www.volny.cz/astrolot/       |    www.astrolot.xf.cz/       |       Zajímavosti      Nový Věk - Věk Vodnáře

Dagmar Závodná

Dagmar ZávodnáNa internetu i v různých časopisech si můžeme přečíst mnohé o přelomu Věků. Který Věk končí a který přichází a kdy, o tom se vedou v astrologických kruzích diskuse. Většina astrologů zastává názor, že končí Věk Ryb a nastává Věk Vodnáře. Dokonce se určilo i přesné datum podle Mayského kalendáře. Je to den zimního slunovratu v roce 2012. Protože můžeme kolem sebe vidět rozvoj moderních technologií, týkajících se spolupráce a komunikace na všech úrovních (IT, doprava a spoje vůbec, spolupráce ve výzkumu vesmíru, výzkum, cestování a pobyt na oběžné dráze...), ukazuje se, že nastává Věk Vodnáře. Orbis už pracuje a to ohromující tempo rozvoje nastalo v r. 1995 vstupem Urana do svého domicilu, vzdušného znamení Vodnáře...

Každý Věk trvá asi 2150 let. Má to souvislost s tzv. precesí zemské osy, způsobenou gravitační silou Slunce a Měsíce. Zemská osa se pohybuje ve směru hod. ručiček a opisuje na hvězdném pozadí kruh. Celý kruh je tzv. Platonský rok a trvá 25800 let. Každý Věk podléhá tomu, co nazývám Duchem Věku. Pomocí esoterických věd, jako je astrologie, numerologie a tarot, můžeme vlastně blíže pochopit Ducha Věku.

Podívejme se nejdříve na Věk Ryb. Věk Ryb, který pomalu končí, byl pod vlivem planety Neptun ( vibruje číslem 7 (*)). Neptun proto, že jak víme, vládne Rybám. Celý věk Ryb je především o víře, o oběti, o nepochopení ... .V numerologii a tarotu Neptun souvisí s číslem 16/Věž. Stavělo se na základech, které nebyly pevné, byly zmanipulované, oslabené ve své kvalitě a pevnosti. A tak byly ty " stavby" předurčené k pádu. Přičinil se o to hlavně Mars ve spojení s Neptunem (9+7=16). Stručně řečeno válka a boj (Mars) ve jménu víry (Neptun). Dále pak dvakrát Saturn (8+8=16). Zákon a řád (Saturn) jsou tady jen pro zákon a řád (Saturn), bez ohledu na cokoli. Takže ve věku Ryb byly a jsou hlavně energie Víry (Neptuna), Boje (Marse) a Zákonů (2x Saturna). Pokud se nad tím zamyslíme, pochopíme lépe Ducha Věku - Ryb. Např. křesťané si zvolili za svůj symbol rybu. Celá dvoutisíciletá historie křesťanství začíná být jasnější a současné aféry kněží jen dokreslují situaci.

* numerologie podle Lindy Goodmanové – Hvězdná znamení

S Vodnářským Věkem přichází změna. Vodnáři vládne Uran (4). Planeta rychlych a nečekaných změn. V numerologii a tarotu Uran souvisí s č. 13/Smrt. Změna, transformace, obrození, nový začátek. Primární energii všem těm změnám v životním stylu dodává Mars spolu s Uranem (9+4=13). Tady si dovolím předpovědět, že přežijí jen Ti, kteří jsou schopni přizpůsobit se všem těm novým podmínkám. Je to přímý zásah do DNA, který sebou přináší evoluční skok. Všichni jsme s tím konfrontováni. Dokonce lidská embrya v těle matky např. ultrazvukem. Nazývám tuto evoluční změnu - změnou Homo sapiens na Homo elektronicus. Ale to není vše. Dále je tady opět energie Saturna, ale nikoli jako ve věku Ryb, kdy Saturn se opíral jen sám o sebe, ale nyní se jeho energie a zkušenost spojí s Merkurem (7+5=13). To zásadně mění situaci. Ano, zákon a řád (Saturn) bude muset být, ale jen ten, který bude nutný a bude podložen rozumem (Merkur). Konečně snad dojde jen na Desatero? A do třetice, máme tady opět Neptuna, ale za ruku se bude držet s Venuší, planetou lásky a krásy (7+6=13). Takže věřit budeme jen Lásce a Kráse! Takový je Duch Věku Vodnáře. Na prožití energií Ducha Věku Vodnáře bude mít lidstvo víc jak 2000 let. To je docela optimistické, nemyslíte?

Tato moje stručná úvaha je jen jakýmsi základem pro hlubší kontemplaci o tom, čeho jsme přímí účastníky a svědky.

Autorem je Dagmar Závodná. Sama sebe nazvala tradičním astrologem Vodnářského Věku.
Zajímá se Tarotem, I Ťingem. Je členkou Ostravské astrologické společnosti a také Polské Astrologické Společnosti.Astrology Pacific 1   |   Astrology Pacific 2   |   Zajímavosti   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
astrologie astrologie.cz Karel Tichý