Astrology Pacific 1       |       Zajímavosti      


FEJETON: A je to tady
1.1.2015

Se závěrem roku přicházejí popeláři gratulovat a dostanou pade na rum. A přijde se na to, že by na Marsu mohl být život. Jednou je to úlomek meteoritu nalezený v Antarktidě, letos je nový důkaz o existenci vody na Marsu. Ví se, že na Marsu kdysi byla voda. Kde je teď? Vytěkala do prostoru vinou nízké přitažlivosti? Jak ale je možné, že tam byla tak dlouho, aby po sobě zanechala tak hluboké a výrazné stopy, přitažlivost je konstanta, a tudíž se nemění? V posledním čísle Earth and Planetary Science Letters zveřejnili studii, předpokládající existenci podpovrchových zásobáren vody v severních oblastech planety. Voda tedy podle této studie nevytěkala, nýbrž se schovala pod povrch.

Objev je to bezpochyby zajímavý a časování jeho publikace logické. Stejně jako popeláři, potřebuje i NASA peníze a veřejnost se bude více zajímat o zavodněný Mars než o nějakou vyprahlou červenou kouli beznadějně putující ve vzduchoprázdnu.....

Tolik Ondřej Neff na svém webu Neviditelný pes

Vážený pane Neffe,
se zájmem jsem si přečetl na vašem webu Neviditelném psu váš fejeton o tom, kam zmizela s Marsu voda, když jsou vidět v dalekohledu vyschlá řečiště.
Dovolte mi předložit jednu z hypotéz:

Tajemná planeta Nibiru.

Hypotetická planeta Nibiru nebyla prozatím fyzicky objevena. Je to planeta, nebo nezapálená, či vyhaslá hvězda obíhající kolem Slunce po značně excentrické dráze, kterou nelze přesně vypočítat, ale kterou by naši vědci jistě včas objevili. S ekliptikou svírá úhel 17°. V historii Vesmíru zapřičinila mnohé katastrofy. Přiletí do blízkosti našeho Slunce jednou za 3600 let.

Nibiru

Perihelium Nibiru je blízko dráhy Venuše. Každý návrat Nibiru do nitra sluneční soustavy je pro planety a jejich měsíce kritický. Z planety Mars stáhla Nibiru atmosféru a vodní obal. Nibiru se kdysi srazila s planetou Tiamat, která obíhala v prostoru mezi Marsem a Jupiterem a kde je dnes pás asteroidů z této roztříštěné planety.

srážka Nibiru

Pohybem blízko Země Nibiru na čas obrátila zemské póly, takže Slunce vycházelo na západě a zapadalo na východě. Tato změna byla zaznamenána v egyptské historii dvakrát. Kritické je též působení satelitů (měsíců) Nibiru. Měsíce Nibiru obíhají svoji planetu ve vzdálenosti maximálně 30 milionů kilometrů.

Pluto a jeho doprovod Charon byli kdysi měsíci Neptuna. Hypotetická planeta Nibiru je blízkým průletem odmrštila na samostatnou oběžnou dráhu.

Ne každý návrat Nibiru do sluneční soustavy je kritický (jen dva ze šesti). Nibiru za sebou táhne ohon složený z vodní páry. Při průchodu Země tímto chvostem se zvedne úroveň mořské hladiny o 50 metrů. Když je Nibiru v periheliu příliš blízko (15 až 35 milionů kilometrů) gravitační síla Nibiru a jejich satelitů působí z jednoho místa přibližně 35 dní a zvedne hladinu oceánu. Když čteme Bibli vzpomeneme si, že déšť a potopa trvala 40 dní a potom ještě voda 150 dní převyšovala vrcholky hor (5000 metrů vysoký Ararat). Pomocí těchto údajů je vypočtená hmotnost. Nibiru je 25 krát větší než Jupiter.

Před nějakým milionem let Nibiru „drcla“ i do Země a Země se teď točí podle jiné osy. Za severním polárním kruhem je ostrov Špicberky. Těží se tady černé uhlí výborné kvality. V dávnověku tady byla tropická džungle.

Stejně tak před pár miliony let Nibiru „drcla“ do Venuše a ta má jediná obrácenou rotaci než zbývajících devět planet sluneční soustavy.

Jako z Marsu stáhla Nibiru vodu, tak Nibiru snížila asi hladinu oceánu na Zemi o sto metrů. Důkazem je pohled na Sfingu u Cheopsovy pyramidy. Tělo Sfingy je do poloviny těla rozrušené mořským příbojem. Až tam sahala hladina světového oceánu.

Další krásný důkaz o výšce hladiny pravěkého oceánu jsou červené skály v Národním parku Utah. Do určité výšky jsou skály vydrolené a nad bývalou hladinou krásně rovné. Než přiletěla Nibiru.

Mějte se krásně. Karel Tichý
http://astrolot.cz/zajimavo1/zaji45nibiru.html


Odpověď Ondřeje Neffa 09-01-2015:

Už aby tady Nibiru byla, aby se začalo něco dít!
Zdraví
O.NeffAstrology Pacific 1   |   Astrology Pacific 2   |   Zajímavosti   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
astrologie astrologie.cz Karel Tichý