Astrology Pacific 1       |       Zajímavosti      


Správný čas radixu České republiky
Ing. Miloslav Ponkrác


Dobrý den,
vážený pane Tichý, v naší olomoucké skupině právě probíhá debata ohledně správného času vzniku Československa. Vzhledem k tomu, že mi posíláte na mojí adresu zajímavé materiály a jsou pro mě velkým poučením a radostí, posílám i já materiál, který jsem zaslal olomoucké skupině do debaty.
Dokazuji v něm, že správný čas radixu České republiky je 10:42, a že lze i na jeho základě dobře vysvětlit co se dělo 21.8.1968 (abyste měl trochu kontextu: bránil jsem se tak proti předloženému argumentu pana Špůrka, že tento radix dostatečně nevysvětluje tuto událost, když to zjednoduším o co tu šlo).
S pozdravem
Miloslav Ponkrác


Sekundární direkce pro 21.8.1968

sekundární direkce

1) Direktivní Mars v Kozorohu provede útok kvadraturou na radixovou Venuši ve Vahách v 10. domě.

Mars v Kozorohu = ctižádostivý, hodlající dobýt a připojit do svého vlivu další území

10. dům v mundánním horoskopu znamená jasně vládu, parlament vládnoucí kruhy.

Konstelace hovoří celkem jasně - Mars (útok) na svébytnost vlády (10. dům). Dokonce útok v srpnu 1968 odpovídá i charakteru Marsu - Mars není diplomat, ani nic neskrývá - v roce 1968 jsme byli naprosto hulvátsky, bez skrupulí napadeni cizími vojsky před zraky všech národů - a nikdo se ani nepokusil nijak skrývat, že jde o útok, nikdo nemlžil, netaktizoval, nelhal - Marsovský charakter napadení je tam jasně patrný.

2) Direktivní Descendent (tedy bod, který znamená reakci druhých a okolních národů) je v konjunkci s radixovým Neptunem České republiky - dočkali jsme se tedy po Neptunovsku značné deziluze a na vlastní kůži jsme poznali jak se na nás všichni vykašlali. A protože direkce mají význam jen ve vztahu k radixu - škodlivost a síla této konjunkce rx.Neptun/dir.Descendent je v radixu České republiky podložena silou kvadratury Merkur/Neptun v radixu vzniku Československa. Velmi zajímavé je i postavení v domech, ale nechám na vážených čtenářích.

3) Direktivní Měsíc v Blíženců v naprosto přesné konjunkci na descendentu radixu České republiky je jen obdobou předchozí konstelace a hovoří více, než výmluvně.

Tímto dokládám mimo jiné i důležitost sekundárních direkcí v mundánních horoskopech.Tranzity pro 21.8.1968

tranzity

1) Asi nejnápadnější je tranzit Neptuna ve Štíru a v 11. domě radixu Československa. Tento tranzit Neptuna kvadraturou napadá 2. a 8. dům radixu (2. dům = naše vlastnictví, 8. dům = vlastnictví druhých, a toto napadení těchto domů Neptunem dělá zmatek, zda náš majetek řídíme my, a nebo vláda cizí země, a co skutečně patří nám a co cizí zemi).

Neptun konkrétně napadá Lunu v 8. domě radixu - 8. dům v mundánních horoskopech znamená tajnou službu - došlo k vlivu tajných služeb a celé zákulisní zahraniční politiky z cizí mocnosti (předbíhám - zde hraje i 12. dům, který byl před i po události atakován tranzitujícím steliem planet)

Neptun také napadá Uran ve 2. domě ve Vodnáři - jak jinak to chcete vysvětlit, že přicházíme o vlastní státní svobodu a to typicky Neptunovským způsobem - my cizí mocnost jsme Vaše svoboda, buďte nám vděční - Neptun zamlžuje kdo je kdo.

2) Zajímavé je, že je tu zajímavá kladná konstelace, a to ochrana Urana ve 2. domě sextilem od velmi dobře tranzitovaného Saturna ve 4. domě. Dá se to zhruba (byť nepřesně) vyložit tak, že základní domácí věci, jako je zemědělství a továrny a další projekty (= 4. dům) nebyly nijak napadením cizí mocnosti zničeny, ani nijak znehodnoceny, či odebrány naší republice. Ochrana od Saturna ve 4. domě radixu způsobila, že nedošlo ke zničení žádného majetku, a že majetek Československa a jeho komodity nebyl nijak nepříznivě dotčeny napadením.

Došlo tedy spíše ke ztrátě "duchovní" svobody a svobody rozhodování vlivem napadení, majetek byl chráněn.

3) Tranzit Marsu v kvadratuře na radixového Merkura v 11. domě (a v konjunkci s radixovým Neptunem). Mars tranzituje 8. domem radixu Československa a nevybíravě a hrubě umlčuje naše názory (Merkura).

4) Opět kladný tranzit - tranzit Měsíčního uzlu 3. domem, který kladně hází trogon na radixového Neptuna - tedy nepodařila se cizí mocnosti dezinformační a lživá kampaň zcela, ale pravda se říkala jen v domácích kruzích (= 3. dům) a v rodině, ale navenek se muselo mlčet a předstírat, že to nevíme, protože tam už ochrana a působnost 3. domu nesahá.

5) Tranzit Měsíce Rakem a 7. domem radixu v kvadratuře na Černou Lunu v 10. domě radixu Československa - tento tranzit způsobil, že chováním okolních států (= 7. dům), kteří si hleděli hesla co není doma, to nehas (= Rak), jsme pohřbili naší naději na to, že bychom si vládu a státní uspořádání řídili podle našeho přání (= Černá Luna v 10. domě).

Celý charakter určují i další konstelace v horoskopu, ale skončím, protože už tak je mail příliš dlouhý.

Závěr: Všimněte si dvou věcí a toto je poučení, které chci dát:

1) Velmi bohatě používám ve výkladu událostí radixové domy Československa, a ony sedí - to je mimo jiné i můj důkaz, proč si myslím, že horoskop pro 10:42 je platným časem založení České republiky.

2) Všude vidím, že všichni hledají jen záporné aspekty, ale všimněte si, že ve výkladu události jsem pracoval i s příznivými aspekty. Není příliš vhodné si myslet, že celé pozadí události Vám horoskop prozradí, když se bude chovat černobíle - a při kladných událostí budete hodnotit jen kladné aspekty a při záporných jen nepříznivé. Nedělejte to.

Přeji hezký den
Miloslav Ponkrác
Vážený pane Tichý,

jen si dovolím připojit poznámku k textu Správný čas horoskopu ČR.
Na toto téma se konala nedávno debata na půdě Astrologické společnosti ČR.
Podle mě fungují tranzity transaturnů na večerní variantu, zejména na osu ASC - DSC.
U dopolední varianty fungují prozměnu solární horoskopy. Když se podíváte na stěžejní události naší historie, zjistíte, že to tak je.

I z pohledu historického jsou obě události důležité. Dopoledne se ujal vlády Národní výbor, večer byl Národním výborem vydán první zákon, kterým z právního pohledu vznikla ČR.
Je třeba dodat, že dopolední a večerní varianta jsou v zásadě zrcadlově prohozené a tak při posuzování konkrétních věcí lze výsledek dohledat v obou.
Konkrétně událost v roce 1968 souvisí s tranzitem Pluto kvadratura ASC - DSC a Neptun kvadratura Uran do desátého domu. To prostě sedí.

Osa ASC-DSC byla rozehrávána Neptunem v roce 1938 - Uranem v roce 1948 a Plutem v letech 1968 a 2004 - vstup do EU. Pokud bychom u dopolední varianty převexlovali osu ASC - DSC na cca 21 st. Střelce, tak planety zase nebudou hezky na osách v solárních horoskopech.

Kdo se tímto tématem zabýval, mi jistě porozumí. Dohadovat se, zda platí ta či ona varianta z mého pohledu prokazuje neznalost tématu, jediné co můžeme, je trpělivě snášet nové informace, ale zásadní argument pro či proti neexistuje.
Respektive jsem procházel v obou horoskopech soláry i tranzity u stěžejních událostí a spravedlivý rozsudek podle mě není možný. Jakkoliv to může znít podivně a sám si na tu situaci těžce zvykám, pravděpodobně mohou fungovat obě varianty.

Zastáncům jedné varianty se budou obtížně vyvracet tranzity transsaturnů na osy a straně druhé planety na osách solárů proklatě přesně.
Tranzity na planety jsou pochopitelně u obou variant prakticky totožné.

Jiří KubíkAstrology Pacific 1   |   Astrology Pacific 2   |   Zajímavosti   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
astrologie astrologie.cz Karel Tichý