www.volny.cz/astrolot/       |    www.astrolot.xf.cz/       |       Astrologické zajímavosti 1      |       Astrologické zajímavosti 2


Rok 2004 očima astrologůPraha (jas) - Řada věcí v příštím roce je jasná a očekávaná. Vstoupíme do Evropské unie, v Česku proběhne mistrovství světa v hokeji a lidé si budou muset více utáhnout opasky, protože se zvýší daně. Ale jak zjistit, co se stane neočekávaného? Je třeba se ptát odborníků. Tedy astrologů.

Antonín Baudyš jr.: Bin Ládin dopaden nebude


„Příští rok bude jedním z nejobyčejnějších za posledních deset let. Žádné převratné zprávy. Lidé budou hlavně řešit otázku bydlení a soudržnost svých rodin. Jupiter bude napomáhat svatbám a rozuzlení právních sporů.

Rok 2004 bude dobrý pro nenápadné lidi, introverty a řemeslníky.
S půlkou listopadu přijde náprava mezilidských vztahů a úspěch světové diplomacie. Příští rok přinese zvýšení národního sebevědomí. Přestože je Evropská unie z astrologického hlediska fatální instituce, pro Česko je vstup do ní - viděno astrologicky - vyloženě výhodný.

Nejlepším měsícem pro Česko bude srpen. Z politiků půjde o hvězdný rok Vlastimila Tlustého z ODS. Těžké předjaří a říjen hrozí Stanislavu Grossovi a ústup do marginální role může čekat Václava Klause.
Co se týče událostí ve světě, po skvělém vývoji v USA přijde v červnu krize, která může dostat George Bushe do izolace. Rusko bude po celý rok terorizované separatisty a v červnu mohou přijít pochybnosti o kompetenci Vladmira Putina. Nejhledanější terorista Usáma bin Ladin chycen nebude."

Usama bin LadinPavel Turnovský: Střední vrstvy budou chudnout


„Solární horoskop Česka pro rok 2004 nevzbuzuje příliš optimismu.
Vláda bude dál prosazovat své avanturistické představy a zápasit s nedostatkem financí. Merkur a Pluto v 5. domě - stejně jako Slunce v kvadratuře Marsu v 8. domě - naznačují, že bude prostředky ždímat agresivně a bude se i nadále snažit pokračovat ve svých autoritativních eskapádách, bržděna parlamentem.

rok2004

Střední a nižší vrstvy budou i nadále chudnout (Saturn v kvadratuře na Lunu). Se vstupem do Evropské unie se bude celá společnost těžce vyrovnávat (Saturn na mediu coeli), ale zvládne to a začne se probouzet ze svého zápecnictví. Určité zlepšení ekonomické a snad i politické situace očekávejme ve 4. čtvrtletí, kdy Jupiter dospěje k ascendentu republiky. V celosvětovém měřítku se žádné výrazné změny očekávat nedají."Email pana Turnovského:
Vážený pane Tichý, analýza roku 2004 v ČR vznikla na základě transolární revoluce, považoval jsem za zbytečné uvádět tento termín v novinách, kde by to nikomu nic neřeklo. Zdravím a do nového roku přeju vše dobré, Turnovský
Renata Lopourová: V létě je možný pád vlády


„Příští rok bude - zejména pro naši republiku - ovládán Saturnem. Ten představuje brzdu, omezení, nejen v ekonomické sféře, ale i v myšlení. Na druhé straně dává řád a pravidla a představuje zodpovědnost. Očekávám pokračování problémů s vodou - záplavy i sucha. Bude vzrůstat napětí a agresivita mezi lidmi i státy. Dojde k vypovězení nebo porušování smluv a zhoršení mezinárodních vztahů.

V Česku bude koncem února bouřlivá diskuse o ekonomice a finančnictví. Koncem května přijde střet se silnými spojenci a jeho vyhrocení do poloviny června a další vyhrocení okolo 9. července. V tomto období je možný pád vlády nebo její velké otřesení."

Vyšlo v MF Dnes dne 30-12-2003Planety věští Česku řadu hrozeb


Mochnáčová Praha (lep) - Astroložka a psychoterapeutka Lenka Mochnáčová spočítala, že příští rok nebude pro Českou republiku jednoduchý. „Nepříjemné disharmonie naznačují růst chudoby obyvatelstva a zvyšování nezaměstnanosti," říká žena, která předpověděla loňské povodně. Jednoduché není ani sestavení horoskopu. A to přesto, že moderní astrolog už nepracuje s kružítky a nepočítá, ale využívá počítačových programů. „Zabere to i víc než celý den, než člověk správně vyhodnotí všechna postavení planet," popisuje Lenka Mochnáčová.

Horoskop je podle ní složeninou dvou slov: hora, tedy hodina, a scopein, což znamená pozorovat. „A tak to také je: jde o okamžitý výklad oblohy v určitém čase. Horoskop představuje principy a zákonitosti, jimž se musíme podřídit," říká. Horoskop na příští rok ukazuje jen samé nepříjemnosti: zničení úrodných polí živly, autonehodu hlavy státu na počátku léta, sebevraždy vysokých státních úředníků

a hlavně výbuch v chemické továrně v půli roku. Hovoří i o explozi sportovních a vojenských letadel. Inflace bude silná, poměry mezi lidmi napjaté. Venuše s Neptunem naznačuje spory mezi umělci a rušení smluv kvůli tajným kompletům.
Jak se dá při takové předpovědi zachovat chladná hlava? „Není to příznivá předpověď, ale radím: moudrý člověk u všeho, co dělá, zvažuje začátek. Horoskop je příležitostí zastavit se a zamyslet," říká astroložka. Navíc by podle ní neměli lidé zapomenout, že každý má především vlastní životní dráhu.

Všechny problémy se podle věštkyně dají brát i tak, že jde o proces učení. Planeta Saturn má vést lidi příští rok k větší pokoře a k hledání citových vazeb k sobě i k druhým. „Měli bychom pečovat o jistoty a zázemí nejen v materiální rovině. Utrpení je opačným pólem štěstí a je odpovědné za to, abychom se nikdy nevzdávali hledání."
Práce
Nezaměstnanost se zvýší, chudoba lidí poroste a stoupne i kriminalita. Pravděpodobné jsou útěky vězňů z nejtěžší nápravné skupiny.
Politika
Uvnitř vlády poroste nespokojenost, čekají ji prudké roztržky, útoky na ministry a jejich sesazení. Možnost sebevražd vysokých státních úředníků a tajné komploty proti vládě.
Školství
Školy budou stávkovat, vláda jim bude slibovat větší platy.
Zemědělství
Zemědělce čeká krize. Na počátku léta mohou přijít menší požáry a povodně. Poškozená Venuše na vzestupu ve znamení Býka přinese zničení ovoce.
Prezident
Na počátku léta hrozí autonehoda při vnitrostátní cestě.
Neštěstí
Kvůli disharmonii planet hrozí výbuch v chemické továrně. Problémy hrozí při stavbě zábavních a sportovních center - může se zřítit akvapark.
Zdraví
Zdravotnictví se zlepší, Jsou možné i úspěchy v chemii. Bude nalezen nový způsob léčby kardiovaskulárních onemocnění a nemocí neurovegetativního systému. Zvýší se však nemocnost lidí a úmrtnost.
Podniky
Poškození Marsu naznačuje nečekaný krach velkých akciových společností.
Horoskopy, dobrý obchod s nadějí


Mnozí bankéři, slavní herci, sportovci i politici mají tajného koníčka: když musí o něčem důležitém rozhodnout, chodí se radit ke kartářkám a k astrologům.

Praha - Podle té přerovské cikánky, která mě u tamních nádražních záchodků před patnácti lety popadla za ruku a z čar na dlani mi vyčetla, co mě čeká, jsem už měla mít tři děti a topit se v bohatství. Nic z toho neplatí. Tušila jsem to už tehdy. Přesto jsem sáhla do peněženky a tu pětikorunu na pivo jí dala. Tak možná začíná obchod s nadějí.

V České republice se díky horoskopům, věštbám a magii dobře živí hned pět týdeníků a měsíčníků. Jednomu z nejstarších - týdeníku Spirit - vystoupal během posledních sedmi let náklad z 83 na 95 tisíc kusů. Proč? Copak tolik lidí touží vědět, jaká bude budoucnost? To možná ani ne. Politiky je všude přespříliš a my jsme normální oddychový časopis, shodují se lidé ze dvou největších týdeníků o astrologii a magii.

belecka

Kartářky fungují jako psycholožky

„Dáváme lidem pocit, že nejsou blázni, když se jim stalo něco, co tak úplně nezapadá do materiálního světa a do těch uchopitelných a ohmatatelných kolonek, v nichž žijeme," míní redaktorka Spiritu Ludmila Veselá.
„S horoskopy je to tak, že když budu mazaný a budu přemýšlet, sestavím předpověď pro všechna znamení tak, že se v nich vždycky někdo najde," říká šéfredaktor týdeníku Astro Petr Štrompf. „Je to stejné jako střelit naslepo do hejna kachen. Taky zaručeně jednu trefím. Stejně tak každý dobrý psycholog dokáže komukoli vyložit karty tak, že člověk odchází s pocitem, s jak velkým jasnovidcem se setkal."

Zvláštní. Člověk by čekal, že skeptikům. „Ano, ti, kdo mají dar vidět do budoucna a umějí pomoct jiným, existují. Ale je jich málo. Poznají se třeba tak, že jsou velmi skromní," říká Veselá.
Kolik je lidí, kteří se živí věštěním, se nedá spočítat. Žádná živnost „jasnovidectví" totiž neexistuje. Těch, kteří mají papír na služby, pod které se dají podobné věci, ale i třeba léčitelství schovat, je v zemi kolem tří tisíc. Další stovky lidí hádají budoucnost „bez dokladů".

Podvodníků je moc, jasnovidců málo

Víra v astrologii a v pomoc čertových obrázků není nijak nová. Byla tu i před revolucí. Jen se tehdy horoskopům říkalo kondiciogramy. Byly tak populární, že o nich Oldřich Lipský natočil film s Luďkem Sobotou v hlavní roli. Sestavovaly se však spíše než podle postavení planet ze záhadných vzorců čísel a z data narození. Jestli fungovaly? To není důležité. Podstatné je, že podle psychologů dávají lidem podobné věci naději.

„Rozhodně nic podobného nezavrhuju. Práce kartářek a astrologů je jen jiný způsob toho, co děláme my," míní olomoucký psycholog a rodinný poradce Lubomír Smékal. „Kartářka člověka donutí stejně jako psycholog, aby se zastavil, zamyslel nad cestou, kterou kráčí, jestli je ta pravá a správná. Nutí lidi k přemýšlení a dávají tomu obyčejnému koloběhu materiálního života jakýsi přesah. Ukazují, že je tu ještě něco navíc. Něco, čemu možná někdo jiný může říkat Bůh," dodává.

Samy kartářky a astrologové tvrdí, že se s nimi radí i lidé, od nichž se to nečeká. Právníci, manažeři velkých firem, pěvecké a herecké hvězdy. A politici. „Měla jsem v době loňských povodní strašnou spoustu telefonátů od vysokých úředníků na ministerstvech. Chtěli vedet, co bude dál," říká astroložka Lenka Mochnáčová, která loni na počátku roku povodeň v Praze a zatopení metra předpověděla.

Lenka Petrášová v MF Dnes ze dne 31-12-2003
Slavní lidé věří na věci mezi nebem a zemí


Praha (lep) - Kartářky i astroložky tvrdí, že známé tváře jsou u nich doma častými hosty.
A mnohé hvězdy se o svém setkání s tajemném a s vykládáním budoucnosti nebojí mluvit veřejně.

Helena Vondráčková
Zpěvačka si nechává vykládat karty u kartářky, kterou objevila i díky svému vizážistovi. Už první návštěva ji překvapila. Žena jí z karet vyčetla svatbu. „Helenko, vy si Martina vezmete," zněla její první slova. „Ale vidím i nostalgii a zklamání v rodině. Čeká vás těžká zkouška, kterou budete muset ustát. Připravte se na to, že budete muset čelit mnoha nepříjemnostem. Zvládnete to a ubráníte se. Rodina vám bude nakonec štěstí přát."
Zpěvačka prý zpočátku věštbě nevěřila. Nechtěla si připustit problémy s rodinou, kterou miluje. Svatba se však nakonec konala.

Hana Zagorová
Když bylo zpěvačce osmadvacet let, pořadatelka koncertu jí přivedla člověka, který uměl hádat z ruky. Muž mluvil o velkém úspěchu. Zeptala se na lásku. Řekl, že v šestačtyřiceti přijde.
Druhým prorokem byla o mnoho let později Helena Růžičková. Zagorovou k ní dovedla herečka Olga Schoberová. Poseděly nad kávou a překlopily hrnky se sedlinou, jak Růžičková přikázala. Ta zpěvačku ubezpečila o životní lásce, která brzo přijde. Tvrdila, že vyvoleného už letmo zná, prý se objevuje v její společnosti. Třetí věštbu o osudové lásce vyslechla poté ještě od jednom ho věštce. „Ptala jsem se na své blízké. Vybídl mě, abych zavřela oči a představila si ještě někoho, na kom mi záleží. Myslela jsem na Štefana." A jasnovidec stejnými slovy jako Helena Růžičková konstatoval: „To bude láska na celý život. Bude to krásné, úplně rozkvetete! Ruku na to, půjdu vám na svatbu." Hana Zagorová skutečně v šestačtyřiceti životní lásku poznala - Stefana Margitu. „Všechno se vyplnilo a je to krásné, jak věštby pravily," říká dnes.

Šárka Kubelková
Už v dětství ji věštby přitahovaly, bavily i děsily. „Jako dospělá jsem se přesvědčila, že mohou být nebezpečné, pokud se zneužijí. Výklady z karet, horoskopy, kyvadla a podobné věci nelze pasivně přijímat. Lidé, kteří je vnímají jako definitivu, se mýlí, protože věštba pouze problém rozprostře, upozorní na alternativní cesty, možná rizika. Ale konkrétní rozhodnutí musí člověk udělat sám, je to jeho volba."

André Agassi a Steffi Grafová
Svůj sňatek přeložili kvůli věštbě: varovala je, že pokud se vezmou před narozením očekávaného dítěte, jejich soužití bude jen krátké a skončí tragicky. „Nejsem pověrčivá a nechat si o dovolené v Las Vegas hádat budoucnost, jsme se s André rozhodli jen ze zvědavosti," svěřila se Graffová. „Jenže co kdyby přece jen měla pravdu? Rozhodli jsme se raději neriskovat."

Monika Absolonová
Ani po rozvodu zpěvačka na muže nezanevřela, partnerským vztahům však nechává volný průběh. „Michal David i kartářka mi předpověděli, že už brzy toho Pana Správného konečně potkám, a já jim věřím."

S použitím: Story, Magazín Práva a Ring
Zobrazení otázky a odpovědí
analýza situace ČR v roce 2004
1926 otázku odeslal(a) Turnovský ve Středu 31.Prosince 2003 15:46:54
MF Dnes si mimo jiné i ode mne vyžádala "předpověd" na rok 2104 pro Českou republiku a svět. Příspěvky všech zúčastněných ostatních astrologů (A. Baudyš jn., Renata Lopourová, Lenka Mochnáčová) naleznete u Antonína Baudyše jn. na astrolabu. Nezbývá mi než svoji analýzu tady zveřejnit, neboť její tištěná podoba nemá přesné znění mého původního příspěvku.

(Tran)Solární (roční) horoskop České republiky počítaný k 1. lednu 2004 nevzbuzuje příliš optimismu, podobně jako většina dalších astrologických jevů v průběhu téměř celého roku. Vláda bude dál prosazovat své avanturistické představy a zápasit s nedostatkem financí. Merkur a Pluto v 5. domě stejně jako Slunce v kvadratuře na Marse v 8. domě, naznačují, že bude prostředky ždímat agresivně a bude se i nadále snažit pokračovat ve svých autoritativních eskapádách bržděna parlamentem (Saturn v opozici ke Slunci). Střední a nižší vrstvy budou i nadále chudnout (Saturn v kvadratuře na Lunu). Se vstupem do EU se bude celá společnost těžce vyrovnávat (Saturn na mediu coeli), ale zvládne to (Luna v 9. domě) a začne se probouzet ze svého zápecnictví (Venuše v konjunkci s Neptunem v 6. domě a Uran v 7. domě, Jupiter v 1. domě). Určité zlepšení ekonomické a snad i politické situace očekávejme ve 4. čtvrtletí, kdy Jupiter dospěje k ascendentu republiky. V celosvětovém měřítku se žádné výrazné změny vůči posledním letům očekávat nedají.


PT

transolar ČR 2004

Převzato z webu ČAS
Hvězdy to vědí
Gott se ožení, Klaus musí zhubnout

PRAHA - Blesk požádal trojici renomovaných astrologů, Antonína Baudyše, i Věru Faltusovou-Várady a Jarmilu Gričovou, aby se zahleděli do hvězd a sestavili horoskopy na příští rok.

Podle Jarmily Gričové půjde Karlu Gottovi Uran z Ryb krásným trigonem na Venuši a lunární uzly, takže je velice pravděpodobné, že Mistr konečně potká tu pravou a jedinou životní lásku. „Je to konstelace, která během jeho života zatím nenastala, a proto je to docela možné. Na druhou stranu by si měl zpěvák dávat trosku pozor na své zdraví, měl by dodržovat pravidelnost v jídle a nenervovat se věcmi, které jsou podružné a které za to nestojí," říká Gričová.

Antonín Baudyš předpovídá Václavu Klausovi pokračování jeho svébytných prezidentských kroků. „Pozor ale, hrozí zde ve zvýšené míře nesrovnalosti či přímo konflikty se spolupracovníky, a to obzvláště na přelomu února a března, v dubnu a prosinci. Pro relaxaci a zahraniční cesty jsou pro prezidenta optimální první dvě třetiny června, druhá polovina srpna a září a celý říjen. Pan Václav Klaus by potřeboval shodit minimálně pět kilogramů, především s ohledem na zatížení kolen, a více dbát o zdraví svého střevního traktu. Také by bylo prospěšné věnovat více času rodině a dětem," říká Baudyš.

A jak na tom bude naše vláda? Na to odpověděla Věra Faltusová-Várady. Podle ní se konečně bude něco dít a naši mocipáni budou vyrušeni z bohorovného klidu. „To, co se alespoň trošku osvědčilo, zůstane, ale můžeme očekávat, že se trůn a s ním naše vládní garnitura bude otřásat v základech. Změny budou vedeny v duchu diplomacie. Můžeme také zažít formování nějaké nové politické strany, která v budoucnu zatouží po svém zásadním vstupu do politického dění," poznamenává Faltusová. Touha po větší spravedlnosti se může promítnout i do sociální oblasti, kde se mnohá důležitá rozhodnutí odkládala, a stejné to bude podle astroložky i v našem zdravotnictví, kde se budou hledat lidé, kteří nesou zodpovědnost za jeho katastrofální stav. Těšit se mohou na příští rok, a hlavně jeho první polovinu, sportovci a jejich příznivci. Znamená to, že v českých národních sportech, ledním hokeji a kopané, bychom mohli dosáhnout významných úspěchů na mistrovství světa, respektive šampionátu starého kontinentu. „A ještě jedna dobrá zpráva závěrem.

Přírodní živly by v roce 2004 neměly našemu státu uškodit. Svou daň si vybraly v minulém období, takže nehrozí katastrofy většího rozsahu, pouze lokální menší problémy," uzavřela astroložka.

Vladimír Sysel v Blesku ze dne 02-01-2003
Astrology Pacific 1   |   Astrology Pacific 2   |   Zajímavosti   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
astrologie astrologie.cz Karel Tichý