jako destruktivní energie. V této době mohla vnímat působení spolužáků a lidí nějak destruktivně, což mohla obrátit vůči sobě samé.

V astrologii se říká, že jsou silné a slabé aspekty. Mezi slabé se vždycky řadil polosextil a kvinkunx. Já tvrdím, že kvinkunx není vůbec slabý aspekt, ale je to velice důležitý aspekt stejně jako polosextil. Všechny aspekty z třicítkové řady jsou nesmírně důležité.

Všimněte si, že když je nějaká důležitá životní krize, nebo když dochází k úmrtí, tak vždycky jsou ve hře vždycky kvinkunxy. I v tomto případě, jestliže Pluto byl 11°44´ Panny, tak její Jupiter je 12°19´ Berana, čili už zde je poměrně přesný kvinkunx na Jupitera, čili ona začala Plutem (nějaká transformace) přehodnocovat svůj životní názor (filosofii) a navíc si musíte uvědomit, že to je vládce domu 9. a 10. a mimo jiné desátý dům představuje váš život ve hmotě – v těle. Takže začala nějak drasticky přehodnocovat smysl být v těle. Pod vlivem tohoto kvinkunxu měla pokus o sebevraždu.

Když se podíváte na sekundární direkce (SD):

V SD byl progresivní ASC na 9°47´ Beran, a tím pádem začal dělat přesnou kvadraturu na Uran. V direkcích je ASC, MC vždy velmi důležité. ASC je ta dotyčná osobnost (individualita), Uran jsou (dle klasické astrologie) nečekané události, a navíc je to pátý dům (její nějaká tvořivost), tak tato osobnost udělá nějaký neočekávaný „tvůrčí“ čin.

V SD Merkur se dostal na 9°34´ Lva a Merkur je planeta rozumu. Tím pádem dělal kvinkunx na ASC, takže ona také začala přehodnocovat sama sebe a na základě toho došla k tomu, aby si vzala život.

Pracuje někdo s direkcemi slunečního oblouku? Sluneční oblouk je, že posouváte všechny planety o pohyb sekundárního Slunce. Já vždycky chci porovnat své zkušenosti, které mám já a které máte vy, jestli mi to někdo potvrdí nebo vyvrátí, já jsem totiž pracoval po určitou dobu a dělal jsem si revizi svého života a porovnával jsem direkce slunečního oblouku a potom jsem porovnával symbolické direkce. Symbolické direkce pracují tak, že přesně 1° je jeden rok života (taženo po ekliptice). Ale protože se někdo narodí v zimě (nějaký Kozoroh), a když je zima, Slunce se pohybuje rychleji než jeden stupeň, tím pádem se direkce Slunečního oblouku čím dál více rozcházejí od symbolických direkcí, protože symbolické direkce jsou pořád stabilní – 1 stupeň – jeden rok. A zase – když se někdo narodí v Raku, to znamená, že SD Slunce se pohybuje v létě pomaleji než 1 stupeň, to znamená, že třeba ve 30-ti letech je rozdíl mezi SD a slunečním obloukem třeba 2-3 stupně, což jsou dva až tři roky. Je to dobré porovnávat, a chci říct: Zjistil jsem, že na ty konkrétní, vnější znatelné události daleko lépe pracují symbolické direkce, kdy počítáme 1° = 1 rok.

Když jsem brouzdal po internetu, našel jsem tam pojednání jedné francouzské astroložky, která byla kdysi na Evropském astrol. kongresu v Praze, která řekla, že má výbornou zkušenost s těmito symbolickými direkcemi, že když byla jednou na hotelu v Paříži, kde byla Sophia Loren, se kterou měla pohovor a Sophia svolila, že jí sdělí nějaké životní události, tak ta astroložka zjistila, že v symbolických direkcích byly veškeré její podstatné životní události obsaženy. Ona tam dávala doporučení, že ať si astrologové nemyslí, že když je něco jednoduchého, že to nemusí fungovat. I když je tato metoda velice jednoduchá, je velice účinná a dává výborné výsledky. Když máte někde nějaký horoskop na papíře a jste s někým v hospodě, nepotřebujete znát tranzity ani sekundární direkce, ale spočítáte si stupně a máte hned počet let. To říkám v této souvislosti: Když jsem říkal, že když neznáte čas zrození, tak jako já jsem neznal čas zrození Olgy Hepnarové, podíváte se a vidíte, že v ten den se Měsíc pohybuje od 19° Býka po 2° Blíženců. První signál byl, že byla řidička, knihařka, četla knihy, tak jsem si říkal, že bude 100% Měsíc v Blížencích. Potom je třeba upřesnit další věci. Pluto, který někdy může dávat drastické a dramatické události, je v radixu 18°15´Lva. Když Olga spáchala sebevraždu, měla přesně 13 let. K Plutu si připočtete 13 let – 13 stupňů, takže 18+13= 1°15´ Panny a vidíte, že Pluto dělá přesnou kvadraturu na Lunu, která je 1° 01´ Blíženců. Když se v jejich 13-ti letech dostal Pluto na 1°15´Panny, vytvořil přesnou kvadraturu na Lunu, což mohlo být exponované emotivní období, měla pokus o sebevraždu a hned jsem automaticky cítil, že Luna stojí dobře a tím pádem její čas je správný. Když neznáte čas zrození, dejte si Lunu pro poledne a zkuste sledovat symbolické direkce, jestli něco nedělají na postavení Luny, což může být jako první nástřel, který se dá pak dobře korigovat.

Samozřejmě direkcí tam bylo více, Saturn, který v jejím případě dával pocity osamělosti, když se posune o 13 let, dostane se na 9°27´ Vah, tím pádem dělal přesnou kvadraturu na Uran (9°36´), což může také ukazovat na nějaký neočekávaný skutek.

Uran se v sekundárních direkcích dostal na 22°36´Raka, a MC je 21°47´Střelce, čili Uran dělal kvinkunx na MC, takže chtěla nějakým náhlým činem vyřešit své pozemské bytí.

Psychologové se shodli v jedné věci: Když měla pokus o sebevraždu, potom začali její rodiče měnit její školy, které střídala, což velice špatně snášela.

Na to, že byla divná, si už její původní spolužáci v prvních sedmi třídách zvykli, ale potom, když ji rodiče začali dávat do jiných škol, byla raritou a spolužáci jí začali způsobovat potíže, což skončilo tak, že 23.3. 1965 ji dali do psychiatrické léčebny.

První rok tam byla tři měsíce, na prázdniny se dostala domů a potom tam byla celý následující rok. V začátcích ji nějaké holky vylákaly do koupelny, kde ji zmlátily do krve, protože měly pocit, že si hraje na nějakou dámu, protože se chovala povýšeně, pobyt v léčebně ji strašně poznamenal.

Proto v tom dopise psala, že tehdy v Opařanech poznala zbytečnost psychiatrické léčby a psychiatrie jako takové. To mi opět potvrdilo správnost času, který zde je, protože když nastoupila na psychiatrickou léčebnu, byla konjunkce Pluto s Uranem v Panně a navíc tam byla opozice na Saturna.

Když Olga nastoupila do léčebny, která ji silně poznamenala, to bylo v době, kdy Saturn stál na 10°29´ Ryby, tedy v přesné konjunkci s ASC a Uran stál na 11°58´ Panny. Přesně, když probíhala opozice Saturn-Uran v tranzitech, přesně to se odehrávalo na její ose ASC/DESC, což byl nástup do psychiatrické léčebny.

Když vstoupí Saturn na ASC, je to období, kdy má člověk prohloubit svoji osobnost. Někdy to je bolestné, někdy to je méně bolestné, ale tím, že má ASC v Rybách, měla prohloubit podvědomou mysl, a Uran je změna v nějakých vztazích. Ta změna spočívala v tom, že ona tvrdila, že z určité stránky to mělo výhodu, protože tam studovala s vyznamenáním. Říkala, že tím, že tam měla pokoj od spolužáků, měla relativní klid a školu udělala s vyznamenáním.

Olga Hepnarová podpálení chalupy

Podpálení chalupy 7.8.1970

Olga měla sestru, která byla o dva roky starší a její rodiče měli chalupu. Její sestra tam jednou jela, protože měla zkouškové období, se učit, aby měla klid. V té době to mezi rodiči nějak neklapalo, hádali se, ale to bylo celkem běžné, že se manželé pohádají, ale Olgu napadla šílená myšlenka, že když to spěje k rozvodu, tak mají společnou chalupu a aby se nehádali o majetek, tak ona si jednou v noci zavolala taxík, nechala se dovézt někde poblíž té chalupy, došla tam pěšky a chalupu podpálila, odešla a tu noc tam právě spala její sestra, a Olga se chvíli dívala, jak to hoří a potom odjela pryč. Naštěstí tam bydleli nějací sousedi, kteří se probudili a uhasili to. Na to se nikdy nepřišlo, že to zapálila ona, až potom, a bylo zajímavé, že podpálila chalupu, kde málem uhořela její sestra.

Tranzity:
Když se podíváme, to se stalo 7.8.1970 někdy kolem 2 hodiny ráno. Všimněte si, že Pluto stál na 25°41´Panny a dělal jí přesnou konjunkci na Saturn. A protože Mars má přesnou kvadraturu na Saturn, což ukazuje na energii, která by se měla krotit, tak když jí Pluto vstoupil na Saturn, aktivoval jí tuto kvadraturu. Takže Mars se někdy může projevit násilím, Mars je ve 4 domě, takže se to projevilo násilím vůči někomu z rodiny. Saturn byl 21°54´ Býka, a dělal přesný kvinkunx na MC, což ukazuje opět na řešení nějakých záležitostí pozemského života. MC může charakterizovat jednoho z rodičů, a když říkala, že se rodiče chtěli rozvést, tak aby se nehádali o majetek, to chtěla podpálit, ať mají klid.

Sekundární direkce:

V SD se MC dostalo na 9°41´ Kozoroha a Uran je 9°36´, proti MC je IC, takže nějaká nečekaná událost v domově. Progresivní IC stál přesně na Uranu.

Symbolické direkce:

Mars stál na 16°56´ Raka, Mars je také planeta činu, a dělal přesnou kvadraturu na Neptuna. Může to být nějaká akce, která je nepochopitelná, jakoby akce nějakého psychopata.

Událost s náklaďákem – 10.7.1973 13:45 Praha
Olga Hepnarová masakr

Začneme se zabývat samotným činem, kterým se Olga „proslavila“. Řidička, která projížděla kolem, říkala, že bylo 13:50.

Tranzity této události:
První problém byla její nativní kvadratura Saturn-Mars. To jsou energie (činy), které se mají dostat pod kontrolu. Saturn může blokovat naše touhy, člověk se musí naučit své touhy nějakým způsobem projevit a realizovat, pokud to nedělá, narůstá v něm agrese. Pokud své libido nedostanete ven, samozřejmě může k něčemu dojít. Je logické, že jestliže Saturn, který je přímo součástí této kvadratury v radixu, v okamžiku události stál 27°21´ Blíženců – přesně na stupni Marsu, zaktivoval tuto kvadraturu a testoval, jak energii Olga zvládla nebo nezvládla. Nezvládla ji. To byl velice důležitý tranzit. Protože zde je i Černá Luna (29°44´ Blíženci), Saturn samozřejmě zaktivoval Mars, který je zabarvený Černou Lunou.

Je zajímavé, že Mars (planeta akcí) v ten den stál 12°26´ Beran a dělal přesnou konjunkci na Jupitera. To je přesně to, co říkala: Tady se jedná o princip. Jupiter je planeta filosofů a planeta principu. Jaký princip? Když společnost může likvidovat jednotlivce, tak automaticky jednotlivec má právo likvidovat společnost. Vidíme, že Mars jí tento princip zaktivoval. Současně Jupiter stál 9°40´Vodnář, a 9°36´ Raka je Uran, tedy kvinkunx mezi Jupiterem a Uranem. Její životní filosofie došla k rozhodnutí, že musí udělat nějaký nečekaný (a je to pátý dům – vaše děti, vaše tvůrčí činy) tvůrčí čin. Její filosofie (Jupiter byl ve 12 domě) byla trošičku zcestná, neboť dvanáctý dům ukazuje na její nějaké podvědomé psychické stavy a přivedla ji k přesvědčení, že udělá nějaký nečekaný tvůrčí čin.

Co je činitelem skupinové karmy? Uzly. Dračí hlava ukazuje, jak vy jako jednotlivec karmicky působíte na více lidí a Dračí ohon ukazuje, jak působí jiní lidi na vás. V této události byla tranzitní Dračí hlava 7°42´ Kozoroh, tím pádem stál Dračí ohon půl stupně na Slunci.

Už jen to uspořádání (zde je to v Regiomontanu), kdy některé 2 domy mají hroty v jednom znamení (9+10, 3+4, 11+12, 5+6), některé domy mají sevřené znamení, je nezvyklé, sevřené znamení má mezi 1 a 2 domem (7 a 8), mezi 12 a 1 (6 a 7). Když jsem se díval, že Dračí ohon stál ten den na jejím Slunci, říkal jsem, že mohla mít velký tvůrčí potenciál, jen nenašla cestu, jak ho uvolnit ven. Mohla mít třeba nějaké umělecké sklony, určitě citlivá byla, protože Slunce je v Raku. Všimněte si, Slunce vládne Lvu, který je v šestém domě, a šestý dům je také domem krizí, a souvisí s Pannou, tedy máte něco hledat, něco pochopit, vyřešit. Ona měla řešit svůj tvůrčí potenciál! Měla hledat řešení, jak ho využít a v čem vlastně spočívá. Ale protože Lev je v šestém domě sevřený, je to v podvědomé rovině, takže ona těžce nacházela a vlastně nikdy nenalezla, jak najít cestu ke šťastnému a spokojenému životu, protože Slunce a Lev je vaše schopnost prožívat váš život šťastně a radostně.

Sekundární direkce této události:
Progresivní MC se nacházelo na 12°23´ Kozoroha, dělalo kvadraturu na Jupiter. Její nějaký spor či souvislost mezi jejím pozemským životem či její kariérou a existencí ve společnosti versus její filosofie.

Luna v SD stála 25°04´ Ryby, dělá opozici na Saturn. Je tam sice 1°, ale to se u Luny může brát v potaz. Při tomto vlivu mohlo být vystupňováno její emoční trápení, které ji pronásledovalo.

Poznámka posluchačky. Dělá také aspekt na Venuši.

J.P.: Ano, kvinkunx, takže to se také mohlo projevit tak, že řešila emotivně nějaké vztahy, v tomto případě vztahy obecné, na široké úrovni.

V SD jí stál Merkur 23°43´ na Venuši. Vidíte, že planeta rozumu a planeta vztahů je na stejném místě a vidíte, že opravdu řešila své vztahy. A řešila to nezvyklým způsobem.

Na 10°55´ Panny jí stála Venuše, to už bylo kousek za, ale když si vezmeme, že půl roku před tou událostí Venuše byla 10°30´, čili skoro v konjunkci s DESC, tak se seznámila s Mirkem, to byl kluk, se kterým chodila, byl to jediný člověk, který jí rozuměl a který ji neustále obhajoval. Když jsem četl dopisy, které jí psal do vězení, normálně jsem u toho brečel.

Symbolické direkce:
Olga měla 22 let, když to udělala. V symbolických direkcích jsem nenašel žádnou direkci, akorát jednu a ta stála zato. Podívejte se, když Pluto je na 18 st +13 (let) =1 stupeň a něco Panny, tak jí dělal kvadraturu na Lunu a ona měla pokus o sebevraždu, a když k Plutu přičtete 22 let, dostane se na 10° Panny, takže jí stál přesně na DESC. Symbolické direkce mají silné působení, zde se projevila nějaká dramatická až drastická událost, a když se dává Pluto do souvislosti s mafií, tak se může dávat do souvislosti i s terorismem v mezilidských vztazích nebo na veřejnosti.

Poprava Olgy – 12.3.1975 (asi zrána)
Poprava Olgy Hepnarové

Olga totiž celou tu dobu byla s tím smířena, říkala, že to přijímala, když ji odsoudili, říkala, že děkuje soudu za vynesení rozsudku, že se odvolávat nebude. Psal o ní spisovatel Hrabal, který, když seděl někde v hospodě na pivu, se tam potkal s katem, který Olgu popravoval. Popravčí říkal Hrabalovi: Ta krásná slečna mi totálně znechutila mé řemeslo. Protože když ji vyváděli ven, ona se pozvracela, počurala, a když jí dali oprátku na krk, tak se pak najednou uklidnila.

Tranzity:
Při popravě Pluto stál 8°22´ Váhy, vidíte, že dělá přesnou kvadraturu na Slunce. Neptun stál 11°47´ Střelec, dělal kvadraturu na oba karmické uzly.

Všimněte si, jak jsem říkal, že v okamžiku smrti jsou hodně aktivní kvinkunxy. Uran stál 1°57´ Štíra, dělal přesný kvinkunx na Lunu. Saturn stál 11°57´ Raka, to znamená, když byla ta událost přejetí, stál jí na Marsu, potom se posouval dále a když nastala poprava, dělal jí kvadraturu na jejího Jupitera v prvním domě.

Sekundární direkce:
V SD stála Luna 17°06´ Berana, dělala přesnou opozici na Neptuna do 7 domu, potom je zvláštní, že Venuše stála 11°56´ Panny, uzly jsou 12°03´, čili v den popravy stála Venuše na Dračím ohonu – nějaké karmické působení ze strany lidí (lidé ji vrátili to, co ona udělala).

Symbolické direkce: V den události jí Pluto stál na DESC (udělala brutální čin na veřejnosti a proti veřejnosti), a protože poprava byla za rok a půl, Pluto se posunul na 12°03´ Panny, takže když se jí dostal na Dračí ohon, poprava (veřejnost jí to vrátila). Pluto to v symbolických direkcích dobře mapoval.

Solární horoskopy:
Udělal jsem si soláry na rok 1973 (pro událost přejetí), potom jsem si udělal solár na rok, kdy byla popravena.

Solár popravy:
Když si uděláte solární horoskop na rok 1974, který platil až do léta 1975, a ona byla popravena na jaře 1975, tak tam bylo zajímavé postavení: V solárním horoskopu bylo: Slunce, Merkur a Saturn v konjunkci, ale v jaké konjunkci! Slunce 8°17´, Merkur 8°52´, Saturn 8°19´, čili všechny tři planety na jednom stupni, a MC bylo 8°01´! Všechny tyto tři planety stály přesně na stupni MC, a na ASC (6° Váhy) stál Pluto 4°08´, který jí dělal kvadraturu na tyto tři planety, které stály přesně na MC. To se málokdy stává, aby tři planety včetně MC byly přesně na jednom stupni.

Solár události přejetí:
Solár začal fungovat týden předtím, než to udělala. V soláru pro rok 1973 stála Luna na 4°37´ Raka, což je ten pátý stupeň Raka, jestli si vzpomínáte na jeden z nejznámějších ze Sabiánských symbolů: Automobil zachycen vlakem na přejezdu. Luna tuto událost v tomto soláru perfektně mapovala.

Metody upřesnění času zrození a horoskop početí (obecně):

Když se bavíme o takovém extrémním případu, na tom se člověk nejlépe naučí astrologii, protože třeba já jsem si chtěl upřesnit čas narození Michaela Jacksona, hledal jsem na internetu jeho čas a na zahraničních stránkách byla nějaké studie, kdy pomocí direkcí a tranzitů upřesňovali čas jeho zrození, ale byli vedle jak ta jedle, takže jsem si chtěl také upřesnit jeho čas podle jeho životních událostí, ale to se nedá číst, protože když to nepíše přímo M. Jackson, tak ty veškeré choulostivé tranzity neuvede, kdežto u Olgy Hepnarové to jsou fakta. Když si vezmete její pohnutý život, co prožila a udělala za 22 let svého života, kladl jsem si otázku, kde se to v tom člověku sebralo? Odkud a proč to je? Ten člověk se s tím narodí nebo jak? Myslím si, že to musí mít nějaké karmické pozadí.

Víte, že se zabývám horoskopem početí mnoho a mnoho let, dokonce jsem zde měl specielní přednášku, jedna moje metoda vyšla i v Konstelaci (astrologická revue), ale stále pokračuji v tomto výzkumu dále.

Toto je téma, ve kterém se astrologové asi těžko shodnou. Když se podíváte na diskuse na astrol. stránkách, dokonce tam vstupoval někdo ze Slovenska, nějaký odborník, který se dušoval, že tuto metodu perfektně zná, tak vím, že ji 100% nezná, protože jediná astrologická možnost, jak vypočítat okamžik početí, je to, co všichni známe z tradiční astrologické literatury – Hermovu váhu. Už přesně neznám ten princip, jak je to formulováno, ale Hermova váha říká: Tam, kde stojí Luna při zrození, musel být ASC nebo DESC v horoskopu početí, a naopak: Tam, kde je ASC nebo DESC v horoskopu početí, bude stát Luna při zrození. Oni si prohazují místa. A ještě tam dal pravidla, že pokud je při zrození Luna rostoucí (přibývající), tak toto místo bylo ASC, a pokud je Luna ubývající při zrození, tak toto místo bylo místem DESC v horoskopu početí. Hodně astrologů s tím pracovalo, samozřejmě docházeli k rozporuplným výsledkům, potom se snažil jeden anglický astrolog to upřesnit, a zavedl na základě indické astrologie tzv. pohlavní stupně, že Luna musela splňovat ještě podmínku pohlaví, když s někdo narodil jako žena, jeho Luna musela stát při početí na ženském pohlavním stupni atd. A to je právě ta metoda, kterou používá ten Slovák, který s tím vyrukoval, ale já zde můžu přísahat, že Hermova metoda neplatí. Tak, jak je formulována, neplatí. Z Hermovy váhy platí jediná věc, že zde existuje souvislost mezi Lunou při zrození a astrologickými domy při početí, a zase – tam, kde je Luna při početí, budou astrologické domy při zrození. To je pravda. Ale není to tak, jak to říká Hermes, že by to byl jenom ASC nebo DESC. Těch domů je více. Tato souvislost funguje. Ale protože problém je v tom, že astrol. domů je více, je tam více možností a je třeba najít tu správnou možnost.

Horoskop početí Olgy Hepnarové: 2.10.1950 19h 28 min 52 SEČ Praha.
Zde máme horoskop početí Olgy Hepnarové.
Početí Olgy Hepnarové

Tři fáze inkarnace Ducha:

Během mých výzkumů to nějak ve mně zrálo a bylo mi odhaleno, že ta inkarnace, když se duše inkarnuje, má tři fáze: Poslední fáze je samotný porod – zrození. Předtím předcházel okamžik početí a před početím existoval okamžik, kdy duše, která se nacházela v duchovním světě, pojala úmysl, že se inkarnuje na Zemi.

Ovšem tento okamžik je velice těžké vypátrat, protože je někdy x let před vlastním početím, takže je to problém, ale všechny tyto tři okamžiky jsou astrologicky propojeny.

Můžu říct, že ten okamžik, kdy duše pojme úmysl, že se inkarnuje na Zemi, má mužskou povahu a proto souvisí s otcem zrozence, protože jak se duše rozhodne inkarnovat, tak ona x let dělá průpravku na vlastní inkarnaci. V duchovním světě se trénujete na to, co vás zde může potkat. Zde nepřichází nikdo nepřipraven, musíte zažít nějaké modelové situace, když čtete nějaké knihy, kde lidé vzpomínali na zkušenosti před zrozením, tak říkali, že jim byly ukazovány situace, které musí podstoupit. Takže jako kdybyste byli trénováni na vlastní pozemskou misi a teprve pak jste naposledy dotazováni, jestli chcete, když už přibližně víte, co vás asi potká, do toho jít nebo ne. Pokud se rozhodnete, že ano, chci do toho jít, tak dochází k okamžiku početí a tento okamžik má ženskou povahu, proto souvisí s píše s horoskopem matky, kde se 9 měsíců vyvíjíte, pak dochází ke zrození, a to je to výsledné dítě.

Kdy ta duše pojme úmysl, že se inkarnuje, a začne její příprava na tu pozemskou misi, to souvisí s píše s otcem, horoskop má mužskou povahu, okamžik početí, je moment, kdy je duše dotazována a souhlasí, že toto zde podstoupí, takže nikde zde nejde z donucení, všichni jsme zde přišli dobrovolně. A když si řeknete: Ano, půjdu do toho projektu, dochází k početí, což je začátek vašeho těla. A s tímto tělem se pojí určitá karma. Když se vrátím k tomu prvnímu okamžiku, duše přichází na svět skrze otce, vchází do ženského vajíčka, skrze ženu získává duše tělo a svoji karmu, a teprve to výsledné dítě toho, je okamžik zrození. Správně by měl člověk znát všechny tři horoskopy.

Nebyl by problém, kdyby znal každý přesně na minutu čas svého zrození, a kdyby byla známa doba těhotenství, protože u každého je to jinak, tak to není problém se dopracovat k horoskopu početí, to je za pět minut. Problém je v tom, že jsou nepřesné vstupní údaje. Protože když mi někdo řekne čas zrození, vždycky si to prověřuji. Někdy jsou případy, že je čas zrození, a metoda, kterou používám, to dává na minutu stejně. Dělal jsem kamarádce korekci, měla čas z porodnice 22°h12 minut, dávalo mi to o deset minut rozdílné výsledky, až jsem potom pochopil, že je ve hře ještě jedna věc, díky které mi to dalo konečný výsledek 22h 12 min 29 vteřin. Kdyby byly vstupní data přesné, tak není problém to spočítat. Je dobré znát horoskop početí nebo není to dobré znát? Je i není.

V prvé řadě si musíme ujasnit, v čem je rozdíl mezi horoskopem početí a horoskopem zrození. Horoskop početí je karmický horoskop. Horoskop početí ukazuje, kam jste to dotáhli v minulém životě, jak jste se rozvinuli. Horoskop zrození na to nějakým způsobem navazuje, a máte ve svém vývoji pokročit dále.

Abychom to pochopili, uděláme si jednoduchý obrázek:

Jak dlouho trvá těhotenství? 273 dnů. Proč? Protože Luna oběhne kolem zeměkoule za 27,3 dne. Když dojde k okamžiku početí, až do okamžiku vašeho zrození by to měla Luna oběhnout 10x, což je 273 dnů.

Bavme se nyní o hypotetickém případě, že Luna by přesně oběhla 10x. Budeme nyní řešit koncepčně, Luna vládne v Raku. Kde dochází k početí? V ženské děloze, kterou ovládá Rak. Když to budeme řešit principielně: Luna je doma (v Raku), někde v děloze, tam dochází k okamžiku početí – ke spojení mužské spermie s ženským vajíčkem, a co se děje? Luna oběhne 10x a v ideálním případě by se měla dostat na to samé místo, jaké bylo v okamžiku početí, což by byl ideální případ. Uvědomte si, že Luna je vládcem minulosti, to nikdo nemůže zpochybnit. Vidíte, že v okamžiku početí Luna symbolizuje nějakou minulost, protože to je Rak, a v okamžiku zrození se vrátí po 10 na stejné místo, dochází ke zrození a zase ukazuje minulost. Rak a Luna za všech okolností ukazuje minulost. Jak v okamžiku početí, tak v okamžiku zrození. Proto to souvisí s karmou (minulostí).

Ale vezměte si hypotetický případ, že v okamžiku početí vstupuje do hmoty lidský duch. Slunce symbolizuje samotné jádro každé lidské bytosti, tak kde ono vstupuje? Zase v děloze. V okamžiku početí vstupuje lidský duch (v děloze) do hmoty a vznikne začátek nového těla. Ale těch 273 dnů, což je 10 lunárních otáček, tak co se stane se Sluncem? Ono jede, jede, jede, a když udělá kvadraturu na své postavení, dochází ke zrození.

Při zrození by Luna měla stát v ideálním případě přesně tam, kde stálá při početí, kdežto Slunce by mělo dělat na svoji polohu kvadraturu, protože to je přibližně 273°. A protože nás zajímá ne nějaká minulost, ale to živoucí v člověku, což je lidský Duch (Slunce), tak zde vám to vysvětluje, jaký je rozdíl mezi horoskopem početí a horoskopem zrození. Slunce v horoskopu početí, symbolicky řečeno, je v Raku, což je minulost. Horoskop početí vám odhaluje nějakou vaši minulost (váš předcházející život), kdežto při zrození symbolicky řečeno, se Slunce dostává na začátek Berana, což je vaše přítomnost, ale hlavně – je to vaše Individualita. Beran je proces individualizace.

Každou novou inkarnací duše, která vchází do světa, se snaží čím dál více individualizovat a stát se jedinečnou, neopakovatelnou bytostí. Když jsme byli kdysi v primitivních podmínkách lidské existence, všichni jsme byli stádo. Vedli jsme stádovitý život, byli jsme jako monotónní masa. Až vývojem civilizace se čím dál více z toho stáda začínají vypichovat specifické jednotky, že je někdo naprosto výjimečný v něčem jiném. Uvědomte si, že každou inkarnací se život snaží skrze lidi vymanit ze stádovitosti a snaží se neustále vyvíjet jednotlivce, kteří jsou naprosto jedineční, výjimeční a neopakovatelní.

Rozdíl mezi horoskopem početí a horoskopem zrození:
To je zásadní okamžik mezi horoskopem početí a horoskopem zrození. Horoskop početí vám ukazuje na minulou inkarnaci. Tam můžete hledat otázky, proč se někdo odmalička projevuje nějakým způsobem. Protože dětství je hodně poznamenáno Lunou. Kdežto horoskop zrození je program, který jste si navolili (život vám navolil), co máte dělat, abyste se rozvíjeli v procesu individualizace. Abyste se stali čím dál více neopakovatelnou jedničkou (jedincem).

Dneska si ukážeme, když máte dobře spočítaný horoskop početí, musí události, které se vám staly v průběhu života, v tranzitech a direkcích perfektně hrát. Tak, jako hrají v horoskopu zrození, musí hrát i v horoskopu početí. Akorát rozdíl je v tom, že tranzity a direkce v horoskopu zrození mapují, jak pracujete na svém procesu rozvíjení vlastní Individuality, kdežto v horoskopu početí vám ukazují na karmické pozadí. Věci, které mají karmické pozadí, nemusíte najít v horoskopu zrození, ale najdete to až v tranzitech a direkcích na horoskop početí.

Horoskop, který je úplně první, je zajímavý v tom, že je to horoskop, kdy duše pojme plán, že se zrodí, a tento horoskop dobře hraje na vztahové události. Když jsem porovnával nějaké své důležité záležitosti ve vztazích, lásky, rozchody atd., tak se to velice dobře projevovalo právě v tom prvním horoskopu, kdy se duše rozhodla inkarnovat.

Rozdíl mezi horoskopem zrození a horoskopem početí Olgy:

Když si všimnete Olgy, když byla pořád uzavřená a osamocená, lidé jí pořád ubližovali, takže se jim chtěla pomstít, tak si všimněte, že v horoskopu zrození měla ASC v Rybách, Slunce v Raku, byla citlivá, emotivní bytost, hodně pohroužena do svého vnitřního prostoru, kdežto v horoskopu početí vidíme, že ASC je v Blížencích, Slunce je ve Vahách. To nám ukazuje, že v minulém životě byla hodně vztahově laděna. Vládce ASC – Merkur je v Panně v konjunkci se Saturnem a v konjunkcí s Venuší. Protože je to vládce horoskopu početí a navíc v pátém domě (domě lásek a mileneckých vztahů), nám to ukazuje, že nějakým způsobem v minulém životě mohla zažívat nějaké těžkosti. Protože Merkur, Venuše a Saturn v konjunkci ukazuje, že tam může být hodně přemýšlení o vztazích a hodně přemýšlení o problémech, které se vztahy souvisí. Byly zde také a nějakým způsobem prožity nějaké vztahy, které byly poznamenány nějakými událostmi nečekaného charakteru, které byly spojeny s velkým utrpením, a je otázka, jestli to prožila ona na sobě, že jí někdo ubližoval, anebo jestli ona byla zdrojem utrpení druhých. Mars je poblíž DESC, takže mohla prožívat nějaké partnerské vztahy, které byly poznamenány nějakým násilím. Mars v sedmém domě může odhalovat, že tam byly nějaké násilné události, že se setkala s agresí atd.

Když se vrátím ke Slunci ve Vahách, je zde vidět, že tím, že jí Slunce dává povahu, která je partnersky založená, a Neptun v konjunkci ve Vahách zase může ukazovat na nějaké prapodivné vztahové záležitosti, které hraničí až s šílenstvím. Navíc je tato kvadratura potvrzena Uranem. Navíc je to v šestém domě, což ukazuje na řešení nějakých problémů, protože Panna je snaha něco nalézt a vyřešit. Proto se říká, že šestý dům je dům nemoci, ale to nejsou jenom nemoci, šestý dům je obecně dům životních krizí. To, co máte v šestém domě, podle toho můžete očekávat, že tam v největší pravděpodobnosti můžou probíhat vaše životní krize. Nemoc není nic jiného než určitá životní krize. Zde mohly být nějaké životní krize, které byly spojeny s partnerstvím, a byly to krize, které toho člověka přiváděly až k šílenství. Já z toho horoskopu početí mám dojem, že ona opravdu řešila silně partnerské záležitosti v minulém životě a byla to pro ni velice svízelná oblast. Když vidím, že vládce ASC je v konjunkci se Saturnem a Venuší – potíže ve vztazích, a hodně na to musela myslet, hodně o tom taky mluvila, a navíc, v domě životních krizí je Slunce konjunkce Neptun ve Vahách, kvadratura Uran do druhého domu, a navíc Mars v sedmém domě může ukazovat, že partnerství bylo poznamenáno nějakou agresivitou, nějakým násilím. Vidíte, že to je nějaký problém, který ona už ve vztazích měla, a v tomto životě jakoby na to navazovala, a v tomto životě měla jít do sebe, protože měla ASC v Rybách, Slunce v Raku, takže nyní měla hledat problém někde v sobě, v sobě měla něco vyřešit.

Když máte horoskop početí dobře spočítaný, zjistíte, že události, které se odehrály v tomto životě, hrají i v horoskopu početí.

Horoskop početí Olgy

Tranzity:
Olga byla popravena 12.3.1975. V tranzitech byla kvadratura Pluta na Slunce, takže v horoskopu početí stálo Pluto v den popravy na 8°22´ Váhy a bylo přesně v konjunkci se Sluncem v horoskopu početí. Nikdy není přesné, že by Slunce v horoskopu početí a Slunce v horoskopu zrození svíralo kvadraturu, protože někdy to je jenom 8 měsíců, někdo to je 8,5 měsíců, je to různé, ale Olga byla případ, kdy těhotenství bylo skoro přesné. Pluto jí stálo přesně v konjunkci se Sluncem, dále uzly (karmický činitel) stály na 4°01´ Střelec (Dračí hlava), a vidíte, že osa karmických vlivů jí stála přesně na Marsu v sedmém domě. Když to promítnete to minulosti, tak přesně navazovaly na tu agresivitu, kterou zažívala ve vztazích v minulém životě. Uran stál 1°57´ Štíra, a dělal jí kvadraturu na ASC, a musel, protože to je místo, kde stála Luna při zrození, takže jí dělal kvinkunx na Lunu. Dále silný vliv – Saturn 11°57´ Rak, takže vlastně celou tu dobu (asi rok a ¾), kdy byla zavřená ve vazbě a čekala na ortel a na smrt, jí Saturn chodil přes Urana. A navíc – v Raku, takže musela zažívat velice prapodivné niterné vztahy. V den popravy už byl Saturn dva stupně za Uranem v tranzitech, ale celou tu dobu pobytu jí chodil kolem Urana.

Sekundární direkce:
Mars stál 22°30´ Střelec a dělal jí opozici na Lunu v prvním domě. Samozřejmě tam toho bylo více, co bylo zajímavé, Venuše kvinkunx Dračí hlava atd.

Symbolické direkce:
Jestliže horoskop početí je začátek (vznik) vašeho těla, tak smrt (konec tohoto těla) musí být také zaznamenána v horoskopu početí. Protože horoskop zrození není o vzniku těla, ale je to snaha duše se individualizovat. V okamžiku početí a během těhotenství jste závislí a ovládáni vaší matkou, když se matka zabije, zabije i vás, plně jste odevzdáni do jejího osudu, ale teprve v okamžiku, kdy opustíte svoji matku, dochází ke zrození a osamostatňujeme se a snažíme se odlišit od matky – být nějakou individualitou.

První, co mne zaujalo (a je to počítáno v Regiomontanových domech), když početí bylo v roce 1950, poprava byla v roce 1975, takže 25 let a Mars (vztek) se symbolicky dostal přesně na hrot osmého domu a ten vztek, který projevila na lidi, ji stál život.

ASC (jedinec) se dostal ne 25°24´ Blíženců, a dělal kvadraturu na Saturna, a uvědomte si, že když hrot osmého domu je 29°, tak začátek osmého domu je v Kozorohu, takže Saturn je v tomto případě spoluvládcem osmého domu. Když se dostal direktivní ASC do kvadratury na spoluvládce osmého domu, došlo k úmrtí.

Luna v symbolických direkcích tohoto horoskopu se dostala na 16°10´ Raka, a dělala přesnou kvadraturu na Neptuna. Ona taky začala v té době blbnout, protože byla v té době ve vězení a začala tvrdit, že vůbec není Olga Hepnarová, ale tvrdila, že je nějaká Sandy Winiferová (dávala si nějaké anglické jméno), že Antonín Hepnar vůbec nebyl její otec.

Popisuje to v knize:
Poprvé to tajemně vonící jméno padlo před Městským soudem 3.dubna 1974, svědek Miroslav na přímý dotaz sdělil: Mohu jako člověk, který s ní trávil dost času, potvrdit, že Olga prohlašovala, že se jmenuje Winiferová a nemá s panem Hepnarem nic společného. Nemohu posoudit, zda o tom byla úplně přesvědčena, odhadoval bych toto její přesvědčení tak na 90%, říkala, že se jí o tom pořád zdá, ale nevzpomínám si, že by mi sdělovala podrobnosti těchto snů.

Takže v horoskopu početí je to dobře monitorováno, ale podíváme se, jak byla monitorována ta samotná událost, kdy s tím náklaďákem najela.

Tranzity události najetí náklaďákem v horoskopu početí:
První, co mne zaujalo, když jsem se díval na tu událost, když Olga přejela těch 8 lidí, jak se to projevilo v horoskopu početí. V okamžiku události v tranzitech stál Neptun na 5°01´ Střelec a dělal skoro přesnou konjunkci s Marsem. Jestliže chápeme, že Mars je akce a Neptun je iracionálno, tak když si to spojíme, je to iracionální (nepochopitelná) akce v oblasti partnerství (veřejnosti či vztahů). Jen to navazovalo na agresi, kterou měla ve vztazích v minulém životě.

Víme, že když máme horoskop zrození, tak Saturn stál přesně na Marsu – 27°21´ Blíženců, tady stál 28°21´ Blíženců a Venuše je 28°10´, takže Saturn dělal kvadraturu na Venuši, která má v horoskopu početí konjunkci Venuše-Saturn, to je to zklamání v partnerství. Takže Saturn v dalším životě aktivoval tuto karmickou konstelaci, tak to zklamání ve vztahu se zase vyprojektovalo. Jupiter, který zde je přímo vládcem osmého domu (domu smrti), stál v okamžiku té akce 9°40´ Vodnář, a dělal kvinkunx na Uran do druhého domu v Raku, takže jako vládce osmého domu – nějaké nečekané rozhodnutí, nečekaná akce.

Sekundární direkce na událost:
Mars stál 21°17´ a samozřejmě že SD působí hodně silně (na vnitřní rovině), takže Mars dělal opozici na Lunu. Vidíte, že tam hodně figuruje Mars (ale Mars z minulého života). Proto ona asi měla v radixu Mars ve čtvrtém domě. To, co máte v horoskopu zrození ve čtvrtém domě, to je nějaká esence z vašeho minulého života, kterou máte v prvé řadě zpracovat. V horoskopu zrození není zanesen celý tento karmický horoskop, ale z toho horoskopu zrození to, co máte ve čtvrtém domě, je zaneseno to nejdůležitější z předcházejícího života, co máte v prvé řadě zpracovat, čili ona tam má Mars.

Symbolické direkce:
V okamžiku smrti stál Mars na hrotu osmého domu, ale v události, která se stala necelé dva roky předtím, stál Mars 27° 35´ Střelec, a Venuše je 28°10´, takže dělal kvadraturu na Venuši. Opět – nějaká agresivita ve vztazích.

To, že taková byla odmalička, naznačovalo, že měla nějaké bolestné vztahy už v minulosti a nakonec to bylo poznamenáno nějakou agresivitou ve vztazích, a když dáme tranzity a direkce na horoskop početí, zjistíme, že tam je pořád akční Mars.

Nela – dívka bez očí

Horoskop (radix: 17.7.2002 – 18:35 SEČ OV – korekce mi vyšla úplně přesně), který jsem tenkrát dělal, je na stránkách Astrology Pacific, tehdy jsem tam neviděl nějaké mimořádné zvláštní konstelace, akorát tam bylo při zrození, že jí stál celkem přesně Chiron na ASC.

Ukážeme si její horoskop početí. Je to dcera mého kamaráda, která, když se narodila, neměla nic pod víčky. Měl jsem datum jejího narození a ukázalo mi to, že musela být narozena někdy na začátku devátého měsíce, to znamená, že byla zrozena o tři týdny dříve, a matka mi potvrdila zpětně, že je to tak.

Horoskop jejího početí: 5.11.2001 – 15:47:15 Ostrava
Jestliže horoskop početí má symbolizovat nějakou karmu, a jestliže se někdo narodí bez očí, tak to je tedy silná karma. Tato dívky má nyní čtyři roky, takže nelze nějak sledovat tranzity apod., aby se potvrdilo, jak to šlape, ale když se podíváte na tento horoskop, je zvláštní v jedné věci: Málokdy se vidí tak přesné aspekty. Velice důležitá je konjunkce Neptun-Mars. Neptun je 6°05´ a Mars 6°09´, což je na čtyři obloukové minuty přesná konjunkce. Dále na půl stupně opozice Saturn (13°37´) – Pluto (13°56´). Dále konjunkce Merkur (26°19´) – Venuše (26°42´). Vidíte tři výrazné aspekty s přesností do jednoho stupně. Konjunkce Mars –Neptun v jedenáctém domě ukazuje, že jedenáctý dům je dům skupinových aktivit, 11 dům znamená, jak se chováte mezi lidmi a co děláte, takže tato konjunkce ukazuje, že v minulém životě byly nějaké iracionální činy v oblasti partnerských a veřejných záležitostí. Tyto vazby (Mars-Neptun) jsou často u nějakých fanatiků. Pokud by tam byl ve hře nějaký fanatismus, a je zde Saturn opozice Pluto (přesná), je z osmého do druhého domu a souvisí se Střelcem (s nějakou filosofii, náboženstvím), tak jestli to nebyly nějaké záležitosti, které souvisely, když to řeknu zjednodušeně s majetkem a smrtí, a s záležitostmi náboženství a ideových otázek.

Slunce je ve Štíru v sedmém domě. Sedmý dům je partnerství, Slunce může být nějaká výrazná, vládcovská kvalita, je to ve vztazích a Štír může naznačovat nějaké bolestné události (nechci říkat smrt), a na to je ještě kvadratura k Uranu. Je to v oblasti jedenáctého domu, tedy ukazuje, jak se člověk chová k lidem. Zde to naznačuje nějaké záležitosti v oblasti partnerství, které mohly být nějak dramatické. Měsíc je 6°12´ a to je přesný kvinkunx. Nechci nikomu rýpat do minulosti, ale v horoskopu početí můžeme vidět, že za tou holčičkou mohou být nějaké šílené vztahové problémy, které třeba ona někomu způsobila, nevím.

přednášející Ing. Jaroslav PopelkaZ pragmatického hlediska: Když jsem se bavil s jednou mojí spolupracovnicí z Vítkovic, která je už v důchodě, a ona je dobrovolnice v nějaké ostravské organizaci, kde se scházejí nevidomí lidé. Říkala mi, že tam mají také nějakou mladou ženu, která má přes dvacet let, která má tento případ, že se jí nevyvinuly oční bulvy. A ta spolupracovnice říkala, že to se stává, když matka prodělala během těhotenství nějakou infekční nemoc. Ta matka si toho ani nemusí všimnout, ale pokud to prodělá, tak to může poznamenat ten plod tak, že se mu nevyvinou oční bulvy. A to se odehrálo před porodem, takže něco takového ani nemůžete v horoskopu početí najít, to můžete najít jedině v horoskopu početí. Jestliže Mars je vládce Štíra (nějakých sexuelních záležitostí), a Neptun má na starosti infekce, otravy atd., takže vidíte, že je zde spojení nějaké sexuelní aktivity a je to napojeno na možnost nějaké infekce. Takže ti, kteří nevěří v nějakou karmu, tak zde vidí, že v okamžiku, kdy došlo ke vzniku toho tělíčka, tak zde bylo nějaké nebezpečí získání nějaké infekce. A tato konjunkce má navíc kvadraturu od Slunce a dále – kvinkunx …

Kvinkunx vám dělá nějaké potíže, ale skrze ty potíže vás nutí pochopit, v čem děláte chybu a co máte nedořešené.

Kvadratura vám dělá potíže, které se vám snaží dát najevo, že něco vůbec je, že ve vás vůbec nějaký problém existuje, ale kvinkux se nespokojí s tím, že vás přinutí si jen uvědomit, že je to nějaký problém, který přehlížíte, ale kvinkux vás nutí k tomu, abyste ho pochopil, v čem je ten problém. Kvinkunx má stejnou podstatu jako Panna – z jedné strany a z druhé strany to má podstatu jako Štír. Právě proto nechápu, když všichni dávají Štíru takové názvy jako se smrt a sex, a kvinkunx má stejnou povahu, tak jak může někdo tvrdit, že kvinkunx je slabý aspekt? To je, jako kdyby někdo řekl, že Štír je slabé znamení. Záleží, z které strany se na to díváte. Jedna planeta vnímá tu druhou jako Panna, ale ta druhá ji vnímá jako Štír.

Poznámka: Při zkoumání všech tří horoskopů – zrození, početí a rozhodnutí se inkarnovat (obecně) jsem pochopil, že život není nic náhodného, je to proces, jakoby architekt řešil nějaký cíleně připravovaný akt, a nakonec to všechno naznačuje, že účelem života je, aby se Tvůrce vesmíru stal člověkem, k tomu to všechno směřuje.Další stránka - Masakr Olgy Hepnarové


Astrology Pacific 1   |   Astrology Pacific 2   |   Zajímavosti   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
astrologie astrologie.cz Karel Tichý