www.volny.cz/astrolot/       |    www.astrolot.xf.cz/       |       Astrologické zajímavosti 1      |       Astrologické zajímavosti 2


Sebevražda blíženců.V nedělním Blesku ze dne 12-01-2003 byl popsán tragický příběh sourozenců – bratrů – jednovaječných dvojčat.
Bratři se narodili za úplňku 15-07-1973 ve 14:10 a 14:20. Od mládí byli postiženi psychickou poruchou, diagnostikovanou později lékaři jako schizofrenie. Podle svědectví sousedů a dalších lidí, kteří je dobře znali se od ostatních lišili schopností soucítit s jinými, nikdy nikomu neublížili. Tito dva mladí muži byli schopni obětavě vyjít vstříc komukoliv, kdo to potřeboval. Bez ohledu na to, co to může pro ně znamenat osobně.

sadovsti
Na Silvestra 2002 jim matka vytkla, že nedávali pozor na mladšího bratra a ten převrátil vánoční stromek. Bratři - dvojčata tuto banální výtku těžce nesli. Nikomu nic neřekli a odešli z domu. Šli 12 kilometrů lesem, potmě k rokli. Svlékli se do naha, šaty pečlivě složili do komínku a skočili ze skály. Druhý den je našel náhodný turista mrtvé.

Jejich Luna (citlivost) je ve 3.domě (komunikace s okolím) v opozici (napětí) ke Slunci (rodičovská autorita). Citlivě reagovali na rodičovskou autoritu.
Jupiter ve 3.domě a přes něj tranzitoval v den události Neptun. Dá se předpokládat, že pod tímto vlivem slyšeli našeptávání nepříznivých astrální bytostí. Tato konjunkce Neptuna s Jupiterem vyvolává citlivější působení těchto astrálních vlivů.
Merkur je vládce 8.domu – domu smrti. Merkur (rozum) uvažuje o drastických věcech a na to navazující neadekvátní reakce, psychicky labilní uvažování. Těžko ale někdo předem mohl tušit, že budou přemrštěně reagovat – že dojde ke zkratovému jednání. Merkur je současně ve Lvu a ten vyžaduje teatrální jednání, vede k tendenci událost dramatizovat, aby to vypadalo jako divadelní tragédie. V sekundárních direkcích (jeden den po narození představuje události jednoho roku) tedy 30 den po narození je 14-08-1973. V tomto horoskopu je opět úplněk, jako při narození.

8.dům - dům smrti v radixu je v Blížencích a těm vládne Merkur. Merkur v sekundárních direkcích má kvadraturu k Martovi – nervová soustava byla vznětlivá a k tomu se přidala další kvadratura k Plutonovi – objevilo se morbidní myšlení. Tyto dva aspekty naznačují období popudlivosti.
Neptun tranzitoval v den události přes Jupitera ve 3.domě v horoskopu zrození – pod vlivem psychické citlivosti došlo ke konkrétnímu a drastickému činu.

Matka se narodila 23-10-1952 po půlnoci. Má Lunu v 5.domě (domě dětí) v kvinkunxu s Uranem a v kvinkunxu s Jupiterem a to není dobré. Luna je navíc v 5.domě (oblast dětí) a v konjunkci s Plutonem, to by mohlo napovídat, že zažije drastickou událost.
Matka má Plutona v konjunkci s Černou Lunou hochů a to je první známka karmické vazby. Matka má Jupitera na MC v opozici na Merkura na IC (IC ukazuje minulost). Dračí ohon je takové okénko do minulého života a ten padl přesně na Venuši bratrů. Opět ukazuje na karmickou záležitost. V minulém životě bylo něco nedořešeno, asi se nezachovala správně – opozice na Merkura ve Štíru.
Pustím si fantazii na špacír a řeknu, že byla v minulosti muž a měla dvě želízka v ohni - uzavřela milostný vztah (Venuše) se dvěma dívkami najednou a nedopadlo to tehdy dobře. Mohu si jen domýšlet k jakému konci to došlo.

sadovstiPříspěvek pana V. Navrátila.

Vážený pane Tichý,
chtěl bych ještě reagovat na případ dvojčat, která spáchala sebevraždu.
Myslím si, že může být svým způsobem ošidné astrologicky hodnotit člověka, který není duševně zcela v pořádku, i když netvrdím, že to nebude fungovat. Je ale pravda, že horoskop dvojčat v sobě silné znaky psychické lability nese. Patrně nejdůležitější konfigurací v jejich horoskopech je velký kardinální kříž, kterého se účastní obě Světla (vůči sobě v opozici) a v kvadrátech na ně opozice Mars Uran třemi planetami ze čtyř v padajících domech, kde Mars udává celému kříži extrémnost svým postavením v Beranu. Merkur je v opozici na Lunu. Tato konfigurace dává oběma silné duševní, psychické a osobnostní napětí, proměnlivost, zkratovost, nevypočitatelnost a impulsivnost. Když si pak uvědomíme, že schizofrenikovi stačí relativně slabý impuls, aby se, řekněme, přestal ovládat, přestal rozumně přemýšlet, není ani nutné najít v jeho horoskopu extrémně napěťové konstelace, které by donutily normálního člověka k podobnému činu. Jakoby stačil impuls, pustit ho z očí a může vyvést něco nenormálního. Ascendent mají ve Štíru, vládce Pluta v kvadrátu na Saturn do osmého domu. Leckdy radix může mluvit víc než tranzit.

Když jsem se koukal na tranzity, nic smrtonosného jsem neviděl. Neptun na Jupiteru neberu, Saturn, Uran, Pluto nic. Mars šel prvním domem, ale v žádných dramatických vazbách. Přesto onen impuls přinést mohl. Prochází prvním domem, znamením Štíra a nese si s sebou nesmírně výbušné postavení z Berana a celkových vazeb z radixu.
Když jsem se podíval na sekundární direkce, tak jsem také nic destruktivního, ani příliš impulsivního neviděl, dlouhodobou kvadraturu direkčního Marse na Merkur radix nepočítám. Opozice mezi direkčními Světly je sice nesmírně zajímavá a silná věc, ale musela by se upnout na určitou planetu.

Pak mně napadla ještě jedna věc, podívat se na poloviční vzdálenosti. Zdůraznil bych čtyři nepříjemné midpointy, na které tvořilo přesný a napěťový vztah tranzitní slunce.
1) opozice na Mars/Pluto.
2) opozice na Slunce/Saturn (to je velice významné, protože v onom místě je poloviční vzdálenost pro dvě velmi problematické dvojice). 3) kvadratura na Luna/Saturn
4) kvadratura na Uran/Pluto

To je až příliš destruktivních dvojic působících na osu 10° kardinálních znamení a v době sebevraždy touto osou procházelo tranzitní slunce, které je v radixu aspektováno tak jak je. Tímto místem však samozřejmě prošlo už třicetkrát v průběhu života.
Ale hlavně bych chtěl upozornit na jeden nesmírně důležitý midpoint hlavně svou destruktivitou. Mezi Marsem, který je moc silný a výbušný v Beranu a Saturnem, který stojí v osmém domě a v radixu kvadratizuje vládce Ascendentu.
V době sebevražedného impulsu procházel totiž opozicí na tento midpoint onen tranzitní Mars, který šel Štírem a prvním domem a hlavně, tím jsem našel osu, na kterou se upíná přesná opozice direkčních Světel. Direkční Slunce i direkční Luna jsou na tento midpoint Mars/Saturn v kvadrátu a tedy v kvadrátu i na tranzitní Mars.
V té době tedy vznikl bratrům velký kříž složený z tranzitního Marse, z direkčních Světel a radixového midpointu Mars/Saturn. Z takové kombinace už může plynout značné nebezpečí.

V radixu jejich matky je významné postavení Pluta na Ascendentu, kde znamení Štíra se nachází ve čtvrtém domě. Může být zasažena smrtí, rodinnou tragedií.
V době tragédie zde fungují výmluvné tranzity a direkce. Pluto došlo do přesné konjunkce na Lunu v pátém domě radixu. Direkční Luna došla do přesné konjunkce na radixový Saturn. Tranzitní Pluto stojící na Luně stálo i v konjunkci s direkčním Sluncem (vládcem Ascendentu). Průchod Marse čtvrtým domem opozicí na vládce domu pátého už jen na doplnění.
Astrology Pacific 1   |   Astrology Pacific 2   |   Zajimavosti   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML Pro 5.06.1.
WebPage created per programme  AceHTML Pro 5.06.1.
astrologie astrologie.cz Karel Tichý