www.volny.cz/astrolot/       |    www.astrolot.xf.cz/       |       Astrologické zajímavosti 1      |       Astrologické zajímavosti 2ilustrace
Věra Keilová
Najděte si svůj kámen


    Nosíte v kapsičce u saka kamínek, který pomáhá v těžkých chvílích? Děláte dobře! Nebo ho máte na svém pracovním stole? Výborně! Ale vybrali jste si ten správný? Jednou z metod, jak jej najít, je řídit se tím, v jakém znamení zvěrokruhu jsme se narodili.

    Drahokamy a polodrahokamy nám můžou pomoci při zdravotních problémech i při „obyčejné" únavě. Každý vzácný kámen je dar. Ti, kdo je používají, tvrdí, že každý vibruje jinak, což lze vysvětlit přítomností prvků, z nichž se skládá. Všimli jste si, že shluky achátů se někdy podobají lidským orgánům? Právě proto na ně pak dokážou docela dobře působit. Traduje se, že mnohé vzácné kameny vznikají jen za přítomností, určitého záření hvězdy nebo celého souhvězdí. Hvězdy ale obíhají po pevně stanovených drahách nad zemským povrchem a některá souhvězdí jsou viditelná jen v určitých zeměpisných šířkách. Právě tam se pak vyskytují kameny, které patří do sféry jejich vlivu. Tím je podle astrologů daná souvislost mezi drahokamy a vlivem planet na naši osobnost při narození. Proto určité drahé kameny pomáhají vyrovnávat slabosti a problémy charakteristické právě pro určité znamení zvěrokruhu.

    „Používání kamenů podle znamení je dobré," potvrdila Květa Rengerová, která se jejich prodejem zabývá už léta, „ale někdy je lepší řídit se tím, jaký kámen se nám líbí a zaujme nás na první pohled. S ním pak můžeme pracovat podle libosti." Každé znamení je rozděleno do tří dekád, z nichž každé odpovídá jeden kámen.

BERAN
1. dekáda 21.3. -30.3.
drahý opál Ohnivý opál - Symbolizuje sílu nového počátku. Podporuje schopnost a vůli chopit se iniciativy, aby se myšlenky a plány uskutečnily. Posiluje vůli žít.


2. dekáda 31.3. -9.4.
rubín Rubín - Tento kámen symbolizuje prasílu života. Přináší energii, probouzí radost ze života, flexibilitu a spontánnost.


3. dekáda 10.4. -20.4.
rhodochrosit Rhodochrosit - Rozpouští emocionální neklid a podporuje vnitřní harmonický vývoj. Oživuje a obveseluje.BÝK
1. dekáda 21.4. -30.4.
Chryzokol Chryzokol - Posiluje vztah k zemi a k přírodě. Ochlazuje a uklidňuje. Pomáhá zachovat si chladnou hlavu, uvádí do souladu rozum a cit.


2. dekáda 1.5. -10.5.
Avanturin Avanturin - Přináší schopnost postavit se ke všem závazkům a povinnostem s odvahou a vyrovnaností. Podporuje nás ve snění, ale přináší klid.


3. dekáda 11.5. -20.5.
Záhněda Záhněda - Posiluje duchovní a emocionální kontrolu, podporuje soustředěnost, rozhodnost, cílevědomost a výdrž.BLÍŽENCI
1. dekáda 21.5. -30.5.
Turmalín Turmalín - Podporuje průtok energie a rozpouštění bloků, které jí stojí v cestě, a také otevřenost a toleranci. Otvírá nás mnohosti života.


2. dekáda 31.5. -10.6.
Chalcedon Chalcedon - Kdo si přeje být pevný a odvážný v řeči, a rád by to, co chce říct, přednesl obratně, nechť drží v ruce chalcedon. To bylo psáno už ve starých knihách. Chalcedon pomáhá ve vyjadřování.


3. dekáda 11.6. -20.6.
achát Mechový achát - Přináší lehkost, otevřenost a přizpůsobivost. Zdůrazňuje lásku ke svobodě. Podporuje inspiraci a vynalézavost.RAK
1. dekáda 21.6. -1.7.
Růženín růženín - Pomáhá člověku projevit se citově, podporuje touhu po lásce. Také pomáhá milovat sebe sama a druhé lidi přijímat takové, jací jsou.


2. dekáda 2.7. -11.7.
Labradorit Labradorit - Umožňuje vyrovnat se s minulostí, protože nás upozorňuje na poklady našeho podvědomí. Posiluje fantazii a pomáhá rozpomenout si na naše zapomenuté talenty, vlastnosti i záměry.


3. dekáda 12.7. -22.7.
Měsíční kámen -Podporuje schopnost vciťování a vnímání atmosférického chvění, pocitů a nálad. Působí na měsíční cyklus ženy a její plodnost.LEV
1. dekáda 23.7. -1.8.
Chryzoberyl Chryzoberyl - Povzbuzuje sebeovládání a disciplínu, strategické myšlení a organizační vlohy. Podporuje autoritu a vůdčí schopnosti.


2. dekáda 2.8. -12.8.
Topas Zlatý topas
- Povzbuzuje sebevědomí a sebejistotu. Pomáhá spatřovat svou sílu, najít svůj talent a přesvědčivě jej prezentovat.


3. dekáda 13.8. -22.8.
Citrín Citrín
- Umocňuje potřebu svobody a sebeurčení, zdravou ctižádost a vědomí, že neexistuje nic, čeho bychom nemohli dosáhnout. Přináší radost a elán.PANNA
1. dekáda 23.8. -2.9.
Heliotrop Heliotrop
- Přináší člověku sílu zamyslet se sám nad sebou, vidět svou sílu i slabost, analyzovat situaci a zaujmout pevný postoj.


2. dekáda 3.9. -12.9.
Chryzopas
- Pomáhá zbavit se negativních myšlenkových návyků a soustředit se na pozitivní záležitosti. Povzbuzuje vylučování jedovatých látek, působí proti nočním můrám, úzkosti a smutku.


3. dekáda 13.9. - 22.9.
Ametyst Ametyst
- Podporuje skromnost a soudnost. Člověk získává čas se zamyslet, pouvažovat nad důsledky svého jednání a naplánovat si další kroky. Tělesně zklidňuje a duchovně povzbuzuje.VÁHY
1. dekáda 23.9. - 2.10.
Serpentin Serpentin
- Posiluje schopnost vcítění a vědomého vnímání požadavků druhých. Podporuje schopnost vzájemně se domluvit.


2. dekáda 3.10. - 12.10.
Smaragd Smaragd
- Podporuje jednotu mezi manželi a partnery, přátelství, lásku, otevřenost, potřebu spolupráce a vzájemného porozumění.


3. dekáda 13.10. - 22.10.
Jadeit Jadeit
- Rozvíjí cit pro pravou míru, smysl pro takt a diplomatické jednání. Představuje ideál vyrovnaného životního stylu v harmonii s okolím.ŠTÍR
1. dekáda 23.10. - 2.11.
Granát Granát
- Je to kámen pro krizové situace, pomáhá nám chápat je jako zkoušky, z nichž se máme poučit. Proměňuje vášeň, zlost, agresivitu i beznaději na odvahu, vytrvalost atd.


2. dekáda 3.11. - 12.11.
Obsidián Obsidián
- Má schopnost odstraňovat důsledky tělesných i duševních traumat: Otevírá přístup k zavrženým stránkám osobnosti a pomáhá je vědomě zpracovat.


3. dekáda 13.1. - 21.11.
Malachit Malachit
- Pomáhá nám prožívat vlastní přání a potřeby a také se vciťovat do jejich prožívání u druhých. Zároveň odstraňuje stud a zábrany.STŘELEC
1. dekáda 22.11. - 1.12.
Lapis lazuli Lapis lazuli
- Dokážeme pohlédnout do očí vnitřní pravdě, kterou pak konfrontujeme s pravdami, které k nám přicházejí zvenku. Získáme schopnost naslouchat druhým a přitom otevřeně projevit svůj názor.


2. dekáda 2.12. - 11.12.
Sodalit Sodalit
- Posiluje touhu po svobodě a odpor vůči všemu, co není v souladu s naší identitou. Pomáhá nám najít sama sebe.


3. dekáda 12.12. - 21.12.
Safír Safír
- Otevírá vědomí, abychom mohli navázat vztah s duchovním ochráncem, a dává nám víru v uskutečnění vlastních vizí. Urychluje splnění přání.KOZOROH
l. dekáda 22.12. - 31.12.
Křišťál Křišťál - Pomáhá uspořádat si myšlenky a řešit problémy jednoduše, přináší sebepoznání. Křišťál je dárce neutrální energie, je nositelem čistoty.


2. dekáda 1.1. - 9.1.
Diamant Diamant - Podporuje jasná rozhodnutí bez falešných kompromisů. Diamant nás neustále přivádí do situací, kdy jsme nuceni změnit své charakterové slabosti.


3. dekáda 10.1. - 19.1.
Onyx Onyx - Je kamenem pro ty, kteří nedokážou obhájit vlastní stanovisko a dají se snadno ovlivnit. Pomáhá jim soustředit se a v případě nutnosti se bránit. Posiluje sebevědomí a pocit odpovědnosti.VODNÁŘ
1. dekáda 20.1.- 29.1.
Opál Opál - Podporuje radost ze života, nadšení a optimismus, dělá ze života dobrodružství. Dovoluje nám vychutnat si city a naplno projevit vlastní individualitu. Pomáhá uvolnit se.


2. dekáda 30.1. - 8.2.
Fluorit Fluorit - Posiluje odvahu utvářet život podle svého. S fluoritem si uvědomíme, kde jsme ovlivnění, a pak získáme sílu tento útlak zrušit.


3. dekáda 9.2. - 18.2.
Rybí oko - Snižuje pocit vlastní důležitosti, ale posiluje pocit vlastní hodnoty. Zvyšuje schopnost naslouchat svému srdci.RYBY
1. dekáda 19.2.- 29.2.
Akvamarín Akvamarín - Pomáhá nám obětovat se pro zvolenou češti plně a bez kompromisů. Rozptyluje zmatek a vede nás k utvoření řádu. Také přináší jasnozřivost.


2. dekáda 1.3. - 10.3.
Vltavín Moldavit - Podobně jak obsidián dokáže léčit následky traumat. Také ale umožňuji mimotělesné zážitky a duchovní cesty časem a prostorem.


3. dekáda 11.3.- 20.3.
Kunzit Kunzit - Probouzí v na smýšlení příznivě nakloněné životu, čistou lásku ke všem bytostem. Získáváme schopnost vyzařovat klidnou a léčivou sílu


Věra Keilová v nedělním Blesku ze dne 28-03-2004

Astrologie a drahé kameny


    Nápadné a často i výjimečné vlastnosti drahých kamenů a jejich estetická odlišnost způsobovaly již od nepaměti, že byly používány jako kameny kultovní, později pak byly přiřazovány i k různým astrologickým znamením nebo jejich hvězdným či planetárním kombinacím. Jejich fyzikální vlastnosti je pak předurčovaly k přímé léčbě, např. elektrická vodivost k předávání energie (křemen, turmalín), magnetické vlastnosti k léčení revmatických chorob (hematit) atd.

    Léčba drahými kameny se provádí jejich přikládáním na bolestivá místa, jindy na významná energetická či nervová centra (např. čakry). Kameny se aplikují bud jednotlivě, nebo v různých kombinacích. Často jsou používány kameny určitý barvy. Každý kámen aktivně používaný pro léčbu si vyžaduje čas od času očistu, musí se vybít a znovu nabít. Kámen se vybíjí obyčejně pod proudem vody a pak nabíjí na slunci. Způsoby aplikací i výběry kamenů jsou uváděny v četných zájmových publikacích.

    Nevěříte-li, milý čtenáři, mimořádným účinkům drahých kamenů, nevadí. Půjdete-li do obchodu s kameny, vyberte si z nepřeberného množství kamenů ten, který Vás svým vzhledem (tvarem, barvou) zaujme a nejvíce přitahuje. Budete-li ho nosit stále s sebou, zjistíte, že jej jen tak mimovolně, stále častěji berete do rukou, třete ho a tím si vlastně k němu vytváříte i jakýsi nedefinovatelný vztah. Kámen se stává Vaším akumulátorem, který budete brát do rukou také v abnormálních situacích. Budete se přes něj nabíjet i vybíjet. Stane se pro Vás duševní podporou. A duševní pohoda či víra, to je prakticky lék na všechny choroby.

Přehled přiřazení drahých kamenů jednotlivým astrologickým znamením
    znamení zvěrokruhu     Babyloňané     Arabové     Římané     Židé     středověk  
21. 3. - 20. 4. ametyst safír safír safír safír
diamant
21. 4. - 20. 5. achát smaragd achát chalcedon smaragd
chryzopas
21. 5. - 21. 6. beryl safír
chalcedon
smaragd smaragd achát
perly
22. 6. - 22. 7. smaragd karneol onyx onyx rubín
karneol
23. 7. - 23. 8. rubín sardonyx karneol karneol onyx
sardonyx
24. 8. - 23. 9. jaspis chryzolit sardonyx chryzolit chryzolit
24. 9. - 23. 10. diamant akvamarín
beryl
akvamarín akvamarín akvamarín
opál
24. 10. - 22. 11. topaz topaz topaz
beryl
topaz
beryl
topaz
diamant
23. 11. - 21. 12. tyrkys rubín rubín rubín zirkon
tyrkys
22. 12. - 20. 1. opál granát granát granát granát
růženín
21. 1. - 19. 2. safír ametyst ametyst ametyst ametyst
onyx
20. 2. - 20. 3. chryzolit hematit hematit jaspis turmalín
jaspis
Převzato z www.kalendar.info
Kameny náležící danému znamení


Beran (21. 3. - 20. 4.)
hematit, rudý jaspis, rudý karneol , rudý opal, granát , ametyst , rubín, rudý turmalín, diamant , hamatit, červený jaspis

Býk (21. 4. - 20. 5.)
achát , citrín, růženín , smaragd, malachit, avanturín, korál, karneol , mechový achát, žlutý jaspis, citrín

Blíženci (21. 5. - 21. 6.)
karneol , tygří oko, citrín, modrý chalcedon , akvamarín , křišťál, ametyst , achát , korál, růženín

Rak (22. 6. - 22. 7.)
Zelený jaspis, karneol , měsíček, jadeit, bílý chalcedon, smaragd, perla, avanturín, achát , vltavín, aventurín, bílý howlit

Lev (23. 7. - 23. 8.)
Křišťál, tygří oko, citrín, jantar, zlato a zlatý topaz, granát , rubín, diamant , křišťál, pyrit

Panna (24. 8. - 23 . 9.)
jaspis, tygří oko, sodalit, karneol , citrín, ametyst , modrý safír, lapis lazuli, jantar, jaspis leopardí, achát fialový, achát šedý

Váhy (24. 9. - 23. 10.)
achát , jaspis, růženín , akvamarín , smaragd, modrý safír, růžový turmalín, záhněda, unakit, modrý howlit

Štír (24. 10. - 22. 11.)
hematit, červený jaspis, malachit, ametyst , achát , granát , rubín, obsidián, karneol , opál, jaspis brekciový, býčí oko

Střelec (23. 11. - 21. 12.)
Sodalit, chalcedon , ametyst , lapis lazuli, zelený avanturín, opál, granát , sněhový křemen, opál, mahagonový obsidián

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)
Křišťál, achát , obsidián, onyx, jaspis, měsíček, záhněda, diamant , černý turmalín, ametyst , chalcedon , sněhovločková obsidián, saténový jaspis

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)
tyrkys, akvamarín , světlemodrý fluorit, opál, safír, sokolí oko, jaspis, obsidián, křišťál, howlit modrý, sokolí oko, sodalit

Ryby (21. 2. - 20. 3.)
ametyst , jaspis, měsíček, fialový fluorit, korál, akvamarín , perla, opál, křemen azurový

Kameny pro harmonizaci čaker


Postup:
1) zvolený kámen zbav nežádoucích energií pod proudem tekoucí studené (nejlépe pramenité) vody.
2) kámen polož na slunce a několik hodin nabíjej sluneční energií.
3) vyber si klidné místo, polož se a uvolni tělo i duši. Kámen polož na čakru a nechej aspoň 15 minut působit.
4) Varování: dnes je móda nosit mobilní telefon zavěšený na šňůrce na krku. Zapnutý mobil vysílá v pravidelných intervalech signál do sítě mobilního operátora. Pověšený mobil většinou leží na srdeční čakře a dávky mikrovlnného záření narušují otáčení srdeční čakry.

    Kameny pro harmonizaci 1. čakry
Červený jaspis: Červený jaspis spojuje s elementární silou a trpělivou láskou Matky Země. Učí nesobeckosti a skromnosti. Pročišťuje a transformuje fyzické tělo a umožňuje, že si umíme ze síly a klidu vytvořit pocit bezpečí v přirozeném běhu života.
granát : Dává životní sílu, sílu vůle a sebedůvěru. Povzbuzuje sexualitu a pomáhá ji přetransformovat na vyšší sílu. Na tělesné úrovni pomáhá při onemocnění pohlavních orgánů a posiluje krevní oběh.
Červený korál: Dodává vitální energii a sílu. Podporuje tvorbu krve, dává stabilitu a zároveň pružnost, která pomáhá zůstat v proudu životních událostí vnitřně pevný.
rubín: Zprostředkovává kreativní energii vedoucí k očištění a proměně. Vytváří harmonické spoje mezi tělesnou a duševní láskou, mezi sexualitou a duchovnem, což přináší nové zážitky.

    Kameny pro harmonizaci 2. čakry
karneol : Spojuje s krásou a s tvořivou silou Země. Pomáhá prožívat každý okamžik a posiluje koncentraci. Oživuje schopnost tvořivě se projevovat.
Měsíční kámen: Otvírá vlastní vnitřní citové bohatství. Pomáhá přijmout citlivou, vnímavou a snivou stránkou vlastní podstaty a integrovat do osobnosti. Zbavuje strachu z pocitů a působí harmonicky na citovou rovnováhu. V tělesné rovině podporuje čištění mízního systému a u žen vyváženost hormonálních procesů.

    Kameny pro harmonizaci 3. čakry
Tygří oko: Ochraňuje před negací a pomáhá harmonizovat zdravé sebevědomí.
Jantar: Zprostředkovává vhled jak se v životě realizovat. Propůjčuje také "šťastnou ruku" pro podnikání. V tělesné rovině očišťuje organismus, vyrovnává trávicí a hormonální systém a čistí a posiluje játra.
Topas: Zlatožlutý topas pomáhá naplňovat léčivou silou. Prohlubuje uvědomění, bdělost a jasnost, radost a živost. Posiluje a stimuluje celé tělo a podporuje tělesné i duševní trávení.
Citrín: Pomáhá navozovat vnitřní pohodu, teplo a živost, jistotu a naději. Přitahuje vnitřní a vnější hojnost a podporuje tě při uskutečňování tvých cílů. V tělesné oblasti podporuje vylučování jedovatých látek a pomáhá při zažívacích potížích a cukrovce. Oživuje krev a nervovou činnost.

    Kameny pro harmonizaci 4. čakry
růženín : Podporuje jemnost, něhu a lásku. Obklopuje duši láskyplnými vibracemi, které léčí všechny rány srdce. Tvá duše se může stále více lásce otevírat a více lásku dávat. Růženín učí sebe sama přijímat a milovat, pomáhá otvírat srdce projevům lásky.
turmalín: Růžovo-červený turmalín tě vyvádí z příliš zúžených pocitových struktur, otvírá a rozšiřuje ti srdce. Otvírá tvé vědomí radosti plynoucí z lásky. Spojuje tě se ženským projevem božské lásky, který je vyjádřen v kráse stvoření, přirozené veselosti, tanci a hře. Tak spojuje různé výrazové formy světské i božské lásky. Obzvlášť vhodné pro čakru srdce jsou i růžové turmalíny se zeleným okrajem, které se často prodávají nařezané na plátky. Zde jsou kvality růžovo-červeného turmalínu v léčivých harmonizujících vibracích zelené.
Kuncit: Pomáhá růstu nesobecké a bezpodmínečné lásce. Podporuje přímočarost a přivádí stále znovu na cestu lásky.
smaragd: Smaragd je kámen všeobjímající lásky, protože posiluje a prohlubuje lásku na všech úrovních. Ukazuje oblasti, kde tomu tak ještě není. Regeneruje, omlazuje, osvěžuje a uklidňuje.
Nefrit: měkké, zelené světlo nefritu přináší mír harmonii, moudrost srdce, spravedlnost a skromnost. Nefrit uvolňuje a uklidňuje srdce, nechává odhalit a prožít krásu všeho stvořeného a podporuje úctu a lásku ke Stvoření.

    Kameny pro harmonizaci 5. čakry
akvamarín : Podporuje komunikaci s vnitřním já. Jeho vibrace dodávají čistotu, svobodu a šířku, takže se otvírá vizionářským schopnostem a intuitivnímu porozumění a pomáhá ho svobodně a tvořivě vyjadřovat.
Tyrkys tyrkys: Pomáhá vyjadřovat duchovní ideje a poznatky a integrovat je do života na Zemi. Přitahuje pozitivní energie a chrání tělo i duši před negativními vlivy.
chalcedon : Bělomodrý chalcedon působí pozitivně na štítnou žlázu. Má uklidňující a vyrovnávací účinek na stav mysli, působí proti podrážděnosti a přecitlivělosti. Svým uklidňujícím vlivem otvírá cestu k vnitřní inspiraci a podporuje schopnost sebe-výrazu slovem i písmem.

    Kameny pro harmonizaci 6. čakry
Lapislazuli: Zprostředkovává duši zážitek bezpečí v kosmu a otvírají věčnému životu. Vede tvého ducha do nitra, umocňuje jeho sílu a dopomáhá mu k poznání vyšších souvislostí. Podporováním intuice a vnitřního vidění nechává poznat skrytý smysl věcí a síly za nimi působící. Navíc ti dává hlubokou radost ze zázraku života a vesmíru.
Sodalit: Tmavě modrý sodalit zjasňuje rozum a podporuje koncentraci a soustředění. Dodává mírnost a posiluje nervy.

    Kameny pro harmonizaci 7. čakry
ametyst : Ametyst dává "živý klid", ve kterém zanikají všechny strachy a disharmonie, a budí důvěru a odevzdanost vůči silám Universa. Pomáhá propojit obě hemisféry a tiší prudké bolesti. Vede ducha k věčnosti, podporuje meditaci a inspiraci.
Křišťál: Je to kámen očisty. Vede člověka k celistvosti, která v sobě harmonicky sjednocuje pestrou mnohotvárnost života. Přináší jasnost a světlo duchu i duši a podporuje duchovní poznání. Pomáhá duši splynout s duší Universa. Uvolňuje blokády, ochraňuje a dává novou energii.

Převzato z www.dusecz.com
Negativní magická síla kamenů


    Kromě pozitivních vibrací vyzařují některé kameny i vibrace negativní, a jejich znalost vás může ochránit před špatným výběrem kamenů. Zde uvádíme jen stručný výběr z možných nebezpečí.

    ADULÁR
Je nebezpečný pouze pro uzavřené a náladové povahy a trpící chorobným viděním.

    diamant
Diamant mající kaz připomínající černé péro vrány, má nepříznivé účinky a dokonce v některých případech přináší svému nositeli smrt. Červené a černé skvrny poškozují majetek a úspěch. Díra v diamantu přináší smrt nebo těžké zdravotní poškození.

    granát
Jako amulet podporuje i ta nejhorší přání člověka, proto je nebezpečný.

    GAGÁT
Je nebezpečný v těhotenství, protože v žene probouzí nepřirozené sympatie.

    HYACINT
Je nebezpečný v těhotenství, protože napomáhá k potratu.

    HESONIT
Je-li matný, vyvolavá nesympatie manžela (manželky, snoubence). Hrubý poškozuje pověst ve společnosti, praskliny přináší nemoci krve, plochý pak pokoření. Je-li pokryt skvrnami, způsobuje, že jeho nositel opouští své bydliště. Krvavě červená barva přináší onemocnění kůže, je-li dvojbarevný, pak přináší potíže otci nositele, více barev pak zmatek a duševní potíže. Má-li více takových znaku pohromadě, pak ohrožuje manželství a dovádí ho až k rozpadu.

    KORÁL
Korál je jedním z mála kamenů, jejichž výběr je velice stížen, protože najít korál úplně bez vady je velmi těžké. Pozor však dávejte hlavně na prolomený korál, který způsobuje tělesnou bolest, obsahující črné skvrny přináší nehody, bílé skvrny nemoc, prasklý nebo s rýhou poškozuje potomstvo a přináší neplodnost. Vyhněte se i korálům bílým, žlutým, kouřovým, černým a nápadně tenkým a lehkým.

    KOČIČÍ OKO
Odstín podobný pavučině uvnitř drahokamu přináší nositeli nebezpečí "uvěznění". Skvrny červené barvy přináší hádky do rodiny a jsou nebezpečné pro potomstvo, černé přináší smrt, bílé neštestí pro staršího bratra. Díry a zářezy přináší žaludeční nemoci.Hrubá struktura a nerovný tvar přináší neštěstí a bezmocnost.

    MARION
Propojuje se záhrobím.

    opál
Má-li zvláštní čáru,musí si jeho nositel v životě vytýčit jen jeden cíl, jinak ztratí vše. Ohnivý opál láká k černé magii, budí zlobná podezření, rozsévá nesváry a zatemňuje rozum.

    PERLA
Praskliny, hrany, prohlubně a zuby na povrchu přináší nemoci, neštěstí a ztrátu majetku. Matnost přináší finanční potíže a zkracuje život. Trojúhelníkovitý tvar způsobuje impotenci a přináší neštěstí. U perel se nachází mnoho i nenápadných vad, kterými mohou být nebezpečné.

    rubín Praskliny přináší neštěstí, matnost zhoršuje sourozenecké vztahy, skvrnitost a křehkost způsobuje neplodnost či potraty. Tvary podobné trojúhelníku, trojzubci nebo kříži, přinášejí též neschopnost mít děti, ale také špatnou pověst a předčasnou smrt.

    smaragd
Nestejnobarevný nebo vícebarevný poškozuje inteligenci a vitalitu. Má-li kouřový vzhled, nitky nebo čáry, ničí rodinné vztahy. Načervenylý nádech přináší ztrátu majetku a finanční potíže. Není vhodný pro silnější postavy, protože podporuje chuť k jídlu a zvyšuje tělesnou váhu.

    MODRÝ SAFÍR
Má-li mléčný nádech, přináší chudobu. Štěrbiny a praskliny způsobují nehody, poranění a finanční potíže, důlky a prohloubeniny koncentrují jedy v těle a napomáhají vzniku vředů. Bílé čáry, čárky a kapiláry zhoršují zrak, s červenými, bílými, černými nebo medovými skvrnami vyhání nositele z jeho bydliště. Je-li dvoj a více barevný, zvyšuje úzkostlivost, strach a přináší duševní nemoci a strádání. Nazelenalý způsobuje finanční ztráty.

    ŽLUTÝ SAFÍR
Matný je zdraví nebezpečný, praskliny přitahují k nositeli zloděje a podvodníky, zuby a prohlubně přináší chudobu a neštěstí, Skvrny a černé tečky způsobují smutek a bílé skvrny zkracují životní pouť.

    TOPAS
U narozených v měsíci květnu vyvolává bezdůvodný hněv.

    turmalín
Zelený turmalín pohlcuje přebytečnou energii, proto ho nesmějí používat osoby starší 35 let, kterým ubírá na vitalitě i délce života.

    tyrkys
Stane-li se kámen matným, méně lesklým nebo ztratí barvu a jeví se zaschlým, musí se okamžitě odložit a už nepoužívat! V rukou zlých lidí se stává nesmiřitelným nepřítelem, a všechny své pozitivní vlastnosti mění v opak. Tento kámen není vhodný pro silnější postavy, protože zamezuje hubnutí a udržuje tělesnou váhu.

    ZÁHNĚDA
Zkresluje představu o reálném světě.

    zirkon
Taktéž není vhodný pro silnější postavy, protože podporuje a zvyšuje chuť k jídlu.

   
Převzato z bradpittt
Astrology Pacific 1   |   Astrology Pacific 2   |   Zajímavosti   |     |   kniha hostů je na hl.stránce   |   námět do Astrologického fóra  
Stránka byla upravena programem Made with AceHTML 5 Pro. AceHTML 5.06.1 Pro.
WebPage created per programme  AceHTML 5.06.1 Pro.
astrologie astrologie.cz Karel Tichý