Astrology Pacific 1       |       Zajimavosti      


Masakr Olgy Hepnarovéhepnarova

V nedělním Blesku ze dne 23-02-2003 byl zveřejněn příběh masové vražedkyně. Olga Hepnarová se narodila 30-06-1951 v Praze, čas narození není mi znám. 10-07-1973 krátce před 14 hodinou najela úmyslně s vypůjčeným nákladním autem Praga RN na nástupní tramvajový ostrůvek na pražské třídě Obránců míru, před domem číslo 9. Z pětadvaceti čekajících zabila osm lidí, dalších jedenáct těžce zranila.

Vražedkyně jednala podle soudních znalců mimořádně chladnokrevně a promyšleně. Několikrát dokonce objela tramvajové nástupiště a zase se k němu vrátila. Pořád se ji totiž zdálo, že není na něm dostatek lidí. Chtěla jich zabít co nejvíce. Prý proto, že nenáviděla společnost. Do policejního protokolu uvedla, že „...celý svět je mým nepřítelem."

Tři dny před svým činem napsala Hepnarová bizarní dopis pražským redakcím Svobodného slova a Mladého světa a obhajovala v něm to, co se chystala spáchat.

"Vážení,
prosím, abyste přijali tento list jako dokument, byl napsán na obranu proti případnému znevážení a zesměšnění mého činu; také jako poukázání na to, že jsem člověk pohybující se dosud v mezích duševní normy. Jmenuji se Olga HEPNAROVÁ. Narodila jsem se 30. 6. 1951 v Praze. Pocházím z rodiny pracující inteligence, otec je bankovní úředník v důchodu a matka zubní lékařka. Vychodila jsem 9 tříd ZDŠ, poté jsme se vyučila v oboru umělecký knihař. Od roku 1970 pracuji jako řidič z povolání. Mám kvalifikaci řidiče III. třídy, dva a půl roku praxe. Jsem zaměstnána v podniku Pražské komunikace....

Po tomto nutném představení přecházím k věci. Dnes, dne 8. 7. ukradnu autobus a plnou rychlostí vjedu do davu lidí. Stane se to pravděpodobně v Praze 7 u PKOJF. Oprava: vůz bude služební 706R cisterna, místo libovolné a datum též.

misto_cinu Do třinácti let vyrůstám v pařátech tzv. dobré rodiny. Jsem bita a týrána - hračka dospělých a oběť školních dětí (a navždy už outsider mezi vrstevníky). Moji trapiči jsou nemilosrdní. Jsem zrůdný člen stáda a černá ovce rodiny. Pokud má paměť sahá, jsem osamělá. Nemám přátele a nikdy mít nebudu. Upadám v zoufalství a výsledek: útěky. Útěky ze školy, z domova, ze života (1x). Potom opět zařazena (13 let) do nesnesitelného života plného ponižování, výsměchů a křivd. V dětské léčebně v Opařanech poznávám nevědomost a zbytečnost (pro mě) psychiatrické vědy. Končím školní docházku. Po dobu učení rasismus polevuje, ale jako řidička z povolání opět bojuji (předsudky atd.).

Na podzim 1971 odcházím bydlet do chaty, kterou jsem postavila téměř sama za své peníze. Za rok a půl na to, na pokraji svých sil, odcházím bydlet do podnikové ubytovny, penzionu, který se ukáže být nestvůrným babylonem.

Jsem zubožená jako poslední narkoman. Ano. Ale kde jsou mé drogy? Kde? Kde je to, co mě drží nad vodou? Veškeré city na pokraji vyčerpání i naděje už na dně. A nalomený anděl nezlomen.

Jsem v horším postavení než americký černoch. Proč? Protože jsem sama. Tisíckrát jsem byla lynčována. Bilance osobní: Jsem sexuální mrzák. Neschopna navázat a vytvořit kloudný lidský vztah. Jsem zničený člověk. Člověk zničený lidmi. Mám tedy na vybranou: zabít sebe, nebo zabít druhé. A rozhoduji se takto: OPLATIT SVÝM NENÁVISTNÍKŮM. Můj rozsudek zní: Já, Olga Hepnarová, oběť vaší bestiality, odsuzuji vás k trestu smrti přejetím a prohlašuji, že za můj život je x lidí málo. Zaviním smrt x lidí. Budu souzena a potrestána. A toto je má zpověď.


misto_cinuauto Děkuji.
V Praze 7. 7. 73 Olga Hepnarová"

Souzena a potrestána byla 06-04-1974. Městský soud v Praze ji uznal vinnou z osminásobné vraždy a odsoudil ji k trestu smrti. Když ji dne 12-03-1975 brzy ráno vedli na popraviště podle svědků vražedkyně začala řvát a ječet, válet se po zemi a pokoušela se kopat a kousat. Křičela „ne" a „nechci", „nechte mě". Poté, co Hepnarová ucítila na krku oprátku, přestala vzdorovat. Došlo ale k tomu, co pak lékař v protokolu označil jako "selhání tělesných svěračů". Pomočila se, pokálela i pozvracela.Čas narození Olgy Hepnarové neznáme. Můj postup hledání neznámého času podle životních událostí - planety posunu v primárních direkcích (1° se rovná 1 rok) o patřičný počet stupňů a sleduji, který aspekt se strefí do úzkého pásma 13°, které Měsíc urazí od půlnoci do půlnoci ve dni narození - se tentokrát neosvědčil. Kdyby se Hepnarové narodila o den později - vyšla by Luna po 22° do konjunkce s Martem.

Takže jsem použil program Johannes Professional a rektifikaci podle primárních direkcí pro tři životní události - masakr, odsouzení k smrti a popravu. Nejvíce se mi líbil čas 01:45:57 SEČ, kdy by Ascendent došel do konjunkce s Martem.

Aplikace primarnich direkci na udalosti Naiboduv klic 0.985646
Radix 30. 6. 1951 01:46:00 SEC, Hepnarova, Praha (Klementinum)
Datum 30 6 1951 1:45:57.00 Suma kvadratu 0.00423004
Signif. Promis. Uhel Direkce Udalost 	Odchylka
AS 		MA 	0 8 7 1973 10 7 1973 0.005448
LU 		UR 	-90 17 3 1974 6 4 1974 0.054593
LU 		HE 	-90 24 3 1975 12 3 1975 0.034928
horoskop


Horoskop pro tento čas má Descendent (veřejnost) ve znamení Střelce, vládce Jupiter je na hrotu 12.domu (trápení, tajní nepřátelé).

Saturn (omezení) v 5. domě (domě lásky). Jen mi vrtá hlavou stélium čtyř planet v 2.domě - spíše bych je očekával naproti, v 8.domě.

Horoskop sekundárních direkcí pro 22 den (22-07-1951) má Uran v konjunkci s Martem, Luna na Dračí hlavě a Venuše na Dračím ohonu. K Saturnovi v 5.domě se tentokrát přidá i Neptun.

Tranzitní horoskop pro masakr dne 10-07-1973 13:55 má zajímavé konstelace:
tranzitní Saturn v konjunkci radixovým Martem
Neptun - planeta klamu vstoupila do 7.domu (veřejnost)
tranzitní Mars je v konjunkci radixovým Jupiterem (vládcem 7.domu).

Horoskop odsouzení má Slunce pro změnu na radixovém Jupiterovi (vládcem 7.domu)
tranzitní Mars na Dračím ohonu se blíží k Saturnovi, který je na Martovi radix.
Tranzitní Luna se blíží Neptun radix a tranzitní Neptun je dále v 7.domě.

Horoskop popravy Venuše v separační konjunkci s radixovým Jupiterem (vládcem 7.domu) ve 12.domě.
Dračí ohon na hypotetickém Ascendentu, tranzitní Saturn uprostřed tří planet (Slunce Uran Merkur) v radixu.

Shrnutí na závěr: velkou úlohu ve všech horoskopech hraje Jupiter (zde ve 12.domě), Venuše a Dračí ohon.

Proč nenáviděla společnost? Podle horoskopu sekundárních direkcí, podle Venuše na Dračím ohonu bych si představoval toto:
Dračí ohon je okénko do minulého života a Venuše (bohyně lásky) naznačuje, že v minulém životě měla problém s láskou (byla do větru, nevěra a podobně.) a byla anonymní veřejností ukamenována, upálena, či lynčována, ačkoliv se cítila nevinná a brala to jako neuvěřitelné bezpráví. Do tohoto života se narodila s nenávistí k davu. Tím, že se rozhodla pro pomstu a zabila několik nevinných svoji karmu nesmazala, ale bere si ji znova do příštího života. V příštím životě opět bude davem ukamenována, upálena, či lynčována a to se bude opakovat tak dlouho, dokud neodpustí. Pak teprve nalezne duševní klid a mír.

Astrologický program APAS má vynikající funkci - statistické vyhodnocení vybraného vzorku horoskopů.
Použil jsem dostupná data:
Pokus o sebevraždu 15-06-1964, Praha, 13:00 SEČ
1.hospitalizace na psychiatrii 23-03-1965, Praha, 12:00 SEČ
Požár statku 06-08-1970, Praha, 23:55 SEČ
Nástup Pražské komunikace 07-08-1972, Praha, 12:00 SEČ
Ubytování v penzionu Babylon 11-01-1973, Praha, 12:00 SEČ
Koupě auta Trabant 04-04-1973, Praha, 12:00 SEČ
Masakr 10-07-1973, Praha, 13:50 SEČ
Soud 06-04-1974, Praha, 11:10 SEČ rozsudek
Poprava 12-03-1975, Praha, 05:00 SEČ

Už v polovině zadaných údajů jsem spustil statistiku a zaujal mě třetí dekan znamení Blíženců, kde byl dvakrát Mars a dvakrát Saturn. Nedočkavě jsem se podíval na radix - ano, samozřejmě, O.H. tam má planetu agrese - Marta!

statistika

Další informace čerpány z webu:
http://www.spsmvbr.cz/cesky/os_stranky/jedlicka/muzeumzla/hepnar/hepnaro.htm

http://www.mvcr.cz/casopisy/policista/1999/9902/2hepnar.html

Událost byla popsána v knize Roman Cílek: Oprátka za osm mrtvých (vydalo nakladatelství C.H.Beck v Praze v roce 2001)
klikni na obrázek:
Roman Cílek: Oprátka za osm mrtvých Knihu lze koupit na www.vltava.czZnámí Olgy Hepnarové vzpomínají, že byla nápadně podobná tehdy populární zpěvačce Janě Robbové. Jana Robbová se mihla ve filmu Juraje Hertze: Buldoci a třešně. Aspoň se její jméno objevilo v titulcích. Dlouho jsem film zkoumal až jsem (doufám) našel Janu Robbovou (klikni na obrázek).

Jana Robbová s Rudolfem Hrušínským ve filmu Buldoci a třešně Jana Robbová ve filmu Buldoci a třešně Jana Robbová ve filmu Buldoci a třešně Jana Robbová ve filmu Buldoci a třešně Jana Robbová ve filmu Buldoci a třešně
Jana Robbová ve videoklipu Čs.televize:

Jana Robbová Jana Robbová Jana Robbová Jana Robbová Jana Robbová Jana Robbová
Jana Robbová Jana Robbová Jana Robbová Jana Robbová Jana Robbová Jana Robbová
Jana Robbová Jana Robbová Jana Robbová
Dne 12. 10. 2016 v 13:33 Jiří Neplech napsal(a):
> Dobrý den,
> ve vašem článku píšete, že O. Hepnarová byla podobná zpěvačce
> Janě Robbové – jež hrála ve filmu Buldoci a třešně – a máte tam fotky
> z toho filmu.
> NENÍ to však zpěvačka Jana Robbová, ale HEREČKA Jana RABOVÁ!
> Prosím o provedení opravy.
> Zdraví
> Jiří Neplech

Poznámka paní Stránské:

Vážený pane Tichý, před několika lety jsem o tomto případu přemýšlela a myslím, že jsem měla podobný pocit jako teď, když to čtu. Před chvílí jsem jela vlakem a nastoupila s dvěma klukama holka, asi tak dvacet pět let, seděla jsem vzadu v chodbičce v motoráku s dvěma asi šestnáctiletýma holkama. Ona při nástupu vyfoukla kouř, zahodila ven cigaretu a řekla nám: Co čumíte, vole. Pak si šla sednout do vozu. S těma holkama jsme se zasmály a pohoda. Ale já na ni dál viděla, a občas jsme se na sebe dívaly. Snažila jsem se mít normální výraz, který mohl být třeba přátelský. Pak jsem ji potkala u stánku, kašlala a kouřila. Uvědomila jsem si, že takoví lidé - typu O.H., té holky (tady třeba jen momentálně) atd. JSOU na hraně a strašně záleží na toleranci okolí, na "úrovni" okolí. Na otevřenosti společnosti, na ochotě soucítit, u jednotlivců na ochotě překlenout "sebe", která může pramenit z vyrovnanosti, tolerance, dobré vůle anebo jen vcítění se na základě vlastních zkušeností, vlastního vztahu k zodpovědnosti k druhým.
O.H. asi svůj čin provedla v době, kdy nevydržela čekat na to, až potká někoho, kdo jí pomůže zasadit do sebe víru nebo až potká sebe, jinou O.H. Jestli to byla její vina, to si neodvažuju soudit.
Napadá mě jenom tohle.
Jana StránskáPoznámka pana A. Baudyše jr.:

Pane Tichý,
příklad je zajímavý. Pro mne dvojnásob tím, že se stal tři sta metrů od mého nynějšího domu a dvě stě metrů od naší astrologické školy. Čtvrt roku po mém narození. Dnes je v domě špičková pizzerie Capua, předtím tam byl snad dvacet let zcela nemožný obchod s neprodejnou konfekcí. Tramvajová zastávka byla přesunuta o 50 metrů níže.

30. června 1973, deset dní před vraždou, se na osmi a půl stupně Raka konalo úplné zatmění Slunce. Přesně mezi Sluncem a Uranem nešťastné ženy.
Horoskop ženy i okamžiku neštěstí toho vypovídá mnoho, bylo by to na dýl. Pro mne je zajímavá hloupost v radixu naznačená. Poškozený Merkur, planeta ve třetím domě, poškození Blíženci i vládce III. domu.

Zdravím Vás také
Tonda Baudyš jr.
www.astrolab.cz
www.spaceinfo.cz


Příspěvek paní Axmannové.

hepnar
Astrologie mi posloužila k ilustraci příběhu, který se mi ze zadání vynořil.
Nemám ve zvyku dávat přednost Černé Luně, (běžně používané druhé ohnisko dráhy Luny) ale sem patří na MC – svým sklonem (bez ohledu na opodstatněnost) k dramatizaci všeho směřování i všeho dosaženého. Tím vzniká smyšlená nativita, kde planety (s vyjímkou 8.domu) leží v domech horní hemisféry horoskopu s přesahem do prvního domu.

Neptun v prvním domě spolu s Dračí hlavou v Rybách a šestém domě nabízejí vnitřní život postavený na velkých ideálech a práci na jejich zhmotnění nebo také život postavený na iluzích a pyšně pokorné či pokorně pyšné cestě za nimi. Tak či tak, všechno, co má takový člověk udělat, se pak odehrává na očích společnosti, kterou sám touží ovlivnit, zazářit v ní. Olga Hepnarová píše o tom, jak byla sama mezi lidmi, jak nedokázala navázat vztah - přitom Jupiter v sedmém domě by ji měl hýčkat: domnívám se, že to nikdy sama nedovolila, protože její potřeby vždy převyšovaly nabídku, byly nereálné a ústily do revolty a vlastní intepretace a následného odmítnutí všeho, co mohla mít. Domnívám se, že si s ní prostě nikdo nevěděl rady. Skrytý řád domova ji stejně nezajímal (neměla schopnost jej přijmout), protože svoje těžiště viděla ve společnosti, v uplatnění svých schopností, ve které věřila. Tím na sebe od dětství navlékla šaty z jinakosti a úletů, které záplatovala nedorozuměními a revoltou, takže postupem doby už za nimi její krásná tvář téměř sama nebyla vidět.

Podle sekundárních direkcí a nabídky transolární revoluce ve svých 13ti letech už zcela podléhala nátlaku představ, které byly neslučitelné s její životní závislostí na společnosti, která jí v té době nabízela jen zcela zjednodušené: má dáti - dal.
Rok 71, kdy bydlela na vlastní chatě, byl asi jejím největším vnitřním životním úspěchem, kdy v sek. dir. leží duchovní bod na hrotu 6.domu, Jupiter přesně na DS (aby přece jen mohla dojít k druhým lidem, je tu pokus dojít záměrnou samotou sama k sobě) a MC obleženo těsnou konj. MA/UR a Sluncem. Pokus ztroskotal po roce a půl nezvládnutím samoty a „pochopením„ svojí trvale podřadné role ve společnosti (Luna konj. Dračí hlava/11.dům/Ryby).

S Plutem na AS a konj. LU/UR na nt. NE a konj. MA/VX v 7.domě a SA/nat.MA, posílá 7.7.1973 dopis novinám (NQ).
10.7.1973 si „vyřizuje účty se společností„ a útočí (NQ) s Marsem v 5.domě a přesně na hrotu 8.nat. domu, Lunou na nativním Bodu štěstí a Plutu, přesnou konjunkcí MC/IC na ose 6./12., Saturnem na MC a Černé Luně a Vertexem v konj. s nativním Marsem. Možná v tu se v tu chvíli, s Venuší na MC poprvé cítila opravdu „plodnou„ ženou.

6.4.1974, opět se Saturnem na MC (a dalším) byla souzena a odsouzena.
V mém příběhu jde Olga Hepnarová na popravu v 6 hodin ráno, osa AS/DS (s Čenou Lunou) je právě na nat. 6./12., Luna v konj. s Duchovním bodem na nat. Dračí hlavě.
Pro den smrti nabízím pohled na sekundární direkce a jednodenní nativní horoskop Olgy Hepnarové (odvozeno od smyšleného času narození 11:29:30SEČ). V tomto horoskopu, v jeho rozvoji, je podle mne opakovaně kladen důraz na tvorbu hodnot a jejich trvalost. Závěrečná „show„ je strašlivá, nelidská. Pro skutečné poučení bylo by třeba znát prostředí a lidi jejího dětství, kteří jí „pomohli„ prošustrovat to dobré, s čím se narodila.

Ljuba Axmannová
www.astrolozka.cz hepnar


Ještě nabízím tentýž příběh slovy Sabiánských symbolů (Elsa Wheeler) a klíčových slov k nim (Dane Ruhyar)

DOLNÍ HEMISFÉRA:

Ascendent –
FÁZE 180 (Panna 30): ČLOVĚK, PLNĚ ZAMĚSTNANÝ NALÉHAVÝM ÚKOLEM, ZŮSTÁVÁ HLUCHÝ KE VŠEM SVODŮM. (dobytí iluze)

Neptun –
FÁZE 197 (Váhy17): NÁMOŘNÍ KAPITÁN NA PENZI POZORUJE LODI, JAK VPLOUVAJÍ DO PŘÍSTAVU A ZASE ODPLOUVAJÍ. (klidná mysl)

Duchovní bod –
FÁZE 223 (Štír13): VYNÁLEZCE PŘEDVÁDÍ LABORATORNÍ EXPERIMENT.
(schopnost uvádět do vztahu zdánlivě nesouvisející fakta)

Immum Coeli –
FÁZE 270 (Střelec 30): PAPEŽ ŽEHNÁ VĚŘÍCÍM. (zosobněné uctívání)

Dračí hlava -
FÁZE 343: (Ryby 13): STAROBYLÝ MEČ, KTERÝ PROŠEL MNOHA BITVAMI, VE VITRÍNĚ MUZEA. (síla vůle)

Descendent a Vertex –
FÁZE 360 (Ryby 30): MAJESTÁTNÍ SKALNÍ ÚTVAR PODOBNÝ TVÁŘI, A CHLAPEC, KTERÝ HO OBDIVUJE A POVAŽUJE ZA IDEÁL VELIKOSTI; JAK CHLAPEC ROSTE, ZAČÍNÁ SE POZNENÁHLU TVÁŘI VE SKÁLE PODOBAT.
(archetypalizace)

----------------------------------------

HORNÍ HEMISFÉRA:

Jupiter –
FÁZE 13 (Beran 13): NEVYBUCHLÁ BOMBA SVĚDČÍ O NEÚSPĚŠNÉM SPOLEČENSKÉM PROTESTU. (adolescentní frustrace)

Luna –
FÁZE 56 (Býk 26): DVORNÝ ŠPANĚL HRAJE DOSTAVENÍČKO SVÉ MILOVANÉ.
(hraní role)

Mars –
FÁZE 88 (Blíženci 28): BANKROTEM DÁVÁ SPOLEČNOST PŘETÍŽENÉMU JEDINCI ŠANCI ZAČÍT ZNOVU. (osvobození se od minulosti)

Medium Coeli a Černá Luna –
FÁZE 90 (Blíženci 30): KOUPAJÍCÍ SE KRÁSKY SE NA PLÁŽI PŘEDVÁDĚJÍ VELKÉMU DAVU LIDÍ. (show skončila)

Slunce –
FÁZE 98 (Rak 8): SKUPINA OBLEČENÝCH KRÁLÍKŮ SI VYKRAČUJE JAKO PŘI OFICIÁLNÍM DEFILÉ. (proces učení)

Merkur –
FÁZE 104 (Rak 14): VELMI STARÝ MUŽ, OTOČENÝ TVÁŘÍ K VELKÉ TEMNÉ OBLASTI NA SEVEROVÝCHODĚ. (trvání v pravdě)

Bod štěstí –
FÁZE 138 (Lev 18): CHEMIK PŘEDVÁDÍ SVÝM STUDENTŮM POKUS. (alchymie)

Pluto –
FÁZE 139 (Lev 19): PARTY NA HOUSEBOATU. (osvobození se ze strnulosti)

Venuše –
FÁZE 144 (Lev 24): ČLOVĚK, SOUSTŘEĎUJÍCÍ SE NA SVÉ NITRO, NAPROSTO BEZ ZÁJMU O SVŮJ ZEVNĚJŠEK A UPRAVENOST. (totální koncentrace)

Saturn –
FÁZE 177 (Panna 27): SKUPINA ŠLECHTIČEN NA CEREMONII U DVORA. (kultivovanost)

Tento způsob čtení nativity pochází z kreativního kursu Martiny Lukáškové
(http://www.stand.cz/astrologie/ceska/inzeraty/nastavbo/nastavbo.htm)


Paní Axmannová,
děkuji za příspěvek.
Domnívám se, že H.O. žila zřejmě bohatým vnitřním životem a byla uzavřená. Introverti mívají noční zrození a většinu planet pod obzorem.
Mějte se krásně, Karel Tichý.

Vážený pane Tichý, děkuji za Vaši vlídnou připomínku. Co jsem napsala, nemělo být do diskuze, ale rozvedením toho, co mi z informací u Vás přihrála intuice. Uviděla jsem to opačně, než píšete Vy, možná proto, že nic jiného jsem o ní nečetla. Zachovejte mi přízeň a mějte se moc hezky. Ljuba Axmannová
Příspěvek paní Milošové.hepnar

Vážený pane Tichý,
zkusila jsem se podívat na případ O. Hepnerové, který jste mi poslal.


Budu stručná. Připadala by mi nejpravděpodobnější hodina narození v 10:55 dopoledne. Vedou mě k tomu tyto důvody:
1) Ve všech událostech ( útok, odsouzení, poprava, zveřejnění článku) se v tranzitech objevují aspekty na pásmo 22 - 26 st. Blíženců a Střelce. Předpokládám, že by v tomto pásmu měla ležet jedna z hlavních os.

2) V horoskupu narození je velmi důležité stelium planet v Raku, do kterého já už počítám i Marse s Černou Lunou na konci Blíženců. To je svým postavením a aspektací velmi obtížné do zvládnutí samo o sobě, ale povýšená Luna v Býku by to mohla ,,ustát", protože v Býku je silná. To ale neplatí v případě, že je sama poškozená - a to buď aspektací, postavením v domech, nebo konjunkcí se stálicí. Navíc Luna rozhoduje o praktické realizaci běhu pozemských věcí, nestačí jen nenávidět společnost, ale je potřeba mít i praktickou schopnost svůj záměr provést. Při hodině narození kolem jedenácté splňuje Luna obojí - je silně poškozená, protože je v kvadratuře na Venuši, stojí v pásmu Algolu, který mimo jiné ohrožuje krk ( O.H. byla oběšena), Luna na Algolu znamená mimo jiné ohrožení ženy a rodiny v užším i širším smyslu - tedy i společnosti, a v trinu na Saturna na AS je schopna realizovat své záměry (O.H. obrátila svou nenávist proti společnosti, všichni lidé, kteří zahynuli, byli ve věku 60 -69 let, byli to starší lidé, tramvaj považuji za saturnský dopravní prostředek).

3) Při této hodině narození dojde potom při útoku 10.7.1973 v profekcích 1 stupeň za jeden rok MC radixu na Merkur radixu, při popravě AS na Neptuna, který spolu s Jupiterem tvoří velmi důležitý rámec celé události. Další ( direkce, revoluce, atd.) nebudu vypisovat, kdo chce, podívá se sám.

K příběhu O. Hepnerové se s dovolením nebudu veřejně vyjadřovat, necítím se oprávněna.

Přeji Vám krásný večer. Vanda Milošová


Příspěvek paní Špačkové.


Vážený pane Tichý,

vzhledem k tomu, že uvedený příběh Olgy Hepnarové zřetelně ilustruje postupné uzavírání určitých duševních a duchovních oblastí této ženy do neplodnosti a beznadějnosti, shledávám zde názorný příklad zcela zásadního konfliktu možných interpretací, východisek a jejich následných aplikací - a to zejména z hlediska pojetí astrologie v širších hermetických souvislostech - v protikladu k astrologickému pohledu, který hermetické souvislosti neuvažuje vůbec, nebo jen proklamativně - bez náležitých znalostí.
V této souvislosti připomínám poznatky, které jsem uvedla ve své publikaci LILITH - KNĚŽNA HOROSKOPU (nakladatelství Vodnář, duben 2002), kde jsem mj. čtenáře seznámila s pojetím astrologie v širších hermetických souvislostech a jeho významem pro posuzování horoskopů.

Ponechávám na rozhodnutí čtenářů Vašich stránek, zda mají zájem seznamovat se s výkladem astrologie v širších hermetických souvislostech, či zda se spokojí s takovým pojetím astrologie, jehož výsledkem je např. v jednom z připojených příspěvků celkové zhodnocení osobnosti O.H. shrnuto slovy: „Pro mne je zajímavá hloupost radixem naznačená".

Ponechávám na vlastním úsudku čtenářů Vašich stránek i to, zda lze člověku v nesnázích či mezních životních situacích pomoci úvahou o domnělé hlouposti, naznačené jeho radixem, nebo zda není prospěšnější snažit se této osobě - a ostatním, kteří se v podobné situaci nyní nacházejí, pomoci hlubším pochopením všech souvislostí celkový stav citlivě analyzovat, navrhnout možná východiska vedoucí k jeho změně a předejít tak případné nevratné osobní i společenské tragédii.
S přátelským pozdravem

Mgr. Ivanka Špačková
ivanka.sp@volny.cz
spackova.ivanka@seznam.czPříspěvek pana Navrátila

Vážený pane Tichý,
zasílám příspěvek k případu O. Hepnarové, jak jsem slíbil.

I bez znalosti přesného času jsou tu dvě významné konstelace, které o osobnosti Hepnarové a spáchaném činu hodně vypovídají. Velmi silnou osobní konstelací je stelium Slunce Uran Merkur v Raku pod kvadráty Neptuna a Jupitera. V této konstelaci se skrývá neskutečná duševní labilita, přecitlivělost, iracionalita, vznik úsudku na základě náhlých falešných dojmů, zkratovitost, nervozita, hysterie až vyšinutí. Slunce v konjunkci s Uranem v Raku v kvadrátu na Jupiter v Beranu vytváří pocit osobní významnosti, podstatnosti a jedinečnosti.

Základ je tedy v neschopnosti objektivity, psychické labilitě a z ní vyplývajícího zkratovitého myšlení a jednání a taky trochu v přehánění a náznaku osobního exhibicionismu (Slunce konjunkci Uran) kvadrát Jupiter, Venuše ve Lvu, Palach měl taky smysl pro upozornění na sebe...stelium Pluto Merkur Slunce Saturn bylo ve Lvu).

Druhá konstelace se potom bohužel přesně odehrává navenek onoho osudného dne. Mars v Blížencích v kvadrátu na Saturn v Panně. Značně agresívní a kritický vztah k lidem v okolí (na zastávce), útočnost, zlost, zničení překážek agresívní mluvou (jízdou), dle vlastních slov i jako řidička bojuje s předsudky atd.

V době takovéto události se dají očekávat marsovské tranzity nebo direkce, "nejlépe" obojí. Tranzity mluvily jasnou řečí. Tranzity hovořily jasně. Direkce by ale měly také odpovídat. Snažil jsem se horoskop posunout tak, aby direkční Luna tvořila napěťový vztah s Marsem. To se zcela exaktně nepodařilo, ale díky této snaze jsem našel dle mého názoru velmi zajímavý čas, 23:25. Tento horoskop silně zdůrazňuje hodně přesný kvadrát Mars Saturn, umístění tohoto kvadrátu na hlavní osy je dle mého názoru odpovídající, celý horoskop balí do velmi tragické barvy. Mars na IC, Saturn na Desc, stelium ve čtvrtém domě, Jupiter v Beranu v domě prvním, Asc buď na konci Ryb, nebo už na začátku Berana.

hepnar6

Saturn na Desc v kvadrátu na Mars na IC, který spoluvládne prvnímu domu. Tomuto postavení odpovídají výroky jako: "Celý svět je mým nepřítelem", "člověk zničený lidmi", "Do třinácti let vyrůstám v pařátech tzv. dobré rodiny. Jsem bita a týrána - hračka dospělých a oběť školních dětí (a navždy už outsider mezi vrstevníky). Moji trapiči jsou nemilosrdní. Jsem zrůdný člen stáda a černá ovce rodiny. Pokud má paměť sahá, jsem osamělá. Nemám přátele a nikdy mít nebudu".

Popisuje tedy osamělost od přátel, společnosti, neschopnost navázat kloudný lidský vztah, (Saturn Desc vládne i domu jedenáctému) i bití a týrání, nejistotě v rodině (Mars IC, stelium ve čtvrtém domě), píše o útěcích z rodiny, školy (stelium přes třetí, čtvrtý dům, přes Blížence, Raka, s Marsem, Uranem), píše že pochází z rodiny pracující inteligence (Mars v blížencích na IC).

Nakonec píše: "Mám tedy na vybranou: zabít sebe, nebo zabít druhé. A rozhoduji se takto: OPLATIT SVÝM NENÁVISTNÍKŮM. Můj rozsudek zní: Já, Olga Hepnarová, oběť vaší bestiality, odsuzuji vás k trestu smrti přejetím a prohlašuji, že za můj život je x lidí málo. Zaviním smrt x lidí. Budu souzena a potrestána. A toto je má zpověď."
Spojení "zabít sebe nebo zabít druhé" by odpovídalo Marsu v kvadrátech na osu horizontu.
Tahle konečná pasáž jednoznačně mluví o potřebě jednat, o agresivitě, znamení Berana v prvním domě a Mars na IC tomu silně odpovídá. Navíc je tu potřeba a schopnost vzít spravedlnost do svých rukou (Jupiter jako vládce domu desátého v Beranu v prvním domě v kvadrátu na Merkur). Rozhodování zda nechat Asc na konci Ryb nebo ho umístit do Berana není lehké, ale její vzhled by se Rybám na Asc nebránil a hlavně sama sebe považuje za oběť. Proto bych Asc nechal na konci ryb, přičemž zbytek prvního domu by obsahoval Jupitera v Beranu, což spolu s Marsem na IC činnost a impulsivitu přinese.

V tomto případě je příhodným rektifikačním činitelem postavení Luny v radixu i z toho důvodu, že stojí na rozhraní Blíženců a Býka. I toto dle mého názoru odpovídá, Lunu bych sunul do Blíženců a tedy čím dál víc od trigonu na Saturn na hlavní ose. Luna v Býku v trigonu na Saturn na hlavní ose velmi silně zvyšuje duševní stabilitu a "svědomí". Naopak Luna v Blížencích bez těsné vazby na Saturn labilitu podtrhne.

Tranzity i direkce v době činu nesou stísněnost a zároveň impuls a to je u labilního a impulsívního člověka problém.
Tranzitní Saturn stojí na Marsu, direkční Luna jde přes Asc v opozici s orbisem 1 stupeň na Saturn. To rozehrává radixovou kvadraturu Mars Saturn a v onom období tak cítí Hepnarová ze strany společnosti větší odmítání, větší samotu, cítí se omezenější a vůči lidem cítí větší odpor.

Zároveň ona direkční Luna míří kvadrátem na Mars radix s orbisem dva a půl stupně, tedy řekněme na hranici cítění impulsu, chuti konat. To by samo o sobě na čin bylo zatím málo, tranzity jsou ale marsovské dost. Tranzitní Mars na Jupiteru v prvním domě v Beranu, tedy jednoznačný popud vzít spravedlnost do svých rukou, tranzitní Mars je v přesném kvadrátu na Mars direkční a tento kvadrát marsů atakuje její radixový merkur. Tyto marsovské aspekty bohatě stačí k "vyřešení" saturnského pocitu, což je pro člověka s kvadraturou Mars Saturn, kde Mars je ve ventilačním znamení, typické.

Fakt, že labilní člověk s významnou touhou být vidět, projevit se, má problém navázat alespoň 1 přátelský vztah, ve kterém by toto ego projevil, přičemž sám však už dopředu vidí všechny jako své nepřátele, pokládá se za oběť, může snad vést k podobnému konci. V.Navrátil


Zobrazení otázky a odpovědí z webu ČAS

Případ prueglknabe
1479 otázku odeslal(a) Turnovský ve Středu 5.Března 2003 23:54:17
Na WWW pana Tichýho se odehrává diskuse o tragickém činu Olgy Hepnarové, ztýrané lidské bytosti, která v ataku psychické nemoci zabila náklaďákem několi lidí. Z většiny příspěvků je mi blivno, z neznalosti pozadí, z neúcty k zabitým. Neříkám, že Olga si možná zasloužila trest nejvyšší, i když to je sporné - nebyla duševně zdravá (prof. Vondráček jako jeden z mála znalců to tehdy hlásil), pokud byla popravena, měly být vyneseny další vysoké nepodmíněné tresty např. nad jejím ošetřujícím lékařem, kterému svůj stav hlásila a žádala o hospitalizaci, nad jejími "spolupracovníky", kteří ji psychicky a fyzicky týrali. Kdo z si dnes pamatuje, že trest smrti byl politicky určený rozsudek samotným Husákem, kdo si pamatuje, že posudek, tvrdící, že ta žena je příčetná!!!! a tedy otevřená vrátka na popraviště odstaroval dr. Oplzákovi pardon Plzákovi cestu do medií jako spolehlivému spolupracovníkovi, který vždy splní zadaný úkol. Sebevražda Plzákova syna mi připadá jako odplata za lžiposudek, další neviný mrtvý. Je blivno. Každý, kdo nebyl ve stavu jako Olga Hepnarová zaslouží, aby... ale ta slova o kolech náklaďáků už byla tolikrát řečena. Neporozuměli by, natož aby pochopili.

Drobný příklad: dr. Plzák u soudu útočí na Hepnarovou cca takto: "Váš způsob myšlení mi připomíná Nietscheho." Odpověd O.H. "Kdybyste, pane doktore Nietscheho, četl, nikdy byste tak nemluvil."

Případ Hepnarová byl odrazovým prknem i pro dr. Stanislava Drvotu, jeho posudek byl podobný jako Plzákův, jenže Drvota se ukázal aspoň jako člověk se svědomím, pokaždé když mu někdo připomenul případ Hepnarová, zpil se do němoty.
Připomínám, že Olga byla psychitricky léčena, svůj stav hlásila svému ošetřujícímu lékaři, žádala hospitalizaci, on ji odmítl. Spolupracovníci jí potom opět rozbili hubu. Odvolávat se na Blesk je poněkud odvážné. Kdysi byl k tomuto tématu sestaven samizdatový sborník "Případ pruegelknabe" (otloukánek), bohužel nevím, zda ho ještě někdo má. TurnovskýPoznámka návštěvnice Jany
Vážený pane Tichý,
chtěla bych za sebe poděkovat za rozbory v Masakr O.H.
Něco podobného - konkrétní rozbory, mně na různých fórech velmi chybělo. Všichni přispěvatele dle mne odvedli velmi dobrou práci a já jsem načerpala mnoho popudů, podnětů atd.
Takže za sebe - velké poděkování.
Jana


Další poznámka této návštěvnice.
Vážený pane Tichý,
souhlasila bych s Vámi v tom, že bych viděla většinu planet pod obzorem - introvert, vnitřní duševní život, vnitřní duševní zápasy. ASC bych umístila na 30 stupeň Ryb, (protože Sabiánské stupně os by měli cosi vyjadřovat), kdy by nad obzorem byl jen Neptun ve Vahách, jenž by byl i vládcem zrození (též vizáž "krásná dívka" - Neptun, Venuše). Pak by Jupiter (vládce MC) v 1. domě na Skopci svědčil o "filosofii" přímočarého, nezáludného, rázného myšlení a také o přímočarém, nezáludném vnímání spravedlnosti (Jupiter) této osobnosti což pak ovšem způsobuje v opačném gardu též "rázné" a přímočaré vykonání spravedlnosti (Skopec-Mars).

Jupiter je přitom v opozici s Neptunem - tedy slovy stařičkého Danieliho "zkreslený typ Neptunovce, významný, nadaný, ale slabé vůle, ideály nenesou štěstí a úspěch. Podivné okolnosti veřejné i soukromé". Já bych však řekla, že na druhé straně (v 7. domě), stojí tedy Neptun, jenž ztělesňuje idee a ideály (ideologii) společnosti, jež však (jak jsme mohli, a i dnes můžeme vidět) nemusí být pouze krásné. Pod roušku Neptuna se dají mlhou obestřít všechny malé i větší podlosti a špatnosti, jež mezi lidmi a ve společnosti (7. d.) jsou. A to musel ten přímočarý Jupiter na Skopci vnímat a to přes vládce Skopce Marse v Blížencích (chytrý, bystrý a inteligentní duch), kdy vládce Blíženců Merkur (v Raku velmi citlivý, instinktivně a intuitivně vnímavý) naráží v kvadratuře, jak na Jupiter tak Neptun, přičemž Luna (vládce Raka) už v podstatě v 2. domě ztělesňuje ji samu, (i fyzicky).

Uran v Raku pak odlišnost, neobvyklost a originálnost i "originálnost" jen zvyšuje až zveličuje. Merkur je navíc s Lunou v recepci, takže spolu ovládají, jak Marse tak trojkonjunkci Slunce, Uran, Merkur.
Mars a tato trojkonjunkce nám pak dávají obrázek jak o způsobu jejího myšlení (3. dům), (též dopis novinám), tak blízkém okolí, tak o původu z "pracující inteligence", opuštění domova, bojích v domově, s otcem, starším otcem, jeho tresty atd. a přes Lunu, jakožto vládce domu 6. též o zaměstnání (Luna, Mars, Merkur-řidič, Uran-náklaďák?) a o spolupracovnících.

Na konci domu 6. by pak byl též Saturn, zasahující už vlastně do domu 7., jenž by tak hovořil jak o potížích se vztahy, společností, tak se spolupracovníky (i "těžká" práce).
A pak i otcem, rodinou, okolím, školou atd., neboť je v kvadratuře na Mars v domě 3., 4., jenž je též vládcem Jupitera (spravedlnost a nespravedlnost).

Sebenáprava v domě 6. se pak děje pomocí Venuše konjunkce Pluto (taková vášnivá Štírovská Venuše a etika) a dramatickým (Pluto) a "etickým" (Venuše) způsobem - to samé pak v opačném gardu poprava a to vše na Lvu - tedy volním, tvůrčím, autoritativním vyjádřením, kdy vládce Lva Slunce je v konjunkci s Uranem (neobvyklost) a Merkurem (rozsudek).

Sabiánské stupně by pak byly zajímavé a zajímavé by byly vždy i stupně následující (mám za to, že byť jich třeba ještě nedosáhneme, jakési tušení jich asi máme).

ASC-30 stupeň Ryb, klíčové slovo Archetypalizace (je skutečně archetypem vražednice) ale nejen pochopitelně jen to, ale vypisování by bylo dlouhé.
Dalším stupněm, kdyby byla schopna překonat všechny zkoušky by pak byl 1 stupeň Skopce - klíčové slovo - Impuls být, vynoření nových forem a potencialit vědomí.
Myslím, že tušila, že musí nějak vyřešit své kvadratury, dharmu i karmu , aby se mohl začít nový cyklus, nové vědomí, nový člověk - že to vyřešila zkratovitě, takže vlastně nevyřešila, to bylo myslím to, proč se chovala při popravě jak se chovala, neboť nezvítězila ona nad společností, ale opět společnost nad ní.

IC - 30 stupeň Blíženců - Stanovení společenských norem pomocí osobní výlučnosti a soutěže (Show skončila).
Dalším stupněm by byl 1 stupeň Raka - Námořníci na širém moři stahují vlajku a vztyčují novou (Reorientace).

DC - 30 stupeň Panny - Člověk, plně zaměstnaný naléhavým úkolem, zůstává hluchý ke všem svodům- to myslím, že odpovídá, myslím, že ani nestála o nějaké "polovičaté" vztahy, že stále v duchu řešila, tu svou karmickou i dharmickou křížovku. Pokud by jí vyluštila správně, byl by následujím stupněm 1 stupeň Vah-Motýl, tělo protknuté tenkým špendlíkem-nesmrtelná realita archetypu.

MC - 30 stupeň Střelce - Papež žehná věřícím - "symbol se jedince ptá: chceš žít transpersonálním životem - jako symbol?" Myslím si, že něco takového pociťovala a její rozhodnutí o usmrcení nevinných lidí evokuje trochu rozhodnutí papeže (zástupce Boha na Zemi), rozhodla prostě jako papež. (Totéž ale pak společnost svým rozsudkem).
Dalším stupněm by pak byl 1. stupeň Kozoroha -stát se autoritou.

Bod štěstí - 23 Vodnáře - Jsme neustále vystavováni situacím, které ať si to uvědomujeme nebo ne, jsou v podstatě tréninkem, a trenérem je Bůh nebo Duše. Hodně záleží na postojích, které v takových situacích zaujmeme. Další 24° Vodnáře by pak byl - konstruktivní užití tvrdých zkušeností z minula jako příkladů pro ty, kdo stále ještě bojují se svými vášněmi. Schopnost komunikace.

Tak jako její "jednoduchý" a přímý Skopec se spravedlivým Jupiterem cítí tu faleš ve společnosti, vztazích (Neptun), a všelijakou špínu v lidech a touží zavést skutečně ideální vztahy do společnosti, "vyšší vztahy" (zase Neptun), tak jí to také společnost "jednoduše" a přímočaře vrací, včetně popravy.

Nechtěla bych se zastávat vrahů, navíc jsem tvor k vrahům, zlodějům a ostatní sebrance s postojem přímo nesmiřitelným a asi bych bohužel i zvedla ruku pro její popravu, ale nemůžu nevidět ten zápas duše a je mi jí upřímně líto. Navíc je mnoho lidí mnohem více zlých (skutečně zlých), jež však své zlo činí "chytře".

Vzhledem k tomu Plutu v 6. domě myslím, že má pravdu pan Turnovský - dobrý psychiatr jí mohl pomoci v sebenápravě. Prostě její Saturn toho Pluta neukočíroval (také ještě nedokončil ani první oběh - a zvládnout Pluta se podaří - možná - až když zvládneme Saturna) a navíc v domě 6. to má opravdu těžké (a to ještě +ty aspekty).
Navíc se domnívám, že si sama uvědomila, že tímto činem nad společností nezvítězila, naopak společnost zvítězila opět nad ní (taky Saturn contra Pluto).
V domech jak je vidno se kloním k panu Navrátilovi.
Zdravím Jana


03.05.2003 at 10:13:20 přišel email

Dobrý den, zaujaly mne jako naprostého laika v oboru astrologie příspěvky k případu Olgy Hepnarové, četl jsem knihu a viděl jednostranný televizní pořad. Škoda, že jí to nějaký astrolog nemohl sdělit dřív než k tomu došlo. Přes všechny ty nevinné oběti to byla v jejím případě justiční vražda. Díky, za Váš zájem o toto téma.
S pozdravem Hendrych.


Vážený pane Hendrychu,
děkuji za uznání.
Je pravda, že po bitvě je každý generál. Za minulého režimu nebylo astrologů a pokud nějaký byl, pochybuji, že zkřížil cestu O.H.
Mějte se krásně, Karel Tichý.


Dne 12-11-2003 ve 22:10 SEČ byl na ČT 1 odvysílán pořad Osudové okamžiky, který byl tentokrát věnován masakru Olgy Hepnarové.
Pořad trval 15 minut a dozvěděli jsme se další podrobnosti.
Otec ji jako vzpurné dítě tvrdě trestal s cílem vzpurnost zlomit.
Matka - lékařka - ji poslala do psychiatrické léčebny na pozorování.
Spolužáci ji ve škole dali přezdívky: "Sfinga", "Mumie", "Nalomený anděl".
Nenáviděla i sestru - zapálila chatu, kde sestra spala.
Učila se knihařkou. Mistr ji přikázal pozametat odřezky z podlahy dílny. Vzbouřila se, proč zrovna ona a brala to jako křivdu.
Měsíc před masakrem se nastěhovala na podnikovou ubytovnu. Spolubydlící vzpomínala, že OH nesnášela otevřené okno.
Auto Praga RN měla vypůjčené z půjčovny. K provedení činu si vybrala Třídu Obránců míru, protože se svažuje a mohla docílit vyšší rychlosti. Kolem zastávky projela dvakrát - poprvé tam stála tramvaj, podruhé se ji zdálo, že je na zastávce málo lidí. Po činu ji vytáhli z kabiny a OH říkala, že činu nelituje, že lituje toho, že zabitých nebylo víc. Před soudem řekla, že trest smrti přijímá, protože by po propuštění z vězení svůj čin musela udělat znova a ve větším rozsahu, třeba vykolejení vlaku.

Tranzitní horoskop k vysílání pořadu Osudové okamžiky má zajimavé konstelace:
Tranzitní Saturn je přesně na Merkuru radix!
Tranzitní opozici Jupitera a Marta sedla přesně na osu Dračí hlava/Dračí ohon v radixu.
Tranzitní Slunce v konjunkci s tranzitním Dračím ohonem v přesně opozici na Lunu radix.
Venuše tranzit v přesném trigonu na Jupiter radix.
Pluto tranzit v přesném trigonu na Pluto radix.

Vysílání Osudové okamžiky

Zase se potvrdila stará pravda, že horoskop platí i po smrti zrozence.


Lesní vrah plánoval masakr v metru
13:00 | Úterý 27. 06. 2006 Lesní vrah - Viktor Kalivoda - Zdroj: čtk

Praha - Aktualizováno - Osmadvacetiletý Viktor Kalivoda ze Slaného dostal definitivně za tři loňské vraždy doživotní trest vězení. Pražský vrchní soud dnes uznal muže známého pod přezdívkou "lesní vrah" vinným z toho, že loni 13. října zastřelil manželský pár u Nedvědice na Brněnsku a o čtyři dny později podnikatele na Kladensku.

Kalivoda dnes u odvolacího soudu poprvé veřejně vypovídal a tvrdil, že zabíjel z donucení pod vlivem popravené vražedkyně Olgy Hepnarové. Osmadvacetiletý trojnásobný vrah také říkal, že je zřejmě schizofrenik. Znalci z oboru psychiatrie a psychologie si však stále myslí, že obžalovaný byl při vraždách příčetný a jeho aktuální převýchova je téměř beznadějná. "Měl jsem pocit, že mě k tomu někdo nutí. Tou osobou byla Olga (Hepnarová) a cítil jsem, že to po mně chce. Požadovala, abych pokračoval v tom, co provedla ona," řekl soudu Kalivoda.

Hepnarová v roce 1973 na třídě Obránců míru, dnes Milady Horákové, najela vypůjčeným nákladním autem na tramvajové nástupiště, usmrtila osm lidí a dalších 11 těžce zranila.

Otřesným činem dívka zúčtovala se společností, které nerozuměla a nenáviděla ji. Hepnarové, narozené 30. června 1951, vyměřil soud trest smrti a v březnu 1975 byla jako poslední žena v Československu popravena.
Z webu Astrolab.cz

Zdravotní bratr usmrtil 8 pacientů

Pachatel osmi vražd a deseti neúspěšných pokusů o zabití, Petr Zelenka se narodil 27. února 1976.

1) Slunce v Rybách kvadrát Neptun do Střelce
2) Merkur-Venuše-Luna ve Vodnáři v kvdaratuře na Uran do Štíra.
3) Venuše trigon Pluto do Vah
4) Mars sextil Jupiter z Blíženců do Berana

Milej chytrej kluk, řekli bychom. Něco se zvrtlo.
Žil s přítelem, v minulosti měl problémy s narkotiky.

Blesk.cz: Vrah, který měl zabít sedm lidí studoval ve Znojmě. Vystudoval střední zdravotnickou školu. Lidé, kteří si ho z těch dob pamatují tvrdí, že se vždy zajímal o eutanázii.

"Jednou jsme se s ním chytli v hospodě, protože prohlašoval, že lidé, kteří jsou závislí na přístrojích, trpí a lékaři jejich trápení jen prodlužují. Kdyby to bylo na něm, tak by je vůbec nezachraňoval. Podle toho, co vyprávěl, za jeho chováním stojí nějaká osobní zkušenost," říká jeho známý.

Autor: baudy (06.12.2006 08:29) [84.42.196.xxx]

[1] Tranzity
V prosinci 2005 mu Uran tranzitoval přes Slunce na stupeň přesně.Že by se mu rozsvítilo?
Taky měl už za sebou přechod Neptuna přes stellium osobních planet ve Vodnáři. Je otázka, jak to zpracoval a co z toho vyvodil.
Autor: Jana (06.12.2006 09:45) [84.42.153.xxx]

[2] Obávám se,
že v tomto případě bez přesného času narození asi moc nevyčteme:-(
Autor: Pavel H. (06.12.2006 09:51) [213.210.165.xxx]

[3] Přátelům Chirona
Petr Zelenka byl zatčen 1. prosince 2006. Tranzitně je velice nápadné, že trigon Saturna s Plutem na nebi vytváří dvojitý trigon na Zelenkova Chirona
Zelenkovy tranzity 01.12.2006:
Nod qua Mar 00°07´
Sat tri Chi 00°10´
Plu tri Chi 01°01´
Zdravotní bratr Zelenka má Jupiter v konjunkci s Chironem na 24/25 stupních Berana. Saturn s Plutem mu proto zároveň vytvářejí trigony na Jupiter, byť ve volnějších orbisech: 1°08´, 1°59´.
Autor: baudy (06.12.2006 09:54) [84.42.196.xxx]

24.01.2007 at 09:41:33 Příspěvek paní Dany A. z diskuzního fora:

omlouvám se p.Tichý, ale nevím, jak se píše do sekce zajímavosti, tak svůj názor dávám sem.
Reaguji na přednášku pana Popelky o Olze Hepnarové.
Pan Popelka si dal neskutečnou práci s rozbory těch horoskopů, ale i přes ty všechny uvedené výklady bych chtěla podotknout, že ony věci lze nalézt i z jiných věcí z horoskopu - s Lunou na Algolu. Při přečtení komentářů od jiných zjišťuji, že takto neuvažuji sama.

Nehodlám se rozepisovat, tak jen drobnosti.
I bez Luny v Blížencích jsou Blíženci dostatečně obsazeni MC, Marsem, Černou Lunou.
Venuše/Pluto je dobře ze jmenovaných skutečností umístěná na hrotu 12.domu, protože konjunkce sama na homosexualitu nestačí. Luna na Algolu mimo toho, co již v příspěvcích je si může vysloužit uváděné přezdívky Vzteklý vlk, Dračice, ale i Kamenný kvítek (opomenu Saturna v 1.domě), protože jeden z projevů tohoto postavení je i zablokování Lunárního fungování - navíc vládne Slunci i Merkuru v Raku a je v kvadrátu na Venuši /Pluto.

Výroky (nejasnosti) typu "on není můj otec" či lynčování =vládce IC v 8.domě krizí, navíc "studované zázemí", pohyblivé zázemí.

Konjunkce Černá Luna/Mars v Blížencích dává takový neklid (kdo ji má, jistě mi dá za pravdu), ale zde u 1O.domu se dokáže pod vládou Saturna v 1.domě ovládat.
Dle fyzioscaneru hodnoty a statky neřeší, což koresponduje s Neptunem ve 2.domě.

Jinak to vypadá na opravdu psychotické onemocnění a okolí selhalo.
Astrology Pacific 1   |   Astrology Pacific 2   |   Zajimavosti   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 4 Pro . AceHTML 4.23 Free.
WebPage created per programme  AceHTML 4.23 Free.
NaVrcholu
astrologie astrologie.cz Karel Tichý