Astrology Pacific 1       |       Zajímavosti      


Stávky odborů

Eva Prokešová


Eva Prokešová

Odboráři se hlásí o slovo a není to naposledy

Když sleduji v poslední době odbory a jejich aktivity, říkám si, jestli náhodou nezaměstnávají nějakého astrologa. A který z kolegů by to mohl být:-) Samozřejmě žertuji. Teď vážně: odbory se v poslední době hlásí víc ke slovu, a to vždy na den přesně na konstelace, které tomu odpovídají. To není běžná záležitost, aby události šlapaly jako hodinky podle horoskopu republiky:-)

Naposledy se 21. září sjelo 40 000 odborářů na demonstraci do Prahy, aby protestovali proti vládním škrtům. Co do účasti to byl polistopadový český rekord. Dělo se to na den přesně na tranzit Saturna v kvadrátu na Pluto, vládce VI. domu. Šestý dům souvisí s odbory. Saturn vládne osmému domu republiky, proto s sebou v tranzitech často nese nějaký nátlak. Korunu tomu nasazoval rychlý Mars sedící ten den v konjunkci se Sluncem republiky.

Na 8. prosince je naplánovaná další akce odborářů – protestní stávka. Ta na rozdíl od předchozí demonstrace proběhne za harmonických tranzitů. Je to logické, odboroví předáci jsou si vědomi toho, že stávka na plánu vlády na škrty nic nezmění, má sloužit jen k tomu, aby lidé dali najevo svou nespokojenost.

Tranzit, který o prosincové stávce vypovídá, je takovou malou astrologickou perličkou. Pluto udělá přesně v den stávky sextil na Slunce republiky, které vypovídá jak o odborech (leží v šestém domě), tak o vládě (coby Slunce). Obojí bude mít sílu a bude fungovat harmonicky. Znamená to, že odbory opravdu ukáží, že je třeba s nimi počítat a vláda si přitom ustojí svoji pozici.

Jestli budou odboráři i nadále plánovat svoji činnost přesně na tranzity na horoskop republiky, není pro mne problém předpovědět, že další demonstrace či stávky přijdou příští rok 7. února, 13. června a 10. prosince:-)

Horoskop republiky v den stávky

Zase vážně: řekla bych, že stávkovat se bude dál. Ovšem příští rok bude situace diametrálně odlišná. Co se dělo dosud, jen předznamenalo další vývoj. V roce 2011 situace vygraduje, bohužel negativním směrem. Stávky budou mít mnohem víc nátlakový průběh, budou demonstrací síly. Pluto, které bylo 21. září zasaženo pouhým kvadrátem od Saturna a přesto způsobilo stávku 40 000 lidí, bude příští rok pobírat opozicí Pluta, tedy tranzit nesrovnatelně silnějšího kalibru.

Změní se i celková situace v republice: Co vláda stihne prosadit do konce tohoto roku, to stihne. Silný sextil Pluta na Slunce republiky, kterému jsem přisuzovala výsledky voleb a prosazení reforem, pomine. Vláda už v příštím roce nebude mít žádnou sílu a vše bude zase při starém, jako loni, předloni... Vypovídá o tom tranzitní Neptun v desátém domě republiky, který dělal situaci zatím spíš patovou, nejasnou, závislou na hlasech přeběhlíků. Odborářům bude na ruku nahrávat skutečnost, že objektivně nebude práce a zdravotnictví bude zabředávat do stále hlubších a hlubších problémů. Ukazuje na to Pluto v opozici na sebe sama v příštím roce.

Konec si můžete domyslet sami, já to moc optimisticky nevidím (na rozdíl od počasí v tomto prosinci:-)

Z webu: http://www.astro-coaching.cz/blog.php


Astrology Pacific 1   |   Astrology Pacific 2   |   Zajímavosti   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
astrologie astrologie.cz Karel Tichý