Astrology Pacific 1       |       Zajímavosti      


Další fáze „ozdravné kúry“

Eva Prokešová


Eva Prokešová

Jsou ekonomové, kteří začínají být optimističtí s ohledem na hospodářskou krizi. A zdá se, že čísla jim dávají za pravdu. My astrologové to tak růžově nevidíme, víme, že ještě nemáme vyhráno. Pořád máme před sebou T-kvadrát planet těžkých kalibrů v základních znameních. Roky 2010 a 2011 by měly být nejtěžšími roky v příštím půlstoletí, jak píše Alan Meece v jeho knize Horoscope For The New Millenium.

Co přesně T-kvadrát přinese je asi ve hvězdách:-) Když mělo vstoupit Pluto do Kozoroha, všichni dlouho věděli, že bude hůř, mezi astrology o tom bylo napsáno dost a dost, ale přesnou podobu hospodářské a finanční krize si asi těžko někdo dovedl představit.

Teď na podzim přijde další krok procesu, který nás má trochu přibrzdit, mírně řečeno. Saturn po přibližně dvou a půl letech změní znamení, jak je jeho dobrým zvykem. Opustí Pannu, kde pobýval od podzimu 2007 a přejde do znamení Vah. Zkusme si společně zrekapitulovat, co všechno se dělo v souvislosti s jeho průchodem znamením Panny. Funguje to totiž úplně stejně jako v poradenské praxi - až nám teď Saturn přinese nové starosti, určitě si neuvědomíme, v čem se nám ulevilo. To je prostě lidská povaha:-)

Jedna z prvních věcí, kterou se Panna přihlásila, bylo zdražování základních potravin (obilí a mléka) ve světě. Mně osobně z té doby utkvěl v hlavě ilustrativní příklad, kdy si přelidněná Jižní Korea pronajala na Madagaskaru na 99 let pozemky o rozloze odpovídající polovině Belgie, aby měla kde pěstovat kukuřici. K Panně dále patří pracovní síla, zaměstnanci, a to ti nejvíce podřízení. Pamatujete si nedostatek řidičů a pracovníků v montovnách u nás v ČR? Nebyli lidi. Hospodářská krize pak problém překlopila do opačné roviny, kdy byl najednou stejných pracovníků v montovnách přebytek. Ovšem stále to byl problém k řešení, jak to tak se Saturnem bývá. Posledním Panenským tématem je zdraví a zdravotnictví. U nás to vypadalo tak, že se politici dohadovali, jestli by se za lékařskou péči mělo platit a udělali si z toho politickou kauzu.

Během svého pobytu v Panně se Saturn dostal pod tlak opozice od Urana na podzim 2008, na počátku roku a znovu na podzim 2009. Zmíněné problémy byly najednou palčivější, vyostřenější. Docela dobře bychom sem mohli zařadit i hrozbu prasečí chřipky a boj proti ní, když uvážíme, že Saturn v Panně souvisí se zdravím a zdravotní péčí a Uran v Rybách s infekcí. Možná budeme brzy chytřejší, protože totéž zažijeme ještě jednou na jaře 2010.

V nejbližších dnech vstoupí Saturn do znamení Vah. V dubnu příštího roku ještě na čas zacouvá zpátky do Panny, odkud se definitivně přesune do Vah v červenci 2010. Není bez zajímavosti si uvědomit, že Saturn je Váhách v povýšení. Zdá se tedy, že stabilita a loajalita ke vztahům patří. Stejně tak se vyplatí si vztahy pěstovat a věnovat jim péči. Nebo snad ne?:-) Těžkému Saturnu je ve vzdušných znameních dobře, možné lépe než v domicilu. Cítí se v nich jako mladík.

vstup Saturna do Vah

Jen co Saturn vstoupí do Vah, dostane se pod palbu od Pluta, které na něj bude dělat kvadrát z Kozoroha. Tedy všechny zkoušky, které Saturn do vztahů přinese, budou o stupeň naléhavější. Vedle toho je nějaké povýšení najednou relativně nedůležité. Jak by se to dalo vyložit? Protože jsou světové ekonomické systémy mimořádně zatížené, vede to ke zhoršení vztahů, a to jak na osobní rovině, tak v mezinárodních vztazích. Tedy za vším hledej krizi:-)

Fígl je v tom, že Saturn vládne Kozorohu, kde tranzituje Pluto, které na něj zároveň dělá kvadrát. Je to tedy začarovaný kruh, který účinek Saturna nesmírně zesiluje. Mohla by přijít druhá vlna krize, vyvolaná lidskou psychikou, obavami a očekáváními. Více uvidíme ještě teď do konce roku, zkraje příštího roku a naposledy v létě 2010.

Saturn ze sondy Cassini

Co můžeme od Saturna ve Váhách očekávat? Začnu osobními vztahy, ty se bytostně týkají většiny z nás. Vztahy budou zatížené jednoduše řečeno už jen tím, že doba je nepříznivá. V situaci, kdy máme plnou hlavu starostí s tím, jestli nepřijdeme o práci a jestli vyjdeme s penězi, asi nemáme chuť večer cukrovat s milým. Ale všechno má i svá pozitiva. Spolehliví partneři do nepohody budou v kurzu. Vztahy, které zátěží projdou, budou mnohem trvalejší. A třeba nakonec zjistíme, že ve dvou se to lépe táhne a budeme si svých vztahů víc považovat.

Podobně budou vypadat mezinárodní vztahy. V nelehké situaci budou státy sledovat především vlastní zájmy a zapomenou na absolutní a komparativní výhody mezinárodní spolupráce, které učí ekonomické teorie. Budou se snažit chránit své obyvatele a hospodářství. Nebudou mít zájem se dohodnout. Mohou zavést cla, kvóty a podobné nástroje na výrobky a vstupní poplatky nebo víza pro turisty.

Poslední doménou znamení Vah, která mne napadá, je sféra služeb. Protože je oproti průmyslu a zemědělství o něco zbytnější a protože v dobách hojnosti hodně narostla, bude se jí dočasně dařit o něco hůře. Je to téma k zamyšlení pro bohaté státy s vysokým podílem služeb na HDP. Jak už jsem psala jinde, konzultanti a zprostředkovatelé všeho druhu začnou mít problémy. Najednou nebudeme tolik potřebovat finanční poradce, realitní makléře, výživové odborníky a další profese – budeme se věnovat podstatnějším věcem a času peněz nebude nazbyt.

Tolik k letošnímu podzimu. Během pozdního jara příštího roku se spustí závěrečná fáze „ozdravné kúry“, až vstoupí Uran do Berana a začnou se různě uzavírat disharmonické aspekty mezi Saturnem, Uranem a Plutem v základních znameních. Ale to je ještě na delší povídání:-)

Z webu: http://www.astro-coaching.cz/blog.php


Astrology Pacific 1   |   Astrology Pacific 2   |   Zajímavosti   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
astrologie astrologie.cz Karel Tichý