Astrology Pacific 1       |       Zajímavosti      


Barack Obama - cesta USA k ...?

Ing. Miloslav Ponkrác.


Barack ObamaNový prezident Spojených Států, plným jménem Barack Hussein Obama II., je čtyřicátým čtvrtým prezidentem USA. Je to osoba, která budí protikladné ohlasy. Někteří ho miluji, a čekají od něho příznivou změnu — ostatně slovo „změna" bylo značně používáno v kampani, kdy Obama přesvědčoval své voliče. Úderné heslo „stand for change" se skvělo na nejrůznějších místech. Mnozí ovšem hledí na nového prezidenta s otazníky' a pokoušejí se odhadnout, co vlastně nový prezident přinese. Často také podotknou, že Obama je nejasný a necitelný a o svých plánech mluvil jen velmi nekonkrétně a nejasné. Slovo „změna" nedává moc konkrétní představy, navíc se řada lidí obává jeho socialistických názorů.

Když jsem se ptal přímo Američanů zhruba někdy v době, kdy Obama vyhrál volby, jaký mají na něho názor - bylo informační vzduchoprázdno kolem Obamy přímo cítit.

Nicméně tento článek nemá být přímo o Obamovi, nemá suplovat jeho životopis ani oficiální zprávy, kterých jste si jistě mohli přečíst dostatečné množství. Jeho publicita je tak obrovská i v naši zemi, že by bylo jistě nošením dříví do lesa zde cokoli opakovat.

Americký prezident na rozdíl od našeho prezidenta má nesmírnou autoritu a obrovskou moc, kterou náš prezident nedisponuje. Jeho postavení je nesmírně silné a jeho pravomoci jsou obrovské. Nebudu snad ani moc přehánět když řeknu, že pro Evropana je moc amerického nepředstavitelná. Evropští představitelé států mají obvykle mnohem menší moc a mnohem větší překážky při uplatňování své vůli ve vedení státu. Proto se také - spolu s faktem silného postavení USA ve světě — mluví o americkém prezidentovi jako o nejmocnějším muži na zemi.

Protože elektronický časopis Astrologické zajímavosti, který právě čtete není přímo zpravodajským deníkem, ale je o astrologii, pojďme se tedy astrologii věnovat. Co nám může o budoucnosti USA naznačit a proč Obama jedná tak jak jedná?

Pohled na horoskop USA okamžitě řekne, že jedna z věcí, které pravděpodobně tento severoamerický stát čeká je krize jejich ideálů. USA je daleko více o ideálech, než u nás. Americký občan je většinou hrdý patriot na rozdíl od nás, kteří se snažíme poslední zbytky pocitu sounáležitosti s rodnou hroudou vymýtit „evropanstvím". Američan je obvykle pyšný na svoji zemi. První větší dopad krize ideálů pravděpodobně nastane v srpnu 2009. Zhruba se bude shodovat s dobou — která nastane ve druhé polovině srpna, či v září - kdy už nejspíš bude jasné, že hodnota dolarové měny nepůjde udržet.

USA čeká větší změna, než se zdá — a pokud si vzpomínáte na můj kurs předpovídání světových událostí, který jsem uveřejnil v jednom z předchozích čísel Astrologických zajímavostí, mluvil jsem tam o konjunkci Saturna s Neptunem. V horoskopu USA taková konstelace nastane - což mimo jiné ukazuje na hospodářskou krizi, ale také na snahu prakticky realizovat americké ideály, vrátit se k nim a posílit je, a také ideály bratrství. Není tedy divu, že při takové touze američtí občané tolik slyšeli na Obamova slova. Kromě toho konjunkce Saturna s Neptunem vždy posiluje socialistické tendence—a hle Obama s tímto ladí.

Mnozí lidé, zejména Ti, kteří věří ve všemocnou ruku trhu zazlívají, že USA a tedy i prezident Obama, nenechají krizi volně řádit. Že prostě nenechají krizi volně vyčistit trh, a kdo je silný, nechť očištěn přežije. Proč nenechá prezident Obama volně konat neviditelnou ruku trhu? Pokud si opět vzpomínáte na můj kurs předpovídání světových událostí, je vám jasné, že tato varianta v případě USA nepřichází v úvahu. Neptun je kolektivistická planeta, která se snaží krizi řešit jako celá společnost. Tržní principy, kdy jednotlivci bojují sami za sebe, a kdo padne, o toho se nikdo nestará - to je věc, kterou se u Neptuna moc nedočkáte.

V horoskopu USA navíc na konci března 2009 projde Neptun do konjunkce s Měsícem v horoskopu USA — tedy veřejné mínění občanů bude nakloněno humánnímu a sociálnímu řešení. Prostě sami občané USA začnou mít tvrdého kapitalismu pomalu plné zuby a možná se po několika letech stane to, co si neumíme ani představit. Samotné USA, jakožto vzor kapitalismu, fungujícího trhu - začne kapitalismus opouštět.

Ing. Miloslav Ponkrác.
Ukázka z e-magazínu. Nové číslo vždy najdete v seznamu na http://ponkrac.net/novinky
Astrology Pacific 1   |   Astrology Pacific 2   |   Zajímavosti   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
astrologie astrologie.cz Karel Tichý