Astrology Pacific 1       |       Zajímavosti      


Rok 1986

Milan Špůrek: Encyklopedie západní astrologie --- ...komety daleko častěji byly považovány za posly špatných zpráv širšího dopadu, věštící války nebo přírodní a jiné katastrofy ...

z knihy Thimothy White: Života Boba Marleyho ----
Věřili, že sedm pečetí zmíněných v Janově zjevení začalo právě postupně pukat. Zázrak technologie, jakýsi bílý kůň s korunovaným jezdcem první pečetě Apokalypsy, „pokořil své pokořitele". A to ve Spojených státech, největším a nejmocnějším státě světa, díky nedbalosti, podvodnému triku a nepřízni osudu. 28. ledna 1986 explodovala na floridském mysu Canaveral ihned po startu kosmická lod Challenger, přičemž zahynulo všech sedm členů její posádky. A po celé zemi se začala hromadně projevovat chatrnost technických vymožeností - počítače zaplavily viry, kovy měkly, radary selhávaly a pojistky se pálily.
Přízračné války propukly v Libanonu, Afghánistánu, Eritreji, Somálsku, ve střední Americe a v rasistické Jižní Africe. Terorismus zachvátil svět, jako by krvavě rudý kůň vyskočil z druhé pečeti a jeho jezdec získal „moc odebrat zemi mír a přimět člověka, aby vraždil své bratry".

Mocní této planety byli ponižováni a zabíjeni, jako by černý kůň třetí pečeti nesl jezdce, jenž „drží váhy v rukou svých". Svržený haitský prezident Jean-Claude Duvalier uprchl 7. února do Francie, dvacetiletá vláda filipínského prezidenta Marcose skončila 26. února, 28. února byl neznámými útočníky zastřelen švédský premiér Olof Palme, 3. března vyšlo najevo, že rakouský prezident Kurt Waldheim je bývalým nacistickým důstojníkem a že Manuel Noriega z Panamy podporuje obchod s drogami.
Virus HIV se vydal na svůj smrtící pochod, spolu s dalšími novými nemocemi, a Etiopie hladověla víc než kdy předtím, jako by to vyrazil sivý kůň čtvrté pečeti a na jeho hřbetě sama Smrt - „a té byla dána moc nad čtvrtinou země, a právo zabíjet... pomocí hladomoru, nákazy a divé zvěře."
Když se dreadové zahleděli v dubnu 1986 k nebi pro úlevné požehnání, zahlédli namísto toho hrozivou Halleyovu kometu, která se přehnala bání a věštila zkázu, jejíž počátek spatřili brzy v sovětském městě Černobylu.

Během čtyřiadvacetihodinové bezpečnostní prověrky nukleárního reaktoru v ukrajinské elektrárně došlo 28. dubna ke dvěma mohutným explozím, které roztrhly plášť reaktoru a strhly střechu budovy, v níž byl reaktor umístěn. Vzniklo na třicet požárů a z místa unikl největší radioaktivní oblak v lidské historii. Podle neoficiálních sovětských zpráv o obětech zůstalo bezprostředně na místě pětadvacet mrtvých, ale dva američtí fyzikové z Národní laboratoře Lawrence Livermora předpověděli, že radiace z Černobylu může způsobit desítky tisíc onemocnění rakovinou ještě v příštích dvaceti letech. Avšak dr. John Gofman, bývalý profesor z Kalifornské univerzity v Berkeley, který během druhé světové války pracoval na Manhattanském projektu atomové bomby, odhadl výskyt nových případů rakoviny u miliónu lidí, z nichž prý polovina bude smrtelných.

Země Evropského společenství ihned odsouhlasily zákaz dovozu čerstvého ovoce a zeleniny ze Sovětského svazu, Polska, Maďarska, Česko­slovenska, Bulharska, Rumunska a Jugoslávie. V následujících týdnech zamořil radioaktivní déšť severní Británii do té míry, že tři milióny jehňat nesměly podle vládního rozhodnutí na trh. Italská vláda zakázala prodej listové zeleniny a vydala varování před podáváním čerstvého mléka dětem. Fotografové pro London Times zatím pořizovali snímky polských krav, které hynuly ve vagonech zadržených na italsko-rakouské hranici. Minutové hodnoty radioaktivního spadu z Černobylu byly naměřeny v dešťové vodě také v Albany ve státě New York.

Sovětští představitelé brzy po havárii prohlašovali, že následky katastrofy byly zažehnány, avšak v New York Times se objevila zpráva, že 9. června zjistila finská monitorovací stanice poblíž sovětských hranic záhadně vysoké šestihodinové průměry atmosférické radiace, přičemž druhý vrchol dosahoval dokonce výše, než při měření bezprostředně po katastrofě. Finsko však prohlašovalo, že pro tak alarmující výsledky nemá vysvětlení.

A konečně 26. července se v Times objevil článek, který si otrocky kopírovali bratří od Negrilu až po Morant Bay, protože právě on dával dreadům největší smysl. V jeho titulku stálo: DŮSLEDEK ČERNOBYLU: APOKALYPTICKÝ PŘÍBĚH A STRACH. Článek citoval jistého „prominentního ruského spisovatele", který se považoval za „ateistu", ale teď se připojil k nesčetným spoluobčanům, kteří v hrůze a údivu pročítali pasáž 8.10-11 z Janovy knihy Zjevení.
„Poslouchejte, je to neuvěřitelné," řekl spisovatel dopisovateli Timesů, otevřel bibli na příslušné straně a začal nahlas číst: „ 'A třetí anděl zatroubil, i spadla s nebe hvězda veliká, hořící jako pochodeň, a padla na třetí díl řek a do studnic vod. Té pak hvězdy jméno bylo Pelyněk. I obrátil se třetí díl vod v pelyněk, a mnoho lidí zemřelo od těch vod.'"

Co se spisovateli zdálo neuvěřitelné, pokračoval příběh z Timesů, byl fakt, že ukrajinské slovo pro pelyněk je Černobyl. Sovětská atomová elektrárna dostala jméno podle Černobýlu, který kdysi hojně rostl na březích blízké řeky Dněpru.Astrology Pacific 1   |   Astrology Pacific 2   |   Zajímavosti   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
astrologie astrologie.cz Karel Tichý