Astrology Pacific 1       |       Zajímavosti      
Zřícené mosty

V regionálním vydání Mladé fronty Dnes byly v rubrice o historii Ostravska zveřejněny údaje o zřícení ostravských mostů. Napadlo mě porovnat horoskopy a hledat, co bylo z astrologického hlediska na nich podobného.
Most Pionýrů byl postaven z padesátých letech ze sběru starého železa ostravských pionýrů. Byl postaven na místě mostu vybombardovaného mostu za 2.světové války. Dne 25-11-1976 asi v 5 hodin ráno byl Most Pionýru byl zničen výbuchem unikajícího koksárenského plynu z velkoobjemového potrubí vedoucího pod mostem. Unikající plyn byl odpálen asi jiskrou z troleje trolejbusu vezoucího pasažéry na ranní směnu.

most pionýrů

Řetězový most stál kdysi na místě nynějšího mostu Miloše Sýkory.
Dne 15-09-1886 v 8 hodin ráno byl most plný lidí jdoucího na trh a pochodující jednotky vojska. Pochodující vojáci most rozkmitali a narezavělé řetězové články praskly. Šest mrtvých, 30 zraněných a tři mrtví koně. Od té doby platí vojenský předpis, že se vojákům při pochodu přes most se velí: "Zrušit krok!"

retezovy most

Při pohledu na horoskopy obou událostí je na první pohled patrný Saturn stojící v MC. Saturn a Mars jsou škůdci, přičemž Saturn je "velký Škůdce" a Mars "malý škůdce". Elevovaný Saturn působí obzvlášť silně svým omezujícím a škodícím účinkem. Další nápadná shoda je postavení Uranu poblíž Ascendentu. U mostu Pionýrů je vzdálen 2° a u Řetězového mostu 12°. Uran představuje nenadálé a překvapivé neštěstí. Samy Ascendenty obou událostí jsou od sebe vzdáleny 18°. Možná, že jsou k sobě blíž - časový údaj je pouze přibližný. Nápadná je shoda postavení Marta na hrotu 2.domu u obou horoskopů a to dokonce absolutně přesně. Představuje značnou finanční ztrátu pro představitele města a město samé.

U obou horoskopů je vládce Ascendentu (VE a PL) v 11.domě (zmarněné naděje a přání, nepříznivé vlivy na osobní osud, mundánně možnost atentátu). Na obou horoskopech je stejný aspekt VE 90 PL (drastická změna v pohodlí a v cestování obyvatel města). V případě Mostů pionýrů je 8.dům (dům smrti) v BL (vzdušné znamení) - výbuch plynu. V případě Řetězového mostu je 8. dům v BY (zemské znamení) prasklý železný článek řetězu.

Dračí ohon svým saturnským účinkem v případě Mostu pionýrů je v 6.domě (cesta do práce), v případě Řetězového mostu je v 5.domě (cesta na trh, podnikání). V obou případech je Dračí hlava v konjunkci s Černou Lunou.

Na závěr je vidno, že shod a podobností je víc než dost.

Na obrázku nově postavený Most pionýrů s najezdovými estakádami. V pravém horním rohu jsou Bazaly se stadionem Baníku Ostrava.
nový Most pionýrů
Astrology Pacific 1   |   Astrology Pacific 2   |   Zajímavosti   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
astrologie astrologie.cz Karel Tichý