www.volny.cz/astrolot/       |    www.astrolot.xf.cz/       |       Zajímavosti      MICHAEL JACKSON

(stručný rozbor tranzitního horoskopu)


Přednáška Ing. Popelky
(astrologická společnost OV-Mar.Hory 9.1.2010)


Již vloni jsem si chtěl udělat rozbor Michaela Jacksona (dále MJ), takže jsem sháněl správný čas jeho zrození. Na českých serverech jsem ho nenašel, ale na zahraničních serverech jsem našel od různých autorů velice podrobné horoskopy a dlouhými komentáři. Jeden astrolog tam říká, že si vypočítal horoskop MJ pro půlnoc místního času (dělal korektury času pomocí událostí). MJ se narodil 29.8.1958 a tento astrolog spočítal, že se narodil kolem půlnoci místního času.

Já jsem tomu samozřejmě nedůvěřoval, radši si volím své postupy a metody. Nefunguje to na 100%, ale mnohdy to funguje. Když si vezmete datum narození, posunete se o devět měsíců dozadu, budete znát přibližně okamžik početí. Najdete si nov před početím a když si uděláte horoskop pro tento nov, dost často znamení, které je na ASC při zrození, je při novu jako IC. Neplatí to vždy, ale každopádně to znamení, které je při rození na ASC, je u novu před početím často na hlavních osách. Ten americký astrolog dal narození MJ do Blíženců. Ale já, když jsem si udělal přibližné početí, udělal jsem si horoskop pro nov před početím. Vyšlo mi tam IC v Býku. Bylo mi tak jasné, že MJ bude mít ASC ne v Blížencích, ale v Býku. Potom mi vyšel čas, že se narodil 22:38 v noci místního času. SEČ by byl 4:38 ráno (na druhý den ráno).

Datum narození MJ tedy je 29.8.1958 v 22:38:30´´ místního času (GARY – USA) 41° 36´SŠ a 087° 21´ ZD. Odpovídá to SEČ: 4:38:38 a GMT: 3:38:30 světového času pro 30.8.1958 (v daný okamžik, kdy se MJ narodil, bylo ve střední Evropě už 30.8.)

horoskop Michaela Jacksona

Bylo potom velmi zajímavé, že když jsem četl článek toho amerického astrologa, že tam uváděl, že MJ jednomu ze svých přátel řekl, že se narodil kolem půl jedenácté v noci. A mi to vyšlo na 22:38. Nechápal jsem, když měl tento astrolog tuto informaci, že to ještě upřesňoval na čas kolem půlnoci.

Podle typologie Ascendentu, pokud má někdo ASC v Býku, měl by být menší a zavalitý, že. Na druhé straně víte, že v kvalitě Býka se rodí hodně umělců (sochaři, tanečníci, zpěváci). Býk je – tvořivě se realizovat navenek. Někdo se třeba tvořivě realizuje navenek hlavně skrze svoje tělo.

ASC je na 25°21´ Býka. MC je na 2°49´ Vodnář. MJ měl poblíž ASC Mars v Býku. Měl poměrně hodně obsazen čtvrtý dům Uranem, Venuší a Merkurem. Měl zajímavou konstelaci – konjunkci Pluta se Sluncem v pátém domě. V šestém domě měl Jupiter a Neptun. Saturn měl ve Střelci v sedmém domě.

Když se řekne Michael Jackson, každý si to dá hned od souvislosti s geniálním tanečníkem, s člověkem, který je zvláštní v tom, že měl plno plastických operací, zvláštní způsob života a hlavně s jeho sexuálními aférami s mladými chlapci. Myslím, že z jeho aféry, kterou měl v roce 2003, kdy ho skoro rok a půl tahali po soudech, se již nevzpamatoval.

To, že je můj ASC správný, jsem si potvrdil tím, že 17. srpna 1993 začal soud s MJ za zneužití třináctiletého chlapce. K rozhodnutí soudu nedošlo, protože MJ se mimosoudně vyrovnal s rodiči chlapce, kterým zaplatil velké peníze. Za necelý rok 26.5.1994 měl svatbu s Lisou Presleyovou (dcerou Elvise Presleyho). Byla to zvláštní svatba, kdy si většina lidí myslela, že byla dělána účelově, aby nevypadalo, že je MJ na chlapce. Díval jsem se, jaké byly vlivy, když započal soud a jaké vlivy byly, když byla svatba. Samozřejmě, že to sexuální nařčení začalo už někdy před tím soudem, začátkem roku 1993 a v horoskopu MJ se to projevilo tak, že v únoru 1993 se mu dostal a navíc – se zastavil Pluto na 25°29´ Štíra, tedy aféra s následným soudem začala tehdy, když mu tr. Pluto vstoupil na DESC.

Poznámka posluchačky: A ještě ve Štíru.
J.P.: Ještě ve Štíru. MJ má v radixu konjunkci Slunce – Pluto v pátém domě. Pátý dům je o mých nějakých tvůrčích potenciálech a vlohách. Jestliže je Slunce v konjunkci s Plutem, může tam být velice mimořádný tvůrčí potenciál. Myslím si, že tato konjunkce může dávat člověku až pocit vlastní božskosti. Když se tr. Pluto dostal na hrot sedmého domu (Váhy a sedmý dům je o vnímání odlišnosti), měl si MJ uvědomit, že s tou jeho božskostí je to asi trošku jinak. Tam si začal uvědomovat, že je asi od Boha odlišný.

Do znamení Vah a sedmého domu patří také volby, protože když vnímám odlišné kvality, musím si vybrat. Taky tam patří soudy, protože tam jsou nějaká fakta, kdy jedna strana říká to a druhá ono. Soud musí z těchto rozdílných kvalit vybrat. V okamžiku, kdy se mu dostal Pluto do sedmého domu, došlo k provalení se toho, že MJ zneužíval nějakého chlapce. Když se Pluto zastavil, dal se do zpětného pohybu a když se dostal na 22°47´ Štíra, začal samotný soud, a v tu dobu dělal Pluto přesnou opozici na Mars, což je skupinová aktivita (mimo jiné sex), takže se soud mohl týkat nějaké sexuální záležitosti. Soud nevynesl žádný ortel, protože se MJ mimosoudně vyrovnal. Pluto se dal zase do přímého pohybu a když se dostal na 26° 28´ Štíra, došlo ke svatbě s Lisou. Jestliže stojí Pluto na DESC a dojde ke svatbě, řekl bych, že je to asi taková svatba z donucení (pod nějakým nátlakem). Pluto dokáže dost tlačit. Také samozřejmě toto manželství vydrželo ani ne dvacet měsíců. MJ se rozvedl s Lisou v roce 1996, a hned 14.11.1996 měl druhou svatbu s Deborah R., se kterou potom měl dvě děti (umělým oplodněním). U druhé svatby se to promítlo tímto způsobem: V tranzitech se Neptun dostal na 25°20´ Kozoroha a dělal mu přesný trigon na ASC. Současně, když si vezmeme direkce 1° = 1 rok, direktivní Venuše (v pátém domě lásky) se dostala na 25°26´ Panny a dělala přesný trigon na ASC. To mi zase dosvědčilo, že tento ASC horoskopu MJ je správný.

Z toho prvního soudu se MJ vykoupil, ale z toho druhého soudu, který byl v roce 2003, kdy se provalilo, že zneužívá děti na svém ranči (a dále se to táhlo celý rok 2004, až někdy v polovině roku 2005 byl vynesen osvobozující rozsudek) se již nevzpamatoval. Podle mne ho to psychicky i finančně zruinovalo. Pokud dělá někomu Saturn potíže (říká se, že Saturn je potížista) a má Saturna v sedmém domě, buď ho zničí manželka anebo soudy.

Tak jako první nařčení v roce 1993 vzniklo tehdy, když mu vstoupilo Pluto na DESC, tak v druhém nařčení, které bylo přesně o deset let později, které začalo asi kolem 1.12.2003, tr. Pluto stál na Saturnu MJ. Tím si začal zadělávat na konec života. Po celou dobu procesů mu tr. Pluto lítal po Saturnu.

V direkcích se to projevilo tímto způsobem: Direktivní Luna (což může být veřejnost atd.) mu vstoupila do Býka, mu začala dělat opozici na Neptuna do Štíra. A direktivní Luna mu dělala opozici na Neptuna po celou tu dobu, kdy začal skoro dvouletý soud.

Okamžik smrti MJ:

Nyní se podíváme na postavení, jaké měl MJ v okamžiku smrti. MJ zemřel 25.6.2009. Pokud si vezmeme direkce, které používám nejčastěji – 1° = 1 rok, tak v době smrti direktivní Pluto se dostal na 23° znamení Vah a dělal přesnou konjunkci s Dračí Hlavou. Potom je zajímavé, že direktivní Jupiter se dostal na 19° 23´ Střelce a tím pádem vytvořil přesnou konjunkci se Saturnem, přičemž musíme pochopit, pokud bychom chápali, že osmý dům je dům smrti, že tomto případě je Jupiter vládce osmého domu.

Co se týče tranzitů pro okamžik smrti MJ, tranzitující Saturn stál 16° 12´ v Panně a dělal přesnou opozici na Lunu. To vypovídá o tom, že na tom asi nebyl emočně dvakrát dobře. Musel cítit nějakou hlubokou stísněnost a napadlo mne, jestli MJ neřekl lékaři, aby mu sám dal větší dávku, aby to nepřežil. Podle mne byl již hodně stresován jen tím, že měl před sebou šňůru asi padesáti koncertů a myslel si asi, že by to již nezvládl.

Tranzitující Neptun byl v té době na 26° 17´ Vodnáře a tím pádem mu dělal kvadraturu na osu ASC / DESC, a ještě dělal opozici na Merkur. Zde vidíte, že nějaké zvláštní psychické vlivy tlačily na jeho rozum a myšlení.

Direkce 4° = 1 rok u okamžiku smrti MJ:

Já si někdy tak pro zajímavost, když si dělám direkce, si dělám tyto direkce: 4° = 1 rok. Když jsem si udělal pro MJ pro okamžik jeho smrti tyto direkce, kdy 4° = 1 rok., vyšlo mi toto: Neptun byl na 25° 52´ Býka, a tedy měl přesnou konjunkci s ASC. MJ musel být opravdu ve zvláštním psychickém stavu. Jupiter byl 21° 51´ Býka a dělal přesnou konjunkci na Mars. Direktivní ASC byl 18° 37´ Střelec a měl konjunkci se Saturnem MJ. Planeta nečekaných událostí – Uran, stála na 6° 48´ Ryby a dělala přesnou opozici na Slunce. Tyto direkce v případě smrti MJ zabraly dost dobře.Za přepsání přednášky děkuji paní Haně KupkovéAstrology Pacific 1   |   Astrology Pacific 2   |   Zajímavosti   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
astrologie astrologie.cz Karel Tichý